,Tobo" maakt meeste indruk Dp tweede avond éénaktertoernooi Plan Wagenberg vanuit de lucht luldoto bracht eenakter in St. Joseph J0VD- avond over jongerenbeleid Jazzconcerten in De Hakhorst Cursus barok muziek SsaSSS=swR'jr f leusder krant „Raiders of the lost Ark" effectvolle avonturen-film van Steven Spielberg ta™V„iraB^bérKro,e^e^tó«. Politie zoekt... Kijken naar kinderen bij Tussentijds Circa 20 bekeuringen jeugdigen vloerbedekking berghotel IN DE CINEMACLUB OP DONDERDAG 20 OKTOBER I DE LEUSDER KRANT Lionsclub organiseert 8-tal middagen vrijdag 21 oktober van 15 tot is uur Utrechtseweg 22 5 Amersfoort DINSDAG 18 OKTOBER 1983 plaatselijk nieuws ioor Anco Mali) LEUSDEN - In boerderij Groot rakhorst op zaterdag 15 oktober tweede avond van het door het ibilerende Eendracht georgani- ?erde eenaktertoernooi. Met Fred enavente en Maarten Kneepkens de jury, en de vrouw van de eusdense burgemeester als ver- ygenwoordigster van het publiek Een uitverkocht zaaltje, dat ge- oeid de diverse toneelvemchtin- gen gadesloeg Amateurtoneel van een goed niveau. De gekozen stuk ken waren de moeite van het spe len en zien waard De spelers waren met een kleine uitzondering zéér rolvast. In het eerste stuk ..Oog om oog" van Peter Schaffer. dat gespeeld werd door Culdoto uit Achterveld, ging het om een man. die zijn vrouw laat schaduwen door een pnvé-detective, omdat hij denkt dat ze een minnaar heeft. Dat hijzelf door zaken zo in beslag wordt genomen, dat hij zijn vrouw te veel aan haar lot overlaat, komt niet in hem op De vrouw beleeft de tijd van haar leven. Gedurende een aantal weken krijgt zij alle aan dacht. De detective volgt haar over al. Er ontwikkelt zich een innige verstandhouding tussen hen, die door blikken en gebaren continu wordt gevoed. De rol van de man werd ge speeld door Wim Vos, die op be heerste wijze een voor zijn agenda levend zakenman op het toneel zette, van wie je eigenlijk niet aan de weet komt of hij echt van zijn vrouw houdt, of dat hij alleen maar jaloers is op een mogelijke min naar Margaret van Druten als zijn vrouw kwam vooral in de vertilde momenten zuiver en natuurlijk over De rol van pnvé-detective werd licht badinerend ingevuld door John van Middelaar Best aardig, maar toch ontbrak nog de ontroerende innigheid, die hem aan de vrouw gaat binden, waar door je aan het eind een intense bewondering kunt krijgen voor zijn altruïstisch streven om toch dat huwelijk van man en vrouw te redden. Doordat die innige band niet hele maal tot stand kwam waren sommi ge gedeelten wat langdradig. De bekwame regie was in handen van Wout Bakkenes. Gebaseerd op de dood van een vader, die nog vier maanden langer had moeten leven om te voorkomen dat zijn dochters een enorme som successierechten moeten betalen, is het stuk ..Aard beien met slagroom' van Bruce Frisk. Het werd vertolkt door Oos- terhei uit Baarn. De kordate oudste dochter, die het plan opvat de dode vader te gaan invriezen, werd met veel in nerlijke spanning en uiterlijk kalm gespeeld door Wil Hagen. Zij sleepte haar jongere zuster over tuigend mee, een rol heel subtiel gespeeld door de door verdriet overmande Wil Steenbeek. Zij slaagden er in de spanning op te voeren, en de sympathie op hun hand te houden waardoor de voor de hand liggende onzinnige geluk kige afloop als een verademing komt. Van de beide bijrollen, die van de kolonel-lijkschouwer en die van de arts. Arie Luikinga en Martin de Groot, was misschien die van Mar tin de Groot het meest overtuigend. De kolonel was niet arrogant mili tair genoeg De regie