Burgemeester mengt zich persoonlijk in discussie over een Culturele Raad Begin volgende maand woning bouw achter oude gemeentehuis Nieuw seizoen in „De Geut N EEN NOTITIE AAN DE LEUSDENSE PLANADVIESGROEP 1CA Vandaag in de Leusder Krant Medewerkster Achterveld niet bereikbaar Bingospel Provinciale commissie naar Leusden Inwonertal naar 23.000 44 4 TTS7 Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant cBi i HUISWERK PROBLEMEN INTENSIVE CRASH COURSES TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Geen krant ontvangen? Verkeerscontrole Lockhorsterweg Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administrate: Rozendaallaan 9 Poatbua 11 3830 AA Leuaden-Cenlrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Tele* B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. O 444 DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1983 15e JAARGANG NO. 32 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Burgemeester J. Rademaker heeft in een persoonlijke notitie aan de Planadviesgroep Leusden gepleit voor het streven naar een Culturele Commissie waaraan niet een te zware allure wordt verbonden. Zijn notitie werd afgelopen dins dagavond uitgedeeld tijdens de vergadering van de Pla nadviesgroep, die B&W advi seert over sociaal-culturele zaken en welzijnswerk. Op de agenda van de vergadering stond een discussie over de eventuele instelling van een Culturele Raad in leusden. telijke bijdrage heeft uiteindelijk invloed gehad. De Leusdense Planadviesgroep kwam tot de conclusie dat een plaatselijke Culturele Raad niet te „zwaar" moet worden. „Er moeten een paar enthousiaste mensen sa mengebracht worden die aan de vorming van een CR gaan werken. De formule zal denk ik liggen tussen de uitgangspun ten in het discussiestuk over de CR en de mening van de burge meester", vatte voorzitter Joost de Jongh van de Planadvies groep samen. In genoemd discussiestuk, ge maakt door de ambtelijke secreta ris van de Leusdense Planadvies groep. werden de taken van de Culturele Raad omschreven als zijnde van concreet/praktische aard Ze zouden in veel mindere mate adviserend moeten zijn. Za ken waaraan de CR volgens het discussiestuk zijn aandacht zou moeten geven, zijn het organiseren van muziekuitvoeringen. - festi vals. dansuitvoeringen, exposities, filmfestivals en het inspelen op de aktualiteit door middel van tentoon stellingen en mamifestaties. De le den van de Raad zouden zo even redig moge|jk de sectoren van het Leusdense culturele leven moeten vertegenwoordigen, maar ze zou den dan wel zelfstandig dienen op te treden voor de gehele gemeen te In totaal zou het om elf leden gaan met een lid van het college van B&W als voorzitter Burgemeester Rademaker schreef in zijn notitie dat hij proble men heeft met de vormgeving van de Culturele Raad zoals die in het discussiestuk wordt gesuggereerd „De praktijk leert dat een „doe- club" niet zo gemakkelijk functio neert wanneer ze uit vertegen woordigers van groeperingen be staat de vertegenwoordigers heb ben hun eerste aktiviteit in de eigen club liggen. Men is dan best bereid wat samen te spreken over ge meenschappelijke aangelegenhe den, maar ook nog blijvend bezig zijn met doe-zaken van de geza menlijke instelling, is veelal te zwaar en te veel gevergd", aldus de burgemeester. In zijn schriftelij ke bijdrage waarschuwde hij voor het verder gaan met „koepelen en integreren", dus in dit geval het Sportstudio Achterveld onderging verbouwing Overig sportnieuws 5 5 Kijk op de film: aandacht voor „Merry Christmas mr. Laurence" Loep op Leusden: met de 7 eerste nazomerse kantlijn en een cursiefje van Kreyns 8 Vanaf vandaag voeren we de Blijhof-vakantiefeest 8 rubrieken weer in die u de in trek afgelopen zes weken in de Servicepagina met alle donderdagkrant moest weekenddiensten 9 missen. Interview op donderdag: ds. Weernekers, „de bruggebouwer", vertrekt uit Leusden Anco Mal! DOKTERSDIENST sprak met hem3 944600 Burgemeester J. Rademaker organiseren van culturele aktivitei- ten in handen geven van een Cultu rele Raad. „Velen worden wat moe van koepelen en integreren Soms ook krijgt de politiek wat veel vat op het gebeuren Soms ook zijn de verwachtingen te groot", meent burgemeester Rademaker KWALITEITEN Hij meent ovengens liever van een Culturele Commissie (..of hoe het gezelschap genoemd kan wor den") dan van een Culturele Raad. Door deze naamswijziging wordt het zware allure, waarover de bur gemeester spreekt, al een stuk minder Volgens Rademaker zou de commissie juist kunnen bestaan uit mensen die niet direct gebon den zijn in het culturele leven „Ze moeten wel kwaliteiten hebben om te ontdekken wat we in Leusden nog meer kunnen doen", aldus burgemeester die meer ziet in een samenwerking van de Culturele Commissie met bestaande culture le organisaties Aangezien de meeste leden van de Planadviesgroep ook vin den dat de opzet en de samen stelling van de beoogde Culture le Raad In Leusden wellicht wat te hoog is gegrepen, werd ge concludeerd dat de vorming van de CR naar een wat vrijblijvender nivo gebracht moet worden. Voorzitter Joost de Jongh wist te melden dat inmiddels enkele en thousiaste mensen uit het plaat selijk cultureel leven zich ge meld hebben voor het instellen van een CR. „Het lijkt me zinvol eerst eens met hem te gaan praten", aldus de Jongh. ACHTERVELD - De Achterveldse medewerk