e hebben genoeg klasse, maar vormen geen eenheid' Jachtige omgeving van loogland en Hooglanderveen SV Achterveld hervat training imphrey Bomba, honkballer bij ABC Quick fet Aat Daale op de pedalen Uitgebreid oefenprogramma Korte route-omschrijving: EUSDEN - In tegenstelling tot de vele supporters die een elijke adempauze ingelast hebben en elders vertoeven en enen die al drukdoende zijn met de voorbereidingen voor nieuwe seizoen, zijn er toch ook sportlieden die juist lers aan de bak moeten. Denkt u maar aan zeilers, surfers, keters en atleten om er een paar te noemen, die veelal urende de zomermaanden wanneer het weer aantrekkelij- is om op het water of buiten te vertoeven. Honkbal is ook zomersport bij uitstek. Op het moment ligt de vaderland- ionkbalcompetitie even plat omdat de nationale ploeg op rnationaal niveau acteert om een ticket voor de Olympi- e spelen in '84 te verdienen, die verbonden is aan het apees Kampioenschap. Na het behalen van een fraaie 4e jts in de strijd om de Intercontinental-cup in Antwerpen, aangezien er in eigen land diverse honkbaltoernooien aan gang zijn, leek het ons uiterst geschikt om de enige Leus- naar, Humphrey Bomba, die deel uitmaakt van de hoofd- ■teht van het Amersfoortse Quick, eens nader aan de tand te aelen. lS0p nog geen steenworp afstand D,0gt de Amersfoortse Baseball aib Quick op sportpark Dorrestein jfionkbal te spelen. Vele Leusde- weten de weg naar het kbalstadion" te vinden om de |wel wisselvallige verrichtingen et bijna volledig uit Antillianen ande negental gade te slaan, e Hollanders zijn gelukkig niet •itisch en fanatiek als de Antil- Jse supporters", zegt Humph- tóifi het begin van het gesprek dat is met vele Amerikaanse ■^fien Helemaal onterecht vindt jé kritiek overigens niet want het ;h te gek dat je van de boven- •loegen kan winnen terwijl je je onderste een week later een ilaag krijgt, aldus een relaxend iruit zittende Bomba die de wat de prestaties betreft, in eigen boezem wil steken, het najaar, van 1970 keerde iphrey Bomba op 18-jarige ijd Aruba, één van de Nederl en, de rug toe om op contract èn van de grootste vliegtuig schappijen in Nederland aan ag te gaan. Zijn familie, negen sterk, liet hij in Aruba achter, ich in Utrecht te vestigen. De krijgt honkbal en softbal op eilandengroep met de paple- ingegoten zodat het voor de ind lag dat Humphrey in het voor- ar van '71 de honkbaldraad weer •pakte Moeite om een club te vin- n had hij niet. Immers een veel- lovend Antilliaans talent was bij Ie Nederlandse clubs in deze >eiende sport altijd bruikbaar. Ver van huis zocht hij het in eerste instantie niet. Eerste klasser U.V.V. werd zijn eerste club, waar hij al gauw in de standaardformatie ver scheen. Niet zoals vele honkbal kenners hem nu kennen als outfiel der (verrevelder) maar als 3e honk- man. Op verzoek van een teamge noot (Jos Kervers) stond Humph rey deze plaats in het infield (bin nenveld) af om in het outfield een vaste plaats op te eisen. ,,Mijn fa- vouriete stekkie is het rechts-out- field, maar in principe maakt het me niets uit, als ik maar speel dan vind ik dat allang goed," aldus de honk baller Bomba. Sportief gezien ging het hem bij U.V.V aardig voor de wind. Tot driemaal toe wist hij met de Utrech tenaren de play-offs te bereiken. Even zoveel keer kwamen ze net iets te kort om het felbegeerde plaatsje in de hoofdklasse te be machtigen Na 4 jaar hield Bomba het in Utrecht voor gezien om op verzoek van de toenmalige Dorlas Quick-coach Donny Hosé naar Amersfoort te komen. Gewillig ging hij op dit aanbod in. Gauw voelde Bomba zich bij de louter uit Antillia nen bestaande Amersfoortse for matie thuis. Zijn plek in het outfield, die hem vanwege zijn sterke rech terarm op het lijf geschreven staat, eiste hij al snel op Quick speelde evenals U.V.V in de eerste klas dus wat betreft het niveau ging ik er in beginsel niet op