Kantlijn Leusder Krant j Combirek LIESHOUT B.V. emeente heeft ienst-ballpoints r ALSband 'tniet werd Vraag en antwoord (1) Circus Kreyns /oorrang ja, voorrang nee Premiehuur van de UBA WVN Leusden zeer verbaasd Vraag en antwoord (2) Tap-proef in Leusden (1) Tap-proef (2) Upperman 12^2 jaar brandweer commandant FOTO-KOPIE NODIG? Nederlands voor buitenlanders DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1983 loep op Leusden ■daktie: Caspar van Loo jdragen: Marnix Kreijns, Frits n Breda Het kon niet uitblijven: de usdense ambtenaren hebben Dlgens betrouwbare informatie meentelijke ballpoints ekregen. Het gaat om een arker waarin „gemeente eusden" is gegraveerd. De ieuwe balpennen hebben de oedkopere, van onbestemd ierk, verdreven uit het emeentehuis. De ambtenaren iezo'n pen in ontvangst namen, loesten een handtekening op en lijst plaatsen. Om te oorkomen dat vrouw, kinderen en buren ook van zo'n prettig schrijvende balpen worden [voorzien. Een aardige anekdote. Vijftien jaar geleden irscheen het eerste nummer in de Leusder Krant. Althans: verscheen voor het eerst een euwsblad in Leusden. maar de tam „Leusder Krant" was er z( Dg niet. In het eerste nummer, at „Krant zonder Naam" etiteld was, schreef de redaktie sn prijsvraag onder de lezers m it. Wie een aardige naam voor et nieuwe nieuwsblad wist. Dat werd dus, zoals we nu jftlen jaar weten, „De Leusder rant". De inzender van de innende naam was niemand linderdanGijsvan is loudenberg, thans wethouder oor het CDA, toen nog gewoon HU-lid aan de Schammersteeg. Tot de lezers van het eerste ur behoort ook Peter op den amp, onze sportmedewerker «aarvan we dezer dagen ischeid namen. Tijdens het isprek voor het „Interview op nderdag" (zie elders in deze rant) vertelde Op den Camp, dat lijindertijd ook heeft eegedongen in de wedstrijd, diedoor Gijs van Woudenberg rerd gewonnen. De inzending lan Op den Camp was ,HALSBAND". Hij verklaart: „De van Hamersveld, de A van chterveld, de L van Leusbroek «n de S van Stoutenburg. En de irant dan als band tussen die Ier kernen. Ik vond het zelf wel n aardige vondst, maar de daktie vond het kennelijk inder geslaagd." In 1815 heeft de minister van >rlog-zo heette het partement toen nog - alle meenten in de provincie Itrecht een vragenlijst gestuurd. Het departement ïlde inventariseren, wat er van verschillende gemeenten in Ijden van oorlog te verwachten u zijn. Er werd onder meer linformeerd naar het aantal iwonersen huizen, gebouwen lie eventueel als kazerne dienst ouden kunnen doen, het aantal nensen dat ingekwartierd zou unnen worden, de soorten anwezige ambachtslieden, de Opnieuw bewijst de fraktie van het CDA in de gemeenteraad van Leusden. dat men haar niet moet beschouwen als politieke delegatie van christelijke huize in het bestuur van de gemeente, maar veel meer als een amusementsgezelschap Een rijk geschakeerd gezelschap van clowns, acrobaten en andere artiesten, die niets liever doen dan de boeren, burgers en buitenlui alhier een rad voorde verwonderde ogen draaien. Het nieuwste CDA-spektakel heetDe Kavelkwestie Langenbeeken kreeg als ondertitel mee Beter ten hele gedwaald dan ten halve gekeerdVoor belangstellenden het zal zich vanavond afspelen in de gemeenteraad en de voorpublikatie kan niet anders dan zeer veel belovend worden genoemd. Eén citaatje Toch hebben ondergetekenden gemeend er juist aan te doen de strekking van het collegevoorstel nog eens te beschouwen en te toetsen aan de bevindingen vanuit eigen onderzoek naar de feiten en omstandigheden die zowel verband houden met feitelijk formeel juridische zaken als met algemene bestuurlijke aspecten. Smullen toch? Daar mijn intellekt verre van toereikend is om de volledige diepgang van de kavelkwestie te doorgronden, zal ik mij onthouden van enig inhoudelijk oordeel Ik wil er slechts op wijzen dat de CDA-fraktie tijdens de raadsvergadering van april er op tegen was om mensen in Langenbeek, die meergrond hadden