van K G Vlaanderen ondersteunde de spe lers in voldoende mate. Het derde stuk,Rouwdans" van David Campten, was een vrouwen stuk, gespeeld door actrices van Tobo uit Amstelveen. Dit stuk maakte de meeste indruk Het spel van de vrouwen was bewogen, en getuigde van veel inzicht in de situatie. Een winkelier is overleden en begraven. Drie vrouwen komen op condoleancebezoek bij degene, van wie het dorp dertig jaar heeft aangenomen dat zij zijn vrouw was Maar op de begrafenis verschijnt een vreemde opgemaakte vrouw, die een zoon van de man heeft, en die zijn wettige vrouw blijkt te zijn. Zij is besloten bij de andere vrouw in te trekken, en haar voor zich te laten werken op straffe van het onthullen van de waarheid. Maar de andere vrouw heeft er geen moeite mee het zelf aan haar vrien dinnen te vertellen, en bovendien voor te stellen om het samenleven met de zo plotseling in haar leven verschenen wettige vrouw aan te vangen Overtuigend spel van Nelly Copi- ni, die met een zekere tragische wijsheid menselijk zeer zuiver alle moeilijke sitauties wist te vender- ken en ten goede te keren, als de niet wettige echtgneote van de winkelier Stuk voor stuk pinnige, treurige of lekker solidaire rollen van de drie vriendinnen door Nelly van 't Root, Tiny Warmerdam en Wiea van Stijn. En een intrigerende wat vulgaire verschijning van de wettige vrouw door Manna Helsloot In de prima regie van Jan Helsloot. Het goede spelpeil wist het onge mak van het primitieve toneeltje van Groot Krakhorst met al zijn ongemakken volslagen te batatelli- seren. ACHTERVELD - Vandaag zomaar een luchtfoto, tn dit geval van een stukje Achterveld: de kerk. huizen, enkele bedrijven en bejaardenhuis St -Joseph plus de 22 nieuwe bejaardenwoningen in het plan Wagenberg. In mei van dit jaar kwam gedeputeerde A. Schapenk vanuit Utrecht naar Achterveld om het complex bejaardenwoningen te openen bewonerscommissie van jize St. Joseph hield weer een ntspanningsavond. Door een oot aantal bewoners van het lis en bewoners van Sine Cura i Wagenberg werd deze avond ezocht. De avond werd ge- Ipend door de heer Van Wegen, nj verwelkomde de aanwezigen was blij dat er zoveel belang- elling was. In het bijzonder irwelkomde hij de leden van toneelvereniging Culdoto die et een optreden de avond ver- irgden. De titel van de een- rter die deze avond werd op- woerd was "Oog om oog". in accountant (W. Vos) had een •vé-detective ingeschakeld om it hij zijn echtgenote niet meer vertrouwt. Volgens hem heeft zij een verhouding met een andere man. Na enig heen en weer ge praat komt de detective (J. van Middelaar) tot het voorlezen van zijn rapport Terwijl hij hiermee bezig is. komt de echtgenote (M van Druten) naar haar echtgenoot toe De detective wordt zo vlug mogelijk door een achteruitgang weggestuurd. Uit het gesprek tus sen de beide echtelieden komt naar voren dat de echtgenote het niet meer op kan brengen om zo samen verder te leven Zij is een meisje uit een eenvoudig milieu terwijl haar echtgenoot uit betere kringen komt. Hij wil haar hele maal opvoeden in zijn levensstijl hetgeen bij haar niet helemaal goed overkomt. Als de echtgenoot vraagt wie de andere man is. blijkt dit de privé-detective te zijn. Zon der een woord met elkaar te wis selen of enig contact met elkaar te hebben voelde de echtgenoot dit aan als een fijne verhouding die haar geheel terug zou brengen in een voor haar levensvatbare sfeer. Inmiddels komt ook uit dat de echtgenoot wel eens een be zoek brengt aan een dame van lichte zeden. Tijdens het gesprek komt de