Hemelwater bleek niet meer te verwerken Wisselende schooltijden geven problemen voor verkeersbrigadedienst Wethouder heropende nog naamloos jongerencentrum Stijging inwonertal llleen meer kiaarovers (unnen problemen oplossen onderkomen SOHA Schoolraad vergadert donderdag Vandaag in de Leusder Krant Vergadering commissie ABZ Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaailaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.Ü. B.V. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onzeinspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Alleen 1 meer klsarovers kunnen de problemen, die zijn ontstaan door de verschillende schooltijden, plossen. Onafhankelifk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaailaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Het inwonertal van de gemeente Leusden is in de maand augustus toegeno men met 263. Er werden in de maand juli 28 kinderen geboren en er overleden twaalf inwoners. 336 personen vestigden zich in deze gemeente en 89 vertrokken naar elders. Het inwonertal van de gemeente Leusden bedraagt per 1 augustus 23.164. DINSDAG 13 SEPTEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 39 Veel cursussen Latent Talent al volgeboekt pag. 3 Drie Canadese broers kwamen moeders verjaardag even vierenpag. 5 SOCCLE nam afscheid van ir. Sirrepag. 6 Schaapskooi geïsoleerdpag. 6 Sportnieuwspag. 7 die de tijden op elkaar hebben afgestemd. Ook daar zijn te wei nig mensen, maar dit is lang niet zo onveilig als bij de scholen die wisselende tijden hebben. Me vrouw Ramselaar: ,,Met de nieu we schooltijden wordt er van 8.10 uur tot 8.30 uur geholpen met oversteken. Als om 8 30 uur die kinderen weg zijn, komt de groep van de scholen die om 8.45 uur beginnen. Je klaaroverdienst is dan ei genlijk al afgelopen, maar dan blijf je toch maar staan, want die kinderen, zeker de kleintjes, kun nen niet alleen oversteken" De klaaroverdienst kan in dit geval niets doen omdat er te weinig mensen zijn. Het grootste pro bleem vormen de kinderen die naar een school in een andere wijk moeten De T-kruising bij de Noorderinslag - Middenweg en de kruising Noorderinslag - Ros senberglaan worden veel ge bruikt en zijn zonder klaarover ronduit gevaarlijk Juist daar zijn dubbele klaaroverploegen no dig. Mevrouw Ramselaar ,,Ook al heeft een kruispunt zebrapa den en verkeerslichte, dan nog is het gevaarlijk voor kinderen. Vol wassenen rijden gewoon door het rode licht en kinderen doen hetzelfde als er geen klaarover is. Mensen passen beter op als er een klaarover staat Je kunt het vergelijken met het gedrag dat mensen vertonen als er een poli tieagent in de buurt is" Vroeger kon de klaarover dienst nog met problemen te recht bij de werkgroep onder wijs. Sinds die is opgeheven moet ze zelf maar zien hoe ze uit de problemen komt. Eigenlijk kan de dienst nergens meer aan kloppen. Mevrouw Ramselaar heeft kontakt gehad met alle schoolhoofden over de proble men die te voorzien waren bij de klaaroverdienst vanwege de ver anderde schooltijden Erg veel heeft dat niet uitgehaald. Een goed funktionerende klaarover dienst kan alleen bestaan als er voldoende vrijwilligers zijn. Waarom lukt het wel om bij de bongerd, deValleiendeKlimrak- ker zeventig vrijwilligers te krij gen en elders met?" vraagt zij zich af ..Bij de gemeente hoefje ook niet aan te kloppen, die kan eventueel voor materiaal zorgen, maar daar blijft het dan bij Ideaal zou zijn om overal agenten neer te zetten, maar dat is geen haal bare kaart". VEILIGHEID Mevrouw Ramselaar hoopt dat er veel aanmeldingen binnenzul- len komen want anders moeten er kruispunten afvallen of kan er onmogelijk continu gezord wor den voor een klaarover. De zaak wordt dan erg onoverzichtelijk en niemand weet dan of er nu wel of niet een klaarover staat. Het zou vreselijk jammer zijn als het nu zou moeten worden opgehe ven omdat er te weinig mensen willen helpen Mevrouw Ramse laar- ,,De mensen moeten geakti- veerd worden om zich op te ge ven De klaaroverdienst is nodig omdat het onveilig is op de over steekplaatsen. Klaaroverdienst valt pas op als het er niet meer