da (zat.) moeizaam naar 3-0 winst Hockeyers laten het erbij zitten Achterveld medekoploper Roda-zondag komt niet tot scoren iplette Jacobs ker van titel Leusden onder de maat SVA damesten onder VOETBAL BAL AKS slag mes- ihietclub Rommelige vergadering schietclub Kaartcompetitie De Hessenkar FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant g int of geen doelpunt. JEN - De confrontatie tus- e nummers een en twee ranglijst, Roda '46 en is op een 3-0 overwinning Heffe Buiningparkers uitgelo- Koploper Roda kon niet lle|overtuigen ondanks de zege. Hees, met de ge- i om een gelijkspel te be naar Leusden gekomen, aslok geen ploeg die in staat no m een aantrekkelijke partij il op de grasmat te leg- Een topper was het m allerminst. iverwicht had Roda gedu- de gehele eerste helft, wam nauwelijks uit de ver- ng en moest voortdurend e noodrem trekken om de spelers aan banden te leg en indirecte vrije trap aan zijde leverde het eerste op- ïde moment op. De uithaal >kko van Leyenhorst na het ran Ronald de Haas be- in de muur. Even daarna Hees wederom goed weg en ingeschoten bal volgens jiter van de lijn gehaald Een schot van Ruud Huy- gens belandde via Ronald de Haas in de handen van de jeug dige Hees-doelman. Een vrije trap voor Hees leverde het eerste ge vaarlijke moment voor het Roda- doel op. De lichte blessure die doelman Buunk opliep was ge heel aan hem zelf te wijten Onno dig ver kwam hij uit zijn doel om de afzwaaiende voorzet op te van gen De laatste Roda-aanval voor de rust stelde Ronald de Haas na een aantal snelle combinaties in staat om te schieten. Te zacht de poneerde hij het leder in de han den van de Hees-keeper Na de thee keerde een agressie ver Roda terug op het veld Tegen de wind in stormde Roda naar vo ren. Kansen om de score te ope nen werden in eerste instantie nog niet benut Twee vrije trappen voor Roda konden door Van Leyenhorst niet met succes afge rond worden Een fraaie aanval die aan de rechterzijde bij Henk van Pluuren begon en Fokko van Leyenhorst als eindstation kreeg, kon maar net met de voeten door de Soester sluitpost gepareerd worden en deed de hoop op een Roda-zege bij het publiek weer stijgen. Het schitterende doelpunt van Lidus Vaartjes die vallend een gave voorzet van de hardwer kende Ton Kaspers met het hoofd afrondde brak de score open eh zette Roda verdiend met 1-0 aan de leiding In plaats dat Roda Hees onder druk bleef houden, trok men zich massaal terug. Het middenveld werd prijsgegeven. Het was aan Hees, maar de ploeg kwam niet tot een serieus aanvalspel toe en het was aan de scheidsrechter, die volgens geheel Hees een handsbal van laatste man Andre van Meeteren over het hoofd zaq, te danken dat het 1-0 bleef. De ruimte die in de slotfase in de Soester defensie ontstond, werd door Roda uitstekend benut Een dieptepass van Ruud Huygens op Coen van Dijk was de inleiding tot het tweede Roda-doelpunt. Tegen de hoge voorzet had de uit zijn goal gekomen goalie geen ver weer zodat invaller Ruud Stoel- horst de bal maar voor het inkop pen had. (2-0). Even daarna was het weer raak toen Stoelhorst het overzicht behield en de bal keurig aan Ruud Huygens opzij legde Via de handen van de keeper ging de bal tegen de touwen wat de 3-0 eindstand betekende Overige zaterdag-uitslagen: Roda2-Baarn2 1-2 SOVA 3 - Roda 3 3-2 Roda4-DeGlind2 3-1 Cobu Boys 6 - Roda 5 1 -3 Roda 6 - Lelystad 6 1 -6 Roda 7 - Sparta (N) 8 4-5 Spelmoment uit de wedstrijd Roda (zat) - Hees LEUSDEN - De Leusdense