„Weglopen doe je niet zomaar" BV'75 wint eerste derby tegen BVL Winst voor BCL leusder krant L-4 Amersfoort heeft sinds kort een Blijf van mijn Lijfhuis Optreden Design in De Geut Uitslagen AMBC jubileumrit Leusder Krant Schuur ten onrechte belast Slapen in Schoolraad Derde prijs Slapen (2) „Education permanente" Omroep ja of nee in pag? DE LEUSDER KRANT Zelfs twee kruispunten beveiligd c FOTO-KOPIE NODIG? Zaterdag feestavond ah o: DONDERDAG 20 OKTOBER 1983 loep op Leusden Redaktie: Caspar var. Loo Bijdragen: Frits van Breda. Marnix Kreyns Via een opmerkzame rechter van de belastingkamer in Amsterdam heefteen familie in Stoutenburg teveel betaalde onroerend goedbelasting van de gemeente Leusden teruggekregen. De familie had bij de belastingkamer een proces tegen de gemeente aangespannen met als inzet het vermoeden dat de gemeente officieus in de onroerend goedbelasting rioolrecht heft, en dat terwijl de familie geen gebruik maakt van het gemeentelijk rioleringsnet. Dit proces werd verloren op grond van de bepalingen in de geldende belastingverordening. Met andere woorden: de familie had geen poot om op te staan. Maar wat wil het geval, de rechter constateerde ambtshalve dat de familie ten onrechte onroerend goedbelasting had betaald over een schuur achter het huis. Door een onvoldoende redaktie van een wetsartikel inde belastingverordening had de gemeente niet het recht een aanslag voor die schuur te sturen. Het ging om een bedrag van minder dan honderd gulden dat de familie uiteindelijk terugkreeg van Leusden. Vraag aan gemeentelijk voorlichter Hans Hermans: was dit een incidenteel geval of heeft de gemeente nog meer inwoners teveel betaalde belasting over schuren teruggegeven? Volgens Hermans is het een eenmalige kwestie geweest. Bovendien is het gewraakte wetsartikel per 1 januari van dit jaar gewijzigd, zodat daarop geen aanspraak meer gedaan kan worden. Het is beslist niet zo dat de vergaderingen van de Van, voor en door Is 6,5 ton veel? Dat ligt er aan. Als je er een avondje voor mag gaan stappenkun je er waarschijnlijk nog wel een leuke pot mee breken. Als ontwikkelingshulp voor hongerend Afrika is het daarentegen een schijntje De vraag is dus. waar we de Omroep Leusden ergens tussen de kroeg en Afrika moeten plaatsen Want de Omroep Leusden wil om te beginnen 6.5 ton van de gemeente hebben En dan nog eens een ton per jaar of zoiets. Aanvankelijk dacht ik dat we plaatselijke omroep in de categoriekroegzouden moeten scharen, misleid als ik was door al die prachtprogramma 's van de TROS. de A VRO en andere VARA's Maar. destukken gelezen en de voorzitter geconsulteerd hebbende, denk ik niet dat wij ons straks verrast zien worden meteen plaatselijke kwis met plaatselijke sterren, een plaatselijke natuurfilm of een plaatselijke western. De Omroep Leusden. zo meldt hun Van de Heuvel, gaat zich bemoeien methet bevorderen van een zo breed mogelijke communicatie tussen alle Leusdenaren Onder het motto - het kon ook niet missen -van. voor en door Leusdenaren Zitten we even midden in donker Afrika. Aangezien mijn uitgever van mij verlangt dat ik de Leusdense samenleving positief kritisch benader, zal ik niet zeggen, dat ik het niks vind. Laat ik zeggen, datik deze vorm van lokale ontwikkelingshulp met belangstelling gade zal slaan, kunt u altijd nog zelf bekijken, of u het gelooft Natuurlijk is mijn oordeel in deze alles behalve waardevrij Ik barst