detective weer binnen en komt een gesprek op gang waar bij hij de beide echtlieden een goede raad geeft om het huwelijk weer in het goede spoor te bren gen Het stuk werd heel goed ge speeld, waarin elk zijn rol heel goed vertolkte. De Leusder Krant doet meer dan het geven van een portie plaatselijk nieuws Wat dachl u van het verzorgen van irouwkaarten Een ruime sortering biedt het aanslaand echtpaar voldoende keus Een romantische kaart, een vrolijke ol zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collectie trouwkaarten die elk jaar wordt aangepast. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de luiste keuze te maken De tekst op de kaarten kan worden gezet in l-ot machineletter Rozendaallaan 9, telefoon 941495 Het kantoor is op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17 00 uur. LEUSDEN - Op vrijdag 21 ok tober zal wethouder Van Wou denberg spreken voor de JOVD Eemland. Het onderwerp van de LEUSDEN - De rijkspolitie is op zoek naar een kind dat vrijdag in een winkelwagentje van de Boni een zwarte porte monnee met inhoud vond De oma van het kind meldde de politie de vondst en deelde mee dat de beurs naar het bureau in Leusden-centrum gebracht zou worden Dit is echter niet gebeurd. Nu de eigenaresse van de porteon- nee zich bij de politie heeft gemeld, wordt de vinder ver zocht de gedane belofte als nog na tekomen avond is het jongerenbeleid van de gemeente Leusden. Aangezien het een openbare avond is, zijn alle belangstellen den van harte welkom. De avond wordt gehouden in de Schaaps kooi bij Groot Krakhorst, Bolderik hof 18. De aanvang is om 20.00 uur. ..Raiders of the lost ark", USA. 1981 Regie: Steven Spielberg; produktie George Lucas, scenario Lawrence Kas- dan naar een verhaal van George Lucas en Philip Kaufman; camera Douglas Slocombe; muziek John Wil liams; montage Michael Kahn Mei Harrison Ford, Karen Allen. Paul Free man, Ronald Lacey e v a. Donderdag 20 oktober 1983, Cinema club De Korf, in het Activiteitencentrum De Korf Zaal open 19 30 uur aan vang 20 uur. Kaartverkoop (voor le den) vanaf heden bij de Leusder Krant. Rozendaallaan 9 en dagelijks bij De Korf (vanaf 14 jaar) Toegangsprijs leden 2,50, met-leden f 7 50 Keu ring 12 jaar. Lengte 115 minuten Hoofdfiguur in „Raiders of the lost Ark" is Indiana Jones (voortreffelijk vertolkt door Harrison Ford). Jones (Indy voor vriend en vijand) is een verpersoonlijking van het mannelij ke ideaalbeeld. Aan de ene kant een soms meedogenloze held, gehard en buitengewoon slim, anderzijds een romanticus, als het zo uitkomt. In zijn „gewone" leven een bekend archeo loog en geliefd docent aan een uni versiteit. Een man met twee gezich ten, door Harrison Ford moeiteloos en overtuigend vertolkt. Indiane Jo nes is het prototype van de ideale, zij het pretentieloze filmheld. Als archeoloog gaat zijn leven lang niet altijd over rozen, want zijn speur tochten naar verloren gewaande oudhe den voeren hem over de hele wereld Worstelend in de schier ondoordringba re oerwouden van hel Amazonegebied op zoek naar schatten van reeds lang uitgestorven Indianenstammen, vech tend met autochtone woestelingen in de bittere bergkou van Nepal of rennend door stoffige, hete straten van Cairo, achtervolgd door op bloed beluste on verlaten Indiana Jones staat voor niets, weet telkens de dans te ontspringen en dat is geen kleinigheid met een zo n gevaarlij ke tegenstander als Belloq (een prima rol van Paul Freeman) Belloq is in dienst van de Nazi's die de wereld afschuimt op zoek naar kunstschatten, ter meerdere eer en glorie