>oda-zondag bleef iet 2-0 overeind Roda (zat) alleen op kop VA houdt het p gelijkspel ockey-heren erspeelden de winst 60 scholieren vielen in de prijzen bij De Haaien leusder* krant Nog geen punten voor SV A-dames Basketbalheren nog niet op dreef ockey- tslagen I Duo Bokhorst wint jeu de boulestoernooi Singelruiters in de prijzen Kaarten in De Til Goede competitie TTCLI INDIVIDUELE SCHOLIEREN ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Klaverjas- uitslagen luSDEN/CENTRUM Het len van Roda met Veensche Jvoor de zondagse 1e klasse as nog geen minuut aan de toen de Buiningparkers s op voorsprong kwamen. Uit een corner van Bas Peters kopte Hans Vrijhoef keihard in. De bal werd nog wel gekeerd, maar dat gebeurde volgens de in de directe nabijheid opgestelde scheidsrechter van achter de doellijn. Verder gaf de eerste wedstrijdhelft weinig opwin dends te zien. Met uitzondering wellicht van de wissel van Peter Knijf voor de geblesseerde Erik Jan Sleeking. DINSDAG 27 SEPTEMBER 1983 7 Spelmoment Roda zondag - Veensche Boys t ging er soms vrij fanatiek aan toe HTERVELD Achterveld ilde zondagmiddag een wedstrijd tegen B.V.V. uit icum dat tot heden nog punt^* was. Met uitzondering van orst was Achterveldse team er kompleet. Achterveld )n direct bij de aanvang met allend te spelen. Na onge- 5 minuten werd A. Tolboom >t 16 meter gebied onderuit- tald, hetgeen Achterveld een schop opleverde. H. van enbeek wist deze kans te Ook in de tweede helft was het najaarsweer mooier dan hetgeen op het veld aan het zeer talrijk opgekomen publiek werd ver toond Roda was duidelijk ster ker. maar de Buiningparkers hadden weer erg veel kansen nodig om eenmaal te scoren. Halverwege de hervatting bracht John Jansen van rechts de bal naar het centrum, waar Peter Knijf rechtstreeks uit scoorde In de ranglijst begint enige te kening te komen Barneveld kwam op eigen gras niet verder dan 0-0 tegen Amsvorde. maar bleef aan de leiding Vier ploegen met 5 uit 4 wachten nu op een misstrap van de koplopers VVZA speelden bij stadgenoot APWC met 2-2 eveneens gelijk. Gooi- sche Boys klopte thuis Naarden met 2-0. Zuiderzeevogels hield in Lelystad het bezoekende Actief in bedwang en de zege van Roda was goed voor een stekkie in het achtervolgend kwartet Laren tenslotte verraste thuis met 3-1 het opnieuw tegenvallende Hooglanderveen en alles bijeen resulteerde in de navolgende ranglijst Barneveld VVZA Gooische Boys Zuiderzeevogels 4 5 6-4 Roda '46 4 5 4-3 Laren 4 4 7-7 Actif 4 4 5-6 Hooglanderveen 4 4 6-8 Amsvorde 4 4 3-3 APWC 3 2 3-5 Veensche Boys 4 1 2-8 Naarden 3 0 1-8 4 7 10-2 4 5 8-4 4 5 7-4 Uitslagen zondag-senioren: Roda 1 - Veensche Boys 1 2-0 Roda 2 - Quick 3 2-2 Roda 4 - Kieviten 2 2-0 Hoogl'veen 4 - Roda 5 2-0 Roda 6 - VVOG 6 1-7 Hoogland 10 - Roda 7 1-7 Roda 8 - Quick 12 6-4 benutten en bracht de stand op 1-0. Direct daarop was de stand ai gelijk. De rechtsbuiten van B.V.V. gaf een voorzet doch de bal verdween geheel buiten het bereik van doelman H. Kok in het Achterveldse doel. Achterveld probeerde er alles aan te doen om nogmaals te scoren B V.V bleef echter met volle inzet storen en wist zo Ach terveld van scoren af te houden Het was ..weg is weg" en Achter veld had daar geen antwoord op Men begon ook slechter te voet ballen door de bal steeds veel te lang bij zich te houden, om daar na de bal in te leveren bij de tegenpartij. Deze hoopte met verre trappen succes te hebben doch dit lukte niet Kort voor rust kreeg A Tolboom nog een mooie kans doch