flieuwe kursussen op de Appelmarkt bouw 3 premie woningen ommissie nanciën Wergadert VGCfl Meevallers gebruiken voor werkgelegenheid „Midnight Express" in Cinemaclub De Korf op donderdag 8 september LEUSDEN: Kan het niet wat minder in deze dure tijd Voorstel aan provinciale staten BEING THERE" KOMT TE VERVALLEN DE LEUSDER KRANT - te kursus edelsmeden en metaal wordt gegeven door Marlies van der Spek VGCN~extra's: De Leusder Krant doet meer dan het geven van een portie plaatselijk nieuws DINSDAG 6 SEPTEMBER 1983 plaatselijk nieuws handeling gal de burgemeester het officiële startsein voor de bouw. JSDEN - Onder het toe- id oog van de kopers heeft gemeester mr. J. W. M. iemaker donderdag het rtsein gegeven voor de iw van 23 premie-B-wo- gen achter het voormalige aeentehuisje aan de Burg. Beaufortweg. De wonin- i worden gebouwd op de sts waar voorheen de ge- entewerf lag. De Leusden- aannemer Bloemendal :ht eind vorig jaar het oude aeentehuisje en het terrein i de gemeentewerk Het ge- iwtje aan de Burg. de jufortweg is verhuurd aan eigenaar van een sport bot uit Leusden. LEUSDEN De raadscom missie financiën komt maandag 12 september bijeen. De verga ping begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de commis siekamer van het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en inventarisatie vragenstellers/ woordvoer- I ders; 2. Mededelingen; 3 Vaststelling verslag d.d. 7 I juli 1983; 4. Jaarrekening 1981 van de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport Leus- I den; 5. Eindwijziging begroting I 1981 en de jaarrekening l' 1981 van de Zwembadstich- I ting Leusden; De kleine Helga Smiteen toekomstige bewoonster, bood aannemer Bloemendal een geschenkje aan. 6. Jaarrekening 1981 en 1982 Groenstichting Rozendaal; 7 Recreatieschap Utrechtse Heuvelrug en Valleigebied; a Jaarrekening 1981; b. 1e wijziging begroting 1983; c. Ontwerp-begroting 1984; 8 Jaarrekening 1982 Regio naal Sociaal Werkvoorzie ningsschap Amersfoort en omgeving; 9 Concept-begroting 1984 Stichting Regionale Onder- wijsbegeleidings dienst Eemland, 10. Sociaal-culturele accom modatie Leusden-Zuid; 11. Verstrekken renteloze le ning; 12. Extra krediet ten behoeve van openbare lagere school ,,'t Palet"; 13. Huisvesting ouderenwerk en centrum voor maat schappelijke dienstverle ning. 14 Garantie-geldlening L.T.V. ..Lockhorst"; 15. Geluidwerende voorziening Claeverenblad/Wildenburg, 16. Aankoop grond nabij de Horsterweg te Leusden; 17. Plaatsing abri's; 18. Verkoop grond nabij Burge meester van der Postlaan aan S.B B.O. te Amersfoort (onder voorbehoud); 19. Raming achterstallige in komsten en uitgaven 1981; 20. Raming personeelslasten en overige materiële kosten 1981; 21. Raming kapitaallasten, -in vesteringen en reserves 1981; 22. Overboeking kredieten van 1981 naar 1982; AMERSFOORT - Met een nieuwe irzltter Paulien van Capelleveen, nieuwe sekretaresse Jos Sper en een nieuwe penningmeester t Costerus gaan de Kreatieve sussen Appelmarkt het nieuwe :oen in. Een nieuw bestuur, nieu- Ideeën. Meer kursussen blijken r overdag gepland. Het nieuwe tuur mikt wat meer op mensen overdag tijd hebben om een sus te volgen. Er kan nu ook met toke Meiman behalve op maandag- li woensdagavond op veertien Woensdagochtenden van 9.00 tot jl.30 uur getekend en geschilderd firden. I Bij kreatieve mode kan men behalve B maandagavond ook op de donder- dagochtend van 9 00 tot 11.30 uur onder leiding van Birgitta van der Zee eigen kledingstukken maken, leren hoe men basispatronen aan eigen wensen kan aanpassen, en leren appliqueren, doorstikken, band op naaien, en mola. patchwork en textielverf leren toepas sen. Gedurende 14 dinsdagmiddagen en 14 donderdagochtenden geeft Anke van Doorn de kursus textiele werkvor men Er wordt op groot en klein formaat gewerkt, en er wordt aandacht besteed aan het leren vorm geven. BOETSEREN Geheel nieuw is de kursus boetse ren. die door de nieuwe docent René Kaiser wordt gegeven op de donder dagavond. Van een eenvoudig in de hand opgebouwd potje kan overgegaan worden tot forse plastieken en beelden. Opbouwtechnieken, oppervlaktebe werkingen en kleurmogelijkheden zul len aan bod komen. Voor pottenbakken en keramiek kan de kursist evenals voorgaande jaren terecht bij Dick Reef op de dinsdagavonden Veel verwachtingen heeft het nieuwe bestuur van het initiatief van de docent houtbewerking Bert van Hoeven om een ..Open werkplaats Hout" te starten op de woensdagochtend van 9 00 