on Schuur en Betty Klave rolongeren hun titels iterdag 3 september: e Fietstoertocht - Nederland lid Italianen tweede bij Leos vierkamp Toptrainer Herman Bruins bij Antilopen aan de slag Impala handbal viert 4e lustrum Heuvel- crossers reden in Gouda jannende finale clubkampioenschappen LTV Leusden Jeu de boules competitie weer hervat VOETBAL SVA-jeugduitslagen SVA- jeugdprogramma USDEN Onder overwel fde publieke belangstelling ondag op het sportpark aan alleilaan de finales van de ompioenschappen van de Leusden gespeeld. Bijzon- jpannende en enerverende itrljden kompenseerden het de kijkers wat minder fraaie een stevige bries zorgde menige huivering langs de In zijn speech bij de prijs- Iking constateerde voorzlt- los van Marissing dat de Isterkte in de breedte sterk oegenomen. Voor het eerst geschiedenis van de verenl- konden nu ook de beste rspelers aan het toernooi temen, zij het in de B-kate- Uit de resultaten blijkt met is. Zo wist in de Dames B jeugdkampioen Eline de winst te pakken. Na een stisch gespeelde partij te- .ucie van Ree 6-1, 4-6, 7-6. In de lieren dubbel B gaven Ronald Eerden en René Goed hart hun tegenstanders Henk van Valkenhoef en Martin Schouten geen schijn van kans. Met 6-1, 6-1 liet de jeugd de ouderen zien wat tennis isl De echte clubkampioenen moeten natuurlijk gezocht wor den in de A-kategorie. Bij de dames maakte Betty Klave met 6-3, 6-3 haar tegenstandster dui delijk dat zij alleen recht had op de titel; desondanks was er veel waardering voor tegenstander Greet Spijkman, die verrassend tot de finale was doorgedrongen. De beker kwam na de vijfde titel waarvan nu 3 op een rij definitief in handen van Betty Klave. Hoewel Ton Schuur dit jaar weinig op de baan te zien was, stelde hij er een eer in zijn vorig jaar behaalde titel te verdedigen Hoewel hij in de kwartfinale on verwacht veel tegenstand onder vond van good-old Bert van Loo, wist hij via een halve finale winst tegen Wils Pronk opnieuw tot de finale door te dringen. Hierin stuitte hij op Rien van Blerk, voor velen dè favoriet voor de titel. Tot ieders verrassing, wellicht ook tot de zijne, kon Ton Schuur echter het spel naar zijn hand zetten. Na een kwalitatief wat tegenvallende partij prolongeer de hij zijn titel met 6-2, 7-5 Ook bij de dubbels ging een beker definitief naar een win nend koppel. Margriet van Loo en Paul Slijpen wonnen voor de derde achtereenvolgende maal, nu tegen de dit jaar konstant goed presterende Marijke van Veen en Ferry van Uffelen, 6-4, 6-4. De Dames-dubbel was voor Betty Klave en Els Spijkman (eveneens nog jeugdspeelster) en het heren-dubbel voor de eer ste team-spelers Paul Wesseling en Rien van Blerk. Overige uitslagen: DEA: Betty Klave - Greet Spijk man 6-3, 6-3 HEA: Ton Schuur - Rien van Blerk 6-2, 7-5 DDA Betty Klave/Els Pijkman - José Altenburg/Heleen v. Milten burg 6-2; 6-2 HDA. Rien van Blerk/Paul Wes seling - Bob v. Leeuwaarden/ Wils Pronk 6-3; 3-6; 6-2 GDA Margriet van Loo/Paul Slij pen - Marijke v. Veen/Ferry v Uffelen 6-4; 6-4 DEB Eline Maas - Lucie van Ree 6-1; 4-6; 7-6 HEB Kees Hoekstra - Nico v Miltenburg 6-1; 4-6; 6-1 DDB: Mieke v Berkel/Marijke v. Veen - Ingrid v. Blerk/Leonore v. Muyden 6-2; 