Handtekeningenaktie tegen knipperende verkeerslichten laad roept omwonenden „Woelige Hoek" op tot soepeler opstelling na met vrachtauto Bakker deelde krentenbollen uit aan Leusdense kleuters Broeierige sfeer op Herikhof Receptie Lisiduna Commissie 0W/R0 vergadert vanavond Insluiper aangehouden HET KADER VAN „WEEK VAN 'T BROOD" Zeven rij verboden en twaalf bloed proeven Vandaag in de Leusder Krant ALLES GEDAAN OM AAN BEZWAREN TEGEMOET TE KOMEN" Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Zaterdag 8 oktober V*/ -fir S &P LiQCLTL^ LW»*V rkrone DINSDAG 4 OKTOBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 45 Hoofdrednkteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 671441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een 22-jarige in woner van Uden, een leerling Wanneer u voordinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u tontakt opnemen met onze.inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. van de politie-opleidingsschool De Boskamp, raakte vrijdagmid dag ernstig aan zijn been ge wond, nadat hij met zijn motor fiets op de Doornseweg tegen een vrachtauto was gebotst. Als gevolg van dit ongeluk ontston den vrijdagmiddag op de Doornseweg en de uitwijkroute via de Arnhemseweg files. De motorrijder reed in de richting van Maarn en toen hij ter hoogte van de Chevron-benzinepompen een rij auto's voor hem ging inha len. Uit tegenovergestelde richting kwam echter een achtwielige vrachtwagen, bestuurd door J. E (53) uit Huis ter Heide. Deze kon de jonge motorri|der niet meer ontwij ken. De jongen botste tegen de linkervoorkant van de vrachtwa gencombinatie, viel en kwam onder zijn motor terecht die meteen in de brand vloog De Chevron pompbedienden wisten hem onder zijn motorfiets vandaag te halen De jongen uit Uden werd met een zeer gecompliceerde beenbreuk in een Amersfoorts ziekenhuis opge nomen. Het is niet bij de rijkspolitie bekend of hij reeds een kwetsuur had; hij had namelijk twee EHBO- krukken op zijn motor bevestigd. Vermoedelijk hebben deze kruk ken hem wel gehinderd bij het besturen van de motor Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Vier kleuterscho len in Leusden-Centrum kre gen maandagmorgen onver wacht bezoek van een bak ker die krentenbollen kwam uitdelen. Het ging om een initiatief van de Stouten- burgse bakker Van de Kleter steeg. De bakker haakte hiermee in op een landelijke aktie "Week van het brood". Deze aktie heeft tot doel een week lang extra de aandacht te vestigen op het brood. Wim van de Kletersteeg, de man die de public relations en de ver koop in handen heeft in het bedrijf van zijn vader, had liever naar alle kleuterscholen in Leusden en Achterveld gegaan. De hoeveel heid broodjes die in zo'n geval ex tra gemaakt hadden moeten wor den, vormde geen probleem. Het ontbreekt Wim van de Kletersteeg domweg aan tijd om alle kleuter scholen langs te gaan, krenten bollen uit te delen en dan ook nog een praatje te houden over het hoe en waarom van de aktie. Van daar dat slechts vier kleuterscho len maandagmorgen bezoek kre gen van de bakker. De leerlingen van "de Springplank", "de Hob- bit", "Klein-Groenhorst" en "de Wip-Wap" behoorden tot de uit verkorenen Bakker Van de Kletersteeg heeft geen winkel waar je terecht kan voor een heel wit of een half bruin Van de Kletersteeg, die zijn be drijf uitoefent op de hoek van de Horsterweg en de Hessenweg, middenin Stoutenburg, pakt de zaken wat groter aan. Kletersteeg levert zijn brood af aan bedrijven als Hema en Jamin Verder eten bewoners van bejaardentehuizen in de omtrek veelal brood, afkom stig uit Stoutenburg. Elke week gaan er zo'n 30.000 gewone bro- ren de deur uit bij het Stouten- Uurgse bedrijf. Toch wil men hot woord "broodfabriek" niet horen. "Wij zien onszelf als echte warme bakkers", aldus Wim v.d. Kleter steeg. Ofschoon de Stoutenburgse bak ker zelf geen reclame maakt die tot de consument is gericht, doet hij er alles aan om het brood on der de aandacht van het publiek te brengen. Daarbij worden ook de kleuters niet vergeten Elk jaar brengen honderden) kleuters, af komstig van Amersfoortse kleu terscholen, een bezoek aan de bakkerij. De kinderen kunnen bij zo'n gelegenheid ook zelf een broodje bakken. "De week van het brood" wordt alom in den lande aangegrepen om iets aparts te doen. Zo krijgt het gemeentebestuur van Rot terdam een ontbijt aangeboden en mag de Utrechtse burgerva der een krentenbrood van twee meter lengte in ontvangst ne men. Wat extra aandacht voor het ar tikel "brood" Is voor de Neder landse bakkers een harde nood zaak. Het broodverbruik loopt'al jarenlang terug. Rond 1930 ver orberde elke Nederlander nog zo'n 16 sneetjes brood per dag. De laatste jaren schommelt dat getal