tot 12.00 uur. Het is een experiment waar mee de Appelmarkt tegemoet komt aan de toenemende belangstelling om zelf handvaardig te werken Het gebouw is Meandpremlcs 1983 PREMIE v.a Volledig pakket Volwassene t/m 40 jaar Kind eigen risico t 500. - 1 88,85 1 53.30 eigen risico t i 000. - 1 62.70 r 37.60 eigen risico t 1 500. - f 54,35 1 32.60 eigen risico 1 2 000. - r 49.10 t 29.50 Zonder huisarts, met geneesmiddelen eigen risico 1 400. - r 78.40 r 47,- Zonder huisarts on zonder geneesmiddelen eigen risico t 300 - 1 65,85 1 39,50 Wel met de premie van uw ziektekostenverzekering, niet met de risicodekking, vindt de VGCN. met bijna 300.000 verzekerden één van de grootste ziektekosten verzekeraars van Nederland. De VGCN maakt geen winst en dat ziet u aan de premies: alternatieve geneeswijzen meeverzekerd werelddekking op kostprijsbasis gratis service EUROCROSS-alarmcentrale o a bij verblijf in het buitenland. VGCN: lagere premies,hogere dekking ziektekosten I Bon voor lagere ziektekostenpremie Utrecht, V.G.C.N., Biltstraat 196, 030 - 71 56 34 Betaalt u nu te veel? Stuur de bon op of bel één van de VGCN-afdelingen in uw omgeving Bon in enveloppe zonder postzegel aan VCGN. Antwoordnummer 576 3500 VB Utrecht. Naam Adres Postcode Plaats Telefoon Waar bent u nu verzekerd'' Gezin: Man jaar Vrouw iaat Aantal kinderen UTRECHT Gedeputeerde staten van Utrecht, het dagelijks bestuur van de provincie, willen een deel van de financiële mee- J vallers die zich In het tweede kwartaal van dit jaar hebben I voorgedaan gebruiken voor ult- breiding van de werkgelegen heid bij de provincie. Dit blijkt uit een voorstel dat provinciale sta ten in hun vergadering van 7 september a.s. krijgen voorge legd. Deze openbare vergade ring begint om 14.00 uur en wordt indien nodig op donder dagavond 8 september om 20.00 uur voortgezet. 23. Slotwijziging dienstjaar 1981; 24. Raming achterstallige in komsten en uitgaven 1982; 25. Voorlopige vaststelling jaar rekening 1981 a. bedrijf gemeentewerken b. grondbedrijf c. bedrijf centrale-antenne inrichtingen d. Algemene Dienst; 26. Eindwijziging 1982 grond bedrijf; 27 a. eindwijziging 1982 be drijf Centrale Antenne In richting; b. overboeking restant kre diet 1982 naar 1983; 28. Sluiting. De meevallers komen onder meer voort uit de bevriezing van de ambtenarensalarissen en uit een hogere opbrengst van de opcenten op de motorrijtuigen belasting dan eerder was ge raamd. Het gaat om een bedrag van in totaal bijna anderhalf mil joen. Daarvan willen g s. twee ton gebruiken voor nieuw pro vinciaal personeel en een ton voor bevordering van de werkge legenheid in het algemeen. De len van het beschikbare geld zul len verder worden besteed aan o.a. de restauratie van monu menten en de aankoop van na tuurterreinen. De agenda vermeldt ook de op richting van een provinciaal ont- wikkelingsinstituut. Dit wordt ondergebracht bij de provinciale griffie (het reeds enkele jaren bestaande Bureau Bedrijfscon- tacten Utrecht zal er in opgaan) Doel van de oprichting van het instituut, waarom de vier groot ste frakties in provinciale staten twee jaar geleden hebben ge vraagd, is bestaande werkgele genheid te behouden en nieuwe te scheppen. Het instituut zal dat moeten proberen te bereiken door Utrechtse bedrijven op alle mogelijke manieren met raad en daad terzijde te staan. Het krijgt tevens tot taak in samenwerking met de Utrechtse gemeenten nieuwe bedrijven naar de provin cie te lokken. (Van de fllmreaktle) LEUSDEN Inplaats van de film „Being There" met Peter Sellers, draait de Cinemaclub De Korf op donderdag 8 september a.s. de harde thriller „Midnight Express" over de ware geschie denis van een jonge Amerikaan In Turkse gevangenis, die er In slaagt aan het harde gevangenis regime te ontsnappen. Dat „Being There" niet kan wor den gedraaid, kan het bestuur van de Cinemaclub De Korl niet worden verweten. De fllmver- huurmaatschappij heeft de film voorlopig uit de roulatie geno men. Wellicht dat op een later tijdstip deze schitterende persi flage alsnog kan worden ver toond. Billy Hayes (Brad Davis) wordt op het vliegveld van Istanboel gearresteerd wegens hash- smokkel. Hij wordt naar de Sag- malciijlcargevangenis gebracht en in de daaropvolgende rechts zaak veroordeeld tot vier jaar Het had erger kunnen zijn, oor deelt zijn Turkse advokaat In de hoop op vervroegde vrijlating wegens goed gedrag houdt Billy zich kalm en doet hij geen pogin gen om te ontsnappen Met nog 53 