Geef me nog twee maanden tijd" Voor college hoeft eigen eusdense antenne niet meer" M eurofleuri EHBO leden vergadering Fouten bij bepaling onroerend goed-belasting in Groenhouten Wethouder Jan Wagenaar over warenhuis: éthouder Ummels: Collectanten gevraagd tereins (GPV/SGP): f 33 Vandaag in de Leusder Krant Bingospel Klagers kregen geld terug of moesten bij betalen Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Van Heteren Makelaardij.. Uw huis is 't waard. van heteren makelaardij m 'graszoden" NTENSIVE CRASH COURSES TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT I TUINAARDE VLECHTSCHERM j 29.50 l Geen krant ontvangen? krant DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1983 15e JAARGANG NO. 40 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en admlnlstratle: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. een onzer verslaggevers) EUSDEN - „Ik durf geen moedens of verwachtin- meer uit te spreken. We echter in gesprek mei een gegadigde voor het wa renhuis en ik hoop dat we dat binnenkort positief kunnen afronden. U moet mij nog één, twee maanden de tijd geven. Zolang de bouwraad van het betreffende concern geen beslissing heeft geno men, kan ik er verder niets van zeggen. U zult dus nog enig geduld moeten betrach ten." Dat heeft wethouder Jan Wagenaar (VVD, ruimtelijke ordening en economische zaken) dinsdagavond gezegd tijdens de vergadering van de gemeentelijke werkgroep „Economische zaken, Con sumentenbelangen en Werk gelegenheid" (ECW). m—imi nni ui m im i nrn De wethouder sprak die woorden, omdat sommige le den van de werkgroep vin den, dat het nu wel erg lang gaat duren met dat waren huis en een beetje ongedul dig worden. Van verschillen de kanten werd gesugge reerd, dat het gemeentebe stuur nu maar eens snel over alternatieven zou moeten gaan denken, voor het geval er geen warenhuis komt. Wa genaar zelf gaat er echter nog steeds van uit, dat er een warenhuis naast de Hamers hof komt. De wethouder: „Dat warenhuis is een must voor De Hamershof. Ik wil niet capituleren, omdat het tot op dit moment helaas niet gelukt is. Ik hoop nog steeds dat ik op 1 januari aanstaan de de eerste paal zal mogen slaan, maar of dat ook lukt, weet ik natuurlijk niet." Het onderwerp „waren huis" kwam in de werkgroep aan de orde, toen daar het verslag van een bespreking van de sub-werkgroep detail handel werd besproken. In een vorige bijeenkomst had Wagenaar als voorzitter van ECW gevraagd, of zij eens zouden willen buigen over een uit de vorige raadsperio de daterend raadsbesluit over de volgorde waarin de verschillende winkelvoorzie ningen in Leusden hun be slag zouden moeten krijgen. De raad heeft indertijd beslo ten, dat een warenhuis niet mag komen voordat de Ha mershof een redelijke „in beddingsperiode" achter de rug had. Opzijn beurt zou een buurtsteunpunt in de wijk Alandsbeek (B1) er niet mo gen komen voordat het wa renhuis er is. Wagenaar heeft nooit on der stoelen of banken gesto ken, dat hij dat onverstandige beslissingen van de raad vindt. Al geruime tijd pro beert Wagenaar de raad zo ver te krijgen dat het besluit ten aanzien van het buurt steunpunt in Alandsbeek te ruggedraaid zal worden. De wethouder hoopte bij de sub groep van ECW steun te vin den voor zijn standpunt, maar dat pakte wat anders uit. De sub-werkgroep speel de het balletje linea recta te rug naar Wagenaar door op te merken, dat nu eerst maar eens wat meer duidelijkheid ten aanzien van de komst van een warenhuis moest worden verstrekt. Voorlopig zag de sub-werkgroep geen aanlei ding om de raad te vragen zijn standpunt