De Hamershof krijgt een aktiviteitenterrein Derde Dorpsconcert Recordjaar voor Astma Fonds: 10 miljoen inkomsten Kantongerecht Amersfoort leusder krant: Film in Moespot Poster verkrijgbaar Najaars- tuinvuil- aktie gaat van start Meditatiecursus in Stoutenburg 9 4 Programma TussenTijds Vredesplatform waarheen? Peri "L/^? Hilversum Expohal 7 8 9 plaatselijk nieuws DINSDAG 4 OKTOBER 1983 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het braakliggend terrein aan de zuidzijde van woon- en winkelcentrum De Ha mershof zal, na goedkeuring door de gemeenteraad, worden ingericht als aktiviteitenterrein. Evenementen die nu nog ge houden worden op de parkeer plaatsen in De Hamershof kun nen naar de mening van het da gelijks bestuur van Leusden dan op het nieuwe terrein plaatsvinden. Het braakliggend stuk grond diende tot voor kort als opslag van bouwmaterialen voor de wijk Zwa nenburg. Door het gereedkomen van deze wijk en vanwege de overlast voor de Hamershofbewo- ners is het gebruik van de opslag beëindigd. Het terrein, dat als re serve dient voor een uitgroei van De Hamershof, zal naar het idee van B&W gespit, verschraald, ge- freezed en vervolgens ingezaaid met gras worden. Dit werk kost 42 duizend gulden. Als de grasmat er goed bijligt kunnen daarop evene menten als braderieën, kermis sen, sportmanifestaties en derge lijke gehouden worden LEUSDEN - Voor de derde ach tereenvolgende keer wordt er zaterdag 8 oktober een Dorps- concert georganiseerd in de Dorpskerk in Leusden-Zuid. Voor deelneming aan dit jaar lijkse concert bestond ook nu weer veel belangstelling. De ini tiatiefnemers Nicoline Witlox, Jan Breimer en Liet Peddemors hebben een afwisselend pro gramma weten samen te stellen dat ook voor kinderen zeker de moeite waard is. Te beluisteren is er onder meer een blokfluittrio. Loes van den Ak ker, Ada Bijlsma en Gert Mannée bespelen de tenor- en basfluit en brengen muziek uit de zestiende eeuw van J Hilton en A Willaert Piet Hein van der Ven zal op de piano twee preludes van Rachma- ninov ten gehore brengen. Riet Wijnands en Nicoline Witlox zin gen vier duetten van J Dalcroze Zij worden daarbij begeleid door Liet Peddemors. De duetten zijn romantische werkjes die velen zullen aanspreken Bea von Burg-Altera en Liet Ped demors brengen twee quatres mains. Uit "Petite Suite" van Cl. Debussy spelen zij "En bateau" en "Cortëae". Pianiste Ineke Kiers soleert in dit concert in een ballade van Fr. Chopin. Harry Weykamp, de nieuwe hobo-leraar van de Muziekschool, speelt sa men met pianiste Astrid Kaspers een sonate van Handel Na de pauze brengt gitariste Ma rijke Rodriguez twee stukken van I Albeniz ten gehore. Zij brengt "Torre Bermeja" en "Asturias". Marijke Rodriguez is dit seizoen in verschillende concertzalen in het land te beluisteren in een avond vullend solo-programma Bea von Burg-Altera (piano) speelt een Scherzo van Chopin Jan Paul van Spaendonck (bariton) komt op deze avond met vier romanti sche liederen. Te beluisteren valt "Abendempfindungen" van Mo zart, "Die Forelle" van Schubert, "Frühlingsmorgen" van Mahler en "Die beide Grenadiere" van Schumann. De avond wordt be sloten met een optreden van het Leusdens Kamerkoor onder lei ding van Jan van Spaendonck. Het koor brengt twee liederen van C. Saint Saëns; "Des pas dans l'Allée" en "Les Fleurs et les Ar- bres" en "Pilons l'Orge" van Fr. Poulenc. Het dorpsconcert begint om 20.15 uur in de Dorpskerk aan de Arnhemseweg. De kerk is open vanaf 19.45 uur. De entree bedraagt 5 gulden voor volwas senen en 1 gulden