SB inderzoek wijst uit: jongerenwerk in ,De Woelige Hoek" is mogelijk Gemeente praat volgende maand verder met Amersfoort over afname t.v.-programma's iollege vraagt raad om f 165.000.- voor geluidsisolerende maatregelen In brand geraakte aanhanger snel geblust Alleen Belgische zenders overnemen kan niet; hele pakket kost ruim t 52.000.- per jaar Vergadering commissie 0W/R0 jollege: „Met belangen iwonenden wordt Hdoende rekening gehouden" Wijziging openstelling bibliotheek Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden INTENSIVE CRASH COURSES TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT FOTOKOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? DINSDAG 30 AUGUSTUS 1983 15e JAARGANG NO. 35 Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) f6141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het college van B. en W. stelt de raad voor om K>r hulsvesting van het jeugd- en jongerenwerk In Leusden- lld toch gebruik te maken van „De Woelige Hoek". Een iderzoek door een terzake kundig buro heeft volgens het rilege uitgewezen dat het mogelijk moet zijn om de geluidso- rlast voor de omgeving „tot een minimum te beperken". Om it te bereiken zijn bouwkundige maatregelen nodig, die j65.000,— gaan kosten. Het college vraagt de raad om dat prag beschikbaar te stellen. ÏMet dit voorstel, dat volgende lek maandag voor het eerst n de orde komt tijdens de ver- dering van de raadscommissie IeIzijn en Onderwijs", komt het llege tegemoet aan de wensen i de gemeenteraad. Alle frak- s in de raad gaven in april van jaar te kennen, dat zij het lige collegevoorstel inzake •e Woelige Hoek" niet zagen jen. B. en W. hadden toen het n om voorlopig geen jeugd-en igerenwerk in het voormalige ïoolgebouw onder te bren ger* Wel zou het gebouw voor ongeveer f65.000,geschikt naakt kunnen worden voor aarden- en peuterwerk en het ren van yogalessen. Het college zag af van haar voornemen tot huisvesting van het jeugd- en jongerenwerk op korte termijn in ,,De Woelige Hoek", omdat de omwonenden daar fel tegen gekant bleken. Toen die plannen voor het eerst in de openbaarheid kwamen, lie ten buurtbewoners weten zich met alle beschikbare middelen tegen de komst van een jonge rencentrum in hun buurt te zul len verzetten. De raadsfrakties waren het echtefniël met hét college eens, dat om die reden van jeugd- en jongerenwerk in ,,De Woelige Hoek" moest worden af gezien. De raad wil dat er nu eindelijk een accommodatie voor de jon geren in Zuid komt, want daar is al jaren dringend behoefte aan. Eventueel zou men dan maar de confrontatie met de omwonen den aan moeten gaan. Van Sjef ten Berge (VVD) kwam het voor stel om te onderzoeken, of het mogelijk zou zijn het voormalige schoolgebouw voldoende akoestisch te isoleren. UITGANGSPUNTEN Dat onderzoek heeft inmiddels plaats gevonden en op grond er van concludeert het college, dat jeugd- en jongerenwerk in ,,De Woelige Hoek" mogelijk is. Uitgangsputen bij het onder zoek waren: - gedurende de openingstijden een tijdgemiddeld geluidsni veau voor de gevel van de omliggende woningen van maximaal 30 dB(A); - in het gebouw (bijvoorbeeld tijdens een disco-avond) een tijdgemiddeld geluidsniveau van maximaal 90 dB(A), te garanderen via een geluids begrenzer in de betreffende ruimte. Op basis van deze uitgangs punten heeft het ingehuurde bu reau geadviseerd om de ruimte met disco-muziek uit te voeren als een doos-in-doos-construc- tie Dat wil zeggen dat wanden en plafond van deze ruimte volledig vrij staan ten opzichte van de