SVA behoudt aansluiting „Wil je wat presteren, dan moet het uit de mensen zelf komen" 2e winst TTCL De Singels sloten seizoen af met onderlinge wedstrijden SVA-dames krijgen klop: 11-0 Amersfoortse voetbaltrainer Pierre Stevenaart Goede start kaartseizoen Uitslagen dames schieten FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant j DINSDAG 4 OKTOBER 1963 IeusiIe»* hrant sport 10 ACHTERVELD - Het da mesteam van SVA heeft zondag in Culemborg flink klop gehad van Vriendenschaar. Met 11- 0 werden de vorig sei zoen gepromoveerde Achterveldse dames naar huis gestuurd. In deze uitwedstrijd stond SVA al na vijf mi nuten op achterstand. Voor de rust wist Vrien denschaar nog vijf doel punten aan dit totaal toe te voegen. Na de pauze bracht Achterveld Van Hamersveld en Gerritsen in de ploeg als vervan gers van Van Middelaar en aanvoerster Hak. Veel succes brachten deze wissels niet, want de da mes uit Culemborg ver hoogden soepel de stand naar 11-0. SVA wacht nog steeds op de eerste overwinning. LEUSDEN - De start van het kaartseizoen In De Til had een goede belangstelling. 64 deel nemers waren er op deze eerste kaartavond aanwezig. De span ning bleef er tot het einde toe in, daar men soms de eerste partij succesvol won, de tweede glansrijk verloor, waardoor de derde partij vaak de doorslag moest geven. KLAVERJASSEN:(36 deelne mers) 1.Mevrouw v. Thienen, 5675 2.Hr. Schoenmaker 5531; 3. Mevrouw Schoenmaker 5184, 4. F. Rijnen 5084; 5. Hr. Aelberts 5033, 6.Hr. Eek 5017; 7.J. Visser 50118.Lisette de Ridder 4984; 9. J v Drie 4938 en 10. Hr Kleefstra 4822 punten. SCHUTJASSEN: (28 deelne mers) 1.G.'Voorburg 90; 2 J. Prin sen 813. J.Visser 78; 4 C.v.Daat- selaar 77; 5 v. Egdom 76; 6 en 7 W.v. Haaster-H.Tolboom 72; 8 J v.d.Grootevheen 71, 9.C. Mohlman 65 en 10 A.v d.Boom 62 punten. De volgende kaart avond wordt gehouden donder dag 27 oktober. ACHTERVELD - Het eerste team van SVA heeft de aansluiting bij de top behouden door een over winning op Sparta uit Loenen aan de Vecht. In deze uitwed strijd zegevierden de mannen van Pierre Kisters met 3-0. De doelpunten vielen pas na de rust, nadat de eerste helft een sterk spelend SVA te zien had ge geven. Op het middenveld speel den zondag M. Boonen, G. Hak en J van Dalen. Na tien minuten in de tweede helft scoorde het team uit Achterveld verdiend Het was Van Ruitenbeek die de bal voorzette en Hak die de keeper van Sparte wist te passeren. Tien minuten later liet Van Ruitenbeek weer een voorzet los die door een Sparta-speler in eigen doel werd gewerkt. Later tilde Tolboom de Uitslagen van zondag 2 oktober: LEUSDEN - De standaardforma tie van de Leusdense tafelten nisclub TTCL speelde vorige week donderdag een lastige uit wedstrijd tegen Woerden. Niet zonder succes overigens. Goed op dreef sprokkelden de Leus- denaren in het enkelspel veel punten bijeen. Jan Vogel won al zijn enkelpartijen terwijl Piet van Bree met 2 winstpartijen zijn steentje aan het succes bij droeg. Rob Unkraut zorgde voor een totaal van 6 enkelspelover winningen. Het dubbelspel van de combinatie Vogel/v.d. Bree leverde het ze vende punt op zodat de eindstand op 7-3 in het voordeel van TTCL bepaald werd. Een prima presta tie waardoor de tafeltennissers ongeslagen mede aan de leiding gaan. Een deelnemer aan de menwedstrijd bij de Singels Rozendaallaan 9 Leusden-C. ACHTERVELD - Door Lande lijke Rijvereniging en Pony Club De Singels werd zaterdag het seizoen afgesloten met onder linge wedstrijden. De wedstrij den bestonden uit dressuur, springen en mennen. Het was voor de eerste maal dat er door menners werd meegedaan. Het ging er zaterdag hoofdzake lijk om