he ren zitten in de hoek waar de slagen vallen. Wederom trok ken de heren in het duel tege Kameleon in Hilversum aan het kortste eind. Veel kansen heb ben de heren nodig om tot sco ren te komen terwijl het koel bloedig benutten van strafbal- len eveneens te wensen over laat. In de eerste helft hadden de Leusdense hockeyers duide lijk het beste van het spel maar konden het overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Kame leon brak daarentegen de score na ruim een kwartier open. Uit een strafcorner kwamen de Hil versummers met 1-0 aan de lei ding. De kans om de partijen op gelijke hoogte te brengen werd door Maarten Jonges jammerlijk gemist. De strafbal die Leusden na het onderuit halen van Jan Willem Telkamp toegekend kreeg kon hij niet verzilveren. Een strafbal aan de andere zijde bracht een 2-0 stand op het scorebord wat te vens de ruststand betekende Na de veldenwissel ging de strijd ge lijk op Over en weer ging het spel met kansen voor beide doelen Uit DEN - De jeu de boules- etitite van ,,De Hakhorst" aan het einde van deze af. Toch moeten er nog se beslissingen vallen, in de B- en de C-groep zijn ampioenen nog niet be- In de triplette-competitie trio Ton, Joost Jacobs en Noom zeker van de titel, ietal heeft weliswaar twee tn voorsprong op triplette hops/Dam/Dam, dat nog wedstrijd moet spelen, de boulespunten van tri- Jacobs zijn veel beter. A-groep is doublette Ton/ Jacobs al geruime tijd kam- Het ziet er naar uit, dat erveld - Door negen leden deelgenomen aan de on- ige schietwedstrijd. Ook )leven de resultaten be- n de verwachtingen. Het Nel Tijmensen die met 83 en eerste werd. Vossebeld jr. tweede gaat wor den. Doublette Bokhorst kan nog gelijk komen, maar dan moet on der meer van de kampioenen ge wonnen worden Ook Budden- berg/Heuberger hebben nog een kans op een plaats bij de top-drie De stand in poule A is 1. Jacobs 10-17, 2. Vossebeld jr. 11-16, 3. Bokhorst 9-12, 4. Buddenberg/ Heuberger 10-12,5. Noom 10-11 In groep B is de strijd bijzonder spannend. Nog een vijftal dou- blettes heeft een kans op een hoge klassering. Duo Eskena- zi/Jonkman staat nog bovenaan, maar Stuiver/De Winter, Boer- mans/Van der Laaken en zelfs nog Oberink/Kersseboom vormen een bedreiging voor de koplopers. De stand in poule B is: 1. Eske- nazi/Jonkman 8-11, 2. Schoon- derwald 9-11, 3. Stuiver/De Win ter 9-10, 4. Boermans/Van der Laaken 7-8, 5. Groos/Kersse- boom 9-8. In poule C vormt doublette Beem- sterboer, dat nog veel inhaalwed strijden voor de boeg heeft, nog de enige bedreiging voor Van Ol men en Hans Jacobs, die prac- tisch zeker van de titel zijn. Stand poule C: 1. Van Olmen/Ja cobs 8-13, 2. Kennedy/Jacobs 8- 11,3. Bisschops 6-7, 4 Duffels 7- 6, 5. Beemsterboer 3-4 Triplette In de triplette-competitie gaat het trio Jacobs/Jacobs/Noom aan de kop, trilette Bisschops/ Dam/Dam kan nog gelijk komen, maar staat in boulespunten (te vergelijken met doelsaldo) fors achter. Triplette Bokhorst mikt op de derde plaats. De stand is: 1. Jacobs 9-15, 2. Bisschops 8-13, 3. Bokhorst 8-12, 4 Manuel 6-7, 5. De Groot 7-6, 6 Oberink 5-5, 7. Spiering en Stui ver 6-3, 9 Eskenazi 5-2, 10. Van der Laaken 6-0. De jeu de boulescompetitie wordt op vrijdag 28 oktober met een feestelijke prijsuitreiking in ,,De Hakhorst" afgesloten. verige uitslagen waren: ineke Oudshoorn v.d. Burgwal yKok met Vos esbeth Suermondt nda Smink illy van Hamersveld ija van Rossum 81 pnt 79 pnt 77 pnt 72 pnt 70 pnt 58 pnt 56 pnt 46 