van zijn geliefde Führer Zij kruisen opnieuw de degens als Belloq op het spoor schijnt te zijn waar de verloren gegane „Ark des Verbonds'de gouden kist. waarin volgens Bijbelse overleveringen de ta felen met de tien geboden zijn opgebor gen nadat Mozes de eerste versie stuk sloeg op de berg Horeb. Het bezit van de ark - zo is de vaste overtuiging - zou Hitier de totale macht over de wereld geven door de Kracht, die de Ark zou vertegenwoordigen Ergens in de Egyptische woestijn, zo n honderd kilo meter ten zuiden van Cairo, schijnt de juiste vindplaats te zijn gelokaliseerd Alleen Indiane Jones beschikt echter over de echte sleutel (code) om de vindplaats definitief vast te stellen. Een sleutel in de vorm van een in goud vervat kristal, dat Jones op nogal avon tuurlijke wijze van een dochter van een archeoloog had gekregen Deze jonge vrouw. Marion, vertolkt door Karen Al len. wordt zijn compagnon in de strijd tegen Belloq en de Nazi-horde Regisseur Steven Spielberg heeft van dit gegeven een uitzonderlijk flit sende. spannende gebeurtenis ge maakt. waarbij de toeschouwer geen moment de gelegenheid krijgt echt op adem te komen De gebeurtenissen volen elkaar in razendsnel tempo op. vechtpartijen, achtervolgingen, valkui len, je kunt niet zoveel bedenken of het zit in de film. Het is zelfs de vraag of James Bond het in zo n hem vijandige wereld wel gered zou hebben Maar Indiana Jones ontwijkt alle val strikken schijnbaar moeiteloos zoals het een echt held betaamt. Raiders of the Lost Ark bewijst opnieuw h^t vakmanschap van Spielberg en Lucas. Binnenkort ver schijnt het tweede deel waarin India ne Jones opnieuw tal van avonturen zal beleven. En daarmee krijgt Geor ge Lucas zijn zin: de avonturenfilm uit de jaren veertig wordt in ere hersteld. Met Harrison Ford als de opvolger van Erroll Flynn en al die andere zwart-withelden uit Holly wood's glorietijd. Spannende jon gensboeken-verhalen door inventi viteit en vakmanschap ver boven het genre uitgetild. V. LEUSDEN - De Lionsclub Leusden wil in het komende win terseizoen een achttal jazzcon certen op de zondagmiddag in eetcafe De Hakhorst aan de Waarden organiseren. Op zon dag 30 oktober zal van 14.00 tot plusminus 17.30 uur het eerste optreden plaatsvinden van het vaste „huis'orkest van de Lionsclub, „The Swing Profs". Deze Leusdense formatie onder leiding van Pardy Leopold brengt een zogenaamde Good- mann-sound ten gehore en be staat uit Pardy Leopold, klarinet; Paul Dekker, piano; Hans Wijn- stroot, gitaar; Peter Verschoor, drums en Kees Hundepool, bas en zang. Het is de bedoeling om iedere keer één of meerdere bekende jazzmusici uit te nodigen om op LEUSDEN - De tentoonstelling houten speelgoed in het tref centrum van TussenTijds wordt a.s. donderdagmiddag op een wel heel bijzondere manier af gesloten. Daarvoor worden ou ders uitgenodigd om met hun kinderen iets nieuws te bele ven: ze mogen kijken hoe hun kinderen spelen met het ten toongestelde speelgoed. Daar mee wordt ingespeeld op de mogelijkheden die de herfstva kantie biedt, terwijl aan het ten- toonstellingsgebeuren een le vend aspekt wordt toegevoegd. De toegang is gratis. Verdere aktiviteiten: woensdagmorgen tekenen leren onder deskundige leiding donderdagmorgen: Make a men tal trip... on english conversation by Mr. Lith donderdagmiddag: biljarten leren o.l.v. Martin Breedt Bruijn 14.00-1600 u. kinderen spelen met het tentoongestelde speel goed o.l.v. Jos de Hesselle Bovendien kan men zich reeds in schrijven voor de cursus bridgen, die van start gaat bij voldoende