Spaanse ontboezemingen Kantlijn Slim Kreyns Reünie DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1983 loep op Leusden daktie: Marnlx Kreyns (a.i.)l drogen: Frits van Breda, Thea ddelkoop en Janus Visser. mart Jjftls alles geheel volgens plan lerlopen, zijn Allee Kelder en ipWitké vandaag in het «elijksbootje gestapt. Op zich jn opmerkelijke gebeurtenis dat er nog genoeg huwelijken rden gesloten vandaag de j. reden waarom het huwelijk re „Loep op Leusden" haalt, lelegen in het teit dat het sverse paar vandaag een ditionele „Canadese dding-cake" kreeg ïgeboden. De 77-jarige rotvadervan Alice Kelder is rclaal voor het huwelijk van kleindochter naar Nederland komen. De taartbodems zaten Je bagage van de heer Kelder, .eusden aangekomen is hij bij kkerijv.d. Hengel inengestapt met de vraag „of even van de bakkerij gebruik icht maken", >en mum van tijd werden de etaartbodems omgetoverd in li fraaie drie-delige taart. Voor DOtvader Kelder een klein nstje. In 1957 is hij naar nada geëmigreerd en heeft ar een florerende nketbakkerszaak op poten zet. Een zoon van de heer Ider heeft dit bedrijf inmiddels argenomen. 8 erlijk ziet de taart er uit om er n in te happen. „Een Hollander j' jzo'n taart nooit bestellen", In rdt ons echter verzekerd door Bijna netzo boeiend als de verhouding tussen Liz Taylor en hoe-heet-die- vrijer- van-d 'r- ook-al-weeris de relatie tussen Leusden en Amersfoort. Zwevend tussen het goede nabuurschap en de verre vriendschap, dan weer wat meer liefde en dan weer wat meer haat, soms inniger en soms koeler Kortom een relatie waarbij de partners elkaar een weinig in het oog dienen te houden, op de tellen gepast moet worden en het natellen van de vingers, na het schudden van de hand, soms aan te bevelen is. Of de heer kolonel wethouder Ummels is van die intimiteiten nog niet zo best op de hoogte. Of hij heeft zijn maatje Wagenaar een lelijke poets willen bakken. In ieder geval rieken zijn jongste uitspraken inzake de antennemast naar verraaikezerij Dorpsverraad welhaast. Voor wie later heeft ingeschakeld wij van Leusden zijn met zijvan Amersfoort in onderhandeling over de afname van hun t. v. -programma 's. Zij bouwen namelijk een antenne boven op de Berg, waar straks ook Belgische programma 's mee te ontvangen zijn. Die willen we graag hebben, want daar kan onze spriet straks niet bij. Maar Amersfoort wil dat we alles wat ze ontvangen overnemen, dus ook wat we zelf al hebben Bovendien moeten we nog voor een slordige duit aan stekkers en kabeltjes betalen. En als we het allemaal op tijd willen hebben, dan wordt het helemaal duur Daar moet dus in het kader van de relatie - zie boven - die wij met Amersfoort hebben nog een stevig over onderhandeld worden. Nu hadden wij bij die onderhandelingen een IJzersterke troef, namelijk onze pas bestelde eigen antenne. Met dat ding in zijn achterzak kon Jan Wagenaar nog een beetje stoer tegen zijn Amersfoortse collega 's zeggen: als het niet op onze manier kan, dan doen we het zelf wel en dan halen we België wel ergens anders vandaan. En wat voor slims doet Ummels op dat moment? Die zegt in het openbaar, want Gert de Weerdt was erbij, dat het college van B. en W. die eigen antennemast eigenlijk niet zo nodig meer hoeft. Dat we dat ding zogenaamd wel gaan neerzetten, maar dat het eigenlijk alleen maar is om Amersfoort een beetje onder druk te houden. Als dat geen insubordinatie is, wat dan wel? Wellicht behoort het tot de