voor kinde ren tot 16 jaar. De kaartverkoop vindt alleen aan de kerk plaats. ACHTERVELD - Door de stich ting De Moespot wordt met in gang van vrijdag 7 oktober het nieuwe filmprogramma gestart. De spits wordt vrijdagavond om 20.00 uur afgebeten door de film The Blue Lagoon. Leeftijd vanaf 12 jaar; entree vier gul den. Twee jonge kinderen bevonden zich aan boord van een schip op weg naar San Francisco. Zij lijden echter schipbreuk en komen sa men met de scheepskok Paddy op een onbewoond tropisch ei land. Paddy leert de kinderen hoe ze in leven kunnen blijven, maar overlijdt korte tijd later. Dan be gint het verhaal van een jongen en een meisje die samen volwas sen worden. De voor hen onbe grijpelijke veranderingen aan hun lichaam en en ontluikende ver liefdheid worden in The Blue La goon op een prachtige en on schuldige manier getoond. De poster eetbare vruchten in 't groen Is thans, zij het in be perkte mate, opnieuw verkrijg baar bij het bureau voorlichting van de gemeente Leusden, 't Erf 1. Gezien de enorme belangstelling voor deze poster heeft de Leus- dense afdeling plantsoenen op nieuw een aantal van deze pos ters bij de collega's in Lelystad gekocht, zodat ook voor de Leus- dense bevolking deze posters weer verkrijgbaar zijn. De prijs be draagt f 1,50 Enkele op de poster afgebeelde vruchten zijn in Leusden en om geving niet of nauwelijks te vin den. Dit zijn de mispel, sleedoorn, duindoorn en rode bes. Veel men sen hebben de rode of aalbes echter wel in hun eigen tuin staan. Verder blijven er genoeg vruchten op de poster over die wèl in Leus den te vinden zijn. LEUSDEN - Het programma van de initiatiefgroep TussenTijds, voor mensen met veel vrije tijd, ziet er als volgt uit: dinsdagmorgen: pottenbakken, boetseren, handwerken; dinsdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur: lezing, muziek; woensdagmorgen: tekenen en van 9.30 tot 11.30 uur Franse les; donderdagmorgen: van 10.00 tot 12.00 uur Engelse les, en ko ken; donderdagmiddag: van 14.00 tot 16.00 uur biljarten. "TussenTijds" is gehuisvest in een noodlokaal aan Stijgbeugel 32, telefoon 943901. Voor dege nen die zomaar eens willen bin nenlopen is het gebouwtje ge opend op dinsdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur, woensdag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. LEUSDEN - Sedert een aantal ja ren biedt de gemeente haar in woners de gelegenheid om op een eenvoudige manier af te ko men van het tuinvuil dat bij het opknappen van de tuin in voor- en najaar vrijkomt. Dit jaar vindt de najaars-tuinvuilaktie plaats van 8 oktober tot en met 12 no vember. Gedurende deze pe riode kan op 25 plaatsen ver spreid over de qehele aemeente tuinvuil worden gedeponeerd. De stortplaatsen worden door middel van bordjes met het op schrift "tuinvuil" aangegeven. De stortplaatsen zijn uitsluitend voor tuinvuil bedoeld: snoeihout, plantenresten, blad, gras en gras zoden. Helaas komt het in de praktijk nogal eens voor, dat op deze plaatsen ook huishoudelijk afval en ander afval zoals puin en oud ijzer wordt gestort. Dit werkt sterk kostenverhogend, terwijl het doel van de tuinvuilaktie nu juist is de kosten van afvoer en verwer king binnen de perken te houden en daarmee ook de hoogte van de reinigingsrechten, de belasting die betaald moet worden voor het ophalen, afvoeren en verwerken van huis- en tuinvuil. Het is dan ook in ieders belang ervoor te zor gen dat op de tuinvuilstortplaat- sen alléén tuinvuil terecht komt. LEUSDEN - Voor het eerst in de geschiedenis van het Neder lands