vooruit." Maar de Ambiance rond de wedstrijden toonde opmerkelijke verschillen. Toeschouwers uit heel Nederland, Humphrey Bomba blijft A.B C Quick trouw. (foto: Van Doom Photoproductions) dan vooral doelend op de Antil liaanse supporters bevolken de tri bunes en zorgen samen met de jeugdige Quick-aanhang voor een prima sfeertje tijdens de wedstrij den, zet Bomba uiteen. HOOFDKLASSE Wat hem echter bij U.V.V. niet lukte, ging na 2 jaar Quick wel in vervulling. De promotie na de lan delijke hoofdklasse werd een feit Op de vraag of er nu werkelijk zo veel klasseverschil bestaat tussen de 1e klas en de hoofdklasse, ant woordt hij bevestigend. De pitchers (werpers) zijn in de hoofdklasse veel beter, de slagmensen veel ge vaarlijker en het spel wordt veel sneller gespeeld en vergt het uiter ste van je concentratie. Daarnaast trekt Quick in de hoofdklasse be duidend meer toeschouwers het geen voor een club zonder sponsor uiterst belangrijk is. Hoe komt het toch dat de Amersfoortse ploeg bij na alleen uit (voormalige) bewo ners van de Nederlandse Antillen, Aruba, Curagao en St. Maarten, bestaat? Volgens Bomba is dat ontstaan in de tijd dat er veel Antil lianen bij Bronswerk werkten Daarnaast kwamen er zomers nog al eens spelers op aanraden van anderen naar Nederland over, die vaak, maar niet altijd, aanwinsten voor de ploeg bleken te zijn ,,Dat wil overigens niet zeggen dat we geen Nederlanders in de ploeg zouden accepteren. Pure onzin, ie dere goede honkballer krijgt bij Quick een kans. Ben je beter op een bepaalde positie dan een an der dan kom je in het team. Ex- Quick werper Rijk v.d. Bunt en de huidige spelers Jos v d. Veer, Wil lem v d Braber en John v d Worm zijn toch goede voorbeelden dat het tussen de Antillianen en de Hol landers best kan klikken," legt Humphrey uit De beste speelt, zo ligt het. Vele coaches en spelers heeft hij meegemaakt in de 8 jaar die hij nu bij Quick speelt. Hosé en Linsey staan boven aan zijn rijtje van top- trainers. ,,Zij wezen goed en voort durend op je fouten en tekortkomin gen waarop je dan wat extra ging trainen. Ik mis dat wel een beetje bij de nieuwe lichting, die ambitie om er ,,echt" te komen," mijmert EUSDEN - Het aardige van fietstochten in de omgeving is, er zoveel verscheidenheid is. De meest geijkte routes zijn door Den Treek ennaar Soestduinen, maar dat wil niet gen dat de andere richtingen niets te bieden hebben, uurlijk, als het wat minder weer is, kun je het beste in een irijke streek wat rondpeddelen, maar als de ersgesteldheid redelijk en de wind niet al te hard jensputtert moet u eens in de omgeving van Hoogland en loglanderveengaan fietsen. -editmaal voor u uitgekozen route lisschien wat meer afgestemd op die een licht toerfietsje berijden, ir dat wil niet zeggen dat moeder haar gezondheidszadel en vader zijn ijzersterke kantoorfiets deze 1 niet zouden kunnen volbren- We hebben voor u nergens les uitgezet, die een EHBO-post de finish noodzakelijk maakt, beetje moe is helemaal niet erg. hebben we al vaker gezegd. Een is is niet geschapen om altijd ir lekker lui en slap in gemakkelij- tetels te zitten. Met deze kleine 'held gaan we daarom maar weer sop stap. e start is op de Zwarteweg, met de sing van de Randweg, nabij de Bankgirocentrale. Van daar fietsen we richting Stoutenburg over de Horster- weg Bij de stoplichten linksaf de Hes senweg op die op de grens met Amers foort de Barneveldseweg gaat heten. Het landelijke wordt langzaam maar ze ker wat stedelijker, maar dat is voor wat deze fietsroute betreft maar even Bi) het chauffeurscafé gaan we linksaf de Hogeweg op, richting centrum. De meesten zullen dit stuk wel kennen Rechtsaf bij het kruispunt met de Ring wegen Randenbroek en Koppel. Even een stukje langs hel kanaal fietsen tot aan de derde brug rechts. Die overste ken, de liendertseweg op en effe door- fietsen naar de overweg richting