Volle buit Roda lechte weer spelbreker idens Batavus-fietstocht Knappe winst Roda-zat. ida '46 vindt sponsor Roda-zondag komt goed weg ECHTS 2500 DEELNEMERS AAN DE START ïcobs en Noom an de leiding VOETBAL tv IE ALANS de boulesclub „De Hakhorst" SPORTSPU NTIRS Jt BINNENSPORT: Vanuit de Achterveldse vereni gingen heeft zich de Werkgroep Sportzaal Achterveld" gevormd. De Werkgroep stelt zich ten doel te komen tot een grotere binnensport- gelegenheid ter vervanging van de tegenwoordige zeer eenvoudig gymnastiekzaal In de onlangs ver schenen gemeentelijke nota Sport- voorzieningen 1983 wordt nog maals bevestigd dat de tegenwoor dige gymnastiekzaal te klein en te lang is om als volwaardige binnen sportvoorziening aangemerkt te kunnen worden De genoemde sportzaal staat op de urgentielijst van de gemeente VOETBAL SVA jeugd programma Donderdag 8 september competitie wedstrijd Hoevelaken B2 - Achterveld B1. Vertrek 18.00 uur. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 10 september: IJsselmeervogelsA2-Achterveld A1 v. 15.15 Achterveld A2 - Soest A3 15.00 Amersfoortse BoysBI - Achterveld B1 v 12.45 (a.v. 13.45) Achterveld C1 -Quick C2 13.45 Achterveld C2-Hoevelaken C4 13.45 Achterveld D1-SEC D1 13 00 Spakenburg D4 - Achterveld D2 v 12 00 (a v 13 00) Achterveld E1 - Spakenburg E2 12.00 Hoogland F2-Achterveld F1 9.15 (a.v. 10.00) Dames junioren: Naarden '79- Achterveld v. 9.00 (a.v. 10.00) Meisjes: Achterveld - CDW 11.00 SVA jeugduitslagen Van de vijftien gespeelde wedstrijden werden er elf gewonnen, drie gelijk gespeeld en slechts één verloren. De wederom vrij sterke meisjesploegen van Achterveld zijn de competitie heel goed begonnen De uitslagen zijn: Achterveld A1-TOVA1 (Baarn) 4-2 WZ49A2(Soest)-AchterveldA2 0-2 Achterveld B1 - Spakenburg B2 2-2 WZA C3 (A'foort) - Achterveld C1 1-4 Achterveld C2 - Quick C4 (A'foort) 3-3 Achterveld D1-StroeDI 2-1 Achterveld D1 - SEC D1 (Soest) 2-1 Advendo D2 (Ederveen) - Achterveld D2 0-3 Spakenburg D4 - Achterveld D2 0-0 Achterveld E1 - Stroe E1 0-2 Achterveld E1 - Spakenburg E2 1 -0 Achterveld F1 - Stroe F1 3-0 Achterveld F1 - Hoevelaken F2 10-0 Dames jun VRC (Veenendaal) - Ach terveld 0-5 Meisjes Achterveld - JSV (Jutphaas) 2-1 LEUSDEN/ACHTERVELD - Met een schone lel en de nodige aspiraties zijn de elftallen dit weekend aan de competitie be gonnen. Onder het mom van een goed begin Is hel halve werk zijn de Roda-standaardteams het seizoen met de volle winst aan gevangen. Achterveld speelde thuis tegen PVC uit Utrecht gelijk hetgeen enigszins tegenvallend l«. De overige resultaten in de diverse klassen waren: Zaterdag 1e klasse A: TOV - Roda 1-3 Hees - Hulshorst 0-1 Bloemenkwartier - Horst 0-0 Barneveld - Unicum 3-2 Sperwer - SEC 3-1 SVM Boys - Naarden 1-1 Zondag 1e klasse: Actif - Amsvorde 1-1 Veensche Boys - WZA 0-3 Barneveld - Hoogt.veen 4-1 APWC - Zuiderzeevogels 1-1 Gooische Boys - Laren 3-1 Roda - Naarden 1-0 Zondag 2e klasse A: Hilversumse Boys - ASV 2-1 Stator - Sparta 5-1 EMM - BW 5-2 Olympia - Nederhorst 1-1 Achterveld - PVC 1-1 tuur iblot i Wi ran bbel d ui JlSDEN Ondanks de he- Itorm die zaterdagmorgen Isden het nodige stof deed en ons met de neus op naderbij komende herfst werd er door menigeen Alhoewel inmlnde- Ite dan de organisatoren Jd waren, hetgeen begrlj- was. Toch