Van varkensmesterij tot tijdelijke gemeentewert 1000ste maaltijd „Tafeltje-Dek-Je" gast bij Scouting Nederland Voorzitster WAGGS te Afscheid klas 6 Rossenbergschool VVV-kadobon inwisselbaar in Hamershof ikranfc OP VRIJDAG 2 SEPTEMBER OFFICIËLE OPENING Uitslag ballon wedstrijd De Til plaatselijk nieuws DONDERDAG 14 JULI 1983 I Onafhankelijk Nieuws blad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en adver- tenties: Voor het dinsdagnummer 1 tot uiterlijk maandagmid- I dag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot ui- I terlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administra tie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leus den-Centrum. Op werkda gen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 lot 17 00 uur Telefoon: 033- 941495 Abonnementsgeld: 59,40 per jaar; 30,20 per half jaar; 15.35 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of don derdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofd agent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-, 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uit zondering van archief- en historische foto's), bij voor uitbetaling van 5,-per ex emplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n v. BDU b.v. te Bameveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd ge plaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Ro zendaallaan 9, Leusden/ Centrum. Ongeveer drie tot vier we ken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. waarna hel opgehaalde vuil gestort kon worden WINTER Naast het overlaadstation staal een overdekte zoutop- slagplaats Daarin wacht een berg strooizout op de winter wanneer de wegen glad kun nen worden en de gemeente de gladheidbestrijding in Leus den ter hand moet nemen Het dak van de zoutloods kan op rails worden verschoven, zo dat een bulldozer gemakkelijk bij het zout kan om de strooi wagens te voorzien. Het dak voorkomt dat tijdens regenval gedeeltes van de zoutberg wegspoelen en in de grond terechtkomen In de loods kan 300 ton zout worden opgesla gen Niet genoeg om in één winter de wegen gladvrij te maken. Voor dat werk heeft de gemeente ongeveer 600 ton perwinternodig Opdenieuwe gemeentewert staan verder twee nissenhutten voor de op slag van spullen en auto's, onder meer die van de straten makers In De Groots voorma lige varkensschuur, waarvan de giergelders intact zijn gela len maar slechts afgedekt door een nieuwe betonnen vloer, hebben de ambtenaren van de plantsoenendienst, de timmer man en de man van de eigen werkplaats een plaatsje gekre gen Ook degenen die voor de verkeersverborgen, straat naambordjes en andere ,.weg- voorzieningen" moeten zor gen hebben onderdak gevon den in de verbouwde varkens- schuur Die is trouwens een paar maal zo groot dan die ene loods die gemeentewerken op de oude wed tot haar beschik king had (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Waar nog niet zo lang geleden varkens werden gemest, huist nu de nieuwe, tijdelijke gemeente- werf van Leusden. Vanaf 1 juli opereren de buitendienst ambtenaren van weg- en waterbouw, plantsoenendienst en gemeentereiniging vanuit de voormalige boerderij met opstallen van de familie De Groot aan de Hamers- veldseweg. De Groot, de zijnen en varkens zijn inmiddels verkast naar het Drentse Havelte waar de bedrijfsvoering is voortgezet. De nieuwe Leusdense gemeentewert zal vrijdag 2 september officieel worden geopend door wethouder Jan Wagenaar van openbare werken en Marius Pais, directeur-gemeentewerken. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de gemeentewen. Voorheen lag de werf aan de Berkenlaan in Leusden- centrum, ingesloten door hui zen. Gezien de aktiviteiten op zo'n gemeentewert - onder meer af en aan rijdende auto's en vrachtwagens, het storten van afvalglas - gaven die wel eens overlast voor de omge ving, ofschoon er ook genoeg mensen waren die geen hinder van de werf ondervonden Maar de verhuizing naar de Hamersveldseweg werd voor namelijk ingegeven door ruim tegebrek aan de Berkenlaan De gemeentelijke werf beslaat nu een oppervlakte van ruim 9000 vierkante meters en is daarmee vier keer zo groot dan de vorige Op de plaats van de oude werf zullen door aanne mer Bloemdal circa dertig pre miewoningen worden ge bouwd De nieuwe gemeentewert - een investering van ruim een half miljoen gulden - heeft geen blijvend karakter. De ves tiging is bepaald op maximaal vijf jaar en tenminste twee jaar Waar een definitieve, miljoe nen kostende werf komt is nog niet bekend De tijdelijkheid van de huidige plek aan de Hamersveldseweg wordt ge kenmerkt door de twee toilet wagens, de nissenhutten die zo weer afgebroken kunnen worden en het demontabele overlaadstation en de dito op slagplaats voor het strooizout Het voormalige woonhuis van de familie De Groot is ver bouwd tot kantoor en kantine, maar zodanig met met enkele aanpassingen het pand weer in de oorspronkelijke staat kan worden teruggebracht Achter dit vroegere huis is een zogeheten overlaadsta tion verrezen Daar kunnen de wagens van Spitman nu op betrekkelijk eenvoudige wijze het in Leusden opgehaalde oud papier, afvalglas en grof vuil kwijt. De vuilniswagens rijden nu een helling op. keren en dumpen vervolgens het af val in grote containers die een etage lager staan Op de oude werf ging dit karwei wat om slachtiger: de Spitman- wagens werden daar met een hydraulische hefbrug op gelij ke hoogte gebracht met de rand van de arote containers, Links het nieuwe afval-overlaadstation De voormalige varkensschuur biedt nu plaats aan de spullen van de afdeling weg- en waterbouw meraneoen aie hun komische op merkingen de zaal inslingerden En dat alles speelde zich af in „Spray- silie", het land van de spuitbussen Een tweede hoogtepunt van de avond was de vertoning van de kampfilm. De kinderen reageerden erg enthousiast nu veel leuke mo menten van een onvergetelijk kamp op het filmdoek werden her haald Tussendoor werden allerlei ca deaus uitgereikt De kinderen kre gen een beker met hun naam er op. gemaakt door een van de ouders. Van school ontvingen ze als herin nering een plank met ingebrand school-embleem De aanwezige „hulpmoeders" kregen dit keer geen plant, maar een bloempot, waarin een brood was gebakken door de warmste bakker van Leus den Ook de school en mijnheer Henk kregen geschenken van de scheidende kinderen: respectieve lijk een aantal schaakspelen en een boekenbon De laatste zin van de musical was van toepassing op deze hele avond: „Mensen da s toch zeker 't einde, eh, ik bedoel 't begin, weet je wel!" Het einde van een leuke schooltijd; het begin vanDat is nog een vraagte ken voor de a.s. „brugpiepers". Maar als ze even enthousiast samenwerken als op deze avond, kan de volgende periode alleen maar een succes worden. - In de keuken van St. Joseph werd de 1000ste maaltijd vervaardigd ACHTERVELD - In september 1981 werd door de WOL (Welzijn Ouderen Leusden) in Achterveld gestart met Tafeltje-Dek-Je. Van Tafeltje-Dek-Je kunnen ge bruik maken die personen die zelf niet in staat zijn een warme maaltijd klaar te maken. Drie maal per week wordt dan door Tafeltje-Dek-Je tegen een be paalde vergoeding een warme maaltijd thuisbezorgd. De thuis bezorging vindt plaats door vrij willigers en vrijwilligsters. Bij de start in september 1981 waren er slechts drie deelnemers. Dit is inmiddels uitgegroeid tot elf deelnemers. Maandag werd de 1000ste maaltijd bezorgd. De maaltijden worden klaargemaakt door het personeel van en in de keuken van huize St. Joseph. Het was mevrouw Van Burgste den aan de