hogere krijgstaktiek. maar dat ontgaat mij dan toch een beetje. En wat vervelender is: ik vrees dat het de heer Wagenaar ook enigszins ontgaat. Dus als er binnenkort bloed over de dorpel van de collegekamer vloeit, dan weet u wat er aan de hand is. Goede buren Dit zijn meneer en mevrouw Hoogland Al heel lang wonen zij aan de Zwarteweg op nummer 34. Sinds een aantal jaren hebben zij in het boerderijtje pal tegenover hun huis het open jeugd- en jongerencentrum, dat tot voor kort ,,De Geut" heette. Nu zijn er mensen, die helemaal niet zo gesteld zijn op een jeugd- en jongerencentrum in hun direkte omgeving en daar dan bijvoorbeeld bezwaar tegen maken. Maar zo zijn meneer en mevrouw Hoogland helemaal niet. Zij hebben zich altijd als zeer goede buren tegenover de gebruikers van het jongerencentrum opgesteld Toen van de zomer de verbouwingsaktiviteiten in de voormalige Geut plaatsvonden, kon bij hun altijd de sleutel worden afgegeven en opgehaald En meneer en mevrouw Hoogland kwamen zelf ook regelmatig kijken, hoe de werkzaamheden vorderden Zulke buren moet je in ere houden, vinden de gebruikers van het jongerencentrum terecht Toen vorige week het centrum weer in gebruik genomen werd, hadden ze dan ook de heer en mevrouw Hoogland uitgenodigd om bij de korte plechtigheid aanwezig te zijn Natuurlijk gaven de heer en mevrouw Hoogland gehoor aan die uitnodiging. En de mensen van het jongerencentrum maakten van de gelegenheid gebruik om hun overbuurtjes even in het zonnetje te zetten. Voor mevrouw Hoogland was er een bloemetje en voor haar man een fles ..Ambachtelijke Drank". Dat alles ging vergezeld van woorden van dank van het bestuur en de medewerkers- raad van het jongerencentrum aan het adres van meneer en mevrouw Hoogland. Zei meneer Hoogland, toen hij zijn presentje had uitgepakt.Ju IIie hebben vast af en toe door het raam bij me naar binnen gekeken, als jullie de sleutel kwamen halen Janus Visser maakte deze foto van de goede buren van het nog naamloze jongerencentrum één van de banketbakkers in de Leusdense bakkerij. De Taartbodems zijn zo hard als roggebrood en de buitenkant lijkt op slagroom, maar is in werkelijkheid een stevig suikerachtige substantie. Of het waar is, dat het bovenste stuk taart pas gegeten wordt als de eerste baby uit het huwelijk geboren wordt, weten we niet. Ahrendkomt(l) Ahrend komt naar Leusden. Om precies te zijn: het hoofdkantoor van de Ahrend Groep B.V. wordt in Leusden gevestigd. Het wordt ondergebracht in het kantoorpand op het park Princenhof, waar eerst een kantoor van Heuga was ondergebracht en dat vervolgens vele maanden leeg stond. Op zich is de komst van Ahrend naar Leusden geen nieuws meer, want dat is al weer een paar maanden bekend. Maar wethouder Jan Wagenaar had voor de vergadering van de werkgroep Economische Zaken. Consumentenbelangen en Werkgelegenheid (ECW) van jongstleden dinsdagavond een vertegenwoordiger van het bedrijf uitgenodigd. Het betrof één van de managers van het bedrijf, de heer J. Reinders Folmer, die was uitgenodigd om wat meer over Ahrend te komen vertellen. Daar wil Wagenaar een traditie van maken: wanneer zich in Leusden nieuwe bedrijven vestigen, dan zal hij ze uitnodigen om zich in de ECW-club te komen voorstellen. „Meneer Ahrend" beet dus het spits af. Hij vertelde dat de Ahrend Groep B.V. zich richt op de markt voor kantoor- en tekenkamerinrichtingen en dat doet vanuit tien vestigingen in het heel land. Sinds 75 