oda-zat. zet met 3-1 VM Boys aan de kant oda-zondag ver- iiimt te scoren Geen contributie verhoging bij Roda Roda (zat.) ongeslagen BV'7 5 vergaderde Kunstgras bittere noodzaak voor MHC KPJ Em meioord bezocht A'veld Toxopeus 12e bij Worldcup Viswedstrijd Kantongerecht Amersfoort ■raasden krant: Jaarvergadering had vlot verloop ■:- Wmè/Ê&%0? Sieraden gestolen SVA- JEUGDUITSLAGEN -*>A- *?S8y. Imoment Roda - SVM Boys !USDEN Er is weer eens J gespeeld en we hebben weer gewonnen, meldde ler Richard Beumer na af in de Roda-kantine. De jon- i hielden zich goed aan hun rachten. Vooral Lidus Vaart- lie een speciale rol had in de dekking kweet zich goed van taak. De hele ploeg heeft wens goed gepresteerd, agressief voetbal hebben VM Boys weinig kans op een resultaat gegeven", zei de baar opgeluchte trainer, irt de Haan had tegen de uit Maartensdijk plaats en maken voor André van eren op de libero-positie, zijn er nog steeds niet uit als laatste man gaat funge- We geven beide spelers een en zullen binnenkort de ba- opmaken wie de juiste spe- oor deze plek is," verduide- Beumer. de beginfase ging het spel en weer zonder echte sco- kansen voor beide doelen, slijk was dat de heren uit lensdijk Roda niets kado geven. Fel tackelend en nd probeerden ze Roda uit pel te halen. Een flinke re net voor de rust bracht (verkoeling nadat aan beide de eerste boekingen ge- waren. Coen van Dijk, no gal zwaar bejegend doorzijn di recte tegenstrever, bracht de za terdag-formatie kort voor de thee, op een pschychologisch gunstig moment, aan de leiding. Een lage voorzet vanaf de linker kant van Fokko v. Leyenhorst die slim zijn man uitspeelde werd fraai in het doel gekopt wat de 1-0 ruststand betekende. De harde strijd ging na de pau ze onverdroten voort Sober ver dedigend Roda de voorsprong via snelle aanvallen te vergroten Een interceptie van de actieve Ton Kaspers die de bal direct breed op v. Leyenhorst legde bracht Roda op 2-0. Beheerst schoof de rechterspits het leder onder de vallende doelman door. Ruud Stoelhorst was aan het einde van zijn Latijn en werd door Ronald de Haas vervangen. Nog maar net in het veld schoot de Haas Roda naar 3-0. In plaats van af te spelen naar midvoor Coen van Dijk draaide hij op zijn bekende manier van zijn tegen stander weg en kwam vrij voor het doel. Tegen zijn schuiver had de SVM-goalie geen verweer. Kort daarna had hij een prachti ge voorzet moeten afronden Snoeihard schoot hij de bal eni ge meters voor het vijandelijke doel hoog over. Een hoge voor zet in de Roda-defensie bracht voor SVM-Boys de verdiende eretreffer op het scorebord. Een gemene tackle op de benen van de alleen doorgebroken Coen van Dijk leverde kort voor het eindsignaal op de rand van de zestien meter een vrije trap op. De vrije trap werd slecht geno men zodat de eindstand op 3-1 in het voordeel van de zaterdag bleef De overige uitslagen Roda-za- terdag. Roda 2 - SVM Boys 2 1-1 EFC 2 - Roda 3 0-2 Roda 4 - Posthoorn 4 4-1 DVS 11 - Roda 5 4-0 Roda 6 - NSC 6 2-4 VVOP 8 - Roda 7 2-2 Voor de SVM Boys was het geen gemakkelijke klus om aan de bal te komen JSDEN Op een goed be daar Nimmerdorveld heb- toda en Amsvorde de pun- eurig gedeeld. Na negentig en prijkte de 0-0 stand nog op het scorebord. Winst- tn waren er voor Roda wel ezlg maar als je vergeet te n win je nimmer de pot. basis had Jaap Zweinen- de plaats van de gebles- Bert Staubach overgeno- De eerste twintig minuten voor de mannen van Ams- die Roda het spel dlcteer- *la enige tijd wisten de vol gelingen van trainer Ton aan de druk te