X I T uinvuilstortplaats wordt erg misbruikt Gemeente en provincie gaan in september verkeersonderzoek doen n r Telefoon stond rood gloeiend 1K1 Wegwijzers naar de Bieshaar komen er aan STRENGE CONTROLE AANGEKONDIGD DeHeineken Thuistap. Vandaag in de Leusder Krant Kat steekt over, auto over de kop K Jói o o r Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden HAMLAPPEN SPARRERIBS GEKOOKTE ACHTERHAM Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. r krant DONDERDAG 14 JULI 1983 15e JAARGANG NO. 22 LEUSDEN - Op de ad vertentie waarin de ge meente Leusden ver- keerstellers vroeg, is massaal gereageerd. Na de publicatie in de plaat selijke pers stond vol gens een woordvoerder van de gemeente de tele foon in het gemeentehuis roodgloeiend. Op sommi ge tijdstippen was de tele fooncentrale zelfs over belast. Naar schatting hebben ongeveer 300 jongens en meisjes gereageerd. De gemeente kon er slechts dertig gebruiken om op bepaalde verkeerspunten in Leusden het aantal au to's te tellen. De verkeerstellers zijn nodig in het kader van een verkeersonderzoek dat Leusden in septem ber gaat houden. De Moorsterweg wordt onderzocht op sluipverkeer. (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente heeft aangekondigd strenge controle te gaan uitoefenen op illegale vuil- stortingen op de tijdelijke tuinvuil- stortplaats langs de Randweg, in de buurt van de LTV-tennisveïden In toenemende mate bespeurt de gemeente daar grof vuil tussen het tuinafval. Volgens wethouder Jan Wagenaar een schande, omdat de gemeente tegen geringe kosten het grof vuil bij de inwoners op haalt ..Het is dus totaal overbodig om stiekem puin, oude apparatuur of huisvuil op de tuinafvalstort- plaats te mikken," aldus de wet houder. Onjfhankeh|K nieuwsblad voof de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. Hij zei dit afgelopen dinsdag avond in een (extra) vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening naar aanleiding van een opmerking van PvdA-raadslid Gert de Weerdt Die zei zich te ergeren aan de illegale praktijken op de tuinvuil- stortplaats langs de Randweg ..Ik ben eens daar gaan kijken welke spullen er tussen het tuinvuil lagen Ik zag drie matrassen, een koel kast en hij noemde nog wat zaken op Op het moment dat De Weerdt de inventarisatie maakte, kwam er een auto met aanhangwa gen juist grof vuil afladen Voorde zekerheid heb ik maar even het kenteken genoteerd.' meldde het PvdA-raadslid die een goedkeu rend knikje kreeg van wethouder Jan Wagenaar De liberale wethou der kondigde vervolgens aan dat de gemeente zal gaan proberen achter de identiteit van sommige illegale storters te komen omd ze dan met een fikse bekeuring om de oren te slaan Wagenaar moest trouwens wei even kwijt dat eenzelfde affaire noa Varkensmesterij werd gemeentewerfpag. 3 Voorzitster WAGGS bij Scoutingpag. 3 Mensen In de sport pag. 5 Sportnieuws pag. 5 Filmnieuwspag. 8 Servicepagina pag. 9 DOKTERSDIENST: 941210 LEUSDEN - Over de warmte van de afgelopen dagen hoeven we u niets meer te vertellen, ledereen is de hitte op zijn of haar manier doorgekomen. Fotograaf Janus Visser ontdekte dat er in Leusden nog een paar mensen waren die niet in het zwembad lagen, aan het water zaten of verkoeling in de tuin zochten. Hij zag ook een moeder met dochter op de fiets, op weg naar een welkome afkoeling of juist daarvan teruggekeerd. De foto is een plaatje! LEUSDEN - Het is aan een overstekende kat te wijten dat de auto van de heer V. uit Utrecht zwaar beschadigd is. De man reed dinsdag over de Asschat- terweg tussen Leusden en Ach terveld toen plotseling een kat de weg overstak en de Utrechte naar uitweek. De ruk aan het stuur was zo krachtig dat de wagen over de kop sloeg. De bestuurder liep geen verwondin gen op, maar de auto werd zwaar beschadigd. 500 gram 6.95 gemarineerd 4 f? 100 gram 1 Vi 3 100 gram 2.45 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De wegwijzers, die gaan verwijzen naar het win kelcentrum De Bieshaar in Leus den-Zuid. komen er aan. Marius Pais. direkteur gemeentewer ken, heeft begin deze maand een brief 't zakencentrum Leusden- centrum laten weten, dat weg wijzers in bestelling zijn. Zodra ze binnen zijn zullen ze door de dienst Gemeentewerken worden geplaatst. Daarmee wordt dan een einde gemaakt aan een situatie, die de winkeliers in Leusden-Zuid altijd als oneerlijk hebben ervaren. In Leusden-centrum verwijzen name lijk al geruime tijd bordjes naar De Hamershof en iets kortere tijd naar De Biezenkamp Maar voor het winkelcentrum in Zuid had de ge meente een dergelijke voorziening nog steeds niet getroffen nadat vertegenwoordigers van de Zaken- kring Leusden-Zuid daar in de in middels verdwenen werkgroep ..Midden- en Kleinbedrijf" op had den gewezen, besloot het college van b en w dat er ook in Leusden- .Zuid ten behoeve van het winkel centrum een bewegwijzering moest komen In de brief aan de Zakenkring Leusden-Zuid meldt Pais dat de wegwijzers op de volgende plaat sen komen te staan de kruising Maanweg Roo van Aldewereltlaan de kruising Maanweg Prins Frede- riklaan; de kruising Roo van Alde wereltlaan Prins Mauritslaan, de kruising Margrietlaan Prinses Ire- nelaan: de kruising Prins Frederik- laan Van Hardenbroeklaan De wegwijzers worden net zo uitge voerd als die van de Biezenkamp en de Hamershof Desgevraagd liet de heer Arends van het Zakencentrum Leusden- Zuid weten, dat men zeer tevreden is met dit plan van de gemeente. