ubilerend Lisiduna organiseert taptoe bloedafname-avond Grote behendigheid op trekkerwedstrijden Jaarlijkse EHBO jjdag 9 september nabij Hamershof Aktiviteiten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Disco en bingo niii1 iiiiimiiiii iiiiniiiiir iiiiiiiiiiiii i'iiiiiiniiii niiiiiiniii. üiiiii Dinsdag 6 september Houdt Groeneveld voor ogen Hlllli lllllllllllll 'llllllllllllllllllllllllll IIIIIIUIIII.I lllllllllllll "TT COMMENTAREN/MENINGEN Onbegrijpelijk Twee kratten bier gestolen Hoe u bij Groeneveld op zachte lenzen harde guldens kunt besparen. NPERDAG 1 SEPTEMBER 1983 Icustlcr* fcflBj plaatselijk nieuws 3 i Voor zekerheid eo service. deGUde Opticien Het college van B. en W. heeft dinsdagmiddag besloten om de proef met de knipperende verkeerslichten onver minderd voort te zetten. Vier aanrijdingen in tien dagen tijd hebben op de collegeleden even weinig indruk gemaakt als verzoeken van de Rijkspolitie en de PvdA- fraktie om heroverweging of stopzetting van het experi ment. Volgens de gemeentevoorlichter vinden burge meesters en wethouders het nog te vroeg om de proef thans geheel of gedeeltelijk te staken. Dat is onbegrijpelijk. Op zich was de proef al een curieuze reaktie op het veelvuldig door het rode licht rijden van automobilisten. Doel van het experiment was echter om te onderzoeken, of dooe verkorting van de werkingstijd van de stoplichten de verkeersveiligheid zou toenemen. In zeer korte tijd is aangetoond, dat dat op de kruising Noordernslag/Groene Zoom zeker niet het geval is. Het college had daarom moeten besluiten om in ieder geval op dat kruispunt de verkeerslichten onmid dellijk weer in werking te stellen. Het is zelfs de vraag of de werkingstijden van de verkeerslichtinstallatie daar niet eerder uitgebreid zou moeten worden in plaats van ze te bekorten. Het plaatsen van stopborden op de Groene Zoom is niet voldoende. Verkeersdeelnemers - waaronder niet in de laatste plaats fietsers en voetgangers gerekend moeten worden - hebben de afgelopen dagen kunnen vaststellen, dat ook de andere punten waar de verkeerslichten niet meer werken er niet veiliger op zijn geworden. De oversteek van de Noorderinslag ter hoogte van de Hamersveldse- weg is bijvoorbeeld ook veel lastiger geworden. Juist daar moet veel langzaam verkeer de Noorderinslag over, van en naar bibliotheek en winkelcentrum. Ook tientallen kinderen moeten daar dagelijks de oversteek wagen. Naar ons inzien is er meer dan voldoende reden om ook daar de stoplichten weer te laten werken op de tijden, waarop ze nu op knipperen staan. Nogmaals: het is onbegrijpelijk, dat het college daar toe niet besloten heeft. We kunnen toch niet het risico lopen, dat er nog meer ongelukken gaan gebeuren, alleen maar omdat automobilisten zich wel eens ergeren aan het „onnodig" wachten voor een stoplicht. Onzalig het college, dat nota bene in zijn Verkeersplan de prioriteit van het langzaam verkeer vastlegt, en vervol- echter om te onderzoeken, of door verkorting van de gens de voortzetting van zo'n onwijs gebleken experi ment voor zijn verantwoording durft te nemen. evering kopij en advertenties: Br het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, X het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. laktie en administratie: ir Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op :dagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 i Telefoon: 033-941495. nnementsgeld: ,40 per jaar; ,20 per half jaar; 5,35 per kwartaal. hten bezorging: ibonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond t uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan 'kt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag m 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u ikt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- ll, toestel 44. bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u "stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij itbetaling van 5,-per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) opgiro 441 t.n.v BDU b.v. te Barneveld. met duidelijke vermelding van "nste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de folo geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, idaallaan 9, Leusden-Centrum Sjeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste leusder krant is een uitgave van de bdu- "tfenkombinatie te Barneveld. één onzer verslaggevers) SDEN - De plaatselijke kvereniging „Lisiduna" at 75 jaar. Bij wijze van enk aan de Leusdense be- g wordt er op 9 september en taptoe gehouden nabij inkelcentrum Hamershof. na weet zich verzekerd Ie medewerking van één Nederlands beste show ten. te weten „Juliana" ersfoort. de taptoe werken behalve 'ganiserende vereniging en sna" nog twee andere ver- igen uit de regio mee. Uit lenberg komt het harmo- iest en drumband „Fidelio". armonieorkst en tamboer- De Harmonie" komt uit •veld. jj duna is erg blij dat er nu ook in len eens een goed stuk mu- >n gehore gebracht kan wor- Dat muziekliefhebbers op 9 mber volop aan hun trekken n staat nu al vast. en al het feit dat „Juliana" uit N{ >toort haar medewerking ver- betekent dat men een korps Leusden heeft gehaald met indrukwekkende staat van Het Amersfoortse korps ondermeer meegewerkt aan Jalionale Taptoe Breda, de He Delft en de minder bekende Tde in Leiden. Ook is „Julia- Tieermalen opgetreden in het pland. alwaar ze goede am- Ideurs waren voor ons land. Sliana" behoort tot de „top van L dit jaar met de jaarlijkse uitvoering in de kantine van Pon. In juni volgde een concours waaraan vijf korpsen uit de regio deelnamen In de taptoe volgt er op 17 september nog een optreden tijdens de jaar markt in de Hamershof De „echte verjaardag" viert men in oktober met een receptie. Tussen alle optredens en festivi teiten vergeet men niet voortdu rend aandacht te schenken aan de continuïteit van de vereniging Op dit ogenblik lijkt de belangstelling voor muziek toe te nemen Dit blijkt onder meer uit de nieuwe aanmel dingen bij Lisiduna Men heeft op dit ogenblik 14 muzikanten in oplei ding. Verder is Lisiduna druk doen de om aan het eind van de volgen de maand te starten met een jeugd orkest Het doel van dit orkest is echter niet om lang te blijven voort bestaan Zo snel mogelijk zullen de jeugdleden opgenomen moeten worden in het „grote" orkest. De taptoe vindt plaats op de parkeerplaats ten Zuiden van de Hamershof (naast de Centra), weliswaar niet de eerste keus van Lisiduna maar de gemeente wilde geen toestemming geven om de taptoe op 't Erf te houden. De taptoe begint 's avonds om half acht en zal anderhalf tot uil Woudenberg. afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. jfdredakteur: lix Kreyns laktie: tien Engelkens ipar van Loo LEUSDEN - Het bestuur van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Leusden heeft voor het komende half jaar een gevarieerd programma we ten samen te stellen. De eerste aktiviteit in het nieuwe seizoen vindt plaats op dinsdag 6 sep tember. Om 17.00 uur wordt er vanaf het bejaardenhuis 't Ha- mersveld vertrokken voor een wandeling op de Amerongse Berg. Tevens wordt daar panne koeken gegeten. Wie mee wil, kan zich vóór 3 september opge ven bij Bep Nolten, telefoon 944165. Dinsdag 20 september: Vanaf 19.00 uur: ruilbeurs met spullen die de leden zelf gemaakt hebben, bijvoorbeeld jam. koek. schilder werk. stekjes, zelf gekweekte groente enzovoort Voor de afge geven artikelen worden waarde bonnen gegeven, waarmee geruild kan worden Om 19.45 uur. koffie drinken en vervolgens zang en volksdansen door de heer en me vrouw Swart Gastvrouwen zijn An Molenaar en Ger du Pree. Dinsdag 27 september: Thee middag voor nieuwe leden bij An neke van Hasselt. Dinsdag 4 oktober: Fietstocht Vertrek om 14.00 uur bij 't Hamers- veld. Dinsdag 11 oktober:Gezamen- lijke avond met de KPO en NCVB in Groot Krakhorst Demonstratie tin- gieten. Dinsdag 25 oktober: Kring- avond met Cony Schreier in De Korf. Donderdag 3 november: Kof fieochtend. Dinsdag 15 november: ..Vrouw en Bankzaken' Een avond die wordt doorgebracht bij de Rabo bank in Leusden. Donderdag 1 december: St Nicolaas-ochtend in De Konv - Dinsdag 20 december: Kerst avond in Groot Krakhorst. verzorgd door mevrouw A. van Gestel. CURSUSSEN Op 29 september. 