Enkele artiesten Ie—s«tef hriHi Wat biedt Flevohof voor festivalgangers? Sheila Walsh Norman Barratt Randy Stonehill NCRV-radio en tv Chi Coltrane Adrian Snell Youth for Christ organiseert in samenwerking met NCRV en de Flevohof van 18 tot en met 21 augustus: Concerten Vrijdag Zaterdag algemeen Flevofestival 1983 hele periode te verblijven in een speciaal voor dit evenement in gericht dorp, gelegen naast het festivalterrein. Ook „dagjes mensen" zijn welkom op het „Flevofetival '83". En een aar dige bijkomstigheid is het feit, dat de toegangskaarten voor het festival tevens toegang ge ven tot alle voorzieningen van het recreatiepark de Flevohof. De afgelopen jaren heeft het Flevofestival al vele grote ar tiesten op haar podium verwel komd als Cliff Richard, Timi Yro, Andy Pratt en de Ressurec- tionband. Nu wordt de lijst aan gevuld met Chi Coltrane en misschien Charlene. Het Flevofestival heeft als ondertitel meegekregen „multi- plechoice programma". Een goede naam, want men kan van 's morgens acht tot 's nachts twee uur keuze maken uit een groot aanbod activiteiten, va riërend van een bezoek aan de Flevohof, tot een concert, wat de ene keer optreden van een folkgroep zal inhouden en de andere keer hardrock, verder V vele genres die daar nog tussen kunnen zitten. Muziek voert de boventoon bij het Flevofestivl met namen die klinken als een klok. Bij voorbeeld Chi Coltrane uit de Verenigde Staten van Amerika, uit Engeland, Adrian Snell en Sheila Walsh met de Norman Barratt band. Verder zijn del organisatoren in onderhande ling met Hans Vermeulen uit Nederland en Charlene uit del VS. En dit zijn nog maar enkele| namen. Andere optredens wor den verzorgd door Jerusalem uit Zweden, Sabra, Iva Twydel band, Farrell Farrell, Theo'1" Lens, Mighty Clouds of Joy«r Zender, Solo Inc., New Destina-g tion, Salah, Theater Dio Co ve en Karen Tienkamp. Naast de workshops, muziek.tri sprekers kan men naar een vol-Bc leybaltoernooi, schaken op een Mi veld van tien bij tien meter, een11'1 modderglijbaan, kuipsteken,]'8 kinderprogramma's, kladder- bord, moddergevechten, nacht films, theater, een talentenjacht en een sprekershoek. va DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1983 BIDDINGHUIZEN - De grote manifestatie „Flevofes tival '83" vindt van 18 tot en met 21 augustus plaats op het evenemententerrein van de Flevohof in Oostelijk Flevoland. Een keur van nationaal en internationaal bekende popartiesten zorgt er vier dagen lang voor een aantal interessante concerten. Ook vorig jaar werd de accommodatie van de Flevohof benut voor het houden van dit festival, dat in de jaren daarvoor onder de naam „Kamperland Mu ziekfestival" plaatsvond aan de oevers van het Veerse- meer in de provincie Zeeland. Nieuw dit jaar is de nauwere samenwerking tussen Youth for Christ (de initiatiefnemer van het festival), de NCRV en de Flevohof, vooral met betrekking tot de drie grote popconcerten op donderdag-, vrijdag- en zaterdag avond. De NCRV-radio én -televisie zullen hiervan opnamen maken. Bovendien overweegt de omroep een documentaire-verslag van het hele gebeuren uit te zenden op zondag 21 augustus in de televisierubriek „Ander Nieuws". De bezoekers van het „Fle vofestival '83" kunnen rekenen op een gevarieerd programma aanbod. Naast de dagelijkse concerten kan men meedoen aan allerlei activiteiten, studies, workshops, sportwedstrijden en discussies over uiteenlopen de onderwerpen. Verder wor den er films vertoond en zijn er theatervoorstellingen