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. doeling om. in nauwe samenwer king met de betrokken gemeenten, te komen tot de opstelling van een plan, dat het verkeer in wenselijk te achten banen moet leiden De woordvoerder van de Provinciale Waterstaat Eerst moet je met elkaar overeenstemming bereiken over de meest aangewezen route Vervolgens kan dat leiden tot voor stellen tot het treffen van verkeers maatregelen Maar dat moeten dan wel aansprekelijke maatregelen zijn, want anders worden ze toch maar genegeerd door automobilis ten en dan heeft dat geen zin." Onduidelijk is op welke termijn het tot afgeronde voorstellen kan komen. Het onderzoek van de pro vincie kost onderzoek van de pro vincie kost ongeveer 40.000.-. de planning van het onderhoud van de wegen. Ook kunnen de verkregen gegevens wellicht duidelijk maken of uit oogpunt van verkeersveiligheid bepaalde voorzieningen moeten worden getroffen. SLUIPVERKEER Het onderzoek van de provincie, dat eveneens voor de maand sep tember gepland is. richt zich op het sluipverkeer In Leusden gaat de provincie bekijken, wat de Voskui- lerweg, de Voskuilerdijk en de Moorsterweg aan sluipverkeer te verwerken krijgen Het onderzoek maakt deel uit van een groter ge heel, waarbij een aantal knelpun ten in de gehele provincie worden onderzocht De genoemde wegen in Leusden zijn onder meer door de aanwonenden als knelpunten aan gemeld bij de provincie Tegelijker tijd bekijkt de provincie de ver keersbewegingen op de S6. die loopt van Ede naar Woudenberg Dat is de officiële route, waarvoor automobilisten als alternatief de Voskuilerdijk, Voskuilerweg en Moorsterweg pakken In hef kader van het provinciale onderzoek zullen de automobilis ten worden geënquêteerd Op de drie genoemde wegen zullen de automobilisten staande worden ge houden en worden verzocht een enquêteformulier in te vullen Op dat formulier staan vragen over herkomst en bestemming van de automobilist, de frequentie waar mee men van deze wegen gebruik maakt en de tijdstippen waarop dat gebeurt Vanwege de te grote verkeers drukte kunnen de automobilisten op de S6 niet worden staande gehouden. Daarom werkt de pro vincie daar met kentekenregistra tie. De kentekens van passerende auto's worden geregistreerd en de eigenaar van de auto krijgt een enquêteformulier toegezonden Een woordvoerder van de afdeling ..Verkeer en Vervoer van Provin ciale Waterstaat - de afdeling die het onderzoek gaat uitvoeren - laat weten, dat men goede ervaringen heeft met deze onderzoeksmetho de Er komt altijd een bevredigend aantal enquêteformulieren terug. De woordvoerder meldt tevens dat men het onderzoek houdt in sep tember. omdat dat - samen met april - de meest ..gemiddelde' maand van het jaar is Na afsluiting van de enquete zullen de resultaten worden geana lyseerd Vervolgens is het de be- LEUSDEN/UTRECHT - De gemeente Leusden en de provincie gaan in september van dit jaar verkeersonder- zoeken doen. Het onderzoek van de gemeente moet gege vens opleveren voor de plan ning van het onderhoud van de wegen en de verkeersvei ligheid. De provincie doet een onderzoek naar het ge bruik van sluipwegen. Voor het gemeentelijk on derzoek werden via advertenties in de plaatselijke kranten vorige week medewerkers aangezocht. Zij moeten op een aantal dagen in september op 31 kruispunten in de gemeente gaan tellen, hoe veel verkeer er langs komt. Het onderzoek vindt plaats in alle kernen van Leusden Er gaat vijf dagen geteld worden en per dag zijn er 25 medewerkers nodig. De tellingen vinden plaats tussen 7.00 en 9.00 uur 's morgens en 's middags van 15.30 tot 18.30 uur. De verkeerstellers, die ouder dan zestien jaar moeten zijn, krijgen per teldag 70.- bruto. Het hele onderzoek gaat Leus den ongeveer 60.000,- kosten. De uitkomsten van de tellin gen zullen worden gebruikt bij Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. De Heuieken Thuistap: circa 45 goed gekoelde,feestelijke pilsjes. Verkrijgbaar bij: HERMAN V.D. HENGEL Hamersveldseweg 56 Telefoon 033-941259 De Biezenkamp 7 Telefoon 033-940282. niet zo lang geleden ook in Leus den-zuid speelde, maar dat toen bijna niemand in de raad zich daar druk over maakte Behalve de strenge controle wil de gemeente ook met een andere maatregel het illegaal dumpen van grof vuil in Leusden tegengaan Met ingang van september kan iedereen op werkdagen én op za terdag oud ijzer, puin en ander groot afval kwijt in containers op de nieuwe gemeentewerf aan de Ha mersveldseweg De tijdelijke tuinvuilstortplaats langs de Randweg waar meer wordt gedumpt dan alleen tuinafval.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1