Kantlijn ■eusder Krant Ossendrijver wil hondenweecee's Eremedaille voor S. van Houten. Zuivelhuis uitgebreid Deuren vernieuwd zrderij oorzaak ei onenigheid zrderij (2) ffl Van Heteren Makelaardij.. Uw huis is 't waard. van heteren makelaardij ukwensen voor Lisiduna loep op Leusden - middelbare scholieren, die wisselende begin- en eindtij den hebben, - gehandicapten en bejaarden, die buiten de spitsuren willen oversteken. Naar mijn mening beslist niet! Het betreft hier een onverant woorde, ondoordachte proef met knipperlichten ten koste van bovengenoemde groepen. Liever nog vandaag dan morgen dient: - de proef te worden gestaakt, - een begin te worden gemaakt met het onderzoek naar de echte redenen van het slech te verkeersgedrag, - een reële oplossing te worden gezocht voor alle betrokken Leusdenaren. Martha Heneweer (tel. 943374) VERLOREN EN GEVONDENl Gevonden: Plastic tas met kleding, bruin beige konijn en rechterhandschoen. Verloren: Twee wieldoppen van Volkswagen Golf, verzekeringsplaatje brom fiets, fietssleutels, giropasje, Pon- tiac-horloge, sleutelbos met tien sleutels Weggelopen is een Me- chelse herder voorwaarden van Zwarthoed. Beide partijen konden daarna geen compromis bereiken en daarmee was voor de gemeente de zaak afgedaan. Zwarthoed beriep zich nog eens op een perfecte overeenkomst", gezien zijn handtekening onder het contract. Maar volgens de gemeente is daar geen sprake van, omdat in een perfecte overeenkomst twee handtekeningen moeten staan, in dit geval van de koper en de verkoper. Uiteindelijk liet Zwarthoed die twee voorwaarden vallen en was hij bereid de boerderij te kopen, mits de prijs omlaag ging. Zijn verklaring: ,,De boerderij staat al weer een tijd leeg en heeft blootgestaan aan vernielingen. Het pand is niet meer in dezelfde staat als vorig jaar toen het te koop werd aangeboden. Ik wil dat de schade wordt vastgesteld en afgetrokken wordt van de destijds overeengekomen verkoopprijs.' Maar daar wil de gemeente weer niet aan, dus is de zaak weer terug bij af. Meneer Zwarthoed denkt nu dat hij - in eigentijdse bewoordingen - genaaid wordt door wethouder Jan Wagenaar c.s. De wethouder verklaarde vorige week namelijk dat de boerderij wordt gesloopt als het pand overkoopbaar blijkt. Sloop zou bovendien rendabeler voor de gemeente zijn, omdat de dan vrij te komen grond verkocht kan worden in de vrije sector. Dat levert Leusden circa een ton meer aan inkomsten op dan als „Munnikhove" wordt verkocht. Vraag aan Zwarthoed waarom hij zich zo vastbijt in de boerderij? Waarom laat hij de gemeente niet stikken met de de krant moet stappen." - Maar hij kan toch beter de gemeenteraad of de rechter inschakelen? „Nu de zaak vastzit en Zwarthoed zich niet wil houden aan het voorgelegde koopcontract zonder die voorwaarden, zouden inderdaad die-als hijdat wil-maar over de zaak moeten beslissen." CDA-raadslid Henk Ossendrijver heeft gepleit voor de invoering van hondentoilets in de gemeente Leusden. Hij deed dat afgelopen dinsdag in de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening, die de ontwerp-begroting 1984 besprak. Ossendrijver kwam met zijn opmerkelijke pleitrede naar aanleiding van de post „hondenbelasting" in de begroting. Deze gemeentelijke belasting werd ooit aan het eind van de vorige eeuw ingevoerd voor het opruimen van hondedrollen, maar is nu een middel om wat extra inkomsten te vergaren die in de grote pot gaan van de gemeente. Maar daar zit Ossendrijver, ook wel de burgemeester van Achterveld genoemd, niet mee. Hij wil de hondepoep te lijf gaan met weecee'tjes voor de vaak trouwe viervoeters. Volgens het CDA-raadslid zijn die toilets makkelijk te fabriceren. „Een paar klaphekjes waar men de honden doorheen kan duwen. LEUSDEN - De heer S van Houten heeft uit handen van burgemeester J W M Rademaker dinsdag de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver ontvangen De onderscheiding werd hem toegekend wegens zijn veertigjarig dienstverband bij de Wolter Dros Groep te Amersfoort