wie kampioen van de dres suur, het springen en wie in de beide categorieën clubkampioen zou worden. In de dressuur wer den vier wedstrijden gereden waarbij de drie hoogst geklas seerde ritten telden. Bij het sprin gen werden drie wedstrijden gere den die alleen telden voor de klas sering. De wedstrijden vonden plaats op een terrein bij Willen Tolboom aan de Klein Hofweg. Uitslagen Dressuurkampioen pony's: 1 Jolanda Rutte met 385 punten; 2 Marian Smink met 365 punten; 3 Astrid van Dijk met 360 punten Dressuur kampioen paarden: 1. Caroline Schimmel; 2 Marie van Wieringen; 3. Simone van Wieringen. Springkampioen pony's: 1. Jolanda Rutte met 232.5 punt; 2. Marian Smink met 192.5 punt. Springkampioen paarden: 1Marie van Wieringen met 295 punten; 2 Arnaold Schimmel met 287 punten; 3. Simone van Wie ringen met 285 punten. Dressuurkampioen A pony's: 1Vanessa Voltman met 309 pun ten; 2 Angéle Kok met 291 pun ten; 3. Jolanda Boersen met 269 punten Clubkampioen bij de pony's werd Jolanda Rutte en clubkampioen bij de paarden werd Marie van Wieringen. Omdat de menners voor het eerst meededen werd onder hen nog geen kampioen aangewezen. De uitslag was: 1. Greet van Eijden met 105 pun ten; 2. Jos van Dijk met 104 pun ten; 3. Johan Boersen met 94 punten; 4. Ans Steenbeek met 86 punten. Sparta - Achterveld 0-3 Scherpenzeel - Achterveld2 2-1 Achterveld 3 - Baarn 3 1-2 Barneveld 3-Achterveld 4 3-2 Achterveld 5-V.V.Z.A. 5 0-3 Limivo 5 - Achterveld 6 2-5 Veensche Boys 6 - Achterveld 7 3-4 dames Vriendenschaar - Achterveld 11 -0 Pierre Stevenaart ,,Het moei uil de mensen zelf komen AMERSFOORT - Vandaag in de praatstoel (het door de voetbalwereld liefdevol ge koesterde meubelstuk) de be kende Amersfoortse voetbal trainer Pierre Stevenaart, die vooral aan de boorden van het Eemmeer weer hoge ogen gooit. De praatstoel zit Stevenaart als gegoten, maar dan wel duidelijk met dien verstande dat er in die stoel door hem doordracht en met kennis van zaken het woord wordt gevoerd. Kletskoek en gewauwel zijn heel ver van zijn huis. door Aat Daale „Ik ben van een generatie die pas met 12 jaar mocht voetballen, maar we 'iepen toch al met negen of tien jaar te voetballen bij de Amersfoortse Boys. Er werd nog wel eens gesjoemeld met leeftijden. „We" dat waren jongens als Rudi Maas en Henk Wery. Die kwamen allemaal uit dezelfde hoek De Amers foortse Boys was de wijkclub." De generatie van Pierre Stevenaart kon zich in de leeftijd van 12-17 jaar nog maar op beperkte manier ontplooien. Er viel voor die jongens niet zo heel veel te beleven. Stevenaart heeft er dan ook slechts fletse herinneringen aan. Daar bij kwam dat hij al heel jong voor een andere sport koos, waarin hij als speler feitelijk meer uitblonk, het volleybal. Met 11, 12 jaar kwam hij al bij Spirit te spelen. „Kapper De Graaf van de Woestijgerweg was ook het middelpunt van Spirit. Dat volleybal ging erg goed en ik kwam al heel gauw in het eerste. Ik bleef volleyballen, maar op een gege ven moment haalde Peter van Putten mij over om bij Quick te komen voetbal len Ze hadden daar tekort aan keepers. Ik had bij de Boys wel eens gekeept. Zo JAARBEURS KWIEK In de Kwiekwlnkel (Julianaplein/ Leusderweg) wordt van 10 tot en met 13 oktober aanstaande een jaar beurs gehouden. „Mede omdat er dit jaar geen Efficlëncybeurs wordt georganiseerd, herhalen wij de vorig jaar voor het eerst gehouden Kwiek's overzichtsbeurs op het ge bied van kantoorefficiëncy. Met een overzichtelijke presentatie van het huidige aanbod in moderne kantoor- hulpmiddelen, met name de nou- veauté's", aldus de direktie van Kwiek in zijn uitnodiging. Een belangrijk onderdeel