te wijzigen. Uit de reaktie van de leden van de sub-werkgroep bleek dat men vindt dat het allemaal wel erg lang duurt met het warenhuis en de twijfels of die voorziening er ooit nog wel komt als maar aan het toenemen zijn. Wagenaar ging dinsdag avond in de verdediging te gen die kritiek. Hij verwees naar het eerder genoemde raadsbesluit, waar hij per soonlijk op tegen was ge weest, maar waar hij wel mee te werken heeft. Bovendien vertelde Wagenaar, dat pas op 12 augustus 1983 de Ko ninklijke Bijenkorf Beheer definitief heeft laten weten, dat er geen Hema in Leusden gevestigd zal worden. Wagenaar: „Zulke operaties vragen nu eenmaal tijd. Het spijt mij net zozeer als u, dat wij tot nog toe bakzeil hebben gehaald. Maar we hebben een tweede kandidaat, die zeer serieus aan het overwegen is hier naar toe te komen. Daar is echter nog enige tijd voor nodig." Dat respijt werd hem door alle geledingen van de werk groep gegund. Als er echter over een maand of twee geen concrete resultaten te mel den zijn, dan zal de ECW- groep er ongetwijfeld op te rugkomen. Werkgroep Tussentijds van startpag. 3 Ingezonden brieven pag. 3 Dick Walda spreekt in Leusden pag. 5 Interview op donderdag. Joop de Vogel, voorzitter werkgroep „Driejaar Hamershof" pag. 7 Sportnieuws pag. 8 Loep op Leusden met onder meer Kantlijn, Kreyns en Spaans pag. 9 „Brandende liefde" in première pag. 10 Servicepaginapag. 11 DOKTERSDIENST 033-943300 EUSDEN - Het college B. en W. is van het idee ïstapt dat Leusden be- l een eigen T.V. antenne et hebben. „Voor een ntuele lokale omroep iben we geen eigen mast lig. Alle andere signalen men we vanuit Amers- rt aangeboden krijgen", js wethouder A. M. Ummels maandagavond tijdens de vergadering van de commissie financiën. Lange tijd heeft het Leusdense gemeentebestuur vastgehouden aan het idee dat Leusden een eigen ontvanginstallatie moest hebben om de inwoners te kunnen verzekeren van een ongestoorde T.V. ontvangst. Wel was het probleem dat men de Leusdense bevolking geen Bel gische T.V. kanalen kon aanbieden als men zelf een mast neer zou zetten. Een oplossing zou echter zijn om het gewenste signaal dan van de gemeente Amersfoort te betrekken. De gemeente Amers foort heeft namelijk ook vergevor derde plannen om een eigen T V. mast op te richten Omdat deze mast erg hoog op de Amersfoortse Berg zou komen te staan wordt daar wel een probleemloze ont vangst van Belgische zenders ver wacht. Wethouder Ummels zei maan dagavond dat het college er naar streeft om het hele pakket zenders van Amersfoort af te nemen omdat inmiddels gebleken is dat het tech nisch onmogelijk is om alleen de Belgische zenders over te nemen ,,Wel zitten we erg aan te hikken tegen de extra kosten die Amers foort in rekening wil brengen" ver klaarde de heer Ummels maandag avond. De wethouder noemde de besluitvorming in Amersfoort ,,erg traag". Als gevolg van deze traag- neid kan Leusden niet snel be schikken over de Amersfoortse ka bel". Amersfoort wil wel mee werken maar wil Leusden op laten draaien voor de extra kosten die één en ander met zich meebrengt. ,,Het is een kwestie van keihard onderhandelen met onze buurge meente", zei wethouder Ummels. Wel is B. en W. van plan om de hele besluitvorming over de Leusdense LEUSDEN - In de week van 3 tot en met 7 oktober wordt de jaarlijkse collecte voor de Die renbescherming gehouden. De opbrengst komt ten goede aan het Dierenhuis aan de Laan 1914 in Amersfoort. Voor deze collec te worden dringend collectanten gezocht. Een ieder die in boven genoemde week een paar uur tjes beschikbaar wil stellen voor de