is Een excuus om je niet aan te melden is gemakkelijk gevon den, maar het gaat wel om de veiligheid van de schoolkinde ren". NIEUWE KNELPUNTEN Veilig Verkeer Nederland wil een landelijke actie starten voor veiliger routes naar school. Die aktie is zowel voor basisscholen als voor middelbare scholen Leusdense kinderen moeten bij na allemaal buiten de eigen woonplaats naar het voortgezet onderwijs. Veilige routes zijn on ontbeerlijk. De mensen van de klaaroverdienst proberen hun steentje bij te dragen aan een veilig verkeersgedrag van de kin deren door hen erop te wijzen hoe ze moeten oversteken en waar ze op moeten letten. Met de uitbreiding van Leus den wordt het aantal knelpunten ook groter. Kinderen uit de nieu we wijken zitten op scholen in en buiten de eigen wijk. Mevrouw Ramselaar krijgt regelmatig ver zoeken om op gevaarlijke punten een klaarover te plaatsen. Een van die punten is de oversteek Middenweg - Toermalijn/Lepe laar (bij Jacco). Mensen die daar willen klaarovereren kunnen rechtstreeks kontakt opnemen met Mevrouw Ramselaar (tele foon 946176) of deze oversteek vermelden op het aanmeldings formulier (van een onzer verslaggevers) LEUS DEN - Maandagmorgen, even na acht uur. De Asschat- terweg is ter hoogte van de wijk ,De Wetering" veranderd in een soort vijver. Hel water staat er tot aan de stoepranden en passerende automobielen werpen hoge fonteinen op. Een en ander werd veroorzaakt door de overvloedige regenval in de nacht van zondag op maandag. De riolering kon al dat hemelwater kennelijk niet meer verwerken Ook op andere plaatsen in de gemeente ontstond enige wateroverlast ten gevolge van de langdurige regenval. In de loop van de inaandagochteno zakte het water tot een wat acceptabelei peil. De foto is van Janus Visser. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Wethouder Gljs van Woudenberg (Welzijn en On derwijs, CDA) heeft vrijdagmid dag de heropening verricht van het open jeugd- en jongerencen trum aan de Zwarteweg. Terwijl de wethouder daarbij nog steeds sprak van „De Geut", is al enige tijd bekend, dat het jeugd- en jongerencentrum zo in ieder ge val niet meer zal heten. Minder duidelijk is, hoe het jongeren centrum wél zal gaan heten. Be stuursvoorzitter Ed ten Voorde liet weten, dat de naam „Het Complex", waarover aanvanke lijk overeenstemming leek te be staan, het toch niet geworden is. Vandaar dat het vernieuwde jon gerencentrum voorlopig nog even naamloos zal blijven. Het jongerencentrum aan de Zwarteweg heeft een ware meta morfose ondergaan. Een grote groep vrijwilligers heeft in de zomermaanden hard gewerkt in de voormalige Geut. In de grote ruimte werden onder meer een verlaagd plafond, een nieuwe ruimte voor de discotheek en nieuwe banken aangebracht LEUSDEN De leden van de commissie Algemene Bestuurs zaken komen donderdag 15 sep tember voor hun maandelijkse vergadering bijeen. Deze wordt gehouden in de commissieka mer van het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. De agenda is ais volgt samengesteld: 1 Opening en inventarisatie van vragen 2 Mededelingen en ingekomen stukken 3 Renteloze lening 4 Ter kennisname notitie inza ke het benoemingsbeleid bij familierelaties 5. Benoeming bestuurslid SOC CLE 6. Voorstel (6e) wijziging ge meentelijke bouwverorde ning 7 Rondvraag 8. Sluiting Ook de verlichting werd aange past In zijn toespraakje benadrukte Ed ten Voorde, dat het werk alle maal door vrijwilligers is gedaan Ook dankte hij de leden van de gemeenteraad voor het feit, dat zij het jeugd- en jongerenwerk in de accommodatie aan de Zwar teweg hebben willen voortzetten. Op zijn beurt dankte wethou der Van Woudenberg voor het feit, dat hij was uitgenodigd om de opening te komen verrichten „Ik ben blij, dat ik hier nog mag komen, na al die toch wel hache lijke uurtjes, die we met elkaar hebben beleefd Van Wouden berg zei echter niet te lang te willen blijven stilstaan bij ge beurtenissen uit het verleden. De gemeenteraad heeft het jonge rencentrum een nieuwe kans wil len geven, en daar moet gebruik van gemaakt worden, aldus de wethouder. Van Woudenberg liet blijken