JU 1 Leusden en Amersfoort vrijwel zeker ikkoord over doorgifte CAI- signalen Hen televisiezenders voor 75 cent per abonnee per maand vanaf februari '84 frouwenontmoetingscentrum wellicht in kantoorruimte Eendracht geeft gratis kindervoorstellingen eurofleur en W. zullen eigen mast nu vermoedelijk laten vallen Leusdenaren veroordeeld wegens verboden wapenbezit Dokus het Maanpaard" in De Korf BINGO-SPEL Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden VAN KERSBERGEN JIURIK Geen krant ontvangen? rkrant DONDERDAG 13 OKTOBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 48 Hoofdredakteur: MARNIX KREÜNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente Amersfoort is bereid om voor 75 nt per Leusdense aansluiting per maand haar gehele ikket CAI-signalen aan Leusden door te geven. Dat betekent via het nieuwe Leusdense kabelnet vermoedelijk met gang van februari volgend jaar gekeken kan worden naar lee Nederlandse, vier Duitse en vier Belgische televisiezen- irs. Het Leusdense college van B. en W. beslist aanstaande nsdag over het jongste voorstel van Amersfoort en het is igenoeg zeker, dat men er op in zal gaan. Hoogst waar- hijnlijk zal het college vervolgens ook nog besluiten om ch maar geen eigen Leusdense CAI-mast neer te zetten. De onderhandelingen tussen usden en Amersfoort over het ernemen van CAI-signalen zijn de afgelopen dagen in een stroomversnelling geraakt. Leusden ging begin dit jaar met Amersfoort praten, omdat met de mast die Leusden zelf naast het gemeentehuis zou oprichten geen Belgische televisiezenders te ontvangen zijn. Amersfoort liet daarop echter weten, dat het technisch onmogelijk is om al leen de Belgische televisiezen ders aan Leusden door te geven. Leusden zou het gehele pakket radio- en televisiezenders van Amersfoort moeten overnemen. De prijs, die Amersfoort daar voor berekend had, bedroeg 71 cent per Leusdense abonnee per maand. Bovendien zou Leusden nog eens 60.000,- ineens op tafel moeten leggen, als men de signalen per februari volgend jaar zou willen ontvangen. Amersfoort zou namelijk van zijn planning moeten afwijken om Leusden op dat tijdstip van dienst te zijn en bovendien moet er ergens tussen Leusden en Amersfoort een PTT- overnamepunt worden gereali seerd. TEGENVOORSTEL Tijdens een persconferentie eind vorige maand lieten de Leusdense wethouders Fons Ummels (CDA, financiën) en Jan Wagenaar (VVD, Ruimtelij ke Ordening) al weten, dat men op die basis niet met Amers foort in zee wilde gaan. Er volgde een tegenvoorstel, waarin het Leusdense gemeen tebestuur verlangde dat Amers foort de kosten van de kabel tussen Amersfoort en Leusden voor zover op Amersfoorts grondgebied, inclusief het over- namepunt, geheel voor zijn re kening zou nemen. Daarom kwam gisteren weer een reaktie van Amersfoort. Men bleek bereid om inderdaad de kabelaanleg op Amersfoorts grondgebied inclusief het over- namepunt voor zijn rekening te nemen, zonder daar 60.000,- ineens voor te vragen. Wel moet dan het genoemde be drag van 71 cent per Leusden se aansluiting per maand om hoog naar 75 cent. Of Amers foort per februan volgend jaar alle signalen kan doorgeven is nog niet geheel zeker. Dat hangt vooral van het weer af. Amersfoort moet namelijk nog zijn mast op de Berg bouwen Daarvoor zijn inmiddels alle vereiste vergunningen binnen en ook het fundament is gelegd De mast zelf is thans in bestel ling en men verwacht dat deze over twee maanden geleverd zal worden Volgens de plan ning zou de mast inderdaad in februari volgend jaar opge bouwd moeten zijn, maar dan moet er zich in de tussenliggen de maanden geen vorstperiode van enige betekenis voordoen. Het Leusdens college moet aanstaande dinsdag nog be slissen over dit jongste voorstel van de buurgemeente, maar het is erg onwaarschijnlijk dat B. en W het van de hand zouden wijzen. Op de voorge stelde basis kan de gemeente Leusden namelijk ruim binnen het vastgestelde bedrag van 15,16 per maand de CAI- abonnees op korte termijn een pakket van tien televisiezen