Statencommissie met neus op ontbrekende aansluiting A28 Feestelijke opening van St.-Jozefschool TIJDENS WERKBEZOEK AAN GEMEENTE LEUSDEN ïoete van f 1.000,- voor alsheid in geschrifte Aanrijding op Noorderinslag Diefstal uit auto's JT3y^ 1L£S Vandaag in de Bingospel Leusder Krant Eerste paal 17 woningen in Munnikhove Boete voor stelen van anti-tankwapens „Tussentijds in noodlokalen Centrumweg Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden HUISWERK PROBLEMEN 0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DOKTERSDIENST Inbraak Rozenhaag Geen krant ontvangen? VERKEERSLICHTEN KNIPPERDEN: W3pH6P *6" •ür leu i* krant DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1983 15e JAARGANG NO. 34 Bel Studie- begeleidingsdienst Overing, tel. 940119. Dagelijkse huiswerk begeleiding voor scholieren voortgezet onderwijs VAN DEN HEUVEL'S DANSCENTRUM Lepelaar 6 - Leusden Telefoon: 033-942362 nieuwe naambord van hun school. Algelopen maandagavond werd in de SI -Jozefschool aan de Waller van Amersfoortstraat een overzicht gegeven van de historie van het RK-onderwijs in Achterveld. Heden inschrijving najaarscursussen. Nu ook jazzballet. BOUi voor de gemeente Leusden Onafhankelijk nieuwsblad j j Verschijnt dinsdsg en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm).. Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 u':. geopend. Zaterdags gesloten. ■■■■■■«■■MM——MilHI 11 llll'lll Rozendaallaan 9 Leusden-C. Dinsdag trokken de kinderen van de St Jozefschool in optocht door Achterveld Het gezellige voor een nieuwe abonnee I (Zie elders in dit blad) LjLEUSDEN - Op hel moment dat de verkeerslichten nog ,,op knippe ren stonden is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd op de krui sing Noorderinslag-Groene Zoom Een Lelijke Eend verleende geen voorrang aan een personen-piek p. die over de Noorderinslag in de chting van Amersfoort reed De Citroën moest zwaar beschadigd door een bergingswagen van gara ge Buitenhuis worden afgevoerd Er waren geen gewonden. busbaan aan te leggen. Volgens de gemeente kan op die manier het openbaar vervoer naar en van Amersfoort zeer verbeterd worden. Bovendien zou daar door de busverbinding tussen Leusden-Zuid en -Centrum er aanzienlijk op vooruitgaan (het Pon-lijntje ligt immers tegen Leusden-Zuid aan). Nieuw aktiviteiten-programma bij Blijhof3i Fietsoversteek Asschatterweg in aanleg 3 Interview op donderdag: Marnix Kreyns sprak met de scheidende sportmedewerker van de Leusder Krant, Peter op den Camp5 Sportnieuws7 De laatste aflevering van „Mensen in de sport" 7 Filmnieuws 8 Loep op Leusden9 Autopagina10 Servicepagina: Met alle weekenddiensten, Hussel en filmoverzicht 11 03425-1222 LEUSDEN - In de woning van de familie K aan de Rozenhaag werd woensdag ingebroken Het huis werd van boven naar beneden doorzocht. In ieder geval wordt een aantal gouden sieraden vermist. De inbreker(s) kwam)en) via een slaapkamer de woning binnen SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928 Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18,00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Zoals bekend worden de ver keerslichten in Leusden bij wijze van experiment op de met-drukke tijden uitgeschakeld. Maandag werd in de ..nieuwe school een overzicht gegeven van de historie van het RK-onderwi/s in Achterveld UTRECHT - De Utrechtse poli- rechter mr. J. de Goederen eft de 39-jarige Th. van W. uit lusden wegens valsheid in ge- hritte veroordeeld tot 1000.