o*Y«vO* „Er zijn huizen waar de banen net 'n wasbord lijken" Zwemfiets-wandeltocht op zaterdag 27 augustus Duiven hadden het zwaar te verduren swer Mensen in de sport Jan Broekhuizen van de Bowlingbond P. Smink wint schietwedstrijd Groot Kaliber Scholieren behaalden zwemdiploma Container De Haaien Ouder-bijdrage schoolzwemmen omhoog Nieuw recreatief evenement Discoshow in De Klaveet Tour de France (2) LEUSDEN - „In Hilversum gin gen wij iedere verjaardag al naar de bowlingbaan. Toen de Bow lingbond Leusden werd opge richt heb ik mij samen met mij vrouw opgegeven. Stef Arns, die samen met zijn vrouw Utie, de bond heeft opgericht, vroeg op een gegeven moment om ver vanging en zo ben ik er „inge stonken"." Jan Broekhuizen is lid van de Bowlingbond Leusden en verzorgt alles op het gebied van wedstrij den De Bowlingbond Leusden is een vereniging die banen huurt van bowlingcentrum De Korf Wan neer Jan over het bowlingcentrum Jan Broekhuizen praat noemt hij dit „het huis" Een term die bij bowlers in verenigings verband gebruikelijk is Jan; „Wij huren twee avonden en zaterdags overdag de acht banen van het huis. Verder wordt er twee avonden bedrijfscompetitie gespeeld en vrij dags-, zaterdag- en zondagavond zijn de banen vrij voor de recreatie ve bowlers Overdag wordt er huisvrouwen en bejaardencompetitie gespeeld maar iedereen die verder graag wil bowlen kan overdag een balletje komen gooien als er een baan vrij is In de zomerperiode kan er ie dere dag vanaf twee uur 's middags tot 's avonds recreatief gespeeld worden tegen gereduceerd tarief De competities zijn dan afgelopen en de bond is met vakantie. Als vereniging zijn wij erg blij met de banen omdat er een hele goede monteur rondloopt en de mensen van het huis het zelf heel belangrijk vinden dat de banen goed onder houden worden FAMILIE ARNS De motor achter het ontstaan van de Bowlingbond Leusden is de familie Arns Zij speelde al jaren in Zeist en toen zij te horen kregen dat De Korf gebouwd werd heeft zij alle stappen ondernomen om een bow lingbaan te realiseren Door de reklame. die Stef en Utie Arns gemaakt hadden, konden zij na drie maanden tijdens de oprich tingsvergadering 100 leden nole ren. In oktober 1981 werd De Korf geopend en ruim 100 personen startten toen met competitie wat inhoudt dat ieder team van vier personen elke week twee uur tegen elkaar gooit HANDICAP Omdat er bij de spelers een verscheidenheid is in het aantal punten dat gemiddeld gegooid wordt, is zo n competitie met handi cap opgesteld Dat wil zeggen dat minder goede spelers extra punten krijgen voor zij beginnen om ook de kans te hebben kampioen van Leusden te worden Op dit moment heeft de Bowling bond 150 leden waarvan 130 leden iedere week in competitie verband spelen. Vijftien jeugdleden spelen op zatermorgen tegen gere duceerd tarief, bijgestaan door een officiële trainer Jan „Wanneer je als volwassene les wilt hebben kun je op zaterdagmiddag terecht. Meer dan de helft van de leden heeft daar gebruik van gemaakt ofschoon zij en de trainer én de baan moesten betalen Met de jongeren willen wij een aantal toer- nooitjes in het land gaan spelen omdat daar hele goede spelers tussen zitten Officieel kan er vanaf 6 jaar gebowled worden maaF de bal is dan eigenlijk nog te zwaar. Ons jongste lid is achttien jaar, maar met 12 jaar kunnen de jongeren al heel aardig gooien Jan is