Commissie wijst aanleg aktiviteitenterrein naast Hamershof van de hand iemeente met NS in de slag over inderhoudskosten spoorwegovergang Commissie negatief over subsidie VBaO Brand aangestoken op nieuwbouwterrein lichte tijging rerklozen Opbrengst collecte Weekend conferentie ISVW T Aanrijding op Groene Zoom Noorderinslag POLITIE HEEFT AANWIJZINGEN Expositie ontwerp- bestemmings- plan Centraal Buitengebied Staatssecretaris naar Achterveld Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en admlnlttralle: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3630 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. krant DINSDAG 25 OKTOBER 1983 15e JAARGANG NO. 51 an een onzer verslaggevers) USDEN - De meerderheid van raadscommissie 'Financiële Economische Zaken' voelt er ts voor om het braaklig- nde terrein aan de zuidzijde het winkelcentrum 'De Ha rshof' om te toveren in een Ivlteitenterrein. Het college i Burgemeester en Wethou- s had 42.000,- willen uittrek- i voor het egaliseren en in- lien van het terrein, dat ver- gens voor het houden van iderieën, kermissen en sport- nifestaties gebruikt zou kun- n worden. Maar alleen de D-fractie steunt dat voorstel, lat te verwachten valt dat het llege er aanstaande donder- in de raadsvergadering bak- mee zal halen. Ijens de donderdagavond ge ilden vergadering van de finan ce raadscommissie bleek, dat de tegenstanders van het fcrstel niet alleen om de te hoog echte kosten gaat, maar ook [de onzekerheid over de uitein- Jijke bestemming van het ter- Het terrein waar het om gaat 1 tussen de parkeerplaats bij de ptra-supermarkt en het praat- van de firma Van Schoonho ven. In het bestemmingsplan 'Leusden-centrum Tweede Fase' wilde de gemeente dit gebied in vullen met winkels en woningen. Maar juist dit deel van het bestem mingsplan, in het jargon aange duid als H(oofdcentrum) 2. kreeg van het college van Gedepu teerde Staten geen toestemming. Het provinciaal college had vooral moeite met de geplande winkel bestemming, omdat daar geen behoefte meer aan zou zijn. Se dertdien is voor H 2 nog geen nieuw plan ontworpen Het PvdA-raadslid Corri Verduin wees daar donderdagavond op. Verduin: "Ik voel er niets voor om dat terrein nu op zo'n dure manier te gaan afwerken, terwijl we nog niet weten, wat er straks mee gaat gebeuren. Laten we eerst maar eens wachten op de invulling van H 2 Ondertussen kan dit gebied een prachtig, beetje ruig speelter rein voor de jeugd zijn." CDA-woordvoerder Henk van der Sloot keerde zich eveneens tegen het voorstel. Hij vond het te duur en bovendien meenden Van der Sloot, dat dit terrein als aanvul lende parkeergelegenheid - onder meer voor de in de nabijheid te bouwen SBBO-school - zou gaan dienen. Offereins (GPV/SGP) sloot daar bij aan met zijn opmer king, dat hij eventueel nog meer zou voelen voor de aanleg van een echt parkeerterrein dan voor het inzaaien van het gebied Ook Offereins is daar tegen, evenals zijn D'66-collega Oostra. Het enige andere geluid kwam van Alrich Parson (VVD). Hij steunt het collegevoorstel. Voor hem is van belang, dat het nog wel vijf. zes jaar kan duren voor dat er meer duidelijkheid is over de invulling van H 2. Ondertussen zou het gebied, wat de WD-frak- tie betreft, gebruikt kunnen wor den voor kermissen en brade rieën. Parson liet blijken geen pro blemen te hebben met de daar voor benodigde kosten. Tijdens de behandeling van dit agendapunt in de commissiever gadering werd ook nog het woord gevoerd door een