bestaande constructie. De voor gestelde oplossing is te vergelij ken met dïe, waarvoor is gekozen bij de oplossing van de geluids- problematiek van de Korfzaal. Volgens het college kan er, wanneer genoemde maatregelen zijn getroffen, nauwelijks meer In Leusden-centrum wordt hard gewerkt aan de heropening van „De Geut'. In Zuid wachten de jongeren nog steed op een accommodatie sprake zijn van geluidsoverlast. Mochten de omwonenden daar andes over denken, dan hebben zij verschillende mogelijkheden om bezwaar te maken. Er is een ontwerp-bestemmingsplan voor het gebied rondom „De Woelige Hoek" In voorbereiding. In het kader van deze procedure be staat voor omwonenden gele genheid om eventueel alsnog aanwezige bezwaren tegen de plannen kenbaar te maken. Ver der Is voor het treffen van de voorzieningen aan het gebouw een bouwvergunning vereist. Vooruitlopend op een goedge keurd bestemmingsplan, kan de ze vergunning slechts worden verleend met toepassing van arti kel 19 van de wet op de Ruimtelij ke Ordening. Ook is in deze pro cedure de mogelijkheid van het indienen van bezwaarschriften ingebouwd. „Gelet op deze mo gelijkheden en de gegevens ten aanzien van de thans voorgestel de optimale geluidsisolerende maatregelen, menen wij dat In voldoende mate met de belangen van de omwonenden is rekening gehouden", aldus het college. LEUSDEN Met ingang van 1 september heeft de bibliotheek Nieuw Langenbeek de openlngs- uren van woensdag- en zater dagochtend gewijzigd. In plaats van 10.00 tot 12.30 uur, zal de bibliotheek voortaan op die och- tenden geopend zijn van 9.30 tot 12.00 uur. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Een In brand ge raakte aanhanger van een vrachtwagencombinatie Is vrij dagmiddag snel geblust door de Leusdense brandweer. Even voor drie uur kwam de melding binnen, dat bij één van de tankstations aan de Doornse- weg een vrachtwagen in brand zou zijn geraakt. Het bleek om een voor veevervoer bestemde combinatie te gaan, waarvan de i aanhanger in brand was geraakt. De oorzaak van de brand was gelegen in een aanlopend wiel. De wrijving zorgde er voor dat op een gegeven moment er vlam men uit de onderzijde van de aanhanger sloegen De chauf feur zette zijn wagen op onge veer honderd meter van het tank station in de berm en waar schuwde de brandweer Die was snel ter plaatse en had het brand je in een mum van tijd onder controle. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT Zodra wethouder Jan Wage- ar (VVD, Ruimtelijke Ordening) van vakantie terug is, gaat gemeente verder praten met Amersfoort over de afname i t.v.-programma's via de in Amersfoort op te richten il-mast. Er ligt op de wethouder een offerte vanuit Amers- >rt te wachten, waaruit blijkt dat het technisch niet mogelijk Dm alleen de vier Belgische t.v.-kanalen aan Leusden door te ven. Dat had Leusden graag gewild, omdat met de mast, die najaar zal verrijzen in de tuin van het nieuwe gemeentehuis ontvangst van Belgische t.v.-kanalen niet mogelijk is. sden zal echter het hele pakket t.v.