Optocht voor jubilaris Ook trimmers aktief in Ronde van Achterveld Klaverjas- uitslagen Veel attracties A'veldse braderie Bromfietser gewond na aanrijding Lockhorsterbruggetje weer open leusden krant: DE LEUSDER KRANT voor opzetten van vogels Proces-verbaal Geen spreekuur wethouder De Leusder Krant doet meer dan het geven van een portie plaatselijk nieuws Haag- en ak- kerwinde MULTO koop je in de Kwiekwinkel KI/I/IEK [WINKEIS plaatselijk nieuws DINSDAG 2 AUGUSTUS 1983 het bezit van een vergunning die recht geeft op het prepareren van doze vogels. De controleur was de Inwoner van Leusden- zuld op het spoor gekomen door een advertentie waarin de vogels te koop werden aangeboden. Onafhankelijk Nieuws blad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Bedien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en adver tenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmid dag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot ui terlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administra tie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leus den-Centrum. Op werkda gen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Telefoon: 033- 941495. Abonnementsgeld: 59,40 per jaar; 30,20 per half jaar; 15,35 per kwadaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of don derdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofd agent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging. overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uit zondering van archief- en historische foto's), bij voor uitbetaling van 5,-per ex emplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro. 871441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd ge plaatst, U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Ro zendaallaan 9, Leusden/ Centrum. Ongeveer drie tot vier we ken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Zaterdag 30 juli vierde mevrouw Charlotte Doornekamp uit Leusden haar 121/2-jarig jubileum als hoofdin- formatrice bij de ANWB in Amersfoort. Haar collega's von den dat deze dag niet onge- merkt voorbij mocht gaan en or ganiseerden buiten haar mede weten een ludieke optocht Me vrouw Doornekamp werd die dag opgehaald door een auto. Deze oldtimer werd voorafge gaan door een tandem waarop twaalf van haar collega's zaten, allen gehuld in Wegen- wachtkleding. Onder begelei ding van de Leusdense rijkspo litie en de Wegenwacht werd de jubilaris door Leusden rondge leid De stoet trok - hoe kan het ook anders - de nodige aan dacht. Charlotte Doornekamp wordt door een van haar collega's naar de auto geleid. Wat dacht u van het verzorgen van trouwkaarten. Een ruime sortering biedt het aanstaand echtpaar voldoende keus. Een romantische kaart, een vrolijke of zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collectie trouwkaarten die elk jaar wordt aangepast. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de juiste keuze te maken. De tekst op de kaarten kan worden gezet in hand- of machineletter. Rozendaallaan 9, telefoon 941495. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Een oude motor van de Wegenwacht De stoet trok de nodige belangstelling. ACHTERVELD - Voor de twee de keer In successie staat er op het programma van de Ronde van Achterveld, die sinds jaar en dag het voorprogramma van de tourweek vormt, een trimmers ronde. Nadat a.s. zondag om 12.45 uur eerst de nieuwelingen zijn weggeschoten voor hun wedstrijd over 50 km, zal om on geveer 14.00 uur de start van de trimmersronde plaatsvinden. Wielrenners die aan deze trim- merskoers van ongeveer 20 mi nuten mee willen doen moeten zich voor de aanvang van de wedstrijden in de kantine van voetbalvereniging Achterveld op het Kersten Sportpark aan melden. Na het voldoen van het inschrijfgeld is iedere deelnemer in het bezit van een zgn. dagli centie hetgeen inhoudt dat de coureur voor deze wedstrijd ver zekerd is volgens de geldende KNWU-reglementen. Naast een goeie racefiets Is een valhelm tij dens de koers verplicht. Bij voldoende deelname zal het deelnemersveld in twee groepen gesplitst worden. Een groep zal dan hoofdzakelijk uit regionale ren ners bestaan terwijl de tweede groep trimmers uit de