De heer Van Houten begon zijn loopbaan als hulpmonteur. Doorzijn verdere studie en zijn belangstelling voor het vakgebied ontwikkelde hij zich tot monteur Vervolgens werd hij bevorderd tot chef-monteur en later aangesteld als montage-msepcteur, de hoogste functie in de montage Thans is de heer S. van Houten werkzaam op de afdeling Centrale Service van Wolter Dros Groep. succeszijn. „Ik ken daareen dorp, van het kaliber van Leusden, waar alle honden keurig naar hun eigen wc gaan. LEUSDEN - Hel Wim van Roomen Zuivelhuis aan de Rozendaallaan heeft sinds vorige week de verkoop van biologische dynamische groente en fruit uitgebreid In een gedeelte van de garage heeft Wim van Roomen een speciale ruimte ingericht waar alleen biologisch dynamische produkten zijn uitgestald. Klanten kunnen zich in deze nieuwe ruimte zelf bedienen: er hangt een weegschaal, er zijn zakjes en alles is geprijsd handel? „Ik heb kosten gemaakt voor verbouwingsplannen en ik ben tegen de sloop van de boerderij." - Maar waarom wil hij de kwestie uitvechten via de pers en stapt hij niet naar de gemeenteraad of de rechter om zijn gelijk te halen? „Nou, omdat de CDA-fractie mij heeft geadviseerd de pers erbij te halen." - Wie zei dat dan? „Dat was meneer Van der Sloot." Henk van der Sloot (geveld door een griepje) bevestigt die mededeling. „Ik heb tegen Zwarthoed gezegd, dat als hij zijn gelijk wil halen, hij maar naar Het is dan even een kwestie van wachten tot de hond klaar is," redeneert Ossendrijver. Wethouder Jan Wagenaar wees het raadslid op het mislukken van experimenten met hondentoilets in andere gemeenten. „De mentaliteit bij de mensen ontbreekt om hun hond te laten poepen in zo n speciale bak. Erzijn mensen die hun beestje 's avonds naar buiten laten, zelf binnen blijven en na tien minuten de hond weer binnen fluiten. Dan heeft die inmiddels zijn behoefte qedaan bij de buurman," aldus Wagenaar. VVD'er Alrich Parson meldde dat in Zwitserland juist de hondentoilets een groot Als iemand zijn hond op straat laat poepen, wordt-ie door het hele dorp achterna gezeten. In Zwitserland heersteen andere mentaliteit." Willen we u niet onthouden dat Achterveld een „poepstraatje" heeft. Tussen de Van Oldenbarneveltstraat en de Jan van Arkelweg is de concentratie hondekledders zo groot, dat de plaatselijke bevolking nu van het poepstraatje spreekt. De eerste materiaal-vervangingen in het nieuwe gemeentehuis hebben inmiddels plaatsgevonden. Maandagavond kan de raadscommissie van welzijn en onderwijs niet vergaderen in de commissiekamer, omdat er aan de deuren werd gesleuteld. Ze moesten vervangen worden omdat de kleur van deze gemoffelde ijzeren dingen onder invloed van god-weet-wat sterk veranderd was en daardoor afweek met de kleur van de sponningen en ramen. Daarom werd de garantieregeling aangesproken en plaatste de leverancier nieuwe deuren. Vredesplatform mis leidend en oorlogs- bevorderend? In de Leusder Krant van 4 oktober 1983 reageert een groep van 21 verontrusten, zoals ze schrijven namens de zwij gende meerderheid", op de op roep van het Vredesplatform Leusden om deel te nemen aan de vredesdemonstratie van 29 oktober a.s. in Den Haag tegen de plaatsing van nieuwe kernra ketten in Europa. Onze vrijheid zou in gedrang zijn en de enige manier om de Sovjet-Unie tege moet te treden in onderhandelin gen is vanuit een positie van kracht. Men beroept zich op een en- quete van de Atlantische Com missie, waaruit zou blijken dat een grote meerderheid achter de NAVO staat, en slechts voor tweezijdig ontwapenen is. Het Vredesplatform, samenge steld uit meer organisaties en groeperingen dan alleen het IKV of Stop de N-bom is teleurge steld over de ingezonden brief en met name de toonzetting er van, desalniettemin vraagt de brief om een zakelijke reactie. 