Tourprogramma Spannend begin Tour de Junior inde van Achterveld luidde Tourweek in Leusder Krant-ploeg doet het goed Henny de Rooy en Uwe Tschentke wederom sterk Toursplinters Dinsdag 9 augustus: 18.45 uur wegwedstrijden over 4 en 6 ronden Woensdag 10 augustus: 10.00 uur Mini-Tour voor Achterveldse kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Start en finisch Van Oldenbarneveltstraat. 18.30 uur: Wegwedstrijden over 3 en 5 ronden Na afloop braderie op de Hessenweg. Donderdag 11 augustus: 10 00 uur: koffiedrinken in D'Ouwe Peerdestal voor tour gastgezin moeders, leden EHBO en echtgenotes, verloof des van tourmedewerkers 18 45 uur: wegwedstrijden over 4 en 6 ronden Vrijdag 12 augustus: 09.30 uur: persoonlijke tijdrit over 1500 meter. 18.45 uur: wegwedstrijden over 4 en 6 ronden Zaterdag 13 augustus: 13.00 uur: Wegwedstrijden over 4 en 6 ronden. 20.00 uur grote prijsuitreiking in „Ons Geouw" r krant-formatie poseert. 2-jangen met Eric Dekker op het hoogste podium. IVELD - De kop is eraf. ling het internationale rfestijn onder ideale heden van start. Iets ormaal begonnen, re- ners hun eerste inge- wedstrijd. Bij de 12 rden slechts 19 cou- het 3760 meter lange traject weggeschoten. Geen van de deelnemers wist zich tijdens de koers uit de groep van het peloton te ontworstellen of kon het tempo van de groep niet meer bijbenen. Een massa- spkpnb moest de beslissing gaan brengen over de verdeling van de dag-prijzen. Eric Dekker bleek de rapste van het stel vóór Remco de Groot en het meisje Nathalie Zanoli, die de jongens uitstekend partij gaf. De groene trui kwam om de schouders van Remco de Groot die samen met Eric Dekker 6 punten bijeen fiets te. De uitslagen bij de 12-jarigen: 1. Eric Dekker 0 19.39 2. Remco de Groot 0.19.40 3. Nathalie Zanolie 0.19.41 4. Michiel Krijger 0.19.42 (LK) Het puntenklassement: 1 Eric Dekker 6 punten 1Remco de Groot 6 punten 3. Marco Bakker 4 punten 4. Nathalie Zanoli 1 punt 4. Dirk Sauer 1 punt De 13-jarigen hadden eveneens 3 ronden voor de boeg. Het tempo lag aanmerkelijk hoger als bij hun voorgangers Al gauw konden en kele. de snelheidsduivels aan de kop van de route, niet meer bij benen. Henny de Rooy (Tourwin naar '82) was bijzonder actief en sleepte vele punten voor de groene trui in de wacht. Op de eindstreep toonde hij zich wederom de sterk ste en greep de ritzege. Peter de Groot, riidend voor de ploeg, van Leusder Krant, finishte als 2e voor Marcel Meijer. Het klassement 13-jarigen: 1. Henny de Rooy 0 18 13 2. Peter de Groot 0.18.14 (LK) 3. Marcel Meijer 0.18.15 Het puntenklassement: 1 Henny de Rooy 9 punten 2. Peter de Groot 2 punten 2 Ron Verwey 2 punten 2. Clifford Persijn 2 punten. ploeg, waaronder de Leusdenaar Paul Ham, handhaafden zich uit stekend in de hoofdmacht en staan op een derde gedeelde plaats in het ploegenklassement. Algemeen ploegenklasse ment: 5cWio?ij i rrtt iHCt 0-33 14*32-» 1Café Bar Buitenlust 1.04.23 3. Leusder Krant 1 04.24 3. Electra Frans Bosman 1.04.24 Vanmorgen hebben de cou reurs een ploegentijdrit gereden. Vanavond staat de 2e etappe op de rol van de tourweek die met !MjhittGro*Trf''.WKK'< 3fK.toeé>;nibliohv een aanvang heeft genomen. ACHTERVELD - Voor de der tiende keer sponsort de BDU/ Leusder Krant een ploeg in de Tour de Junior. De ploeg die dit jaar de zwart-witte kleuren van onze krant verdedigt, bestaat uit Anne Knol (kopman, Emmen), Peter Artz (Best), Paul Ham (Leusden), Peter de