pnt Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Leden van de schietvereniging Leusden, die vrijdag de Bijzondere Algemene Vergadering niet bezochten, hebben weinig gemist. Het bij zondere van de praatavond had als basis moeten hebben een uiteenzetting omtrent de nieuw te bouwen schietaccommodatie op de Leusderheide en het nieuwe huishoudelijk re glement. Beide belangrijke on derwerpen kwamen echter niet of nauwelijks uit de verf. De Leusdense architect Jan den Hartog was hoogstpersoonlijk ter plekke om een door hem vervaar digde maquette toe te lichten. Er zijn in opgenomen onder meer vijftien 100- respectievelijk 50- meiei go.vcerbanen, twintig 35- meter pistoolbanen en een kan tine met daaronder twintig 12- meter kleinkaliber- respectievelijk 10-meter luchtgeweerbanen. On tegenzeglijk een fraai geheel op een HA grond, maar verder was daar nog weinig over te zeggen. Ook omtrent de te verwachten bouwkosten De terloops ge noemde bedragen gaven evenwel de indruk, dat het voor de schut ters een onhaalbare kaart lijkt. Toch kreeg het bestuur toestem ming van de leden om de plannen wat concreter uit te (laten) wer ken. Wellicht kan gefaseerde rea lisatie of samenwerking met an dere schietverenigingen een oplossing brengen. De inmiddels wat rumoerig gewor den vergadering kwam ook met het huishoudelijk reglement ook niet op één golflengte. Besloten werd het huidige concept voorlo pig te gebruiken en bij de vol gende ALV op de zaak terug te komen. Het reeds enige jaren op de Leusderheide georganiseerde internationale ,,zwartkruit"-toer- nooi krijgt in 1984 de status van open Europees kampioenschap Een leuke erkenning derhalve van het Leusdense initiatief. ACHTERVELD - Vrijdagavond vond de eerste ronde plaats van het Hessenkar kaarttoernooi van het komende seizoen. Er werd zowel geschut- als geklaverjast. In een gezellige sfeer werd er vlot en sportief gespeeld. De prijswinnaars van deze avond waren: klaverjassen: 1. mevr Vos-Voskuilen 5046, 2 mevr Tessels-Voskuilen 5017, 3. Leny Smit 50114 Gerard v d Breemer 4936, 5. W. v.d. Horst 4847, 6. mevr. Hoetveen- Blom 4820. 7. mevr v.d. Burgwal- Hamersveld 4770. 8. M van Wieringen 4753, 9. Marcella van Druten 4678. 10 Peter v Hamersveld 4632, 11. D v.d. Burgwal 4566, 12. mevr vd. Burgwal- Smit 4534, 13 K Jonkman 4531 en 14. mevr v.d. Burgwal-Lammers4501 pun ten. De poedelprijs was voor W Vos met 3365 punten. schutjassen: 1 Anitade Vette 96,2. Piet Smink 95,3 E Heilijgers 92, 4. J. Houtveen 86, 5. mevr. Blom 82 en 6 W v. Brummelen 81 punten De poedelprijs was voor mevr Smit-Bakker met 53 punten De volgende ronde zal worden gespeeld op vrijdag 4 november 20.00 uur. LEUSDEN - De heren zakken na een redelijk begin steeds verder weg. Het verlies tegen Kameleon komt hard aan. Strawberries passeren na de 3-2 zege op Roomburg de Leusde- naren op de ranglijst. Be Fair won de topper tegen Alliance met de kleinst mogelijke cijfers. Kraaien contra Voordaan le verde éen 2-1 zege voor laatst genoemde op. HBS pakte thuis tegen Hilversum verrassend twee punten. De uitslagen - Leusden - Strawberries Kameleon Roomburg Alliance - Be Fair Kraaien - Voordaan HBS - Hilversum De ranglijst ziet er als volgt uit: Be Fair Kameleon Voordaan Alliance Hilversum Kraaien Strawberries HBS Leusden Roomburg 3-1 2-3 0-1 1-2 2-1 ACHTERVELD - De thuiswed strijd die de dames uit Achter veld zondag speelden tegen Vreeswijk werd wederom verlo ren. Via goed opgezette aanval len van de tegenpartij kwam Achterveld