vertegenwoor diger van de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt B.V Dit kerkgenootschap heeft aan de Hamersveldseweg, op korte afstand van het bewuste ter rein, zijn kerkgebouw 'De Ko ningshof'. De woordvoerder zei dat zijn kerkeraad zich zorgen maakt over het voorstel tot de aanleg van een aktiviteitenterrein Met name vreest men geluids overlast van aktiviteiten op het ter rein, waardoor bijeenkomsten in het kerkgebouw zullen worden verstoord Volgens de woordvoer der verdragen aktiviteiten als ker missen zich niet met een kerkge bouw in de onmiddellijke nabij heid an één onzer verslaggevers) JSDEN - Het aantal werklo- i in Leusden is in de maand itember licht gestegen. Bij Gewestelijk Arbeidsbureau lieten zich 22 mannen en 10 vrouwen als werkzoekenden in schrijven. Leusden telt nu 814 mensen die een baan zoeken. Het werkloosheidspercentage ligt op 11,5 procent. Een en ander blijkt uit het maan delijks overzicht van het Geweste lijk Arbeidsbureau in Amersfoort Het aantal werklozen in het rayon Amersfoort, dat behalve de Kei- stad ook de plaatsen Baarn, Bun schoten, Eemnes, Leusden, Soest en Woudenberg omvat, ligt op 9609. Het werkloosheidsper centage is 13,7 procent. LEUSDEN - Op de kruising Noorderinslag/Groene Zoom vond vrijdag rond 18.00 uur een aanrijding tussen twee auto's plaats. Op dat moment waren de verkeerslichten niet In werking. Er vielen geen gewonden te no teren. Mevrouw H. uit Amersfoort kwam over de Groene Zoom uit de richting van Leusden-zuid Onbe kend met de situatie stak zij zonder uit te kijken het kruispunt over. Op de Groene Zoom stond voor de kruising nog wel een auto te wach ten Mevrouw H. kwam in botsing met de auto van de heer H. uit Hoogland Door de klap belandde de wagen van de Amersfoortse op zijn kant. Beide auto's werden licht beschadigd LEUSDEN - De huis-aan-huis col lecte voor geestelijk gehandicap ten is in Leusden een succes ge worden. De collecte heeft in totaal 7927,67 gulden opgebracht; 1212,67 gulden meer dan vorig jaar. Diegenen die zich hiervoor hebben ingezet en de gevers en geefsters worden hartelijk dank gezegd. n een onzer verslagge vers) JSDEN - De gemeente usden is momenteel met Nederlandse Spoorwe- (NS) aan het onderhan- n over de kosten van on- toud van een nieuw aan leggen spoorwegover- ng op het punt Maanweg- Dene Zoom. In het voor- r van 1984 wil de ge- ente de thans nogal ver- rrende verkeerssituatie aar gaan aanpakken door reconstructie van de we ll. Daarbij zal ook de oorwegovergang veran- d worden en dat brengt or de gemeente aanzien lijke, door de NS opgelegde kosten met zich mee. Op dit moment betaalt de ge meente Leusden jaarlijks een be drag van een paar duizend gulden voor onderhoud en vernieuwing van deze overgang in het Pon spoorlijntje. Na de reconsructie zal de overgang echter beveiligd zijn met automatische halve spoorbomen. Daarmee vliegen de door de NS geëiste kosten om hoog. Leusden moet voor de nieuwe spoorwegovergang voor onderhoud en vernieuwing vanaf volgend jaar een bedrag van f 83.000,- per jaar geïndexeerd gaan betalen. Uiteraard is van de inflatie afhan kelijk tot welke jaarbedragen dat in de toekomst gaat leiden. De af deling 'Financiën' van de ge meente heeft uitgerekend, dat bij een inflatie van 3% de gemeente in 2009 f 179.000,- betaalt. Bij een inflatie van 6% zou dat be drag oplopen tot f 377 600,-. Maar de gemeente heeft de NS ook gevraagd of het niet mogelijk zou zijn om in één keer een af koopsom te betalen