Dierenbescherming, die het geld hard nodig heeft, kan kon- takt opnemen met Anneke Esko, Parelduiker 20. Telefoon 940069. Wethouder Ummels ..keihard on derhandelen mast gewoon door te laten gaan „Als alle gesprekken met Amers foort onverhoopt toch op niets uitlo pen kunnen we tenminste met onze eigen mast verder gaan", aldus de wethouder. Makelaar o.g./Beëdigd taxateur Hamersveldseweg 7, 3833 GK LEUSDEN Telefoon (033) 94 34 36 (wel even bestellen) afgehaald per m1 Z.vO an één onzer verslaggevers) EUSDEN - „Laten we nu niet Tiweg beginnen aan het ver wen van de „Woelige Hoek" en centrum dat ook geschikt voor jongerenactiviteiten" i het dringende advies van i Offereins (SGP/GPV) in de yadering van de commissie Ticiële en economische za ken die maandagavond gehou den werd. Raadslid Offereins kwam lot de ze uitspraak omdat hij vreesde dat de gemeente eenvoudigweg zou gaan beginnen aan de verbouwing als de raad daar het groene licht voor zou geven Offereins wil liever eerst de hele wettelijke procedure afwachten om de bestemming van het voormalige schooltje in Leus- Engels, Duits, Spaans, Portugees, Italiaans, Russisch, Nederlands 2 tot 4 weken Inl. 033-729097 Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bl| kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- •l)ka van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur I. Zaterdags gesloten. den-Zuid te wijzigen De kans be staat namelijk, gelet op de reacties in de wijk, dat een aantal omwo nenden bezwaar zullen aanteke nen tegen een bestemmingswijzi ging- Een aantal omwonenden is be vreesd voor de mogelijke overlast, die bezoekende jongeren van een jeugdcentrum zullenveroorzaken. Wethouder Ummels (CDA) en de aanwezige ambtenaren konden de heer Offereins maandagavond ge ruststellen. Met de verbouwing, die ruim anderhalve ton gaat kosten, 88;' - - -- Harm Offereins (GPV SGP) wordt niet begonnen voordat alle wettelijke prodecures achter de rug zijn. ZORGEN Juist over de te volgen procedure maakte een ander raadslid, Corri Verduin (PvdA) zich ernstig zor gen. Mevrouw Verduin is van me ning dat een handjevol omwonen den de komst van een sociaal- cultureel centrum in Leusden-Zuid geheel ten onrechte ophoudt „De gemeente komt wel erg tegemoet aan 6 of 7 bezwaarden", zo meent Corri Verduin „Contra heeft veel teveel aandacht", zo meent het progressieve raadslid. Mevrouw Verduin wees haar collega- raadsleden er maandagavond nog eens op dat veel bewoners van Leusden-Zuid. waaronder ook di recte omwonenden van de Woelige Hoek. de stichting van een soort dorpshuis erg zouden toejuichen Corn Verduin vroeg zich dan ook af of er niet een procedure te beden ken was waarbij ook de mensen die positief over een sociaal-cultureel centrum in Zuid, recht wordt ge daan Henk van der Sloot (CDA) zei het standpunt van z'n PvdA-college wel te onderschrijven ..Wel moet de nodige openheid betracht worden en zullen we de mensen de weg moeten wijzen als ze bezwaren willen indienen", zo meende het CDA-raadslid (bemest) 10zak O I .OU J 180x180 Ursulineweg 14 - Leusden Tel. 033-940763 ACHTERVELD - De plaatselij ke E.H.B.O.