gemeente Leusden afkomstig zijn. Zo kunnen we een trimmerstweestrijd tussen Achterveld en Leusden krijgen, al dus tourbaas Wout Meinten, het geen de spanning tijdens de ronde ten goede zal komen. Na de trim mers gaan de liefhebbers en vete ranen van start en vormen het sluit stuk van de Ronde van Achterveld die eveneens als de Tour de Junior over het parcours van Hessenweg (start-finish), de Jan van Arkelweg en de Pater Stormstraat wordt ver reden. Een uitgebreide voorbeschou wing over de Tour de Junior die van maandag 8 augustus tot en met zaterdag 13 augustus Ach terveld voor een week lang Tour dorp maakt, kan men in de don derdageditie aantreffen. LEUSDEN - Donderdag 28 juli kwamen de leden van klaverjas- club Leusden Troef weer bijeen. De uitslag van de gespeelde wedstrijd luidt als volgt: 1. Hr Hondorp 5210, 2, Hr v.d. Berg 5093, 3. Mw. v.d. Berg 4955, 4 Hr. Mulder 4951 en 5 Hr Bührer 4913 punten. Stand in de derde periode 1Hr. P Mulder 20025. 2. Hr Hondorp 19708, 3 Hr Platei 18657, 4. Hr Bührer 18392. 5 Mw. Bührer 18286, 6. Mw. Pouli 18264, 7. Hr Bolt 18181. 8. Hr v.d Bedem 18166, 9. Hr. vd Berg 18091 en 10 Hr. Nijhuis 17791. denaanwas bij de Achterveld-se nioren plaatsgevonden. Stonden er in '82 91 senioren op de ledenlijst. Nu staan er 116 senioren te boek hetgeen een ledenwinst van maar liefst 25 senioren betekende De jeugdafdeling viel van 153 naar 145 terug Negen jeugdspelers gingen naar de senioren over. Het totale ledenbestand bedraaat oer 15-7- In onze jeugd noemden we de prachtige witte bloemen van de haagwin de (calystegia sepium) naar een toen gebruikt sanitair voorwerp. Maar dat was meer een verza melnaam voor alle kelk- vormige bloemen. Ook de akkerwinde, het groot- bloemig muur, akker- hoornbloem, akker- en weideklokje vielen onder die benaming. De haag winde stelt prijs op een vruchtbare, niet te droge grond. Ook niet te scha duwrijk, dus riet- en ko renvelden zijn ideale plaatsen. Onder het grondoppervlak breidt de plant zich uit met een ui terst taaie, naar alle rich tingen uitlopende wortel stok. Hieruit komen dun ne, maar in verhouding oersterke stengels boven de grond. Deze groeien met een relatief ontzag wekkende snelheid en met een linksdraaiende beweging. Wanneer ze daarbij de stengel van een andere plant raken, gebruiken ze de stevig heid van deze stengel om hun weg omhoog te vin den. Een lengte van drie meter is heel gewoon. Aan deze ranken groeien pijlvormige, gesteelde bladeren. Vanuit de bla doksels verschijnen eveneens gesteelde, tot zeven centimeter lange, kelkvormige bloemen. ACHTERVELD - Het feestcomité zal op woensdag 10 augustus tijdens de tourweek weer een braderie organiseren. De aanvang is om 19.00 uur. De braderie zal groter zijn dan voorgaande jaren. Niet minder dan 43 kramen hebben zich inmiddels ingeschreven: tien Achterveldse neringdoenden, 10 verenigingen uit Achterveld en 23 andere deelnemers. Als speciale attractie zal een rietdekker aanwezig zijn die een echoput van een rieten bedekking zal voorzien. Het feestcomité is ook aanwezig met het rad van avontuur en de oliebollenkraam. Veel curiosa zal er ook deze avond zijn zoals tweede hands kinderkleding, Indiase kleding en dergelijke Ook zal er dit jaar een kinderbraderie worden gehouden. De kinderen kunnen onder andere zelf gemaakt speelgoed, gebruikt speelgoed en eventueel ook eigen dieren te koop aanbieden De standplaats voor de kinderen wordt ingeruimd bij de bushalte ter hoogte van bakkerij Schouten Zij moeten zelf wel een kleedje of iets dergelijks meebrengen waarop zij hun waren kunnen uitstallen. Er is voor hen nog een mogelijkheid zich te laten inschrijven. Dit moet wel zo spoedig mogelijk gebeuren bij mevrouw Bijl, Van Oldenbarneveltstraat 18, tel. 2090. De deelname is gratis. Eveneens zal tijdens de tourweek weer een touwtrekwedstrijd worden georganiseerd. Deze zal plaatsvinden bij de vijver Pater Stormstraat - Van Oldenbarneveltstraat op vrijdag 12 augustus De aanvang is om 20 30 uur. Opstellen van de deelnemende ploegen om 20.15 uur. Er kan worden deelgenomen door herenploegen, damesploegen en eventueel ook gemengde ploegen. De ploegen moeten uit zeven personen bestaan Met uitzondering van voetbalschoenen