X Gemeente kan bouwstroom continueren ongerencentrum geeft jeugd de laatste kans IN CLAEVERENBLAD/WILDENBURG Stijging aantal werklozen EUWE NAAM EN NIEUW BELEID MOETEN AFREKENEN MET VERLEDEN Ongeluk in dichte mist Vandaag in de Leusder Krant Aanrijding op Noorderinslag t) Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden :0T0K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant mmm 'cBi Geen krant ontvangen? i* krant DINSDAG 23 AUGUSTUS 1983 15e JAARGANG NO. 32 Hooldredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. één onzer verslaggevers) EUSDEN De ge- nte is er in geslaagd de ingbouwstroom in het Claeverenblad/Wil- burg voorlopig te con- eren. Met UBA wo- |- en utiliteitsbouw, re- atie en onderhoud BV Uithoorn heeft de ge- rite namelijk overeen- riming bereikt over de oop van grond in vlek an het plan Claeveren- I/ Wildenburg. De UBA daar 168 woningen n bouwen. Opmerkelijk at de realisatie tot stand it komen zonder rijks- sidies. De Uithoornse wonderneming gaat richten op de premie r-sector, de duurdere huursector en de vrije sec tor. In de komende raadsvergadering zullen Burgemeester Wethou ders de gemeenteraad vragen akkoord te gaan met de verkoop van de circa 24.000 vierkante me ters benodigde grond, tegen een prijs van 3.450.000 gulden exclu sief omzetbelasting Komende vrijdagmorgen wordt het wo ningbouwplan van de UBA offi cieel gepresenteerd in het ge meentehuis De UBA is in de gemeente Leusden geen onbe kende. Zo heeft het bedrijf de bouw van twee scholen in Ach terveld op zijn naam staan, reali seerde het De Hamershof en wordt momenteel in opdracht van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten de bouw van 247 premiewoningen in Bosveld en Munnikhove afgerond. Met die verdere invulling van het plan ClaeverenbladA/Vilden- burg zat de gemeente behoorlijk in haar maag. nadat begin vorig jaar duidelijk werd dat het Rijk gaat beknibbelen op de gesubsi dieerde woningbouw (premie koop en woningwet). In Claeve- renblad en Wildenburg waren in de oorspronkelijke plannen circa 1200 woningwetwoningen opge nomen De plannen moesten daarom worden aangepast, dat resulteerde in een fasegewijze opbouw van de twee wijken door de indeling in de vlekken A tot en met D Vlek A met 217 woningen in de premiekoop- en woning wetsector is medio september voltooid. Daar is dan alleen nog ruimte voor vrije sector. Vlek B zal aan het eind van dit jaar klaar zijn, waardoor er 340 woningen bijkomen Voor vlek C staat de bouw van 74 premiekoopwonin gen door Urbibouw/Bredero op stapel. De verder invulling van vlek C. en mogelijk ook D, zal afhangen van de verdeling voor 1984 van de bouwsubsidie van het Rijk. ?j^ü.Zr?1b'nd e" Wildenburg vanuit de lucht. Deze recente luchtloto van Janus Visser laat de vlekken A (recnts) en b, gescheiden door de Kupersingel. duidelijk zien. In vlek D (rechtsboven) wil de UBA 168 ongesubsidieerde woningen gaan bouwen. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het aantal werk zoekenden in Leusden is vorige maand weer licht gestegen. In totaal meldden zich zestien men sen bij het arbeidsburo waardoor het aantal werkzoekenden om hoog ging naar 719, verdeeld In 418 mannen en 301 vrouwen. Het aantal vacatures in Leusden be draagt 20. Een en ander blijkt uit het maandelijks overzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Amersfoort. In het rayon Amersfoort, waar onder behalve Leusden ook Amersfoort, Baarn. Bunschoten. Eemnes, Soest en Woudenberg vallen, steeg de werkloosheid opnieuw Bij het arbeidsburo lie ten zich 153 mensen inschrijven, van wie er 52 jonger zijn dan 19 jaar en 54 ouder dan 23 jaar De overigen variëren in leeftijd van 19 tot 23 jaar. In totaal bedraagt het aantal werkzoekenden in het rayon Amersfoort 8932 Rozendaallaan 9 Leusden-C. één onzer verslaggevers) USDEN „Dit is delaat- ans die de jeugd in Leus- leeft op een open jonge- entrum. Als het weer wordt, stoppen we er litief mee. Dan ligt het echt aan de jongeren omdat wij én de gemeen- or meer dan honderd nt achter het jongeren- 'um staan". Dat vinden te medewerkers van het jeugd- en jongerencen- van stichting De Geut aan de vooravond van een nieuw seizoen, dat moet afre kenen met het onplezierige verleden van het centrum, nu nog bekend onder de naam „De Geut". We praatten op een ochtend met Dick Smit, Erik van Platerin- gen en Roy Robbemond, laatst genoemde is per 1 augustus door de gemeente als beheerder in het jongerencentrum aan de Zwarte- weg aangesteld Met subsidie van de overheid moet Robbe mond (35) een tiguur worden die de zaken in ,.De Geut" helpt coördineren en er toezicht op houdt. Het gesprek over het nieuwe seizoen in het Leusdens longerencentrum vindt plaats op een moment dat de verbouwing van de voormalige boerderij nog in volle gang is De medewerkers hebben nog een kleine drie we ken voor de opening voor de deur staat, maar er moet nog veel gebeuren De verandering van het interieur is dan ook geen wissewasje. Eigenhandig maak ten de medewerkers een ver laagd houten plafond, werden op vakkundige wijze onverplaatsba re zitgroepen gecreeèrd van hout en zogenaamde B2-blokken, kreeg het houtwerk een nieuwe '•rtchljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "|kt van 9.00 tot t2.