gekregen dan de bedoeling was. daar niets voor in rekening te brengen. Het CDA stemde tegen een voorstel van het college van die strekking. Gezien de uitslag van de stemmingen restte het college mets anders dan de ongelukkigen een rekeningetje testuren. WethouderUmmels, die over rekeningetjes sturen gaat, verklaarde desgevraagd dat hij dat ook zou doen. Van hem zouden geen verdere initiatieven te verwachten zijn om het lot een andere wending te geven De wethouder stuurde de rekeningetjes. En wat doet zijn partij, het CDA Die stelt een vloek en twee zuchten later doodleuk voor om die centen toch maar te laten zitten. Dat kost meer dan alleen een paar postzegels Hier scheiden zich de wegen van het CDA en van het serieus besturen van een gemeente. Serieuze politiek kenmerkt zich ook op gemeentelijk nivo door duidelijkheid en consistentie. Het CDA Leusden kenmerkt zich door onduidelijkheid en inconsistentie. Het CDA Leusden is geen politieke partij. Het CDA Leusden is een circus. Ik mag er graag naar kijken Maar voor het besturen van een gemeente is het funest kwaliteit van wegen en waterwegen, enzovoort. De vragenlijst en de antwoorden die 38 burgemeesters daarop gegeven hebben is bewaard gebleven in het provinciaal archief. Enige ambtenaren ter provinciale griffie hebben - overigens al weer geruime tijd geleden - de beschikbare gegevens bewerkten doen verschijnen in een boekje. Dat boekje heet „De Utrechtse gemeenten in 1815 in vraag en antwoord". We hebben „De Utrechtse gemeenten in 1815" eens opengeslagen, op de pagina's waarop de antwoorden van de burgemeesters van Stoutenburg en Leusden staan afgedrukt. Volgens de samenstellers van het boekje omvatte Stoutenburg in die dagen Stoutenburg, en Hoevelaken, terwijl Leusden nader wordt aangeduid als „Leusden en Asschat". Als burgemeesters staan respectievelijk vermeld de heren H. van den Hengel en Van Oven. De omvang van beide dorpen: Leusden telde in 18151137 zielen, gehuisvest in 176 woningen, terwijl Stoutenburg 502 zielen en 78 huizen omvatte. Een specificatie van de woningen wordt door beide burgemeesters op verschillende manieren gegeven. De heer Van den Hengel schrijft: „Twaalf van vier paarden, achttien van drie en twee paarden, drie van een paard en vierenveertig daghuurders wooningen. Een buitenplaats." Zijn Leusdense collega meldt: „13 grote woningen, 58 kleine woningen en 101 keuter-of arbeiderswoningen." Geen der beide gemeenten telt in 1815 „fabrijken en traf ijken" die voor de opgave aan het ministerie van belang worden geacht. Op de vraag naar „getal van onderscheidene soorten van ambachtslieden" geeft de Leusdense burgemeester het volgende lijstje: Timmerlieden 4 personen, wagenmakers 1 persoon, smeden 2 persoonen, - ■y&ür f Vorige week plaatsten we in de krant een foto met onderschrift over de wijziging aan de kruising Asschatterweg-Lapeerseweg. Door enkele Vastgrepen is daar de wegenkruising wat verduidelijkt We schreven ook fef voortaan het veweer over de Asschatterweg voorrang heeft op dat van pLapeerseweg. Voorheen was de voorrangsregel, komende vanuit èusden, omgedraaid. F J F. van der Heijden uit Leusden. erkend 'schoolhoudertoonde zich uitgeslapen door ons erop te wijzen, Mgaande op de foto in de krant, dat de voorrangsregel op de sschatterweg-Lapeerseweg nog steeds ongewijzigd was. Hij heeft gelijk 'sje de krantefoto bekijkt, maar ongelijk als wij hem vertellen dat er nu oor de provincie verkeersborden zijnworden geplaatst die de ptomobihsten wijzen op de in acht te nemen voorrangsregel te spreken: „Geen communicatie te water, maar zo de Flierbeek van eenige kromten of bogten wierd geholpen, en daar naast een jaagpad aangelegt en twee bruggen verhoogd, als dan kon dezelve des winters met schouwen worden bevaaren." Als je dan bedenkt, dat gisteren provinciale bestuurderen in Leusden kennis kwamen nemen van de wegenproblematiek, dan lijkt er in 170 jaar nog niet zo bar veel veranderd. Voor