onder zware druk te staan. Aanval na aanval werd opgebouwd waar Achterveld vrijwel geen antwoord op had. Een enkele maal kon Achterveld een aanval opbouwen, doch verder dan enkele hoekschop pen kwamen de dames niet. Voor de rust wist Vreeswijk een 0-4 voorsprong op te bouwen. Dank zij het goede werk en uitlo pen van keepster J. de Vette werd erger voorkomen Na de rust was het weer Vreeswijk dat het heft in handen nam. In een kwartier tijd wist dit damesteam niet minder dan vijf doelpunten te maken Ook nu kon Achterveld geen vuist ma ken. Men probeerde er alles aan te doen om een tegenpunt te sco ren, echter zonder resultat. De voorhoede van Vreeswijk was goed in vorm en wist alles op te vangen. De tegenpartij wist nog eenmaal te scoren waardoor de wedstrijd eindigde met een 0-10 nederlaag voor de Achterveldse dames. Hierdoor is Achterveld nog steeds zonder punten. een van de mogelijkheden te kende een Kameleon-speler 3-0 aan Leusden probeerde het nog wel maar kon ondanks de treffer van Jan Willem Telkamp niet meer in de strijd terugkomen. De 3-1 nederlaag was onnodig maar zolang je reèle scoringskansen laat liggen win je nimmer de pot De dames liepen thuis tegen Phoenix de eerste nederlaag van het seizoen op. Een gehavende damesploeg - vier dames waren op vakantie - keek in de tweede minuut al tegen een 1-0 achter stand aan. Een voorzet werd door de gehele Leusdense defensie gemist en kwam voor de stick van Phoenix-dame die feilloos uit haalde (0-1). De dames enigszins wakker geschrokken konden hun draai eindelijk vinden hetgeen in 1-1 stand resulteerde. Uit een strafcorner schoot Marjet van Lin- schoten Leusden langszij. De 2e helft liet een aanvallend Leusden zien wat enige strafcorners ople verde Een van de spaarzame Phoenix- counters bracht de gasten op nieuw aan de leiding. Een lange bal werd keurig door een dame opgepikt en de cirkel mee ingeno men. Keepster Welmoed Fok- kema trapte de bal half mis. Te gen de tweede tik had ze geen verweer. Wat Leusden ook nog probeerde, de gelijkmaker bleef uit. Invalsters Els Spijkman, Marja Ponsen en Marjan Bronkhorst konden op een goede wedstrijd terugzien LEUSDEN/ACHTERVELD - Het programma is het afgelopen weekend ondanks het minder gunstige weer goeddeels afge werkt. Roda zaterdag won met 3-0 van Hees dat met een verde digende instelling niet kon voorkomen dat de Roda-elf de zevende zege op rij haalde. Uni cum versloeg in Soest SEC met 1-2 en komt steeds beter in vorm. Naarden en Horst deelden even als SVM Boys en Hulshorst met 1-1 de punten. Sperwer ging op eigen veld tegen Bloemenkwartier met 2-3 onderuit. TOV trok tegen Barneveld met 0-1 aan het kortste eind. De uitslagen zaterdag 1e klasse: Roda '46 - Hees 3-0 SEC-Unicum 1-2 Naarden - F.C. Horst 1-1 SVM Boys - Hulshorst 1-1 Sperwer - Bloemenkwartier 2-3 TOV - Barneveld 0-1 De ranglijst na 7 wedstrijden Gooische Booys - Amsvorde APWC - Veensche Boys Barneveld - Roda '46 De ranglijst is: Barneveld 7 VVZA 7 Gooische Boys 7 Laren 7 Hooglanderveen 7 APWC 6 Zuiderzeevogels 7 Roda '46 7 Actif 7 Amsvorde 7 Naarden 6 Veensche Boys 7 3-0 3-1 1-0 12 (14- 4) 9 (16- 6) (12- 8) (12- 9) (13-12) (10- 8) (10-10) (6- 6) (10-13) (4-13) (3-12) (4-13) Achterveld won thuis met ruime cijfers van ASV (4-0) en staat nu met Stator, dat met 3-1 bij Olym- pia verloor, op een gedeelde eer ste plaats. KVVA wist met EMM geen raad er ging met 0-2 ten on der. PVC won van hekkesluiter Sparta (L). De wedstrijd in Neder- horst den Berg werd afgelast. De uitslagen in de 2e klasse. Roda '46 Hulshorst SVM Boys Barneveld Hees TOV Naarden Bloemenkwartier Unicum Sperwer Horst SEC Zondag 14 (20- 9 (9- 3) 5) (12- 9) (11- 9) (6- 7) (15-10) (9-11) (8-10) (11-13) (8-12) (8-12) (7-23) Nederhorst - BW PVC - Sparta (L) Achterveld - ASV Olympia - Stator KWA-EMM De ranglijst Achterveld Stator Olympia PVC EMM ASV KVVA Hiversumse Boys BW Nederhorst Sparta (L) afgelast 2-1? 