heel enthousiast Wat hij zo fijn aan bowlen vindt, is dat hij zich zo goed kan afreageren Dat wil zeggen, je hebt je volle aan dacht nodig bij het gooien en daar door vergeet je alles om je heen Goed bezweet ben je ook na zo n wedstrijd en wanneer je een paar weken niet gebowled hebt, kun je behoorlijk spierpijn krijgen Een wedstrijdbowler heeft zijn eigen bal waar de gaten naar de maat van de eigen vingers inge boord zijn. Wanneer je lid bent van een bowlingbond - iedere bowlingver- eniging heet bowlingbond - ont vang je een pasje waarop jouw gemiddelde genoteerd staat Met dat pasje kun je bij iedere baan in Nederland tegen gereduceerd ta rief spelen, mits het huis aangeslo ten is bij de Nederlandse Bowling Federatie. De gemiddelde punten die op het pasie staan, zoraen ervoor dat je bij wedstrijden niet in een te lage klasse ingeschreven kan worden „In oktober organise ren wij een groot nationaal B- toernooi. Dat betekent dat wij de top van Nederland in huis hopen te halen Deze wedstrijd wordt ge speeld zonder handicap Er moet gegooid worden voor wat je waard bent. Wij zijn als bowlingbond Leusden ook mensen aan het op leiden voor wedstrijdtoernooien Die mensen moeten leren spelen op verschillende banen. Op een vieze baan en geoliede banen. Het hangt namelijk helemaal van het huis af hoe de banen worden on derhouden. Er zijn huizen waar de banen net een wasbord lijken en de mogelijkheid zit erin dat je ook daar je wedstrijden moet spelen," aldus Jan Broekhuizen Voor internationale wedstrij den is de bowlingbaan in Leus den niet geschikt. Meer dan acht banen heb je voor deze wedstrij den nodig. Volgens Jan Broek huizen heeft de gemeente achteraf wel spijt maar de Bow lingbond Leusden is met zijn acht banen bijzonder tevreden. Tea Middelkoop. LEUSDEN - Een groot recrea tief evenement zal op zaterdag 27 augustus door de zwemba den op en om de Utrechtse Heu velrug georganiseerd worden. Het evenement dat de naam „zwemfietswandeltocht" gekre gen heeft, is het grootste re creatieobject dat de gezamenlij ke zwembaden ooit uitgedacht hebben. De opzet is als volgt. Uit iedere deelnemende plaats kan worden gefietst naar één der andere deelnemende gemeen ten waar je je bij het zwembad meldt om een wandeltochtroute van ongeveer 3 km af te halen. Teruggekomen bij het zwembad kan na de wandeling 500 meter gezwommen worden. Naast het zwemmen zal er in de baden een uitgebreid randgebeuren wor den geboden in de vorm van mini-golf, bouwling, springma- tras en dergelijke. De organisatoren zijn er van overtuigd dat de combinatie zwem men, wandelen en fietsen ideaal is en rekenen na de vakantie op een grote deelname. Een herinnerings- medaille ligt voor iedere deelnemer klaar. Voor slechts 5 gulden kan men deelnemen Voor sommige rand- gebeurtenissen zal een kleine ver goeding gevraagd worden Men hoopt dat het tot een jaarlijks terug kerend evenement zal gaan uit groeien De plaatsen die deelne men zijn Amerongen, Doorn, Leer- sum, Leusden, Rhenen, Scherpen- zeel. Veenendaal en Wageningen Een ruim aanbod om de plaats en afstand naar keuze uit te zoeken. Meerdere gegevens omtrent organisatie, inschrijving, rand gebeuren en wandeltochten zul len de komende maand nader bekend gemaakt worden. LEUSDEN - Zaterdag j.l. stond er voor het eerst van dit seizoen een jonge duiven-vlucht op het programma. In Zundert 91 km) werden de duiven rond het middaguur gelost. Tropische hit te en mist waren de oorzaak dat vele jonge duiven 's avonds de thuishaven nog niet bereikt had den. De eerste duif vloog om 13.41.48 uur binnen terwijl de laatste prijsduif om 14.01.18 ge klokt werd. De eerste 100 duiven kwamen bij de volgende P.V.L.