Dagje uit werd mini-ramp 'ositieve reacties bedrijfsleven ip Leusdens werkervarings project Uitbreiding mengvoeder fabriek onopvallender „Opgezette vogels moeten preparateursplaatje hebben" Toetsingscommissie moet misbruik door bedrijven uitbannen VERKLOZE JONGEREN KUNNEN HALF JAAR AAN DE SLAG nni i n i t Vandaag in de Leusder Krant Bommelding op kamp Waterloo SCHOOL BOEKEN BESTELLEN? i Bingospel Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Inbraak Finnmark BOEKHANDEL HAMEltSHOE GROEPSCOMMANDANT VAN DOORN: Hoofdredakteur DUU MARNIX KREIJNS m Redaktle en administratie: jj Rozendaallaan 9 Postbus 11 uu 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal intgave B.D.U. B V. v. i* krant DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1983 - 15e JAARGANG NO. 2l LEUSDEN - Wat een leuk dagje uit moest wor den. draaide regelrecht uit in een mini-ramp. Een niet nader te noemen Leusden- se tamilie krijgt nu nog een onplezierig gevoel als ze terugdenkt aan die bewuste dag. Op het programma van vader, moeder en de kinde ren stond een bezoek aan het recreatie- en safaripark Beekse Bergen in Hilvaren- beek. De heenreis verliep voorspoedig en allereerst werd per auto het safaripark doorkruist. Verrukt van de loslopende wilde dieren reed men in de richting van de giraffen Omdat er - ondanks de uitdrukkelijke verboden - toch mensen zijn die de dieren vanuit de auto voederen, drommen de beesten, en ook de giraf fen, om de bezoekende wa gens. Zo ook een giraffe die dacht iets te kunnen van gen bij de auto van de Leusdense familie. Of het beest iets aan zi/n ogen heeft is niet bekend, maar het stapte wel met één van zijn lange poten op de mo torkap van de auto uit Leus den. Fikse deuk en een geschrokken ..langnek" waren het gevolg. De Leus dense familie zette haar tocht echter vrolijk voort Het safaripark en later het recreatiepark werden zon der kleerscheuren verder afgewerkt. Omdat het tijd werd voor een hapje, besloot de fami lie wal te gaan eten in het safari-restaurant van Beek- se Bergen. De maaltijd was prima en vader moest, voordat hij ging afrekenen, nog even naar het toilet. Toen hij terugkwam en ging zitten, maakte zi/n vrouw hem er op attent dat zijn gulp nog openstond Dus vader ritste die vlug dicht Vervolgens werd de reke ning betaald en de familie stapte op. Ze werd echter op de hielen gevolgd door het tafellaken en alles wat er op had gestaan. Wat bleek: een stuk van het tafelkleed zat tussen de rits van de gulp van vader klem. Grote puinhoop in het res taurant en met blozende wangen gingen de Leusde- naren in de richting van de auto. De reis naar huis verliep voorspoedig tot aan de poh- tie-controle. Vader moest zi/n autopapieren laten zien en routinematig vroeg de agent of meneer iets ge dronken had.Slechts twee glaasjes wijn bij het avond eten zoeven", antwoordde vader monter Geen vuiltje aan de lucht zou je zeggen. De agent wees op de deuk in de motorkap op het mo ment dat vader het auto- raampje weer omhoog wil de draaien ..Vrij vers die deuk. hé?", informeerde de agent langs zi/n neus weg „Ja, dat klopt, vanmiddag heeft een giraffe op de mo torkap gestaan". antwoord de de Leusdenaar vrij on volledig. Hij heeft het gewe ten. want vader moest on middellijk in het blaaspijpje blazen, omdat de agent - onwetend van het bezoek aan het safaripark - hem voor een lallende dronkelap aanzag. Tot schrik van de gehele familie sloeg het pi/p/e groen uit. nadat vader er protesterend in had ge blazen. Het groene gedeel te wees op een ontoelaat baar alcoholpromillage in het bloed, dat vader vrien delijk doch dringend ge vraagd werd even zijn rijbe wijs in te leveren De Leusdense familie mocht de reis verder met de trein voortzetten. Het dagje uit werd een rampdag. Komende maandag start voor de 26ste keer in Achterveld de Tour de Junior. Dit jeugd- wielerfestijn zal een week centraal staan in het Leusdense kerkdorp. Wij presenteren vandaag bijna twee pagina's met Tour- nieuws. Plus