S3 Gestolen wagen in Valleikanaal tlle partijen tevreden iet centrum ouderen in oormalig gemeentehuis faillissement fa. Bouwmeester ertraagt project Biezenkamp in Leusdense Jozefkerk Vietnamese plechtigheid irrr.i Geluidswal Groene Zoom kost bijna half miljoen Slijterij moest het ontgelden Leusdenaar Boete geëist tegen jonge Vandaag in de Leusder Krant V. A Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Controle op fietsen in beide winkelcentra ONGELUK VEROORZAAKT MET DODELIJKE AFLOOP Hoofdredakleur MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.O.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. leu r krant DINSDAG 6 SEPTEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 37 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De geluidweren- de muur, die tussen een deel van de Groene Zoom en de wijken Claeverenblad en Wildenburg moet komen, gaat 495 duizend gulden kosten (excl. BTW). Bur gemeester en wethouders gaan de gemeenteraad vragen een krediet van deze grootte uit te trekken voor de aanleg van deze geluidwerende muur. Bij het ministerie van Volkshuis vesting. Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer is door Leusden een aanvraag ingediend om een bijdrage in de kosten te krijgen in het kader van de zogenaamde Bijdrageregeling Wegverkeers- lawaai. Het gaat hierbij om een bedrag van 253 duizend gulden Met de aanleg van de geluidwe rende muur zal worden gewacht, totdat over de aanvraag is beslist door het ministerie De betonnen wand, die de bewo ners in Claeverenblad en Wilden burg aan de kant van de Groene Zoom moet beschermen tegen verkeerslawaai, is een ontwerp van het Leusdense aannemings bedrijf Van Schoonhoven. In de De Hamershof en De Bie- zenkamp. De afgelopen dagen zijn in deze voet gangersdomeinen al tien mensen op de bon geslin gerd. Zij moeten twintig gulden betalen. De politie gaat verscherpt controle ren na herhaalde klachten van mensen die hinder ondervonden van de fiet sers tussen het winke lend publiek. geluidwerende muur zijn schap pen aangebracht waarin planten en struiken kunnen groeien. Om dit groen in extreem warme zo mers niet te laten afdorren houdt de gemeente rekening met het enige malen besproeien van de wand. Hiervoor is een bedrag van 600 gulden per keer geraamd LEUSDEN - Op Esdoornhof werd in de nacht van donderdag op vrijdag de auto van de heer B. gestolen. De wagen werd later teruggevonden in het Valleika naal langs de Leusbroekerweg. De rijkspolitie denkt aan een geval van joy-riding, omdat niets uit de auto werd vermist. In de gestolen wagen werd een badhanddoek gevonden die in de zelfde nacht was ontvreemd van de waslijn van de familie Van B aan de Asschatterweg. Vermoedelijk heeft de handdoek als bescher ming gediend bij het inslaan van de autoruit. Volgens de politie is de wagen door de plons in het kanaal zodanig beschadigd dat hij niet meer te gebruiken is. Bij de rijkspolitie werd vrijdag aangifte gedaan van diefstal van een auto die geparkeerd stond in LEUSDEN - Slijterij Van den Hengel in winkelcentrum De Bie- zenkamp is vorige week twee- Een prototype van de geluidwerende muur zoals die door aannemer Gerrit van Schoonhoven is ontwikkeld Azuriet Diezelfde dag kwam een bewoner van Walsfro melden dat geprobeerd was zijn wagen te ste len. Dat was echter niet gelukt, waarna de autobrandblusser werd leeggespoten en een mapje met papieren werd gestolen. Een speurhond heeft later het mapje, dat was weggegooid, teruggevon den. Op Ereprijshof werd vrijdag een auto opengebroken Slechts een bos sleutels werd buitgemaakt De politie heeft aangekondigd in de omgeving van de Asschatterweg de surveillance te verhogen. maal het slachtoffer geworden van vernieling en diefstal. Op donderdag werd een vitrinekast opengebroken waarna een aan tal bistro-glazen verdween. De volgende dag moest de andere vitrinekast het ontgelden en wer den negen flessen whisky eruit gestolen. De officier van justitie, mr. H. Droesen, eiste tegen de Leusde- naar een voorwaardelijke gevan genisstraf van een maand, een boete van 1200 gulden en een voorwaardelijke ontzeggin van de rijbevoegdheid in de weeken den gedurende een jaar. Op 4 december van het vorig jaar ging de Leusdenaar met Iwee vrienden uit zijn woonplaats een avondje stappen in Amersfoort Daar ontmoetten ze twee vriendin nen met wie diverse cafés werden bezocht De beklaagde verklaarde tijdens de zitting vrijdag dat hij zelf acht tot tien pilsjes had gedronken. Na verloop van tijd stapte het ge zelschap in de auto van de Leusde naar. Er werd met hoge snelheid gereden. Op de Stadsring in Amersfoort raakte de auto een stoeprand en vloog op zijn kop in de Flierbeeksingel. De twee Leusden se vrienden van de bestuurder kwamen daarbij om het leven. Officier van justitie mr Droesen vond dat al een behoorlijke straf voor de beklaagde. Hij meende dat justitie zich toch ook moest laten gelden, omdat ..hij door zijn gedrag een verschrikkelijk stom ongeluk had veroorzaakt Uitspraak volgt Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - De rijkspo litie heeft aangekondigd de komende tijd streng te controleren op fietsers in i één onzer medewerkers) jEUSDEN - In het nu leegstaande gemeentehuis aan de ersveldseweg wordt