- leden binnen: Combi Peters-Bransen 1-2-7- 11-19-23-24-42-49-79-100 G. Dieters 3-9-36-55-59-65-70- 93-94 H v d Hoek 4-6-12-21-46-48- 96 M. Louw 5-13-15-32-71 H Bransen 8-10-17-20-30-41- 43-44-61-62-64-72 A Elverding 14 Combi Blom-Tijmensen 16-22- 27-28-31-34-37-51-52-68-74- 78-97 Combi Vrij-Bra 18-39-54-57-84- 95 W Vrijhoef 25-69-88 A. v. Dusschoten 26-92 A F Dieters 29-33-35-99 J. Voorburg 38-66-67 J Pouw 43-58-60-73-75-76- 80-85 T. v. Valkengoed 47-53-77-86 H Lambrechts 50-63-91 A. v. d Vlies 56 P Buters 81-87-90-98 G. Lambrechts 82 B Kuiter 83 P. Lambrechts jr oy De vorige week al plaatsgevonden verhuizing van de schaltkeel van de gemeentewed naar hel i/sbaanlerrein om als clubhuis van de Postduivenvereniging Leusden en de i/sclub Zwanenburg Ie gaan functioneren is voltooid. Met man en machI zijn de duivenhouders de keel aan hel opknappen daar hun huidige onderkomen in i mv aan de Hamersveldseweg eerdaags ontruimd zal moeien zi/n Op de foto ziel u een gedeelte van hel clublokaal dat in segmenten aangevoerd werd. De wekeh/kse duivenvluchten gaan ondanks de opknapwerk- zaamheden gewoon door ACHTERVELD - Negentien schutters namen deel aan de onderlinge schietwedstrijd Groot Kaliber op de buitenbaan te Scherpenzeel. Het was P. Smink die eerste werd met 93 punten gevolgd door J. van Ros- sum die 2e werd met 92 punten. De overige schutters behaalden de volgende punten: 3. W J. Lagerweij 914 J E van Hamersveld 915. G. van Hamers- veld 90. 6 J. van Hamersveld Jz. 89, 7 A. van Daatselaar 88, 9. W v.d. Kletersteeg 86. 10. L van Hamersveld 83, 11 J. J. van Ha mersveld 81. 12. W Luttikhuizen 79.13 A Vlug 75.14 T Bokma71. 15 G Tolboom 70, 16 B v.d Hengel 68, 17 W. Wittebrood 64. 18 L Verburg 62 en 19. J krali bU Ook werd weer de jaarlijkse klei duiven schietwedstrijd gehouden Hieraan werd door 18 leden deel genomen. Hier werd eerste J. J. van Hamersveld met 18 punten Van deze goede jager werd ook niet anders verwacht. De overige uitslagen waren: 2. W. v d Kletersteeg 17, 3. G. van Hamersveld 16, 3. W J. Lagerweij 16, 5. J. Voorburg Gz. 15, 5. H. van Hamersveld 15, 7 H Hoef 13. 8 F van Hamersveld 13. 9. G Schim mel 12 10 J Voskuilen 11, 11 B v.d Hengel 10.11J. van Hamers veld Jz 10, 11 L Verburg 10, 14 T. Daatselaar 8. 14 W Luttikhui zen 8. 16 A. van Daatselaar 7,17. A. Vlug 4 en 18. T Bokma LEUSDEN - Net voor de vakantie werd er in zwembad Bavoort diplomazwemmen voor scholen georganiseerd. De ge slaagde kandidaten zijn: ROSSENBERGSCHOOL Diploma A: Bianca Tijmensen, Gina Tijmensen, Orely Robbemond, Sherry Jansen. Junny Lacle. Victor Buhler Diploma B: Remco van de Brug. Ray- mon Huber KLIMRAKKER Diploma A: Marcel Huurdeman, Muza Ozcelick. Annemieke Noteboom. Olina van de Veer. Wendy van Heugten. Marco Mossink. Diploma B Marvin Blom. Ben Over- goor. Simone Voskuilen. Ellen van Dijk. Linda van Daatselaar, Tamara Tijmen sen. Petra van de Wolfshaar. Antoin Schimmel. Remon Kommeren KINDERLAND Diploma A: Bram van Kooy. Ha Pham. Lien Nguyen, Trevor Nefkens Diploma B: Jasper Arends, Bert Kam- pes, Michel Besseling. Sabine ter