van de jalousie de métier Alsof ik niet dagelijks een kamerbrede communicatie tussen alle Leusdenaren lig te bevorderen. Alsof mijn krantje niet van, voor en door Leusdenaren is. Alsof ik mij niet te pletter fiets van Leusbroek naar Stoutenburg om de communicatie tussen de Engweg en de Ooievaarshorsterweg op peil te houden En wat mij uiteraard het meeste steekt is datik iedere week ook nog eens bij de bakkeren de slager langs moet om te vragen of ze op de achterkant van mijn gelijk hun kadetten en worsten willen aanprijzen. Terwijl de Omroep Leusden gewoon bij B V de Gemeente Leusden de pegels los probeert te pra ten Mijn bezoedelde oordeel is daarom dat ik het toch wat prijzig vind. alle goede bedoelingen van de zendamateurs ten spijt. Hun begroting ten aanzien van de benodigde apparatuur doet mij daarom dan ook een beetje denken aan het verlanglijstje dat ik op mijn zesde jaar bij Sinterklaas indiende. Ik vroeg in één keerde Mecanodozen A tot en met F, de grootst beschikbare Legodoos. een stoommachientje, een sportfiets en ijshockeyschaatsen. En moest op de ochtend van de zesde december vast stellen dat de Goedheiligman daar maar een uiterst bescheiden selectie uit had gemaakt. Het heeft jaren geduurd voor ik begreep, dat de Sint zowel om financiële redenen als ter vorming van mijn karaktertje tot dit besluit was gekomen Maar nu ben ik er dan ook van overtuigd, dat we maar eens moesten beginnen met de Omroep Leusden een casetterecordertje aan te bieden. Kreyns LEUSDEN - Maarten Servaas (15jaar) uit Leusden-Zuid is gek van het maken van bouwpakketten, onder ander van oude auto 's en raceauto 's. Hij is dan ook vaak te vinden in de speelgoedzaak van Kohlmann-lntertoys in de Hamershof om van al het nieuwe op de hoogte te blijven. Zo vond hij er de aankondiging van het uitkomen van een booreiland van het merk Reveil waar een prijsvraag aan verbonden was Het ging hierom het beantwoorden van vragen naar aanleiding van het stukje tekst dat te maken had met het nieuwe produkt. Maarten won met deze prijsvraag de derde prijs Woensdagmiddag overhandigde de heer Kohlmann hem de prijs, een stereo- cassetterecorder Schoolraad voor het openbaar onderwijs in het algemeen „slaapverwekkend" genoemd kunnen worden. Integendeel, in het verleden waren de bijeenkomsten van dit Leusdens adviescollege vaak erg levendig. Vooral de kernachtige uitspraken van de voorzitter van de Schoolraad gaven in menig geval stof tot discussie. De laatste maanden lijkt de Schoolraad in wat rustiger vaarwater gekomen. Voor wat betreft één van de medewerkers van onze krant kennelijk te rustig. Tijdens de vergadering van vorige week werd het de betreffende medewerker allemaal te veel. Heel vredig dommelde onze medewerker in slaap. De vergadering werd even gestaakt omdat de schoolraadleden op dat moment meer belangstelling toonden voorde knikkebollende verslaggever dan voor de sprekers die bezig waren met een discussie. Onze medewerker behoefde echter niet wakker gemaakt te worden. Door de invallende stilte ging er kennelijk een arlarmbelletje rinkelen. Vlak voordat de aanwezigen de in slaap gesukkelde verslaggever op een hardhandige manier wilden wekken, gingen de oogjes weer open. Onze medewerker was duidelijk niet de enige die niet al te veel belangstelling toonde voor de discussie die ging over volwasseneneducatie. De chef van de gemeentelijke dienst onderwijs en welzijn, Siem