Claeverenblad en Wildenburg: moeizame ontwikkeling vordert y VVN Leusden houdt verlichtingscontrole M kraan eusifl e r ts W- j' Van Heteren Makelaardij.. Uw huis is 't waard. van heteren makelaardij S3 Si DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1983 3 plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) EUSDEN - Stonden voor Zwanenburg, Munnikhove 3osveld en de andere nieuwe wijken het aantal type ïingen van de te voren vast, voor Claeverenblad en jenburg is dat allerminst het geval. Nog nooit in de chiedenis van Leusden verloopt de ontwikkeling een woongebied zo moeizaam als in het geval van twee zuidelijke wijken. Desondanks weet de ge- inte de bouwstroom in Claeverenblad en Wilden- op gang te houden en hoopt ze in 1986 het project sluiten. wetsfeer. Het pakte echter an ders uit. Het Rijk draaide de bouwsubsidiekraan dicht en het complete plan kon in de prullen mand. Vervolgens moest de ge meente in vier fasen gaan probe ren de wijken te realiseren. De eerste twee fasen, vlek A en B, leverden niet al teveel proble men op. De Woningstichting mocht 127 woningwetwoningen bouwen en Urbibouw/Bredero uit Utrecht werd in de arm genomen om een rits premiekoopwoningen in de vlekken neer te zetten. In vlek A zijn nu 65 premie-A-woningen en 25 premie-B bewoond. In vlek B al begonnen met de bouw van een dergelijke woning, maar gro tere projecten staan nog niet op stapel. Voor een strook langs de Zuiderinslag in vlek A is welis waar een plan voor een dertigtal geschakelde vrije sectorwonin gen ingediend, maar zekerheid over de uitvoering daarvan is er nog niet. Voor de punt Zuiderin- slag/Hamerveldseweg zal de ge meente bouwbedrijven interes seren in de vrije sector iets te realiseren. Een markant gebouw in Clae- verenblad-Wildenburg zal het halfcirkelvormig pand in vier verdiepingen worden aan de Ku- ff nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. èrschijnt elke dinsdag en donderdag. oofdredakteur: imix Kreyns daktie: jrtien Engelkens ispar van Loo fevering kopij en advertenties: r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, lor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. tedaktie en administratie: Jntoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op Irkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 Telefoon: 033-941495. ibonnementsgeld: 59,40 per jaar; {30,20 per half jaar; 15,35 per kwartaal lachten bezorging: 5 abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond |00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan fitakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag Jsen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691Bij geen gehoor kunt u ftakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 6141, toestel 44 ^bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij Jpruitbetaling van 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro 171441t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van Wvenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, nzendaallaan 9, Leusden-Centrum. igeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste p('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- pntenkombinatie te Barneveld. zijn of worden opgeleverd 26 premiehuur-48 premie-A-en 109 premie-B-woningen. Daarmee is deze vlek niet vol. De verdere invulling is onbekend. Blijven over de vlekken C en D. Onlangs werd bekend dat de ge meente het UBA woning- en utili teitsbouw, renovatie en onderhoud uit Uithoorn overeenstemming had bereikt over de bouw van 72 onge subsidieerde huurwoningen en 74 ongesubsidieerde koopwoningen. Zij zullen worden gerealiseerd in vlek D, aan de kant van de Burg. Van der Postlaan en Hamersveld- seweg. De UBA heeft een pen sioenfonds laten weten te interes seren voor het project, waarin de overheid geen cent subsidie hoeft te steken. Dat moet ze wel doen in de bouw van 24 driekamerflats die de UBA eveneens in vlek D gaat neerzetten. Deze flats in een ge bouw van vier verdiepingen komen in de premiehuur-sfeer. Voor de verdere invulling van de vlekken C en D is het wachten op de verdeling van de bouwsubsidies (contingen ten) voor 1984. Die verdeling wordt aan het eind van dit jaar bekendge maakt. MARKANT In Claeverenblad en Wilden burg is uiteraard ook plaats voor de duurdere vrije sectorhuizen. Incidenteel zijn particulieren nu Leusden, 86 in getal. De resterende woningen gingen naar 17 Amersfoorters, één Baarnenaar, en 10 economisch gebondenen aan de regio. Op het overzicht dat ons ter be schikking is gesteld is van 13 woningen de herkomst van de bewoners nog niet bekend. PLANTEN EN STRUIKEN In de groenvoorzieningen in Claeverenblad en Wildenburg zal de begroeiing langs de Kuperssin- gel een centrale plaats innemen Op dit moment zijn er al jarenoude wilgen en elzen te bewonderen. Of de knotwilgen het uithouden is nog maar de vraag, omdat de grondwa terstand in het gebied kunstmatig verlaagd wordt in verband met de nieuwbouw. De singel zal verder worden aangekleed met bepaalde grassoorten en bomen in verschil lende soorten. Verder zijn er twee groene gedeelten gepland een in het