om na een half uur weer naar huis te gaan' Nimmerdor-ruiters oogstten veel succes Vijf „Haaien" namen deel aan Nederlands Kampioenschap j Leusder Krant S I SI IN IT De kinderen stappen hier niet op een pony Mensen in de sport Denksportmanifestatie Ponyruiters in de prijzen Ponyvereniging Nieuw Hagenaue DE LEUSDER KRANT Uitslag Ons Genoegen Volksverhuizing De Leusder Krant en pasgeboren baby's FOTO-KOPIE NODIG? LEUSDEN - Meteen na de be bouwde kom van Leusden, wan neer je na het bruggetje in de Asschatterweg links afslaat, ligt de boerderij van J. van der Salm. Sinds september 1982 is daar de ponyvereniging Nieuw Hage- naue gevestigd. Het begon alle maal met één paard. Van der Salm: ,,De deel kwam vrij en onze oudste dochter was een paard beloofd zodra er ruimte was. Dus het paard moest ko men. Toen vroeg een gezin of zij bij ons hun pony's mochten huisvesten. Moeder Van der Salm zei in eerste instantie: „daar begin ik niet aan", maar vond het tenslotte goed. De po ny's van het gezin kwamen en er kwamen nog twee pony's in pen sion." Sietske van der Schaar had in middels haar ponyclubje opgericht en bracht haar drie pony's bij de familie Van der Salm onder. Op een gegeven moment werd het lesge ven Sietske teveel. Menig kind had bij haar les gekregen en vonden het erg jammer dat Sietske er mee stopte De grootste zorg van die kinderen was echter wat er van die pony's terecht moest komen. .Wij hebben de pony's overgenomen en zijn verder gaan lessen,'' aldus de heer Van der Salm. Het lesgeven bij Nieuw Hagenaue wordt gedaan door gediplomeerde ponyleidsters zoals Marian Tijmensen. Als be stuurslid van de vereniging neemt zij ook deel aan het gesprek Zij geeft niet alleen ponyrijlessen maar samen met haar vriendin geeft zij ook les in voltige VOLTIGE Voltige is gymnastiekoefeningen uitvoeren op een paard Een sport die uit Duitsland overgekomen is en de laatste tijd enorme opgang maakt. Met teams van acht kinde ren van verschillende leeftijden - Ponyleidster Marian Tijmensen met twee van haar leerlingen wordt er aan wedstrijden deelgeno men. Van der Salm: „Wij waren met ons team in Woudenberg Op zich is dat al een heel gedoe. Paard mee. acht kinderen mee In Wou denberg werd gezegd: „Waarom vraag je zelf geen binnenmanege aan." Om die reden zijn wij in september 1982 een vereniging geworden Wij lieten tijdens de zomervakantie van 1982 een ken nismakingsfilm zien en tijdens de eerste de beste vergadering wer den er al een 40 mensen lid." Nieuw Hagenaue hoopt na de zomervakantie het honderdste lid te mogen begroeten. De binnenbak wordt voorlopig gelaten voor wat hij is, maar afgelopen april heeft de vereniging goedkeuring gevraagd aan de gemeente om een dak boven de buitenbak te mogen bou wen. Tot nu toe heeft zij daar geen antwoord op gekregen De boerderij van Van der Salm is langzamerhand een tweede tehuis voor veel kinderen geworden. Altijd lopen er wel wat kinderen rond die ook altijd welkom zijn. Er zijn zelfs kinderen die een zakje brood mee nemen om de hele dag te kunnen blijven Marian: „De kinderen stap pen hier niet op een pony om na een half uur weer naar huis te gaan. De dieren mogen gepoetst worden. Wij zeggen of ze het goed doen en geven aanwijzingen Zelf mogen zij opzadelen. Na de les is het erg belangrijk dat het bit afgespoeld wordt en de spullen teruggehangen worden." Iedere dag wordt er lesgegeven behalve op zondag De beginners krijgen in groepjes van 4 tot 5 kinderen les en de gevorderden kunnen met alle pony's, dat