en nacht- koffiebars. De avondconcerten vinden plaats van 19.00 tot 23.00 uur. De mogelijkheid bestaat om meerdere dagen of zelfs de ge- Van de honderdvijftig hectare grote Flevohof is een gedeelte gereserveerd als evenementen terrein voor manifestaties van allerlei aard Het Flevofestival 1983 is daar één van. De toe gangskaart voor het festival geeft tevens van 18 tot en met 21 augustus toegang tot de voorziening van Flevohof. Naast een overvloed aan infor matie over de Nederlandse land- en tuinbouw is het goed toeven in de tuinen en parken, die zo'n veertig hectare van de totale oppervlakte van Flevo hof beslaan. Een 2,5 km lange spoorlijn, die door het gehele park loopt, maakt het voor de bezoekers mogelijk om met de ratis trein de verschillende on derdelen van Flevohof te be zoeken. Een van de stations bevindt zich nabij het evene mententerrein. In onder andere de veehou derij, de kaasmakerij, de tuin bouwkassen en de exposities over de landbouw, krijgt de bezoeker een beeld van het agrarische gebeuren in ons land Naast de uitgestrekte door riet omzoomde vijvers maken de Wereldtuinen en de tropi sche kassen een belangrijk on derdeel uit van het tuin en park gebeuren op Flevohof. Tot de Wereldtuinen behoren bijvoor beeld de Japanse tuin, de Ro meinse tuin en de Zwitserse Alpentuin. De tropische kassen beslaan zo'n 4000 m2 met een weelderi ge vegetatie van driehonderd verschillende exotische bloe men, planten en bomen, een collectie van 5500 verschillen de soorten cactussen en vet- planten en een bijzondere ver zameling tropische rhododen drons, afkomstig uit Nieuw Gui nea. Het buitenland, maar ook het overdekte verwarmde zwem bad in het recreatiedeel van Flevohof, zijn voor de bezoe kers van Flevohof vrij toegan kelijk. Het moet de droom van iedere beginnend artiest zijn om ontdekt en geholpen te worden bij een internationale karrière door een al beroemd artiest. Dat is eigenlijk iets wat alleen in sprookjes voorkomt Echter, niet voor donkerharige Schotse Sheila Walsh Haar stem heeft Cliff Richard zo geiimponeerd. dat hij haar ge vraagd heeft om hem te verge zellen bij zijn laatste toemee door Engeland en bovendien tijd gevonden heeft om haar elpee ..Drifting" te produce ren Cliff en Craig Pruess. die samen verantwoordelijk wa ren voor Cliff's laatste elpee ..Now you see me zijn ervan overtuigd dat Sheila op weg is naar beroemdheid ..Ik hoorde haar voor het eerst," zegt Cliff, ..toen ze in een groep op een van mijn liefda- digheidskonserten zong. zo'n vijf jaar geleden. Die ene stem viel me toen al op. Kwalitatief fantastisch en mogelijk com mercieel Ik hoorde niet meers van haar tot vorig jaar, toen ik ontdekte dat Sheila een solo- karrière was begonnen Ik raakte betrokken bij de single ,,Star song" en ik was daar zo van onder de indruk, dat ik mijn hulp aangeboden heb bij het maken van haar elpee." Cliff en Sheila zingen daar om samen de titelsong ..Drif ting". Ik wilde eigenlijk alleen maar de achtergrondstem in zingen," legt Cliff uit, ..maar ik vond het nummer zo goed, dat ik al meer mee ging doen." Drifting wordt in de loop van dit jaar als single uitgebracht. ,.AIs kind," zegt Randy, ,,was ik niet gelukkig op school Er waren altijd de vra gen zie ik er goed uit7 Dans ik zoals het hoort? Kom ik in de zwemploeg De sociale druk was enorm en bij andere jon gens leek alles wel goed te gaan Die hadden al een baard, genoeg zelfvertrouwen, geen last van acne etc En ik was bang en onzeker. Iedereen kwam met een auto