- lete of, als Van W. niet betaalt, irtlg dagen hechtenis. De lusdenaar liet verstek gaan op r zitting. In een brief aan de ilitierechter gaf hij volmondig e dat hij vorig jaar had ge loeid op een stortingsbewijs de giro. Uit dat bewijs zou ten rerstaan van controlerende po- iemannen hebben moeten blij- !n dat Van W. een boete van 810,- had betaald. Bij nader zien bleek dat de Leusdenaar slechts 81,- had overgemaakt, achter welk bedrag hij een nul letje had geflanst op het beta lingsbewijs. ,,Wij zijn een beetje kwaad op meneer Van W omdat hij dit ge daan heeft na een alternatieve straf voor hetzelfde delict Dat helpt blijk baar niet", aldus officier van justitie mr H. van Capelie die twee weken onvoorwaardelijk gevangenisstraf tegen de man eiste. De politierech ter vond de vrijheidsstraf te zwaar omdat de alternatieve straf, onbe taald werken voor een goed doel. pas na de geschiedenis met de 810,- ol 81,- was begonnen UTRECHT - Vijftig gulden boe te voor de diefstal van twee lichte antitankwapens kreeg de 21-jarige Leusdenaar P.R. van de Utrechtse politierechter mr. J. de Goederen. De jongeman was in januari van dit jaar over het hek van een legerterrein in Amers foort geklommen omdat hij hul zen had zien liggen. Toen R. de voorwerpen al op zijn kamer had staan deed een landmachtma joor aangifte van e diefstal van twee M72-antitankwapens. Om dat de gestolen projectielen wa ren afgekeurd en geen spring stof bevatten, vroeg de officier van justitie de 50,- boete, die R. desgevraagd „prima" vond. LEUSDEN - De afgelopen da gen zijn op drie plaatsen in Leus den diefstallen gepleegd uit auto's. Een wagen op Hondsdraf werd in de nacht van zondag op maandag eerst opengebroken, waarna een zonnebril, een brandblusser en wat kleingeld verdwenen. Uit een auto, die in de nacht van dinsdag op woensdag geparkeerd stond in de Acacialaan, werden een boorma chine, twee geluidsboxen en 30 liter benzine ontvreemd Op het parkeerterrein van het AC- restaurant aan de Dodeweg was het ook weer raak Uit een niet afgesloten auto verdwenen woens dag een fototoestel en drie koffers met correspondentiemateriaal en aliminiummonsters. De gestolen spullen vertegenwoordigen een waarde van circa duizend gulden LEUSDEN - In de nieuwe wijk Munnikhove is woensdag de eerste officiële paal geslagen voor de bouw van 17 premie-B-woningen Deze twee-onder-een-kap huizen worden gerealiseerd door UBA wo ning- en utiliteitsbouw, renovatie en onderhoud BV uit Uithoorn De 17 woningen zijn volgens makelaardij Reimus en Snel zo ..uit de put" verkocht, voornamelijk aan Leus- denaren De huizen worden naar verwachting volgend voorjaar op geleverd. kele belangrijke en geplande ont- sluitingswegen kon fluiten Direc teur-gemeentewerken Pais zegt hierover „Het is duidelijk dat Leus den hierdoor in een bijzonder on aantrekkelijke positie werd ge bracht Enerzijds was in Leusden een belangrijke aanzet gemaakt met een verkeersstructuur over eenkomstig provinciale en ge meentelijke plannen, geënt op een provinciaal wegennet rondom de kern Leusden-Centrum Anderzijds wordt door ingrijpen van de hogere overheid dit wegennet niet of in zeer beperkte mate aangelegd Dit is dan ook de reden dat de „eigen aansluiting van Leusden op de A28 zo in het brandpunt van de belang stelling staat. Het ontbreken van de autover binding tussen de rijksweg en Leusden is niet zozeer voortgeko men uit onwil van het Rijk of de provincie alswel door het niet voor handen zijn van de miljoenen gul dens die zon aansluiting kost „Ten minste." zei Pais. „het minis- burgemeester Rademaker terie dat de aanleg grotendeels moet financieren heeft natuurlijk wel veel geld tot zijn beschikking, maar niet voor de realisatie van de aansluiting op de A28 Het gemis van zo'n verbinding