-zenders vanuit Amers- rt moeten overnemen en dat kost op jaarbasis ruim •2.000,Volgens gemeentevoorlichter Hans Hermans is de ersfoortse offerte een reële basis om verder te praten. JZoals bekend besloot de ge- HBenteraad van Leusden in de- nber vorig jaar om over te jan tot de aanleg van een nieuw ^I-systeem voor de gehele ge- ente. Onderdeel daar van nt de oprichting van een ist, waarmee wat betreft de (evisie twee Nederlandse en Duitse zenders kunnen wor- ontvangen. Indertijd kondlg- e het gemeentebestuur al aan te 'lllen proberen ook vier Belgi sche televisie-zenders in het pakket op te nemen. Dat zou waarschijnlijk het gemakkelijkst gaan via aansluiting op de Amersfoortse mast, die op de Berg moet komen te staan. Uit een rapportage van het Amersfoortse gas-, water- en CAI-bedrijf blijkt nu echter dat het in Amersfoort aan te leggen net niet geschikt is voor doorgif te van slechts een deel van de ontvangst naar Leusden. Leus- BOUj On*ftiankeli|k nieuwsblad '?T|I voor de gemeente Leusden LJLJI Verschijnt dinsdag an donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "jks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. den zal het hele pakket af moeten nemen en dat kost dus ruim 52.000,—. Dat komt neer op 71 cent per abonnee, maar dat is nog niet alles. Daar komen nog bij de kosten van de kabel onder Leusdens grondgebied naar het aansluitingspunt plus de door de PTT in rekening te brengen kos ten van het overdrachtspunt zelf. Hermans: „Alles bij elkaar komt het neer op ongeveer één gulden per aansluiting Dat is ook pre cies het bedrag, waar we reke ning mee hadden gehouden. Het tarief zou. inclusief die gulden, ƒ15,16 per maand gaan bedra gen. Dat is geheel in overeen stemming met het bedrag, dat in december in het raadsvoorstel werd genoemd ongeveer ƒ15.-" AUTONOOM Het is op die gronden, dat Her mans spreekt van een reëel aan bod. hetgeen ook zij blijken uit de berekeningen, die door de gemeente Leusden zelf zijn uit gevoerd Toch blijft de vraag, waarom Leusden zo nodig een eigen antenne moet hebben, wanneer het hele pakket uit Amersfoort kan worden betrok ken. Volgens Hermans zou het allereerst in het maandelijks ta rief weinig uitmaken, omdat de mast niet het grootste deel van de kosten vormt Verder wijst hij er op, dat het gemeentebestuur er prijs op stelt om wat de CAI betreft autonoom te blijven. Zou Leusden via volledige aanslui ting onder het machtigingsge- bied van Amersfoort komen te vallen, dan kan er van die auto nomie geen sprake meer zijn. Hermans: „Het gaat daarbij voor al om een aantal ontwikkelingen, die zich in de toekomst gaan voordoen. Te denken valt aan het gemeentelijk informatienet, lo kale omroep, ontvangst van sa tellieten en het gebruik van de mogelijkheden van tweerich tingsverkeer. Dat zijn zaken die het gemeentebestuur in eigen hand wil houden. Daarom over wegen we ook niet om op dit moment, gezien het aanbod uit uit Amersfoort, alsnog af te zien van de bouw van een eigen mast." Die mast zou eind oktober ge plaatst moeten gaan worden Overigens heeft het college van Gedeputeerde Staten nog geen toestemming gegeven voor de bouw van de mast. maar de ge meente verwacht niet dat er op dit punt problemen zullen ont staan Zodra de mast is opgericht en het ontvangststation is ge ïnstalleerd zullen de wijken in de Tweede Fase op de antenne wor den aangesloten. Vervolgens be gint het bekabelen van de oudere wijken in Leusden, met uitzonde ring van de wijk Rozendaal (Eurowoningen) Daar heeft men een eigen antennesysteem, dat wordt beheerd door de Groen- stichting De Groenstichting heeft laten weten geen aanslui ting te willen op het nieuwe ge meentelijk CAI-systeem. FEBRUARI Wanneer de gemeente zou be sluiten tot overname van alle te levisie-programma's vanuit Amersfoort, dan betekent dat nog niet dat deze ook worden uitgezonden. Voorde uitzending van twee Nederlandse en drie Duitse zenders zal gebruik ge maakt worden van het met de Leusdense mast opgevangen signaal. Uit het Amersfoortse pakket zullen alleen de vier Bel gische zenders worden doorge geven. Engels, Duits, Spaans, Portugees, Italiaans, Russisch, Nederlands 2 tot 4 weken Inl. 033-729097 Problemen Langebekers doen CDA overstag gaanpag. 