-afdeling zal op dins dag 20 september haar jaarlijkse ledenvergadering houden. De aanvang is om 20.00 uur in Ons Gebouw. De agenda bestaat uit 12 punten, t.w. opening, notulen vorige vergadering, mededelin gen, verslag secretaris, verslag penningmeester, verslag kas- commissie, verslag activiteiten commissie, bestuursverkiezing, wat ter tafel komt, rondvraag en sluiting. Periodiek aftredend zijn mevr L. Kleinveld-Sijmons en de heer W Hilverts. Beiden hebben zich her kiesbaar gesteld. Namen van te genkandidaten kunnen tot voor de aanvang van de vergadering schrif telijk worden ingediend met onder tekening door tien leden Het programma voor de oefen avonden voor het seizoen 1983- 1984 is ihmiddels ook vastgesteld Deze oefenavonden zullen met in gang van het nieuwe seizoen op de dinsdagavonden worden gehou den. Men moet tenminste acht oe fenavonden hebben bijgewoond om in het bezit te blijven van een geldig diploma. Alleen in bijzondere gevallen kan hiervan worden afge weken Wil men zowel theoretisch als practisch bij blijven is het zeker aan te bevelen de oefenavonden trouw te bezoeken. Het gezellige voor een nieuwe abonnee (Zie elders in dit blad) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Bij de bepaling van de onroerend goed belas ting over 1982 zijn enkele fouten gemaakt. Voor zover bekend be treft het alleen een aantal bewo ners van huizen in de wijk Groen houten. De oorzaak van hot zen den van enkele verkeerde aan slagen is het feit dat de gemeen te er ten onrechte vanuit ging dat alle huizen van een bepaald type even groot waren. De tout die gemaakt is, kwam maandagavond aan hel licht tij dens de vergadering van de com missie financiën In de rondvraag vroeg de heer Parson (VVD) ol zijn informatie juisl was dat een aantal bewoners van de wijk Groenhouten een verkeerde aanslag had gekre gen Hel antwoord was bevesti gend. Wel werd nadrukkelijk ge steld dat het om relatief kleine bedragen ging Het blijkt dat een aantal bewo ners van Groenhouten bij de ge meente een bezwaarschrift heb ben ingediend, nadat zij een a n- slag „onroerend goed belasting" over 1982 in de bus hadden gekre gen Zoals bekend wordt voor de bepaling van de hoogte van de aanslag onder meer uitgegaan van de vierkante meters bebouwd op pervlak Het was de bewoners op gevallen dat hun huls niet de afme ting had die op de aanslag vermeld stond Bij nameting door de ge meente is inderdaad vastgesteld dat men te snel heeft aangenomen dat alle huizen van een bepaald type even groot waren. De indieners van een bezwaar schrift hebben inmiddels allemaal het teveel betaalde teruggestort gekregen Het ging overigens om bedragen tot enkele tientjes In een enkel geval werd een naheffing opgelegd omdat een huis groter bleek te zijn dan waarop men gere kend had De Leusdenaren die na hel lezen van dit verhaal ook tot de conclusie zouden komen dal de gemeente ook hen teveel heeft berekend kun nen geen bezwaarschrift meer in dienen. De gestelde termijn om een bezwaarschhft te kunnen indie .'en is na twee maanden verlopen. De heer Parson zei maandagavond dat hij met een dergelijke stelling- name van de gemeente „qevoels- matig problemen heeft ,.Je mag toch meer zorgvuldigheid van de gemeente in dit soort zaken ver wachten," zo meende het liberale raadslid. Al gaat het om kleine bedragen, de heer Parson zou graag zien dat de gemeente een actiever beleid voert als het gaat om het herstellen van fouten Het blijkt dat de gemeente elk jaar zo'n tweehonderd bezwaar schriften ontvangt waar het gaal om de aanslag onroerend goed belasting. „De bezwaren zijn vaak niet terecht," aldus een ambtenaar van de afdeling finan ciën. Uit eerlijkheidsoverwegin gen wordt meestal nagemeten als er een verschil van mening is, zo kreeg de heer Parson de ver zekering van de betreffende ambtenaar. „En juist nameten is niet bepaald de sterkste kant van de gemeente" zo besloot Corri Verduin (PvdA) de korte discus sie. >houder Wagenaar: ..Ik hoop sleeds op 1 januari 1984 de ;le paal le slaan".

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1