van rheenen rii jj Veel belangstelling voor wegkolossen Antilopen overklast MIK Hockeyers beginnen seizoen erg goed Lockhorsttoernooi traag van start Hockey- uitslagen SVA nog niet op dree Slechte start SVA-dames Gezellige fietstocht Theater Vrouwenkafé Recreatieve fietstochten Uitslagen Leusden Troef Bezwaar tegen „Rossenberg" afgewezen door college Dat had u niet durven dromen! Deze wondermooie eiken slaapkamerkombinatie, bestaande uit een ledikant (140 x 200 cm) met bovenbouw en verlichting, 2 nachtkastjes en een spiegel kost slechts f 985,-! Dezelfde kombinatie, maar dan met een bed- breedte van 160 cm: f 1.095,-. Een bijpassende linnenkast kost 2-deurs f 945,- en 3-deurs f 1.045,-. intermeubel De meubelzaak met de grote I 3-2 WINST IN LEIDEN DINSDAG 6 SEPTEMBER 1983 LEUSDER KRANT Licht speelt een zéér belangrijke rol in ons leven. Zo belangrijk, dat het zelfs onze gemoedstoestand kan bepalen. Verlichting is dan ook een on misbare schakel voor de juiste sfeer in uw woon/leefomgeving. Omdat verlichting zoveel facetten In zich heeft, hebben wij ons daarin gespecialiseerd. Van die verllchtlngskennls kunt u volop gebruik maken bij het bepalen van een verantwoorde keus uit onze kollektle lampen. Ons ad vies: komt u eens geheel vrijblijvend bij ons kijken. U zult versteld staan van de mogelijkheden die wij u kunnen bieden om uw woon/leefomgeving te „verlichten". Wij bieden u o.a.: een zeer uitgebreide „exclusieve" collectie lampen kwalltelts produkten zeer verrassende prijzen uitstekende service deskundig advies omruil garantie gratis plaatsing (alleen bij hanglampen vanaf 100.-) DE LICHTSTER Ede. tel. 08380-21295 Bellestein 35 Winkelcentrum Bellestein DE LICHTSTER Amersfoort, tel. 033-729659 t.o. de Wibra. Operaplein 17 Winkelcentrum Schuilenburg. Showrooms Moderne meubelen slaapkamers, Langstraat 77, Barneveld. Tel. 03420 - 14100. Eiken meubelen, Amersfoortsestraat 35, Barneveld. Tel. 03420 - 13075. Ede, Grotestraat 60. Tel. 08380 - 10451. Intermeubel H h -1L LEUSDEN In Leusden-zuid werd afgelopen zaterdag een truck9how gehouden. Dit jaar lijks terugkerend evenement, dat, vergezeld van een braderie, in het winkelcentrum „De Bies- haar" plaatsvond, trok ook nu weer veel belangstellenden. De enorme vrachtwagens beheer sten het winkelcentrum deze dag en trokken zich van regen noch wind ook maar let9 aan. De standhouders op de braderie hadden wat meer moeite met het weer, dat zich vooral 's middags deed gelden. ..Als het maar droog blijft" wen ste onder andere net bestuui de speeltuin „De Zonnebloi die hier trachtte de kas wj spekken door middel van enveloppenactie en grabbel Terwijl deze hoop werd ui sproken werden prijsjes wee hun plaats teruggezet en doek teruggeslagen Een e Engelse dubbeldekker uit 1 die ook ieder jaar aanwezig trok vooral de belangstelling de kinderen die verder toch wat geïmponeerd waren doo omvang van de kolossen die maliter onze vaderlandse ws bevolken. - Kinderen raakten geïmponeerd van al die fraai uitgedoste vrachtwagens LEUSDEN Onder erbarme lijke (korfbal)omstandigheden hebben de korfballers van Anti lopen een klinkende prestatie geleverd. Met maar liefst 10-1 deklasseerden de volgelingen van trainer Herman Bruins hun tegenstander. Met volledige Inzet en concen tratie overtroefden de Leusdena- ren MIK op alle fronten. Zeer zuinig werd er met de kansen omgesprongen hetgeen langdu rig aanvalsspel aan Antilopen- zijde te zien gaf. De 7-1 voor sprong bij de rust gaf uitstekend weer hoe de krachtsverhoudin gen lagen. De strijd was in feite al gestre den De voorsprong werd na de rust met nog 3 treffers vergroot zodat de eindstand op 10-1 be paald werd