jaar is het hoofdkantoor gevestigd aan het Amsterdamse Singel, maar daar vlucht men thans weg in verband met de voortdurende parkeerproblemen. Om een nieuwe vestigingsplaats voor het hoofdkantoor te vinden ging de heer Reinders Folmer op zoek in een gebied dat zich uitstrekte van Amstelveen tot aan de westrand van de Veluwe. De manager: „We hebben in drie dagen tijd zeventig mogelijkheden bekeken. Daaruit bleven er twintig over, die we toen nog eens in één dag zijn langsgefietst. Uiteindelijk kwam Leusden er uit". Reinders Folmer meldde dat Ahrend „pretendeert hier zijn hersens onder te brengen, die nadenken over onder meer marktbenadering en assortimentssamenstelling". De hersens besturen een lichaam dat 1700 personeelsleden omvat. Het bedrijf had vorig jaar een omzet van 280 miljoen gulden. Ahrend brengt naar Leusden 45 mensen mee, die vanuit het Amsterdamse hoofdkantoor overgaan naar het Leusdense. Reinders Folmer: „De meeste van hen werken al heel lang bij Ahrend en hebben er moeite mee dat we Amsterdam gaan verlaten. We zijn hen echter zoveel mogelijk tegemoet gekomen. Onze treinreizigers kunnen de trein van één minuut over acht in Amsterdam nemen en dan worden ze even na half negen ,,'t Is weer voorbij die mooie zomer", zong Gerard Cox, en het is goed merkbaar; veel wind, aten toe regen maar het wat dorre groen krijgt na al die 'litte weer frisse kleuren. Be nadering heb ik voor die nrpsgenoten die ondanks de '<tralende zon kans hebben ge ien hun tuintjes tot kleurige istoorden te maken, 'k Benijd 'e wel eens. als ik plantjes in h tuintje zet, hoor ik ze soms luisteren! we gaan toch lekker ood". D r was een niet meer zo nge dorpeling bezig zijn ro- enperk te wieden en al gauw adden we een babbel. Over rozen en de warme zomer de politiek en hoe het nu erder moet met zoveel jonge ensen die zo weinig vooruit- ichten hebben Had jij vroe- er zulke mooie vooruitzichten 'n vijftig zestig jaar geleden roeg ie een beetje nijdig, ,,je akte aan wat er was, naar je m of niet 'k Moest het bea- en; op m'n dertiende was ik ijna behanger geworden. En ineens zaten we midden de theologie. ..Geloof jij in en God die alles bestuurt, ik iet", zei ie plotseling, „kijk aar om je heen, de hele ardse geschiedenis bestaat oerlogen en geweld en het lootjesvolk moet er voor op- raaien Miljarden zijn er ver oord in naam van de een of ndere god". Ik had er niet oveel op terug te zeggen en oest bekennen vaak bij de ijfelaars te horen. Het be ende verhaal van vroeger haalde hij nog even op: naar de zondagsschool en naar de kerk gesleurd te zijn. ,,Het is nu toch anders" waag de ik nog. „we zijn toch heel anders gaan denken". „Vertel mij maar niks meer, dood is dood en daarmee uit, hou- doe, Wat moeizaam strom pelde hij weg. Met dat hou- doe, verraadde hijz'n Brabant se afkomst. Ik keek nog even naar zijn welverzorgde rozen. Een tijdje later werden we weer eens van doordrongen hoe klein de wereld is gewor den, behalve als je ergens achter in de polder een lekke fietsband hebt en naar huis moet lopen, dan is de wereld nog groot. Op een reisje door Zweden kwamen we terecht bij'de schepper van dat enor me Vikingbeeld dat in de Lien- dert in Amersfoort staat. Wat we daar zagen was overweldi gend, uit sloophout van huizen en schepen bouwt deze beeld houwer, Callo Örnemark, reus achtige figuren uit de Zweedse legenden en sagen Het meest imponeerde ons het op ware grootte nagebouwde schipde Bounty", van dat