1. De groep acht het een gewe tensplicht te reageren. Het gaat om vrede en veiligheid. Een tota litair systeem aan de andere zij de van het IJzeren Gordijn moet tegengehouden worden. Het Vredesplatform en de vele, hon derdduizenden demonstranten van de demonstratie in Amster dam, november 1981 (en hope lijk ook van Den Haag 1983) achten het evenzeer een ge wetensplicht te wijzen op de 50.000 kernbommen, die al klaar liggen om onze lieve aarde vele keren geheel te ver nietigen. Nog nimmer hebben onderhandelingen sinds 1945 (het jaar van Hiroshima en Naga saki) het niveau van de kernbe wapening en het eventuele ge bruik ervan teruggedrongen. SALT 1 heeft het tempo van ontwikkeling van nieuwe wa pens niet tegengehouden, alleen een plafond opgeleverd om de bewapening voor de grootmach ten niet uit de hand te laten lopen. SALT 2 is nooit geratifi ceerd, de kernproeven worden nu onderaards genomen, maar genomen worden ze nog steeds! Jaarlijks blijken de kosten van de bewapening in de wereld ver der op te lopen. Het aantal doden in oorlogen over de wereld na 1945 is groter dan die van We reldoorlog 2. Er kan dan ook niet staande worden gehouden dat we aan deze ontwikkelingen gro tere veiligheid overhouden. Een patstelling tussen Oost en West met aan beide zijden een overdo sis „second strike capability'* (vermogen na een eventuele aanval vernietigend terug te slaan) maakt dat beide blokken elkaar gevangen houden en op draaien tot nog meer bewape ningsuitgaven en nieuwe wa pensystemen. Een nieuwe fase zal binnenkort worden ingesla gen als de ruimte in beslag wordt genomen voor de stationering van kernwapens, laserwapens en andere voor oorlogsdoelein den bruikbare apparaten. Onze veiligheid zal er niet door toenemen. De eventuele statio nering van nieuwe raketten in Europa brengt het gevaar van een (beperkte) kernoorlog in Eu ropa dichterbij. Weinigen van ons zullen een beperkte aanval of een ongeluk met kernwapens overleven. Diegenen die dat wel doen, zullen de doden benijden: Europa zal voor generaties niet meer bewoonbaar zijn. 2. Wij - in het Westen - zijn vrij en zij - communistisch blok - zijn onvrij. De Derde Wereld is natuurlijk ook niet vrij. Onze vrij heid, opgebouwd op basis van kapitaal, kennis, economische slagkracht, komt op zijn zachtst de economische ontwikkeling in de Derde Wereld niet ten goede. Onze vrijheid gaat gepaard met waanzinnig veel vernieti gingswapens en een duizeling wekkend hoog bewapenings budget. Het is waar, het Vredes platform is met deze vrijheid, op deze manier gekocht, niet tevre den. Het gebruikt dus deze vrij heid om de Nederlandse rege ring, de Tweede Kamer en de bevolking te laten weten dat die prijs te hoog is en dat een demo cratisch besluit dat werkelijk de belangen van de bevolking van deze wereldbol dient, niet zo n hoge tol kan eisen. Amerikanen hebben hun „freeze"-beweging; bevries de bewapeningswedloop in plaats van MX, Pershing, kruisraketten te stationeren. Met aanhang tot in het Amerikaanse parlement! Amerikaanse ex-onderhande laars bij ontwapeningsbespre kingen spreken zich nu regelma tig uit: stop deze waanzin van verdere bewapeningsopvoering! Als het Westen de helft van zijn kernwapenarsenaal zou weg doen, was het nog onkwetsbaar voor de Sovjet-Unie. Natuurlijk moet het proces van ontwapening tweezijdig, zoals de ingezonden briefschrijvers betogen. Als het sinds 1945 niet gelukt is om de bewapening reëel terug te schroeven, waar om dan niet de hand als eerste uitgestoken en een eerste - ja eenzijdige - stap gezet met ont wapenen (of bevriezing) om de „tegenstander" op hetzelfde spoor te brengen? Zouden Af- ghanen en Polen, zoals de brief schrijvers aanhalen, niet ge diend zijn met ontspanning tus sen Oost en West en met een klimaat van minder wapens en meer gesprek en overeenstem ming? Zouden Chilenen, Salva- dorianen, Nicaraguanen, Zuid afrikanen (van alle kleur) niet sterker komen te staan als zij niet steeds door een Koude- Oorloghysterie worden over vleugeld? U hebt gelijk. Maar bedenk tevens, dat waar gehakt wordt spaanders vel Ion Die UppermanZeker ook zo 'n doe het zeiver waar de BO- VAG zo'n hekel aan heeft Nee hoor. Het was een test van onze Leusdense brandweer