Hoog landerveen. Die oversteken als het licht niet rood knippert, maar we gaan weldra j Welgelegen Roetvoeterstraal. linksaf de Schothorsterlaan op, de over weg 464 over. Het is het punt waar de treinen naar het noorden en oosten af scheid van elkaar nemen. Het nieuwe gedeelte van de Amersfoortse wijk Schothorst is duidelijk zichtbaar, maar gelukkig nog zo ver verwijderd dat de charme van de Schothorsterlaan nog voldoende aanwezig is. We rijden die laan niet hele maal at en gaan bij de tweede zijweg, de Emiclaerseweg rechtsaf. Een mag nifieke weg tussen het groen van de bomen met links de potloodpunt van de toren van Hoogland. Bij de driesprong komen we bij de Heideweg, hoewel dit niet met een naambordje staat aange geven. Wel staat er een oranje bord aan de overkant met de waarschuwing dat het wegdek slecht is. Fietsers zijn dat wel gewend, dus maar niet te veel daarop letten. We gaan rechtsaf De knotwilgen buigen naar ons over en al gauw wacht ons een col in de 4e categorie van de onderafdeling, te we ten het viadukt over de A1 We dienen links het fietspad op te gaan en kijken even neer op de talloze auto s die heen en weer schieten Na de afdaling bui gen we linksom over de Lindeboomse- weg, gaan niet helemaal naar de paral lelweg langs de autoweg, maar gaan meteen rechtsaf de Duisterweg af Waarom die weg zo heet, weten wij niet, maar duister is het er beslist niet. ROEVOETERSTRAAT De weg brengt ons middenin de landelijke sfeer van deze streek Rechts zien we Hooglanderveen met zijn hoge silo, maar daar komen we niet terecht, hoe aardig of de mensen daar ook zijn. In een verkeersspiegel verderop kan men zichzelf even zien rijden en na een bocht komt een kleine driesprong. De weg schuin links is de onze. De Roe- voeterstraat Een wat merkwaardige naam maar dat is juist het leuke van traditionele namen Ze zijn niet ten burele van een stadsambtenaar ver zonnen maar kwamen ongedwongen tot stand. De Roevoeterstraat is in ieder geval een alleraardigste weg, volledig afgestemd op rust en bedaard voort gaan. Andermaal komen we uit bij een driesprong en we gaan opnieuw recht uit over de Palestinaweg Nederland telt vele gehuchten met namen als Ameri ka, Frankrijk en Siberië. Palestina be staat ook, het is een vlekje in de buurt bij Nijkerk De oorsprong is de schrijver niet bekend maar de naam is leuk; de Palestinaweg. In Amsterdam hebben we per slot van rekening de Jordaan Goed, de Palestinaweg dus op, met de waarschywing dat het wegdek slecht is en de beste snelheid 15 km Een fietser gaat vaak wel wat harder maar dat is geen punt De weg is trouwens hele maal niet zo verschrikkelijk slecht voor fietsers. In de verte rechts gluren de flats van Nijkerk door het geboomte maar zo ver komen we niet. Links gaat een weg het land in met de naam Palissanden. Nieuwsgierig als wij nu eenmaal soms zijn gingen we op ver kenning. maar de weg kwam middenop een boederij uit. Niet doen dus. want de weg loopt dood. Het bekende verkeersteken staat op de Palestinaweg vermeld We wij den nu geruime tijd rechtdoor over de Palestinaweg, wat gelijk op met de grote weg naar Nijkerk. Op een gege ven moment bestaat evenwel de moge lijkheid om linksaf te gaan. De goed berijdbare Bunschoterweg gaan we links op Kijkt u maar eens naar links, daar is de Amersfoortse Onze Lieve Vrouwen Toren. Misschien denkt u al ver van huis te zijn, maar da valt dus wel mee. De Bunschoterweg is. in tegen stelling met vroegere jaren, uitstekend van kwaliteit en nodigt tot wat sneller fietsen uit. Dat moet u zelf maar bepa len. Rechts zien we een leeg ooievaars nest in een klein parkje met een pauw en aanverwant pluimvee en we passe ren ook de moderne installatie van het waterwingebied. We bevinden ons in een wijde wereld,w aar bijna geheel rondom de horizon zichtbaar is. Rechts de verre lijn van de voormalige Zuiderzee, eens door de bewoners van deze