SOCCLE nam met receptie afscheid van ir. Sirre CITO rayonchef Schaapskooi nu ook geïsoleerd Kantongerecht Amersfoort - Duo Jacobs alleen aan de leiding wwwww Uitslag Leusden Troef teusd ei* krant TECHNISCHE MEDEWERKERS WYWWWWW Jeu de boules De Hakhorst MEDEDELING GESLOTEN CITO Kunststoffen b.v. in Putten CULINAIRE UITNODIGING plaatselijk nieuws DINSDAG 13 SEPTEMBER 1983 LEUSDEN Afgelopen vrij dag vond de afscheidsreceptie plaats van Ir. R.J. Sirre. De heer Sirre is ruim 7 jaar bestuurslid geweest van SOCCLE en heeft in het laatste half jaar de voorzit tershamer gehanteerd. Behalve voorzitter is hij ook penning meester van SOCCLE geweest en fungeerde hij jarenlang als algemeen vertegenmwoordiger van de stichting die de sociaal- culturele centra in Leusden be heert. Het bestuur van SOCCLE is in 1976 op verzoek van de gemeen te in het leven geroepen Men wilde een stichting die de soci aal-culturele centra zou beheren en heeft vervolgens een bestuur gevormd De bestuursleden kwa men uit diverse hoeken en had den. voordat men aan het eigen lijke beheren toekwam, een ken nismakingsperiode nodig De boerderijen Groot Krakhorst en Hakhorst. twee van de weini ge oude gebouwen die Leusden heeft, werden als eerste als be- heersobject aan de nieuwe stich ting toegewezen Eind 1976 kwam de Til erbij Deze oude school werd tot dan toe gebruikt door de katholieke jongeren clubs Het had nogal wat voeten in aarde voordat het overleg tus sen de til en SOCCLE goed ver liep en de zaak in orde gemaakt kon worden. De Moespot in Achterveld kwam rond 1980 onder beheer van SOCCLE en in dezelfde periode werd het onderkomen van de Rockers eraan toegevoegd Het gebouwtje van de Rockers ..Rust in vrede" werd bedreigd door de oprukkende woningbouw SOC CLE waarschuwde de gemeente, overigens met weinig resultaat. Het Rockers' clubhuis heeft in middels moeten wijken voor de SBBO Of de nieuwe behuizing van de groep ook onder SOC CLE zal gaan vallen, is nog de vraag Niet alleen de Rockers, maar de de Geut en de Woelige Hoek in Leusden-Zuid. passen niet hele maal in de ideëen van de stich ting Een van de doelstellingen is dat de accommodaties toegan kelijk moeten zijn voor meerdere groeperingen De trammelant rond de Woelige Hoek is iedereen bekend Eerst bood de gemeente tegenstand, later de buurt, waarmee de buurt woeliger werd dan de hoek zelf Momenteel is overleg gaande tussen de Geut en SOCCLE SOCCLE stelt voorwaarden met betrekking tot de staat van het gebouw, hoe men ermee moet omgaan, de toegankelijkheid voor anderen, enzovoorts De acht bestuursjaren die for meel zijn toegestaan, zijn voorde heer Sirre voorbij In die periode wisselden rustige en onrustige periodes elkaar af. kwamen be heersproblemen en wensen van de huurders aan de orde. maar ook moeilijker zaken als Roc kers. de Woelige Hoek en de Geut AMERSFOORT ..Een lange vermoeiende dag" voerde de heer v. D als excuus aan toen hem op de strafzitting van het kantongerecht Amersfoort van 8 september j.l. gevraagd werd waarom hij in Woudenberg met zijn auto in de berm terecht was gekomen ..Gewoon een black out De auto was pas 5 weken oud en total loss Ik heb voor eigen rekening 4 weken lang een auto moeten huren én ik ben ontzettend geschrokken Moet ik dan ook nog een boete betalen? Ik heb niemand in gevaar ge bracht. alleen mezelf" ..Dat is toeval" corrigeerde de kantonrechter hem ..Er had best een fietser kunnen rijden, toen u over het fietspad schoot" ..Maar die reed er niet". De officier vond dit toch geen redenering ..U voert twee verwe ren 1. ik kon er niets aan doen, ik had een black-out vanwege ver- moeiheid Dat gaat beslist niet op. bent als chauffeur verant woordelijk en u bent strafbaar als u uzelf in een zodanige conditie brengt dat u niet meer tot rijden in staat bent en dan brokken maakt U had de trein kunnen nemen Uw tweede verweer ik ben genoeg gestraft Ook dat klopt niet het feit dat u in civiele zin al schade heeft geleden, wil nog niet zeggen dat de sancties van de strafwet niet meer van toepassing zijn Als je bij iemand een ruit ingooit dan moet je de ruit betalen, maar je krijgt ook een boete omdat je je zo onaan genaam gedragen hebt dat een ander er last van heeft. Daarom zal ik niet meer vragen dan het bedrag dat u is aangeboden f175.