4-0 3-1 0-2 10 (13- 3) 10 (13- 4) 9 (9-10) (12- 4) (10- 7) (6-10) (7-10) (5- 9) (7-14) (5- 7) (3-15) De zondagformatie is even van slag af en kon niet van enkele (halve) misstappen van concur renten profiteren. Ongelukkig gin gen de Leusdenaren in Barneveld met 1-0 de boot in. VVZA verloor in Laren in de slotfase met 2-1. Gooische Boys hervond de aan sluiting na de 3-0 winst op Ams vorde. Hooglanderveen speelde thuis verrassend met 3-3 gelijk te gen Actif. Naarden verliet na het 1-1 gelijkspel tegen Zuiderzeevo gels de laatste positie van de ranglijst en deed die over aan Veensche Boys dat in de Keistad met 3-1 van APWC klop kreeg De uitslagen waren: Hooglanderveen - Actif 3-3 Zuiderzeevogels - Naarden 1-1 Laren-VVZA 2-1 LEUSDEN - Wederom keerde de zondagformatie van trainer Ton met de kleinst mogelijke nederlaag naar Leusden terug. ,,Het scoren van doelpunten gaat ons de laatste weken bij zonder moeilijk af", aldus elf talleider Cees Leijenaar. „We zijn over het geheel genomen minstens zo sterk als de tegen stander maar kunnen ons over wicht niet in doelpunten uit drukken of uitgespeelde kansen in doelpunten omzetten. Het zit ons niet mee. De competitie is echter nog lang en we gaan dan ook zeker niet bij de pakken neerzitten. Het tij zal echt wel eens in ons voordeel keren." In dezelfde opstelling, zonder Pe ters en Staubach, vertrok Roda uit de startblokken tegen koplo per Barneveld. Als Eric Jan Sleeking in de eer ste de beste minuut zijn hoofd koel had gehouden en zijn team op voorsprong gezet had was de wedstrijd waarschijnlijk geheel anders gelopen. Tot tweemaal toe kon de Roda-speler alleen voor de keeper niet tot scoren komen. In deze aanvangsfase had Roda het beste van het spel. Diverse cor ners brachten de Barneveld-de- fensie in grote verlegenheid. De eerste kans van Barneveld werd door verdediger Mare Swarte op de doellijn gekeerd. Eenmaal ging de scheidsrechter goed in de fout toen hij de doorgebroken Jaap Zweineberg terugfloot, in plaats van de voordeelregel toe te pas sen, en een unieke mogelijkheid om zeep hielp. Na de rust kreeg Roda de kei harde wind in de rug. ledereen dacht dat Roda hier het nodige voordeel uit zou halen. Niets was echter minder waar. Het midden veld raakte langzaam maar zeker het overwicht kwijt. De ballen kwamen niet aan. De Roda-voor- waartsen kwamen niet meer in de wedstrijd voor. Eric Jan Sleeking ging zelfs licht geblesseerd van het veld af en werd door routinier Henk Malestein vervangen. Een kwartier voor het eindsignaal speelde Barneveldspits Hazele- ger zich handig vrij en schoot vanaf een meter of tien onhoud baar in. Het slotoffensief aan Roda-zijde leverde voor het Bar- neveld-doel enige kleine kansjes op Een vrije trap werd door Henk Malestein in het zijnet geschoten. Wat Roda ook nog probeerde, de gelijkmaker bleef uit. Overige zondag-uitslagen: Roda 2- Bunnik 2 2-3 Amersfoortse Boys - Roda 3 0-8 Roda 7-KVVA 9 1-0 Roda 8-VVZA 9 1-0 "Luchtgevecht" tijdens de derby Roda (zon) - VVB

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7