van de jaarbeurs vormt dit jaar de introk tie van Kwieks computershop n daarin een primeur van Atlanta D ta: een geheel nieuwe vorm y automatische gegevensverwerkJn Tegelijkertijd met de beurs word er in de aangrenzende panden v Kwiek's centrum voor tekstvervy king open dagen gehouden. De openingstijden van de beurs: maandag 10 oktober van 10 tot uur; dinsdag 11 oktober van 10 tot 16 woensdag 12 oktober van 10 tol uur en donderdag 13 oktober van 10 tol uur. NIEUWE EIGENAARS DE KORENHOF Reformhuis De Korenhof aan de Utrechtseweg 72 heeft sinds kort nieuwe eigenaars Hel zijn Ad en Ida Dijkgraaf Het is voor hel echt paar Dijkgraaf zijn tweede reform winkel ,.Kruid-je-roer me niet" aan de Zevenhuizerstraal is eveneens van de familie Dijkgraaf. Bij de overname werd de zaak aan de Utrechtseweg enigszins vet derd. Er kwamen nieuwe toont ken en de etalage werd open maakt In de winkel treft men i biologisch dynamische groente fruit aan, maar ook en dat is nii voor reformhuizen, biologisch namisch vlees. Dit vlees wordt i keer per week speciaal bij j Utrechtse slager besteld Da naast vindt men er een collet boeken en informatie over antra, sofie en artikelen voor de 1 ACHTERVELD Anneke Oudshoorn - 76 pi An Voskuilen - 75 pr Het was Thea van Ruitenbeek Annelies Huurdeman - 75 pr die eerste werd met 86 punten ge- InyKok -75 pi volgd door Nel Tijmensen die tweede Kitty van Hamersveld -60 pi werd met 84 punten De overige uit- Linda Smink - 55 p? slagen waren Mien v.d Burgwal -52 pi RiaVos - 80 pnt. JeannetVos -52 pi Tiny Tolboom -78 pnt Anja van Rossum -45p> PROBEREN TE BINDEN Pierre Stevenaart is geen aanhanger van de stelregel „niet trainen, niet spelen", althans in de zeer consequen te vorm. De strikt verplichte training is bij amateurverenigingen naar zijn in zicht geen haalbare kaart, Bij de Vogels zijn spelers, die nachtdiensten hebben of bepaalde werkzaamheden, die voor rang hebben. „Als je zulke dingen gaat opleggen, kom je vanzelf in de proble men. Probeer gewoon de jongens te binden, dat ze wel op de training ko men Maak gewoon afspraken met de jongens om zoveel mogelijk op de training te komen. Als je bepaalde spelers niet opstelt omdat ze een keer op de training ontbreken, straf je jezelf en de club ook." De man, die intussen weer op de oude vertrouwde plaats is terugge keerd, wil ook wel kwijt dat je een voetballer in Spakenburg ook niet moet gaan voorschrijven hoe hij zich vóór de wedstrijd dient te gedragen. Die jon gens houden nu eenmaal niet van dat soort praat Met dure verhalen en fraaie adviesen voor warming up en zo behoef je bij dit type voetballers niet aan te komen. Zij doen alles volgens hun eigen gewoonten en dan loopt alles wel zoals het hoort. Is het voetbal harder geworden? Een cliché-vraag, maar wel de moeite waard, als een man als Pierre Steve naart voor je in het spreekgestoelte zit. „Voetbal was in mijn tijd ook niet écht, maar de getraindheid is nu veel hoger. Dan kun je meer duels aan. Daarbij komt dat de amateurs het beroepsvoet bal imiteren. De media werken dat in de hand. Neem nou die nieuwe gewoonte om tegen het einde van een wedstrijd bij de cornervlag te gaan wroeten Jaan deed dat laatst ook, de tegenpartij raakte geïrriteerd en prompt werd het 3-1 voor ons. Een goede scheidsrech ter geeft in zo'n geval meteen een vrije trap." SPELLEIDERS Pierre Stevenaart praat liever over spelleiders dan over scheidsrechters. „Spelleiders zijn heel erg belangrijk Zodra ze gaan scheidsrechteren ko men de problemen. Zelf ben ik toevallig scheidsrechter bij het volleybal, waar voor ik een A-licentie bezit, en dat is nog een tikje moeilijkerPierre