Astma Fonds dat In Leus den is gevestigd, bedroegen de inkomsten meer dan tien mil joen gulden. De opbrengst van de collecte, giromailing en plaatselijke acties onder het Nederlandse publiek passeer den, eveneens voor het eerst, de vijf miljoen gulden. De ove rige vijf miljoen gulden waren afkomstig van contributies, Lotto, Toto, Algemene Loterij Nederland, beleggingen en na latenschappen. Van iedere gul den die ontvangen werd ging 83,2 cent naar de bestrijding van CARA (astma, bronchitis en longemfyseem). De kosten van fondsenwerving bedroegen 16,8%, dat is 4,6% lager dan het jaar daarvoor. Aan wetenschappelijk onderzoek werd in 1982 meer dan drie mil joen gulden besteed, ten opzichte van 1981 een stijging van 11%. Het aantal subsidie-aanvragen voor onderzoek nam opnieuw toe, waarschijnlijk onder andere om dat de overheid daarop bezui nigde Om de kwaliteit en afstem ming van wetenschappelijk on derzoek op het gebied van CARA in Nederland te bevorderen, werd in 1982 onder meer een werk groep "Allergie en hyperreactivi teit" opgericht. In 1982 verscheen ook het rapport "Leven met ademnood". Dit rapport rekent af met de opvatting dat CARA psy chische oorzaken heeft. De studie maakt duidelijk dat deze mythe zelf, en een minder goede relatie tussen arts en patiënt een ongun stige invloed op het verloop van astma hebben. Aan hulpverlening werd bijna twee miljoen gulden uitgegeven. 1,5 miljoen ging naar instellingen waar CARA-patiënten behandeld en begeleid worden (astmacentra, kruisverenigingen, e.d.) Een half miljoen kwam rechtstreeks ten goede aan patiënten onder meer in de vorm van vakanties. Om de kennis over astma en bronchitis te bevorderen werd on der andere een bijzonder hoogle raar "Longziekten op de kinder leeftijd" benoemd aan de Rijks universiteit van Groningen. In Groningen en Rotterdam subsi dieert het Astma Fonds ook de opleiding van artsen in de "Long- geneeskunde bij kinderen". Om kennis, inzicht en begrip bij zowel patiënten en hun omgeving als bij hulpverleners en bevolking in het algemeen te vergroten (een hoofddoelstelling van het Astma Fonds) werd in 1982 2,4 miljoen uitgegeven. Het congres "Receptoren en CARA", in november 1982, ver diepte het inzicht in het ontstaan en de behandeling van kort ademigheid bij patiënten met CARA. Van de mogelijkheid informatie te vragen over CARA werd door pa tiënten en anderen in 1982 weer druk gebruik gemaakt: ca. 230 000 folders en brochures wer den verzonden. Voor bejaarden en gezinsverzorgenden werden speciale voorlichtingsprogram ma's uitgevoerd, zoals die voor (wijk)verpleegkundigen al enkele jaren bestaan. Als Leusdenaren achten wij het een gewetensplicht te reageren op het bericht in de Leusder Krant van 22 september jongst leden, waarin door het Vredes platform Leusden wordt opge roepen tot deelname aan een demonstratie in Den Haag. Bij een dergelijke oproep is het goed de volgende feiten in reke ning te brengen: - Bij de laatstgehouden 2e Ka mer-verkiezingen koos het IKV tegen de christelijke en demo cratische partijen, en o.m. voor CPN en PSP. - Het is een misvatting te me nen, dat de kerken achter het IKV staan. De meeste kerken willen niets met het IKV te ma ken hebben. Binnen de wel be trokken kerken (o.m. de Ned. Herv. Kerk en de Geref. Kerken) zijn honderdduizenden leden ernstig verontrust over het op treden van het IKV, dat verwor den is tot een linkse politieke pressiegroep, die bij acties sa menwerkt met de communisti sche actiegroep ,,Stop de Neu tronenbom" en de actiegroep ,,Onkruit". - Het