uiiiii 11111 iiuuniiii 1111 mm miiiiii iminimum I ondag 4 september open middag Kollekte voor de kankerbestrijding J0VD Eemland opgericht Fietsoversteek Asschatterweg Jubileumviering peuterleidsters EHBO- cursus Duiven geklokt ■eusder krant Oersterk kbidermontuur bij Groeneveld Houdt Groeneveld voor ogen LIESHOUT B.V. MDE start jongerengroep DE LEUSDER KRANT Libra Show 25% korting De Leusder Krant doet meer dan het geven van een portie plaatselijk nieuws mmk Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1983 plaatselijk nieuws één onzer medewerkers) USDEN - De speel- en re- tievereniging „Blijhof" start nieuwe seizoen met een pleet nieuw programma. Ou- uertrouwde aktivlteiten ko niet meer op het program- loor. Daarvoor in de plaats en aktiviteiten welke nog rekkelijker zijn dan voor- zo hoopt het bestuur. Ook lanzien van het clubgebouw Blijhof aan de Ansfriduslaan iet komende seizoen totaal nderen. De ingang van het In wordt namelijk verplaatst de Lisidunalaan. Belang enden kunnen kennis ne- van het nieuwe aanbod van lof tijdens de „open dag" ;e op zondag 4 september 14.00-17.00 uur wordt ge- Jen. t nog toe hield Blijhof zich al bezig met het organiseren allerlei aktiviteiten en kursus- Het peuterspeelzaalwerk van 3f daarbij niet meegerekend. ingang van maandag 12 sep- ler start Blijhof mei een aktivi- Jie niet zo strak geprogram- rd is als we gewend zijn bij vereniging. Voor iedereen die hekel heeft aan de maandag- jen en moeilijk op gang kan >n. zo vlak na het weekeinde Blijhof met een „Maandag- ling De bedoeling is om ge- gezellig een kopje koffie te ;en, een babbeltje te maken en cods een meegebracht klusje maken. Niets hoeft, alles kan, it motto voor deze maandag- lenbijeenkomst. ledereen kan >n 9 en 12 's morgens binnen >n vallen. Wie behoefte heeft lichaamsbeweging moet wel 00 uur aanwezig zijn omdat dan onder deskundige leiding joosje gaat „loggen". Voor de wat oudere jeugd heeft men een andere, geheel nieuwe aktiviteit op het programma. Tij dens enkele zaterdagen in het ko mende najaar kan geleerd worden hoe klusjes in en om het huis verricht moeten worden. Er wordt hierbij gedacht aan fietsreparatie, solderen, electriciteit en meer van dat soorl zaken. Het precieze pro gramma wordt ingevuld door de deelnemers zelf. zo is de bedoe ling Voor de kinderen van 6 en 7 jaar is er weer elke dinsdagmiddag van 16 00 tot 17.15 uur een kinderclub. Op de „club" gaan de kinderen knutselen en spelletjes doen. Ook wordt een begin gemaakt met het leren van allerlei eenvoudige tech nieken op het gebied van handen arbeid. Verder staat er voor de jeugd een tekencursus op het pro gramma Dat er ook nog steeds gevolksdanst wordt bij Blijhof mag bekend worden verondersteld. Al leen heeft de volksdansclub een nieuwe naam gekregen. Nona v d. Burg en haar leerlingen noemen zich sinds enige tijd „Saméach ganhetgeen niets anders bete kent dan „Blijhof". Naast de elke week terugkeren de aktiviteiten organiseert Blijhof ook „speciale festiviteiten". Op 17 september a.s. begint bijvoorbeeld een „Piratenweekend" dat tot de volgende dag duurt. Het program ma voor dit weekeinde moet nog een verrassing blijven. Wel is al bekend dat een bezoek wordt ge bracht aan de jaarmarkt in de Ha mershof en dat er een echt „pira- tenschip" voor anker gaat in de tuin van het clubgebouw. Het weekein de is bedoeld voor jongens en meisjes van 8 t/m 12 |aar De jongere broertjes en zusjes en alle andere kinderen mogen op zondag 18 september een kijkje komen nemen. Een kinderdisco en een aparte knutsel- en spelmiddag staan voor oktober op het program ma. KLAVERJASSEN Veel Leusdense verenigingen, clubs, bedrijven of instellingen ken nen hun eigen klaverjasclub. Met ingang van het nieuwe seizoen, om precies te zijn op maandag 5 sep tember bestaat er de gelegenheid om ook in het clubgebouw van Blijhof een