Groot (Rot terdam) en Michel Krijger uit Bilthoven. Zo op het oog een beresterke ploeg die de komen de week weieens hoge ogen kan gaan gooien. Anne Knol, de kopman, is de meest geroutineerde tourrenner van de ploeg Voor de derde keer gaat hij zich in de strijd bij de 14-jarigen om de gele trui mengen. Even zoveel keer fietste hij voor de Leusder Krant, vertelde hij voor het maken van de ploegfoto Al 5 jaar coureur uit het hoge noorden bij zijn vereniging de WSV Emmen Dit jaar heeft hij nog geen ereplaatsen behaald, maar wat niet is kan nog komen. De tweede man is Peter Artz uit Best. Ook hij is 14 jaar en zit voor het vijfde jaar op de racefiets. De tour rijdt Peter voor de eerste maal en hij ziet wel hoe ver hij zal komen, zei hij nuchter. Paul Ham is de enige Leusdenaar in het bonte wielrengezelschap. Nog maar kort lid van de RTO de Pedaalridders uit Amersfoort is de tour een grote uitdaging voor hem. Hij hoopt na tuurlijk op een (plaatselijk) succes je en doet daar uiteraard zijn best voor. Peter de Groot uit Rotterdam is al vijf jaar lid van RWC Ahoy en heeft al vele eerste prijzen uit het vuur weten te slepen. De tour is voor hem een nieuw fenomeen, maar met de bluf waarmee hij zijn suc cessen vertelde, moeten de 13- jangen dit mannetje wel degelijk in de gaten houden. Een etappe-zege zou hem niet misstaan. Michel Krijger maakt de ploeg compleet. De renner uit Bilthoven is lid van Tempo uit Soest. Eén keer is hij dit jaar winnend over de streep gegaan, wist hij zich te herinneren. Met drie 14-jarigen, één 13-jarige en een 12-jarige moet de ploeg in staat zijn een gooi naar het ploe genklassement te doen. Enkele coureurs probeerden de achtervolging nog in te zetten, maar bleven tussen het peleton en de kopgroep steken De strijd om de hoofdprijs werd door G Róling (Bunnik) in zijn voordeel beslist. J. Dekker (Langelo) en ex-toerwinnaar Rommert Talen (Winjeberd) werden 2e resp. 3e De einduitslag zag er verder als volgt uit 4. G. de Vries (Oldeber- koop), 5. W Veenendaal (Zeist), 6. P v. Dijk (Erm), 7. F. Koopman (Vleuten), 8. K de Roos (Hier- den), 9. A. Streek (Woubrugge), 10 T. Jansma (Drachten). 17 H Koning (Hoevelaken). TRIMMERS De 48 trimmers mochten 25 minuten en 3 ronden van het parcours gebruik maken. Vele bekende plaatselijke wielerfana ten behoorden tot de deelne mers De mannen van Kok uit Barneveld bepaalden, net zoals tijdens de Ronde van Leusden. de koers De blunder die Gerard Kelderman uit Barneveld in de één na laatste ronde maakte, toen hij dacht dat hij al gewon nen had en zegevierend over de streep kwam. kostte hem nog bijna de eindoverwinning. Toch kwamen Gijs Oudshoorn (2e) uit Leusden en de Barnevelder Eddy Hurneman (7e) enkele meters op de streep te kort De Leusdenaar F Oudshoorn (4e) en H Ver steeg uit Achterveld (8e) klas seerden zich bij de laatste tien. VETERANEN Het slot van de ronde was de liefhebbers/veteranen koers. Ve- 14-JARIGEN De 14-jarigen donderden over het wegdek alsof ze in de gaten kregen dat de duisternis zou vallen. De Duitser Uwe Tschentke mani festeerde zich gedurende de gehe- - De Mini-tour belooft morgen een waar spektakel te wor den. Reikhalzend kijkt de Achterveldse jeugd naar dit evenement uit. - Wegens omstandigheden begonnen de wegwedstrijden op de eerste wedstrijddag 1 uur later dan in het program maboekje stond vermeld - De Toermissen Miranda van Marwijk en Annemieke Coen- ders moesten tijdens de ron de van