6-0 HDB: René Goedhart/Ronald Eet GDB: Mieke v. Berkel/Tonv Ber- De finalisten van de Clubkampioenschappen bij de LTV Leusden kei - Riet Manie/Wim Peut 7-5, 7-6 DEC: Elly Pronk - Riet Bremer 6-3; 6-3 HEC Wil Borst - Fred Veenhui- zen 6-0; 6-4 DDC Bieb de Harder/Corrie Schutten - Yvonne Schouten/ Marga v d Burgwal 6-2; 6-3 HDC: Bert v. Dop/Jan Dotinga - Henk Smeels/Eddy Gerritsen 6-3; 6-4 GDC Bieb de Harder/Rob Ban- nink - Tineke Jongewaard/Bert v Dop 6-3; 6-3 Uitslagen verliezersronde: DEA: Heieen v. Miltenburg-Mari an Swagerman 6-1; 6-3 HEA Mark Galestin - Ben Swa german 6-3, 6-0 DEB Riet Manie - Leonore v. Muyden 6-3; 6-1 HEB: Kees Poelstra - Henk v. Valkenhoef 6-3; 6-3 DEC: Yvonne Schouten - Wil v.d. Belt 6-1, 6-2 HEC: Stoffel Almkerk - Koos Di- derich 6-1; 6-4 [en Bep Meeuwsen, de organisatoren van de 6e Toertocht Midden-Nederland JSDEN Voor de zesde eenvolgende maal organi- afdeling Leusden van de us Toerclub de Midden- land Fietstoertocht. Over eel van de Veluwe, de U- e Heuvelrug en Eemland iert a.s. zaterdag een groot toerfietsers. Ruim 1300 nschrijvers hebben zich al organisatoren Mart en Bep wsen aangemeld. Of het record van 4500 deelne- :al sneuvelen zal grooten van het weer afhangen. Iet weer heeft men trou- ln voorgaande edities nau- te klagen gehad zodat t jaar weer veel toerfietsers twaarschijnlijk de weg l[Leusden weten te vinden, j dit jaar kan een keuze uit fstanden gemaakt worden. iteover45km,dieuiterma- i chikt is voor gezinnen die i gemak van de fraaie om willen genieten, voert usden naar Scherpenzeel Ie Amerongse Berg naar en Woudenberg terug eusden. ï5 km lange tocht is meer de iets gevorderde fietser i veneens naar Leersum maar ba via Maarn, Soesterberg, Dolder, Lage Vuursche, i h, Soesterveen, Soestdui- en Amersfoort naar Leus- pugfiets. rnonsterrit over 150 km is I de snellere en ervaren fiet- bedoeld, alhoewel het rekre- easpect ook bij hendedrijf- •s voor het toerfietsen. Tijd- roles onderweg zorgden er- dat de gemiddelde snelheid boger dan 25 km/u zal zijn. jcnoten, Eembrugge, Put GarJ- nish bij boerderij De Hakhorstzal de traditionele gezelligheid met muziek en dergelijke weer heer sen. Degene die zich nog niet ingeschreven heeft, kan zich nog tot en met donderdag bij de fami lie Meeuwsen, Benedictijnenho- ve 68 te Leusden aanmelden. Daarna kan een ieder zich 3 sep tember a.s. bij de start en finish bij boerderij De Hakhorst el- den. Voor de 45 km moet f o neergeteld worden per deelne mer. Gestart voor deze afstand kan er tussen 9.30 uur en 11.00 uur worden. De inschrijfgelden voor de 85 km (start tussen 7.30en 8.30uur) bedragen 8.— per toerfietser. Maar liefst 123 medewerkers dragen hun steentje aan dit gi gantische fietsevenement bij en zorgen ervoor dat bijvoorbeeld gevaarlijke oversteekplaatsen, rode kruisposten e.d. bemand worden De actieve trim- en toerclub Leusden zal met ongeveer 30 toerfietsers aan de langste tocht meefietsen. Natuurlijk ontvan gen alle deelnemers een fraaie herinneringsmedaille aan het einde van de rit en een versnape ring onderweg zodat het in schrijfgeld naast het plezier die een ieder aan de fraaie fiets tochten beleefd rijkelijk be loond wordt. LEUSDEN Sportzaal