Lakeman, bleek tijdens de schooiraadvergadering ook wel tijd te hebben voor iets anders. Direkt na het „incidentje" met de in slaap vallende Leusderkrant-medewerker nam de hoge ambtenaar zijn pen ter hand. Even later kreeg onze medewerker een kant en klaar voorstel in de handen gedrukt voor een stukje „Loep op Leusden". Het voorstel is, zoals u merkt, overgenomen. Alleen het voorstel om in de kop van het verhaal „Verslaggever Leusder Krant wordt pas volgende dag wakker" te vermelden, nemen we niet over. Gelukkig is onze medewerker slechts enkele seconden (of waren het minuten?) onder zeil geweest. Het moet gezegd, het onderwerp „volwasseneneducatie" zoals dat door de schoolraad behandeld werd was nu niet bepaald een onderwerp waarbij iedereen op het puntje van zijn of haar stoel zat. Integendeel, de discussie, zoals die zich ontwikkelde tussen enkele onderwijsvakmensen, was voor een belangrijk deel van de Schoolraad niet meer te volgen. Een aantal mensen begreep waarschijnlijk de funktie al niet van Pieter Arts, de schrijver van het artikel over volwasseneneducatie. De heer Arts is in het dagelijks leven secretaris-coördinator coördinatie projecten volwasseneneducatie. Alser dan terwille van de begripsvorming al direkt gepraat wordt over „het cultuurpolitieke principe van de éducation permanente" en over „een efficiënter inzet van human capital" laat de goedwillende amateur in de Schoolraad het al snel afweten. Geheel terecht naar onze mening deed de voorzitter van de Schoolraad dan ook de belofte dat het hele verhaal wat populairder in de uiteindelijke onderwijsnota terecht zal komen. We hebben er goede hoop op dat we bij de behandeling van de gehele onderwijsnota alleen maar klaarwakkere mensen zullen aantreffen. Op de agenda van de vergadering van de Planadviesgroep, die de gemeente adviseert over sociaal-culturele en welzijnszaken, stond dinsdagavond de behandeling van het subsidieverzoek van de Stichting Lokale Omroep Leusden.Zoals de Leusder Krant dinsdag meldde werd dit punt echter ter elfder ure van de agenda afgevoerd. Omdat, zo lieten b. en w. aan de Planadviesgroep weten, behandeling van het subsidieverzoek „te prematuur" zou zijn. Het college wacht namelijk nog op reacties van de fractievoorzitters op de subsidieaanvraag van Omroep Leusden alvorens al dan niet met een voorstel te komen. Zodra er een voorstel is, zal de Planadviesgroep hierover haar oordeel mogen geven. Overigens had de pag (afkorting van Planadviesgroep) bij de vergaderagenda onbedoeld een aantal ambtelijke stukken gekregen over de lokale omroep, die zoals bekend een De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heett? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bij tamilie en bekenden In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters Rozendaallaan 9, telefoon 941495 Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur startsubsidie van ruim 600 duizend gulden wil en een jaarlijkse subsidie van 100 duizend gulden. De stukken in principe de pag een basis van waaruit gediscussieerd kon worden. Maar, zoals geschreven, zo ver kwam het niet omdat de behandeling van het subsidieverzoek van de agenda werd afgevoerd en in principe naar de volgende vergadering is versschoven. Enkele leden van de pag, die bestaat uit burgers en raadsleden, hadden daar aanvankelijk enige moeite mee. „Wanneer we er pas volgende maand over gaan praten heeft d