ontkomen. Kansen voor Eric Jan Sleeking en Jaap Zwei- nenberg werden niet benut zodat met de bekende brilstand de rust aanbrak. Na de thee verscheen een her boren Roda-formatie op het veld. Amsvorde had weinig meer in te brengen en kwam met de rug tegen de muur. Schitterende mo gelijkheden om de score te ope nen werden verprutst. Tot tweemaal toe verscheen Roda- midvoor alleen voor het Amsvor de doel. Even zoveel keer schoot hij het leder in de grijpgrage handen van de Amsvorde-doel- man. Hans Vrijhoef overkwam het zelfde. Heer en meester bleef Roda maar kon dit overwicht met in doelpunten uitdrukken. De wissel van de moegestreden Eric Jan Sleeking voor Eef van Don gen kon hier ook niets dan veran deren. In de eerste helft was Mare Swarte geblesseerd uitge vallen. Zijn plaats werd door Hans Heijmen ingenomen die daarmee in de standaardforma tie debuteerde. „Ondanks goed spel hebben we een kostbaar in de Keistand ach tergelagen", zei begeleider Cees Leijenaar na de wedstrijd en dat is zonde of niet soms! De overige uitslagen van de zondag waren: Roda 2 - CDW 2 1-2 Roda 5 - VVZA 5 3-4 HVC 5 - Roda 6 6-3 Roda 7 - Amsvorde 6 2-5 LEUSDEN De Til organi seert op zaterdag 1 oktober voor de eerste keer een viswedstrijd tussen 07.00 en 11.00 uur. Deel nemers worden verzocht om 06.45 uur aanwezig te zijn bij het Valleikanaal (brug) aan de Zwar- teweg. De kosten voor deze vis wedstrijd bedragen 3 gulden. Na de wedstrijd is er prijsuitrei king en een gezellig samenzijn in De Til. Men kan zich telefonisch aanmelden tussen 20.00 en 22.00 uur bij De Til, telefoon 941826 of via de telefoonnummers 944179 of 941223. Voor meer informatie kan men dinsdag- en vrijdag avond in De Til terecht. DINSDAG 20 SEPTEMBER 1983 LEUSDEN De vrijdag ge houden jaarvergadering van Ro da '46 kende een vlot verloop ondanks de 26 punten tellende agenda. We kunnen op een goed seizoen met enige kleine nega tieve aspecten terugzien", aldus de Roda-voorzitter In zijn ope ningswoord in een goed gevulde Roda-kantine. „De zelfwerk zaamheid van de leden is aardig van de grond gekomen maar is nog voor verbetering vatbaar, daar we in de toekomst voor steeds maar weer hogere kosten komen te staan. Onze sponsor wil ons hierbij helpen", meldde hij de vergadering. „Wikkels van alle produkten die deze firma op de markt brengt kunnen eer daags in een grote doos in de kantine gedeponeerd worden waarvoor we geld ontvangen", meldde de praeses. „Hierbij zijn we als bestuur uiteraard blij en we hopen dat dit gebaar van Nobo aan zal slaan en de nodige centjes zal opleveren". De notulen en jaarverslagen werden goedgekeurd alhoewel de post huisvestingskosten on derschat was en de nodige ge spreksstof opleverde. Ondanks aanbevelingen om de contributie wel te verhogen gezien de prijs stijgingen die in de toekomst Ro da boven het hoofd hangen vond het bestuur het niet nodig de contributie voor de spelende le den te verhogen. Hiermee ging de vergadering akkoord nadat het bestuur duidelijk had ge maakt dat dit voorstel goed on derzocht was en een grote verho ging er in de toekomst niet in zit. De verhoging van de niet-spelen- de leden met stemrecht werd door de leden niet geaccepteerd Het betreft hier juist de mensen die veel tijd pro deo in Roda steken. Daar moet wat tegen overstaan en daarom moet de vereniging maar voor de zgn KNVB-bijdrage opdraaien, aldus een meerderheid van de verga dering De verkiezingen van het be stuur en de diverse commissies had weinig voeten in de aarde Cees Leyenaar jr en Andries van de Last traden om