ook deze werd niet benut. Na de rust moest G Hak zich laten vervangen door A vd Burgwal en moest H Kerkhof laatste man gaan spelen. Dit was wel een verzwakking voor het middenspelen Dit was wel een verzwakking voor het midden veld H vd Kooij moest onge veer 20 minuten voor het einde van de wedstrijd worden vervan gen door A. Voogd Het was vijf minuten voor het eind van de wedstrijd dat Achterveld aan een nederlaag ontkwam De rechts buiten van de tegenpartij scoor de juist naast het Achterveldse doel De wedstrijd eindigde zo in een 1-1 gelijk spel ACHTERVELD - Zondag morgen speelden de Achterveld se dames hun 4e thuiswedstrijd. Ze moesten het ditmaal opne men tegen Minerva uit Utrecht. Direct na de aftrap begon Ach terveld aanvallend te spelen. Zij kregen de eerste 10 minuten ook enkele kansen die jammer ge noeg niet werden benut. Hierna nam Minerva het spel over. na een kwartier spelen wisten de Minerva-dames te scoren. Ach terveld bleef hierna onder druk spelen. De tegenpartij kon via uitvallen zowel over rechts als over links verder uitlopen. Bij het ingaan van de rust was de stand uitgelopen tot 0-4. Na de rust een beter spelend Achterveld met L Kerkhof en H v d Heuvel in het veld Het werd een op en neergaande wedstrijd met Achterveld over rechts zeer gevaarlijk Het was dan ook L. van Hamersveld die goed door ging en de stand op 1-4 kon brengen Verder liet Minerva het echter niet komen De wedstrijd eindigde met een 1-4 overwin ning voor Minerva die hiermede de eerste 2 punten wist binnen te halen De Achterveldse dames hebben tot nu toe nog geen pun ten weten binnen te halen USDEN/CENTRUM In de veel kijkers bezochte ont- ling van Leusden met Straw- es (Velsen) op het Valleipark buit eerlijk gedeeld. Zeer heeft de jeugdige thuisclub inst gestaan, maar de krach van de rivalen ontliepen el- nauwelijks en in aanmer- nemend, dat de bezoekers tweede wedstrijdhelft een push misten mag de 1-1 ag toch wel terecht worden >emd. Hoe vervelend die Leusden ook was. Valleiparkers namen een iut of tien voor de rust de ng via Edwin Greve op een gave voorzet van Pieter van Breugel. In de tweede helft ver zuimden de Kennemeraardbei en" langzij te komen door het onbenut laten van de eerder ge noemde strafpush, maar enkele minuten voor afloop werd het toch nog 1-1 Leusden gaf onno dig twee strafcorners weg en één daarvan werd voor de visite een succes Heren 1 heeft nu in de ranglijst een middenpositie en dat is niet slecht voor een pas gepromoveerd team LUSTRUM In het kader van het tweede lustrum van de MHC Leusden werden de wedstrijden van zon dag begeleid door een oer-Hol- lands draaiorgel, door het af schieten van vuurpijlen dit onderdeel had o i best wat uit bundiger mogen zijn en met het maken van een enorme groepsfoto vanuit de lucht Ook de leustrum-loterij kwam met de trekking aan een voorlopig emde Nog niet afgehaald zijn de prijzen, die gevallen zijn op de nummers rood 539, geel 833, rood 509. geel 389. geel 760, geel 619, rood 229 en geel 610. De prijzen zijn in het clubhuis af te halen. bs II - Phoenix II i V - Gooische II n II - Schaerweijde VIII n III - Weesp II ïs I - Weesp I HV - Be Fair VII Jn I - Strawberries I - Dames III sche D - Veteranen B Rn A - Veteranen C py B - Veteranen D duitslagen: ens A1 - Laren A1 ens B1 - Doorn B1 ens B3 - Phoenix B2 snsCi - SCHC C1 ïns C4 - Kampong C3 ins C5 - Fletiom C3 ens D4 - Huizen D3 es A1 - Schaerweyde A1 es B1 - Kampong B1 es B3 - H'sum B5 esCl - SCHC C1 es C4 - Be Fair C2 es D3 - H'sum D4 A1 - Jongens A2 *j A4 - Jongens A3 goever A1 - Jongens A4 um B3 - Jongens B2 wen B2 - Jongens B4 1C C2 - Jongens C2 •on C2 - Jongens C3 01 - Jongens D1 oraaan D1 - Jongens D2 ■F.P1 Jongens D3 •urn A3 - Meisjes A2 Nw Gem A1 - Meisjes A3 9-0 SCHC B2 - Meisjes B2 1-1 Nw Gein B1 - Meisjes B4 4-0 Montfoort B1 - Meisjes B5 8-1 SCHC C2 - Meisjes C2 1-5 Schaerweyoe üz - (vieiajeUJ a-1 Nw Gein C2 - Meisjes C5 9-0 H'sum D1 - Meisies D1 2-3 H'sum D3 - Meisies D2 0-3 Leerdam D1 - Meisjes D4 5-0 0-3 0-6 5-0 4-5 1-1 1-0 1-1 3-0 0-2 2-1 1-1 0-1 4-5 5-3 2-2 2-3 0-11 1-1 2-4 2-1 11-0 1-0 0-5 3-4 2-2 3-2 2-7 7-2 0-3 1-6 3-1 5-1 3-1 0-7 LEUSDEN Voor Green Gi ants begon zaterdagavond het nieuwe basketbalseizoen met een aantal wedstrijden in De Korf. Het eerste herenteam, dat afgelopen seizoen naar de 1e klasse van de kern Amersfoort promoveerde, werd in deze eer ste wedstrijd geconfronteerd met Bourgondië uit Wijk bij Duurstede. Na tien minuten keek Green Giants weliswaar tegen een 0-15 achterstand aan, maar in het restant van de eerste helft bleef dit verschil gehandhaafd omdat de Leusdense heren ken nelijk warmgelopen waren. In de tweede helft bleek dat Bourgondië toch als ploeg beter ingespeeld is en al over wat meer conditie beschikt. De achter stand voor de Leusdenaren liep zodoende toch verder op en de heren uit Wijk zegevierden met 40-75 De dames ontvingen Dunckers uit Hilversum voor hun eerste wedstrijd Beide ploegen waren bepaald niet schotvaardig in de eerste helft. Na 15 minuten spe len hadden de Leusdense dames echter toch 11 punten vergaard, terwijl Dunckers de openings treffer nog moest produceren Met 11-8 gingen de ploegen de rustin In de tweede helft bleken de ploegen wat schotvaardiger Green Giants zorgde voor een eindstand van 25-20 in haar voor deel Overige uitslagen: Dames 2 - SVA 12-29 Heren 2 - SVA 36-44 Meisjes junioren - Papilon 44-37 Meisjes kadetten - BZ 72 23-12 Jongens kadetten 1 - Wouden berg 48-38 Jongens kadetten 2 - Dunckers- 23-40 Jongens aspiranten - EEM 78 55-16 Programma 1 oktober in Groenhouten 18 30 uur Dames - Woodpeckers in Houten 21.00 uur Heren - Red Stars in Soest LEUSDEN/CENTRUM De zaterdagploeg van Roda ging in Naarden op bezoek bij de club met dezelfde naam. Dat treffen tussen twee nog ongeslagen teams gold voor de 1e klasse A. Na een vrijwel gelijkopgaande strijd in het eerste kwartier van de wedstrijd bleek Roda, vooral technisch, de betere partij. Dat kwam dan ook weldra tot uiting. Met een hard schot uit de tweede lijn, mooi hoog in de hoek, open de Ruud Huygens voor de bezoe kers de score. Roda bleef na drukkelijk in de aanval maar kreeg weinig kansen van de stug verdedigende thuisclub. Toch boekten de bezoekers, een kwar tier voor rust, opnieuw succes. Fokko van Leyenhorst plaatste de bal vanaf de rechtervleugel in de richting van de goed meege komen Coen van Dijk, die met een directe omhaal voor 0-2 kon zorgen. Met die tussenstand kwam ook de rust. In de tweede helft van de wed strijd bleek het scoren veel moei lijker Beide teams kwamen om beurten in de aanval, maar de verdedigers bleken niet te passe ren tot een minuut of tien voor het einde Toen brak Ronald de Haas goed door en op de van hem bekende wijze ditmaal ook nog met succes slalomde hij door de Naardense defensie met 0-3 als resultaat Het ver diende tegenpunt van de gasthe ren liet echter niet lang op zich wachten Met die fraaie treffer werd tevens de 1-3 eindstand bereikt. RODA OP KOP Deze zege bracht de Leusde