wisten ongeveer loerfietsers de weg naar de prst te vinden om deel te 1 aan de Batavustoertocht or de zesde maal werd ftden. forgens om half acht werd de grote groep 150 km fietsers door Leusdens eerste burger weggeschoten. Dat onderweg een aantal van deze ervaren toer tochtrijders toch nog voor de 85 km kozen kon bij de organisatie begrip opbrengen Om 150 km tegen windkracht 7 of meer op te boksen is geen pretje. We zijn al blij dat ze gekomen zijn ondanks de barre weersomstandighe den", aldus de organisatoren. „We mogen geen vergelijkingen maken met de vijf voorgaande edities toen het weer optimaal was. We zijn tevreden met het behaalde resultaat en hopen er volgend jaar gewoon weer het beste van." De deelname aan de 85 km viel niet tegen in tegenstelling tot de 45 km die slechts door een paar honderd enthousiastelingen ge fietst werd. Normaal gesproken zijn dat de gezinnen uit Leusden en omgeving die op hun gemak van de fraaie natuur genieten. Opvallend was het feit dat de onlang geïntroduceerde ligfiets op het parcours gesignaleerd was en door de deelnemers met verbazing bekeken werd. De sfeer na afloop was er niet minder om. Konden we in voor gaande jaren op het terras naar verfrissend vocht smachtende fietsers ontdekken, dit jaar had den de patatkraam en barbeque genoeg klandizie. De neergut sende regen had de wielrijders aan het einde van de rit danig parten gespeeld. De dixieland band die rond het openhaard vuur voor een nostalgisch sfeer tje zorgde deed de ontberingen die men geleden had snel verge ten. Een incident in de loop in de loop van de middag overscha duwde deze toch wel geslaagde dag. Op het vlakke stuk tussen Amerongen en Leersum werd een 53-jarige Hilversummer door Renners klaar voor de start een hartstilstand getroffen. On danks het snel toeschieten van het Rode-Kruisteam kon er niets meer voor deze man, een sport man bij uitstek, gedaan worden. De schaafwonden die enkele deelnemers opliepen waren niet noemenswaardig Dat na afloop twee fietsen gestolen werden kon aan de beheerders zelf toe geschreven worden omdat ze van de bewaakte fietsenstalling geen gebruik maakten en dan vraag je om moeilijkheden. „Het is wel eens goed dat we deze slechte omstandigheden aan de lijve ondervonden hebben om te kunnen constateren dat toerfietsers toch wel een apart volkje zijn die storm en regen trotseren," aldus de organisatie. Iroep deelnemers onderweg JSDEN Voor zowel de 9' lag als de zondag afdeling J, het bestuur van Roda '46 ponsor gevonden die de aardteams van een nieuwe n alultrustlng en shlrlrecla- 'uy orzlet. zo koekglgant, NOBO-ban- (kerijen uit Ede, een onder van Campbell Nederland eeft met Roda een tweejari- ireenkomst afgesloten, handen van de heer J. renhuis (sales-manager) en mevrouw J. Hevel (manager assistent) werden de shirts voor de wedstrijd van de zondag offi cieel aan zowel de zaterdag als zondag overhandigd. Een extra voordeel dat de Ro- da-clubkas het nodige kan ople veren, is de zogenaamde wikkel- spaaraktie, lege verpakkingen van de artikelen die de koekfirma op de markt brengt, kunnen eer daags in de kantine ingeleverd worden en leveren voor Roda de nodige centjes op. Voor NOBO is het de eerste maal dat we op deze wijze aan de weg timmeren," aldus de heer Nieuwenhuis. „Voor ons is het een