wie het interesseert: „De Uti echtse gemeenten in 1815 in vraag en antwoord" is te leen in de openbare bibliotheek aan de Hamersveldseweg. In de krant van dinsdag meldden wij over de bouwstroom in Claeverenblad/Wildenburg die voorlopig gecontinueerd kan worden. Dat wordt mogelijk als de gemeenteraad vanavond besluit 24.000 vierkante meters grond in dat gebied te verkopen aan UBA woning- en utiliteitsbouw, renovatie en onderhoud BV. Dit bedrijf uit Uithoorn is van plan 168 woningen te bouwen. In de krant stond dat het opmerkelijk is dat de realisatie tot stand moet komen zonder rijkssubsidies op de bouw. Door een of andere oorzaak is in die zin het woord „grotendeels" weggevallen. De UBA gaat behalve woningen in de vrije sector en de duurdere huursector, ook woningen in de premiehuur-sector bouwen. Voor de realisatie daarvan wordt door het Rijk subsidie verleend. Op 2 juni van dit jaar zette Veilig Verkeer Leusden een ongeluk in scène om het drankprobleem in het verkeer onder de aandacht te brengen Het bestuur van de afdeling Leusden van de Vereniging Veilig Verkeer Nederland heeft koperslagers geene, metselaars 1 perzoon, bakkers 2 perzoonen, kleedermakers 6 personen en schoenmakers 2 perzoonen." Te Stoutenburg is de situatie als volgt: „Drie timmerlieden, een kleermaker." Leusden is, dat blijkt, beduidend groter dan Stoutenburg. Dat wordt ook duidelijk op de vraag naar lengte en breedte van de gemeenten, gemeten in uren gaans. Stoutenburg is een en een kwart uur gaans lang en driekwart uur gaans breed. Leusden is ruim twee en half uur gaans en ruim anderhalf uur gaans breed. De opgave van de hoeveelheden van de verschillende soorten grond naar gebruik geschiedt in roeden en morgens. Volgens het woordenboek is „morgen" een oude vlaktemaat, die de hoeveelheid land aangeeft die op één morgen geploegd kan worden. Kennelijk ploegde men niet overal even snel, want er moet onderscheid worden gemaakt naar de Rijnlandse morgen (0,85 hektare), de Gelderse morgen (0,31 hectare), en de Bildtse morgen (0,92 hectare). De roede - ook nu in agrarische kringen alhier nog wel gebruikt- is hetzelfde als een are en dat is 100 vierkante meter. In Stoutenburg was de situatie bijna 170 jaar geleden als volgt: Bouwland: 804 morgen en 281 roeden; hooi- en weiland: 359 morgen en 200 roeden; bos: 97 morgen; heidevelden en moeras: 326 morgen en 442 roeden. In Leusden: Bouwland 550 morgen; wei- en hooiland 180 morgen; bossen 175 morgen; en heide, slechte veen en moerasgronden 2700 morgen. De landbouwprodukten zijn, zowel in Stoutenburg als in Leusden: boekweit, rogge, tarwe, haver, haver en aardappels. Daarnaast is er ook nog enige hooibouw. Interessant zijn tenslotte de antwoorden op de vragen naar de wegen en waterwegen en de kwaliteit daarvan. Door Leusden komt „slegts een publieke weg", die van Amersfoort naar Scherpenzeel loopt. De burgemeester van Stoutenburg neemt de gelegenheid te baat om zijn ongenoegen over de kwaliteit van wegen en vaarwegen eens te luchten. Hij schrijft: „Hier is maar een weg, genaamd de Hessenweg, komende uit de provincie Amersfoort, strekkende tot de stad Amersfoort, welke des zomers bij droogten geheel mul en zandachtig is, en des winters, ook des zomers bij veel regen, bijna onbruikbaar is, hetwelk veroorzaakt door het zware voerwerk en breede sporen van hessenwagens en karren, welken daar over komen dat dezelve weg op zommige plaatsen te krom te te smal is, waarom de boerewagens hetzelve spoor van dat zwaare voerwerk moeten houden, alzo de verbreeding en wegneming der kromtens op zommige plaatsen noodzakelijk zoude zijn." Ook over de vaarwegen is meneer Van de Hengel niet best Herman van de Hengel demonstreert de Hemeken-thuistap De bevolking in deze regio schijnt aardig representatief voor de totale Nederlandse bevolking. Dat mag worden afgeleid uit het feit dat de grootste brouwer van Nederland, het Heineken-concern, juist in dit gebied momenteel een proef