ders leveren plus een ruim aan tal FM-radiozenders. Het tarief blijft in ieder geval gehandhaafd op het genoemde bedrag. GEEN EIGEN MAST Ook moeten 8. en W. zich nog uitspreken over de vraag, of het nu nog wel nodig is om een eigen antenne naast het gemeentehuis neer te zetten. Het Leusdens colle ge wilde in ieder geval niet van de gedachte van een eigen mast af kappen. alvorens men tot een re delijk geachte overeenstemming met Amersfoort had kunnen ko men De eigen mast - voor de bouw waarvan door de provincie overigens nog steeds geen toe stemming is verleend - speelde dus allereerst een rol in de onder handelingen met Amersfoort Maar er waren ook andere argumenten; wethouder Wagenaar hecht er bij voorbeeld sterk aan, dat Leusden voor wat betreft de CAI zelfstandig blijft Bovendien zou de eigen mast als reserve kunnen dienen voor het geval zich storingen voordoen in de verbinding tussen Leusden en Amersfoort. Maar de geluiden, dat Leusden die eigen mast nu wel kan laten vallen, worden binnen het gemeentehuis steeds sterker. Te verwachten valt. dat de mast naast het gemeentehuis geannuleerd gaat worden en wordt vervangen door een noodmastje van een zeer beperkte omvang op of aan het gemeentehuis. Daarmee zou dan in geval van nood in ieder geval nog Nederland I en II en Duitsland I. II en III kunnen worden opgevangen Inmiddels is. zoals bekend, de werving van abonnees voor de nieuwe CAI in Leusden-Zuid van start gegaan. De acquisiteur van de firma Siemens is daar nu enkele dagen bezig, maar deze periode Is nog te kort om iets zinnigs te kunnen zeggen over de belangstelling voor aanslui ting op de nieuwe CAI. LEUSDEN - „De vierkante ko gel is nog steeds niet uitgevon den en het moet er wel een beetje realistisch uitzien. Anders had ik net zo goed een klapperpistool kunnen kopen.'' zei een 28-jarige vrouw uit Leusden vrijdag tegen de Utrechtse politierechter, me vrouw M. I. Litjens, op de vraag waarom ze de loop van haar alarmpistool had laten doorbo ren. Het doorboorde alarmpi stool plus alarmpatronen en mu nitie was door de politie in de handtas van de vrouw aangetrof fen. „Ik voelde me bedreigd door een heer,'' was de verklaring van de vrouw. Officier van justitie, mr. E. T. Wesselius, eiste een boete van 250,-. De politie rechter nam die eis over. De man waarbij de vrouw in huis woont, moest zich eveneens voor verboden vuurwapenbezit verant woorden. Nadat de politie het alarmpistool van de vrouw had aangetroffen, op 25 februari van dit jaar, deed ze huiszoeking en vond een vuurbuks met patronen van de 41-jarige Leusdenaar De man zei dat hij wist dat het wapen verboden was, maar dat hij hemel en aarde had bewogen om er een vergun ning voor te krijgen Dat was echter niet gelukt. Mr Wesselius vertelde dat hij voor dit misdrijf volgens de richtlij nen een gevangenisstraf van vier weken moest eisen, maar dat hij dat voor iemand die voor het eerst met justitie in aanraking kwam te ver vond gaan Hij vroeg daarom 500- boete en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van vier we ken Ook- met deze eis was mr Litjens het eens. ïan één onzer medewerkers) LEUSDEN - Een vrouwe- Dntmoetingscentrum kan ogelijk Ingericht worden in :n leegstaande kantoor- limte boven de Hamershof. en beschikbare ruimte van n 140 vierkante meter lijkt oot genoeg voor de start in een dergelijk centrum, sn globale berekening heeft tgewezen dat voor de in- chting en de exploitatie van en ontmoetingscentrum bo en de Hamershof elk jaar ngeveer dertigduizend gul- en nodig is. Of dat geld op te engen is hangt af van de oogte van de subsidie die gemeente wil geven. Tij- ens de vergadering van de Dmmissie welzijn en onder ijs welke maandagavond erd gehouden bleek duide- k dat niet iedereen even enthousiast is als voor een vrouwenontmoetingscen trum elk jaar enkele tiendui zenden guldens moet neer geteld worden. Het lag in de bedoeling om in de kelder van het nieuwe gemeente huis een ruimte te maken waarin vrouwen elkaar konden ontmoe ten. Een dergelijk