Je tennisbal inrichten voor randweer en gemeentewerf Gemeente overweegt Inslag te verkopen iarage en twee auto's trandden geheel uit Werkloosheid omhoog in gemeente Leusden GtRU ZOMCRAKTIt f GeRu zonweringen „Huize St.-Joseph heeft mortuarium" Amnesty- kookboek VDA-RAADSLID DE WEERDT MAAKT VOORSTEL OPENBAAR Nieuwe start in Leusden Keurslagers „Don Bosco" proefschool burger- informatica ERMOEDELIJK DOOR BRANDSTICHTING Leusder Krant Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden llr FOTO-KOPIE NODIG? VASTE-ARM SCHERM ROLGORDIJNEN HENK OSSENDRIJVER MELDT: Volendammer ingerekend Geen krant ontvangen? r krant DINSDAG 26 JULI 1983 15e JAARGANG NO. 25 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie. Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. (Van één onzer verslaggevers) EUSDEN - Volgens PvdA-raadslid Gert de Weerdt de in moeilijkheden verkerende tennishal aan de |ene Zoom met enkele aanpassingen geschikt ge- pkt kunnen worden als gemeentewerf en brandweer- age. Hij schrijft dit in een notitie aan de raadscom- |sie openbare werken en ruimtelijke ordening. Het is in april dit jaar vertrouwelijk aan de commissie |jgeboden, maar nu door De Weerdt in de openbaar- gebracht omdat wethouder Jan Wagenaar van |nbare werken en ruimtelijke ordening het voorstel ter discussie wil stellen. De wethouder heeft de Jitie van het PvdA-raadslid bestempeld als „kleuter- at, eigenlijk nog erger". Het voorstel van De Weerdt ht op een (tactisch) moment dat bekend is geworden de gemeente serieus overweegt om de nog geen jaar oude tennishal De Inslag te verkopen. bli|vende gemeentewerf gereali seerd hoeft te worden wanneer over een aantal jaren de gemeente de tijdelijke werf aan de Hamers- veldseweg moet verlaten. Vlieg drie is dat er geen miljoenenverlies wordt geleden bij verkoop van de tennishal. De Weerdt raamt de kosten van een nieuwe gemeente werf op 3,5 miljoen en die voor een nieuwe brandweergarage op 3 mil joen gulden. Overigens zou slechts de helft van de tennishal door de doen voor het personeel van de werf en brandweerlieden Ook an dere modellen zijn natuurlijk moge lijk", aldus De Weerdt Hij schrijft verder in zijn notitie, dat zijn voor stel serieus is bedoeld. Hij vraagt de mogelijkheden serieus te laten onderzoeken en uitrekenen. Nu wethouder Jan Wagenaar heeft gezegd dat te verfikken, is Gert de Weerdt na overleg met zijn fractie naar buiten gekomen met zijn voor stel. t voorstel van PvdA'er De irdt is gemaakt nadat de Iscommissie financiën in In besloten kring informatie gekregen over de slechte clële toestand van de Leus- e tennishal, die door de ieente verpacht is aan mr. E. je. De jaarlijkse pachtsom l 580-duizend gulden is vol- nis Wage niet op te brengen, "bedrag moet contractueel in ■rtalen worden betaald maar pachter heeft Inmiddels de gemeente uitstel van betaling gevraagd. De pachtsom over 1982 is wel voldaan. In de notitie schrijft raadslid De Weerdt dat met het onderbrengen van de gemeentewerf en de brand weer in de tennishal drie vliegen in één klap gevangen kunnen wor den. Vlieg één is dat geen miljoe nen guldens kostende nieuwe brandweergarage gebouwd hoeft te worden, ter vervanging van de huidige afgekeurde aan de Zwarte- weg Vlieg twee is dat er geen dure gemeentewerf en brandweer ge bruikt kunnen worden De andere helft zou volgens het PvdA-raadslid kunnen blijven fungeren voor ten- nisaktiviteiten. „Mocht dat niet mo gelijk zijn dan is voor de overblij vende helft misschien een andere bestemming te zoeken. In zo'n geval kan de bar als „overblijf lokaal" en „wacht-lokaal" dienst ERVARING Inmiddels is ook meer bekend geworden over de mogelijke ver koopplannen betreffende de ten