Doelpuntenmakers: Frans ter Maten, Bert Brandsen, Jolanda Versteeg. Nancy Lahey. Frouk Geutjes, Jerry Urbach en Jeanette Jekel ieder één treffer. Bob Leydes scoorde drie maal. De overige uitslagen waren: Antilopen 1 - MIK 1 10-1 Antilopen 2 - VIKO 2 4-1 Hellas 2 - Antilopen 3 4-7 Sparta 4 - Antilopen 4 11-0 Antilopen J1 - ZKC J1 2-4 RDZ J1 - Antilopen J2 9-0 Antilopen A1 - Altius A1 1-1 Dindoa B1 - Antilopen B1 0-6 Woudenberg C1 - Antilopen C1 2-3 Antilopen M1 - KVO M1 3-0 Spirit P1 - Antilopen P1 0-6 KVO P2 - Antilopen P2 0-4 Antilopen P3 - Meeuwen P2 0-0 Woudenberg Q3 - Antilopen Q2 0-0 Antilopen Q1 - KVO Q1 0-3 - Veel wegkolossen op De Bieshaar LEUSDEN Met een keurige 3-2 overwinning op zak keerden de Leusdense hockey-heren uit Lelden terug. Een beter debuut In de onbekende 1e klasse, en nog wel In een uitwedstrijd, kun je je nauwelijks voorstellen en geven de mannen van trainer Rob Weers alle vertrouwen voor de toekomst. Kort na het beginsignaal kwam tegenstander Roomburg nog op voorsprong. Leusden raakte niet in paniek, na deze snelle achter stand en bouwde het aanvalsspel rustig op. Voor de rust trok Jan Willem Telkamp de stand nog recht. Een rebound uit een afge slagen stratcorner nam hij vol op de stick wat tevens de 1-1 rust stand betekende. Na de pauze trok een technisch beter Leus den het initiatief naar zich toe De tweede treffer van Jan Willem Telkamp drukte het overwicht in de score uit. Een toegekende strafbal aan Roomburg-zi|de werd jammerlijk gemist tot grote opluchting van de Valleiparkers. Een voorzet van Telkamp stelde Frank Roggenkamp in staat de derde Leusdense treffer te sco ren. Een vierde goal werd kort daarna afgekeurd. Dat in de slot fase Roomburg nog dichterbi| kwam en 3-2 op het scorebord bracht kon Leusden weinig meer deren. Met verve werden de laat ste minuten uitgespeeld en was de eerste zege een feit. De dames kwamen eveneens goed uit de startblokken. Met 2-0 wonnen zij van degradant Maars- sen. Voor de rust was deze 9tand al bereikt. Uit een stratcorner scoorde Pascal Toutenhoofd 1- 0, terwl|l na een voorzet van Esther Evers Marjan van Sant voord 2-0 liet aantekenen. Na de rust zakte het spelpeil gestaag en werden er nauwelijks kansen ge creëerd. De debutanten Ester Evers en Annemieke Bakker kon den op een goede wedstrijd te rugzien. LEUSDEN - Het voorweekend van het open-toernooi dat deze week op de tennisbanen van het Lockhorsterpark gehouden wordt verliep niet zo als de orga nisatoren dat zich voorgesteld hadden. Tweehonderd wedstrij den stonden op de nominatie maar konden maar voor drie kwart afgewerkt worden. De re gen en storm enerzijds en het kampioenschap van Amersfoort anderzijds gooiden roet in het eten. Toch vielen er verrassende re sultaten te noteren. In de HEB verloor Jan Adegeest van Frans Dubbeld met 4-6, 6-3 en 7-6. In de HDB won de 14-jarige Ralph van Hulzen met zijn partner Ron Tim mermans uit Barneveld met 6-2. 6-4 van Timo Kok en Wim Top. De eerste kwartfinalisten zijn al bekend. Eric Hoksbergen en Frank Vissers plaatsen zich in de HDC. Uit het toernooi ligt inmiddels de als nummer 1 geplaatste Frans van Duinkerken. Met 6-7. 6-2 en 6-1 verloor hij J. Thijssen uit Harmeien die zich eigenlijk voor een klasse lager bij de toernooileiding gemeld had die echter niet op dit toernooi wordt gespeeld. LEUSDEN De uitslag van de op donderdag 1 september gespeelde wedstrijd bij klaverjasclub Leusden Troef luidt 1 Hr Knol 5291, 2. Hr. Plattel 5172. 3 Hr. Moor 4845, 4. Mevr Buhrer 4826 en 5. Mevr. Pouli 4805 punten De stand per 1 september 1. Hr Hondorp 42055. 2 Hr vd Berg 42022, 3. Hr v Waterschoot 41791, 4 Hr. Mulder 41627. 