vrouwenontmoe tingscentrum was al aan de vrou wenorganisaties in Leusden toege zegd. De zogenaamde onderkei- dering van het gemeentehuis staat echter ter discussie omdat proeven uitgewezen hebben dat ambtena ren last zouden kunnen hebben van het geluid dat uit de kelder doordringt als daar de muziek school bezig is met lesgeven De hele problematiek van de onderkei- dering komt voorlopig niet ter spra ke. ,.De hele zaak is erg complex. We moeten niet overhaast te werk gaan. We hopen echter voor het eind van het jaar met voorstellen te komen", aldus wethouder Gns van De speciaalzaak in woningtextiel vindt u In winkelcentrum Hamershof. Wij leveren alle gerenommeerde merken tapijten - gordijnen - dekbedden - dekbedhoezen - toilet- en badkamerkleedjes karpetten - tafelkleden - zonwering - douchegordijnen, bedmode en baddoeken. INTERIEURVERZORGING WINKELCENTRUM „HAMERSHOF" De brouwerij 12, aan de Hamersveldseweg, Leusden-C. Telefoon 033-946611T.o. de Rabobank. Dealer van; Kendix - Gardisette - Jap - Forbo - Hatéma - Besouw - Fuggerhaus. BOO Onafhankelijk nieuwsblad U 11 voor de gemeente Leusden 1LJLJI Verschijnt dinsdag sn donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9*opend. Zaterdags gesloten. Woudenberg in de commissie wel zijn De gemeente ziet echter ook wel in dat met een vrouwenontmoe tingscentrum gestart moet worden nu er al zoveel toezeggingen zijn gedaan. De vrouwen hebben ech ter laten weten dat ze geen mede gebruik willen van bestaande ac commodaties. Wethouder Van Woudenberg had namelijk al rond gekeken bij sporthal de Meent, Het Wit-Gele Kruis, de Til, Blijhof. de Kom en Groot-Krakhorst. De vrouwen mikken op een „ech te" voorziening Een streven waar wethouder Van Woudenberg het mee eens is, zo bleek maandag avond. De middag voor de verga dering van de commissie welzijn was er samen met de vrouwen een ruimte bekeken boven het winkel centrum Hamershof. Verder had wethouder Van Woudenberg nog „één klein alternatiefje" Wat dat alternatief was werd maandag avond niet uit de doeken gedaan De als kantoorruimte bedoelde ruimte boven de Hamershof lijkt wel acceptabel voor de vrouwen die een ontmoetingscentrum op poten willen zetten Van de voorgestelde 140 vierkante meter zou de helft gebruikt kunnen worden als grote activiteitenruimte De andere helft zou gebruikt kun nen worden voor een peuterop- vang, vergaderruimte en een keu kentje. Het geld dat voor één en ander nodig is zou wel eens een pro bleem kunnen opleveren. Jan Ja cobs (Fh/dA) suggereerde maan dagavond al dat het misschien mogelijk is om voor de inrichting van een ontmoetingscentrum een beroep te doen op het Koningin Julianafonds of het Prins Bernhard- fonds Minder positief was de VVD-fractie „Mijn fractie heeft wellicht proble men met de voorstellen die gaan komen", zo kondigde Puck Bosma van de VVD alvast aan. „Als u met voorstellen komt om bij te dragen in de kosten van een vrouwenont moetingscentrum zult u ook moe- Het gezellige voor een nieuw abonnee (Zie adv. elders in dit blad) ten zetten waar dat geld vandaan komt en ten koste van wie dat gaat", vulde Lilly van Amerom haar fractiegenoot aan Ook de fractievoorzitster van het CDA, Evelien Blom, ziet het geld als een probleem Mevrouw Blom verklaarde zich een warm voor stander van een vrouwenontmoe tingscentrum in de gemeente Leus den. „Ik schrik echter van de kos ten die nu genoemd worden", aldus mevrouw Blom. Het CDA-lid zei verder te hopen dat er middelen gevonden worden om een goede start mogelijk te maken „We moe ten echter niet ten koste van alles het centrum doorzetten", meende Evelien Blom Omdat het vrouwenontmoe tingscentrum er ook in de ogen van B. W. snel moet komen zal er naar alle waarschijnlijkheid geen bespreking in de commis sie welzijn meer volgen. Als het aan wethouder Van Woudenberg ligt wordt de zaak verder schrif telijk afgedaan, zodat een raads voorstel nog deze maand be sproken kan worden in de voltal lige raad. In één van de lege kantoren boven de Hamershof zou het vrouwencentrum