verhaal dat een meerder heid van ons volk achter de op vattingen van het IKV staat, is in strijd met de waarheid. Uit een landelijk opinie-onder- zoek in mei/juni '83 in opdracht van de Atlantische Commissie blijkt dat ca. drie kwart van onze landgenoten het beleid van de NAVO steunt, dat gericht is op vrede en veiligheid. Bovendien vindt 82 procent van de Neder landers (vier van de vijf), dat ons land lid van de NAVO moet blijven. Tenslotte geeft 77 pro cent van de Nederlanders er de voorkeur aan dat de wapenbe heersing niet van één kant, maar van twee kanten plaats vindt, daarvan behoren 70 pro cent tot de PvdA en 83 procent tot D'66. Het IKV steunt der halve slechts vooral op een deel van de kleine linkse partijen. Een ontwikkeling tegen kernbe wapening is in de Sovjetunie ondenkbaar, omdat daar geen publieke opinie bestaat door het ontbreken van informatie, vrije meningsvorming, vrije pers, vrije vakbonden etc. We hebben ons moeten beper ken. Tegenover de parlemen taire democratieën staan in heel Oost-Europa landen, waar de bevolking nooit vrijwillig geko zen heeft voor de totalitaire staat van de communisten. We hebben hier te maken met een pseudo-religie, die altijd en overal de menselijke geest heeft geknecht, en zich in aard en wezen niet onderscheidt van de demonie van destijds Nazi- Duitsland, dat ook een vol strekte minachting koesterde voor de menselijke individu. Ook het communisme telt zijn tientallen miljoenen slachtof fers, en gaat door met het on derwerpen van vrije volken. Wie denkt niet aan het bittere lot van het Afghaanse volk? Dit volk wordt door de Russische legereenheden gebombar deerd, gemarteld en gedood. Het land wordt stelselmatig ver woest en miljoenen inwoners hebben moeten vluchten. Wie denkt niet aan de Poolse ar beiders, die hun hoop op vrije vakbonden de mist in zagen gaan, en lijden onder de terreur van het regiem. De roep om iets meer vrijheid werd in Oost-Eu ropa steeds in bloed gesmoord. Het is onze vaste overtuiging, dat vrede, vrijheid en veiligheid onlosmakelijk met elkaar ver bonden zijn. Zolang de mensenrechten in de communistische wereld op grove wijze worden geschon- STOUTENBURG - In het week end van vrijdag 14 tot en met zondag 16 oktober vindt in het franciskaans centrum Stouten burg een meditatie-driedaagse plaats onder de titel "Gij die ons hebt voorzien Deze als cursus opgezette bij eenkomst is bestemd voor ieder die belangstelling heeft om zich meer in meditatie te scholen. De methode die daarbij gevolgd wordt, is die van Klemens Til- mann, in Nederland bekend door zijn boeken: "Meditatie; werkboek" en "Meditatie; oefe ningen" en "Leven vanuit de diepte", uitgegeven bij J.H. Gottmer te Haarlem. Het gaat daarbij vooral om wat de schrij ver noemt: de basis-meditatie. In deze cursus wordt telkens in oefeningen praktisch gemedi teerd en vervolgens in inleidingen en uitwisseling van de opgedane ervaringen verhelderd wat er ge beurd is Het gaat om een voort durende wisselwerking tussen oe feningen en ervaring aan de ene kant en bezinning en verdieping van inzicht aan de andere kant Dit alles in een klimaat van stilte, in een sfeer van rust en ontspan ning. Nadere informatie: Centrum Stou tenburg, Stoutenburgerlaan 5, 3835 PB Stoutenburg; telefoon 033-940848 AMERSFOORT - ,,lk ben voorge komen omdat ik de boete te zwaar vond en nu krijg ik nog veel meer", protesteerde de heer v. D. uit Achterveld op de strafzitting van het kantongerecht Amersfoort van 29 september. Inderdaad is het meestal het voordeligste om de boete