naren alleen op kop. mede door dat Barneveld zich liet verrassen door het matig geklasseerde Bloemenkwartier, dat met 1-2 de terugreis naar Hilversum maak te SVM Boys drukte Unicum met 2-0 nog vaster op de laatste plaats Horst pakte met 1-4 tegen Sperwer in Loenen de eerste ze ge en SEC in de met 1-1 gelijkge speelde derby tegen Hees het eerste winstpunt. In Baarn bij TOV - Hulshorst bleef het even eens 1-1 en die resultaten zorg den voor de navolgende rangs- lijst Roda '46 4 8 10-3 Barneveld 4 6 9-5 TOV 4 5 9-5 SVM Boys 4 5 8-5 Hulshorst 4 5 5-3 Naarden 4 4 5-5 Hees 4 4 3-3 Bloemenkwart. 4 3 2-4 Sperwer 3 2 4-6 Horst 4 2 5-6 SEC 4 1 4-11 Unicum 3 0 2-10 Uitslagen zaterdag-senioren: Naarden 1 - Roda 1 1-3 Zuidvogels 4 - Roda 2 0-1 Roda 3 - de Posthoorn 2 5-1 Roda 4 - Hees 5 7-0 Terschuurse B 4 - Roda 5 1-2 Roda 6 - Rood Wit 5 3-6 Roda 7 - SDC(P) 7 8-0 LEUSDEN Een klein regen buitje verstoorde zaterdagmid dag even het grote Herfsttoer- nooi van de Leusdense jeu de boulesclub ,,De Hakhorst". Er kon echter snel verder gespeeld worden en na een uiterst sportie ve en plezierige wedstrijddag mochten Bauke en Kees Bok horst de beker in ontvangst ne men. Zij versloegen in de finale Ton en Joost Jacobs met 15-8. In de strijd om de derde en vierde plaats was gelegenheidsdou- blette Hettie Stienen en Rudolph de Groot met 15-14 net te sterk voor Manuel/Van der Werve Liefst negentien doublettes kwamen zaterdag in actie In de voorrondes werden Jacobs (voor Bokhorst). Van Olmen en Johan- neke Bokhorst, Stienen/De Groot. Schoonderwaldt en Vos- sebeld jr. de winnaars De beste acht. waarbij Bisschops-Noom en Eskenazi/Jonkman verras send ontbraken, gingen over naar de finalepoules Die werden gewonnen door Jacobs en Bok horst. die samen in de finale om de grote wisselbeker streden Duo Bauke en Kees Bokhorst namen vanaf het begin de leiding om die niet meer af te staan 15-8 Bijzonder spannend was de strijd om de derde en vierde plaats, die tenslotte door Hettie Stienen en Rudolph de Groot werd gewon nen Met 15-14 klopten ze dou- blette Manuel/Van der Werve Duo Vossebeld sr wondeverlie- zerspoule, de poedelprijs was voor Snoek/De Ridder De uitslag is 1 Bokhorst. 2 Jacobs. 3 Stienen-De Groot. 4 Manuel/Van der Werve, 5. Van Olmen/Bokhorst, 6 Eskenazi/ Jonkman. 7 Jacobs 2. 8 Vosse beld jr., 9 Bisschops/Noom. 10 Schoonderwaldt. 11 Van der Bremer/Van Dorp. 12 Jacobs/ Kennedy. 13. Vossebeld sr 14 Dam. 15 Dames Eskenazi/Jonk man. 16. Duffels. 17 Boermans/ Houkes. 18. Groos/Kersse- boom, 19. Snoek/De Ridder. LEUSDEN Donderdag 29 september start in het Jongeren centrum „De Til" het kaartsei- zoen 1983-1984. Evenals vorige jaren zullen er ook dit seizoen weer 7 kaartavonden worden ge houden. Er is gelegenheid voor Schutjassen en Klaverjassen. Inschrijving kan plaats vinden tussen 19.30 en 19.50 uur. De avonden vangen aan om 20.00 uur. Deelname is mogelijk voor iedere belangstellende. Iedere avond zullen er avondprijzen zijn, bovendien zal er aan het einde van het seizoen voor iedere deelnemer die 5 of meer keren heeft deelgenomen een klein ex tra prijsje zijn. Op twee avonden in het seizoen zal naast het ge wone kaarten ook het schutjas sen worden gehouden tussen 12 persoonsploegen van vieren ver enigingen. LEUSDEN De Tafeltennis Club Leusden is de nieuwe com petitie goed van start gegaan door OTIO uit Bunnik met 6-4 te verslaan. Door het vertrek van Dolf de Haan en Ad van de Broek bestaat het team nu uit Piet van den Bree, Rob Unkraut en Jan Vogel. Jan