tussen de 2Va en 3. Met een aktie als de "Week van het brooo" hoopt de stichting voorlichting brood" de daling in ieder geval een halt toe te roe pen. (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De rijkspolitie moest vrijdag op de Herikhof in de wijk de Wetering sussend optreden toen enkele bewoners de bestuurder van de winkelwa gen een lesje wilden leren. De winkelwagen zou op het hofje achteruit zijn gereden zonder dat de bijrijder de situatie achter de wagen in de gaten hield. Vorige eek kwam bij zo'n zelfde ma noeuvre op de Hef ir.iiof een drie jarig kind onder de rijdende win kel dat daarbij werd gedood. De politie wist enkele geëmo tioneerde bewoners te kalmeren en af te houden van onbezonnen daden. De bestuurder van de winkelwagen was volgens de rijkspolitie niet dezelfde die vori ge week bij het ongeluk met het kind was betrokken. Leerlingen van "de Wip-Wap" kregen maandag onverwacht een krentenbol toegestopt LEUSDEN - Harmonievereni ging Lisiduna viert zaterdag 8 oktober haar 75-jarig bestaan. Het bestuur houdt van 15.00 tot 17.00 uur een receptie in de zaal van aktiviteitencentrum De Korf aan de Smidse 1 Alle genodigden, leden en oud leden zijn van harte welkom. Tussen 16.00 en 17.00 uur hou den de vijf korpsen een ster- tocht waarvan de finale bij De Korf plaatsvindt. Voor knollen en bollen nu naar Stuivenberg hollen. Tevens heide-, vaste- en aardbeienplanten. Ook voor tuinturf, pot grond enz. kunt gij bij ons terecht. G. STUIVENBERG KWEKERIJ Nieuwstraal 62 - Scherpenzeel Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vwtchljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers; 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ona kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- ii|ka van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tof 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Twee inwoners van Leusden zijn in het afge lopen weekend begonnen met een handtekeningenac tie tegen de proef met de knipperende verkeerslichtin stallaties in Leusden. Onder het motto 'Stop de knipper lichten' zoeken mevrouw B. Dirks en de heer G. Visser medestanders om te be werkstelligen dat aan de proef met de knipperende verkeerslichten een einde wordt gemaakt. Volgens me vrouw Dirks hebben de eer ste dagen al tientallen Leus- denaren hun handtekening gezet. Zoals bekend besloot het college van burgemeester en wetnouuers om mei in gang van 18 augustus jongstleden een proef te starten, waarbij de meeste verkeerslichtinstallatles een groot deel van de dag 'op knipperen' staan. Met die proef wilde het college, zoals ook in het beleidspro gramma voor deze raadspe riode was vastgelegd, be zien of knipperende stop lichten tot een veiliger ver keerssituatie in Leusden zouden leiden. Volgens een aantal mensen was al na korte tijd duidelijk, dat dat niet het geval was. Er ge beurden in de eerste twee weken van de proef enkele ongelukken, die voor onder meer de politie en de PvdA- fraktie in de gemeenteraad janleiding waren om burge meester en wethouders te vragen de proef in her overweging te nemen. B en W besloten echter om de proef voort te zetten. Voor de vergadering van de raadscommissie 'Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning' van vanavond (20.00 uur, gemeentehuis) staat een evaluatie van de proef aangekondigd. Op dit mo ment is nog geenszins dui delijk, waartoe deze evalua tie zal leiden. In een ambte lijke notitie zijn vorige week ten behoeve van het college de voors en tegens van de proef op een rijtje gezet. Vanmiddag komt deze noti tie ter bespreking aan de orde in het college van B en W. De aktie van mevrouw Dirks en de heer Visser bestaat uit het bieden van de gelegen heid aan belangstellenden tot het zetten van een hand tekening onder de volgende tekst: „Stop de knipperlich ten. Maak Leusden verkeers veilig, maar niet door van stoplichten knipperlichten te maken. Alternatieven: kor tere wachttijden voor rood, wegversmalling, klinkers, vluchtheuvels, drukknopin stallaties en groene golf". Bij verschillende winkeliers in Leusden en bij het kantoor van de Leusder Krant ligt deze tekst ter onderteke ning. Tezijnertijd zullen de handtekeningen worden overhandigd aan het ge meentebestuur. Nadere inlichtingen over de aktie verstrekken mevrouw Dirks (946494) en de heer Visser (945768). LEUSDEN - De raadscommissie voor openbare werken en ruim telijke ordening komt vanavond (dinsdag) in vergadering bijeen. Wethouder Jan Wagenaar zal om 20.00 uur in de commissie kamer van het gemeentehuis de volgende punten met de com missieleden behandelen: Inventarisatie vragenstel lers/woordvoerders Verslag van de vergadering van 6 september 1983 Mededeling - bestemmingsplan „Valleika- naal" Vervangende ruimte Rockers Evaluatie proef beperking ver keerslichten Onderkeldering raadhuis/ge bouw sociaal culturele voorzie ningen Invulling werkgebied Eiken laan Verkoop grond Princenhof aan beheersmaatschappij Bloe- mendaal b.v Voorbereidingsbesluiten. - Oostrand.Groenhouten" -gedeelten Leusden-Zuid - de Wetering Afwerken terrein Hamershof- zuidzijde Deflectiemetingen Verkeerslichten Arnhemse- weg, bruggetje Bavoort Verbetering Postweg Rondvraag (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De rijkspolitie van Leusden heeft een man uit Voorthulzen aangehouden op verdenking van een Insluiping in een woning te Stoutenburg. De man werd vorige week op heter daad betrapt door twee dochters van de eigenaar van de woning. Hij vertelde hen echter een smoesje en wist te ontkomen in zijn auto. De twee meisjes waren zo alert om het kenteken van de wagen te noteren. Later kon de man uit Voorthuizen door de politie worden aangehouden. Uit de woning werd niets vermist. ACHTERVELD - In de nacht van zaterdag op zondag werd door de Rijkspolitie Leusden in samenwerking met de gemeen tepolitie Barneveld en de Rijks politie Scherpenzeel een alco holcontrole gehouden in de om geving van Achterveld en Scher penzeel. Tijdens de controle ble ken er veertig bestuurders een promilage te hebben van 0.05 en twintig een primilage van 0.08. Het resultaat was dat er zeven rijverboden werden opgelegd en er bij twaalf bestuurders een bloedproef werd afgenomen. Te vens werd er nog een aantal processen-verbaal opgemaakt wegens andere overtredingen zoals geen goede verlichting, lekke uitlaat, geen helm dragen enzovoorts. PvdA vraagt GS raadsbesluit over kavels Langenbeek te vernietigen3 Mininatuurtjes3 De Hamershof krijgt aktivlteltenterrein4 29e Kinderboekenweek: spelen met woorden5 De strijd voor een Leusdens vrouwenontmoetings centrum 9 Sport: met verslagen en uitslagen10/11 Interview met Pierre Stevenaart 10 bouw betreft zei Ten Berge- ,,lk meen te mogen veronderstellen dat de omwonenden ook hinder ondervinden van het klokgelui van de Dorpskerk en ook van het auto verkeer naar en van de kerk". PvdA-raadslid Jan Jacobs zei dat de gemeente "buitengewoon veel heeft gedaan om de omwonenden tegemoet te komen". Zijn fractie kon daarom ook instemmen met het beschikbaar stellen van het krediet van de geluidwerende en andere voorzieningen. Op verzoek van Harm Offereins (GPV/SGP) zal in de raadscom missie openbare werken en ruimtelijke ordening een over zicht worden gegeven van de te volgen procedure bij de verbou wing. Er is namelijk een ont- werp-bestemmingsplan voor het gebied rondom "De Woe lige Hoek" in voorbereiding, waartegen na afronding de om wonenden bezwaar kunnen ma ken. Voor het verbouwen van het gebouw in Leusden-Zuid Is een bouwvergunning vereist, die in afwachting van de goed keuring van het bestemmings plan slechts via een zo genaamde artikel 19-procedure Sjef ten Berge. ..klokgelui... kan worden afgegeven door de gemeente. Tegen het verlenen van de bouwvergunning kun nen de omwonenden ook weer bezwaar maken. maar eerst de ontwikkelingen af-te wachten. De Leusdense gemeenteraadsle den kwamen tot deze gezamen lijke oproep, omdat ze vinden dat alles is gedaan om de omwonen den van sociaal-cultureel gebouw De Woelige Hoek tegemoet te ko men. Donderdagavond werd door de raad het aangekondigde kre diet van 167.500 gulden voor ge- luidwerende en andere voorzie ningen formeel beschikbaar gesteld. Volgens de gemeente kan na de isolatiewerkzaamheden er geen sprake zijn van geluids overlast uit "De Woelige Hoek". Desondanks vrezen de directe omwonenden van het gebouw dat het in de toekomst niet goed zal gaan wanneer het jeugd- en jon gerenwerk wordt ondergebracht in deze sociaal-culturele accom modatie. Ze zijn niet alleen bang voor lawaai uit "De Woelige iHoek", maar ook voor daarbuiten 'De omwonenden denken aan ru moer van jongeren op straat en knetterende brommers Om ook die mogelijke overlast tot een mi nimum te beperken heeft de ge meente besloten de entree van het gebouw te verplaatsen naar de noordzijde. Raadslid Sjef ten Berge (VVD) merkte donderdagavond in de raadsvergadering op, dat de om wonenden van "De Woelige Hoek" zich wat soepeler moeten opstellen en eerst de ontwikkelin gen maar afwachten Wat de eventuele overlast buiten het qe- (Van één onzer verslaggevers) De gemeenteraad Leusden heeft onder aan- van de VVD-fractle de van "De Woelige in Leusden-Zuid opge- oepen meer begrip te hebben (oor de plannen om in dit ge- jeugd- en jongerenwerk te brengen. Volgens de moeten de omwonenden meteen bezwaar maken te- de naar hun mening moge- overfast van de jongeren,

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1