neemt met een geheel nieuwe verpakking voor het welbekende gerstenat. Sinds kort is onder meer in Leusden Heineken-bier in vaatjes van tien liter te koop. De jongste loot van de Heineken-stam wordt gepresenteerd als de „Heineken thuistap". Slijter Herman van de Hengel is best blij dat Heineken juist deze regio heeft uitgezocht voor de proef. Zonder veel ruchtbaarheid te geven aan de proef vliegen de handzame tien-litervaatjes elk weekeinde weer de deur uit. Leusdenaren blijken met het warme weer van de afgelopen tijd niet alleen goede bierdrinkers, zij blijken ook „in" te zijn voor iets nieuws. Het nieuwe produkt zoals Heineken dat misschien straks op de markt gaat brengen ziet er erg leuk uit. Het eigenlijke vaatje is niets anders dan een fraaie verkleinde uitvoering van het grote vijftig-litervat zoals de horeca dat kent. Om het vaatje echter op de juiste temperatuur te houden, heeft Heineken een koelmantel ontworpen die het gekoelde bier nog zo'n tien a vijftien uur op de juiste temperatuur houdt. De eigenlijke biertap wordt rechtstreeks op het vaatje aangesloten. Om het bier „op druk" te houden wordt gebruik gemaakt van kleine koolzuurpatroontjes, zoals die voor velerlei doeleinden al in het huishouden gebruikt worden. Op dit ogenblik moet de thuistap van de slijter gehuurd worden. Het is echter niet uitgesloten dat Heineken de hele installatie straks gewoon te koop gaat aanbieden voor particulieren. Een woordvoerder van de Heineken-brouwerij in Zoeterwoude bevestigt dat het in Leusden om een unieke proef gaat. „We hebben een aantal niet al te grote, maar ook niet al te kleine regio's uitgezocht waar we de proef konden nemen," aldus de heer Bouwmeester van de afdeling Public Relations van Heineken. In de regio Amersfoort, waartoe we ook Leusden rekenen,hebben we een aantal slijters gevraagd aan de proef mee te werken. Uit ervaring weten we dat de regio Amersfoort enigermate representatief is voor de rest van Nederland." De proef zoals die onder meer in Leusden wordt genomen, heeft de voortdurende aandacht van technici en marketingmensen van Heineken. Elke week wordt geïnformeerd naar de ervaringen van de slijters en de gebruikers. Op basis van de resultaten wordt aan het eind van het jaar door Heineken beslist of men de „thuistap" definitief op de markt gaat brengen. „We willen met het vaatje dat we nu via een selecte groep slijters op de markt brengen geen afbreuk doen aan de omzet van de horeca," zegt de Heineken-woordvoerder nadrukkelijk. Het is niet de bedoeling om de mensen die nu nog af en toe een pilsje gaan vatten in het cafeetje om de hoek nu thuis te laten blijven met een eigen tapje. Het nieuwe tapje moet echt gezien worden als een aanvulling op het assortiment flesjes dat Heineken allang op de markt bracht. Het experiment dat Heineken op dit ogenblik uitvoert is uniek te noemen. Het hele concept is volstrekt nieuw voor Nederland en wellicht voor de gehele wereld. Wel waren er al geruime tijd vijf-literblikken met pils in de handel. Als het aan slijter Herman van de Hengel ligt gaat de hele proef straks over in een definitief stadium. De Leusdenaren zien het thuistappen van een koel pilsje best zitten, zo is de afgelopen maanden al gekeken. zeer verbaasd gereageerd op opmerkingen over zijn afdeling in de vergadering van de Planadviesgroep. In Loep op Leusden van vorige week berichtten wij daarover. Leden van de Planadviesgroep vroegen zich af of de WVN Leusden nog wel bestaat en wat de zin is van een gemeentelijke subsidie van vijftig piek per jaar. De afdeling Leusden van Veilig Verkeer, met vele leden in de gemeente Leusden, kan niet zo goed begrijpen hoe men erbij komt te denken dat de afdeling niet meer bestaat. Er worden regelmatig akties op touw gezet, onlangs nog in Achterveld waarbij de hulpverlening bij een auto-ongeluk centraal stond. Ook gaat de afdeling de scholen in Leusden langs om verkeersvoorlichting te geven. Bovendien worden