dagen te zitten krijgt hij echter te horen, dat zijn vonnis op poli tieke gronden is herroepen. Na een nieuwe rechtszitting wordt de straf veranderd in levenslang. Dat wordt hem teveel en in een aanval van woede vermoordt hij later één van de Turkse verklik kers. Hij wordt dan overgeplaats naar een afdeling van geestelijk gestoorden en wordt steeds la- bieler Na een mislukte poging om een bewaker om te kopen, weet hij deze te overmeesteren en grijpt hij de kans. waar hij gedurende de hele gevangenistijd naar heeft gestreefd ..Midnight Express" is een harde film en als zodanig een waar schuwing voor met name jonge ren. die nog steeds denken, dat zij hash kunnen smokkelen uit Turkije en in de gevangenis eindigen. De film kreeg twee Os cars: voor het scenario en de muziek. (lengte 121 minuten, toegang boven 16 jaar) LEUSDEN Dinsdag 6 september 20.00 uur: Commissie OW/RO. commissie kamer gemeentehuis Vrijdag 9 september 19.30 uur: Taptoe georganiseerd door Lisi- dua, parkeerterrein bij Centra. Hamershof Vrijdag 9 september 17-20 uur: Receptie t.g.v. heropening De Geut. Zwarteweg 29 Zaterdag 10 september 9.45-12 uur, 13.30-16.30 uur: Bazar in verzorgingstehuis 't Hamersveld. Asschatterweg Zondag 11 september 14-16 uur: Open dag Latent Talent, Groot Krakhorst. Wat dacht u van het verzorgen van trouwkaarten Een ruime sortering biedt het aanstaand echtpaar voldoende keus. Een romantische kaart, een vrolijke of zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collectie trouwkaarten die elk jaar wordt aangepast. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de juiste keuze te maken. De tekst op de kaarten kan worden gezet in hand- of machineletter. Rozendaallaan 9, telefoon 941495. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. overdag beschikbaar voor de houten- Ihousiastelingen, die zelf aan de gang willen. Er is een goeie outfit aanwezig en per ochtend kan men daar gebruik van maken Per keer kan men afreke nen Aan mensen, die nog niet met hout gewerkt hebben, maar daar wel zin in hebben, kunnen ideeën worden aange reikt om te beginnen. Op de woensdag avonden is er voor beginners en gevor derden een kursus houtbewerking. KOSTEN „We leven in een moeilijke tijd," zegt voorzitter Paulien van Capelleveen „Hoe kunnen we het ondanks de bezui nigingen van de gemeente aantrekke lijk maken voorde kursisten, hebben we ons afgevraagd Heel fijn is. dat de kursusleiders een stukje salaris hebben willen inleveren om de prijzen voor de kursussen gelijk te houden. De Appel markt heeft gelukkig de vrijheid om dit te doen, omdat wij niet aan bepaalde voorschriften zijn gebonden. Wij stre ven naar een constante kwaliteit, die wij voor alles willen handhaven. Wij heb ben hoog geschoolde mensen in dienst, die dit kunnen waar maken. Wij probe ren iets te bieden aan de mensen, waarin ze hun kreativiteit kwijt kunnen, en waarin ze zien kunnen ontplooien. Mensen kunnen echt veel meer dan ze denken dat ze kunnen. Kreatief bezig zijn werkt erg verruimend voor hun leven Opeens zie je ze met een aqua- relblocop_yakantie qaanl" VARKENSMARKT Op zaterdag 3 september staan de mensen van de Kreatieve Kursussen Appelmarkt met docenten, kursisten en allerlei materiaal op de Varkensmarkt. LEUSDEN - Afgelopen woensdagmiddag was er voorde Leusdense jeugd weer de mogelijkheid hun waar aan de man of vrouw te brengen. Die uitnodiging van De Biezenkamp was niet tegen dovemans oren gezegd: nog voor de klok van half twee hadden al veel kinderen eenplekje gezocht waar zij op een kleed hun spullen uitstalden. De handel floreerde prima die middag. Favoriet waren het speelgoed en de stripboeken Er werden goede zaken gedaan. - Dick Reef geeft les in pottenbakken en keramiek U kunt daar van alles zien en vragen. U kunt zich er opgeven. Behalve voor de genoemde kursus sen kunt u er ook terecht voor het schikken van verse en gedroogde bloe men. voor het metaalbewerken en edelsmeden, het experimenteel weven, de kunstbeschouwing en het model- en portrettekenen Quino Damen is de docent voor de bloemenkursus. In over leg met hem wordt er door de kursisten een programma samengesteld Marlies van der Spek leert u hoe u met wat inspanning aardige metalen obiecten kan maken. Weven kunt u met Bep ten Anscher op de maandagmiddag en -avond en de woensdagochtend Fnts de Dreu praat over kunst en Catherine Groen gaat met u het kop- en figuurte kenen beoefenen.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7