een interview met Wout Meinten, voorzitter van de organisatie3/5 Ander sportnieuws 5 Servicepagina met. alle weekenddiensten, filmagenda, films op tv in 't weekend, agenda en de Hussel7 DOKTERSDIENST Tel. 941210 LEUSDEN - Rijkspolitie en marechaussee moesten dinsdag uitrukken naar het militaire kamp Waterloo aan de Doornseweg na een telefoontje over een bom melding. Speurakties leverden echter niets op. De melding was loos. Onlangs werd bekend dat zeventig procent van de bom meldingen in Nederland niets inhouden en vaak als grap be doeld zijn. Zo ziet de uitbreiding er op 3 augustus uit Het contrast met de omgeving is een stuk minder tig. Volgens Marcel Pellikaan, ambtenaar van de afdeling maat schappelijk welzijn/onderwijs van de gemeente Leusden, drup pelen er nog steeds brieven van bedrijven binnen die daarmee reageren op het idee van het werkervaringsproject. De ge meente heeft alle in het handels register ingeschreven plaatselij ke bedrijven een brief gestuurd. Het idee van een werkervarings project is afkomstig uit Lelystad, in die plaats heeft de gemeente in samenwerking met het bedrijfsle ven en het arbeidsburo een derge lijk project opgezet. Gedurende zes maanden kunnen werkloze jonge ren daar in een bedrijf naar keuze werkervaring opdoen, terwijl hun uitkering normaal doorloopt Het bedrijf betaalt hen een vergoeding van honderd gulden per maand Na de periode van een half jaar heb ben de jongeren een betere sollici- tatiepositie, is de achterliggende gedachte Na de inventarisatie van de reac ties uit het Leusdense beorijfsleven op het project, zal de gemeente de bij het arbeidsburo geregistreerde jongeren een brief sturen met de vraag of zij belangstelling hebben om aan het werkervaringsproject mee te doen Ambtenaar Marcel Pellikaan is tevreden als uiteinde lijk twintig tot vijftig jongeren tijdelijk aan de slag kunnen ,.Want". zegt hij, ..in de praktijk blijkt dat jongeren niet zo zitten te springen om een tijdelijke baan Vaak heeft het aan geboden werk geen relatie met de genoten opleiding." Van het aantal ingeschreven werkloze jeugdigen zal ook een percentage afvallen dat inmiddels al werk heeft gevonden MISBRUIK De gemeente is zich ervan be wust dat het werkervaringsproject het gevaar in zich heeft dat de jongeren in de plaats komen van vaste arbeidskrachten. Marcel Pel likaan zegt ,.Het mag absoluut niet zo zijn dat een bedrijf jongeren tijdelijk aanneemt om de loonkos ten te drukken. Het mag ook niet de bedoeling zijn dat een bedrijf bij voorbeeld twee jaar achter elkaar verschillende jongeren .ervaring" laat opdoen." Om te voorkomen dat bedrijven misbruik gaan maken van het werkervaringsproject zal er een toetsingscommissie in het le ven worden geroepen. Op dit mo ment is het nog niet zeker of het een regionale toetsingscommissie wordt of een plaatselijke Zoals bekend heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken onlangs kantte keningen geplaatst bij vrijwilligers werk voor werklozen met een uitke ring Hij wil dat voortaan projecten op dat vlak eerst worden beoor deeld door een regionaal getinte LEUSDEN - „Opgezet te beschermde vogels moeten altijd zijn voor zien van een plaatje van de erkede preparateur. Is dat niet het geval dan is men in overtreding". Al dus groepscommandant R. van Doorn van de rijks politie groep Leusden naar aanleiding van het maken van proces ver baal tegen een Leusde naar die zelf geprepareer de beschermde vogels te koop aanbood in een krante-advertentie. „Het te koop aanbieden BOU Onafhankelijk nieuwsblad jjJ j voor de gemeente Leusden 1GJLJ Verschijnt dinsdag sn donderdag in da gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan Finnmark zijn videoapparatuur en sieraden ge stolen. Op het moment van de inbraak waren de bewoners met vakantie in Friesland. Hun buren constateerden dat er was inge broken. Het interieur was com pleet overhoop gehaald. De be woners zijn inmiddels van vakantie teruggekeerd. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. groep mensen waarin zitten heb ben werkgevers, werknemers, provinciale vertegenwoordigers van de ministeries van Sociale Zaken en Economische Zaken, ge meenten, sociale diensten en vrij willigersorganisaties Zij moeten nieuwe projecten, waarin werkloze cedrijfsmatig zullen werken, beoor delen. Iedere vertegenwoordiger in de commissie mag zijn veto over de aanvraag uitspreken De toetsings commissie moet ervoor waken dat projecten met werklozen leiden tot concurrentievervalsing of vervan ging van bestaande arbeidsplaat sen. PVDA-WAARSCHUWING De PvdA-fractie in de Leusdense gemeenteraad heeft onlangs in een brief aan het dagelijks bestuur van Leusden haar bezorgdheid uit gesproken over de negatieve en ongewenste effecten aan een werkervaringsproject De PvdA- kritiek doelt op de mogelijke con currentievervalsing en vervanging van bestaande arbeidsplaatsen in het bedrijfsleven De sociaal democraten zijn overigens blij dat de gemeente het initiatief heeft genomen. De reactie van B&W op de brief van de Partij van de Arbeid is, dat er genoeg waarborgen ge zocht zullen worden met betrekking tot het werkervaringsproject. Het college verwijst naar de door de staatssecretaris gewilde toetsings commissies. Volgens ambtenaar Marcel Pellikaan is het streven in okto ber of november met het project van start te gaan. „We moeten ellenlange procedures vermij den. De geesten zijn er nu rijp voor", aldus Pellikaan. j Het gezellige voor een nieuwe abonnee ^(Zie elders in dit blad) baar was. is compleet afgedekt met platen van een lichte kleur. Het contrast met de landelijke omgeving is daardoor sterk af genomen. In januari van dit jaar is een start gemaakt met de uitbreiding van de mengvoederfabriek van de familie Wolswinkel aan de Asschatterweg Vergroting van het bedrijf is nood zakelijk doordat de produktie, die vroeger werd uitbesteed, zelf weer ter hand wordt genomen. Behalve de bouw van de twintig meter hoge silo's wordt ook de eigenlijke fa briek vernieuwd en het machine park gemoderniseerd Zo zag de uitbreiding van de mengvoederfabriek erop 17 mei van dit aar uit Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Zeventig fan de 630 Leusdense be- irijven hebben tot nu toe jereageerd op een brief tan de gemeente waarin de interesse wordt gepeild voor het beginnen van een zogeheten werkervarings project in Leusden. Een dergelijk project richt zich erop werkzoekende jonge ren beneden de 23 jaar gedurende een half jaar ervaring op te laten doen n een bedrijf. Leusden telt jngeveer 250 werkloze pugdigen jonger dan 23. Het merendeel van de reacties lit het plaatselijke particuliere >edrijfsleven is positief over het hitiatief van de gemeente. Het jros van de ondernemingen die Jereageerd hebben, zegt een Stageplaats of meerdere te heb- >en voor een werkloze jongere, gemeente heeft op dit mo- ent nog geen inzicht in het ntal plaatsen, maar het zijn er 1 ieder geval op zijn minst zes- Uit de krant van van opgezette vogels op zich is al strafbaar. Inge volge de Vogelwet is het verboden ze te verkopen. Hiermee moet voorko men worden dat er handel in opgezette beschermde vogels ontstaat," zegt de Leusdense groepscom mandant. Hij wijst er op dat men een vergunning bij de politie moet afhalen als men een dode be schermde vogel vindt en vervolgens wil opzetten. Van Doorn: „De politie verstrekt een zogenaam de C2-vergunning, een vervoersvergunning voor dode beschermde vogels naar een erkend prepara teur". Als de door de groepscommandant ge schetste weg wordt be wandeld, is er geen vuiltje aan de lucht voor mensen die in het bezit zijn van geprepareerde vogels. LEUSDEN - Zag de uitbreiding van Leusdens mengvoederfa briek De Zandbrinkermolen er drie maanden geleden nog uit als een puist op een glad gezicht, nu is er minder reden voor het maken van deze vergelijking. Het ijzeren geraamte van de nieuwe silo's, die in het voorjaar zicht-

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1