nishal, die ruim vier miljoen heeft gekost. In een interview met pach ter mr. Wage in de Leusder Krant van 14 april jongstleden werd al gesproken over de eventuele ver koop van De Inslag en de interesse die mr. Wage had om eigenaar van de tennishal aan de Groene Zoom te worden Die interesse bestaat nog steeds. Desgevraagd zegt hij telefonisch: „Ik ben druk bezig om de financiering op poten te zetten, maar ik moet van de gemeente nog nadere mededelingen over de prijs krijgen". Mr. Wage is echter niet de enige die geïnteresseerd is de Leusdense tennishal te kopen. Vol gens een woordvoerder van de gemeente zijn er meer mensen die belangstelling hebben getoond Onder hen zijn particulieren die al dan niet met een beleggingsmaat schappij De Inslag willen verwer ven. Desgevraagd zegt de ge meentelijke woordvoerder dat de meeste gegadigden ervaring heb ben in het exploiteren van een tennishal of vergelijkbare accom modatie. Intussen is de gemeente nog met mr. Wage In de slag over de pachtsom waarvan de gemeente dit jaar nog geen cent heeft ge zien. Mr. Wage heeft In het Inter view in deze krant openlijk ver klaard dat de pacht van 580- duizend gulden niet op te bren gen is. In het vraaggesprek zei hij: „We künnen het niet betalen. En, let wel, wij zijn ervan over- PvdA-raadslid Gert de Weerdt. tuigd dat niemand het op deze basis op kan brengen. Kijk, dat gaat niet om tien- of vijftiendui zend gulden minder. Het ligt in een iets andere orde van groot te". Nu, drie maanden na het inter view, wil mr. Wage nog niet zeggen welke pachtsom in zijn ogen reéel is. „Ik weet het wel, maar zeg het niet. Dat is een punt in de onder handelingen met de gemeente", zegt hij Volgens een woordvoerder van de gemeente is er nog geen formele toestemming gegeven voor uitstel van betaling tot het eind van dit jaar Het gemeentebestuur wil eerst aan de hand van een accountantsverslag inzicht krijgen in de financiële huishouding van de tennishal. Volgens de gemeentelij ke woordvoerder is het verslag nog niet binnen, volgens mr. Wage is het al een tijd geleden verstuurd Verwacht wordt dat het dage lijks bestuur van Leusden direct na het zomerreces met nadere Inlichtingen over de toekomst van de tennishal naar buiten komt. 99 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Boven het bij kantoor van de Rabobank aan de Biezenkamp heeft zich de Vereniging voor Sla gerij Reklame De Keursla gers gevestigd. Deze landelij ke vereniging zet haar werk zaamheden daar voort na een moeilijke periode, waarin een van de BV's van de vereni ging, de Keurslagercentrale aan de Arnhemseweg in Leusden, failliet ging. Vanuit het kantoor aan de Bie zenkamp zal een team van zeven mensen de aangesloten Keursla gers ondersteunen op bedrijfseco nomisch en vaktechnisch gebied alsmede mef het voeren van recla me Voorheen werd dil werk als ook de distributie van vlees gedaan door de Keurslagercentrale die in 1981 van Amersfoort naar Leusden verhuisde en daar een kantoorge bouw van vijf miljoen gulden be trok. Financiële problemen, groten deels ontstaan door verliezen op het distribueren van vlees, braken deze BV op. Oktober vorig jaar diende de eerste tekenen zich aan toen ontslag voor elf van de zeven tig personeelsleden werd aange- vraad. Later dat jaar werden de beide directeuren naar huis ge stuurd en vervangen door tijdelijke bewindvoerders, twee organisa tiespecialisten van het bureau BCG Interim Managements. Zij konden de zaak niet meer redden waarna dit jaar het faillissement werd uit- 9 9 gesproken. Op dat moment had de Keurslagercentrale nog 52 mensen in dienst. Van hen zijn er zeven overgestapt naar het nieuwe kan toor van „De Keurslagers" aan de Biezenkamp. Acht