—". De kanonrechter maakte er f 100.— van. zodat het verweer toch enig effect had ge sorteerd. BOOS De heer de W uit Amersfoort trof het niet toen hij even een boodschap wilde doen in de Lan- gestraat. Hij kwam met zijn be stelauto in een stilstaande file terecht, zette zijn auto half op de stoep, zodanig dat men er even tueel nog langs kon en ging de winkel in waar hij zijn moest. Bij terugkomst trof hij een nog steeds niet opgeloste file aan. maar tevens twee verbalisanten ..Ik vond het een beetje lullig De één stopte zijn boekje weer weg toen ik aan kwam lopen, maar de ander wilde toch een bon schrij ven. Toen zei ik nou dan kom ik wel voor. En het is vandaag nog mijn verjaardag ook!" ..Dan hebben we nog een ca deautje voor u" merkte de officier op. ,.U mocht daar niet parkeren, ook niet op de stoep Als u de acceptgiro betaald had. dan was het f 45.— geweest, nu eis ik f55,—" - Ir. Sirre wordt bedankt voor zi/n inzet voor SOCCLE LEUSDEN In de jeu de bou- lescompetitie van ,,De Hakhorst" begint enige tekening te komen. In de A-poule leidt het duo Ton en Joost Jacobs met zeven pun ten uit de eerste vier ronden. Duo Noom (Ruud Noom met invalster Marjolein Jacobs) moest de pun ten laten aan duo Vossebeld jr., dat nu samen met duo Dam op de tweede plaats staat. Duo Henk en Bauke Bokhorst, vorig seizoen nog tweede, staat op de vierde plaats Het duo Bok horst verspeelde zowel tegen duo De Groot alsmede tegen duo Buddenberg/Heuberger een punt. In de B-poule is nog weinig tekening in de strijd, omdat er nog strijden ingehaald moeten worden Duo Eskenazi/Jonkman leidt voorlopig, ondanks een wat verrassende nederlaag tegen Stuiver-De Winter In poule C gaat Peter van Ol men met invaller Hans Jacobs aan de leiding Duo Duffels bezet voorlopig de tweede plaats De uitslagen van de derde en vierde ronde luiden Poule A Jacobs-Bouwer/Nie- veen 2-0 (13-10. 13-9). Bokhorst- Buddenberg/Heuberger 1-1 (13- 10. 11-13). Vossebeld jr-Noom 2-0 (13-6, 13-6), Dam-Mieke/ Kees Bokhorst 2-0 (13-8. 13-7), Vossebeld sr-Janssen/De Rid der 1-1 (13-1. 11-13) Jacobs-Buddenberg/Heuber- ger 2-0 (13-4.13-3), Bokhorst-De Groot 1-1 (13-4. 11-13). Vosse beld jr -Mieke/Kees Bokhorst 2-0 (13-4. 13-4). Dam-Janssen/De Ridder 1-1 (13-11.11-13), Vosse beld sr -Bouwer/Nieveen 0-2 (3- 13. 8-13) Stand 1. Jacobs 4-7. 2. Vosse beld jr en Dam 4-5 4 Bokhorst 3-4, 5 Noom en Buddenberg/ Heuberger 3-3. 7 Manuel/Van der Werve 1-2, 8 De Groot. Vos sebeld sr en Janssen/De Ridder 3-2, 11 Bouwer/Nieveen 4-2. 12. Mieke en Kees Bokhorst 3-1. Poule B Stuiver/De Winter-Es- kenazi/Jonkman 2-0 (13-7. 13- 11) Boermans/Van der Laaken- Groos/Kersseboom 1-1 (13-8. 10-13), Eskenazi/Jonkman-Spie- nng/Fischer 2-0 (13-11, 13-9) Stand 1 Eskenazi/Jonkman 3-4, 2. Stuiver/De Winter. Van der Bremer/Van Dorp en Schoon- derwald 1-2, 5 Stienen/ Bouwer 2-2, 6. Boermans/Van der Laaken 3-2, 7 Dames Eskena zi/Jonkman 1-1, 8 Groos/Kers- seboom 3-1. 9 Spiering/Fischer 1-0, 10 Overink/Kersseboom 0- 0. Poule C: Van Olmen/v d. Brug- Duffels 1-1 (13-11, 8-13), Beem- sterboer-Duffels 2-0 (13-5,13-4), v Olmen/v d Brug-Bisschops 2- 0 (13-9, 13-5), Kennedy/Jacobs- Landkroon/Houkes 2-0 (13-6, 13-0) Stand: 1 Van Olmen/v.d. Brug 3-5. 2 Duffels 4-5. 3 Landkroon/ Houkes 3-3, 4 Beemsterboer 1-2, 5. Kennedy/Jacobs 2-2. 6 Bisschops 3-2, 7. Snoek 2-1. 