55 Instellen Culturele Raad in Leusden discussiepunt kusje van Wout Planadviesgroep gaat praten over sociaal-culturele subsidies 1984 Gezellige speklag HAMLAPPEN Proef verkeerslichten meer „op knipperen" PLANADVIESGROEP PRAAT ER DINSDAG WEER OVER Visplaatsje invaliden Planadvies groep komt bij elkaar Vijfde deur Renault 4 gestolen vernield Vandaag in de Leusder Krant WEINIG VERANDERINGEN IN VERGELIJKING MET '83 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant =ma&e«e DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1983 15e JAARGANG NO. 30 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het instellen van een Culturele Raad in Leusden is aan te bevelen. Met dit uitgangspunt zal de plaatselijke Planadviesgroep, die B&W adviseert over so ciaal-culturele zaken en welzijnswerk, dinsdagavond gaan discussiëren over de mogelijke oprichting van een Culturele Raad (CR). De leden van de Planadviesgroep hebben inmid dels een stuk ontvangen van hun ambtelijk secretaris, waarin hij een aantal zaken met betrekking tot zo'n raad op een rijtje zet. Reeds in vorige vergadenngen van de Leusdense Planadvies- groep is gesproken over het instel len van een CR in deze gemeente. Voorzitter van de groep, Joost de Jongh, heeft zelfs contact gehad met de Culturele Raad in Brielle. Na veel ups en downs zijn de aktiviteiten schilderen en muziek de enige tastbare zaken waarmee deze CR zich bezighoudt. De taken van de Culturele Raad Leusden zouden volgens het dis cussiestuk van de ambtelijke se cretaris van de Planadviesgroep van concreet/praktische aard kun nen zijn. Ze zouden in veel mindere mate adviserend moeten zijn Za ken waaraan de plaatselijke CR zijn aandacht zou dienen te geven, zijn het organiseren van muziek uitvoeringen, -festivals, dansuit- voeringen, exposities, filmfestivals en het inspelen op de aktualiteit door middel van tentoonstellingen en manifestaties „Het boven staande is geen uitputtende op somming en zal door de raad zelf nadere invulling krijgen", aldus het discussiestuk. Daaruit blijkt ook. dat de Culturele Raad het gehele Leusdense culturele leven zou moeten vertegenwoordigen. Dat moet echter niet betekenen, zo staat te lezen in het stuk, dat organisaties het recht hebben een vertegenwoordiger in de CR te benoemen. „De leden dienen ge zamenlijk representatief te zijn voor het culturele leven in Leusden Ze moeten daarom zo evenredig mo gelijk voort te komen uit de verschil lende sectoren van het plaatselijke culturele leven, met dien verstande dat zij geacht worden zelfstandig op te treden ten behoeve van ge heel Leusden", aldus het discussie stuk. De CR in Leusdën zou derhal ve samengesteld moeten worden met mensen uit de muziek, toneel, zang. dans. beeldende kunst, toe gepaste kunst, historiebeoefenmg en bibliotheek. Ook zou een lokale omroep vertegenwoordigd kunnen zijn. In totaal zou het om elf leden gaan. Om financieel uit de voeten te kunnen wordt een gemeentelijke bijdrage in het eerste jaar van 10 duizend gulden begroot Het discussiestuk, dat de Plan- adviesgroep dinsdag behan delt, besluit met de opmerking dat door het duidelijk niet kiezen voor een adviesfunktie de Cultu rele Raad het meest kan beteke nen voor Leusden. „De CR Is niet bedoeld te komen in plaats van een of meerdere andere vereni gingen, maar is bedoeld een coördinatiepunt te zijn. Het be staan van zo'n raad zou alleen al een teken zijn dat cultuur ernstig wordt genomen In Leusdenal dus het discussiestuk. De Tour de Junior in Achterveld nadert al weer het einde. Vandaag verslagen van de afgelopen dagen, rijkelijk geïllustreerd