Hessenweg die de 1000ste maaltijd kreeg thuisbe zorgd Als aandenken kreeg zij tevens een bloemstukje aangebo den. Het overhandigen van de maaltijden kreeg ditmaal een feestelijk tintje. Hierbij waren aan wezig namens de WOL de heren Vrij en de Vries en de dames Kleinveld en Van Dijk-Steenbeek Verder de bezorgster mevrouw Van Bekkum-Kerstens en de heer G Blom De ontvangers van de maaltijden kregen allen een roos aangeboden, een geste die zeer op prijs werd gesteld Namens de WOL feliciteerde een van de aan wezige bestuursleden met dit be reikte aantal maaltijden „Dankzij de zeer goede verzorging van het keukenpersoneel en het werk van de vrijwilligers is dit mogelijk ge worden. Ik hoop dat we dit werk nog vele jaren zullen kunnen volbren gen Voor het bezorgen van de maaltijden kunnen nog wel enkele vrijwilligers worden gebruikt Personen die zich hiervoor willen aanmelden, zijn van harte welkom. Het zal een verlichting geven voor de huidige vrijwilli gers. Indien er nog enkele bij zouden komen kan het bezorgen zodanig worden verdeeld dat men slechts om de zoveel tijd aan de beurt is. Men kan zich opgeven bij mevrouw Kroeze. Stoutenburgerweg 8, Terschuur. tpi n^rfoc-onic LEUSDEN - De winkeliers vereniging Hamershof heeft zich onlangs collectief aan gemeld als lid van de VVV Amersfoort-Eemland. Hier mee ondersteunen de winke liers de aktiviteiten van de VVV-Eemland. Een van die aktiviteiten is de verkoop van de de VVV-geschenkbon die landelijk besteed kan wor den. Dat een winkeliersvereniging zich collectief aanmeldt is vrij biizonderendeVVVisdaardan ook zeer blij mee. Het is een goede service naar het Leusder oubliek toe Leusdenaren kunnen nu met hun kadobon in elke winkel in de Hamershof terecht. De ver koop van de VVV-bonnen is in handen van hel VVV- LEUSDEN - De uitslag van de ballonwedstrijd die op zaterdag 14 mei ter gelegenheid van het 12V2-bestaan van De Til werd georganiseerd is bekend. De eerste prijs, een crossfiets. werd gewonnen door de driejarige Amanda de Graaf uit de Ansfri- duslaan. Haar ballon kwam te recht in Stedesdorf in Duitsland. Omdat ze nog wel erg klein is voor een crossfiets, werd deze. na overleg, omgewisseld voor een kleuterfietsje. De tweede prijs is toegekend aan Marcel Vos (12 jaar) uit Achterveld Zijn kaartje werd uit Blomberg te ruggestuurd De driejarige Amers- foortse Wendy Schuiling won de derde prijs Haar ballon daalde in Emden naar beneden De ballon van Paul Michielsen (13 jaar) kwam in Finsterwolde terecht. Hij krijgt dan ook de vierde prijs. De vijfde prijs tenslotte gaat naar Jolinda (8 jaar) wiens ballon in Hoogezand terecht kwam. cigci uoui iap v<an Leusoen in de AMRO-bank aan de Kooikers gracht. Ze worden verkocht in coupures van 10, 20. 25 en 50 gulden. Bij de VVV Amersfoort zijn ze ook in andere coupures 12,50 20- en 100.-) verkrijgbaar. LEUSDEN - De voorzitster van de World Association of Girl Gui des and Girl Scouts (de wereld scoutingsorganisatie voor meis jes, afgekort WAGGGS), me vrouw Jo Caesar, was afgelopen dinsdag te gast bij Scouting Ne derland. Zij is in Nederland voor een bijeenkomst van de IFOFSAG, die binnenkort in Dalfsen wordt gehouden. De IFOFSAG staat voor International Federation Of Former Scouts and Girl Scouts. Van deze federatie maken men sen deel uit die vroeger aange sloten waren bij een scoutingor- ganisatie maar daar nu ook nog lid van kunnen zijn. Mevrouw Caesar maakte van de gelegenheid gebruik om een informeel bezoek te brengen aan Scouting Nederland, dat haar kantoor heeft aan de Larikslaan. Het hoofdkantoor van de Girl Scouts and Guides is gevestigd in Londen Bij de WAGGGS zijn 104 over de hele wereld verspreide organisaties van alleen meisjesle den aangesloten en momenteel telt de meisjes-scouting rond de 9 mil joen