politiek zich al over een lokale omroep uitgesproken. Dan spai je het paard achter de wagen. Ni kunnen we nog een wezenlijke bijdrage leveren, omdat de meningen vooralsnog niet definitief zijn bepaald", was de opvatting van enkele pag-leden Voorzitter Joost de Jongh legdt uit dat de gebruikelijke procedure is dat een concept-voorstel van b. en w. in de Planadviesgroep wordt behandeld. „Omdat we nu onbedoeld een paar ambtelijke stukken hebben gekregen over de lokale omroep wil dat niet zeggen dat we meteen ons daarover moeten uitspreken. A die stukken ons niet hadden bereikten de Planadviesgroep moet volgende maand een subsidieverzoek van Omroep Leusden behandelen dan verwondert niemand zich daarover. Zo werkt het nu eenmaal", aldus Joost de Jong De tegenstanders van de Lei dense knipperlichtenproef hebb| een mazzeltje, de voorstanders woon pech. Wat is het geval9 gemeente besloot onlangs de ki perproef op het kruispunt Hamt veldseweg'Noorderinslag te bei digen om deze kruising voor sers en voetgangers weer veiligl maken De verkeerslichten wen vorige week ingeschakeld en ter lijkertijd floepten ook de lichten het kruispunt Hamersveldsewi Van der Postlaan aan Deze branden nu ook de hfcg dag. Vraag aan de gemeente h dat kan Antwoord, de installaties op be £L kruispunten worden bediend d< één schakelkast en kunnen te nisch niet worden losgekoppeld Sport plaatselijk nieuws iirii Ac E Tik scl E€ lo st< Ai c eer tol tol der Ide' ;en uu ervt Arr i-13 ïen uur AMERSFOORT - Vrouwen mishandeling is een maatschap pelijk probleem. Vrouwenmis handeling kan alleen bestaan onder de scheef gegroeide ver houdingen tussen mannen en vrouwen, waarin mannen meer macht hebben dan vrouwen. Zelfs al hebben mannen niet zo veel meer macht, dan nog heb ben ze altijd de macht om te slaan. Het is niet de oplossing dat vrouwen die mishandeld worden of zich bedreigd voelen, opgevangen worden. Zoals dat gelukkig kan in het sinds sep tember gestarte Amersfoortse Blijf van mijn Lijfhuis. Veranderd zal moeten worden hoe mensen met elkaar omgaan Het blijt absurd dat vrouwen moe ten worden opgesloten in een Blijf van mijn Lijfhuis, om beschermd te worden tegen (hun) mannen. Het is soms zelfs ontzettend gevaarlijk voor vrouwen om buiten het Blijf van mijn Lijfhuis te komen Terwijl de vrouwen niet degenen zijn, voor wie je bang zou moeten zijn, wor den toch juist zij zo ontzettend in hun vrijheid beperkt Vrouwenmis handeling kun je daarom niet als een losstaand gegeven aanpak ken. het heeft alles te maken met de nog altijd niet bijgestelde machtsverhoudingen tussen man nen en vrouwen. GEWELD Het is heel gewoon dat mensen, en met name mannen, geweld ge bruiken. Ze hebben geleerd om ge weld te gebruiken, en er zijn man nen die geweld blijven gebruiken als ze hun zin niet krijgen. Vooral ook naar vrouwen toe, omdat ze nog altijd het idee hebben dat vrou wen het eigendom zijn van man nen. Daar kun je mee doen en laten wat je wilt, zeker als je ermee ge trouwd bent, want dan is het alle maal op een briefje vastgelegd Daarom ligt er op vrouwenmis handeling nog steeds een ontzet tend taboe. Ook vrouwen durven niet openbaar te maken dat het ge beurt. Het is nog steeds iets van. ergens moeten we er met ons tweeën een oplossing voor vinden, misschien ligt het ook wel aan mij. Vrouwen zoeken de schuld bij zich zelf dat hebben ze zo geleerd. Doordat mensen steeds hebben geprobeerd het hoe dan ook