uiteenlopende reden af terwijl de voorzitter Ben de Haan en Hessel de Ruig zich herkiesbaar stelden Nieuwe Jeugdvoorzitter werd Jos v.d. Ploeg terwijl de plaats van vice- voorzitter nog leeg bleef omdat het bestuur er nog niet in ge slaagd was om de juiste persoon daarvoor te vinden. De goedkeuring voor de over gang van Gert Osnabrugge naar de zondag was al door het be stuur in orde bevonden maar was in strijd met de reglementen daar de persoon in kwestie buiten de gestelde termijn zijn voorkeur uitgesproken had. Het mandaat dat het bestuur wilde om in de toekomst dergelijke gevallen snel op te lossen werd door de ledenvergadering niet aanvaard. Het voorstel vanuit de leden om de termijn binnen de vereniging met één maand te verlengen werd goedgekeurd. De rond vraag leverde weinig meer op zodat rond de klok van tien deze praatavond ook weer tot het ver leden behoordde. LEUSDEN Met zes punten uit drie wedstrijden staat de za terdag-formatie samen met Bar- neveld ongeslagen aan de lei ding. Een weelde die in jaren niet is voorgekomen en veelbelovend is voor de toekomst. SEC haalde wederom bakzeil en ging thuis tegen het toch niet zo sterk ge achte Naarden met 1-3tenonder. F.C. Horst verloor van TOV met 1-2 terwijl Hees tegen Bloemen- kwartier nipt met 1-0 won. Uni cum tegen Sperwer werd afge last. De uitslagen in de 1e klasse A: SEC - Naarden 1-3 Unicum - Sperwer afg. F C. Horst - TOV 1-2 Hees - Bloemenkwartier 1-0 Hulshorst - Barneveld 1-2 De ranglijst na 3 wedstrijden Barneveld 3 6 (8- 3) Roda '46 3 6 (7- 2) TOV 3 4 (8- 4) Naarden 3 4 (4- 2) Hulshorst 3 4 (4- 2) SVM Boys 3 3 (6- 5) Hees 3 3 (2- 2) Sperwer 2 2 (3- 2) Bloemenkwartier 3 1 (0- 3) Unicum 2 0 (2- 8) F C Horst 3 0 (1- 5) SEC 3 0 (3-10) De Roda-zondag speelde te gen Amsvorde gelijk en heeft met 3 uit 3 de balans volledig in even wicht. Zuiderzeevogels tegen Laren eindigde in remise. Hoog landerveen pakte de tweede zege op rij. VVZA moest tegen Barne veld het onderspit delven het geen de Barnevelders alleen aan de leiding bracht. Ook hier viel de eerste afgelasting te noteren. De uitslagen waren: Zuiderzeevogels - Laren 1-1 Hooglanderveen - Gooische Boys 2-1 Naarden - APWC afg. VVZA - Barneveld 0-1 Actif - Veensche Boys 1-0 Amsvorde - Roda '46 0-0 De rangslijst van de 1e klasse A Actlf 3 4 4-3) Hoogl.veen 3 4 5-5) Gooische Boys 3 3 5-4) Zuidzeevogels 3 3 3-3) Amsvorde 3 3 3-3) Roda '46 3 3 2-3) Laren 3 2 4-6) APWC 2 1 1-3) Veensche Boys 3 1 2-6) Naarden 2 0 1-61 Barneveld VVZA 3 6 (10-2) 3 4(6-2) In de 2e klasse A verloor BW met 3-2 van Olympia De overige wedstrijden werden hoogstwaar schijnlijk afgelast. Achterveld genoot op de regenachtige zon dagmiddag van een vrije dag. De ranglijst opmaken heeft niet zo veel zin nu de teams enerzijds door het oneven aantal clubs en anderzijds door de afgelastingen een scheef beeld geven waaruit nog weinig valt op te maken. LEUSDEN - Het gereedkomen van het nieuwe clublokaal (door de leden zelf verbouwd en inge richt), het nieuwe clubembleem, instructieboek en de nieuwe la kens die eerdaags op de biljarts geplaatst worden, waren de be langrijkste zaken die afgelopen seizoen aan de orde kwamen en van Biljard Vereniging '75 een volwaardige biljartclub maakte, aldus voorzitter Kramer in zijn openingswoord. Met de medede ling dat de biljartvereniging me dewerking heeft toegezegd aan de Initiatiefgroep „TussenTijds" voor sport overdag de praeses zijn voorwoord af. De notulen en jaarverslagen kre gen de goedkeuring van de verga dering terwijl ook de kas in orde werd bevonden. Het