collega's van de handelspoot van de centrale staan nu op de loonlijst van de Vleeswa- renunie in Amersfoort. Door de perikelen rond de cen trale in Leusden daalde het aan tal leden van de V.S.R. De Keur slagers. terwijl de 110 leden In België een zelfstandige vereni ging hebben opgericht. Voorzit ter G. van Woudenberg uit Alme lo schat het aantal aangesloten Keurslagers beneden de 500. „Op 1 augustus worden de con tributies weer geïnd en dan kun nen we het juiste aantal leden bepalenaldus Van Wouden berg. Volgens hem heeft er geen verontrustende daling van het ledental plaatsgevonden. Het vroegere kantoorgebouw van de Keurslagercentrale aan de Arnhemseweg zal door de curator worden verkocht. >h één onzer verslaggevers) ;EUSDEN - Vermoedelijk >r brandstichting zijn in de icht van zondag op maan- »^g twee auto's en een gara- i in de Van Hardenbroek- an in Leusden-zuid in vlam- en opgegaan. De rijkspoli- i, die gisteren nog met het onderzoek bezig was, kan nog geen nadere mededelin gen doen. Omstreeks half een werd de brand in Leusden-zuid gemeld De rijkspolitie leetde aanvankelijk in de veronderstelling dat een huis in lichterlaaie stond, terwijl de brand weer aan een autofik dacht. Bij de plaatselijke brandweer waren wat BOU Onjftunkeli|k nieuwsblad Irrtil voor de gemeente Leusden OU I V*rtchl|nt dinsdag en donderdag In de gemeente Leueden Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. tgir«, OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum ia dage- Illjka van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gaopand. Zaterdags gesloten. communicatieproblemen, waar door later dan gewoonlijk de blus- eenheden in de Van Harden- broeklaan arriveerden De late komst van de Leusdense brand weer ontlokte nogal wat kritiek van de bewoners in de Van Harden- broeklaan. Het vuur ontstond zondagnacht in een Mercedes die voor de gara ge van de familie V. stond Nadat de benzinetank was ontvlamd sloeg het vuur over naar de garage die samen met de daarin gepar keerde auto geheel uitbrandde. Het aangrenzende huis werd gebla kerd en liep door de bluswerk zaamheden waterschade op. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het aantal men sen In Leusden dat een baan zoekt is vorige maand weer ge stegen. In vergelijking met mei registreerde het arbeidsbureau 55 werkzoekenden meer in Leus den. Ingeschreven staan 413 mannen en 290 vrouwen. Het werkloosheidspercentage in de gemeente ligt op 9,9 procent tegen 12,5 procent in het rayon Amersfoort. Een en ander blijkt uit het maan delijks overzicht van het Geweste lijk Arbeidsbureau in Amersfoort. In het rayon, bestaande uit Amers foort, Baarn, Bunschoten. Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg, zijn 8779 werkzoekenden. Een stij ging van 492 personen ten opzich te van de maand mei. Volgens het arbeidsbureau wordt de toename grotendeels veroorzaakt door schoolverlaters, die zich massaal laten inschrijven Verder werd ge constateerd dat het aantal vakatu- remeldingen licht steeg. In Leus den bedraagt het aantal vakatures 17. dat zijn er 8 meer dan in mei van dit jaar. Met bandopwinder. Breedte 150 cm, doeklengte 160 cm. In rood of oranje" nu voor In 20 verschillende dessins en kleuren. Bijvoorbeeld: 90 cm meter hoog W Iw^B voor slechts M KÊ I Rozendaallaan 9 Leusden-C. Ooeninastiiden showroom: Maandag van 13-18uur. Dinsdag t/m vrijdag van9-18 uur. Zaterdag van10-16uur. Q Turbinestraat 8A, Veenendaal „Ju Sei Do" vestigt zich in oude gemeentehuis, pag. 3 Nieuw model fiets verdrijft zadelpijn. pag. 3 Miniatuurtjes pag. 3 Arbeidsklimaat Bankgiro centrale wordt beïnvloed door mediapag. 3 Met Aat Daale op de pedalen: deze keer richting Gelderse Valleipag. 