maar meteen te betalen als een schikking wordt aangebo den. want door het op een dag vaarding te laten aankomen, zet men een heel administratief appa raat in beweging en die kosten worden op de verdachte verhaald Alleen een duidelijk excuus of nieuwe zienswijze kan een boete doen verminderen en dat lukte de heer v. D. dus niet Hij had wel pech toen hij de aanhangwagen van zijn broer leende en vervol gens een lekke band kreeg Bij het verwisselen van het wiel kreeg de politie hem in de gaten en die constateerde een volledig doorge roeste en afgebroken velg. De foto die ervan gemaakt werd en die de kantonrechter nu in zijn dossier had zitten, loog er niet .om. ,,Dat wist ik niet en dat is aan de buitenkant toch ook niet te zien", verdedigde verdachte zich, ,,en bovendien is het karretje van mijn broer". ,,Als u er mee rijdt, is het uw ver antwoordelijkheid", onderwees de kantonrechter hem, ,,u worden twee dingen verweten. 1. u had geen aantekening op uw rijbewijs staan dat u met een aanhangwa gen mag rijden en 2. de velg was kapot" ,,Maar ik kan toch niet steeds de banden er af halen om te kijken of de velg niet kapot is", probeerde verdachte nog eens ..Ik geloof dat u het niet begrijpen wilt", be gon de officier met enige stemver heffing ,,Een aanhangwagen is gebouwd op een bepaald ge wicht, bij regelmatige te zware be lasting ontstaat metaalmoeheid en kans op afbreken Daarom is er controle op en moet er een aan tekening op het rijbewijs staan dat aanhangwagen en auto zijn goed gekeurd als er meer dan 750 kilo- vervoerd wordt. U vervoerde 3/4 m3 zand. d.i. ruim 1200 kilo met een karretje waar een ander een wieg mee vervoert. Ik moet er niet aan denken dat er opeens een kind was overgesto ken, want dan had u nooit tijdig kunnen remmen Ik eis een boete van f 200, - ,,En de boete die ik eerst kreeg, was f 175, -1" ,,Dat komt omdat u geen enkel nieuw excuus aanvoert", legde de kantonrechter uit. ,,Dit aan- hangertje is niet gebouwd voor zo'n zwaar gewicht en daarom knapt de boel af en ontstaat er een levensgevaarlijke situatie. Ik geef u f 300, - Crimineel gedrag" Een jeugdige motorrijder uit Bun schoten had op de rijksweg 185 km gereden. ..Was daar een reden voor?" wilde de kantonrechter weten. ..Nee ,,Dus gewoon het gas open ge draaid9" ,,Mijn tabellen passen hier niet eens meer op", verzuchtte de offi cier. .Verschrikkelijk is zo'n blik semflits die op de snelweg even langs komt zoeven. Houd de kran ten eens bij en let eens op wat er met mensen van jouw leeftijd ge beurt. En ga eens in een revalida tiecentrum kijken. Ik eis de maxi mumboete van f 500, - en met een een 4 maanden voorwaarde lijke ontzetting uit de rijbevoegd heid". ,,lk ben geen crimineel", protes teerde verdachte „Jawel, dit is crimineel gedrag", vond de kantonrechter en veroor deelde conform de eis. De heer v. W. uit Hoevelaken had, rijdend op de Groene Zoom, zon der te kijken de Noorderinslag overgestoken met zijn auto en daardoor een aanrijding veroor zaakt. „Ik heb al erkend, ik begrijp niet wat ik hier doe", merkte ver dachte op. Maar dat begreep de kantonrechter wel: „Het gaat niet alleen om blikschade, maar de gene die bij u in zat, is er uitge slingerd en heeft 10 dagen met o a. gebroken ribben in het zie kenhuis gelegen." Bovendien was de blikschade ook niet ge ring Omdat verdachte zijn all-risk verzekering net had opgezegd, was zijn schade voor eigen reke ning: 13.000,- Hier kwam dan nu nog een boete bij van f 250.