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 0*op*nd. Zaterdags gesloten. Links een gedeelte van de onverplaatsbare zithoek, rechts de discotheek die vroeger boven zat. verflaag en werd er wat gedaan aan de WC-ruimte. Verder werd de discotheek verhuisd van bo ven naar beneden. Een en ander moet nu worden afgewerkt en zal er nog gesleuteld moeten wor den aan de elektriciteit Boven dien dient de ruimte, waarin het jongerendagverblijf zal komen, opgeruimd en ingericht te wor den. Behalve een nieuw interieur krijgt het Leusdense jongeren centrum ook een nieuwe naam. „Om af te rekenen met het verle den". zegt Dick Smit, die namens de medewerkers in het bestuur van stichting De Geut zit. Het jongerencentrum heeft een niet al te beste naam gehad er werd rotzooi getrapt, er kwamen on frisse figuren en er was totaal geen leiding. Dick Smit. ,,Nu iser een heel nieuw team van mede werkers op de been gebracht, dat opnieuw zal proberen een echt jongerencentrum van de grond te krijgen in Leusden De leiding is ook verbeterd we hebben nu een bestuur plus een medewer- kersraad Als het jongerencen trum niet aanslaat, betekent dat dat de jeugd in Leusden er niets voor voelt Dan gaan de poorten dicht en zal er geen enkel initi atief van onze kant meer geno men worden". Wat de nieuwe naam van het centrum betreft, de medewerkers denken aan de naam ,,Jojo", die symbolisch be trekking heeft op het roerige ver leden van het jongerencentrum. RESPECT RK-lager onderwijs weer onder één dakpag. 3 Miniatuurtjespag. 3 Feestweek Blljhof was een groot succespag. 5 Voor de fietsliefhebbers de laatste zomerse route beschrijving van een tocht, die deze keer gaat in de richting van Soest en de LageVuurschepag. 6 „Antilopen" presteerde bescheiden op eigen korfbaltoernooipag. 7 LEUSDEN - Bij een aanrijding op de kruising Noorderinslag- Groene Zoom raakten vrijdag avond rond een uur of zeven twee auto's total loss en werden twee mensen licht gewond. Het ongeluk gebeurde doordat de heer H. uit Zetten geen voor rang verleende aan mevrouw H. uit Soest die over de Noorderin slag reed. LEUSDEN - In dichte mist ont stond maandagmorgen op het kruispunt Noorderinslag- Groene Zoom een aanrijding, waarbij een persoon licht ge wond raakte. De verkeerslichten op de kruising waren door een storing niet in werking. Het on geluk gebeurde, nadat de auto van de heer K. uit Leusden geen voorrang kreeg van een wagen die uit de richting Stoutenburg over de Groene Zoom reed. De bestuurder was niet bekend in Leusden. Door de dichte mist had hij niet in de gaten, dat hij een kruispunt overstak. Zijn wa gen raakte de auto van de heer K. aan de achterzijde. Het zoontje van K., dat achterin zat, werd gewond aan zijn hoofd. VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM Lepelaar 6- Leusden Telefoon: 033-942362 Heden inschrijving najaarscursussen. Nu ook jazzballet. Centraal in de leiding van de voormalige De Geut zal beheer der Roy Robbemond staan, die zich zelf overigens meer ziet als een „funktionaris voor jeugdza ken specifiek voor het jongeren centrum". Zijn eerste zorg is ech ter toezicht houden op het reilen en zeilen van het centrum, omdat zoals hij zegt „de gemeente ge woon erg veel geld heeft gesto ken in De Geut". Dick Smit en Erik van Plateringen verwachten dat de bezoekers tegen Robbe mond zullen opkijken, respect voor hem zullen hebben, omdat hij ouder is dan hen. Daarbij moet worden opgemerkt voor de mensen die de nieuwe beheerder nog niet In levende lijve hebben gezien, dat de verwachte nederi ge houding van de jongeren wel licht ook veroorzaakt kan wor den door Robbemonds fysieke uitstraling: groot, stevig zonder hem nou meteen te rangschik ken in de categorie uitsmijters. Roy Robbemond waarschuwt er voor hem nou niet onmiddellijk op een voetstuk te plaatsen. Zoals bekend is hij voor één jaar als beheerder in het jonge rencentrum aangesteld Voor heen was hij werkloos Zijn sala ris wordt voor een groot deel vervolg op pagina 3 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. erenblad/Wildenburg een laar geleden. HUISWERK PROBLEMEN Bel Studie- begeleidingsdienst Overing, tel. 940119. Dagelijkse huiswerk begeleiding voor scholieren voortgezet onderwijs

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1