bestuur dat in de persoon van C. Kisteman uit breiding ondervond kreeg van de leden toestemming om het ledental van 36 naar 50 op te voeren. Het bestuur nodigde de leden uit om dit seizoen massaal aan de huiscom petitie en het Kersttoernooi deel te nemen wat door de leden gehono reerd werd De rondvraag leverde weinig meer op zodat voorzitter Kramer met zijn bestuursleden F Wisman (secretaris), W Hofman (penning meester) en J. A. Kramer (wed strijdleider) en C. Kisteman (club huiszaken) op een probleemloze avond konden terugzien. COMPETITIES Met 3 senioren en jeugdteams gaat Biljartvereniging '75 aan de competitie deelnemen. In de na tionale kadercompetitie speelt B.V. '75-1. Frank Wisman, Gerard Landman en Jos van Kooy gaan de kleuren van B.V. '75hooghou- den. John Kramer, Cor Kisteman en Tom Kramer komen in het distrikt Eemland C 1 klasse uit terwijl team 3 in de C4 klasse hun wedstrijden zullen spelen Wil lem Hofman, Ferry Heuvelink en Hans en Ben van Dijk zijn de vaste spelers in deze klasse. De jeugd is in het distrikt 't Gooi ondergebracht Edwin Hof man. Anno v.d. Berg en John v.d Wijngaarde vertegenwoordigen team 1, terwijl Vincent Steen beek, André de Wit en Christiaan van Beek in het 2e team zullen spelen. Team 3 wordt tenslotte door Robin Dammers, Erik Tol boom en Bas van Doorn ge vormd. Mark van Bedum en Jo- han van Rooyen zijn de algeme ne reserves. LEUSDEN Het rapport dat Burgemeester en Wethouders van Leusden in kennis stelt over het nijpende velden tekort na het wegvallen van de velden aan de Middenweg Is positief ont vangen, aldus de voorzitter van de hockeyclub tijdens de leden vergadering. Toch zal het kunst grasveld nog enige tijd op zich laten wachten daar de financiën voor deze investering nog niet rond zijn en op de nodige bezwa ren stuiten. Wat de hockeyclub te doen staat als de velden overbespeeld raken, blijkt een grote vraag Wel is het zeker dat de jongste cate gorie spelers (zgn. mini-afdeling van de ruim 700 leden tellende club nauwelijks meer kan groei en, hetgeen bijzonder jammer is. Het kunstgrasveld zou deze pro blemen oplossen aldus het jaar verslag. De jaarverslagen konden de goedkeuring van de leden weg dragen In het bestuur vond een wissel plaats, mevrouw J Trost neemt de plaats van B. Hilberts in Mevr. M. v.d. Kroon werd door de vergadering tot lid van ver dienste benoemd. Het bestuursbeleid voor het sei zoen '83/"84 staat geheel in het teken van het tienjarig bestaan dat onder de naam „Leustrum" dit seizoen gevierd zal worden. ERSFOORT De heer R itten had zijn vader, die een ooi heeft een handje gehol- 'P een drukke ochtend. En oor moest hij zich nu ver- 'orden op de strafzitting iet kantongerecht Amers- [van 15 september, want hij liet in het bezit geweest van istructeursbewijs jnou eens voor" zei de kan- hter „dat U geopereerd worden aan een voetbal- Die operatie gaat niet best afloop krijgt u te horen: ja, ïmt omdat het zo druk was irurg heeft zich door zijn Paton helpen. Zou u dat leuk I niet leuk" gaf verdachte Nt feit dat hij inmiddels wel (nstructeursbewijs kon to- f en 2e'fs met achten voor zijn geslaagd was, was toch ,unt in zijn voordeel pft dus een voorschotje Pen Nou, normaal is een fvan f250,—, maar ik ver- Wel u tot f 100,—" „Prima" vond verdachte opge lucht De heer v.d. H. uit Renswoude veroorzaakte een aanrijding in de Dorpsstraat, toen hij met zijn landbouwtrekker linksaf wilde slaan „Het stoplicht sting op rood. Toen ik optrok, heb ik eerst de 3 auto's laten passeren die achter mij stonden. Maar toen ik