naar school maar ik liep omdat ik bang was dat ze wat van m'n auto of m'n rijstijl zouden zeg gen. Het enige wat ik had was mijn muziek. De mensen hiel den ervan. Ik schreef toen al m 'n eigen nummers en dat gaf we wat status." Om zijn onzekerheid te over winnen begon Randy drugs te gebruiken, wat hem een aantal ongelukken en arrestaties be zorgde. Ook ontmoette hij in die tijd Larry Norman en Randy en Larry werden vrienden. Door Larry ontdekte Randy een andere manier om het leven aan te kunnen. Larry hielp me te begrijpen dat mijn grootste suksessen en mijn ergste falen mijn leven niet maakten, maar dat het Gods liefde is die je leven waarde geeft.' Over deze ontdekking schreef Randy het nummer Norman's kitchen" dat op zijn eerste elpee ..Born Twice" staat. Sindsdien woont Randy in Los Angeles, waar hij veel samenwerkt met Larry Nor- man, Daniel Amos en meer bekende artiesten. Artiesten als Debby Boone. Cliff Richard en Olivia Newton-John zingen zijn nummers en zijn elpees ..Welcome to paradise" en ..The sky is falling" zijn zowel in Amerika als in Europa be kend va GROTE PODIUM, LUNCH, NACHT Donderdag: Jerusalem Phil Mills, Sabra, Selah, Hans Ver meulen, Adrian Snell Band. Vrijdag: Iva Twydell Band, Streetlevel, Dio Co, Farrell Farrell, By the Way, Rob Fa- vier, Sheila Walsh N.B.B., Charlene Band. Zaterdag: Theo Lens Band, Bryn Haworth Band, Chi Coltrane, Mighty Glouds of Joy, Zender, Solo Inc., New Destination, Karen Tienkamp, Dio Co. Zondag: Desire, Lose to Win, Fat Band Tent A: 10.00 uur: bijbelstudie over Petrus (1); 14.00 uur: the mastudie sexualiteit; 15.30 uur: nieuwe liedjes zingen. Tent B: 10.00 uur: themastudie over relaties; 14.00 uur: the mastudie over levensgevoel; 15.30 uur: volksdansen. Tent C: 10.00 uur: bijbelstudie „wie is Jezus?"; 14.00 uur: workshop Amnesty Internatio nal; 15.30 uur: workshop „om gaan met geld". Tent D: 10.00 uur: debat over samenwonen; 14.00 uur: the mastudie „werkloosheid"; 15.30 uur: instrumentale mid dag. Naast de NCRV-radio, al vele jaren present tijdens de Kam perland- en Flevofestivals, zal dit jaar voor het eerst óók de NCRV-televisie onamen maken van het grote Flevo-festival 1983. De televisiecamera's zul len worden neergezet ten be hoeve van in principe twee mu- ziekspecials (waarvan er één zo mogelijk binnen een maand na het Flevofestival wordt uitge zonden) én ten behoeve van een bijzonder documentaire- verslag van het hele gebeuren (uit te zenden op zondag 21 augustus in de NCRV- Tent E: 10.00 uur: themstudie „de kerk"; 14.00 uur; studie „zorg datje er bij komt"; 15.30 uur: vliegeren en balonnen (wedstrijden). Tent A: 10.00 uur: themastudie „sexualiteit"; 14.00 uur* the mastudies „relaties"; 15.30 uur: themastudie „helen en de len". televisierubriek „Ander Nieuws"). De NCRV-radio zal, zoals gebruikelijk, de drie grote j; avondconcerten registreren opT< 18, 19 en 29 augustus voor et uitzending op nader te bepalen b< datum. Bovendien ligt het in de K' bedoeling om het programma „Gospelrock" (preduktie: Ad UL Everaars/presentatie: Peter r Blom) op zaterdag 20 augustus (van 9.03 tot 0.59 uur) via Hilversum 3 rechtstreeks uit te - zenden vanaf het festivalter- Q rein. Ll hi 9- M Tent B: 10.00 uur: studie „een ni Christen, wat is dat voor J.' mens?"; 14.00 uur: luisterlied- jesmiddag; 15.30 uur: themas- L tudie „rijke Christen in een arme wereld". Tent C: 10.00 uur: themastu- L die: het ezin; 14.00 uur: the- v; mastudie: jij op je eiland; 15.30 9 uur: Kookmiddag (workshop) Tent