Wey- de. Manon ter Weyde. Jeroen van Gaal, Danny Houtveen. Patrick Nefkens. Bon- me van Kooy. Erik van Valkengoed ONZE WERELD Diploma A: Freddy van Dijen. Marc van de Heuvel. Juliette van Dijk. Mary Boer- sen. Riekt van de Ven. Marcel Groten huis. Menno Bontje. Dick Verburg. Diploma B: Alex Boersen, Marcel Eg- gekamp, Mirella van Valkengoed. Astrid Smik, Andriani Kraan. STARTBLOK Diploma A; Rembrands Smits, Sander Nieuwenhuis Diploma B: Revolmo Slotboom. Hugo Schwagemann, Sanne Schuurman De oude duiven hadden veel meer kilometers voor de boeg In Ruffec 780 km) werden ze om 6.45 uur gelost. De eerste duif arriveerde bij A F. Dieters zater dagavond om 20.52.10 uur. De laatste prijsduif van deze wed vlucht kon pas zondagmorgen om 9.37.23 geklokt worden. Ook tij dens deze vlucht zijn vele duiven het spoor bijster geraakt. De resultaten waren: A. F. Dieters 1-5-9-13 J Voorburg 2-6-16 P Lambrechts 3 J Pouw 4-17 H v, d Hoek 7-8-12 Combi Peters-Bransen 10 Blom-Tijmensen 11-14-18 T v Valkengoed 15 H Lambrechts 19 LEUSDEN - Aanstaand week end staat er bij het zwembad Bavoort een container voor oud papier. De opbrengst is bestemd voor de zwemvereniging De Haaien. ACHTERVELD - Zaterdag 16 juli komt AVRO's Toppop Disco show weer naar Achterveld. Van af 20.30 uur zorgen disc-jockeys Jos v.d. Ven en Jerry Jetson voor non-stop muziek in De Kla veet. DE HOLM Dipolma A: Frank van Diermen, Gerben van Belzen Diploma B: Taco van Berkel, Anouk van de Berg. Geogette Gonglag. Micha Groeneveld DE REGENBOOG Diploma A: Maaike van Dwk, Wilma Wernse Diploma B. Maunde Kerkhof. Martine Gulik GER BASISSCHOOL Diploma A: Niels Jongeling, Hanneke llmer, Liesbeth van de Lind Diploma B Peter van Leent. Wilma Kortes, Ferdinand Smit. Titia van Leeu wen. DE WEGWIJZER Diploma A: Souada Bensalah Diploma B: Mark Boelaerd. Peter Jo seph. Paul Brandsen. Kyung van Kals- beek ST JOZEF Diploma A. Bennie Voskuilen, Mario van Burgsteden. Suzanne Schimmel, Shawn Burnam, Mirjam Smal Diploma B: Golo Bakker. Renate Dee- nik, T Hamersveld. Manke Schutter. Leonore van Zalingen, Wilco Rietveld, Maarte van Norre. Bram Verburg LOYSTER HOEK Diploma B: Richard van Ginkel, Mat- thijs van Garderen. Annemiek van de Brug. Marco van Herwaarden, Teunette Schut DE HEERD Diploma A: Sergio Zimmerman, Andje- lie Oemardien. Marthe de Wall. Elea van Baarle. Mustafce Hamureu Diploma B: David Bor. Danny Brug- gink, Lise Walta. Remco van Bekkum, Elton Felies. Miranda van de Velde. Marleen Peters. Els Krielen. T PALET Diploma A Eddy Eynthoven, Saskia Fokker, Jeroen Rijnbergen. Annelies Wisman. Miklós van Eldijk. Diploma B: Peter de Jong. Willem Buitenhuis, Rogier Baks. Jessika Wis man. Marjolein Heituller DE VALLEI Diploma B: Mireille Scholten. Edwin Schravezande, Marije van de Wetering. Anke Dijkstra. Soma Huybrechts. Eva Beloofd is beloofd en daarom kom ik - al zijn de berichten over de Nederlandse deelnemers ongun stig - nog even terug op de Ronde van Frankrijk. De 70e editie van 's I werelds zwaarste wielerwedstrijd zou, volgens legio kenners, slecht door een landgenoot gewonnen kunnen worden. De vraag was alleen of dat Joop Zoetemelk, dan wel Hennie Kuiper, Johan v.d. Vel den, Peter Winnen. Steven Rooks of Adrie v d Poel zal zijn. U heeft inmiddels gehoord, ge zien en gelezen, dat het ritje door de Frans Spaanse grensstreek naar Bagnères de Luchon anders verliep dan