binnen niet al te lange tijd een Imoetingscentrum voor ouderen gevestigd. De vleugel rin vroeger het bureau bevolking haar onderkomen had, dt geschikt gemaakt voor haar nieuwe bestemming. Een Ier deel van het oude gemeentehuis wordt een soort trum voor maatschappelijke dienstverlening. Vrijwel alle dsfracties toonden zich, tijdens de maandagavond gehou- vergadering van de commissie welzijn, erg ingenomen de plannen zoals die nu op tafel liggen. r bestaan al lange tijd plan- om In Leusden te komen tot centrum waar de oudere sdenaren elkaar kunnen ont- >ten. Een dergelijk centrum ook de basis moeten zjn van irult de vereniging Welzijn lere Leusdenaren (WOL) al lang positief tegenover het f van een centrum voor oude- Het probleem was echter het ten van een geschikte plaats. anvankelijk werd gedacht aan openbare kleuterschool ,,Wip- Het gebouw waarin deze ooi gevestigd was zou leeg len vanwege de integratie van ileuterschool met de openbare (re school ,,de Wegwijzer" Op laatste moment werd duidelijk het gebouw van de Wip-Wap in aanmerking kan komen. Er is nog even over gedacht om Jiet centrum voor ouderen onder te brengen in één van de gemeenteij- ke gebouwen aan de Zwarteweg. Dit idee heeft men laten varen omdat deze gebouwen op den duur toch moeten wijken voor de wo ningbouw. Met de oplossing die nu gevon den is, het huren van een gedeelte van het oude gemeentehuis, zijn alle partijen tevreden De nieuwe eigenaar van het pand zal. voordat de ouderen gebruik gaan maken van het pand, voor enige aanpas singen zorgen. MAATSCHAPPELIJK WERK De gemeente Leusden heeft de gelegenheid benut om tegelijkertijd een ander huisvestingsprobleem op te lossen. De Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Eem- land (MDE) en het Protestants So ciaal Centrum (PSC) kunnen via de gemeente een ander deel van het oude gemeentehuis huren. Tot nog toe hielden de hulpverleners van beide instellingen eens in de week een spreekuur in één van de ge bouwen van SOCCLE Verder moest al het werk gedaan worden vanuit Amersfoort. Leusdenaren die dringend hulp nodig hadden moesten ook naar Amersfoort gaan met hun probleem. Aan deze toestand komt een eind als de gemeenteraad accoord gaat met het voorstel van burge meester en wethouders om een deel van het oude gemeentehuis te huren voor het maatschappelijk werk. Als het maatschappelijk werk straks de beschikking krijgt over de nieuwe ruimte is het mogelijk de maatschappelijke dienstverlening in Leusden verder te ontwikkelen. Men denkt bijvoorbeeld aan het inrichten van een crisisopvang, te lefonische hulpdienst en groeps therapie. De gemeenteraad zal in haar vergadering van deze maand moe ten beslissen over de collegevoor stellen, Maandagavond werd ech ter al duidelijk dat de plannen niet op veel verzet zullen stuiten. Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leutden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ont kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- illjks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur B*opend. Zaterdags gesloten. terrein in De Biezenkamp waarop de premie-appartementen en de bedrijfsunits gerealiseerd moeten den. Tijdelijke gemeentewerf geopendpag. 3 Omwonenden blijven tegen jongeren in „Woelige Hoek"pag. 5 Kardinaal Willebrands diende wormsel aan Vietnamezenpag. 5 Veel belangstelling voor wegkolossenpag. 8 Slechte weer dwarsboomde toertocht pag. 9 Overig sportnieuws pag. 9 Ivan een onzer verslaggevers) LEUSDEN In het wit geklede Vietnamese meisjes en jongens in de banken van de Sint Jozefkerk aan de Hamers- veldseweg. Janus Visser maakte deze toto vrijdagmorgen, toen in de katholieke kerk een plechtigheid plaatsvond, waarbi88 Viet namese kinderen hel H. Vormsel kregen toegediend Daarvoor was aartsbisschop kardinaal Willebrands naar Leusden gekomen. Hij diende hel sacrament toe aan de Vietnamese kinderen. Het verslag staat op pagina 5 UTRECHT - „De eerste die vreselijk betreurt wat er allemaal is gebeurd, is mijn cliënt", be toogde mr. R. Verbunt vrijdag voor de Utrechtse meervoudige kamer van dé arrondissements rechtbank. Hij verdedigde een 21-jarige Leusdenaar die in de cember vorig jaar dronken ach ter het stuur een ongeluk veroor zaakte waarbij twee vrienden van hem om het leven kwamen. zal op voorstel van burgemeester en wethouders een nieuwe aan nemer moeten aanwijzen die het bouwproject ter hand neemt. Aannemingsbedrijf Bouwmees ter Zn had voor de faillise- mentsuitspraak al grondwerk zaamheden in De Biezenkamp verricht. Een van de kandidaten die de zes premie-appartementen en acht bedrijfsunits wil realiseren is Leusdenaar Rob Nleuwenburg, die voorheen zakelijk leider was bij de Achterveldse vestiging van Bouwmeester Zn. Hij is voor zichzelf begonnen onder de naam Bouwbedrijf Achterveld. Nleuwenburg verwacht dat over twee maanden daadwerkelijk met de bouw van de appartemen ten en de bedrijfsruimten begon nen kan worden. één onzer verslaggevers) USDEN Door het failllse- t van het Rotterdamse aan- Ingsbedrljf W. L. Bouw- ster Zn, met een vestiging chterveld, is de voorgeno- bouw van zes premle-A-ap- en acht bedrijfunits De Blezen- meer vertraagd dan al was. De gemeenteraad

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1