soort experiment dat we met argusogen die komende twee jaar zullen volgen". Tevenswordt er een reclame-bord langs het hoofdveld geplaatst. Roda-voor- zitter Ben de Haan ziet de samen werking helemaal zitten en hoopt dat dit initiatief voor de spelers en de leden een stimulans is om Roda zo snel mogelijk in de KNVB te brengen. LEUSDEN Een vlot combi nerend Roda-zaterdag heeft in Baarn met de 3-1 overwinning bij TOV een lastige klip omzeild en een goede competitiestart ge maakt. De omstandigheden wa ren voor aantrekkelijk voetbal verre van ideaal maar was wel In het voordeel van een technisch beter Roda. Het veldoverwlcht bracht in eerste Instantie nog weinig op. Een klein half uur onderweg zette Lldus Vaartjes een aanval op. Slim wegdraaiend van zijn tegenstander ging hij aan de haal om tenslotte een voorzet los te laten die door nieu weling Ton Kaspers schitterend met het hoofd afgerond werd. Een keihard ingeschoten bal aan TOV-zljde werd op slag van rust door doelman Buunk gepareerd. Na de thee kwam Roda op nieuw goed weg toen na een dekkingsfout een TOV-voor- waartse tot een ziedend schot kwam. Buiten het bereik van de Roda-doelman plofte het leder op de lat. Ruud Stoelhorst maakte aan alle onzekerheid een eind. Een schitterende voorzet vanaf de achterlijn van Henk van Pluuren werd door Stoelhorst keurig af gerond (2-0). Even later was hij ter plekke om een verkeerde te rugspeelbal in de TOV-defensie op te pikken en langs de goalie te schuiven. (3-0). Enig getreuzel in de Roda-ver- dediging bij laatste man Robert de Haan leverde TOV de verdien de ere-treffer op en bepaalde de eindstand op 3-1 in het voordeel van de Roda-zaterdag. De overige uitslagen Roda-za terdag: TOV 2 - Roda 2 2-1 Roda 3 - Terschuurse B. 3 1-1 Stroe 5 - Roda 4 0-6 Roda 5 - NSC 5 4-1 Veensche B. 5 - Roda 6 5-3 Roda-zaterdag in hun nieuwe shirts diging drukken door een Naar den dat op karakter langszij wil de komen. Een grote kans voor Bert Staubach had aan alle onze kerheid een eind kunnen maken. Jammerlijk schoot hij naast en werd kort daarna door Jaap Sweienburg vervangen In de slotfase kwam Roda goed weg toen een beoordelingsfout van Jan van Eyden de invaller van Naarden in scoringspositie bracht. Met een fraaie safe wist doelman Osnabrugge zijn doel schoon te houden en de eerste Roda-zege veilig te stellen. De overige uitslagen Roda- zondag: Amersfoortse B. 2 - Roda 2 1-1 Roda 3 - Limvio 3 6-1 Roda 4 - Maluka Muda 2 4-1 Maluka Muda 3 - Roda 5 3-1 Roda 6 - WZA 6 3-1 WZA 8 - Roda 7 1-0 Roda 8 - Veensche B. 6 3-0 JSDEN De tweede ronde e Leusdense jeu de boules- 'g'ng „De Hakhorst" is zo als afgewerkt. In poule A duo Jacobs te sterk voor 'en/De Ridder en nam met verrassend sterk spelende Ruud Noom-Marjolein Ja- I dat met 2-0 van Dam won, Idlng. oule B is het een open strijd N de duo's Eskenazi/Jonk- g^Schoonderwald en Van der "ïr/Van Dorp. In poule C uo Duffels voor de tweede Duo Snoek werd met 2-0 verslagen. Nagekomen uitslagen eerste ronde Poule C: Van Olmen/v.d. Brug- Kennedy/Jacobs 2-0 (13-13, 13- 8). Van Asten/Verel-Duffels 0-2 (6-13, 9-13). Tweede ronde: Poule A: Ja- cobs-Janssen/De Ridder 2-0 (13-7, 13-12), Bokhorst-Bouwer/ Nieveen 2-0 (13-8, 13-7), Vosse- beldjr-De Groot 1-1 (13-7.6-13). Dam-Noom 0-2 (9-13, 4-13) Stand 1. Jacobs en Noom 2-3, 