vdA-bestuur wil raadsbesluit over kavels li Langenbeek laten vernietigen wordt voortgezet Feest voor jubilaressen Avondmarkt moet hoogtepunt worden viering 3 jaar Hamershof Wadlopen Kardinaal Willebrands vrijdag in Leusden Vandaag in de Leusder Krant LEE TOWERS, BABE, JOHN SPENCER ZORGEN VOOR AMUSEMENT Bingospel Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Toediening H. Vormsel aan Vietnamezen §Bi Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant 'V DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 36 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex 8.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. vinden. Gemeentevoorlichter Hans Hermans: „Ook in pe rioden, dat de verkeerslich ten wel werkten zijn weieens drie ongelukken in de week gebeurd. Het college is van mening, dat de proef nu nog niet stopgezet moet worden. Wel is het kruispunt Groene Zoom/Noorderinslag op de Groene Zoom inmiddels voorzien van stopborden." De gemeentevoorlichter meldt verder, dat het kruis punt Noorderinslag Hamers- veldseweg op korte termijn nader bekeken zal worden. Dat kruispunt, dat dicht bij veel gebruikte voorzieningen als de openbare bibliotheek en het winkelcentrum „De Hamershof" ligt, is thans moeilijk over te steken voor voetgangers en fietsers, wanneer de verkeerslichten niet werken. Het zebrapad, dat er vroeger lag, is er thans niet meer. Hermans: „Dat kruispunt moet gerecon strueerd worden. Wanneer fietsers, die over de Hamers- veldseweg rijden in zuidelijke richting, de Noorderinslag oversteken, komen ze ineens op een veel smaller stuk weg terecht. Dat levert problemen op en mede daarom is een reconstructie noodzakelijk. Het voortzetten van de proef betekent dat de ver keerslichten voorlopig -het experiment heeft geen vast gestelde duur- alleen werken op de volgende tijden: van 7.30 uur tot 9.00 uur; van 12.00 uur tot 13.30 uur en van 15.00 uur tot 18,00 uur. Bui ten de proef vallen de ver keerslichten op het kruispunt Lockhorsterweg Helligen- bergerweg en de verkeers lichten, die niet in beheer zijn van de gemeente, zoals op de kruispunten Lockhorsterweg/ Arnhemseweg en Arnhem- seweg/Prinses Margrietlaan/ Ooievaarshorsterweg. LEUSDEN - Zaterdag 17 sep tember organiseert de Wadloop Stichting Midden Nederland de laatste wadlooptocht van dit sei zoen. In de touringcar zijn nog enkele plaatsen vrij voor deze mooie tocht naar Engelsman- plaat. De afstand op het wad is ongeveer 15 kilometer en de duur van de tocht is ongeveer vier uur. De tocht is een niet al te inspannende oversteek. De ver trektijd van de bus is om 06.30 Voor nadere inlichtingen kan kontakt worden opgenomen met Ria Abels, telefoon 941886 of Sjoerd Etten, telefoon 940303 Aanmelden bij de heer Marringa, telefoon 03498-2328 tussen 12 30 en 13 00 uur en 18 30 en 19.00 uur De plaatselijke muziek vereniging Lisiduna bestaat 75 jaar en organiseert daarom 9 september een taptoe in De Hamershof3 Commentaar3 Interview op donderdag: vier raadsleden aan het woord die jaar geleden voor het eerst In de gemeenteraad kwamen. De lange adem, het duellisme, de visie en de afgang in de raad"5 Trudy Jansen en Ria Severs zijn tien jaar peuterleidster. „Als de moeders weg zijn, zijn het mijn kinderen", vertelden ze In een gesprek7 Open School gaat in Leusden van start7 Sport: Leos-speelster in Jong Oranje B-team, sport- voorspellen en programma's 8/9 Loep op Leusden, met de kantlijn maar deze keer zonder cursiefje van Kreyns10 Servicepagina met alle weekenddiensten12 LEUSDEN - Vrijdag 2 septem- veldseweg aan 88 Vietnamese ber zal Kardinaal Willebrands in kinderen en een aantal volwas- de St. Jozefkerk aan de Hamers- senen het Heilig Vormsel toedie nen. De dienst begint om 11.00 uur. Het is niet de eerste keer dat een zo grote groep in Nederland opge nomen Vietnamese vluchtelingen haar dienst houdt in de Leusdense RK kerk. Velen hebben de weg naar Leusden al vaker gevonden tijdens hun eigen Kerst- en Pasen- vieringen Dit komt ook omdat de Vietnamese priester Tran Van Hoa Pierre, die zeer veel doet