op strategische punten in de gemeente affiches opgehangen die de verkeersdeelnemers wijzen op landelijke akties van Veilig Verkeer Nederland. En zo zijn er nog wel meer dingen die de afdeling organiseert, verzekert ons het bestuur. Wat de jaarlijkse subsidie van vijftig gulden betreft, die is zuiver symbolisch. Eigenlijk wil Veilig Verkeer zichzelf bedruipen en niet afhankelijk zijn van bijdragen van de overheid. Die vijftig gulden moeten daarom gezien worden als een „vergoeding" voorde kosten die de afdeling maakt voor het in contact treden met de gemeente via brieven of telefoontjes. Doordat de afdeling Leusden in feite geen echte subsidie krijgt, mag ze zo nu en dan wel incidenteel een financieel beroep doen op de gemeente. Dat is momenteel nodig voor de aanschaf van een stuk of achttien afficheklemmen ter vervanging van oude, ondeugdelijke klemmen die op verschillende plaatsen in Leusden hangen. Deze klemmen kosten honderd gulden per stuk. Om een keer een bedrag van 1800 gulden uit te trekken is een te grote aanslag op de afdelingskas, meent het bestuur van Veilig Verkeer Leusden. De Provinciale commissie We gen, verkeer en vervoer was gisteren op bezoek in Leus den Nu maar hopen dat ze de aansluiting gemist hebben ..Culturele Commissie moet een echte doe-groep zijn," vindt burgemeester Radema ker. Voor alle duidelijkheid géén doe-het-zelvers", want dat gaat weer nét iets te ver Een groepje enthousiastelin gen dus. die van wanten weet Net zoiets als die van het CML, dus De afdeling Leusden van Veilig Verkeer Nederland schijnt tóch nog te bestaan Ze schijnt van alles te organiseren Voor vijftig gulden per jaar plus de kontributie van tien leden Nou weten we waar al die deuken in de politie-wagens door ontstaan onvoorzichtige egeltjes Is dat niet een leuke activiteit voor Veilig Verkeer Neder land? Les geven aan egeltjes? Niet zo duur ook Lees dat op de Noorderinslag Groen Zoom een aannjding plaats vond. Zeker het knipper licht niet gezien De Geutkrijgt nieuwe naam jojo. Alles hangt nu aan een dun touwtje Kop Rijksbijdrage voor so ciaal-cultureel werk 25% ge kort. Aha, nu begrijp ik waar om de gemeente zo graag een door vrijwilligers gerunde Cul turele Raad of Commissie wil hebben De geluidsoverlast in de Ha mershof houdt maar niet op. Nu ondervinden de bewoners danige hinder van terrasbe zoekers van de coffeeshop. Na 12 uur 's nachts wel te ver staan Wie drinkt er dan toch nog koffie? En dat met deze hitte Latent Talent komt op verzoek van de gemeente met een cursusOmgaan met geld". Ik neem aan dat zowel gemeen tebestuur als raadsleden inge schreven zijn Kop ,,LTV Lockhorstfeest in nevelen gehuld". Toch geen alcoholische nevelen De bouwstroom in Leusden gaat verder, hoewel je zo lang zamerhand wel nieuwsgierig bent naar de versnelling, waar in dat gebeurt Cynische Leusdenaar: ,,Ach, ik denk eerder dat er sprake is van een slippende koppe ling. Is al eens uitgezocht hoe het met de akoestiek van de ten- nishal zit? Hoezo Kantlijner, je wilt de Muziekschool er toch niet instoppen? Héé, is dat misschien geen ideetje voorde VVD? Het Konijnlje in de Wetering laat meedelen, dat 't nog in een goede gezondheid verkeert, maar wel graag wil weten, hoe lang het nog kan rekenen op het sappige groen van 7 Ruige Velt VoorLeusdens brandweercommandant J. Upperman was het dinsdag een beetje feest.'s Avonds werd namelijk het feit gevierd dat Upperman op 1 augustus 12,5 jaar als brandweercommandant in dienst was. De viering viel samen met de eerste oefening van de Leusdense brandweer na de zomervakantie. Van oefenen kwam het echter niet meer. Vanwege het jubileum kreeg Upperman uit handen van burgemeester J. Rademaker een brandweeronderscheiding die men verdient voor 12,5 jaar bewezen diensten. m Rn7onHaalh9n Q JAZZ IN DE KOPPELPOORT j Vrijdag 26 augustus speelt In bar- I bistro De Koppelpoort, Grote Spul j 23, een nieuwe geformeerde Leus- I dense dixieland jazzband „De Tower