bin nen hun huwelijk op te lossen en er niet mee naar buiten te treden, is het zo lang onbekend gebleven, dat vrouwenmishandeling op zo'n grote schaal plaats vindt. HULPVERLENING De laatste vijf jaar kijkt de hulp verlening wat meer naar vrouwen mishandeling Nog steeds echter zijn er veel artsen, die het accepte ren dat vrouwen zeggen dat ze van de trap zijn gevallen en die dan niet meer doorvragen. Of als ze blauwe plekken hebben, dan hebben ze wat anders. Die het nog steeds als een relationeel probleem zien. Zo van: dat is iets tussen een man en een vrouw, die elkaar niet verdra gen, en waar er twee kijven hebben er twee schuld. Waarmee eigenlijk constant de vrouw de schuld gege ven wordt. Wat zich achter de deur van een ander afspeelt, dat gaat alleen een ander aan Of je geschreeuw hoort: gillen van de pijn is burengerucht, en daar houdt het mee op, daar hoefje dan niks mee. Het is hetzelf de als een arts, die het wel ziet maar niets zegt, en er welbewust de ogen voor sluit Of de politie, die vrouwenmishandeling niet serieus neemt en die zegt: och, dat is een beetje uit de hand gelopen echtelij ke ruzie. Of justitie: als de ene man de andere overhoop steekt volgt er meestal een zwaardere straf dan wanneer een man zijn echtgenote neergestoken heeft. Binnen het hu welijk telt zo iets minder zwaar. Verkrachting is daar ook nog steeds niet strafbaar. VOORLICHTING Het Blijf van mijn Lijfhuis Amers* foort gaat daar verandering in bren gen, gaat niet alleen vrouwen op vangen, maar ook voorlichting ge ven. Vrouwen hoeven Mishande ling niet te pikken. Mishandeling is bovendien niet nodig. Waar de machtsverhoudingen anders lig gen. ontstaat ook een heel andere situatie. De doelstellingen van de Blijf van mijn Lijfhuizen (er zijn er nu al negentien in Nederland) gaan dan ook verder dan het alleen on derdak bieden aan mishandelde vrouwen Vrouwen die een vlucht- mogelijkheid nodig hebben krijgen voorlichting over de oorzaken van vrouwenmishandeling. Er zal aktie worden gevoerd om het beleid van Justitie aan de kaak te stellen: mannen, die een dag vastgezet worden, en die daarna weer vrijge laten worden, omdat het toch alle maal niet zo erg was ER IS ALTIJD PLAATS Ook het Blijf van mijn Lijfhuis in Amersfoort is nooit vol. Er is altijd plaats. Dat betekent, dat iedere vrouw die zich aanmeldt in ieder geval kan komen. In ieder geval kan komen In ieder geval is altijd de eerste opvang mogelijk. In totaal is er plaats voor zeven vrouwen met kinderen. Als het huis vol zou zitten, wordt er gekeken naar welk ander Blijf van mijn Lijfhuis de vrouw zou kunnen gaan: alle hui zen staan met elkaar in verbinding. De luxe van een eigen kamer is er niet. Vrouwen delen hun kamer met andere vrouwen en kinderen Er is weinig plek. Het is de bedoe ling dat vrouwen zo snel mogelijk doorgaan, maar het probleem is dat de meeste vrouwen niet terug willen naar hun eigen huis. Het blijkt dat de ex-mannen regelmatig op de stoep staan en hen lastig vallen. De elf medewerksters van het Amersfoortse Blijf van mijn Lijf huis spreken dan ook de hoop uit. dat de gemeente Amersfoort en de omliggende gemeenten regelmatig een aantal woningen beschikbaar zullen stellen voor vrouwen uit het huis. ACCOMMODATIE In het huis, waarvan het adres geheim blijft, kan gekookt worden. Er zijn douches, wasmachines, er is een tuin, een grote kinderspeel zaal, een gemeenschappelijke huiskamer, een