nogal wat vertrouwen te hebben in het jongerencentrum, zoals dat nu wordt gerund met het bestuur en de medewerkers- raad. daarbij geassisteerd door beheerder Roy Robbemond LEUSDEN - De stichting Op vang en Herstel Alcoholici (SO HA), die enige tijd gehuisvest was in het pand aan de Hamers- veldseweg 5, heeft een nieuw onderkomen. Voorlopig kan de stichting haar werkzaamheden voortzetten in het voormalige huis van ds. J. Weernekers aan de Arnhemseweg 77 in Leusden zuid. Dat pand zal ze weer moe ten verlaten op het moment dat er nieuwe dominee voor de her vormde gemeente is beroepen. Dat neemt ondertussen niet weg dat de SOHA door blijft gaan met haar aktiviteiten. Zo is er on langs een partnerhulpgroep van start gegaan. Rozendaailaan 9 Leusden-C. - Van Woudenberg in gesprek met bestuurs-voorzitter Ed ten Voorde De wethouder verrichtte de of ficiële opening door het tappen van een pilsje. Dat het bij dat ene pilsje niet bleef, vrijdagmiddag in het jongerencentrum, werd me de veroorzaakt door het bestuur van de stichting SOCCLE, dat nu ook deze accommodatie onder zijn beheer heeft. Het stichtings bestuur bood een barbel aan en daar werd onmiddellijk gebruik van gemaakt - Wethouder Van Woudenberg tapt een pilsje en heropent daarmee het jongerencentrum LEUSDEN De Gemeen schappelijke Schoolraad voor het openbaar onderwijs komt donderdag 15 september voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis. Aanvang 20.00 uur. De agenda Is als volgt sa mengesteld: 1 Opening 2. Verslag vorig vergadering. 3. Mededelingen 4. Ingekomen en uitgegane stukken. 5 Rondje schooltijden en overblijven medezeggenschapsregle- menten schoolzwemmen Aan de scholen wordt ge vraagd inzicht te geven in de stand van zaken 6 Oprichten G.M.R. 7 Onderwijsnota a. Vervolg stuk onderwijsbe geleiding („overige onder steuning"), zie bijlage b Medezeggenschap, zie bij lage c. Planning overige stukken 8. Planning volgende vergade ringen Voorstel: donderda gen 13 oktober, 17 november en 15 december 9. Rondvraag en sluiting. LEUSDEN Gisteren zijn op Ie basisscholen in Leusden de anmeldingsformulieren voor de laaroverdienst uitgedeeld. De aarlljks terugkerende vraag om rijwilligers is nu dringender dan n voorgaande jaren. Omdat niet He basisscholen zijn overge tapt op de nieuwe schooltijden ijn op de meeste kruispunten noeilijkheden ontstaan. Me- irouw Ramselaar, coördinatrice an de klaaroverdienst, voorziet irote problemen en onveilige si- uaties als er niet voldoende vrij willigers te krijgen zijn. De klaar- iverdienst, die al 10 jaar bestaat, Iraait elk jaar met een te krappe lezetting. Er zijn eigenlijk te wei- lig mensen bereid om de kruis- junten te bezetten en hun aan- al neemt gestaag af. Mevrouw lamselaar: „We streven naar één Jag klaaroveren per 6 8 weken, i/leestal redden we dat niet. Vaak noeten mensen één keer per 4 weken op een kruispunt staan, at vinden ze te vaak; zijn ze net eweest, moeten ze al weer! Per ruispunt zijn 40 mensen nodig m het goed te beveiligen en rvoor te zorgen dat ledereen aar een keer per 8 weken aan Be beurt komt". Al jaren is de bezetting een robleem. Nu dreigt het nog veel gtoter te worden door de wisse lende begin- en eindtijden van de icholen Mevrouw Ramselaar nndt het erg jammer dat de schooltijden niet hetzelfde zijn. Er zouden twee klaaroverploe gen moeten komen om de kinde en veilig te laten oversteken, naar daarvoor ontbreken de nensen. De klaaroverdienst wil jraag een dubbele bezetting op Ie kruispunten hebben, maar leeft dan meer vrijwilligers no- lig. Bij de oplossing van de dub- iele bezetting staat er bijvoor- >eeld een klaarover van 8.10 uur ot 8 30 uur en een van 8.30 uur ot 8.45 uur Veertig minuten is foor een persoon te lang In de omer is het wel te doen, maar in iet najaar en de winter is het veel e lang. ^WISSELENDE TIJDEN In de praktijk doen de proble- rien zich voor bij die kruispunten waar kinderen oversteken naar verschillende scholen met ver schillende begin- en eindtijden. :r zijn ook scholeneilanden (2 of scholen bij elkaar in een wijk)

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1