zijn er zeven, tegelijk in de bak Marian en de heer Van der Salm zijn het er over eens dat kinderen vanaf acht jaar het beste kunnen beginnen met ponyrijden. Het is echter af hankelijk van de grootte en hoe door Tea Middelkoop handig een kind is. Dat het voor Van der Salm zuiver een hobby is blijkt wel uit zijn verhalen In die verhalen noemt hij praktisch alle namen van de kinderen die les krijgen Marian is ook heel enthou siast. Na haar ponyleidsterscursus is zij de cursus voltigerijden gaan volgen samen met haar vriendin Jetta die hier ook les in geeft. PONYKAMP De vereniging kent verder allerlei nevenaktiviteiten. Regelmatig komt er een krantje uit waar de kinderen zelf in kunnen schrijven of tekenen. De ideeënbus waar ook de kopij in gestopt kan worden, hangt in de stal. Wanneer een kind jarig is ontvangt het een felicitatie- kaarl, uiteraard een paardenkaart De heer Van der Salm In de zomervakantie worden er twee ponykampen gehouden. Ie dere dag staat er dan een aktiviteit op het programma zoals een rit door Den Treek en een barbecue. De kinderen slapen op hun verzoek Ponyvereniging Nieuw Hage naue gaat in het nieuwe seizoen, zodra zij is aangesloten bij de Nederlandse Ponyclub, beginnen met diplomarijden. Kinderen kun nen dan ook hun ruiterbewijs halen. Nieuw Hagenaue bruist van de aktiviteiten en wil dan ook zo spoe dig mogelijk een dak boven de buitenmanege gaan bouwen om alle kinderen die enthousiast voor het rijden zijn geworden dicht bij huis deze mogelijkheid te kunnen bieden. AMERSFOORT - De dit jaar vijftig jaar bestaande bridgever- eniging „Bridge-Club Amers foort" organiseert op zaterdag 24 september een grootse Denk sportmanifestatie voor de regio Amersfoort in de zalen van De Eenhoorn aan het Stationsplein in Amersfoort. Voor schakers, dammers en uiteraard ook bridgers is een zestal evenementen opgezet. Het globale programma ziet er als volgt uit. 's ochtends, snelschaken en viertallen-bridge- 's middags: snel- dammen en Bridge-Rama demon stratiewedstrijden en 's avonds een individueel bridge-toernooi en pa ren bridge-toernooi Er is een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld voor dit eve nement en de kosten van deelna me bedragen 7,50 per persoon per categorie. Begin augustus ver schijnt er een toernooiboek met alle details over deze regionale denk sportdag. Voor inlichtingen kan men bellen naar de volgende tele foonnummers 631731; 10413: 728612 en 943380. ACHTERVELD - Aan de door de P.C. Hooglandertjes georga niseerde pony-kringwedstrijd werd door enkele ponyruiters van de P.C. De Singels deelgeno men. In de B-dressuur behaalde Marian Smink met haar pony Bianca een 4e prijs met 121 punten. Jolanda Rutle reed voor de eer ste maal mei haar pony Hei|-ong mee in de M-dressuur en het M- LEUSDEN - Het parkeerplaatsen bestand is de laatste weken bij sportzaal b'Sdr^een'^^Ijtmet^ Groenhouten behoorlijk utgebreid. Hopelijk behoort de overlast die de omwonenden punten en behaalde zg tevens een van al die voor de deur geparkeerde voertuiaen hadden nu tot het verleden winstpunt Bg het M-springen wist j z,j 2 winstpunten in de wacht te slepen. LEUSDEN - Aan verscheidene concoursen namen ruiters en amazones van de landelijke rij- vereniging en ponyclub Nimmer- dor de laatste weken deel. Niet zonder succes overigens, het geen door onderstaande resulta ten bevestigd wordt. In Wouden berg sleepten de Nimmerdor combinaties op een concours van de Valleiruiters diverse prij zen In de wacht. B.dressuur: 1 Mej K Ossendri|ver met Tessa, 4 Me|. M. v Daatselaar - Robin B, 6 Mej. M. L Baars - Tosca B L.dressuur: 4. Me|. H. v. Andel met Argentan Lll.dressuur: 5. A. Hamoen met Udo M.dressuur: 3. H. Hoogendoorn met Krokant M.springen: 4 R v.d. Burg met Patrick Bij een kringconcours voor paarden 14 juli j.l. in Hoogland, georganiseerd door de P.C. „de Hooglandertjeslieten ze zich eveneens niet onbetuigd. B.dressuur: 1 A Schimmel met Odetta, 5 Mei M L. Baars met Tosca B L.dressuur: 1Me| K. Ossendrijver - Tessa. 