kaartje te leggen. Er wordt gespeeld in competitiever band over een heel seizoen. Dat er voldoende belangstelling is voor de competitie is nu al bekend. Tijdens de „open dag" kan men zich echter nog aanmelden. KURSUSSEN Het kursusprogramma voor vol wassenen heeft weinig verande ring ondergaan. Ook dit najaar bestaat er weer de gelegenheid om te leren omgaan met jezelf middels yoga. Net zoals de jeugd, kunnen ook de ouderen zich bekwamen in de kunst van het tekenen bij Blijhol Men kan op zowel dinsdagmorgen als op dinsdagmiddag de lessen onder leiding van Anneke den Duik volgen. Zowel beginnelingen als de wat meer gevorderden kunnen zich voor de kursus aanmelden omdat er „individueel" les wordt gegeven. Vanaf 8 september bestaat er de gelegenheid om zich te bekwamen in het batikken. Een techniek die het mogelijk maakt geheel naar eigen idee kleding of wandversie ring te maken. Voor jongelui vanaf 14 jaar is er een geheel nieuwe kursus waarin geleerd wordt hoe je op een leuke en simpele manier zelf kleding kunt maken. Een „oude bekende" van Blijhof, de bloemschikkursus. wordt ook dit najaar weer gegeven De gehele woensdag is al jaren lang de vaste „dansdag" bij Blijhof. Docente llona v.d. Burg begint al om 10 uur 's morgens met een groep en houdt pas om 10 uur 's avonds op met de groep gevorder den. Op maandagavond bestaat er de mogelijkheid om te dansen in Achterveld. De kursussen starten op woensdag 7 september Leus- denaren die een kijkje willen komen nemen zijn op die dag van harte welkom. RENOVATIE Geheel los van de aktiviteiten voor leden en niet-leden wordt er binnenkort gestart met de renova tie van de zijkant van het clubge bouw. Een ingreep die nodig is omdat de ingang van het Blijhofter- rein wordt verplaatst naar de Lisu- dunalaan, naast het jongerencen trum „De Til". De gemeente zorgt voor parkeerplaatsen nabij de nieu- we ingang. Het bestuur van Blijhof hoopt verder de gelegenheid te hebben om de tuin zelf eens gron dig op te knappen Een peuter speelplaats voor de kinderen die de peuterspeelzaal bezoeken staat bovenaan de urgentielijst van Blij hof. Wat er met de rest van de tuin moet gebeuren is een vraag die een onlangs gevormde werkgroep moet gaan beantantwoorden In een huis-aan-huis folder zal de Leusdense bevolking worden geïnformeerd over de open-dag die Blijhof voor zondag 4 sep tember op het programma heeft staan. Kinderen kunnen op die dag veel plezier beleven aan een aantal films die men gaat draai en. Ouderen kunnen zich. net als de kinderen overigens, aanmel den voor één van de vele aktivi teiten van Blijhof. Voor telefoni sche informatie over de aktivitei ten kan men terecht bij Karin Oskamp, tel. 942015. OERKURSUSSEN jhof stapt met ingang van het we seizoen af van de knutsel- zoals men die jarenlang heeft ld In plaats hiervan wordt er irt met een handenarbeidkur- De hele kursus omvat 15 in Ti|dens deze lessen wordt nd hoe je moet batikken, wat il papier kunt doen en hoe er irooddeeg gewerkt kan wor- Elk onderwerp wordt geduren- jl opeenvolgende lessen be eld Het is daarom mogelijk r slechts voor één of twee fdelen wordt ingeschreven, (inderkursus „handenarbeid" doeld voor de jeugd van 8 t/m iar. op de show-modellen Hamersveldseweg 22, Leusden-C. Tel. 033-941331. (afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. vschijnt elke dinsdag en donderdag. iofdredakteur: irnix Kreyns idaktie. rtlen Engelkens spar van Loo evering kopij en advertenties: ior hel dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, pr het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. daktie en administratie: hloor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum. Op Srkdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 Telefoon 033-941495 ionnementsgeld: §9,40 per jaar; ■30.20 per halfjaar; 15,35 per kwartaal chten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond )0 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan Hakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag sen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u Hakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 1141, toestel 44 bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde fotos kunt u >estellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij «uitbetaling van 5,-per exemplaar (formaat 13x 18cm) op giro 441 t.n.v BDU b v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van renste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto d geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, :endaallaan 9, Leusden-Centrum. jeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste I's) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ntenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De jaarlijkse kol lekte van het Koningin Wllhelmi- na Fonds voor de kankerbestrij ding wordt dit jaar gehouden tussen 29 augustus en 11 sep tember. Het Koningin Wllhelml- na Fonds besteedt de bijeenge- AMERSFOORT - De MDE start in september voor de tweede keer een groep „Opkomen voor jezelf", bedoeld voor jongeren tussen de 18 en 22 jaar. Mensen komen vaak In persoonlijke moeilijkheden omdat ze niet dur ven opkomen voor zichzelf in verschillende situaties. In zo'n gespreksgroep kan men met elkaar daar over praten. Er worden situaties gespeeld, waarin men kan zien hoe het uitpakt als men anders reageert dan men ge wend is. De groep begint op maan dagavond 19 september van 19.00 tot 21.00 uur. Er zijn tien bijeen komsten. Men kan zich opgeven voor 9 september bij Maatschappe lijke Dienstverlening Eemland, te lefoon 033-633924 en vragen naar Tine van Leersum of Gwen van Gelder. Ook voor meer inlormatie kan men bellen. brachte gelden aan wetenschap pelijk onderzoek, voorlichting over kanker, patiëntenbegelei ding en nascholing van hulpver leners. Juist nu de overheid moet bezui nigen - ook op de kankerbestrijding - is uw bijdrage aan de kollekte, uw aandeel in de stnjd tegen kanker extra nodig. Het Koningin Wilhelmi- na Fonds ontvangt nl steeds meer verzoeken voor het financieren van wetenschappelijk kankeronder zoek. Dit jaar heeft het Koningin Wilhelminafonds voor het eerst in zijn geschiedenis om financiële re denen aan een aantal verzoeken niet kunnen voldoen en is goed en wetenschappelijk verantwoord on derzoek blijven liggen. De kanker bestrijding heeft resultaten opgele verd: steeds meer kankerpatiënten genezen. Toch sterft nog altijd éen op de vier mensen in ons land aan kanker. De strijd tegen kanker moet dus doorqaan. Een dezer dagen komt de kollek- tant bij u aan de deur Lever, net als 'vorige jaren, uw aandeel in de bestrijding van kanker en geef al stublieft. En, als het even kan. geel meer. LEUSDEN - In de regio Eem land Is een nieuwe afdeling van de JOVD (Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie) opge richt. Deze Is in de plaats geko men van de afdelingen Soest en Eemland. De nieuwe JOVD- afdeung gaal opereren in Amers foort, Baarn, Bunschoten, Eem- nes, Leusden, Soest en Wouden berg. In het bestuur dat vorige week werd gekozen hebben zitting Hans van Wuyckhuyse (voorzitter). Ale xander van de Molen (secretaris). Freek van der Helm (penning meester), Bonno de Haan (vice- voorzitter politiek), Ernst-Jan Blan- kesti|n (vice-voorzitter organisatie), Frans Veltmeijer uit Leusden (se cretaris ledenwerving) en Elbert- Jan van Zetten (secretaris organi satie). Contactpersoon in Leusden van de JOVD Eemland is Frans Velt meijer, p/a Bottelroos 7, 3831 CK Leusden. telefoon 943677. Wat dacht u van het verzorgen van trouwkaarten. Een ruime sortering biedt het aanstaand echtpaar voldoende Keus. Een romantische kaart, een vrolijke of zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collectie trouwkaarten die elk jaar wordt aangepast. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om rr. thuis de juiste keuze te maken. De tekst op de kaarten kan worden gezet in hand- of machineletter. Rozendaallaan 9, telefoon 941495. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. .1 >V F, -vV i - - ^7 ■- "r - ZK&aC- - De werkzaamheden voor de fietsoversteek en -aansluiting bij de Asschatterweg zijn in volle gang. LEUSDEN - Op de As schatterweg ter hoogte van 't Sluisje wordt in opdracht van de gemeente gewerkt aan de realisatie van een fietsover steek voor bezoekers van het hockeycomplex. Wanneer de werkzaamheden klaar zijn, is er voor fietsers komende uit Leusden-Centrum een duide lijke oversteek naar de hoc keyvelden. Gelijktijdig zal er dan ook een betere aanslui ting op het fietspad langs de Asschatterweg zijn gereali seerd voor de fietsers die vanaf het sportcomplex ko men. Inmiddels is het Leusden- hockeycomplex verrijkt met nieuwe plaatsen. autoparkeer- De nieuwe parkeerplaatsen bij het hockeycomplex. LEUSDEN - Woensdag, 31 au gustus, is het groot feest in het Blijhofgebouw, Ansfriduslaan 49. Twee leidsters van de peuter zalen Blijhof, Ria Severs-van Ha- mersveid en Trudy Jansen- Voskuilen zijn dan 10 jaar peu terleidster bij de vereniging Blij hof. Ria is gedurende deze 10 jaar peuterleidster geweest in de LEUSDEN - De EHBO- vereniging „Hamersveld" begint op 8 september met een cursus eerste hulp bij ongelukken. De lessen worden op twintig don derdagavonden gegeven in de openbare lagere school De Heerd. Voor inlichtingen en op gaven kan men kontakt opne men met Jellie Bergsma, tel. 941154 of Gisela Cohen, tel. 943019. speelzaal aan de Ansfriduslaan. Trudy Is vla de Bavoortseweg, Wip-wap met peuterspeelzaal Blijhof II (deze speelzaal bestaat thans ook 10 jaar) In de Smous- sesteeg neergestreken, waar ze Inmiddels ook al twee keer van schoollokaal heeft moeten ver anderen. In de afgelopen tien jaar hebben Trudy en Ria ieder minstens 500 kinderen onder hun hoede gehad en nog steeds doen ze het fieuter- leidsterswerk met veel enthousias me. Om de kinderen, die de afgelo pen 10 jaar Trudy of Ria als leidster hebben gehad en de ouders van deze kinderen de gelegenheid te geven de leidsters met hun jubi leum te feliciteren, wordt er woens dagmiddag, 31 augustus van 13.30 tot 15.00 uur een receptie gegeven De jubilerende leidsters weten nog niets van deze viering af. Het Is de bedoeling dat een leder die dit leest en de leidsters kent, hen hierover niet aanspreekt, zodat het tot op de dag zelf een verras sing blijft. De peuterzalencom- mlssle van Blijhof hoopt op veel belangstelling. LEUSDEN - Om 7.15 uur wer den de jonge duiven in St. Ghis- laln Hornu gelost. Met een mati ge zuid-oosten wind kozen 354 duiven het luchtruim. Om 09.39,43 uur kon de duif van de combinatie Blom-Tijmensen als eerste geklokt worden. Met een gemiddelde van 97 km/u had deze duif de 220 km afgelegd. De laatste prljs-duif arriveerde om 09.59,16 uur op het thulshonk. De overige prijzen werden als volgt verdeeld. Combi Blom-Tijmensen: 1, 20, 21, 40. 41, 50, 54, 55. 56, 57, 59, 61, 80. 82. Peters-Bransen: 2,3,9.11.15.16. 17, 24. 25. 43, 67.68 H. vd. Hoek: 4. 37. Combi Vrijhoef-Braak 5. 10, 13. 23, 28 P. Buters: 6, 19, 45, 48, 718184 G. Dieters 7, 8, 26, 35, 44, 63, 69, 72, 77, 85. T. Elverding 12, 29, 53, 60, 70. G. Lambrechts: 14, 66. P. Lambrechts: 18, 36. A. v Dusschoten: 22. 42. A. F. Dieiers: 27, 30, 47 J Voorburg: 31, 34, 51, 79 T. v. Valkengoed: 32, 46. J. Pouw: 38. 39, 86, 88 B. Kuiter: 49. 58. 74, 83, 87 W. Vrijhoef: 52. 62, 73. 76. H. Lambrechts 64. 65. H. Bransen: 78. Om zorgeloos mee buiten te spelen. En natuurlijk is ook deze bril een jaar lang gratis verzekerd. Gewoon één van de extra's van de Groeneveld-opticien. De Groeneveld-opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3