ster van de Leusder Krant is van 18 tot 30 augustus niet bereikbaar. Berich ten voor de edities van dinsdag 23, donderdag 25 en dinsdag 30 augus tus kunnen rechtstreeks worden doorgebeld of op gestuurd naar de redaktie van de Leusder Krant, Ro zendaallaan 9 in Leusden. telefoon 033-941495. eze luchtfoto geeft een duidelijk beeld van het terrein waar gebouwd gaat worden LEUSDEN - Begin volgen de maand wordt gestart met de bouw van 23 woningen en 9 garages achter het voorma lige gemeentehuisje aan de Burg. de Beaufortweg. De fir ma Bloemendal, die in no vember vorig jaar de voorma lige gemeentewerf en het ge meentehuisje aankocht, is in middels met de voorbereidin gen voor de daadwerkelijke bouw begonnen. Alle wonin gen zijn inmiddels verkocht. De firma Bloemendal be reikte eind vorig jaar over eenstemming met de ge meente over het bouwplan voor de woningen, die in de premie-B-sfeer gerealiseerd zullen gaan worden. Na een publikatie in de Leusder Krant bestond er direkt grote belangstelling voor het pro- jekt. Indertijd verwachtte Bloemendal begin dit jaar al aan de slag te kunnen en de woningen voor het eind van het jaar op te kunnen leveren. Maar het doorlopen van de vereiste procedures vergde aanzienlijk meer tijd. Daar door kan pas begin septem ber met de bouw begonnen worden. De oplevering is nu - uiteraard afhankelijk van de strengheid van de winter - gepland in mei van het vol gend jaar. Volgens de heer J. Bloe mendal zijn vrijwel alle wo ningen verkocht aan inwo ners van Leusden. Het voormalige gemeente huisje kwam te koop op het moment dat de gemeente raad besloot een nieuw raad huis te bouwen aan 't Erf. Enige tijd later kwam ook het terrein van de voormalige ge meentewerf te koop. De werf was op die plaats niet langer te handhaven en is inmiddels verplaatst naar een voormali ge boerderij aan de Hamers- veldseweg aan de rand van het dorp. Zoals bekend zal over eni ge tijd in het gemeentehuisje een sportschool worden ge vestigd. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Het gezellige voor een nieuwe abonnee I (Zie elders in dit blad) On*thjnktlt|h meuwsblK) voor ót g»meente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR; Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Bel Studie begeleidingsdienst Overing, tel. 940119. Dagelijkse huiswerk begeleiding voor scholieren voortgezet onderwijs Engels, Duits, Spaans, Portugees, Italiaans, Russisch, Nederlands 2 tot 4 weken Inl. 033-729097 VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM Lepelaar 6 - Leusden Telefoon: 033-942362 Heden inschrijving najaarscursussen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - De rijkspolitie hield afgelopen dinsdag een ver keerscontrole op de Lockhor sterweg. Bijna 100 auto's wer den aangehouden. Een wagen werd uit het verkeer genomen omdat die in een zeer slechte staat was volgens de rijkspolitie. Eén automobilist kreeg een be keuring, omdat hij geen geldig deel 3 achter de voorruit had zitten. Verder had een aantal gecontroleerde bestuurders geen rijbewijs en/of kentekenbe wijzen bij zich. Zij moeten deze papieren later op het politiebu reau tonen. LEUSDEN - Het jongerencen trum van stichting De Geut aan de Zwarteweg gaat in het week end van 3 en 4 september weer open. Ofschoon het Leusdense jongerencentrum bekend is on der de naam „De Geut hebben de medewerkers een prijsvraag uitgeschreven voor een nieuwe naam. Voor 25 september kan iedereen een bedenksel opstu ren naar Erik van Plateringen, Elantinehof 19 in Leusden. De leukste en origineelste naam zal dan in vervolg op de gevel van het jongerencentrum prijken. De inzender wordt beloond met een platenbon van 25 gulden. Op vrijdagavond 2 en zaterdag avond 3 september zal in het kader van de start van een nieuw seizoen een band optreden. De entree zal gratis zijn. Zaterdag en zondagmid dag wordt het jongerencentrum voor het publiek opengesteld. Via het nu nog naamloze jongerencen trum kan ook in het nieuwe seizoen een rock and roll-cursus worden gevolgd. Wie hierover wat meer wil weten kan een briefje schrijven naar Wilma Vermeulen. Larikslaan 2 in Leusden (graag postzegel bij sluiten). LEUSDEN - De provinciale commissie Wegen, Verkeer en Vervoer onder leiding van gede puteerde Jo Hoepelman brengt woensdagmiddag 24 augustus een bezoek aan Leusden. De commissie zal door burgemees ter J. Rademaker in het ge meentehuis worden ontvangen. Waarna directeur gemeentewerken M. Pais een uit eenzetting zal geven over de verkeersproblematiek in Leus den en omgeving. Centraal zal de door Leusden gewilde aan sluiting op Rijksweg 28 staan. Na de uiteenzetting worden de com missieleden in een bus door de gemeente rondgeleid. De provinciale commissie zal voor de komst naar Leusden eerst een bezoek brengen aan de ge meente Houten Daar krijgen de commissieleden een uiteenzetting over de rondweg Houten. LEUSDEN - Het inwonertal van de gemeente Leusden is in de maand juni met 186 gestegen. Er werden 33 kinderen geboren en elf Leusdenaren overleden. Het vestigingsoverschot was in de maand juni 164:258 personen vestigden zich in Leusden en 94 lieten zich uitschrijven. Het in wonertal bedraagt per 1 juli 1983 22.901. Op 1 januari 1983 be droeg het aantal inwoners 22.102: een toename in het eer ste half jaar van 800 inwoners.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1