5 Mevr Dekker 41276 6 Hr. Bolt 41241. 7 Mevr v d Heiden 40001, 8 Hr Buh rer 39984, 9. Mevr. Bührer 39839 en 10 Mevr Pouli 39760 punten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Tegen het ontwerp- bestemmingsplan voor de wijk Rossenberg is bij de gemeente een bezwaarschrift ingediend van de heer Van Putte uit die wijk. Hij vindt dat het ontwerp- bestemmingsplan niet voorziet in de verkoop van een stuk open baar groen aan de noordkant van zijn woning. Hij wil dat stuk grond er graag bij hebben om zijn tuin te vergroten. De heer Van de Putte is de enige die bezwaar maakt. Het ontwerp-bestemmingsplan van het in 1971 vastgestelde be stemmingsplan Rossenberg Van af 20 juni dit jaar heeft het ontwerp gedurende een maand ter inzage gelegen. Het toekomstige nieuwe bestemmingsplan zal de bestaan de situatie in de wijk vastleggen en zal bovendien de bewoners de mogelijkheid bieden om hun wonin gen uit te breiden Een onderzoek naar de haalbaarheid hiervan in relatie tot de bouwverordening, maatverhoudingen, bruikbaarheid van de uitbreidingen, eigendoms- grenzen enz. heeft inmiddels plaatsgevonden Het bezwaar van de heer Van de Putte wordt door burgemeester en wethouders on gegrond verklaard, omdat ze vin den dat de verkoop van grond niets heeft uit te staan met het maken van een bestemmingsplan, omdat dat uitsluitend de bestemming en het gebruik regelt van grond en opstallen B W stellen de gemeenteraad voor het bezwaar vandeheerVan de Putte ongegrond te verklaren en vervolgens het ontwerpbe- stemmingsplan Rossenberg vast te stellen. Dames: Leusden 1 - Maarssen 1 Weesp 2 - Leusden 2 Leusden 3 - Woerden 2 Heren: Roomburg 1 - Leusden 1 Laren 7 - Leusden 2 Laren 8 - Leusden 3 Hilversum 7 - Leusden 4 Leusden 5 - Muiderberg 2 Veteranen A - Baarn A Veteranen B - Muiderberg A IJsseloever A - Veteranen D Veteranen E - Phoenix A 2-0 3-0 0-5 2-3 1-0 2-0 10-3 0-5 8-1 4-1 1-3 0-0 ACHTERVELD - Achterveld speelde zondagmiddag de eerste competitiewedstrijd tegen PVC uit Utrecht. Achterveld ging van start met twee jeugdige spelers H. v.d. Kooij en G. v.d. Breemer. Ook de overgekomen B. v.d. Vel den was van de partij. Het werd een niet al te beste wedstrijd. Doelpunten bleven uit en er wer den te weinig kansen geboden. Het spel golfde op en neer doch doelpunten kwamen er niet. Even voor de rust moest KI. v.d. Heuvel zich laten vervangen vanwege een blessure boven zijn oog. In de tweede speelhelft een meer aanvallende PVC. De te genpartij kwam na een kwartier spelen op voorsprong doordat B. v.d. Velden de bal in eigen deponeerde. Achterveld werd blijkbaar w ker en begon de aanval naarz toe te trekken, maar doelpun bleven uit. Na ongeveer eenl uur spelen was het de jonge v.d. Breemer die zich op links speelde en de bal voortrok, was J. Hak die hiervan gebi maakte en de bal inkopte wi door de stand op 1-1 kwam. Achterveld bleef wel aanva doch kon geen vuist maken, gen het eind van de wedsl kreeg Achterveld nog een ka G. Hak vuurde een hard schol de keeper van de tegenpartij Deze stompte de bal weg voor de voeten van Johan I kwam, die de bal naast scha ACHTERVELD Het dames elftal speelde zondag zijn eerste competitiewedstrijd tegen de da mes uit Maarssen. Het werd voor Achterveld een 1-6 nederlaag. Al direct na de aftrap ging Ach terveld in de aanval. Na nog geen minuut spelen kreeg L. Kerkhof een kans voor open doel, die zij echter miste. Maarssen ging sterker spelen hetgeen reeds spoedig resulteer de in een doelpunt. Achterveld vocht terug hetgeen tot resultaat had dat de debutante Petra Wou ters na een door L. Kerkhof aan gegeven bal de stand gelijk kon maken. Maarssen kwam steeds sterker opzetten en met gi spel