6 en 13 okto ber van 9 30 tot 11 30 uur kunnen dames met Tony Bult kleifiguren leren maken. Er worden poppetjes en kerstfiguren gemaakt De kos ten bedragen 10 gulden per per soon, inclusief koffie, exclusief ma teriaal (1 popje is 100 gram is 1 gulden). Opgave tot en met 20 september bij Bep Nolten, telefoon 944165. Aan de cursus kunnen maximaal tien personen deelne men. De cursus wordt gegeven bij Tony Bult. Dordogne 28 Op 27 oktober en 3 november wordt er van 19.00 tot 22.00 uur een cursus „Pech onderweg" bij Pon gegeven. Ook voor deze cur sus geldt niet meer dan 10 perso nen Kosten: 20 gulden per per soon. Opgave bij Bep Nolten. LEUSDEN - De PJGU afdeling Leusden organiseert zaterdag 3 september een disco-avond in De Korf. Medewerking wordt ver leend door disco DOM. De aan vang is om 20.00 uur. Op woensdag 7 september is er een bingo-avond in De Til met vele leuke prijzen. De aanvang is 20.00 uur. ACHTERVELD - Ook dit jaar zal door de EHBO-vereniging Achterveld een bloedafname- avond worden georganiseerd. Een ieder tussen de 18 en 65 jaar zal 6 september in de gelegen heid worden gesteld bloed te geven, waarmee eventueel een medemens kan worden gered. Op deze avond wordt ook de gezondheid van de bloedgever in acht genomen. Er moet een vragenlijstje worden ingevuld, er wordt een vingerprikje genomen voor het vaststellen van even tuele bloedarmoede en de bloed druk wordt opgemeten; dit alles voor de veiligheid van de bloed gever. Vorig jaar hebben 208 perso nen hun bloed afgestaan en ook dit jaar hoopt de EHBO op een grote opkomst. De bloedafname-avond vindt plaats op dinsdag 6 september van 19.00 tot 21.00 uur in „Ons Gebouw", Hessenweg 214. De bewoners van Achterveld zullen zo veel mogelijk thuis worden be zocht om zich op te kunnen geven Mocht men om een of andere reden geen bezoek thuis hebben ontvan gen. dan is men op 6 september toch van harte welkom Bij thuisbe- zoek nemen de EHBO-leden ook graag donaties en giften in ont vangst waarvoor verbandmateriaal en oefenmateriaal wordt aange schaft en waarmee onderhoud en inrichting van de verbandposten wordt bekostigd. Voor een goed en vlot verloop van de avond, hoopt het EHBO- bestuur dat veel leden zich be schikbaar willen stellen om te hel pen. Dames worden verzocht een witte schort en een ballpoint mee te nemen De plaatselijke muziekvereniging Lisiduna programma Juliana" uit Amersfoort ACHTERVELD - De K.P.J or ganiseerde zaterdag weer een trekkerwedstrijd. Er waren niet minder dan 42 deelnemers. Het uitgezette parcours bestond uit negen onderdelen. De tijd waarin het parcours werd afgelegd was bepalend voor de puntentelling. Ook de behendigheid speelde hierin een grote rol. Elke fout gemaakt bij de behendigheid werd bestraft met strafsecon- den. De onderdelen van het par cours vergden van de deelne mers veel concentratie. Voor de deelnemers was er tevens een aparte wedstrijd uitgeschreven die bestond uit het achteruitste ken van de aanhangwagen over het gehele parcours. Ook voor het aanwezige publiek, er waren ongeveer 400 bezoekers, waren er enkele wedstrijden geor ganiseerd Dit was met een trek zaag een stukje van een boomstam zagen. Wie het dunste stukje af zaagde werd winnaar. Ook kon men het gewicht van een pak hooi raden. Tevens was er een ton gevuld met water. Op de bodem van de ton stond een bord Gooide men een gulden in de ton en deze kwam op het bord terecht kon men het daarop aanwezige geld behou den. Viel de gulden ernaast, dan was men deze kwijt. De aanwezi gen behoefden geen honger en dorst te lijden daar de K P. J. dames zorgden dat er voldoende te eten en te drinken was. Zaterdagavond vond in Ons Ge bouw de prijsuitreiking plaats. Aan deze avond verleende de groep ESCAPE de muzicale medewer king. Marcel Rutte bleek dit jaar wederom de winnaar van de wis selbeker te zijn. De tweede prijs was voor Albert Bokkers en de derde voor Arie Hilhorst die beiden een staander en een „gebruiks goederen prijs" in ontvangst moch ten nemen. Bij de wedstrijd