opzijdraaide, kwam er nog een vierde auto aan met vaart. Ik draaide wel terug, maar een trek ker is langzaam hé. Hij pakte nog net mijn linker achterwiel" „U heeft inderdaad het verkeer gehinderd" vond de kantonrech ter „Waarom heeft u die accept giro van f 175,— niet betaald?" „Nou, ik vond het ontzettend veel". „Is de schade afgewikkeld7" „Jazeker, maar mijn trekker had niks. Die kan wel een stootje hebben". „Nou, u bent een goeie advocaat voor uzelf. Ik zie u nu niet be paald als een gevaarlijke auto mobilist en ik denk dat degene die er nog gauw langs wilde wat meer defensief had moeten rij den. Men weet dat trekkers lang zaam reageren Ik veroordeel u tot f 100,—. U kunt nog in hoger beroep". „Nee, nee, nee!" GEVAARLIJKE AUTOMOBILIST Wel een gevaarlijke automobi list was volgens de kantonrech ter de heer v.d B. die 160 km had gereden op de snelweg en ook nog rechts had ingehaald. Ver dachte protesteerde tegen het feit dat het rechts inhalen hem werd aangerekend. „Dat was in de gegeven situatie het verstandigste". „Ja, met zo'n vaart kun je niet veel anders! En dat op een rusti ge zondagmiddag. Volgens de foto's heeft u gereden alsof u op het circuit van Zantvoort bezig was!" De boete werd in totaal f 1000,— en gecombineerd met een voor waardelijke ontzetting uit de rij bevoegdheid van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. GEEN ONDERWIJS Het dochtertje van defamiliev W. uit Amersfoort had vanaf haar 10e jaar nauwelijks meer onder wijs gehad, omdat ze thuis in de huishouding moet helpen Vader en moederstonden beiden terecht. Moeder: „Ze moet thuis helpen vanwege mijn gezondheid, want van de 4 dagen lig ik er 3 in bed Dit is een noodsituatie en boven dien kan ze lezen, rekenen en schrijven en dat vind ik genoeg" De kantonrechter bestreed de noodsituatie. „Daarvoor duurt het te lang. Natuurlijk, als een moeder een been breekt en er zijn kleine kinderen, dan kan het nodig zijn dat de oudste thuis blijft zolang er geen definitieve oplossing is Maar Jantje heeft al 3 jaar geen school meer gehad!" „Ze kan lezen en schrijven". „Ja en dat vindt u voldoende, maar de wet niet. Jantje moet weer naar school, u krijgt allebei f300,boete, waarvan f 150, voorwaardelijk". Vader en moe der draaiden zich boos om: „En ze gaat niet!" ACHTERVELD - Uit een wo ning aan de Pater Stormstraat worden sinds zaterdagavond gouden sieraden, een draagbare tv, een schilderij, boormachine en eurocheques vermist. Men heeft kans gezien het pand via de achterzijde binnen te komen. ACHTERVELD - In het kader van het uitwisselingsprogram ma had de Achterveldse K.P.J. een bezoek gebracht aan de K.P.J. in Emmeloord. Door de Emmeloorders werd het afgelo pen weekend een tegenbezoek gebracht aan Achterveld. Om de stemming er in te brengen werd de avond om 20.00 uur begon nen met een disco. Om 21.45 uur kwam een negental K.P.J.-ers uit Emmeloord binnen. De overige deelnemers kwamen zaterdag. Het werd een gezellig weerzien. Er werd een kennismakingsspel gespeeld, doch dit bleek niet eens nodig te zijn. De meesten kenden elkaar nog van het eerste bezoek. Zaterdagmorgen om 10.30 uur was het verzamelen bij Rien Coen- ders. Daar werd eerst koffie ge dronken waarna de groep van on geveer 30 man op de fiets stapte. Ongeveer een uur werd er door het dorp en in de omgeving van het dorp rond gefietst. Daarna reed men in de richting van het bos waar een vossenjacht zou worden ge houden. Daar de vossenjacht vroe- ger was afgelopen dan men ver wacht had werd er verzameld in de Moespot waar nog een gezellige bingo