commandant Hij wilde even uitproberen hoe snel z'n Amersfoortse collega 's in werkelijkheid zijn In Leusden krijgen paarden een partij-politieke kleur, be grijp ik. Paardenkenner ,.lk wordt doodmoe van dat onechte poli tieke gehinnek' Geïrriteerde minimum inkomen „Zo'n raadsvergade ring begint verdraaid veel op een hengstenbal te lij ken Leusdenaar die verstand van de plaatselijke politiek heeft: ..Hoeje het ook bekijktvast in het zadel zitten ze wel. Sensatie! Pisa in Leusden op zoek naar kamermeisjes en de gewone man En laat de VARA nou uitgere kend deze krant in beeld bren gen Denken al die men sen dat dit een rooie krant is. Welnee De VARA is er toch voor de gewone ziekenfonds mens? En die kijkt toch het meest naar de TROS en Vero nica? En deze krant wordt erg veel gelezen door liberalen, die de Kantlijn niet willen mis sen Wat denkt u zouden er in het gemeentelijke informatieka naal ook sluizen komen Het wil met het gemeentelijke geluid trouwens niet erg luk ken. Nu experimenteerde de commissie Ruimtelijke Orde ning en Openbare Werken weer om zich eindelijk ver staanbaar te maken, terwijl de kelder nota bene nog leeg is. Hoe zo verstaanbaar maken? Een goed verstaander heeft bij die jongens aan een half woord toch al meer dan genoeg 9 Kop ..Vuil van Leusden moet naar Lage Weide Jawel, en dan ook tien jaar steen en been klagen dat het daar zo stinkt. Nieuw! Deze week in Neder landse première ..De griezeli ge. enerverende, schokkende horror-film van eigen bodem „De man met de bijl'' Schrik! Onze Gijs wil nu het schoolzwemmen helemaal gaan afschaffen Beseft die man eigenlijk wel dat het ver strekken van zwemvesten van gemeentewege véél duurder is? Bank of niet. ik zal héél rustig gaan slapen Als het mottoMeer doen met minder geld'' ook voor de ge meente geldt, kunnen we nog héél veel leuke dingen voor de mensen verwachten na al die maneges, culturele centra, sporthallen en geasfalteerde Postwegen Ook al uw handtekening tegen dat knipperen gezet en ook zo verbaasd geweest dat het zo snel heeft geholpen? U maakte zich dan te snel blij Het was een proef om te zien hoe het met de konditie van de rest van de lampen gesteld was. O jé! De Rockers in de buurt van de Hamershof7 Als dat zonder isolatie maar geen enorme keet wordt Kop: „Verkeerslichtenproef gaat gewoon door Ze bedoe len gewoon dat de installaties niet goed werken en dat repa ratie te duur is. Boerderij Munnikhove loopt grote kans afgebroken te wor den Gek toch dat wij Leusdenaren er elke keer weer intrappen Eerst krijgen we schone belof tes te horen, dan wordt de desbetreffende boerderij ja renlang venwaarloosd om ten slotte vast te stellen, dat op knappen te duur is gewor den. We zullen dat in vervolg de Wagenaar-doctnne" noe men. Dat heeft ie ver diend Nog een geluk voor onze wet houder dat het pand niet op de monumentenlijst staat. Henk Ossendrijver is gelukkig niet erg gelukkig met het voor stel tot afbraak Zou het hem misschien lukken om dat te voorkomen? Misschien Want je kunt van het CDA zeggen wat je wilt. in het behouden van oorspronke lijke dorpsgezichten voert het in ieder geval wél een stand vastig beleid Wellicht dat de Rockers de boerderij voor eigen gebruik op kunnen knappen? Of wat te denken van een stukje zelf werkzaamheid door de geza menlijke Leusdense vrouwen ten behoeve van een eigen ontmoetingscentrum Hoeft de VVD zich ook geen zorgen meer te maken dat die vreselijke vrouwen" het ge meentehuis onveilig ma ken Wat héét onveilig1 Als je ze in de kelder zet zou het gebouw best eens ondermijnd kunnen worden, ja toch?. Cynische Leusdenaar„Ik be grijp dat liberaal zijn typisch mannelijk is. Carnavalsmotto„Achterveld bouwt doorBeginnen ze daar nu wéér te denken over een zwembad en een nieuwe sport hal De rest van de Postweg wordt nu ook gladgestreken, maar de daar aanwezige wilgen en po pulieren moeten wel vervan gen worden door eiken, lees ik Nee hoor. dood zijn ze niet. maar. ze ondergraven alleen met hun wortels de dure ast'alt- laag dus