voor de Vietnamezen in Nederland, een Leusdenaar is. Knipperproef stoplichten een onzer verslagge- USDEN - Het college B. en W. heeft in zijn adering van dinsdag- lag besloten, dat de f met de knipperende ieerslichten in zijn volle iang zal worden voortge- De ongevallen van de lopen dagen zijn, even als verzoeken daartoe de PvdA-fraktie en de spolitie, geen aanleiding eest de proef geheel of >eltelijk te beëindigen, (zijn gisteren op de Groe- oom nabij het kruispunt de Noorderinslag stop- len geplaatst. proef, waarbij de ver- slichten een groter deel de dag op „knipperen" len gezet, begon op ndag 18 augustus. De if is een uitvloeisel van loor CDA, VVD, GPV/SGP >'66 opgestelde beleids- iramma voor de zittings- ïde van deze gemeente- Met de proef wilde men in, Of meer „knipperen" verkeersveiligheid ten zou komen. Met name n de spitsuren zouden automobilisten wer- verkeerslichten als Op dit kruispunt van Noorderinslag en Groene Zoom vond maandag een ernstig ongeluk plaats, terwijl de verkeerslichten knipperden weinig zinvol ervaren en veel vuldig door het rode licht rijden. Sinds de aanvang van de proefperiode hebben zich op de kruising Noorderinslag/ Groene Zoom een viertal aan rijdingen voorgedaan. Bij het laatste van deze vier, dat maandagochtend plaatsvond, werd een inwo ner van Leusden levensge vaarlijk gewond. Overigens vonden twee van de andere drie aanrijdingen -waarbij al leen materieële schade ont stond- plaats op tijdstippen, dat de verkeerslichten ook al voor de aanvang van de proef buiten werking zouden zijn geweest. Met name naar aan leiding van het ongeval van maandagochtend drong de Rijkspolitie er bij het ge meentebestuur op aan de proef in heroverweging te ne men. Eerder had de PvdA- fraktie in de gemeenteraad al om stopzetting van het expe riment gevraagd. Het college blijkt het daar echter nog te vroeg voor te IUSDEN - Het bestuur de afdeling Leusden van PvdA wil proberen het sbesluit inzake de te gro- avels in Langenbeek te vernietigen. Het be- lr van de PvdA vindt dat temeenteraad met het op atief van de CDA-fraktie omen besluit onbehoor- bestuur heeft gepleegd, tns de op woensdag 21 ember aanstaande te den ledenvergadering de afdeling zal het PvdA- uur zijn leden een con- t voorstel over de te on- lemen aktie doen. als bekend ging een meerder- van de gemeenteraad tijdens idsvergadering van augustus ird met een initiatiefvoorstel iet CDA. Daarin werd voorge- om toch maar niet over te tot verrekening van de in Ie groot in Langenbeek uitge- n kavels In totaal ging het om ersonen, die voor ongeveer 100,- teveel aan grond kregen »erd veroorzaakt door het feit «j de uitmeting van het deel- Langenbeek nog geen maten- plan beschikbaar was Er zijn bi| de uitmeting aanzienlijke vergissingen begaan Volgens het contract zouden de kopers de over maat moeten betalen Gezien de gemaakte fouten ontstond er ech ter een diskussie over de vraag of men de kopers wel op dit punt aan het kontrakt zou moeten houden Een meerderheid van het college wilde niet tot verrekening van de te veel uitgegeven vierkante meters overgaan Een voorstel van die strekking haalde het echter niet in de raadsvergadering van april en het college restte weinig anders dan tot invordering over te gaan. Dat werd echter doorkruist door het initiatiefvoorstel van het CDA om toch niet tot verrekening over te gaan. Een eigen onderzoek naar de gebeurtenissen had de CDA- fraktie. die in april nog tegen het collegevoorstel stemde, van ge dachten doen veranderen Door de steun van de VVD-fraktie voor het CDA-initiatiefvoorstel werd dit aan genomen. Deze gang van zaken is de PvdA danig in het verkeerde keelgat ge schoten. In de raadsvergadering van vorige maand trok fraktievoor- zitter Com Verduin fel van leer tegen het CDA Ook zij sprak toen van „onbehoorlijk bestuur" Te vens kondigde mevrouw Verduin aan, dat het haar niet zou verba zen, „als de gemeenteraad een aantal bezwaarschriften aan zijn broek zou krijgen." Dat lijkt nu dus inderdaad te gaan gebeuren. Volgens PvdA- afdelingsvoorzitter