bekende en door mij stukgelezen verhaal van de muiterij. Het ligt daar tegen een heuvel, een drie master met lichtmetalen zei len De matrozen hangen in de ra's. De hardvochtige kaptein Bligh en de stuurman Fletcher Christian die ongewild mee deed met de muiterij, staan langs de reling. En dit alles opgebouwd uit stukken oud hout, hier en daar wat kleur, dat door regelmatig vernissen z'n glans behoudt. Die Viking in Amersfoort moet ook steeds gevernist worden, anders gaat ie d'r an", zei Callo ons via een vertaalster. We dachten in Stockholm - een mooie stad - aan de arm van z'n vriendin Rhea en met een stok in zijn andere hand, Martin Beek te zien, ook al gepensioneerd. De grote speurder uit de misdaad romans van Sjöwall en Wah- löó, maar 't kan ook iemand anders geweest zijn. En toen was er een ander evenement, ergens in het westen des lands zou het hon derdjarig bestaan van het openbare schooltje waar ik mijn opleiding heb genoten, nou genoten, worden gevierd. Ik heb daar nog al veel op m'n mieter gehad. Een dorpje te gen de dijk aangevleid, gren zend aan een stadje, een dorp je als Hamersveld, vier straatjes, een raadhuis met een pomp er voor en het schooltje. En, daar was een reünie van al de leerlinaen van die jaren, de oudste was zes entachtig Ik kwam daaraan en dacht aan het liedje van Wim Sonneveld „Het dorp, ik weet nog hoe het was. de boerenkinderen in de klas. Een kar die ratelt op de keien" Er waren wel een paar honderd lieden die het feest mee maak ten. Na enig zoeken met mijn naam en jaargang op de borst kwam ik tot de meest verras sende ontmoetingen Zestig jaar geleden zat ik op dat schooltje en ontmoette nu vriendjes en vriendinnetjes van wie ik de meeste al die jaren niet meer had gezien De meesten waren, zo bleek, dicht bij moeders pappot gebleven en maar enkelen waren wat verderde wereld in gegaan En toen kwamen de verhalen, na soms moeizame herkennin gen; weet je nog dat de veld wachter je achter na zat en je middenmin de sloot sprong, enzovoorts, enzovoorts Soms viel er een stilte omdat die en die er niet meer waren. Een keurige bedaagde heer bleek vroeger een der grootste bel hamels van het dorp geweest te zijn. Wat nu een goed uitziende bejaarde dame is, vond ik vroeger de mooiste van het schooltje. Ik bewonderde haar op een afstand, ik heb het haar nu verteld en ze lachte zich naar, „daar ben je nu wel een beetje laat mee" zei ze. En toen was ernog een ver rassende ontmoeting; een goedgeklede mevrouw die ik aanvankelijk niet herkende maar aan wie ik in de loop der jaren weieens dacht, zo van, hoe zou het haar vergaan zijn in het leven. En daar stond ze. een jeugdliefde, toen flitsten allerlei herinneringen op, en samen hebben we die uit zit ten pluizen en op zitten halen Het werd het verhaal van ve len, vreugde en verdriet, en, hoe zou het ons vergaan zijn als het zus of zo gelopen was. Toen was het ook nog zo dat de echtgenoot van m 'n jeugd liefde een schoolvriendje was, dus begonnen we weer op nieuw van weet je nog. En ook over de rijke boeren die de dienst uitmaakten, in het dorp en zijn verbittering toen ie van school af moest omdat ie een rijk boerenzoontje terecht had afgetuigd. „En," zei ie nog „toen moest ik naar een erg christelijke school in het nabije stadje, dat heeft me geen goed gedaan. De nostalgie rees de pan uit, we moesten wel op houden, anders had ik nu nog in 't dorp gezeten. 