eerder genoemde ex perts (en de renners) hadden ver wacht. Hennie Kuiper (finaal ..kapot") en Steven Rooks (diarree en dat is vervelend tijdens het fietsen) zijn in Saint Marie de Campan afgestapt Resten derhalve nog vier Neder landse potentiele kanshebbers Daarvan staat v.d. Poel 56e op bijna drie kwartier achter de leider en Zoetemelk - opnieuw gepakt voor doping en dat kostte hem bijna een kwartier - is als 26e met bijna 20 minuten achterstand nau welijks nog een serieuze kandidaat voor de eindzege. Van der Velden (op 10,18 min.) en Winnen op (10,18) blijven onze hoop in bange dagen. Zeker als gebeurt, wat ver wacht wordt en met name, dat ..gele" Pascal Simon in verband met een fikse schouderblessure de pijp aan Maarten moet geven. Dat betekent 4,22 min. .winst" voor Johan en Peter. De gele trui, een dagelijks ver- schoninkje voor renner nummer 1 in de algemene rangschikking, was achtereenvolgens gevuld met een Belg, een Deen, een Ier en een Fransman Ook de witte- en de bolletjestrui, respectievelijk voorde leider van het jongeren- en klim- i mersklassement. hingen nog geen enkele dag om Nederlandse schouder. Alleen Fnts Pirard stond één dag in een wankel groen blaad je (het puntenklassement) van de tour-organisatie Natuurlijk was niet alles kommer en kwel voor de Nederlandse renners. Frits Pirard en Bert Oosterbosch (tweemaal)zorgden vooreen ritze- ge en beide coureurs en Veldschol- ten finishten nogmaals erg kort Bovendien is de Tour nog maar net aan de helft, zodat er nog veel kan gebeuren Wacht u maar af! (390) PC Buisman. Saskia Petersen, Egbert Jan Louwersen Diploma A: Erwin Sakkers GROENHORST Diploma A: Klaas Henk Banga, Sandra Mohn Diploma B. Dean van de Linde, Eelco Wicherts, Annemieke Kool, Lisette de Koning. Maaike van Cruchlen, Daniël de Jong, Tecle Lucas, Mathilde Lawala- ta, Marjolein Wardekker. Menno Boers- ma, Kim Veldhuizen, Linda Dercksen, Eugène van de Pijll. Sjoerd Wassink. T RONDE Diploma A: Martine Arts. Thekla Heu- berger, Ruben van Welsum. Peter Beu- kelman, Dennis van Putten. Barry Schenk, Patrouch de Joode. Carlijn Kraaymaat DE BONGERD Diploma B: Michiel Hofland, Lars Meyer. Sonja Smit, Frances Jager. Mark Hilhorst, Monique van de Akker. Mirjan Jansen DE HOBBIT Diploma A: Marc Hondorp. Angela Broekman, Wendy Koevoet, Dennis Klein, Daan Duinkerken, Jerome van Lisse. Diploma B: Esther Koeslag, Maurice van Kleef. Daphne van de Vlist, Nemrac Wallet. Joost Dijkhuizen, Yvonne Pouw, Camiel de Munnik. Marjoleine de Kruif. Marjolein Holtgreve LEUSDEN - Voor het komende schooljaar zal eveneens een bij drage in de kosten van het schoolzwemmen en het vervoer van en naar het zwembad, van de ouders worden gevraagd. De bij drage voor het komende jaar is als volgt vastgesteld: 1,- zwembijdrage per keer en 1,25 vervoersbijdrage per keer. De inning van de gelden zal met ingang van het nieuwe cursusjaar voor alle scholen via de kassa van het zwembad lopen. Hiertoe is be sloten omdat de inning via de scho len in de afgelopen periode vrij onoverzichtelijk is geworden De gemeente Leusden draagt thans 185.000,- per jaar bij aan het schoolzwemmen Het feit dat momenteel op diverse onderdelen van de gemeentelijke huishouding gekort is óf moet worden, maakt het onverantwoord een kleinere eigen bijdrage van de ouders te vragen, aldus de gemeente.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5