zuiden van het woongebied en een in het noorden. Beide stukjes groen krijgen een bosachtige be planting plus trapveldjes en een basketbalveldje (alleen is het noor delijk stuk). Het trapveldje in het zuiden is reeds ingezaaid en kan volgend voorjaar door de jeugd bespeeld worden. De beplanting in de vlekken A en B zal tussen nu en april '84 gebeu ren. In de straten en op parkeer plaatsen zullen hier en daar bomen de grond ingaan Erg veel ruimte voor openbaar groen in de straten is er niet, vandaar dat is gekozen voor het centraliseren van de bo men en struiken in de twee ge noemde gedeelten. Plaatsgebrek voor het planten van bomen is bijvoorbeeld in sterke mate aanwezig in de Wildenburg straat. In een bepaald gedeelte van deze straat is het onmogelijk om het goed fatsoen een boom tussen de weg en de stoep te planten. Daarom leeft bij de plantsoenen dienst het plan om de bewoners aan dat gedeelte van de straat te vragen allen op dezelfde plaats in de voortuin een boom. neer te zetten, die ze van de gemeente Enkele van de pas 127 gebouwde woningwetwoningen in Wildenburg. krijgen. De plantsoenendienst denkt aan een sierappel of acacia Wanneer deze bomen op een rijtje in de voortuinen staan is het effect hetzelfde als wanneer ze tussen de straat en het trottoir zouden groeien Evenals de nieuwe bewoners in Munnikhove en Bosveld zal de gemeente ook de nieuwelingen in Claeverenblad en Wildenburg gratis een boompje aanbieden. Eind maart, begin april zullen op bepaalde centrale plaatsen de kleine bomen (acacia, iep, mei doorn, sierappel of lijsterbes) worden uitgedeeld. Ten slotte nog een tip voor diegenen die hun tuin nog moeten spitten: doe het zeker twee steken diep. Volgens de plantsoenendienst is in de meeste gevallen geen be mesting van de grond nodig. Bij de gemeente is gratis een folder verkrijgbaar waarin informatie over de aanleg van uw tuin wordt gegeven. %v 'JfiKli inde 'be Langs de Groene Zoom zal een geluidwerende betonnen muur worden gerealiseerd om het verkeerslawaai van die weg tegen te houden perssingel, aan de kant van de Groene Zoom. In het gebouw zullen 52 woningen worden ge realiseerd voor één- en tweeper soonshuishoudens. Opvallen zal ook de toekomstige geluid- werende muur doen. Deze voor ziening komt langs de Groene Zoom om het verkeerslawaai vanaf deze weg tegen te houden. De betonnen muur krijgt schap pen waarin struiken geplant wor den. Deze geluidwerende voor ziening kost ongeveer een half miljoen gulden en is een ontwerp van de plaatselijke aannemer Van Schoonhoven. HERKOMST Hoe zit het met de herkomst van de bewoners van de wonin gen die tot nu toe zijn opgele verd? Deze gegevens hebben we alleen van vlek A, het eerste gedeelte van Wildenburg. Van de 90 premiekoopwoningen van Ur bibouw/Bredero zijn er 41 ge kocht door Amersfoorters en 35 door mensen die buiten de regio woonden maar er wel in werken. Voor het overige komen de be woners uit Leusden (2), Soest (6), Woudenberg (1), De Bilt (1), Veenendaal (1) en Zeist (3). De 127 woningwetwoningen zijn voor het overgrote deel toe gewezen aan inwoners van Onder op de foto vlek C (tweede gedeelte van Wildenburg) waarvan de invulling - wat de goedkopere woningen betreft - nog niet vaststaat Wel is zeker dat langs de Hamersveldseweg vrije sectorhuizen gebouwd gaan worden. LEUSDEN;. ACHTERVELD - Door de afdeling Leusden van Veilig Verkeer Nederland zal op donderdag 6 oktober voor de inwoners van Leusden, Stouten burg en Achterveld een gratis verlichtings en banden controle worden gehouden. Deze contro le vindt plaats te Achterveld in het gebouw van de firma De Vor aan de Hessenweg. Nu het winterseizoen weer be gint is het zeker een goede zaak als men verzekerd is van een goede verlichting Ook de conditie van de banden is een belangrijke zaak nu er weer weersomstandigheden verwacht kunnen worden waarbij goede banden zeker vereist zijn. De tijd ü'ai de controle zal worden gehouden is van 19.00 tot 21.00 uur. Bij voldoende deelname zal ook weer een verkeerscursus worden georganiseerd, waaraan inwoners van Leusden, Stoutenburg en Ach terveld kunnen deelnemen De cur sus wordt gehouden te Achterveld Niet alleen voor personen in het bezit van een auto- of motorrijbe- wijs is deze cursus belangrijk, doch ook voor fietsers bromfietsers en voetgangers. De cursus wordt ge geven uit een geheel bijgewerkt verkeerscodecursusboek De on kosten bedragen f 30,-, cursus boek inbegrepen. Het is de bedoe ling dat de cursus op donderdag avond wordt gehouden van 20.00 tot 22.00 uur Er zijn 8 lesavonden, één examenavond en één slot- avond. Men kan zich voor deelname zowel telefonisch als schriftelijk opgeven voor Leusden bij de secretaresse B. Rademaker- Vos, p/a Rayonsbureau Rijkspo litie, De Wevershilt 15, Leusden, tel. 033-941980. Voor Achterveld en Stoutenburg bij D. Bijl van Oldenbarneveltstraat 18, tel. 03425-2090 en W. Vos, Emelaar- seweg 21a ,tel. 03425-1430. Op gave voor deelname kan plaats vinden t/m 8 oktober. Makelaar o.g.Beedigd taxateur Hamersveldseweg 7. 3833 GK LEUSDEN Telefoon (033I 94 34 36

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3