1 A. Gi|sbertse - Piraat, 3 Mevr. B v.d Weerd v.d. Pol - Tres Bean Lll.dressuur: 2 A. Hamoen met Udo. 3. Mej. A. v Daatselaar - Urban M.dressuur: 3 mevr P Busser-Schuuring met Piraat B.springen: 1 Mej K. Ossendrijver - Tessa, 5. H A Ossendrijver - NEro L.springen: 3. A. H. Hoogendoorn - Nimbus, 4. R v.d. Burg - Troubadour Een dag later moesten de pony's de ring in tijdens het kringconcours in Hoogland De volgende resulta ten werden door de Nimmerdor- leden geboekt Lll.dressuur: 2. Mananne v Daatselaar met Silver M.dressuur: 3 Igna Heiwegen met Rascal B.springen: 3. Ellen Steenbeek met Iraz. 4. Eric Smink met Mistie, 5. Igna Heiwe gen, Rascal L.springen: 2 Mananne v Daatselaar met Sil ver M/Z.springen: 4 Joan Kempkes met Toski Een voorselectie voor de provin ciale Utrechtse Kampioenschap pen vond tijdens deze wedstrijddag plaats. Marianne v. Daatselaar heeft het genoegen om op 13 augustus in Doorn in de ring te verschijnen om verder te strijden voor een eventueel startbewijs voor de UTV die in september in Utrecht verreden zal worden SPORTSPLINTERS WIELRENNEN: In de ronde van Scherpenzeel wisten de gebroe ders Ossendrijver zich weer bij de liefhebbers in de prijzen te fietsen Paul ging als 7e over de streep terwijl Johan op de 11e plaats beslag legde. De Leusdense ama teurs wisten zich tijdens deze ron de niet in de kijker te fietsen. De jaarlijkse volksverhuizing ifi de voetbalwereld bleef ook ditmaql niet achterwege. Alleen al in de KNVB-afdeling Utrecht verander den tijdens de overschrijvingspe riode" na afloop van het seizoen '82-'83 ruim anderhalfduizend voetballers van clubshirt en -broek. Om precies te zijn - volgens het bondsorgaan Voetbal-1583 en dat betreft louter senioren. Onvrede met het verenigingsbestuur, de trainer, de sfeer in de club of het elftal kunnen oorzaken zijn van die massale overstap In een hogere klasse willen spelen en verande ring van woon- of werkplaats spe len eveneens een rol en misschien zelfs gesjoemel met een handgeld- je? Niet alle amateurs zijn onge voelig voor geld of daarop waar deerbare extra's Een voetballer is ook maar een mens Dat het gros van de overschrij vingen plaatsvond in de Domstad, de grootste voetbalconcentratie van de Afdeling, laat zich raden Toppers zijn onder meer Ultrajec- tum en Elmkwijk resp41 en 40 nieuwe.sterren maar ..Utrecht" (25). DWSV (22). DOS. DVSU en Hercules (elk 19) mogen niet mop peren. Meer clubs in één dorp of stad zijn geen garantie voor rust aan het overschrijvingsfront. Wat denkt u van Vreeswijkmet 28 nieuwe spelers. ..Maarssen" met 23, Vianen" met 20 (waarvan 17 van plaatsgenoot Brederodes') en Barneveldmet 23? Topper in Radiocity is ..Hilversum" (17) en in de Keistad ontlopen Amersfoortse Boys (14) en SOVA (13) elkaar weinig. Ook in groeistad Lelystad, met intussen vijf clubs Unicum (6). Zuiderzeevogels (6) en Delta (4) groeiden met de achter de clubnaam vermelde spelers, hoofdzakelijk inwoners van de stad op de bodem van de vroegere Zuiderzee. Wat gebeurde