heeft het volleybal als speler nog steeds niet vaarwel gezegd. Hij beoefent zijn gelief de sport in Spirit 3 TIJD EN GEDULD Om één vraag kunnen we echt niet heen Hoe denkt Stevenaart over het Amersfoortse amateurvoetbal in alge mene zijn? Het antwoord wil hij voor zichtig geven, omdat hij beslist geen kritiek wil leveren op de gang van zaken bij bepaalde Amersfoortse verenigin gen. „De grondoorzaak van de minder goede resultaten hier is de instelling van Amersfoortse voetballers om niet helemaal aan de top te funktioneren, om echt die zet er aan te geven om er te komen en te blijven We hebben hier in Amersfoort ook de historie tegen. We willen hier - en dat hebben we denk ik heel sterk - alles op korte termijn laten gebeuren Waar is de mooie jeugd van KWA gebleven? Ja, déór en déér. Sommigen denken, als we nu maar een heleboel jeugd bij elkaar stoppen en we gaan trainen, dan moet er vanzelf iets goeds van komen Maar dat is geen wet Er is geen recept voor uit te schrijven. Tijd en geduld zijn nodig, het moet heel geleid gebeuren. Zoals het nu bij WZA gaat, dat geeft aan dat er binnen Amersfoort wel wat te bereiken is. Het feit dat WZA en Quick (en vorig seizoen HVC) lekker interregionaal voetballen is een goede zaak Tja, en nogmaals, wij missen hier een beetje voetbalhistorie. Die vind je bij clubs als Xerxes. DHC, DOVO en IJsselmeervo- gels, bij de profclubs Ajax en Feye- noord. Ze hebben wel eens een inzin king, maar ze keren weer terug naar de top Het is een golfbeweging Terwijl we dit vernemen, valt ons oog op het aloude wijze boek van de legen darische Joris van den Bergh „Myste rieuze krachten in de sport" Zijn die krachten ook te bespeuren bij de Vo gels'' Pierre Stevenaart wil dat zelf niet direkt zeggen, maar het is wel een feit dat sommige tegenstanders bij voor baat geïntimideerd zijn door de naam van de jongens uit Spakenburg. Het aardige is dat de meeste clubs na afloop vaak moeten toegeven dat ze tegen de Vogels een fijne wedstrijd hebben gespeeld. Wat die mysterieuze krachten betreft, wil Stevenaart er op wijzen dat spelers, die bij IJs meervogels terechtkomen, in oe kenburgse gelederen beter uit de t komen dan bij hun vroegere club thur v.d. Berg was in Hilversum i hele rustige timide voetballer, bij i bleek het een keiharde speler die sterren van de hemel speelt; Ror Nieuwland speelde bij Quick goed m toch niet zo goed als hij bij ons ëpëe Het vermelden van het wo< praatstoel i9 niet overbodig get ken. Pierre Stevenaart smult i altijd van het voetballen als de middelde Nederlander van een I* zuurkool met spek en dat zou ont mogelijkheid bieden u nog heel toetjes aan te reiken, die besti wel zullen smaken. We moeten maar tevreden zijn en daarmee bruiken we het woord, dat op Pk Stevenaart zelf van toepassing Stevenaart (het verhaal van de ut stelde terugkeer naar IJsselmee gels is een relaas apart) Is gelui met de huidige situatie. Het zt leven als schoolhoofd stelt hemt problemen, die veel van zijn ene en geestkracht vragen, maar de spanning in de sport is een pt uitlaatklep. „Ik ben blij dat ii avonds lekker op het veld kang staan, dan waait alles van me w Een gelukkig levende trainer, nt u dat maar van ons aan. werd ik keeper van Quick 3. Dat was in de tijd dat Quick promotiewedstrijden speelde. In het eerste stond Van Loon, in het tweede de oude Mosterd en ik in het derde. Ik was toen zo'n jaar of zeventien." AMSVORDE Pierre Stevenaart - levendig vertel ler. wiens gezicht het verhaal mééver- telt - kan zich alles nog haarlijn herinne ren De successen bij IJsselmeervogels en Hilversum hebben hem in geen enkel opzicht tot een voetbalman