streek gevreesd, nu een getemd meer, waar u best eens kunt gaan kijken. Bij Spakenburg kunt u de dijk op en bij Nijkerk, waar zich dat wat wonderlijke gemaal bevindt (een paar jaar geleden gebruikt als decor voor een TV-film), kunt u een prachtig fotogeniek stuk water zien liggen. Maar, zoals gezegd, dat moet u maar eens een andere keer doen De kerk van Bunschoten wordt groter en groter maar we gaan niet naar het dorp aldaar. ZEVENHUIZEN Een wat ouderwetse wegwijzer van klein formaat, door onverlaten wat kromgetrokken, wijst aan dat we linksaf kunnen naar Zevenhuizen over een afstand van 2 km De Zevenhuizer straat Eigenlijk zou hiermee het ver haal gelijk kunnen worden beëindigd want deze straat heeft een zodanige lengte dat we er haast helemaal tot het eindpunt kunnen geraken. Dat neemt niet weg dat deze straat, die aanvanke lijk een landelijk karakter heeft en pas later zijn verlengde vindt in de woonwij ken van Hoogland, gewoon helemaal de moeite waard is om te worden bereden.Het dorp heeft geheel zijn ei gen karakter nog en ook, eenmaal in de nieuwere woonwijken, krijgt men niet direkt het gevoel in een Amersfoortse wijk te fietsen. Er moet wel even op worden gelet, dat de Zevenhuizerstraat ook weer over zo'n viadukt over de A1 voert en dat bij de volgende kruising de weg rechtuit gaat. Bij de aanvang van het oorspronkelijke dorp hebt u de keus via de rijksweg naar Amersfoort terug te keren. De weg aldaar is voor fietsers niet zo best omdat er zich nu veel steenslag op bevindt en bovendien is het heel aardig om door het oude dorp via de Hamseweg te rijden. De con sumptiezoekenden kunnen dan ook aan hun trekken komen. Waar de dorpsstraat weer wmkelvri| is zien we links weer de Schothorsterlaan. De oprijlaan is vrij toegankelijk. De bewo ners van het buitenverblijf hebben niet meer de macht zoals landgoedbezitlers in vroegere tijden die bezaten. Wie naar Amersfoort en van daar uit naar Leusden wil terugkeren via de Schothorsterlaan kan dat gerust doen. Het blijft een unieke laan en de opmars van Amersfoort kan dat voorlopig niet verhinderen. Uiter aard kan men ook weer de stad berei ken via de Bunschoterstraat en de Kwekersweg. Starten op de kruising Zwarteweg/ Randweg en rijden in de richting van Stoutenburg. Bij de stoplichten linksaf de Hessenweg op en in de nchting var de Hogeweg in Amersfoort. Die volgen in de richting van het centrum tot aan de kruising bij de brug. Daar rechts af de Ringweg Koppel op om bij de der de kruising weer rechtsaf te gaan, waar u op de Liendertseweg arriveert. Die afrijden, de overweg over richting Hooglanderveen, bij de fabriekshal van Smink linksaf de Schothorsterlaan op, overweg over. Schothorsterlaan volgen tot de tweede weg rechts, de Emiclaer seweg. Deze weg geheel uitrijden tot aan kruispunt Heideweg. Daar rechtsaf en over het viadukt over de autoweg A1 rijden, daarna meteen linksaf buigen over de Lindeboomseweg en eerste weg rechtsaf, de Duisterweg inslaan. Deze blijven volgen tot aan wegsplit sing, de weg schuin links (Roevoeter straat) inslaan en deze uitrijden tot aan driesprong). Daarna de Palestinaweg geheel uit rijden tot aan de Bunschoterweg. Laatstgenoemde weg (linksaf') ge heel volgen tot in de buurt van Bunscho ten. maar niet doorrijden tot Bunscho ten. Bij wegwijzer naar Zevenhuizen linksaf over de Zevenhuizerstraat. De ze straat geheel volgen, ook voorbij de viersprong (dus rechtuit blijven rijden). Bij begin van dorp Hoogland Hamse weg door dorp volgen en van daar uit naar eigen keus naar Leusden via Amersfoort terug: of via Schothorster laan linksaf na de weg door het dorp of via de Bunschoterweg en Kwekersweg richting Amsterdamseweg Hymphrey. Als je op hoofdklasse niveau wil blijven spelen dan moet je daar bijna alles voor over heb ben KANSEN Na al een keer eerder uit de va derlandse hoofdklasse gedegra deerd te zijn, hangt nu hetzelfde