-. den en de dreiging van Sovjet overheersing blijft bestaan, dient ons land de volledige con sequenties van het NAVO-lid- maatschap na te komen, ook op het gebied van de kernbewape ning. Wij menen dat het fundamen tele probleem van de vrede in Europa niet voortkomt uit bewa pening of het bestaan van een defensief NAVO-bondgenoot- schap van democratieën, maar uit de aanwezigheid van een to talitaire bedreiging van de vrij heid. Deze vrijheid die ten koste van zoveel offers werd herwon nen in 1945 mogen we niet op nieuw prijsgeven. Ook wij hopen op het behoud van de vrede en kunnen van harte staan achter de standpun ten van het ICTO (Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwape ning), dat een snelle groei door maakt. Laat u niet misleiden en mis bruiken door de onjuiste propa ganda van het IKV c.s. en ook niet door de Raad van Kerken, Pax Christi of wie dan ook. Laat u niet opnieuw de straat op drij ven in een z.g. vredesdemon stratie, die met haar holle leu zen de vrede geen stap dich terbij brengt, maar veeleer oor- logsbevorderend werkt! Daarom pleiten wij voor volhar dende onderhandelingen met de Sovjet-Unie vanuit een posi tie van kracht. Vanuit de barre politieke wer kelijkheid moeten we streven naar het behoud van de vrede door de rol van de (kernbewa pening evenwichtig en gelijktij dig aan beide zijden terug te dringen (tweezijdige ontwape ning dus) om zo de vrede en de vrijheid te dienen. Daarvoor zul len we ons moeten inzetten. Dat zijn we verplicht aan hen die hiervoor offers brachten en aan hen die in onvrijheid leven. Namens de zwijgende meerder heid, Mevr. M.M. Bruineman P. Hoekstra Mevr. M.T. v.d. Kar G.W. Messing F.H.P. Meilink E.T. Hoekstra C.P. Hoekstra D.Wvpobma J.P.^ijderveld A.J. Hessel Y. Hessel-Zuidema J.J. Visser L.E. Meijer M. Meijer-de Brouwer G. Urban T. Urban-v.d. Meulen J. Aanstoot C. Aanstoot-Kremer J. van Ginkel M.C. van Ginkel-v.d. Heuvel C.J. Bruijn (van redaktiezijde ingekort) Verkeerslichten (5) Ja inderdaad. Leusden is zo ge bouwd, dat je als automobilist wel hard moet rijden; dat gaat vanzelf op de racebanen, die Leusden doorkruisen. De term „racebanen" haal ik uit een in gezonden stuk in de Leusder Krant d.d. 15/9/83 van ing. C. Lems, verkeersdeskundige. Het lijkt me toe, dat aan deze racebanen wat gedaan moet worden, opdat de automobilist niet vanzelf hard gaat rijden, b.v. wegversmalling, klinkers, vluchtheuvels, voorrangswe gen in de bebouwde kom af schaffen. Zie ook het interview met de heer C. Lems in de Leus der Krant d.d 22/9/83. Volgens de heer Lems rijden au tomobilisten ook minder hard als er fietsers op de rijbaan rij den. Dit werkt dan volgens het principe van de „Wet van het Remmend Vlees", aldus de uit drukking voor dit verschijnsel in de kringen van de verkeersdes- kundigen. Ik hang dit principe in ieder ge val niet aan, dus ik hoop niet dat Burgemeester en Wethouders van Leusden een proefperiode gaan instellen met fietsers op de rijbaan. Ingezonden stuk van de heer Lems en het interview met hem hadden als hoofdmotief de proef met de knipperlichten. De heer Lems zegt dat B en W zich terecht bezorgd maken over het negeren van het rode stoplicht. Dat ben ik helemaal met hem eens, maar dan zegt hij: „Terecht hebben B en W dan ook bedacht, dat een gene geerd rood licht veel gevaarlij ker is dan een waarschuwend oranje knipperlicht". Uit deze zin begrijp ik, dat dhr. Lems B en W vinden dat het orji knipperlicht waarschuwend in tegenstelling tot het stoplicht en dat het oranje ki perlicht niet genegeerd word tegenstelling tot het rode si licht. Het suggereert naar mijn ning, dat