Jazzmen". De formatie werd opge richt door twee ex-Boulderdrawers I Jazzmen Gerrit van Kolfschooten en j Ton Lith. Deze band genoot in de jaren 50/60 de nodige bekendheid. Het initiatief komt van de heer S. van Doorn, de nieuwe eigenaar van De Koppelpoort. Hij wil maandelijks le vende jazz-muziek In zijn bar en mag daarbij op de steun rekenen van Tower Jazzmen, dat speciaal voor deze avonden geformeerd Is. Tevens is er gelegenheid voor jazz-muslci om deel te nemen aan een jam session. Ook zullen er regelmatig gast-spelers worden aangetrokken. De jazz-avond In bar-bistro De Kop pelpoort begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wie wil buitenlanders in Leusden helpen om Nederlands te leren? Die vraag stelt T. Apperloo van de Werkgroep voor Buitenlanders in Leusden. Deze werkgroep verzorgt een Nederlandse taalcursus voor mensen uit den vreemde die in onze gemeente verblijven. Door vertrek, ziekte of studie van docenten zijn er voor het komend cursusjaar vier a vijf plaatsen in het team vrijgekomen. Volgens Apperloo is voor het lesgeven geen onderwijsbevoegdheid nodig, „leder, die het Nederlands goed spreekt en kent, en die graag de Leusdense buitenlanders wil helpen, is welkomlaat hij weten Voor telefonische informatie kunnen belangstellenden terecht op 941850. Dinsdagavond 30 augustus worden er in schoolgebouw De Heerd aan Berkelwijk vanaf 20 uur bovendien de nodige inlichtingen omgeven. PFW NAAR BARNEVELD Het reuk- en smakkstoffenbedrljf PFW bv gaat Amersfoort verlaten en I Barneveld als nieuwe vestigings plaats kiezen. Hercules Inc. de multi national waarvan PFW deel uitmaakt, heeft haar goedkeuring gegeven aan de plannen. Dit houdt onder meer In dat de technische en economische haalbaarheid van deze verhuizing naar het Barneveldse industrieter rein De Harselaar onderzocht zal worden, waarna een definitieve goedkeuring voor het einde van 1983 verwacht kan worden. Tijdens haar vooronderzoek heeft PFW ook de mogelijkheden van een gedeeltelijke verplaatsing naar Middelburg over wogen. Gezien de aard van het be drijf bleek een splitsing van de aktivl- teiten op verschillende lokatles min der aantrekkelijk. De gunstige ont wikkelingen en perspektleven van de chemische sektor van het bedrijf maken een verhuizing op zo kort mogelijke termijn noodzakelijk. Hoe wel het gemeentebestuur van Amersfoort zich veel moeite heeft getroost een oplossing te zoeken voor een vroegtijdige ontsluiting van net industrieterrein De Hoef, bleek dat het tijdschema van PFW niet gehaald kon worden. Het bedrijf wil in het eerste kwartaal van 1984 in Barneveld met de bouw beginnen van een chemische fabriek. In een patere fase de andere produktie- eenheden, de labatoria en verkoop afdelingen overgeplaatst. PFW hoopt dat de totale overheveling in de loop van 1987 voltooid zal zijn. NED. VER. VAN HUISVROU WEN Dinsdag 30 augustus komt de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen voor een contactmorgen bijeen. De ochtend wordt gehouden in het restaurant van het Dierenpark Amersfoort en begint om 10.00 uur. WINNAARS OORKONDE WEDSTRIJD BIJ FLEHITE Zaterdag zijn in museum Flehite aan de Westsingel vijf prijzen uitge reikt in het kader van de door de museum georganiseerde oorkonde wedstrijd. De vijf prijswinnaars ont vingen allen een fraaie afdruk van het stadszegel. In het bijzijn van een jurylid, mevrouw Machteld Metzlaar reikte mevrouw Marcus de prijzen uit aan: Miranda Noorlander, Rogge land 18, Leusden; Lara Stavenuiter, Pijenvlucht 26, Hoevelaken; M.F. van der Steen, Gerstekamp 34, Hoog land; Marije Bofman, Westsingel 48. Amersfoort en Eva Scholte, Borneo- plein 20 in Amersfoort. massielhouten wand-meubelsysteem van Halbertsma STUDIETIJD - HALBERTSMATIJD Een goed begin van uw studie met een Halbertsma Combirek Alle onderdelen op voorraad. Hamersveldseweg 22 Leusden-C. Tel. 033-941331 Tussen Hamershof- Biezenkamp. ■H

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9