met foto's3 Mensen in de sport: Henk Nieuwenburg, secretaris van de Leusdense tafeltennisclub Zaterdag begint sterk bezet Ro(h)datoemooi Overig sportnieuws Jaarlijkse „boerderijdag" 6 Servicepagina 7 Filmnieuws DOKTERSDIENST 03425-1222 LEUSDEN-De Tour de Junior in Achterveld is in volle gang. Onder goede weersomstandig- ïeden worden in de verschillende leeftijdsklassen uitstekende prestaties geleverd door de ongens en meisjes wielrenners. Een van de deelnemers aan de Tour die het goed doet is de 13-jarige Cyntha Lutke-Schipholt. Dinsdag bijvoorbeeld werd zij in haar klasse derde, en dan «bedenken dat ze heel wat jongens achter haar liet. Wout Meinten, de grote Tour-baas, was zo :rots op Cyntha dat hij haar een lekkere pakkerd gaf. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Planadvies groep, die het college van B&W adviseert over sociaal- culturele zaken en welzijns werk, praat komende dins dag over het sociaal- cultureel programma 1984. Daarin worden de subsidies per organisatie voor het vol gend jaar voorgesteld. Grote verschillen met de geraamde (ubsidies voor dit jaar zijn er vrijwel niet. Slechts de Chr. gemengde zangvereniging „Kunst Veredelt" zal het waarschijnlijk volgend jaar zonder een gemeentelijke bij drage moeten stellen, terwijl het dit jaar nog duizend gul den tegemoet kan zien. De subsidie zou moeten worden ingetrokken, omdat de aktivi teiten van de zangvereniging zich vooral richten op het protestantse deel van de be volking en een sterk levens beschouwelijk/ondersteu nend karakter hebben. Een ander koor dat in 1984 in subsidie achteruit gaat is het Groot Gemengd Toonkunstkoor „Treecksangh". Krijgt het dit jaar nog 1950 gulden, volgend jaar zal de subsidie slechts 500 gulden bedragen. Deze vermindering heeft in hoofdzaak te maken met het teruglopend ledental. Subsidië ring vindt namelijk plaats aan de hand van de dirigent-kosten en op basis van het aantal leden. Voor de stichting Open Jeugd- en Jongerencentrum De Geut wordt voor '84 rekening gehouden met een gemeentelijke bijdrage van 40 duizend gulden, ofschoon de stichting nog geen werkplan heeft ingediend. Het jongerencen trum aan de Zwarteweg, dat een roerige periode achter de rug heeft, kreeg in het verleden al diverse malen een financieel steunde in de rug. Per 1 augustus is voor de periode van één jaar een professio nele beheerder in dienst genomen Hij wordt betaald door de rijksrege ling Werkverruimende Maatregel TUSSENTIJDS Een nieuweling in het sociaal- culturele programma is de onlangs in het leven geroepen Initiatief groep Tussentijds. Deze groep, waarin de gemeente is vertegen woordigd, houdt zich met het orga niseren van aktiviteiten of vervan gend werk voor mensen met veel vrije tijd. Een gedeelte van de aktiviteiten valt onder sociaal- cultureel werk. Voor 1984 heeft de Initiatiefgroep Tussentijds een be scheiden subsidie nodig van 2500 gulden Op het moment van de samen stelling van het sociaal-cultureel programma 1984 was het ondui delijk in hoeverre er door het Rijk Jongerencentrum De Geut zal volgend jaar waarschijnlijk een gemeentelijke subsidie van 40 duizend gulden krijgen. kortingen op de rijksbijdrage so ciaal-cultureel werk zullen plaatsvinden. De gemeente Leusden heeft de kortingen voor 1982 en 1983 voor haar rekening genomen. Op dit moment Is het niet bekend welk standpunt B&W en de gemeenteraad voor het volgend jaar zullen innemen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. SCHILDERSBEDRIJF Willam de Zwijgerlaan 8. Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. Het visptaatsje zoals het voor de vernieling er nog uitzag. LEUSDEN - In het kader van de uitvoering van het gemeentelijk beleidspro gramma begint maandag 15 augustus een proef met de werkingsduur van de ver keerslichten in Leusden- centrum. In de praktijk blijkt dat er buiten de spitsuren veelvuldig uoor roou iicnt wordt gereden. Buiten de spitsuren is de verkeersdruk te in Leusden-centrum rela tief gering. Dit verleidt nogal wat verkeersdeelnemers er toe het rode licht te negeren, waardoor gevaarlijke situa ties kunnen ontstaan. Bij wij ze van proef zullen de ver keerslichten voorlopig bui ten de spitsuren en de tijden dat kinderen naar en van school gaan op knipperen worden gezet. Datzelfde ge beurt ook op zaterdagen en zondagen. Dit betekent dat tijdens de proefperiode de verkeerslichten op de vol gende uren in werking zijn: van 7.30 uur tot 9.00 uur, van 12.00 tot 13.30 uur en van 15.00 tot 18.00 uur. Buiten de proef vallen de verkeerslichten op het kruis punt Lockhorsterweg/Heili- genbergerweg en de ver keerslichten die niet In ge meentelijk beheer zijn, zoals op de kruispunten Lockhor- sterweg/Arnhemseweg en Arnhemseweg/Pr. Margriet- laan/Ooievaarshorsterweg. Aan de hand van de resul taten in de praktijk zal beke ken worden of deze proef um het gestelde doel, het vergro ten van de verkeersveilig heid, beantwoordt. LEUSDEN - De Planadvies groep Leusden komt dinsdag 16 augustus om 20.00 uur in verga dering bijeen. Deze bijeenkomst wordt gehouden In de commis siekamer van het gemeentehuis. Op de agenda staan de volgende punten: verslag van de vorige vergade ring mededelingen discussie over Culturele Raad Leusden sociaal-cultureel programma 1984 rondvraag (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Iemand die kenne lijk dringend behoefte had aan een achterklep van een Renault 4 heeft er deze week een gestolen van een geparkeerd betreffend merk aan Melafier. De eigenaar van de auto. de heer A. van de Beek. trof tot zijn stomme verba zing zijn nog niet zo oude Re nault 4 zonder vijfde deur aan. De klep was met enkele techni sche handigheidjes uit de auto genomen. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschl|nt dinsdag en donderdag In de gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: One kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- ll|ks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Het visplaatsje voor invaliden in het Princenhof- park kan voorlopig niet worden gebruikt. Onbekenden hebben de stenen, waarmee het plaatsje is bestraat, er uitgehaald. Daar door is het onmogelijk geworden voor invaliden in een rolstoel aan het water te komen om hun hengel uit te werpen. Mevrouw Glas uit de Hohorstlaan, wier man gebruik maakt van het visplaatsje, heeft de ge meente ingelicht over de vernie ling aan het „stekkie". Het vis plaatsje werd vorig jaar zomer door de gemeente aangelegd in het Princenhofpark. Oe kinderen amuseerden zich bijzonder tijdens de ..bohrderijdag LEUSDEN - Evenals voorgaan de jaren organiseerden de stichting jeugd- en jongeren werkenDe Til" weer een speldag voor de jeugd van 5 tot en met 11 jaar. Dit jaar I waren de kinderen de hele woens dag te gast op de boerderij van de familie Tolboom aan de Lange- steeg 11. Over het Indianenspel waren de kinderen zo enthousiast dat ze onze fotograaf, toen hij arriveerde voor het maken van een foto.mmeteen ook schminkten als Indiaan Inde omgeving van de boerderij was ook nog een platen- zoek- en vragentocht uitgezet Aan het eind van de middag werden alle kinderen per auto weer terugge bracht naar De* Til.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1