5 Boekennieuws pag. 4/5 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Staatssecretaris drs. N. Ginjaar-Maas (onderwijs en wetenschappen) heeft 102 scholen in het algemeen voort gezet onderwijs, het voortgezet wetenschappelijk onderwijs en In het lager beroepsonderwijs aangewezen om per 1 augustus als proefschool voor burgerin- formatica te beginnen. Eén van de uitverkoren scholen is de RK technische school Don Bosco in Leusden. Op de aangewezen scholen zal gedurende een proefperiode van twee jaar onderwijs worden gege ven in het leren gebruiken van de modernste informatiesystemen (computers) waarmee burgers te maken hebben of krijgen. De term „burgerinformatica" wordt in elk geval tijdens de proefperiode ge bruikt om de tegenstelling met de meer beroepsgerichte informatica aan te geven. Bij burgerinformatica gaat het om aspecten van algeme ne ontwikkeling voor alle leerlin gen. Dat moet tot uitdrukking ko men in een opzet waarbij wordt gegarandeerd dat zowel jongens als meisjes met gelijke kans op succes aan deze lessen kunnen deelnemen. Voor de proefperiode hadden zich 750 scholen aangemeld. Tot de 102 uitverkoren behoren ook de avondscholengemeenschap Amersfoort, de LEAO-school „Jan Ligthart" en de scholengemeen schap voor LEAO/LAVO „Rolan- dus", beiden ook uit Amersfoort. (Van één onzer verslaggevers) ACHTERVELD - Volgens Henk Ossendrijver, CDA- raadslid en bestuurslid van huize St. Joseph, is het on voldoende in Leusden be kend dat het Achterveldse bejaardentehuis een mor tuarium heeft dat niet alleen tot dienst is van St. Joseph maar ook van de gemeente Leusden. „Na de verbouwing van het bejaardentehuis, vijf jaar gele den, heeft men de beschikking gekregen over een klein mor tuarium Het is altijd de bedoe ling geweest dat niet alleen overledenen van St Joseph daar opgebaard kunnen wor den. maar ook mensen uit Leusden en Achterveld", aldus Henk Ossendrijver. Een mis verstand is volgens hem dat men denkt dat het mortuarium slechts voor katholieken is Ossendrijver wijst op de aanwezigheid van een mortua rium in huize St. Joseph naar aanleiding van een discussie in het gemeentebestuur over de haalbaarheid van een uit vaartcentrum in Leusden Tot teleurstelling van het CDA en GPV/SGP concludeerden Bur gemeester Wethouders on langs dat zo'n uitvaartcentrum zonder financiële steun van de gemeente niet haalbaar is. Het dagelijks bestuur van Leusden voelt er weinig voor een derge lijke commerciële instelling te subsidiëren. Daarbij, zo vinden B&W, hebben de Amersfoort- ste uitvaartcentra voldoende capaciteit om de dienstverle ning naar Leusden goed te laten verlopen. Harm Offereins (GPV/SGP) heeft van de opmerkingen van collega Henk Ossendrijver ge zegd, dat de afstand tussen het mortuarium in Achterveld en Leusden-Centrum net zo bezwaarlijk is als de afstand tussen de uitvaartcentra in Amersfoort en Leusden Turbinestraat 8A, Telefoon 08385 - 10682/12544 LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden heeft aan de collega's in Volendam een man uitgele verd die bekende een auto In het visserplaatsje te hebben gesto- LEUSDEN - De Amnesty Inter national Groep Leusden heeft een kookboekje samengesteld met als titel „Eten met aan dacht". In dit kookboekje staat een twin tigtal voor-, hoofd- en nagerech ten van landen die de speciale aandacht van Amnesty Interna- tional hebben. len. De man, die zelf uit Volen dam komt, werd vorige week door een jachtopziener slapend In de gestolen auto op de Heet- velderweg aangetroffen. De Vo lendammer is al eens eerder met de politie in aanraking geweest. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19,30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1