ge maakt. die vanaf de Olympus op de geringere goden neerkijkt. Zijn voetbal- verhaal is overigens nog niet uit. „Na Quick kwam Amsvorde. Die vroegen of ik het leuk zou vinden om bij hen te komen keepen. De keeper, die ze hadden, was wat ouder geworden Zo doende heb ik van m'n zeventiende tot m'n tweeëntwintigste jaar bij Amsvorde op de goal gestaan We promoveerden van de vierde naar de tweede klasse. In de Bokkeduinen werden we 3e klasser Toen verhuisden we naar de Leusder weg en daar werden we 2e klasser. Dat jaar eindigden we op de tweede plaats Watergraafsmeer werd toen 1 e klasser Daarna is Amsvorde een beetje leegge haald Bertje Wouterse ging naar HVC toe en ook ik ging als semi-prof naar HVC. Ze hadden toen bij Amsvorde geen keeper meer. De club degradeer de de jaren daarna naar de vierde klas Pierre Stevenaarl kwam dus bij HVC, maar tot grote daden kon hij daar niet komen. Geen wonder, want mensen als Teus Heitman, Piet Schrijvers Hee- res en Hogerman bleven hem voor Daarom stopte hij met keepen op z n 27ste jaar, wat weer niet wilde zeggen, dat de sportieve onderwijzer (Steve naart is intussen al jaren hoofd van de v.d. Palmschool in het Soesterkwartier) zijn gezicht van de groene velden af wendde. Spelenderwijs had hij intussen diploma's voor de voetbaltraining be haald, waarbij nog dient te worden opgemerkt dat de volleybalsport nog steeds zijn volle aandacht had behou den. Misschien is er haast geen ander voorbeeld te noemen van een volley- balscheidsrechter die op zo'n jeugdige leeftijd wedstrijden op hoog niveau mocht fluiten. („Het scheidsrechteren bij volleybal is extra moeilijk omdat je de zaken ook technisch moet beoorde len".) Maar laten we ons maar beper ken Stevenaart. „Mijn vader was hoofd opzichter bij de gemeentelijke tuinen en daar had hij nogal wat kontakt met mensen van APWC APWC had in 1967 een slecht jaar gehad, ze waren toen net gepromoveerd naar de 4e klas Ze zochten een trainer M'n vader zei, misschien wil Pierre dat wel doen Zo kwam ik bij APWC terecht en daar heb ik zes jaar gezeten. Bij die club ben ik wel nooit omhooggekomen. maar APWC groeide aan de onderkant wel. Het derde speelde toen reserve 1 e klas. het tweede in de KNVB. Na die zes jaar kwam Stem Sleeking en die is toen met die jongens kampioen geworden. Dat was ik toen nooit geworden. Daar was ik het type niet naar." Pierre Stevenaart komt. als toch dui delijk succesvol trainer bij de Vogels, tot een soort ontboezeming, die min of meer de neutrale toehoorder verrast. „Ik ben helemaal niet het type om alles keihard op een rijtje te zetten. Mijn visie is, wil je wat presteren, dan moet het uit de mensen zelf komen." Om een voorbeeld te geven Pierre Stevenaarl is de tegenpool van het type trainer Aad de Mos, de koele ongewo- gen figuur die glashard zonder inspraak zijn eigen weg bepaalt Stevenaart wil liefst niet worden vergeleken met een trainer uit de profwereld, waarin nu eenmaal andere wetten gelden. Ter loops wil hij niet onvermeld laten, dat De Mos als trainer van de amateurclub RVC uit Rijswijk de spelers zo tegen zich in het harnas joeg, dat hij in een seizoen een heel elftal verspeelde. De wereld van de hoofdklasse-amateurs is trouwens een zeer gevoelig wereldje, waarin een trainer slechts kan funktio neren als hij maar marcheert in het straatje van de betrokken heren be stuurders. Stevenaart kan er over mee praten, want de jaren bij Hilversum hebben hem niet onberoerd gelaten „Bij F C Hilversum was alles opge bouwd op eigen jongens, wat bij andere verenigingen soms niet het geval is. Een club als het intussen diep gevallen Rotterdamse Neptunus bestond uit