geregistreerde leden De jon- gens-scouting, die een aparte or ganisatie kent, heeft ongeveer 16 miljoen leden De regels voor scouting worden opgesteld door de wereldconferen tie van de organisaties, maar voor elk land geldt dat de organisatie van de scouting autonoom blijft en het programma dat wordt opge steld. uitgaat van de ontwikkeling van de meisjes en van hun belan gen Mevrouw Caesar zei dat dit in zekere zin te maken heeft met emancipatie Dat is ook de reden waarom jongens en meisjes nog niet samengaan in één organisatie. Zolang er culturen zijn die uitgaan van ongelijkheid tussen vrouw en man zullen de organisaties ge scheiden blijven De samenwerking tussen jongens- en meisjesgroepen wordt niet direkt gestimuleerd maar toch is de samenwerking in een aantal landen al een feit Dat geldt bijvoorbeeld voor Nederland Vóór 1973 bestond Scouting Ne derland uit katholieke, protestante en algemene organisaties Sinds het jaar van hun fusie vormen ze een geheel, maar de jongens blij ven aangesloten bij de wereldorga nisatie voor jongens en de meisjes bij de WAGGGS VERSCHILLEN Als je de scoutingorganisaties in diverse werelddelen met elkaar vergelijkt, zijn er duidelijke verschil len te konstateren Hoewel altijd geprobeerd wordt een geheel pro gramma aan te bieden, vraagt het ene land een andere benadering en programmering dan het andere land In Europa is de scoutingorganisatie relatief gezien klein omdat er voor de jeugd veel alternatieven zijn. In de Verenigde Staten zijn veel leden van etnische minderheden aange sloten. wat weer een andere ac centuering met zich meebrengt In ontwikkelingslanden is de scouting vaak het enige waar jongeren te recht kunnen Mevrouw Caesar is onlangs in Afrika geweest en op haar reis bezocht ze onder andere Sierra Leone, Togo en Zimbabwe. In Zim babwe kwam het regelmatig voor dat meisjes die zich hadden aange sloten bij het leger, door hun familie werden verstoten Deze meisjes en jonge vrouwen kwamen, vaak met een of meer kinderen, alleen te staan en konden niet in hun eigen onderhoud voorzien. De wereldor ganisatie probeert zoveel mogelijk de helpende hand te bieden en doet dat onder meer door het ge ven van kursussen In Togo loopt een aantal kleerma kerij- en landbouwprojekten die. evenals in Zimbabwe, eigenlijk niet in direkt verband staan met het scouting werk. De projekten ge ven meer bekendheid aan het be staan van de organisatie en kun nen bovendien de jongeren stimu leren. INZAMELING Op het ogenblik wordt geld inge zameld voordebouwvaneen nieuw hoofdkantoor in Londen In dit ge bouw moeten te zijner tijd jongens en meisjes onderdak vinden Het hele gebouw zal ook toegankelijk worden gemaakt voor gehandicap ten In Zwitserland. Mexico. India en Londen zijn al verblijfsmogelijkhe den voor meisjes Voor jongens zijn ze niet toegankelijk omdat daarvoor geen faciliteiten aanwezig zijn Zo gauw de nieuwbouw in Lon den klaar is, is die scheiding tussen jongens en meisjes, althans wat die stad betreft, van de baan LEUSDEN - Meer dan 100 ou ders en andere familieleden wa ren de avond van 6 juli verza meld in boerderij Groot Krak- horst. Samen met het onderwij zend team werd het afscheid van de zesde-klassers van de Ros senbergschool gevierd. De kinderen van klas 6 voerden de musical: „Het koffertje van mijn heer van Dalen" op. Een wat oude re musical met prachtige liedjes en goed speelbare rollen, zoals bij voorbeeld Mijnheer van Dalen, die altijd een koffertje rondzeult; Oma van Dalen, zijn nog oudere, maar heel pinnige moeder; een actie groep, verkleed als punkers; Wil lem Pluis, een uitsloverige t v - presentator en Ed en Ted. de ca- Mevrouw Jo Caesar tijdens een lunch met vertegenwoordigers van Scouting Nederland

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3