Groenhouten was afgelopen za terdag het toneel voor een klein Italiaans-Leusdens toernooi. Via vakantieconnecties was het mo gelijk om een Italiaans heren team te inviteren, dat in Neder land op vakantie is en ook in België enkele wedstrijden had gespeeld. Volleybalvereniging Leos is al weer volop in training om in ok tober speelklaar te zijn voor de competitie. Daarom worden er elke week oefenwedstrijden en toernooien gespeeld door de da mes en heren selekties Zaterdag 27 augustus was het de beurt aan de heren van Leos. Vorig seizoen zijn ze als 3e in de eerste klasse geëindigd. Momen teel beschikt men over een heel nieuw team, daar vier jongens vanwege studieredenen eruit ge stapt zijn. Trainer-coach Hans Kluit wacht de zware taak om binnen zes weken een soepel draaiend team te formeren Hij beschikt over twee geroutineer de spelverdelers, waaromheen talentvolle Leos jeugd zal spelen In het oefentoernooi bleek Le os over een aardig blok en een redelijke verdediging te beschik ken. De aanval zal echter nog aan kracht en variatie moeten winnen en ook het speltempo was niet bijzonder hoog Met veel inzet en hard werken moet dit seizoen echter een goede plaats in de 1e klasse kunnen worden bereikt. De eerste wedstrijd tegen NVC uit Nijkerk verloor Leos royaal Men liep elkaar te zoeken en had geen antwoord op het snelle spel van NVC Tweede tegenstander Flash uit Nieuw Leusen gaf min der problemen en met meer rust in de ploeg werden hier 2 punten gepakt Het Italiaanse Managio overblufte de Leusdenaren en met veel temperament werden de heren 2 sets afhandig gemaakt. Eindstand: 1. NVC - Nijkerk 6 pnt. 2 Managio - Italië 4 pnt 3 Leos - Leusden 2 pnt 4. Flash - Nieuw Leusen 0 pnt Oefenschema heren: zat. 3 sept - Driekamp in Nijkerk met NVC en Spirit 2 zat. 10 sept. - Driekamp in de Korf. 13.00 zat. 17sept. - 1e klas toernooi van NVC in Nijkerk Oefenschema dames: zat. 3 sept - Castricum, 14.00 The Smash-Leos. 3e div woe. 7 sept. - Lelystad, 19.30 Pugna-Leos. dis.kl zat. 10 sept. - De Korf, 13.00 driekamp met Ruiter VCS uit Rijswijk, 3e div. en PZH uit Hee renveen, 3e div. zat. 17 sept. - Nijkerk, toernooi NVC. 3e div woe. 21 sept. De Meent. 19 00 SVV-Leos. dis.kl. zat 24 sept. - De Meent. 12.00 driekamp met Gemini uit Eist, 3e div. en Reflex uit Kampen, 3e div. LEUSDEN De handballers van Impala zijn reeds aan de competitie begonnen en hebben de eerste wedstrijd achter de rug. Ingedeeld in de 2e klasse van de afdeling Utrecht komen de heren tegen Fldelitas 2, BHC 3, Fortus- simo, UD 2, Seyst 2, Olympia '25 en Break Out in de veldkompeti- tie uit. De dames spelen in de 3e klas se van de afdeling en spelen tegen ASV '65 2, PPM/AAV, Takt '68 2, BSV 2, EMM 2, en Laren 3. De standaardteams worden dit veldseizoen wederom door trai ner Henk Koelewijn onder han den genomen. De trainingen worden evenals de wedstrijden op het verharde veld op het Bui- jgjrderen, Wekerom, Lunte- ningpark afgewerkt voor zowel [nDe Glind zijn de plaatsen de junioren als de senioren van de 110 leden tellende handbal vereniging. De jongste tak van de handbal vereniging is de sportieve recre- atie in clubverband of te wel het 1 op de verschillende routes recreatieve-handbal Voor elke (Vogels direct bijstand kun- leeftijd vanaf 18 jaar worden er verlenen Bij de start en fi- voor deze handballers op door- Ie lange afstandrijders naast Sen van de eerder genoem- WBcten moeten aandoen. 