X )ndanks attracties weinig ;xtra bezoekers zwembad Maandag wordt er weer volop gewerkt aan de groei van Leusden GCRU ZOMBMKTU GeRu zonweringen Insluiper steelt geld uit woning Leusder Krant S Vandaag in de Leusder Krant OVERZICHT VAN DE BOUWPLAATSEN IN DE GEMEENTE pc D 7! 444 44 4 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? VASTE-ARM SCHERM ROLGORDIJNEN Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaklle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 9830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 071441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. \vleov2-- krant DINSDAG 2 AUGUSTUS 1983 - 15e JAARGANG NO. 27 Woningwetwoningen in aanbouw langs de Kuperssingel in Claeverenblad/Wildenburg. naar alle waarschijnlijkheid nog 74 premiekoopwoningen gaan bou wen in vlek C maar daar is de koek voorlopig mee op. Leusden wacht in spanning de verdeling van de woningbouwsubsidies (contingen ten) af. Dan kan er met meer zeker heid wat gezegd worden over de invulling van de vlekken, met name van vlek C. Behalve de gesubsi dieerde woningbouw is er in Clae- verenblad en Wildenburg ook ruim te voor vnje sector In de bestaande wijk Groen houten gaat ook een wonlng- bouwprojectje van start. Produk- tlestroom Naarden BV gaat In Groenhouten-Zuid nabij de Burg, Van der Postlaan 12 ge schakelde hulzen realiseren. Ze komen naast het In aanbouw zijnde kantoor van de Woning stichting Leusden te staan. In Achterveld Is de WSL bezig met de bouw van 36 woningwetwo ningen. Hesten in Leusden-Centrum nog twee kleine projecten: 8 be- drijfsunits en 6 premie-apparte menten in winkelcentrum De Biezenkamp waarvoor men be gonnen is met de grondwerk zaamheden, en de bouw van vier vrije sectorwoningen langs de Torenakkerweg, nabij het nood- postkantoor. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Lockhorsterbruggetje weer open3 Ludieke optocht voor ANWB-jubilaris3 Mininatuurtjes3 ook trimmers aktief in Ronde van Achterveld3 Interview met Humphrey Bomba van honkbalclub Quick5 S.V. Achterveld hervat training5 In de serie „Met Aat Daale op de pedalen" gaat het deze keer in de richting van Hoogland en Hooglander veen5 LEUSDEN - Het zwembad Bavoort in Leusden heeft vanaf de opening van het buitenbad dit eizoen op 13 mei tot vorige week bijna 62-duizend bezoekers binnen zijn poorten gehad. Dat ijn er een kleine duizend meer dan in de vergelijkbare periode vorig jaar. Inhet tot nu toe eregistreerde bezoekersaantal zijn ongeveer 1700 mensen meegerekend die een balletje eslagen hebben op de nieuwe midget-golfbaan. Behalve deze midget-golfbaan werd er aan het begin van het seizoen nog een attractie naar |et Leusdense zwembad gehaald, namelijk een super-glijbaan. De opzet was hiermee meer zoekers naar „Bavoort" te lokken. Vooralsnog kan niet gezegd worden, dat beide attracties iht aan hun doel beantwoorden. Het aantal abonnementhouders bedraagt dit seizoen 37.988, dat zijn er 3187 minder dan |orig jaar. Mogelijk een gevolg van de tariefsverhoging. Een kinderabonnement kost 40 julden, terwijl vanaf 15 jaar vijf tientjes moeten worden neergeteld. De losse kaartverkoop aan Ie kassa's steeg daarentegen, maar daar is het 't weer ook naar. Tot vorige week liepen er 22.243 betalende mensen langs de kassa's, in de vergelijkbare periode vorig jaar waren dat er 19.788. De 1700 mensen die vanaf eind april op de midget-golfbaan zijn geweest, zijn voor de embadleiding een redelijk aantal. De toegang tot de baan moet apart worden betaald, egenen die vertier zoeken in het Leusdense buitenbad kunnen daar tot 3 september terecht, aarna kunnen slechts baantjes worden getrokken in het binnenbad. Het warme weer van de afgelopen tijd komt het zwembad uiteraard niet ongelegen LEUSDEN - Terwijl de dochter van de familie N. aan Roggeland de hond uitliet, heeft iemand kans gezien uit de lege woning 25 gulden te stelen. Het geld zat in de portemonnee. De achter deur van het huis was opengela ten. De rest van de familie Is met vakantie. Vorige week was onder dezelf de omstandigheden al een be drag van 50 gulden uit de woning verdwenen. De bouwvakvakantie is komende maandag weer voorbij- in zullen de steigers weer betrokken worden. ?.