werd gespeeld. Om 19.00 uur werd een H Mis bijgewoond in de St. Josephkerk Vervolgens vertrok men naar Ida waar een groot schuurfeest was georganiseerd. Niet minder dan 175 personen namen aan dit feest deel. De muziek werd verzorgd door discotheek Van Loon uit Amersfoort Zondagmorgen was men vrij zo dat men bij de gastgezinnen kon blijven. Zondagmiddag was het om 13.00'uur weer verzamelen in de Moespot. Er was voor deze middag een waterballet gepland Door de slechtere weersomstandigheden kon dit echter niet doorgaan De middag werd nu doorgebracht met kaarten en een aantal andere spel letjes. Om ongeveer 17.30 uur werd deze middag afgesloten. De avond werd besloten met disco waarbij de muziek werd verzorgd door Black Power. Na een uitge breid afscheid vertrokken de gas' ten na een zeer gezellige uitwisse ling naar hun woonplaats. Achterveld A1 bleef ongeslagen, evenals de dames junioren die overigens een bijzonder zwakke wedstrijd speelden tegen Barne veld 0-0. Achterveld A1 - VVZ'49 A1 2-0 Achterveld A2-EemdijkA1 1-4 Achterveld B1 - VVZA B3 0-4 Achterveld C1 - Spakenburg C2 7-2 Achterveld D1-CJVVD1 1-1 VVZ'49 D2-Achterveld D2 4-0 Achterveld E1 - Soest E2 3-1 Achterveld F1-Roda F5 1-1 Dames junioren Achterveld - Bar neveld 0-0 Dames junioren Achterveld - Saestum 3-3 Meisjes Achterveld-Saestum 4-0 FIETSCROSS: Zaterdag 10 sep tember j.l. werd de eerste van de drie clubwedstrijden bij de FCV de Heuvelcrossers verreden. Zeven tig leden deden aan de clubwed strijden mee. Voor zaterdag 24 september staat de tweede wed strijd in deze serie gepland. Na afloop worden de deelnemers op een barbecue feest onthaald. HOCKEY: Onlangs werd de pro motie/degradatie regeling gepubli ceerd. In de 1e klasse waarin de Leusdense heren uitkomen promo veert de kampioen naar de over gangsklasse terwijl de twee laat- sten naar de 2e klasse degraderen. De dames die in de 3e klasse goed van start zijn gegaan komen bij een kampioenschap rechtstreeks in aanmerking voor promotie terwijl de nummers 2 in een vierkamp (halve competitie) gaan uitmaken wie de nog resterende plaats in de 2e klasse mag opvullen. De onder ste op de ranglijst zakt naar de 4e klasse af. LEUSDEN In het Zuidhol landse de Lier eindigde de Leus dense topbowler Jan Toxopeus in de finale van AMF Worldcup op de twaalfde plaats. De onder linge verschillen tussen de fina listen waren bijzonder klein. „Met vijf pins zou ik op de zesde plaats hebben gestaan", aldus de Leusdenaar die toch niet hele maal tevreden was over zijn pres tatie. „Ikzitnu nettegen detopaan", zegt Jan Toxopeus." Ik wil van die top deel uit maken en moet daarom mijn gemiddelde met een paar punten omhoog zien te schroeven tot 180 punten. Ik geef mezelf nog vijf jaar om op dit niveau mee te kunnen draaien", aldus de speler van Bowling Bond Leusden Vijftien uur per week is Jan Toxopeus op de bowlingbaan te vinden. Tweemaal per week traint hij terwijl de bowler daar naast voor de competitie speelt en op toernooien uit komt Bow ling vergt veel van je concentra tie Voor driekwart wordt het re sultaat beheerst door de concen tratie. Technisch heeft hij veel bijgeleerd van het lesgeven en denkt nog een jaar of vijf alles voor zijn sport opzij te zetten. Op de vraag of hij aan het bowlen geld over houdt, zegt hij: „Voor mij zijn weinig geldprijzen weggelegd. Ik hou wel bekers aan de sport over. Wekelijks geef ik zo'n zestig gulden aan het bowlen uit. Er moet dus dik geld bij, maar dat heb ik er nog steeds voor over"

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7