kantoortje. Hoe kun je het huis bereiken? Bel zelf naar Blijf van mijn Lijf: 033- 621328, of schrijf naar Postbus 326, 3800 AL Amersfoort. Er wordt een afspraak gemaakt, en je hoort hoe je naar het huis kunt komen Je i bent er dan zeker van dat je enige tijd met rust wordt gelaten. Als je kans ziet is het handig je kinderen meteen mee te nemen. Ook je identiteitspapieren, je ziekenfonds/ I inentings-, waardepapieren. Hebje I tijd om het weglopen voor te berei den neem dan ook mee kleren, wat linnengoed, speelgoed waar de I kinderen van houden. VRIJWILLIGSTERS Het huis wordt geheel door vrijwil ligsters gerund, die twintig uur per I week voor het huis beschikbaar stellen. Om een reservelijst voor in vallen bij ziekte te kunnen opstellen worden nog vrijwilligsters ge- vraagd. Graag je opgave bij tele- 1 foonnr 033-621328 De totstandkoming van het huis is overigens te danken aan de ge- I meente Amersfoort, die eind 1982 een startsubsidie toekende, omdat alle politieke partijen het er una niem over eens waren, dat er in Amersfoort een Blijf van mijn Lijf huis zou moeten komen Er ont stond een goede samenwerking met de Stichting Centrale Woning- zorg, die een geschikt pand wist te vinden Er kwamen goede kontak ten tot stand met de Sociale Dienst, waarmee de vrouwen die in het huis komen veel te maken zullen krijgen, (de vrouwen die vluchten hebben recht op bijstandsuitke ring), en de politie, omdat die vrou wen opvangt die rechtstreeks naar het politiebureau gaan FINANCIERING Allerlei fondsen zijn aange boord om geld voor het huis en de vrouwen te krijgen. De ge meente Amersfoort heeft het Blijf van mijn Lijfhuis opgevoerd op de begroting 1984-1987. De vrouwen betalen daardoor 2/3 van de huisvestingskosten, de gemeente betaalt 1/3. Er zal geld zijn om het kinderwerk van de grond te krijgen. Er zullen scho lingsmogelijkheden voor de me dewerksters zijn. Enig geld zal ook aan publiciteit en voorlich ting kunnen worden besteed. Toch is er nog veel geld nodig. Draagt u het huis en de vrouwen een goed hart toe, stort u dan een bedrag op giro 5275853 ten namen van Blijf van mijn Lijf. LEUSDEN - Zaterdag 22 okto ber speelt „Design" in De Geut. Design is een gloednieuwe band die nog geen jaar bestaat. Afge lopen jaar heeft de groep zich voornamelijk bezig gehouden met het componeren van eigen muziek. De muzieksoort van de band laat zich wat moeilijk om schrijven, maar ligt lekker in het gehoor. Naast rockmuziek speelt Design tevens enkele rag- gae- en Nederlandstalige num mers. Hun optreden begint om 22.00 uur en de entreeprijs be draagt 3,50. I i Rozendaallaan 9 Leusden-C. ACHTERVELD - In verband met het 25-jarig bestaan van de Auto- Motor en Bromfiets Clyb Achterveld werd er zondag een jubileumrit georganiseerd. Door 52 equipes werd aan deze rit deelgenomen. Zowel voor de winnaar van de A- als voor de winnaar in de B-klasse werd een televisie beschikbaar gesteld. Tijdens de rekentijd werd er met de deelnemers een gezellige bin go gespeeld. De uitslag was als volgt: A klasse: C. Bink met 211J. v.d Wetering met 249. A. C v.d Roest met 259 en G. M de Haan met 359 strafpunten B klasse: 1 J A Slomp met 186:2 M H Veldhuis met 209, 3. A. Wessels met 243; 4 P. Bouwmans met 318:5. A de Vlaming met 341 6 B. van Schaik met 3517 R. Brand met 378 8 A J. de Jong met 426:9 W v d Berg met 437; 10. J van Toorn met 439 strafpunten Zaterdag zal er in verband met het jubileum