\Y'-l -&:■■■ - 1 de wijk Munnikhove wordt relatief veel in de vrije sector gebouwd. Op i foto een project van geschakelde woningen boven de twee ton. LEUSDEN - Nog een week heerst er volkomen rust op alle bouwplaatsen in Leus den. Daarna is de bouwvak vakantie weer voorbij en zal er met steen en specie verder worden gewerkt aan de groei van de gemeente Leusden. Rond 1985/'86 zal het alle maal wat rustiger worden op dit vlak. Dan heeft Leusden haar plicht gedaan voor wat het opvangen van woning zoekenden uit de regio be treft. Het devies in die jaren zal dan zijn: bouwen voor de eigen bevolking. Dat zal ge beuren in het noorden van Leusden, in het gebied 't Rui ge Velt. Als het even tegenzit rukken de bulldozers na 1990 op naar het zuiden om een stuk van de Schoolsteegbos jes te verschalken. Maar zover is het nog niet. Voordat de bouwvakkers maan dag hun stellingen weer betrekken keken wij samen met fotograaf Ja nus Visser wat rond op de bouw plaatsen her en der in Leusden. Via de Hamersveldseweg, waar langs net veertien bejaardenwoningen in Geertrudishof zijn opgeleverd, gaat het in de richting van de wijk Mun nikhove, vernoemd naar de gelijk namige boerderij die nu aan de rand van dat woongebied staat. De grond rondom de voormalige boe- renstulp is door de gemeente ver patst aan de plaatselijke aannemers die daarop woningen in de vrije sector gaan realiseren. De huizen krijgen gezelschap van zeven houten Deen se bungalows. Munnikhove is trouwens toch Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden V*rtchi|nt dinsdftg en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. BI) kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- ll|hs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Met bandopwinder Breedte In 20 verschillende dessins en 150cm, doeklengte 160 cm. kleuren. Bijvoorbeeld: 90 cm In rood .\a breed en 2 af&k MK of oranje*MB^r meter hoog m W nu voor voor slechts M Openingstijden showroom: Maandag van 13-18uur. Dinsdag t/m vrijdag van9-18 uur. Zaterdag van10-16uur. f Turbinestraat 8A, Veenendaal Telefoon 08385 - 10682/12544 In Munnikhove is Bouwgemeenschap Bohan bezig met de bouw van 66 premiewoningen Op de achtergrond enkele van de laatste Bouwfondswoningen die begin september door de bewoners betrokken zullen worden Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft dan in totaal 247 premie-A-woningen in Munnikhove en Bosveld gerealiseerd Onlangs werden veertien bejaardenwoningen in Geertrudishof opgeleverd meer een wijk voor de vrije sector, waar^ in klein projecten gestalte aan wordt gegeven. Diverse plaat selijke aannemers zijn al dan niet met een makelaar op dit front ak tief De wat duurdere huizen (ge middeld twee ton) worden in Mun nikhove afgewisseld met premie koopwoningen. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft in deze wijk, en ook in het ernaast gelegen Bosveld, een hele rits pre miewoningen uit de grond ge stampt. In totaal 247 verspreid over verschillende groepjes. De laatste 25 Bouwfondswoningen worden in auqustus/september opgeleverd, vanwege de zachte winter enkele maanden eerder dan gepland. Be halve het Bouwfonds bouwt ook de Bouwgemeenschap Bohan pre miewoningen in Munnikhove. In to taal 86 huizen waarvan nu nog slechts de betonnen casco's te zien zijn Op de plaats waar Bohan de woningen laat verrijzen waren aan vankelijk woningwetwoningen ge dacht Die konden echter niet wor den gebouwd, omdat de centrale overheid geen geld had om de bouw te subsidiëren In ambtelijke taal heet dat: er waren geen contin genten. Van Munnikhove gaat het vervol gens via de verbrede Clarenburg door de wijk Zwanenburg in de rich ting van een grotere bouwhaard in het Leusdense Wildenburg en Claeverenblad Volgens velen wor den het woongebieden die sterk verschillen met de overige wijken in de gemeente Niet verwonderlijk als honderden woningen op relatief weinig vierkante meters worden gebouwd Het plan Claeverenblad/ Wildenburg is onderverdeeld in vier zogenaamde vlekken Vlek A met 217 woningen (premiekoop en wo ningwet) is medio september vol tooid. Vlek B zal aan het eind van dit jaar volgen, dan zijn er weer 340 woningen in de premiehuur, pre miekoop en woningwet bij. Voor vlek C en D is de toekomst nog ongewis Urbibouw/Bredero zal

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1