1 9ehele route is met pijlen pet terwijl 4 reparatiewa- jöp de verschillende routes I9els direct bijstand kun- [rlenen. Bij de start en fi- oe-weexse avonden wedstrijden georganiseerd. Voor inlichtin gen hieromtrent kunt u bellen naar tel 947221 Hoogtepunt dit jaar zal de vie ring van het vierde lustrum zijn dat op 23, 24 en 25 september met diverse activiteiten gestalte zal krijgen Vrijdag 23 september zal er voor de leden een dropping zijn. Zaterdag 24 september zal er tussen 17 00 en 18.00 uur een receptie gehouden worden ter wijl er 's morgens voor de jeugd leden een fotospeurtocht door Leusden is uitgezet, 's Middags vindt voor jong en oud een zes kamp plaats op het Blijhofter- rein. De feestavond waarop alle leden en oud-leden verwacht worden is het mooie sluitstuk van deze overvolle zaterdag Op zon dag kunnen de lustrumvierders even bijkomen tijdens een autorit door de omgeving. Het zogehe ten koffie-toernooi zal het enige handbalgebeuren in dit lustrum weekend zijn Aan het einde van de middag wordt het feestgebeu- ren in de kantine van de korfbal vereniging afgesloten LEUSDEN Herman Bruins loopt al jaren mee in de korfbal wereld. Via schoolkorfbal kwam hij in de ban van het balspel. Als 12-jarige jongen meldde hij zich TCNH in Amstelveen waar hij de eerste beginselen van het korf- balspel gedoceerd kreeg. Na eni ge jaren raakte hij bij Luto in Amsterdam verzeild waar hij na enig gebakkelij weer opstapte. Toen besloot hij maar bij Amstel (1e klasse) te gaan korfballen omdat eveneens hoofdklasser trainer Jan Wals de touwtjes daar in handen had. Zes jaar ging Herman Bruins met Jan Wals mee naar Dordrecht om zijn trai ningsverrichtingen bij Deetos Nieuwe trainer Herman Bruins ziet het biAntilopen, we! zitten. gade te slaan. Op hetzelfde sportcomplex kreeg de in Am stelveen wonende oefenmeester zijn eerste club n.l. Quick terwijl hij ook bij Amstel het oefenmees terschap toegewezen kreeg. Het spelen moest hij wegens versleten kniëen helaas laten zo dat hij tijd kreeg om de cursus sen van de bond te gaan volgen. In 1981 had hij de cursus met glans voltooid om daarna het trainerschap bij hoofdklasser K V S. in Scheveningen te aan vaarden. De sfeer en de mentali teit van de spelers deed hem, ondanks het feit dat ze hoog staand krofbal speelden, beslui ten na een nieuwe club uit te zien Blauw-Wit uit Amsterdam werd de club waar hij afgelopen seizoen trainde Ook hier knapte hij volledig op de mentaliteit van enkele nieuwe spelers af toen zij drie topspelers die er de brui aangaven, moesten vervangen. Voor zich zelf had hij al besloten om een jaartje rust te nemen Toen kwam deze toptrainer in contact met Antiloppen die op zoek waren naar een geschikte trainer. Via via. waarbij voorzitter en ook korfbaltrainer Cees van Buuren een belangrijke rol ver vulde, werden de eerste contac ten gelegd. Op het traditionele pinkstertoernooi van Blauw-Wit op het Don Bosco-terrein wer den de zaken afgerond. Tenmin