Jaap Steur heelt het bestuur maandagavond longstleden besloten het er niet bij te laten zitten Men wil het raadsbe sluit aanvechten, maar dat niet doen voordat de leden van de afdeling zich er over hebben kun nen uitspreken. De reeds voor 21 september uitgeschreven leden vergadering is daar een mooie gelegenheid voor. Volgens Steur onderzoekt het PvdA-bestuur momenteel nog, wat juridisch de beste weg is om het raadsbesluit ongedaan te maken. Steur „Volgens mijn eerste infor matie zijn er twee mogelijkheden we zouden een AROB-procedure kunnen beginnen of we zouden het raadsbesluit kunnen voordragen voor vernietiging door de Kroon De juristen in onze gelederen zijn nu aan het uitzoeken, wat het beste is. Dat zullen we onze leden dan voorstellen LEUSDEN-Als een volslagen verrassing werden Trudy Jansenen Ria Severs, twee peuterzaalleidsters van Blijhof. gisteren opgewacht door alle kinderen van de twee peuterspeelzalen Trudy en Ria zijn beiden tien aar als peuterleidster verbonden aan Blijhol Voor de peuters was de woensdag een ware feestochtend, compleet met goochelaar en poppenkast, 's Middags was er voor de jubilaressen een receptie. Veeloud-peuters "en hun ouders, collega 's en stagiaires kwamen Trudy en Ria feliciteren. Op de foto de jubilaressen met hun cadeaus. De schilderijen zijn gemaakt van guldens V*r*chl|nt dinsdag #n donderdag In da gemeente Leusden. Oruftianheiiik nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOjJ :amllleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. )l| kontrakten belangrijke korting. •eusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). -osae nummers: 75 cent per stuk. Openingstijden van ons kantoor: I kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- l van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De avondmarkt, die nu de status heeft van Leus- dens jaarmarkt, is op zaterdag 17 september naar verwachting het hoogtepunt tijdens de twee daagse viering van het driejarig bestaan van winkelcentrum De Hamershof. Tussen de 300 en 400 standhouders zullen op de avondmarkt hun waar aan de man proberen te brengen. Volgens opgave van de organi satoren zullen er kraampjes zijn die broodjes shoarma, hamburgers, oliebollen, suikerspinnen en zuur stokken aan de smullers willen slijten. Daarnaast is er ook een groot aanbod van spullen en zal verder een standwerker proberen niet zichtbare artikelen te verko pen Ook een glasgraveur en een verkoper van originele etsen zijn op de avondmarkt aanwezig. De Ha- mershof-winkeliers grijpen de markt aan om zich .anders dan anders'" te presenteren. ,,De één doet dit door een complete robot te laten zien, de ander komt met zijn inmiddels bekende en populaire dropstand, weer anderen komen met speciale artikelen voor echte marktprijzen,'' aldus de organisato ren van de avondmarkt. Vrijdagavond, koopavond in Leusden, begint het feest in De Harnershof al Op een podium bo ven de Kooikersgracht treden achtereenvolgens de groep Cham pagne en zanger Lee Towers op. Ook op zaterdag krijgen de men sen genoeg amusement voorge schoteld 's Middags speelt een blaaskapel en 's avonds zijn er optredens van John Spencer en de dameszanggroep Babe. De Lim burgse buuttereedner Pierre Cnoops zal proberen de lachers op zijn hand te krijgen Hij zal tevens de presentatie op die avond voor zijn rekening nemen. The Green- light Express zorgt voor de muzika le begeleiding van de artiesten en vult de pauze op Trots zijn de organisatoren op het contracteren van Le Cascadeurs, een groep acrobaten die verschillende malen op tv te zien is geweest. Ten slotte zal de groep The Ebony's ook acte de presence geven. Vorig jaar oogsste deze groep veel succes bij het publiek. De avondmarkt wordt gehouden zaterdag 17 september van 18.00 tot 23,15 uur. Op 16 en 17 september is de viering van het driejarig bestaan van winkelcentrum De Hamershof Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Het gezellige voor een nieuwe abonnee ^(Zie elders in dit blad)

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1