8 Van Asten/Verel en Bisschops/ Van Leeuwen 1-0. NATIONALE COMPETITIE In de nationale competitie heeft het triplette Ton en Joost Jacobs en Ruud Noom het voor treffelijk gedaan. In de tweede klasse werd dit triplette ongesla gen kampioen, alle dertien wed strijden werden gewonnen. In de beslissingswedstrijden met de andere twee poule-winnaars won het Hakhorsttriplette weer beide wedstrijden. Dat betekent, dat Ton en Joost Jacobs en Ruud Vrijdag 16 september 1983 is ons karitoor om 16.00 uur ZIEKENFONDS „AMERSFOORT EN OMSTREKEN" VGON ZIEKTEKOSTENVERZEKERING Van Asch van Wijckstraat 55, 3811 LP Amersfoort. Telefoon 033-646911. produceert foliën voor verpakkingsdoeleinden. Een belangrijk deel hiervan wordt op onze gekompliceerde drukpersen bedrukt. Voor de bediening van deze drukpersen zoeken wij op korte termijn die opgeleid zullen worden tot vakman Flexo-drukker. De opleiding vindt deels in eigen bedrijf en deels bij het moederbedrijf in Duitsland plaats. Funktie-eisen: LTS-diploma/MTS-nivo (richting werktuigbouw, auto- of grafische techniek) - Leeftijd 20-30 jaar - Bereidheid in ploegendienst te werken Wij bieden u: - Een goede beloning (aanvangsloon in ploegendienst tijdens de opleidingsperiode I 2.450 - per maand bruto (21 jaar en ouder). Bij gebleken geschiktheid is verdere uitbouw salaris mogelijk). - Goede pensioenvoorzieningen - 26 vakantiedagen - Reiskostenvergoeding - Gratis werkkleding Bent u geïnteresseerd, schrijf dan even een briefje of neem telefonisch kontakt op met de heer K. Posthouwer. Telefoon 03418-52041. Postadres: Industrieweg 12, 3881 LB Putten. Restaurant Residentie 't Koetshuis 9 september 1982-9 september 1983. 't Koetshuis, tot 1970 culinair befaamd tot ver over de Nederlandse grenzen, bestaat onder de huidige directie alweer een jaar. Een reden, vonden wij, om daar een feestelijk tinge aan te geven. Vandaar dat «ij een maaltijd voor twee hebben gecomponeerd met een geraffineerd wijnarrangement en uiterst betaalbaar. Truite fumèe a la Minute Rable de Lapereau Sauté aux Raisins. Moe ca Ofwel in kloek Nederlandseen verse forel uit eigen terrasvijver, gerookt boven het beukenhout, gevolgd door heerlijke gebraden konijnerugfilets met rozijnen en een verfijnd garnituur. Okhuysen zocht daar twee halve flesjes wijn bij. De forel gaat zwemmen in een Sauvignon de St Bris 1982 de Chablis en de konijnerug wordt begeleid door een 1982 Lyrac rouge, dom. Les Garriques, AssèmaL Eerlijke natuurprodukten, die waardering verdienen. Deze maaltijd inclusief de twee halve flesjes wijn bieden wij U tot 31 oktober 1983 aan voor ƒ100,00 per twee personen. Dat is geen gekke prijs om elkaar eens te verwennen met een avondje "uit" in 't Koetshuis. Het haardvuur brandt en de wijn is op temperatuur. Kortom, 't is gezellig bij ons Belt u even wanneer U komt Residentie 't Koetshuis, henk van wagens veld, patron Veencndaalsesiraatwcg 50 3921 EC Elsi(Rhenen). Telefoon 08385 -11934 Openingstijden lunch dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 uur tot 14.30 uur. diner: dinsdag tot en met zaterdag van 18 00 uur tot 22.00 uur. zondag en maandag gesloten. Tecso Is een landelijke organisatie, die gespecialiseerd is in de dienstverlening aan Openbaar-Vervoerbedrijven De werkzaamheden vinden voornamelijk plaats in de avond-/nachturen, ook tijdens het weekend. Voor de regio Midden-Nederland zoeken wij een Een dynamische ondernemer, die zorg draagt voor een stipte uitvoering van de werkzaamheden, die verspreid over de regio plaatsvinden Zijn dienst, die een onregelmatig en ambulant karakter heeft, wordt naar eigen inzicht ingedeeld Het personeelsbeleid, de contacten met de klanten, alsmede de opbouwende fase van de funktie, zijn een uitdaging voor een man van omstreeks 35 jaar. met een middelbare schoolopleiding en de bereidheid te gaan wonen in het gebied tussen Amersfoort en Apeldoorn Ervaring in leiding geven en een redelijke mate van technisch inzicht zijn vereist en het bezit van een rijbewijs C D is een pré. Vanzelfsprekend zijn aan deze funktie gunstige voorwaarden verbonden, zoals een goed salaris, deelname aan het Pensioen fonds. een onkostenvergoeding en een bedrijfsauto Een psychologische test alsmede een medische keuring maken onderdeel uit van de selektieprocedure Sollicitaties, die vertrouwelijk zullen worden behandeld, worden gaarne schriftelijk tegemoet gezien door de Direktie van Tecso. Technische Service Organisatie B V Postbus 178. 