3 Miniatuurtjepag. 3 VBA bouwt goedkope woningen zonder subsidiepag. 5 Nieuwe korfbaltrainer heeft er zin inpag. 7 Overig sportnieuws.pag. 7 Leusden zou vanuit Amersfoort alle tv-kanalen moeten overnemen Dan rest nog de vraag, wan neer vanuit Amersfoort de Belgi sche zenders op de Leusdense beeldschermen zouden kunnen verschijnen. Volgens de plan ning van de gemeente Amers foort wordt in mei volgend jaar het punt aan de Heiligenberger- weg bereikt, van waar af de aftak king rjaar Leusden gemaakt kan worden Amersfoort is bereid om dat stuk kabel wel eerder neer te leggen - in februari - maar omdat dan van het eigen programma wordt afgeweken, wil Amersfoort dat Leusden de kosten betaalt Die zouden ongeveer 60.000,— bedragen Hermans: „Ook daar over zullen we met Amersfoort gaan praten Zo'n bedrag uitge ven voor zo'n korte periode, het is de vraag of we dat moeten doen. Van belang is natuurlijk vooral de vraag, wat het voor gevolgen heeft voor het tarief." In de raadsvergadering van jongstleden donderdag infor meerde mevrouw Lilly van Ame- rom (VVD) tijdens de rondvraag naar de stand van zaken met de CAI. Zij zei de laatste tijd regel matig met vragen daarover door mensen te zijn benaderd, maar er zelf ook het fijne niet meer van te weten. Burgemeester mr. J. W. M. Rademaker antwoorde dat er binnenkort de nodige voorlich ting gegeven gaat worden. In concreto gaat het om een aantal Informatieve tentoonstellingen, die her en der gehouden zullen worden. Vanaf 19 december Is er in het gemeentehuls permanent een informatiehoek over het CAI-gebeuren, waar men via een radio en een televisie ook de ontvangmogelljkheden kan be luisteren en bekijken. In januari volgend jaar wordt er in Leus den-Zuid een tentoonstelling ge houden, In maart in Leusden- centrum en in juni in Achterveld. Deze reizende tentoonstelling loopt paralel met de bekabeling in de verschillende kernen. LEUSDEN Voor het eerst na het zomerreces komt de raads commissie voor openbare wer ken en ruimtelijke ordening dins dag 6 september om 20.00 uur in vergadering bijeen. De plaats is als vanouds de commissiekamer van het gemeentehuls. De agenda ziet er als volgt uit: 1 Opening 2. Inventarisatie vragenstel lers/woordvoerders 3. Verslagen van 5 en 12 juli 1983 4. Mededelingen - ontwikkelingen m.b.t. tennishal - proef beperking werking verkeerslichten - stand van zaken m.b.t. brug Lockhorsterweg - Akoestische voorzie ningen kelder gemeente huis - informatie inzake aanleg golfbanen Hoge Kley - informatie inzake aan sluiting Groene Zoom - Maanweg 5. Stand van zaken boerderij Munnikhove 6 Stand van zaken „Claeve- renblad/Wildenburg - geluidvoorzieningen Groene Zoom 7 Vaststelling bestemmings plan „Rossenberg" 8. Vaststelling ontwerp-be stemmingsplan „Partiële herziening bestemmings plan de Biezenkamp en be stemmingsplan Rozen- boom" 9 Voorbereidingsbesluit niet goedgekeurde gedeelten bestemmingsplan „Buiten gebied-Oost" Voorbereidingsbesluit Hes senweg 341 te Achterveld Grondaankopen in „de Horst" Verkoop grond nabij Burg. v.d. Postlaan aan deS.B B.O. te Amersfoort Aanvragen medewerking manegevestiging Nota „wenselijk geachte aanbestedingsvorm" Wijziging bouwverordening (6e) Plaatsing abri's Rondvraag Sluiting 10. 12 13. 14. 15. 16. 17. 18. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1