Ach. wat zou het leven van onze leberale wethouder toch eenvoudig kunnen zijn als er géén bomen zouden be staan. Toch zijn onze Leusdense mi lieubeschermers niet zo aktief meer als jaren geleden. An ders zouden ze de wethouder allang een cursus „Land schapsbehoud" hebben aan geboden Vermanende stem van liberale zijde Kantlijner' Waarom nou altijd zo hakketakken op onze wethouder? Hij doet voortref felijk werk vanaf de Marcuskerk, 9.30 uur. Wel even bellen: 940169. Namens het Vredesplatform Leusden, Pieter Arts, Karper 9, Leusden. (van redaktiezijde ingekort) Diskussie - althans in de Leus der Krant - gesloten. Redaktie Verkeerslichten (7) Rood licht: stoppen en op je beurt wachten. Dit schijnt vooral voor automobilisten (volwasse nen) moeilijk te aanvaarden. Zeker als het lijkt alsof je voor niets staat te wachten. Oplossing: toch doorrijden! Hierdoor ontstaat een bijzon der gevaarlijke situatie. Kenne lijk komt die zo dikwijls voor, dat van gemeentewege is besloten de stoplichten buiten de spitsu ren af te schaffen. Immers, wan neer de lichten slechts knippe ren kan niemand meer door rood rijden. Prima bedacht en waarschijn lijk met de beste bedoelingen, maar... is er voldoende reke ning gehouden met de meest kwetsbare weggebruikers, met name: - kinderen, die buiten de spitsu ren naar clubs gaan. DERDAG 13 OKTOBER 1983 erderij waar het om gaat. ieerJ. Zwarthoed uit len heeft ruzie met de ente. Hij vindt dat luder Jan Wagenaar „halve eden" vertelt over I-erij Munnikhove. „Hitier de destijds ook halve eden rond waarmee hij het olk achter zich kreeg," Zwarthoed boos. De luder deelde vorige week in idscommissie openbare in en ruimtelijke ordening lat de verkoop van erij Munnikhove was itst. De gemeente, die aresse is van dit pand, had ivereenstemming kunnen len met iemand die graag rderij wilde kopen. Die id was dus meneer loed. „Ik wil wel degelijk jkhpve" kopen, maar de rite wil 'm niet meer pen," veronderstelt de gelijkte Leusdenaar. iele geschiedenis (in vlucht) begon ongeveer ar geleden toen Zwarthoed leidde als serieuze koper Ie boerderij. De vraagprijs 1 circa 350 duizend gulden, te Zwarthoed wilde daar nog in sleutelen. Er volgden ie gesprekken met de ente, waarna uiteindelijk ns Zwarthoed een prijs 5h*> de 250 duizend en 300 id gulden werd bepaald, intract kon worden end, maar de koper wilde log een stuk of negen /aarden opgenomen zien in intract. Hij besprak dat met nbtenaar. die hem op and vertelde dat zeven raarden zeker niet door het ij |evan B. en W. zouden j m geaccepteerd. De je twee voorwaarden n misschien geen emen opleveren. De inaar vroeg aan Zwarthoed 3jkf zijn handtekening onder "ntract te zetten. Daarmee de Leusdenaar boerderij ikhove verworven te in. Al ac a ;ei n t eb Ev 1 K pee 3-1 les. B. en W. gingen niet ukt ird met de twee Makelaar o.g.Beedigd taxateur Hamersveldseweg 7, 3833 GK LEUSDEN Telefoon 10331 94 34 36 Russen kunnen niet openlijk demonstreren wat hun wensen zijn voor de vrede, zeggen de briefschrijvers. Moeten wij dan niet ten overstaan van de hele wereld demonstreren dat de vre de alleen gediend is met stopzet ting van de waanzin van bewape ning en met een Marshall-plan voor de Derde Wereld, te starten vanuit de rijke landen? Waarom zouden wij ook niet voor de Russen demonstreren dat dat moet gebeuren? Heus, Moskou zal ons op televisie volgen! Oud- CDA-minister van CRM. Hans de Boer zei het zaterdag zo: „Wie half mee kan doen, moet heel gaan op 29 oktober." Als u snel bent, kunt u nog mee met de bus 'SD£/V - Harmonievereniging Lisiduna. die op 9 oktober 1908 werd opgericht, vierde vorige week 39 met een receptie haar 75-jarig bestaan. Veel bekenden kwamen het bestuur feliciteren met het en van deze mijlpaal. Een borreltje op het volgende lustrum ging er bij de aanwezigen goed in. Terwijl het r recipieerde, werd er buiten een stertocht gehouden waaraan vijf korpsen meededen. De finale vond aan o W van de middag bij De Korf plaats.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9