3440 AD Woerden ..Wel ja. happy birthday hoor" en kwaad beende verdachte de zaal uit. de kantonrechter verbouwe reerd achterlatend Ik heb nog niet een uitspraak gedaan Ik had hem nog wel met een tientje tegemoet wilen komen en nou loopt hij weg!" DOLKMES Veel misverstand was er over het dolkmes van de heer O uit Soest, dat in beslag genomen was. maar dat hij graag terug wilde hebben De verbalisanten verklaarden dat het mes ..gezien Noom naar de eerste klasse ge promoveerd zijn HUSSEL-TOERNOOI Bauke Bokhorst is zaterdag winnaar geworden van het Hus- seltriplette toernooi, dat op de banen van De Hakhorst gespeeld werd. Zes ronden konden afge werkt worden, voordat tenslotte de regen viel. LEUSDEN De uitslag van de afgelopen donderdag gespeelde wedstrijd van Leusden Troef luidt als volgt 1 Hr Nijhuis 5607, 2. Mevr Nijhuis 5545, 3 Hr Knol 5401. 4 Hr v Bedum 5379 en 5. Hr Mulder 5201 punten Stand per 8 september 1 Hr Hondorp 46869. 2 Hr Mulder 46828. 3 Hr v d berg 46746. 4 Hr v Waterschoot 46552.5 Hr Bolt 45582. 6 Mevr v.d. Heiden 45137. 7 Mevr Dekker 45062. 8. Hr. Nijhuis 44699, 9 Mevr Pouli 44538 en 10 Hr Bedum 44439 punten zijn afmetingen en uiterlijk ove eenkomt met messen die valle onder verboden wapenbezit" Verdachte zelf wees echter d afmetingen van een onschuldi zakmesje aan De officier ha zijn twijfels ,,Het feit dat het twe keer in beslag is genomen, toch een teken dat u er gee sinaasappeltjes mee schilt. Ma< laten we nu voor eens en vot altijd duidelijkheid scheppei een volgende zitting wil ik dat he mes hier ligt, plus een duidelij wetsartikel wat wel en niet ge oorloofd is en ik wil dat ee specialist van de politieschol aanwezig is". - De isolerende laag werd te§en de onderzi/de van het dak gespoten (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De afscheidsreceptie van ir. Sirre van SOCCLE vri/dagavond was de eerste gebeurtenis, die plaatsvond in de geïsoleerde schaapskooi van Groot Krakhorst. Al sinds de in gebruik name van dit sociaal culturele centrum in 1976 waren ei klachten over de lage temperatuur en de tocht-verschijnselen in de schaapskooi. Met de thans uitgevoerde isolatie hoopt men daar een einde aan gemaakt te hebben. Volgens beheerder Ben van Plateringen was het absoluut mei mogelijk om de schaapskooi 's winters op een beetje redeli/ke temperatuur te houden. Van Plateringen ..De mensen hielden tijdens vergaderingen en andere bijeenkomsten vaak al hun ias aan en dan zaten ze nog te rillen. Dat kon echt niet langer zo Tegen het rieten dak van de schaapskooi is vorige week aan de binnenzijde een isolerende laag aangebracht. Nadat de balken waren afgeplakt, werd een samenstelling van papier snippers en lijmstoffen tegen de binnenzi/de van het dak gespoten. Deze substantie is wit van kleur en ziet er zo n beetje uit als een grove soort granol. Het hoeft verder niet afgewerkt te worden. Volgens Ben van Plateringen zi/n de meningen over hel veranderde interieur van de schaapskooi een beetje verdeeld ..Er zijn mensen, die het mooi vinden; maar er zi/n ook mensen die het doodzonde vinden dat je nu niet meer tegen het echte dak aanklikt", aldus de beheerder. Er is de hele vorige week stevig aangepakt om de uitvoering van de werkzaamheden voor vri/dagavond afgerond te krijgen Een bijkomend voordeel van deze thermische isolatie is. dat oo*| het geluid enigszins gedempt wordt. SDI de dln zie en nd villi 39 rti wo nte les zie de i d wfi ter

Leusder Krant | 1983 | | pagina 6