'k Ben toen nog het dorp rondgegaan Dorp' Hoogbouw tot in het onemdigde, tot twin tig, vijfentwintig hoog, stel je voor, zoiets in Leusden, al die opberghokken 'k Vond niets meer terug van m 'n jeugdherinneringen, niets meer van de weggetjes en laantjes waar we als verliefden hadden rondgedoold Sp met een busje van het station In Amersfoort opgehaald". Ahrend komt (2) Boeiende informatie, maar wat Harm Offereins - hij zit vanuit de gemeenteraad in ECW-nu graag wilde weten was: waarom heeft Ahrend nu zijn keuze juist op Leusden laten vallen als vestigingsplaats voor het nieuwe hoofdkantoor? Reinders Folmer aarzelde niet „deze zeer indringende, bijna impertinente" vraag te beantwoorden. Het ging de direktie van Ahrend om een plaats, die vanuit het hele land gemakkelijk bereikbaar moest zijn. Leusden voldeed aan die eis en bovendien stond hier een gebouw leeg, dat met enige aanpassingen, geschikt was voor het bedrijf. „En", voegde Reinders Folmer daar aan toe, „we kunnen hier in Gods vrije natuur tot onszelf komen". Harm Offereins: „Die Schoolsteegbosjes zijn overigens niet vrij toegankelijk, daar bent u toch van op de hoogte?" Reinders Folmer: „Zeker. Maar dat park bij Princenhof is ook heel prachtig." Jan Wagenaar, voorzitter van ECW, meldde dat hij de Ahrend-mensen er en passant ook nog even op gewezen had, dat er links en rechts in Leusden nog wel kaveltjes grond te koop zijn. Gevaarlijke doelen Wie vorige week donderdag naar het Jeugdjournaal heeft gekeken is op de hoogte van het feit, dat overal in ons land gevaarlijke doelen staan. Het gaat om ijzeren voetbaldoelen, die los op het veld staan. Er zijn in Nederland al zeven kinderen om het leven gekomen door ongelukken met deze doelen. Ze vallen namelijk zeer gemakkelijk om, wanneer kinderen er aan gaan hangen. Die kinderen kunnen dan onder die doelen terecht komen met de genoemde ernstige gevolgen. De stichting „Consument en Veiligheid" heeft er bij de landelijke overheid op aangedrongen om dergelijke gevaarlijke doelen te verbieden. Dat landelijke verbod zal echter niet op korte termijn tot stand komen en daarom heeft de stichting ook aan alle gemeentebesturen een brief geschreven met het dringende verzoek om de speeltoestellen te verwijderen. Amersfoort heeft alle losse voetbaldoelen van de speelvelden verwijderd en - in afwachting van een beslissing, wat er mee moet gebeuren - opgeslagen op de gemeentewerf. In Leusden, waar zes paar van deze doelen staan, heeft het college inmiddels besloten, wat er mee gedaan gaat worden. In zijn vergadering van jongstleden dinsdag heeft het college van B. en W. besloten dat deze doelen op zeer korte termijn zodanig in de grond zullen worden bevestigd, dat zij niet meer los gemaakt kunnen worden. En voor de tussentijd, waarin dat nog niet gebeurd is: niet aan die doelen gaan hangen! Dat is levensgevaarlijk. De SBBO komt naar Leusden, maar blijft de HBOV volgens Deetman wel hier Als het aan de meerderheid van b en w ligt komen er twee nieuwe maneges in Leusden, lees ik. Heeft het CDA al een diep gaand onderzoek gepleegd aangaande de woningnood ellende van de Leusdense po- nies en paarden Cynische Leusdenaar „Waar heb ik toch pas nog gelezen dat het CDA alleen verstand van circuspaarden heeft?" In de slag om de Inslag Maar er is verder niks aan de hand. alles kan gewoon door gaan. zegt Wagenaar. Jawel, maar zeker Wagenaar moet als goed ingevoerd za kenman weten, dat echte garanties in ieder geval zwart op wit dienen te staan Met die tennisclubs