werd Achterveld onder d gezet. Voor de rust wist Ma< sen de stand op 1-2 te breng Na de rust wist Maarssen spoedig de stand uit te bouv tot 1-4. Daarna werd wat teruggenomen doch Maars bleef wel doorgaan, en wist zo stand te vergroten waardi Achterveld deze wedstrijd 1-6 verloor. De Achterveldse keepster j! queline de Vette moest wort vervangen waardoor Achtervi de laatste 15 minuten met ti speelsters de wedstrijd uitspelen. ACHTERVELD De door het feestcomité georganiseerde fietstocht trok zondag 54 deelne mers. Een beetje magere op komst, maar het ongunstige weer heeft hier zeker een rol bij gespeeld. Het werd een mooie tocht door de omgeving van Achterveld, waarbij aan enkele opdrachten voldaan moesten worden. Nadat iedereen weer terug was. maakte voorzitter Van Mid delaar de uitslag bekend. Het bleek dat voor de eerste prijs zes deelnemers in aanmerking kwa men met een gelijk aantal straf- punten van 25. Voor de tweede prijs waren er eveneens zes kan didaten, elk met 30 strafpunten. De prijzen werden door middel van loten verdeeld. Jan Voskuilen van de Kon Ju- lianaweg won op deze manier de eerste prijs; de tweede prijs ging naar Theo van Dijk uit de Hes senweg; de derde prijs was voor Bert de Vette. 4e prijs voor Jos Kok, 5e prijs voor Rita Kool en de 6e prijs was voor Jan van Dijk Wzn. LEUSDEN Op maandag 12 en 19 september brengt toneel groep „Only the Lonely" het hu moristische en kleurrijke toneel stuk „Wie de schoen pastIn het Vrouwenkafé. Het stuk is ge baseerd op het boek „Het Asse- poestercomplex" van Colette Dowling. De eerste avond, 12 septem ber, wordt besteed aan het to neelstuk met aansluitend discus sie onder leiding van de actrices Het thema van zowel het boek en toneelstuk is het diepgewor telde verlangen van vrouwen om verzorgd en beschermd te wor den, waardoor zij hun eigen ont wikkeling in de weg staan. De vrouwen van de toneelgroep hebben als vorm voor hun pro- duktie het aloude sprookje geko zen in een moderne versie, in het stuk is het symbool voor zelf standigheid het lopen op twee schoenen, Assepoester gaat bar revoets, stiefzus en stiefmoeder lopen ieder op één schoen en de schrijfster op twee. De voorstel ling duurt ruim een uur. Op de tweede avond, 19 sep tember, kunnen vrouwen, die de voorstelling gezien hebben, van uit hun eigen ervaringen en her kenning zelf met improvisaties en spelvormen aan de gang gaan. Deze avond staat eveneens onder leiding van de vrouwen van Only the Lonely" De avon den van het Vrouwenkafé wor den gehouden in De Hakhorst. Waarden 25a. De aanvang is om 21.00 uur en de toegang be draagt zes gulden. LEUSDEN De ABTB en stichting Jeugd- en Jongei werk organiseren zondag 11 tember twee recreatieve lil tochten. De ene tocht voert d hel gebied Helllgenberg-Tre Leusbroek en Leuden Zuid Indien mogelijk door enk nieuwe wijken. De andere lo leidt de fietsers door alle nleu wijken van Leusden centrum zuid. Iedere belangstellende meefietsen. Het begin en eindpunt Is de aan de Hamersveldseweg, h( Llsidunalaan. Tussen 10.30 15.00 uur kan men routebescl vingen aldaar afhalen, tegen vergoeding van 50 cenl beschrijving. De Til Is die ml langer open om terugkomen gelegenheid te bieden een frissing Ie nemen. Viswedstrijd De Til wil bij voldoende langstelling op zaterdag 1 oU ber een viswedstrijd orgam ren Belangstellenden kuni zich uiterlijk tot 18 septeml aanmelden bij De Til. teleli 941826 of bij Jos Hilhorst geruslaan 16, telefoon 94122! Voor meer Informatie en k* verkoop: Riet van Heerewi den, telefoon 943689, FrarK van der Vaart, teleloon 17736 Heieen van der Helde, teleli 942249.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 8