is al het andere schoeisel toegestaan. Opgaven kan geschieden bij W van Middelaar, Jannendorp 11, tel. 2001. Inschrijfgeld ƒ10,- per deelnemende ploeg. Onvoorstelbaar is het assortiment MULTO- artikelen in de kwiek winkel in Amersfoort Tal van banden, interi eurs, muntenbanden, foto- en postzegelbanden en -interieurs, tabbladen, hobby-albums maken MULTO tot het meest ideale opbergsysteem voor kantoor en hobby. Overtuig u zelf eens in de kwiekwinkel van het assortiment en de grote voorraadl wordt verwerkt. G. van L. Een plant die veel weg heeft van de haagwinde, zij het iets bescheidener, is de akkerwinde (convol vulus arvensis). Hiervan worden de stengels niet veel langer dan een me ter. Ook de bloem is klei ner, vaak ook wit, maar ook wel roze- of roodach tig gestreept. De zwak naar vanille geurende bloemen openen zich 's morgens tussen zeven en acht uur en sluiten zich >"e na de middag. Ze ver- t i meerderen zich zelden door zaad, maar wel in tensief door ondergrond se uitlopers. Elk stukje wortel, dat door een of an dere oorzaak ergens te recht komt, is een nieuwe plant. Het is dan ook een heel riskante zaak om, verleid door de rijke bloei van de windesoorten, zo'n plant in de tuin te po ten. Deze zal misbruik maken van uw gastvrij heid en de hele tuin voor zich opeisen. En probeer hem dan maar weer eens kwijt te raken. In de akker bouw is het dan ook een gevreesd onkruid omdat het graan-, vlasstengels en dergelijke vaak te zwaar belast en deze daardoor plat op de grond komen te liggen, waardoor het oogsten be moeilijkt wordt, uit de wortels wordt een har sachtige stof gewonnen, die in laxeermiddelen LEUSDEN - De controleur van de Vogelwet heeft tegen een in woner van Leusden-Zuid pro- ces-verbaal opgemaakt, omdat hij in het bezit was van een opge zette kerkuil, bonte specht en schoolekster. De man was niet in LEUSDEN - De brug in de Lockhorsterweg is gisteren weer voor het autoverkeer opengesteld. Het 63 jaar ou de bruggetje is drieëneenhal ve maand dicht geweest. In april werd namelijk geconsta teerd dat het bouwwerk in zo'n slechte staat verkeerde dat besloten werd onmiddel lijk de brug voor het autover keer af te sluiten. In de perio de daarna werd in de ge meenteraad van Leusden uit gebreid en langdurig gede batteerd over de vraag: een nieuwe brug of renovatie van de oude. Eind mei koos een meerderheid van de raad voor de laatste mogelijkheid, waarna in juli Emiss Injek- teerbedrijf voor 125 duizend gulden het bruggetje mocht verstevigen. Nu moet de Lockhorsterbrug in staat zijn voor een lange periode alle verkeer over de Heiligenber gerbeek te brengen. LEUSDEN - Een bromfietser uit Amersfoort is zondag licht gewond geraakt na een aanrij ding met een fletser. Het ongeluk vond plaats op de parallelweg van de Doornseweg ter hoogte van restaurant Waterloo. Een 62- jarige Inwoonster van Leusden- zuld reed op haar fiets in de rich ting van Maarn en sloeg ter hoogte van de Buurtweg af. De achteropkomende bromfietser, die met een zeer hoge snelheid reed, botste tegen haar. De Amersfoorter moest met schaaf wonden naar het ziekenhuis worden vervoerd. Volgens de rijkspolitie mankeerde de fiets ter niets. De brommer is voor na der onderzoek in beslag geno- de Kwiekwinkel maakt deel uit van Kwiek, centrum voor tekstverwerking Prinses Julianaplein/ ff Leusderweg, Amersfoort. Telefoon 033 - 6 31824 9 TENNIS: In tennishal De vindt deze week een nooi plaats waaraan de lennisverenigingen meedoen wedstrijden worden elke avond 19.00 tot ongeveer 22.00 uur houden. Zondag zijn de finale strijden. LEUSDEN - Wegens vakantie van wethouder J. Wagenaar komt zijn spreekuur van 1 tot en met 18 augustus te vervallen. SPORTSPLINTERS VOETBAL: In tegenstelling tot het ledenbestand bij vele andere voet balverenigingen, heeft er le- '83, 261 spelende leden. WIELRENNEN: In de driedaagse van Harderwijk heeft Paul Ossen drijver zich in de kijker weten te fietsen Donderdag legde hij op een 6e plaats beslag. Vrijdag en zater dag finishte hij als 5e terwijl Johan Ossendrijver op de slotdag al 9e over de meet ging. In het totaal klassement eindigde Paul op een fraaie 7e plaats.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 4