in Leusden? Wel, hier was het rustig. De SV Achter veld-aanwinsten heten A Gerrit sen (ex-Cobu-Boys), R. v.d. Kleijn (Amersfoortse Boys), G. v.d. Velde (OSM Maarssen) en C van Zijl (KVVA) Pure winst, want niemand ging weg bij Achten/eld Roda 46 verliest R. Nieuwenhuis (aan Amersfoortse Boys), J. Ruitenberg (Baarn), J Bloemberg (HVC), T Knoop (de Posthoorn) en H Malen- stein, die teruggaat naar WZA. Daar tegenover komen elf spelers naar het Buiningpark: H. Brouwer (ex-HVC). L. Engelman (Eminent Boys), J. Heyman en M Lam (KVVA). R. Huygens (CJW). T. Kaspers en A. van Mee teren (Coby Boys), B. Peters (APWC) en J. Schoot Uiterkamp (Berkum). Alle maal kandidaten voor Zaterdag en Zondag 1Ik zou het u niet kunnen zeggen. Een jaar of wat geleden bleek zo'n overschrijving van Ajax (of was het Feyenoord?) slechts te gebruiken in het zesde (391) PC. Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bij familie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters. Rozendaallaan 9, telefoon 941495 Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. ACHTERVELD - Niet minder dan 21 schutters namen deel aan de onderlinge schietwedstrijd Groot Kaliber op de buitenbaan te Scherpenzeel. Het was W. J. Lagerweij die eerste werd met 96 punten ge volgd door J. Voorburg Gz. met 93 punten. De overige uitslagen waren: 3. W. Luttikhuizen 92, 3. J. van Rossum 92. 5. J E van Hamers- veld 91, 6. P Smink 90, 6 G. Schimmel 90, 8. A. van Daatselaar 87, 9. A Vlug 85, 9. W. Voskuilen i 85, 11. G. van Hamersveld Jz 84, 12 G. Tolboom 83. 13 T Daatse laar 81. 14 J. van Hamersveld Jz. 80. 14. W v.d. Kletersteeg 80. 16. J Voskuilen 74, 16 T Bokma 74, 18 F van Hamersveld 70, 19 B. v d Hengel 69. 20 J J van Ha- mersveld 67 en 21. J Krall 65 punten LÊUSDEN - Voor de 7e maal werd in het Sportfondsenbad te Amersfoort de nationale kam pioenschappen zwemmen afge werkt. Over twee weekends wa ren de zwemwedstrijden ver deeld, ondanks een steeds te ruglopend aantal deelnemers. De limieten die In het voorjaar gehaald moesten worden om een plaatsje op de N.K. te be machtigen worden steeds scher per gesteld. Het wordt dan ook steeds moeilijker aan de eisen van de zwembond te voldoen. Toch wisten vijf leden van de plaatselijke zwemclub De Haaien zich te plaatsen. Juliette Baars moest op 8 juli jl. op de 100m vlinderslag de spits afbijten. Nog maar net hersteld van een kaak- en voorhoofdsholteontsteking wist zij een acceptabele 1.08.7 neer te zetten waarmee ze 5e in haar serie werd. De vier heren kwamen op het nummer 4x100 m vrije slag estafette uit. In een zeer sterk deelnemersveld, hadden ze wat betreft de verdeling van het ere metaal weinig in de melk te brokke len hetgeen overigens geen schan de is. Met een tijd van 3.50.9 bleven Michiel Jansen, Gerlach Jacobs, Frank Leusink en Ronny Baars ver bij de landelijke top achter. Dit zeer spannende en spectaculaire zwemnummer werd gewonnen door H.P.C. uit Heemstede die het Nederlands record dat in handen was van de Amersfoortse zwem vereniging AZ&PC met 3.34.9 scherper stelde. Het Haaienkwar- tet legde beslag op de 13e plaats wat trainer-coach J Baars tevre den stemde. Voorlopig nemen de Haaien-zwemmers even rust om straks weer met frisse moed en veel energie aan een nieuw zwem- seizoen te beginnen. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUIDE Het estafette-kwartet: V.l.n.r Michiel Jansen, Gerlach Jacobs, Frank Leusink en Ronny Baars. DONDERDAG 21 JULI 1983

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5