3. Bokhorst. Manuel/v.d. Werve en Buddenberg/Heuberger 1-2, 6 Dam 2-2, 7 Vossebeld sr. en Mieke en Kees Bokhorst 1-1, 9. Vossebeld jr. en De Groot 2-1,11 Janssen/De Ridder 1-0, 12 Bou wer/N ieveen 2-0. Poule B: Boermans/Van der Laaken-Eskenazi/Jonkman 0-2 (2-13, 10-13), Stienen/Bouwer- Schoonderwald 0-2 (8-13, 3-13), Groos/Kersseboom-v.d. Bre- mer/v. Dorp 0-2 (2-13, 7-13). Stand: 1. Eskenazi/Jonkman, Schoonderwald en v.d. Bre- mer/v Dorp 1-2, 4. Stienen/Bou- wer 2-2, 5 Dames Eskenazi/ Jonkman 1-1, 6. Boermans/Van der Laaken 2-1,7. Groos/Kersse- boom 2-0, 8 Stuiver/De Winter, Fischer/Spiering en Oberink/ Kersseboom 0-0. Poule C Duffels-Snoek 2-0 (13-4, 13-11), Landkroon/Hou- kes-Bisschops 1-1 (2-13, 13-4) Stand 1. Duffels 2-4, 2. Land- kroon/Houkes 2-3, 3. v Ol men/v.d Brug 1-2, 4. Bisschops 2-2, 5. Snoek 2-1,6 Kennedy/Ja cobs, Bisschops/Van Leeuwen en Van Asten/Verel 1-0,9 Beem- sterboer 0-0 Roda-zondag in de nieuwe outfit fluiten van „dwerg" Apponno de wedstrijd ook niet ten goede kwam liet hij wijselijk achterwe ge. Met de wind in de rug trapte Roda af. Vanaf het begin viel er weinig lijn in het Roda-spel te ontdekken. Enige fraaie reddin gen van keeper Gert Osnabrug ge behoedde de Leusdenaren voor een onverdiende achter stand alhoewel hij een fraaie ac tie met een pijnlijke val moest bekopen. De man in het zwart maakte er een one-man-show van en maande de mannen via de aanvoerders tot bedaren terwijl in feite zijn warrige optreden aan leiding tot het één en ander was. Een vrije trap die door debu tant Bas Peters genomen was, bracht verwarring in de Naarden gelederen. In een mêlee van spe lers bleef de bal hangen en kwam voor de voeten van Ben Witten berg die de bal zwaar gehinderd in de goal werkte. Als een haas rende de arbiter naar de plek des onheils. Doelpunt of niet vroe gen de Roda-mannen zich af toen het wijzen naar de midden stip enige tijd uitbleef. Ik zag dat de Roda-speler in de zestienme ter gepakt werd en wilde een penalty geven Toen ik consta teerde dat de bal in het net lag paste ik de voordeelregel toe en wees naar het midden aldus de gedecideerde scheidsrechter. De woede van Naarden had hij hiermee op zijn hals gehaald maar kon hem nauwelijks deren De aftrak aan Naarden-zijde liet even op zich wachten Nadat de gemoederen bedaard waren werd het spel hervat. Een snelle counter opgezet door Peters trok de defensie bij Naarden open De voorzet van Dick van 't Klooster werd door Peters fraai ingekopt maar even fraai gestopt. De tweede helft was het aankij ken nauwelijks waard. Onge merkt liet Roda zich in de verde- Bndaardteams in vol tenue. Links: mevrouw J. Hevel, de heerJ. Nieuwenhuis en de voorzitter van Roda LEUSDEN In de voor de wedstrijd officieel overhandigde nieuwe rood-zwarte outfit heeft de zondag-formatie een benauw de 1-0 overwinning op Naarden behaald. Fraai was het allemaal niet maar de spanning vergoed de veel. Van het knappe aanval lende voetbal dat de Bulnlngpar- kers gedurende de oefenperiode etaleerden, viel niet veel meer te bespeuren. „We speelden te krampachtig en veel te gehaast zodat er vooral op het midden veld en In de voorhoede onnodig veel balverlies geleden werd," zei oefenmeester Rob Ton na de wedstrijd. Dat het wisselvallige

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9