lot boven het hoofd Toch is Bomba optimistisch, met nog 7 wedstrijden te gaan tegen Neptunes (3x), Ni- cols en Giants en 1 verliespunt meer dan mede-degradatiekandi daat Pirates, ziet hij toch nog kan sen ,,ln principe hebben we één van de betere ploegen, maar het komt er niet echt uit We vormen geen eenheid, terwijl we toch ster spelers als Angela en Jacoba (lijst aanvoerder homeruns) in huis heb ben. We laten weieens te gauw het koppie hangen of raken te snel ver hit na een dubieuze scheidsrech terlijke beslissing. Alle ploegen wil len in Amersfoort winnen. De beste werpers slaan we van de heuvel terwijl we tegen de mindere goden nog geen deuk in een pakje boter kunnen slaan Toch zie ik kansen als we het hoofd maar koel houden en we ons helemaal op de laatste wedstrijden concentreren. De steun van het trouwe publiek zullen we nog hard nodig hebben. Ik hoop dat ik na deze gedwongen pauze weer een vaste plaats in de basis krijg en op tijd mijn vorm, vooral aan slag, weer terug kan vinden," zegt Humphrey Bomba Of veel spelers bij een onverhoopte degradatie Quick zouden verlaten, durft hij niet te voorspellen maar lijkt hem haast onvermijdelijk. Zelf zal hij wel bij A.B C. Quick blijven, daar hij in die 8 jaar een echte clubman is gewor den. ..Trouwens ik ben ook de jong ste (31) niet meer, zegt hij met een glimlach op zijn gezicht. We zullen alles in het werk moeten stellen om ons enthousiaste publiek op we derom een jaar hoofdklasse te trak teren. Of het zal lukken ,,l hope so, it's all in the game". ACHTERVELD - De bouwvak vakantie is nog niet ten einde of er staat al weer een nieuw voet balseizoen voor de deur. In een overzichtelijk boekje worden de plannen van Achterveld voor het seizoen '83-'84 keurig uitéénge zet. Een behoorlijk aantal oefen wedstrijden staat de mannen van de selectie te wachten gedu rende de maand augustus. Daar naast staat een zeskamp en de jaarlijkse algemene vergadering in de loop van de maand op de SVA-kalender. Vanavond hervat de 26 man sterke selectie de trai ning onder leiding van trainer Pierre Kisters. Tussen de trainin gen door staan voor de selectie, waaruit het 1 e en 2e gevormd zal worden, diverse oefenwedstrij den op het programma; Dinsdag 9 augustus: 19.00 uur Achterveld 1 - Barneveld 1 (zat). 19.00 uur: Achterveld 2 - Barneveld 2 (zat). Zondag 14 augustus: 14.30 uur: Amersf. Boys 1 - Achterveld 1 14.30 uur. Amersf. Boys 2 - Achter veld 2. Donderdag 18 augustus: 19.00 uur: Soesterberg 1 - Achterveld 1 19 00 uur: SDVB 4 - Achterveld 2 Donderdag 25 augustus: 19.00 uur: DOSC 1 - Achterveld 119.00 uur. DOSC 2 - Achterveld 2. Dinsdag 30 augustus: 19 00 uur: Cobu Boys 1 - Achterveld 1; 19 00 uur: Cobu Boys 2 - Achter veld 2. Epn ambitieus oefenprogramma waaruit blijkt-dat Achterveld er alles aangelegen is om in één jaar tijd het verloren gegaan terrein te hero veren. De zeskamp waaraan alle leden van Achterveld, die na 1 augustus 1964 geboren zijn, mee kunnen doen. vindt op zondag 21 augustus plaats. Om 10 00 uur zal dit jeugd- festijn aanvangen. Hardlopen, fles- senslalom, ringsteken op de fiets, doelschieten, zaklopen en de be kende rode draad zijn de onderde len die tijdens de zeskamp afge werkt moeten worden Tot 12 au gustus kan een ieder zich aanmel den. 's Middags krijgt om 15.15 uurJ de penalty-strijd om de Johan v.d. Hengel-bokaal zijn climax. Maandag 22 augustus worden alle senior-leden voor de jaarlijkse algemene ledenvergadering om 20 00 uur in de kantine op het Kerstens Sportpark verwacht. De heren Boutens en Smink zijn perio diek aftredend maar stellen zich voor een volgende termijn herkies baar. De contributie wordt niet ver hoogd zo meldt punt 10 op de agenda. Een punt dat nauwelijks, 1 ter discussie zal staan, in een tijd waarin we op de kleintjes moeten f letten! Trainer Pierre Kisters

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5