van 16.00 tot 17 30 uur een receptie worden gehouden in D'Ouwe Peerdestal 's Avonds is er vanaf 19 30 uur een fesst in Ons Gebouw De zaal gaat open om 19 00 uur Na de opening door de voorzitter zullen de kampioenen in de A en B klasse van het seizoen 1983 worden gehuldigd. Vervolgens een grote revue waaraan meewerken het cabaret The Wilpi's, het Altena Kwartet en Nellek. In de pauze is er verkoop van loten voor een grote verloting met mooie prijzen. Na de pauze zal er gezellig gedanst kunnen worden m.m.v het Altena Kwartet. Voor degenen die deze feest avond mee willen maken, is er nog eenklein aantal kaarten be schikbaar. De prijs bedraag 7.50. Ze zijn verkrijgbaar bij de voorzitter van de vereniging de heer K- Lorist, Pater Stormstraat nr. 24. tel. 03425-1855. LEUSDEN - De eerste plaatse lijke confrontatie tussen de eer ste teams van biljartverenigin gen BV '75 en BVL heeft plaats gevonden. John Kramer wist te gen Gert Jan Reebergen nog net op tijd de overwinning uit het vuur te slepen door een prachti ge serie van 120 kader 38/2 met ankers. In de spannende ont moeting speelde eerst Cor Kiste- mans remise tegen Willem Mor- sink en won de routine van Arie Verrijp het tegen Tom Kramer. Uitslagen BV '75: Kaderteam: BV '75 - VDO (Oss) 4-2 de Valk-BV'75 4-2 Cl: BV'75-de Lindeboom 4-3 BVL-BV'75 3-4 C4: BV'752-deLanteern3 5-4 B'67 4-BV'75 2 6-3 BV'752-Zonneheuvel 1 7-2 jeugd: BV'751-de Bun 1 2-5 BV'752-deBun 1 3-4 Kompas 1-BV'753 2-5 D.GB.1-BV753 2-5 FINALE In Ulft speelde Gerard Landman van BV '75 de Nationale finale van de toekomstklasse bij de jeugd. Hij bereikte de finale maar een wegge- vert/e in de vierde beurt was voor zijn tegenstander Hendriks vol doende om zijn nog resterende 290 car te maken Gerard had er 178 Toch voor hem een schitterende tweede plaats. Zover is nog nie mand van BV '75 gekomen. Maar wellicht komt een nationale titel voor de club nu toch dichterbij LEUSDEN - De standaard matie van BC Leusden heef Maarn tegen de club met naam een 6-2 zege beha Glenn Gill startte in zijn furieus door de 1e set met 3 winnen. De tweede set ging de verlenging met 18-14 ten der om tenslotte de 3e set 15-11 en de partij uit hander geven. Bob van Leeuwaari 21] trok de winst met 12-15 en naar zich toe. De Leusdense mes deelden eveneens de ten. Anneke Zuer versloeg 3-11 en 10-12 haar opponefcen. terwijl Tineke van Leeuwaari haar single in 3 sets 3-11,11 11-4 verloren zag gaan. oni; mlc tele r- i treil 5-4 ;n- B< 'Chc Een 15 men )):d star Beide gemengddubbels levi voor BCL geen problemen op wel Bob en Tineke (2-15,10-15 Glenn en Anneke (7-15.1-15) nen gemakkelijk De herendu: wist met 5-15. 7-15 de eindze: veilig te stellen De dames maa ten- het succes compleet door in 3 Vlde\ met 15-13,6-15 en 7-15 hun te standers terug te wijzen Het 2e team. bestaande u'Jpeli thur Kappers, Wim Bastmi Joyce van Bruynsvoort en Seunninga won thuis met 8-0 Dodewaard 2 en Kantjills 5 er de titelaspiraties volledig te waarmaken. De overige uitslagen waren: Senioren: BCL 3-Eagles 2 Ricochet 3-BCL 3 BCL 4-Vollenhoven BVO'79 1 - BCL 4 Zeist 3-BCL 5 BCL5-KBVA9 ABCA9-BCL6 BCL 6 - Vollenhoven 7 BCL7-Selby7 BVO'79 5-BCL 7 Jeugd Badge 1 - BCL 1 BCL 1 - Doorn 2 BCL 2-Hoogland 2 Eemnes2-BCL2 Nijkerk3- BCL3 Sjeve S|uttel5-BCL3 BCL 4-t Slot 5 doi Gro< 00 stan vrij trveli Ame 133 ichaj lemli urer leên en: r lot 11 tel. rveld 16.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 8