pruim- pit tuffen eindigden Theo van Dijk en Bert Herder gelijk. Bij de prijsuit reiking moesten deze twee nog eens tegen elkaar kampen Het was Theo van Dijk die met 18 meter 1e werd en Bert Herder met 17 meter 2e. Bij het onderdeel achteruitsteken van de aanhangwagen werd Mar cel Rutte 1e, Bert Bokkers 2e en Bert de Vette 3e. Bi| het boomstam zagen eindigden Wim de Vette en Toon Hak gelijk. Ook zij moesten tijdens de prijsuitreiking tegen el kaar kampen. Winnaar werd Wim de Vette. Het gewicht van de hooi baal was 561 kg. Dit werd door niemand geraden. Het was Bep van Daatselaar die met 560 kg de eerste prijs won. 2e werd Mechtild van Ruitenbeek met 568 kg even als Theo Blom eveneens met 568 kg. De prijs voor de orgineelste deelnemer werd gewonnen door Toon Huurdeman. Van de deelnemers werd de nodige behendigheid gevraagd. ACHTERVELD - Een inwoner van Achterveld heeft bij de rijks politie aangifte gedaan van de diefstal van twee kratten bier. Ze stonden in de achtertuin van zijn huis aan de Walter van Amers- foortstraat. Aangestoten bij hei neemt, in Leusden gaat men daar van afwijken. Alhoewel Lisiduna zeker verdienstelijk speelt, het zou een afknapper zijn als men niet „Juliana" de taptoe laat afsluiten Het verreweg oudste deelne mende orkest is het Woudenberg- se „Fidelio" Deze vereniging be staat inmiddels al 88 jaar. De Wou denbergers besteden erg veel aan dacht aan de opleiding van de jeugd, hetgeen blijkt uit het feit dat men naast de harmonie en een drmband nog een jeugdkorps en een „leerlingenkorps" heeft. In de vier jaar dat „De Harmonie" uit Barneveld bestaat, heeft dit korps al snel de weg naar de top gevonden Binnenkort doet het dorps mee aan het „Top marscon cours" van de landelijke overkoepe lende muziekorganisatie. In het programma van de taptoe neemt ..Juliana" terecht een be langrijke plaats in. Het Amersfoort se korps opent de taptoe met een medley van „Amerikaans-achtige muziek". Aan het eind van de taptoe komt „Juliana" nog een keer terug met een totaal ander repertoi re. Men zal dan populair-klassieke muziek ten gehore brengen. „Fidelio" en „De Harmonie" zul len weinig show in hun optreden brengen. Lisiduna daarentegen zal alle registers opentrekken. De Leusdense muzikanten zullen la ten zien dat zij een springlevende club zijn met veel mogelijkheden Zowel de drumband als de majoret- ten en de harmonie zullen op 9 september te zien en te horen zijn. Lisiduna is erg druk met het vieren van het lustrum Het begon Nederland", het korps is zo uniek dat er geen plaats voor haar is bij nationale concoursen. Het korps bestaat uit 90 muzikanten, hetgeen zeker tot ver in de omtrek te horen zal zijn. Is het bij een taptoe de gewoonte dat de organiserende vereniging het slotstuk voor haar rekening Het contactlenssysteem van Groeneveld maakt dat mogelijk (J bespaar! al f 130 bij aanschaf van originele Bausch Lomb con tactlenzen. Bovendien zijn alle controles gratis. Bij nabestelling bespaart u nóg eens f 120. (J ziel meer dan 250 harde Nederlandse guldens totaal Hamershof, Zachte lenzen/veilige lenzen. Daar zijn intussen alle lensdragers van over tuigd. Ze blijven goed op hun plaats en de irn- tatie die bij harde lenzen vaak optreedt blijft achterwege Bovendien went men gemakkelijk aan zachte lenzen zodat ze meestal binnen I week de gehele dag gedragen kunnen worden Maar omdat zachte lenzen dóór de inwerking van het traanvocht op den duur minder helder worden is vervanging ria I jaar meestal noodzakelijk Daarom riepen de Gilde opticiens (33 over Nederland verspreid) het abonnements systeem in leven. En.. Groeneveld is een Gilde Opticien. Leusden, Winkelcentrum Grutterij 3 Prijsgarantie staat zwart op wit. Uw recht op deze hoge korting en op gratis krijgt u zwart op wit op het Optiek Gilde Garantie Certificaat. Dat certificaat is geldig.bij alle 33 Gilde Opticiens. Veilig en voordelig lenzen kopen plus: de zekerheid dat u altijd heldere lenzen hebt op de juiste sterkte Dat biedt u het contactlens systeem van Groeneveld

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3