lou ter vreemde voetballers. Dan kelder je op een gegeven moment. Bij Hilversum ontstond een situatie dat de eigen jongens vertrokken. Een belangrij'ke voetballer als John Wildschut staat nu in Baarn te voetballen Eén jaar hebben we de degradatie kunnen afwenden." Onwillekeurig zijn we via dit zijspoor op een tijdstip gekomen van recentere datum. Het hoofdstuk F C Hilversum heeft Pierre Stevenaart intussen met een minder prettige herinnering aan de laatste fase afgesloten. Keren we terug naar de zo'n 30-jarige Stevenaart, die op zeker moment bij de IJsselmeervo gels terechtkwam Menigeen zal den ken, dat Pierre over zoveel goede papieren beschikte, dat de Vogels gre tig met hem in zee gingen. De werkelijk heid was. zoals gewoonlijk, anders. De goodwill, die de jonge trainer van APWC had verworven, had hij in zekere zin aan de zaterdagclub CJVV te dan ken Stevenaart wil dat wel toelichten „De trainer van CJVV, Cavaljé. had een ongeluk gehad. Jan Zwartkruis had geen tijd om als waarnemer alles alleen te doen en ik had nog wel tijd over. CJVV deed het in dat jaar geweldig goed. Ze wonnen van Huizen. Na de winterstop kon IJsselmeervogels maar met 1-0 van ze winnen. Het was een vrije trap. Bram de Graaf nam die, die heeft het er nog steeds over. CJVV had toen een elftal met jongens die wat uitstraalden. Die hadden een sfeer om zich heen Dat hebben ze nog. Ik denk aan spelers als Kick van Oosten en Dutrieux en aan een oudere speler als Driekus v.d. Pol. Als die bij Vogels komt, dan wordt-ie herkend. Zo'n jongen hééft iets. Keeper Jan Tuithof was weer een ander type. Maar als je bij IJsselmeer vogels praat over CJW, dan hebben ze het allemaal over Tuithof CJVV is belangrijk geweest in het geheel. Dat heeft niemand geweten. Bij IJsselmeer vogels hield trainer De Rijk er mee op en toen konden ze geen opvolger vin den. Een Amsterdammer wilden ze niet. Ze kenden Wim v.d Brom van APWC goed en die vertelde dat hij mij wel kende en dat ik CJVV had gehol pen. Ik kon dus bekend zijn met het zaterdagvoetbalwereldje. Ik was toen op vakantie in Italië. Toen ik terugkwam ging ik 's avonds naar het APWC-veld. En daar zeiden ze, jij wordt trainer bij IJsselmeervogels." ACHT JAAR Pierre Stevenaart vertelt het verhaal van zijn sollicitatie, een typisch Spaken- burgs verhaal Geen plichtplegingen, geen mooie woorden, maar wel een snelle, nuchtere beslissing. De Vogels gingen met de Amersfoortse school meester van start en ze zullen daarvan geen spijt hebben gehad. Stevenaart bleef er acht jaar' Acht jaar vol glorie en onvergetelijke wapenfeiten. Vele malen verliet hij na vele big matches met grote donkere pretogen de dug-out Talloze handen omklemden de zijne om hem geluk te wensen met de bereikte resul taten. Toch veranderde er niet veel in deze door juichende mensen omringde voetbaltrainer. Misschien kan hij zelf een antwoord geven, waarom „Het gaat in de amateurwereld om de sfeer Sfeer is erg belangrijk De jongens zelf maken die sfeer, dat geldt voor elke club Met F C. Hilversum was ik kam pioen geworden In de hoofdklasse hadden we na 13 wedstrijden 7 punten Bertus Effrink van de Zuidvogels die in zijn nadagen bij Hilversum heeft ge speeld, haalde ik toen terug. Die gaf rust op het middenveld. Door zijn karak ter behaalden we toen in de tweede helft van dat seizoen 21 punten uit de andere 13 wedstrijden Die Bertus was typisch een representant van spelers die iets hebben, een zekere uitstraling. Bij de IJsselmeervogels is Jan Vedder teruggekomen. Dat zijn jongens die er iets van maken. Bij DOVO hebben ze nu te snel verjongd." Pierre Stevenaart

Leusder Krant | 1983 | | pagina 10