ste, na een onderhoud tussen Bruins en de voltallige selectie. Trouwens, het was ook nog de vraag of het nieuwe bestuur op de jaarvergadering de trainer met de financiële gevolgen door de vergadering geloodst kreeg. ..Bijna iedereen van de spelers groep stemde in mijn komst en met mijn aanpak toe," zei Her man Bruins in een onderling ge sprek ten huize van de voorzitter. TRAINING Mijn trainingsaanpak verschilt duidelijk met die van mijn voor ganger Bert Brandsen. Intensie ver en trainend op spelconcep- ten zal ik proberen om van Anti lopen een hecht team te maken LEUSDEN In Gouda deden j.l. zondag 26 fietscrossers van F.C.V. de Heuvelcrossers aan een KNWU-afdelIngswedstrijd mee. Zowel junioren, experts en powder puffs kwamen aan de start. De volgende resultaten werden door de Leusdenaren be haald: Junioren: 2e prijs Igor Glattli, Jeery Brandsen, Dick Hoogland en Kees Lengers. Een 3e prijs was er voor Patrick Cozijnse weggelegd Bij de experts be haalde Thijs Borsten een 3e prijs, terwijl Michael Noordam zelfs met de 1e prijs naar huis kwam De Powder Puffs behaalden de beste resultaten. Met twee 1e prijzen van Karin Lengers en Eli- ane Noordam en een tweede plaats voor Astrid van Zanten staken de meisjes de jongens naar de kroon. Aankomend weekend vinden in Emmen op de fietscrossbaan van de F.C.V.Jumping Wheels" de Nederlandse Kampioen schappen plaats. Van de Heuvel crossers zullen verschillende rij ders zich in destrijd om de vader landse driekleur mengen. Bij de Powder Puffs zullen Eliane Noordam. Karin Lengers en Astrid van Zanten de strijd aan binden. Marcel Hoogland wordt als enig junior naar de N.K. afge vaardigd. De experts Attie van Essen, Michael Noordam, Thijs Visser en Alexander Speksnijder moe ten zich in het vaderlandse ge weld zien te handhaven. Of de Leusdenaren in staat zijn een gooi naar de titel te kunnen doen is moeilijk voorspelbaar Een leuk succesje zal de verre reis naar Emmen al de moeite waard maken. In de aanloop tot de competitie zal er drie keer per week getraind worden zodat de junioren en rou tinier en ex-coach Brandsen vol ledig in het team ingepast wor den. We hebben een kleine, qua lengte, ploeg zodat we met snel attractief aanvallend spel tegen standers met een overdosis aan fysieke kracht en lengte geen kans moeten geven. Een kampi oenschap is leuk en belangrijk maar geen must. We zitten volop in de opbouwfase van een ver eniging waarbij zeer veel talent rondloopt," aldus Herman Bruins De sfeer is ontzettend belangrijk Voorzitter Van Buren denkt met de Amstelvener een toptrainer van formaat in huis gehaald te hebben die het peil van de gehele vereniging om hoog zal brengen Met de uitspraak dat korfbal geen echte kijksport is maar wel degelijk op hoog niveau in Ne derland gespeeld wordt, geeft de nieuwbakken trainer te kennen de betrekkelijkheid van de korf balsport in het bijzonder en de sport in het algemeen in te zien De sfeer waarbinnen het sportie ve gebeuren plaatsvindt is uiter mate belangrijk en kan de presta tie op positieve wijze beïnvloe den Daarom wil ik een optimale sfeer rond mijn selectie kweken zodat een ieder tot op de bodem van zijn kunnen gaat om samen te kleuren van