het oranje knipperlk ook inderdaad zó werkt, alsi in het ideale geval zou zijn; men mindert vaart, houdt rei ning met overstekende brc fietsers, voetgangers en auto Maar dit is in de praktijk niet Volgens mij ook niet na een wenningsperiode. Men k< keihard vanaf het Lockhorsi bos Leusden binnen met vaart van 70-80 of nog m km/u., mindert bijna geen si heid, men scheurt verder d Leusden. Ja, het is waar, gaat vanzelf. Evenzo gaat h als je vanaf de Randweg Le den binnenkomt naar de li denweg. Vaak genoeg heb auto's zien racen en wat kas doen als toeschouwer, je sl machteloos. In het interview zegt de h Lems, dat hij soms niet begri waarom ergens een stopli komt en geeft dan als voorbe het kruispunt Middenweg/ schatterweg, waar het op ogenblik tot een conflictsitu met de verkeersbrigade kw Het was voor de verkeersbri diers moeilijk tegelijk te wert met de stoplichten. Om nu dit voorbeeld te geb ken als argument dat er i maar geen stoplichten gepla hadden moeten worden, baast mij zeer; alsof het Ie alleen bestaat uit het school gaan met de verkeers gadiers. Als de kinderen wat der worden, gaan ze naar a lei clubs toe en moeten dan gebruik maken van de wej zonder verkeersbrigadiers. vendien zijn er nog andere n sen, die zich veilig door U den willen bewegen en niet dereen is even goed ter be denk ook eens aan de bejaar en vergeet ook niet de kin ren, die per fiets naar het vo gezet onderwijs gaan en op regelmatige tijden weggaan terugkomen (ze moeten nat lijk niet door het rode stopli rijden al of niet in grote gi pen). Het eigenlijke probleem, Lems, bij bovenstaand kr punt Middenweg/Assch. we de Randweg, die als een ri baan uitkomt op het kruispui Ja zeker, naast de stoplicf moeten andere maatregelen nomen worden om de verke veiligheid te bevorderen. Mijn.kennissen zeggen, niet door het rode stoplichtj den en dat ze voorzichtig r als ze een oranje knipperfj zien. Zijn dit nu alleen mijn kern sen, die zich aan de verkeer gels houden en de mensen, wie dhr. of mevr. J. Verhoef gez. brief in de L.K. d.d. 1 veronderstelt, dat ze als we< bruikers dienen te weten, ze moeten doen als ze een! sing met knipperlichten tea komen? Dat het niet plezierig is omi een rood stoplicht te moi wachten, als op het kruisp geen levende ziel te beker is, kan ik invoelen, maar or dan te vergelijken met agent in het bos, die zijn h ophoudt om je te laten stop; gaat te ver. Leusden kun je niet vergell met een bos; Leusden steeds groter, in bijna elk g is een auto waarvan gebruill maakt wordt, ook op de i| overdag buiten de spitss! wordt het steeds drukker! vens neemt het vrachtverf toe. Ik pleit er voor de stoplichtel laten werken overdag avonds, want ook 's av< gaan kinderen en volwassi naar clubs, trainingen en: nachts na 12 uur kunner knipperlichten ingesteld i den. De wachttijden voor rood nen korter gemaakt worden tuurlijk niet zo kort dat heto gaande verkeer nauwelijks tijd heeft om over te steken Daarnaast kunnen maatreg genomen worden ter bevc ring van de verkeersveilig1 zoals ook reeds genoe wegversmalling, klini vluchtheuvels, drukknopir laties bij de stoplichten, gr: golf en er zijn vast nog wel' dingen te bedenken. Betty Dirks-Pay Kornoej Leu ?rke lichtl ficuli Onder auspiciën van het Nederlands Antiquairs Gilde Inl 076-611680 Toegangsprijs f 5.- CJP en 65+ paspoort f 2.50 Kinderen onder geleide gratis vrijdag 1 oktober 19.00-22.00 u. zaterdag oktober 11.00-18.00 u. zondag oktober 11.00-1800 u. l«U: 10 0 11 0 5nd 12 o ï9' Veri 20 o misc 24 0 Im

Leusder Krant | 1983 | | pagina 4