is het trou wens net een kwestie van „Jantje lacht en Jantje huilt." Dan zijn ze niét, dan weer wèl blij met die tennishal Ach, je moet maar denken dat zoiets in de lijn ligt: ook een tennisbal vlieg van de ene naar de andere kant. Ook zo benieuwd of de PvdA- leden last hebben van vernieti gingsdrang? CD A-er „Als je maar weet, dat we geen onderzoek gaan in stellen naar de mate van de gewetensnood der rooie rak kers!" Gedeputeerde Schapenk, u weet wel de man van de vijf beroemde vingers, vertelt, dat hij geen woningbouw zoekt op gevoelige plaatsen Betekent dit. dat we moeten konkluderen dat in Leusden binnenkort met de woning bouw wordt gestopt? Eh. nee. dèt ligt een beetje gevoeliger. Kop „Golfbaan complex komt dichterbij Laten we met z'n allen hopen, dat dit bij wijze van spreken is. Trouwens, had u ooit gedacht dat er in Leusden in deze crisistijd nog liefst 600 inwo ners zijn, die in staat zijn f 600,- per jaar kontributie neer te tellen voor een partijtje gom Dat zie je verkeerd, Kantlijner! Dat zijn Leusdenaren die heel goed economisch weten te denken Kijk, dat zit zo Je kunt het hele jaar golf spelen Ook in de winter. En als er dan sneeuw ligt, dat wordt er gewoon ge speeld op langlauflatten. Spaart een wintersportvakan tie uit. En natuurlijk worden er dan zwarte balletjes gebruikt, dat spreekt. Als ik het goed heb begrepen, krijgen we een ambtenaar voor verkeerslichten Want die dingen werken zo slecht, begrijp ik, dat ze om de haverklap gaan knipperen en dan moet er zo'n servicewa gen uit Haarlem komen omdat dat zo duur is, komt ie niet en dus Aha! Dat is dus de ware knip per-reden Toch jammer voor onze libera le wethouder, dat ook deze luchtballon zo eenvoudig door te prikken is. Of hebben we het nu over luchtkastelen? Ik heb trouwens een beter idee: kan de gemeente niet veel eenvoudiger betere, nieu we verkeerslichten bestellen die niet steeds maar weer aan het knipperen slaan? Die zijn er namelijk ook, hoor! Komen we toch weer op het CDA terecht. Dat is de schuld van Henk van der Sloot, die ontdekt heeft, dat er zoveel zwaar verkeer over de Lock- horsterbruggetje gaat Oei Henk, het desbetreffende voorstel zeker niet aan een diepgaand onderzoek onder worpen vóórdat er vóór werd gestemd Misschien dat het geachte raadslid alsnog een initiatief voorstel in kan dienen om die zware toestand op dat brug getje alsnog terug te draaien? Want ach, een paar verbods borden zijn toch zo geplaatst en beslist niet zo duur als een nieuwe brug De vijftigjarige toneelvereni ging De Eendracht groeit en bloeit, lees ik Dan hebben we nog meer ko medianten in Leusden gekre gen dan ik dacht. De verkeersbrigadiers-en dat is een véél ernstiger zaak - zitten in de problemen en als ik het goed heb gelezen, hoeveI ze daarmee niet bij de ge meente aan te kloppen Als ik het niet dacht. Maar wie is er dan wèl verantwoordelijk voor de verkeersveiligheid van de schoolgaande jeugd? Was er niet ooit een wethouder die van zulke prachtige, gloed volle verhalen wist te houden over het realiseren van veilige schoolroutes? Weemoedige Leusdenaar „Ach, wat was dat toch een prachtig luchtkasteel Voor de cursus „Omgaan met geld' van Latent Talent heb ben zich maar vijf Leusdena ren gemeld, lees ik tot mijn droevenis Eén vraag nog blijft me pijni gen Welke gemeenteraads- fraktie was het Lisiduna hield een fraaie show. Dat is waar. Maar opnieuw wordt een fraai bordes pijnlijk gemist om de taptoe te