D: 10.00 uur: bijbelstudie 8 Petrus (2); 14.00 uur: wie is God in Jezus' naam?; 15.30 p uur: herverdeling van werk. Een gezicht als een engel, een stem als een straatjongen en handen als gouden mokers: dat is Chi Coltrane, de 33-jarige blondine, geboren in het Ame rikaanse Racine, Wisconsin. Sinds haar eerste hit ,,Go like Elijah" op single werd uitge bracht maakt zij een stormach tige carrière mee Niet dat ze niet hard hiervoor heeft moe ten knokken Al erg jong leerde ze piano spelen en op haar zeventiende ging ze op zichzelf wonen in Chicago, waar het harde leven van spelen in kof fiehuizen en zelfs in de be roemde Playboyclub begon. ,.Na de Playboyclub ging ik naar het westen voor concer ten." vertelt Chi, „ik kreeg zelfs een aanbieding om mee te spelen in dezelfde film als Steve McQueen. Op een zang festival in Rio de Janeiro in Brazilië vertegenwoordigde ik Amerika." Pas in 1972 kreeg zij haar eerste platenkontrakt en nam de> manager van Neil Diamond haar onder zijn hoede. Het gevolg was een groot aantal optredens in Amerika met on der andere Badfinger, Rare Earth. Loggins en Messina en ook bekendheid in Europa Over zichzelf zegt. zij: ..Je kunt mij niet vergelijken met een andere artiest, omdat ik vooral van de popartiesten weinig in spiratie opdoe Wel van de klassieke componisten, zoals Strauss, Beethoven en Bach. Maar mijn stijl is niet echt klassiek. Eerder gospelachtig en soms rocky. In het verleden zong ik ook jazz." En over het geheim van haar sukses zegt ze. Jk houd van mensen. Ik voel een sterke behoefte om met ze te com municeren en als ik voor pu bliek optreedt, voel ik me ge lukkig Na haarsingles ..Thun der and lightning" en ,,You were my friend" kon haar car rière, ook in Europa, niet meer stuk. En dat haar populariteit ook vandaag de dag nog groot is, bewijst wel de enorme be langstelling voor haar toernee vorig jaar, samen met Joan Armatrading Adrian Snell heeft een ver bazend aantal muzikale vaar digheden en een reeks suk sessen op z'n naam staan. Zes solo-elpees, 2 musicals, toer- nees door Engeland, Afrika, Amerika en West-Europa, op tredens voor BBC en NCRV fen deze „taal" heeft zich vanaf die tijd steeds verder ontwik keld Hij bespeelt alle soorten toetseninstrumenten en gi taar, zingt net zo goed als hij speelt en is ook bekend met cello, contrabas en percus sion Alhoewel hij een klassieke opleiding heeft gehad aan het „Leeds College of Music", hoor je in zijn muziek ook duidelijke invloeden van allerlei andere soorten muziek. Mis schien is het belangrijkste punt in zijn karrière wel de komposi tie van „The Passion" ge weest. uitgevoerd samen met het London Philharmonic Or chestra I he Passions" is op toernee geweest, op de plaat gezet, voor de radio en o a. voorde NCRV op teevee uitge zonden Het sukses van „The Passion" resulteerde in een BBC-opdracht om, samen met schrijver Phil Thompson, een tweede musical „The Virgin" te schrijven, die ondertussen ook op de plaat is gezet. Zoals zovele andere christe nen die in de muziekwereld leven heeft Adrian twee din gen waar hij voor moet vech ten: voor de akseptatie van ijn muziek door het publiek en voor de akseptatie van zijn openheid over zijn geloof Kri tiek op deze twee punten maakt het voor hem moeilijker dan voor zijn tijdgenoten maar stimuleert hem ook om te stre ven naar het allerbeste. En als je een konsert bezoekt of als je zijn elpees beluistert, ontdek je dat het hem gelukt is.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 6