Achterveld voor het eerst in actie komen. De rit winnaars konden dit uiterma te waarderen. - Het 3760 meter lange traject voert de wielrenners over de Ene Dekker, gele truidrager bij de 12-jarigen heeft het maar goed I RVELD Vooruitlo- j Ie Tour de Junior, het Brtestijn dat Achter- I weeklang tourdorp I zondag, als een soort Je Ronde van Achter den. Zowel nieuwelin- fhebbers en veteranen 9 km over de Hessen- _jran Arkelweg en Pater at voor de boeg. De trimmers waren in i ook van de partij om irtalenten ten toon te nieuwelingen gingen senweg van start en op een goede klassering. I startschot werd het >r de coureurs behoor- lehouden wat al snel de allers opleverde. Wie on trappen achterin de hoofdmacht moest op zijn tan den bijten om het door Achter veld voortdenderende peleton bij te benen. Niet iedereen hiertoe in staat. De Leusdenaren Peter Terpstra en R. Herder raakten al snel achterop en moesten de strijd staken. Halfweg koers vond G Willem- sen het welletjes en ontglipte uit de greep van het peleton Hij wist een ruime voorsprong te nemen Vele ronden bleef de man uit Haalderen alleen aan de leiding en verdiende vele punten voorde leidersprijs Met nog ruim 10 ron den te rijden raakte het peleton op drift en fietste het gaatje naar de koploper dicht Het spel kon weer opnieuw beginnen Nauwe lijks een ronde later forceerden R Talen, W. Veenendaal. G. Ró ling en J. Dekker de beslissende ontsnapping Ie race Vele tussensprints besliste hij in zijn voordeel. Op de meet werd hij echter met een banddikte door Leon Brabander geklopt. Ge rard v d Kruisweg legde op de 3e plaats beslag. Het klassement bij de 14- jarigen: 1Leon de Brabander 0.23.02 Jan van Arkelweg. Hessen weg en de Klettersteeg. - Een veteraan kreeg tijdens de ronde van de jury respijt toen het startschot hem blijkbaar volkomen verraste. De ach terstand kon hij niet meer goed maken zodat de jury een ronde later hem bij het pele ton liet aansluiten. Peloton trimmers zondag in de Ronde van Achterveld. 2. 3. 1. 2. 2. 2. 2. Uwe Tschentke 0 23.03 Gerard v.d. kruisweg 0.23.04 Het puntenklassement: Uwe Tschentke 6 punten Leon Brabander 3 punten Steve Olde Damink 3 punten Kees Frankruyker 3 punten Bennie Overbosch 3 punten De mannen uit de Leusder Krar Paul Ham, de enige Leusdenaar in de Tour de Junior. coureurs in de trimmers-ronde. Ie kleppers bevonden zich onder de deelnemers en beloofden een spectaculaire koers Niets was echter minder waar. Het bleef een gesloten koers, met al en toe een ijdele poging tot ontsnap pen, maar die verder weinig op windende momenten te zien gaf. De pogingen van Jan Sandbrink uit Amersfoort en de Achtervel- der Paul Ossendrijver liepen op nnsu» uii. Miies leek erop dat het tot een massaspurt zou uitdraai en Een extra ingelaste premie spurt kegelde deze veronderstel ling omver. Na het sprinten om de premies fietste het vijftal, L. Verzu, R. Willems, H. v Dijk. J Bos en J. v. Dijken rap door Het peleton was verslagen en kon niets anders doen dan lijdend toezien hoe de koplopers de hoofdprijzen op de streep ver deelden. De einduitslag was: J v. Dij ken. 2. R. Willems (Uden) 3. L. Verzu (De Meern) 4 H v Dijk (Nieuwegein) 5. J. Bos (Voort- j huizen) 6. W. Vlaanderen 7. Paul Ossendrijver (Achterveld) 8. J. v Weiden 9. H Ossendrijver j (Utrecht) 10. G. v. Beek (Wijk bij Duurstede) Twee kussen voor de winnaar in de nieuwelingen-klasse.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5