belangstelling. Op 27 oktober siad de gespreksgroep "Interpre tatie van tekeningen" Gedu rende 7 donderdagmiddagen leert men zichzelf beter kennen aan de hand van de tekeningen die men maakt, ook wanneer men denkt in het geheel niet te kunnen teke nen. Informatie en aanmelden bij Kay van Dijk, tel. 03433-504. LEUSDEN - De Muziekschool Leusden organiseert van no vember tot april een cursus ba rokmuziek. De cursus bestaat uit twaalf lessen die om de veertien dagen op de woensdagavond op zolder van Groot Krakhorst wor den gegeven. De bijeenkomsten staan onder leiding van Gerrit 't Hart en zijn bedoeld voor ieder een die zijn kennis van de barok (1600-1750) wil verdiepen. In de cursus zal het tijdperk van de barok worden belicht vanuit de cultuurgeschiedenis, filosofie en theologie. Ook zal er een uiteenzet ting worden gegeven over het na tuurkundig verschijnsel „toon" en het wezen van de toonladders in een barokke stemming en het ge bruik daarvan Ook zullen de stijlfi guren. affektenleer en retorika aan de orde komen evenals de instru menten. Tot slot zal Gerrit van 't Hart een aantal representatieve werken in verschillende bezettin gen behandelen en analyseren Gerrit van 't Hart studeerde orgel bij Teho Teunissen en improvisatie bij Jan Welmers aan het Utrechts Conservatorium. Hij is als koordiri gent en organist werkzaam en geeft aan de Leusdense muziek school les in orgel en solfège Wie geïnteresseerd is in deze cursus kan een inschrijfformu lier aanvragen bij De Muziek school, Zwarteweg 16a, telefoon 944310 (tijdens kantooruren). deze wijze de nodige variatie in het geheel te brengen Voor zondag 30 oktober zal dat een bekende vibra- fonist zijn Verder zal de Lionsclub proberen om halverwege en aan het einde van de reeks middagen een jamsession te organiseren waaraan alle individuele Leusden se jazzmusici kunnen meedoen Wellicht kan dan hieruit de beste jazzmuzikant 83/84 gekozen wor den. De opbrengst van deze jazzcon certen zal de Lionsclub ten goede laten komen aan de landelijke dag voor patiënten met spierziekten te Crailoo. De Lionsclub heeft de volgende zondagmiddagen op het program ma staan; 30 oktober, 27 novem ber, 11 december, 22 januari, 26 februari, 25 maart, 22 april en 13 mei Voor eventuele nadere inlich tingen kan men zich wenden tot de heer S. Lakeman, Hamers- veldseweg 19. Telefoon 033- 942009. LEUSDEN - De rijkspolitie heeft vorige week tijdens contro les op het verkeersgedrag van jeugdige fietsers ongeveer twin tig bekeuringen uitgedeeld. Die gingen naar kinderen die gevaar lijk reden of geen of onvoldoen de verlichting op de fiets had den. De controles vonden hoofd zakelijk plaats op de Voskuiler- weg, Asschatterweg en de rou tes naar de sportvelden. Deze aktie van de politie, die al enkele weken duurt en na de herfst vakantie wordt voortgezet, is er op gericht het verkeersgedrag van jeugdigen te verbeteren. (He! tapijt is niet verenedenjevering franke H k°s overal f 1?9.- nu™r S,?™ 55,- 85,- 90. u'c.-,nu b°ucle tapijt, op haiel zware ^ne^^es 400cam®'en vat, 269,., nu per^lrmtr "re8d' ?"teieh™genT,fn,raarlta,°Jenen,aP't'°P bruin en steenrood ookWauw I'd"'' 9T8y'camel. tut per str. mtr blauw, adviesprijs 1269.- °P dubbe!è°'utenm indent/'woUe" n°ppentaptjt 400 cm breed van f 379 o„8U"s,e Pr°)ekn,nten superstunt 9-perstr meter,nuals - - jmémg me™ enwlïllm hUe",ap"' °p dutbele en o.a ,n de kleuren berber"caS 4Zm breed van 1439,-. nu per str m'r 8n Lnde f135,- f155,- Inlichtingen en stalen: f200,- l K

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5