kunnen komen LEUSDEN - Zouden er ver in de ruimte, op de maan of de planeten, levende wezens wo nen? En als dat zo is, zouden we die dan op de één of andere manier te spreken kunnen krij gen? Voor professor Archibald Woodbridge is dat een heel be langrijke vraag geworden. Hij heeft daarom een apparaat ge bouwd waarmee hij ethergolven wil opvangen die die wezens volgens hem uitzenden. Dat is op zichzelf nog niet zo erg, maar wél dat iedereen in het huis van de professor hem moet helpen en daarbij de vreemdste toeren moet uithalen. Tot ze op een gegeven moment een plannetje bedenken om eindelijk eens van die kuren van de professor af te komen Zo eindigt het eerste bedrijf van het toneelspel „Dokus het Maan paard" Op wat voor manier de huisgenoten van de professor den ken dat ze van dat ethergolven- gedoe af kunnen komen, kan ieder Leusdens kind zelf komen bekijken in De Korf Want daar voert toneel vereniging Eendracht gratis dit vro lijke toneelstuk op. Voor de gewone voorstellingen van Eendracht moet iedereen altijd een kaartje kopen Maar omdat de vereniging deze maand haar 50-jarig bestaan viert, wordt de hele Leusdense jeugd uitgenodigd om deze voorstelling te komen bekijken. Wie aanstaan de zaterdag (15 oktober) niet kan (of als de zaal vol is), heeft nog een tweede kans om Dokus te komen bekijken: op zondagmiddag 23 ok tober wordt het stuk nog een keer opgevoerd. Alle twee de voorstel lingen beginnen om 14 uur en duren tot ongeveer 16 uur. BOUWPLAAT MET WED STRIJD Eendracht geeft niet alleen een gratis voorstelling, maar overhan digt ook nog alle bezoekers een cadeautje Dat is een bouwplaat van een toneelpodium. Heel een voudig van vorm en makkelijk te maken De bedoeling is dat de kinderen dat podium echt gaan inrichten: kleuren, schilderen, be plakken, eventueel spelers er in zetten, enzovoorts De afgewerkte bouwplaten die worden ingeleverd in de bibliotheek aan de Hamers veldseweg (de juiste tijd daarvoor staat op de bouwplaat vermeld), dingen mee naar een prijs. Er zijn drie leeftijdsgroepen, en voor elke groep zijn drie prijzen beschikbaar gesteld De ingeleverde bouwpla ten worden voorzover mogelijk, een week lang geéxposeerd in de bibliotheek. Het bestuur van Eendracht heeft voor beide voorstellingen voor de jeugd twee strenge regels opge steld 1. ze zijn alléén voor kinde ren; ouders moeten buiten blijven; 2 Vol is vol Wie zeker wil zijn dat hij er in kan, moet dus zorgen dat hij op tijd bij de Korf is PREMIERE IN DE GLIND De kinderen van het Jeugddorp De Glind hebben woensdagavond als eersten „Dokus" gezien. In de ontspanningszaal van het Jeugd- Eerst buurtcentra mag nu wel van PvdApag. 3 Rockers boos op Van Woudenberg pag. 3 Interview op donderdag Jan Blotenburg had een erebaantje bij de familie De Beaufort.. pag. 5 Sportpag. 7 Loep op Leusden met onder meer Kantlijn en ingezonden brieven pag. 9 Richard Pryor steelt show in Superman lil en ander film- nieuwspag. 11 Servicepagina pag. 13 DOKTERSDIENST 03425-1222 HAAGCONIFEREN vanaf 10 voor.39.50 BLOEIENDE WINTERVIOLEN per kist5.00 VLECHTSCHERM 180x18026.95 GRASZODEN (wel even bestellen) perm22.95 HEIDEPLANTEN v.a. 10 voor12.50 VASTE PLANTEN diverse soorten 10 voor11.50 HOUTPRODUKTEN 15% afhaalkorting! Iedere klant bij besteding van minstens 7.50,1 bos HERFSTCHRYSANTEN GRATIS! En nog vele andere aanbiedingen! Uw tuin veranderen, aanleggen of advies nodig? Kom eens langs, wij helpen u graag! Ursullneweg 14 - Leusden Tel 033-940763. voor naamplaten graveren. ZOEK NIET LANGER wat geeft het... RADIO CENTRUM heeft het! ELEKTRONIKA HOBBYSHOP Nu Westsingel 2, Amersfoort. Bij de Varkensmarkt. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. dorp werd een ..voor-premiere" van het stuk gegeven De Glind hoort officieel niet bij Leusden, maar bij de gemeente Barneveld Maar Eendracht vond het een goed idee om hun toch in de gelegenheid te stellen, ook eens iets te zien van een toneelvereniging die zo dicht in de buurt zit.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1