Antilopen hoog te houden O Stroe A 1 - Achterveld A 1 5-1 DOSC A 1 - Achterveld A 1 5-4 Veense Boys A 1 - Achterveld A1 2-4 Achterveld A 2 - Veense Boys A 2 8-0 Stroe B 1 - Achterveld B 1 3-3 Achterveld B 1 - Veense Boys B1 2-1 Veense Boys C 1 - Achterveld C1 4-1 Achterveld C 2 - Veense Boys C 2 1-7 Veense Boys D 1 - Achterveld D1 2-1 Achterveld O 2-Achterveld mei sjes 2-0 Achterveld E 1 - Veense Boys E 1 3-6 Veense Boys F 1 - Achterveld F 1 2-1 Dames Junioren Achterveld - Barneveld 4-0 Woensdag 31 augustus: Achterveld C 1 - Stroe C 1 19.00 uur Advendo D 2 (Ederveen) -Ach terveld D 2 vertrek 18 00 uur (a. 19.00 u) Achterveld E 1 - Stroe E 1 19.15 uur Achterveld F 1 - Stroe F 1 18.30 uur Zaterdag 3 september compe titie: Achterveld A 1 - TOV A 1 15 00 uur VVZ '49 A 2 - Achterveld A 2 vertrek 14.00 uur (av. 15.00 u) Achterveld B 1 - Spakenburg B 2 15.00 uur VVZA C 3 - Achterveld C 1 vertrek 13 15 uur (av. 14.15 u.) Achterveld C 2 - Quick C 4 13.45 uur Achterveld D 1 - SEC D 1 13.00 uur Spakenburg D 4 - Achterveld D 2 vertrek 12.00 uur (av. 13.00 u.) Achterveld E 1 - Spakenburg E 2 12.00 uur Dames Junioren VRC -Achter veld vertrek 9.00 uur (av. 10.00 u.) Meisjes Achterveld - JSV 11.00 uur VOETBAL: Bij de Roda-zater- dag zijn 2 oudbekenden terugge keerd. Zowel Richard Nieuwen- huis en Hans Ruitenberg hebben hun overschrijving naar Amers- foortse Boys resp Baarn onge daan gemaakt. HOCKEY: Hockeyclub Leus den viert aankomend seizoen het 2de lustrum Op 5 oktober pre cies bestaat de Leusdense ver eniging 10 jaar. De activiteiten rondom dit jubileum zijn over het gehele seizoen verspreid. TRIMLOOP: Op 7 september a.s. vindt in Amersfoort de tradi tionele Keistadloop weer plaats. Over 10. 4 en 1 km kan ertussen 18.30 en 19.00 uur gestart wor den. VOETBAL: De standaardfor matie van de Roda-zaterdag ver loor afgelopen zaterdag verras send de laatste oefenwedstrijd in Hilversum tegen DOSV met 2-0 Een slechtere generale repetitie tegen nota bene een 3e klasser onderafdeling kan je je nauwe lijks voorstellen na de 12-0 zege op Eminent Boys. Met beide be nen op de grond zullen de heren de competitie nu wel aanvangen. De Roda-zondag won met 2-0 van Limvio uit Baarn (eveneens 3e klas UVB) Ook hier konden de mannen van trainer Ton niet goed in hun spel komen en de opgaande lijn van de voorgaande oefenwedstrijden doortrekken. LEUSDEN De competitie van de Leusdense jeu de boules- club „De Hakhorst" wordt weer voortgezet. De meeste wedstrij den van de eerste ronde, zeker In de A-poule, zijn al gespeeld. Kamploenskoppel Ton en Joost Jacobs verspeelde daarbij ver rassend een punt aan Kees en Mieke Bokhorst: 1-1. De uitsla gen zijn: A-poule: Jacobs-Mleke/Kees Bokhorst 1-1 {11-13, 13-9), Ma- nuel/Van der Werve-Bouwer- /Nieveen 2-0 (13-9. 13-11), Vos- sebeld jr.-Buddenberg/Heuber- ger 0-2 (5-13, 7-13), Dam-De G root 2-0 13-9,13-7)Vossebeld sr.-Noom 1-1 (13-7, 4-13). B-poule: Dames Eskenazi/ Jonkman-Boermans/ Van der Laaken 1-1 (13-12, 12-13). Stie- nen/Bouwer-Groos/Kersse- boom2-0 (13-11, 13-6) Poule C: Bisschops/Van Leeu- wen-Landkroon/Houkes 0-2 (3- 13. 6-13), Bisschops-Snoek 1-1 (5-13, 13-4)

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7