heeft tot gevolg dat het autoverkeer van of naar de snelweg via de ongemakkelijke Lockhorsterweg moet rijden of via Stoutenburg zijn weg moet zoeken BUSBAAN Een ander punt dat bij de Sta tencommissie even onder de aandacht werd gebracht is de lang gekoesterde wens van Leusden om langs het Pon spoorlijntje in de richting van het NS-station Amersfoort een vrije ACHTERVELD - Dat Achter veld een ..nieuwe" school heeft, zal menig Achtervelder de afgelopen dagen niet zijn ontgaan. Door de fusie van de RK-lagere scholen Onze We reld en Sl Jozef is er sinds afgelopen dinsdag, bij het in gaan van het nieuwe school jaar. een rooms-kalholieke la gere school in Achterveld De opening van de nieuwe St- Jozefschool werd dinsdag feestelijk ingeluid De kinderen trokken in optocht door hel dorp, rijkelijk voorzien van vro lijke spandoeken Tevens ont hulden enkele kinderen het (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Statencommissie Wegen, Verkeer en Ver ier is gistermiddag op een fijnzinnige manier attent gemaakt i de ontbrekende, maar door Leusden zo gewilde aanslui- ig op rijksweg 28. Eerst wees directeur-gemeentewerken n Leusden, Marius Pais, de zeventien commissieleden op it feit dat Leusden zit te srpingen om een verbinding tussen i snelweg en de gemeente. Later tijdens een rondrit met een js door Leusden werd gestopt bij het punt waar de insluiting richting A28 zou moeten beginnen. ,,De snelweg zo dichtbij," merkte directeur-gemeentewerken op. De Statencommissie, onder lei- Bng van gedeputeerde Jo Hoepel- an, bracht gisteren een bezoek in Leusden om op de hoogte esteld te worden van de eventuele •rkeersproblematiek in de ge- eente Na een ontvangst door de rige burgemeester J. Rademaker ocht de directeur- •meentewerken een uiteenzet ing geven over de verkeersstruc- uur m Leusden. In zijn toespraak et hij een stukje geschiedenis de vue passeren. Hij ging terug naar Ie tijd dat er sprake was van een terke uitgroei van het vroegere famersveld waarop wegenplan- en moesten aansluiten. „Bij de ialisering van de eerste fase van uitbreiding Hamersveld zijn >eds enkele van de belangrijkste wfdwegen aangelegd, zoals de oorderinslag, de Heiligenberger- weg tot aan het viaduct over de de Centrumweg en een stukje Middenweg. Ook werd een begin I gemaakt met de aanleg van de [groene zoom," aldus Pais in zijn Bespraak tot de Statencommissie Hij wees er verder op dat de uitbrei- Bngs- en wegenplannen halverwe- e de jaren zeventig werden her zien, waardoor Leusden naar en- De Initiatiefgroep heeft ruimte in de voormalige Kinderland- school-noodlokalen aan de voormalige Centrumweg gekre gen. De Initiatiefgroep werkt mo menteel hard om in de tweede helft van september van start te kunnen gaan. Voor de inrichting van het tref centrum is nog het één en ander nodig hoge tafels met rechte stoe len; lage tafels met gemakkelijke stoejen of een bankstel; open boe kenkast; kantoorschrijfmachine en aanrecht met onderkastjes. Wie spullen voorde inrichting heeft, kan contact opnemen met dhr H. van Norren (tel. 944152) of met mevr. J Borgman (tel. 941716) De Statencommissie onder leiding van Jo Hoepelman bijeen in de commissiekamer van het gemeentehuis In het midden de burgemeester geflankeerd door directeur-gemeentewerken Pais. LEUSDEN - De Initiatiefgroep „TussenTijds" in Leusden ont wikkelt aktivlteiten voor en In samenwerking met mensen, die overdag over veel vrije tijd be schikken. Die aktiviteiten zullen onder meer bestaan uit een Vrij- willigers-Vacature-Bank, sport en spel, cursussen en ontmoe tingsbijeenkomsten.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1