blazen. Hoor je dat. Heijden rijk Ten langen leste is de Schaapskooi nu een geïso leerde veste De gemeente, zo hoor ik fluis teren, heeft een abonnement op het blad „Knip" geno men. Consument Coffeeshop verandert van naam en eigenaar De coffeeshop in het winkelcentrum de Hamershof is in andere handen overgegaan. De nieuwe eigenaar is Henk Dalmulder, een Leusdenaar die al beschikt over de nodige horeca-ervaring Eén van de eerste dingen die Henk Dalmulder gedaan heeft, is een naam bedenken voor zijn koffiezaak. De coffeshop heeft de naam „Sfinx". Een sfinx was in het oude Egypte een afbeelding of beeld van een liggende leeuw met een koningskop. Het was in die dagen een uitdrukking van het goddelijk karakter van de farao Waarom nu juist de sfinx is uitgekozen als beeldmerk van zijn nieuwe zaak weet de heer Dalmulder niet goed uit te leggen.Hou het er maar op dat de sfinx iets mysterieus over zich heeft en dat ik in mijn zaak juist het tegenovergestelde wil bereiken", aldus de nieuwe horeca-ondememer De „Sfinx" zal niet alleen een zaak zijn waar men terecht kan voor een kopje koffie of een kopje thee. De zaak krijgt het etiket coffeshop-bar. om duidelijk te maken dat men er ook terecht kan voor een alcoholische versnapering. Voor het winkelend publiek wil de heer Dalmulder echter zijn deuren vanaf tien uur 's morgens wijd open zetten om de gelegenheid te bieden een kopje koffie te komen drinken Een gebakje bij dat kopje koffie hoeft niet te ontbreken. De heer Dalmulder overweegt om zijn pas verworven zaak in januari te veranderen. De coffeeshop zal dan meer naar de ideeën van de nieuwe eigenaar worden ingencht. „De Sfinx" is dagelijks geopend van tien tot middernacht. Vrijdag- en zaterdagavond zelfs tot één uur 's nachts. Zondag is het horeca-bedrijf gesloten Nog meer nieuws vanuit ECW. De werkgroep bestaat sinds de aanvang van deze raadsperiode. Afgesproken werd, dat vertegenwoordigingen vanuit de gemeenteraad, hetarbeidsburo, de bedrijvenkring Leusden, winkel'ers-organisaties, de ambulante handel, de Kamer van Kr jphandel en consumenten deel van de adviesclub zouden uitmaken. Nou zit inmiddels iedereen in ECW, behalve de consumenten. Maar daar gaat de eerstvolgende vergadering verandering in komen. Naar aanleiding van een publikatie in de Leusder Krant, waarin werd gemeld dat er nog geen consumenten in ECW vertegenwoordigd zijn, heeft mevrouw Kreber-Garsten zich bij de gemeente gemeld. Zijheeft wel zin om in ECW de stem van de consument te laten klinken. Mevrouw Kreber, die in het onderwijs werkzaam is geweest, zal op persoonlijke titel het lidmaatschap van ECW gaan bekleden. Zij is geen lid van welke organisatie dan ook en acht zichzelf juist daarom in staat tot een volkomen onafhankelijk oordeel. Onlangs heeft mevrouw Kreber een oriënterend gesprek gehad met de heer G. Stein, ambtelijk medewerker. Voor de volgende vergadering van ECW zal zij worden uitgenodigd. Aerobic En dan meldt Jan Dotinga van de sportschool ons nog, dat twee van zijn medewerksters mee gaan doen aan de Nederlandse kampioenschappen „Aerobic Dancing". Die kampioenschappen vinden aanstaande zaterdag in Eindhoven plaats. Ria en Lenita gaan er naar toe en zij maken deel uit van het team van sportschool Boersema uit Amersfoort. Op het terrein van de Aerobic werkt Dotinga samen met Boersema. Volgende week zullen we melden, hoe het met beide danseuses is afgelopen.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9