Vogel haalde in alledrie de pailijeu ue wnioi uniueii, mooi ook Rob Unkraut was goed op dreef door twee partijen op zijn naam te schrijven. Piet van den Bree deed minder dan van hem verwacht mocht worden en ver loor zijn partijen Het dubbel Jan Vogel/Piet van den Bree was dui delijk voor TTCL wat achteraf doorslaggevend bleek voor de overwinning. ACHTERVELD Aan de door de Veldruiters te Driebergen ge organiseerde kringwedstrijd werd ook door de ponyruiters van De Singels deelgenomen. Enkele ruiters van de ponyclub kwamen hier goed voor de dag. Astrid van Dijk reed met haar pony Kim in de B-dressuur. Zij behaalde een 2e prijs met 124 punten en één winstpunt. Marian Smink reed ook in de B-dressuur met haar pony Julia. Zij behaalde 120 punten en ook 1 winstpunt. Bij het springen in de M-klasse wist Jolanda Rutte zo goed rond te komen dat het haar drie winst punten opleverde. Zaterdag organiseerde de PC de Hooglandertjes te Hoogland wedstrijden voor ponyruiters die officieel nog niet aan wedstrijden kunnen deelnemen Enkele po nyruiters van De Singels waren hierbij aanwezig Met haar pony Gina wist Vanessa Voltman be slag te leggen op een derde prijs met 119 punten Govert Voltman behaalde met pony Gina een 5e prijs met 107 punten Bij de proe ven behaalde Jolanda Boersen met haar pony Astrid 112 punten terwijl Angéle Kok hier 96 punten in de wacht wist te slepen Het was voor de pony rijders een leer zame dag Ze konden vast kenni smaken met het echte wedstrijd- gebeuren en hebben er het een en ander geleerd Zaterdag 1 oktober worden door de Landelijke Rijvereniqinq en Pony Club de Singels de vier de en tevens beslissende onder linge wedstrijden gehouden. Dit jaar zullen er voor het eerst men ners kunnen deelnemen Er zijn spring- en dressuurwedstrijden Na afloop van de wedstrijden zal er bekend zijn wie dit jaar de clubkampioen zal zijn De wed strijden vinden plaats op het ter rein van W. Tolboom aan de Klein Hofweg LEUSDEN De leden van klaver- jasclub Leusden Troef speelden vori ge week donderdag weer een span nende wedstrijd De uitslag luidt als volgt 1 Mevr v d Berg 5493. 2. Hr v Bühren 4980. 3 Hr Dekker 4880, 4 Hr Mulder 4853 en 5 Mevr De Rid der 4852 punten De stand van 22 september toont het volgende beeld 1. Hr Mulder Hr Bolt Hr v d Berg Hr Hondorp Hr Waterschoot Mevr v d Heiden Hr Buhren 8 Mevr Dekker 9 Hr Nijhuis 10 Mevr v d Berg 56285 55290 54871 54810 54631 54076 53785 53614 53519 53372 LEUSDEN Zaterdag 17 sep tember werden voor de eerste maal door de zwemvereniging De Haaien de individuele scho lieren zwemkampioenschappen georganiseerd. Ruim honderd scholieren verschenen aan de start, van wie er maar liefst zestig met een medaille naar huls gin gen. Onder grote belangstelling werd het zwemfeest verzwom- men. In een hoog tempo wero net programma afgewerkt, afgewis seld met prijsuitreikingen en een demonstratie van de A-selectie onder leiding van trainer/coach Baars De ere-voorzitter van de Haaien, de heer J Dokter reikte de zestig gouden medailles uit De tweede en de derde prijs be stond uit een diploma. De me dailles werden gewonnen door Selina Bunnik. Maurits Engelen. Floor van de Boomen, Erik Jans, Nadjee van Heijgen, Arnold Sel- denrijk, Carine Kampes. Onno Smit. Natasja Kwak, Jeroen Kie- sling. Sandra Kuijk. Bas-Jan Sir- re, Karin v d Lagemaat. Dirxan- der Vat, Karen de Vries. Marcel lessels, Corina Burgstede. Mar co Vos. Eliane Noordam en Friso Swierenga

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7