en vervol gens van die jaarbetalingen af te zijn Daarop heeft de NS laten we ten. dat er in dat geval een bedrag van ruim anaemait miljoen gulden (exclusief BTW) op tafel moet ko men. Een voorlopige conclusie van de ambtelijk adviseurs van wethouder Fons Ummels (Finan ciën. CDA) is, dat dat weliswaar ook een fors bedrag is, maar waarschijnlijk toch het beste voor de gemeente. Daarbij is het uit gangspunt. dat de gemeente - in tegenstelling tot een bedrijf - zo min mogelijk risico's moet nemen. Rij betaling van de afkoopsom weet men waar men aan toe is; bij betaling van een inflatie-gevoelig jaarbedrag, weet men dat geens zins. Vermoedelijk zal het college de raad binnenlort voorstellen de af koopsom te betalen. Die zou dan gehaald worden uit het fonds 'Bo- venwijkse Voorzieningen' Irn Or\*fh«nkeli|k nieuwst»*) 'U j, voor de femeente Leusdon LU I Vw*chl|nt dinsdag an dondardag In da gamaanta Lausdan. familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. BIJ kontrakten belangrijke korting. J-eusderheltJes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons ksntoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "|kt vsn 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Wopand. Zaterdags geslotan. - De spoorwegovergang Groene Zoom/Maanweg. De vernieuwde versie gaat de gemeente straks aanzienlijk meer geld kosten (van een onzer verslaggevers) I LEUSDEN - Een ruime meerder heid van de leden van de raads commissie 'Financiële en Eco nomische Zaken' (FEZ) heeft er geen behoefte aan om de initia tiefgroep voor het Voortgezet Basis Onderwijs (VBaO) op dit moment een subsidie te verle nen. De VBaO-initiatiefgroep, die streeft naar een samenwer kingsschool voor voortgezet onderwijs in Leusden, heeft de gemeente gevraagd om f 1500,—Gezien de stemming in de commissievergadering jongstleden donderdag, zit die subsidie er niet in. De VBaO-initiatiefgroep. waar over wij reeds eerder berichtten in de Leusder Krant, is thans bezig met een verzoek om te worden geplaatst op het scholenplan bij het Ministerie van Onderwijs. Daarvoor is een formele status nodig plus de intentieverklaring van een aantal mensen. Voor de kosten van het laten passeren van een stichtingsakte bij de notaris en de kosten van enige wervings- aktiviteiten wilde de VBaO-initia- tiefgroep ten bedrage van f 1500,— een beroep doen op de gemeente Maar Parson (VVD), Van der Sloot (CDA) en Offereins (GPV/SGP) maakten donderdag avond duidelijk, dat wat hen be treft geen gemeentegeld voor der gelijke aktiviteiten kan worden aangewend Parson noemde het een principiële zaak en Van der Sloot wees erop. dat er bij zijn we ten nog nimmer door de ge meente Leusden voor deze doel einden een subsidie was ver strekt Mevrouw Verduin (PvdA) zei het op zich wel eens te kunnen zijn met de andere sprekers in de commissie, maar van de andere kant veel waarde te hechten aan de komst van voortgezet onder wijs in Leusden. Zij liet zich niet in positieve of negatieve zin uit over de subsidieaanvraag, die zij eerst nog eens met haar fractiegenoten wil bespreken Meerderheid raad wil dat asfaltering Postweg openbaar wordt aanbesteed pag. 3 „Blijhof" sprokkelt geld bijeen voor speel toestellen pag. 3 Wethouder Van Wouden berg: „Bemoeienis met jeugd- en jongerenwerk minimaliseren" pag. 5 Bouw 38 ongesubsidieerde woningen in Claeverenblad pag. 7 Roda zaterdag, de zondag formatie en SVA speelden het afgelopen weekend gelijk. Voor Achterveld was het een belangrijk punt in de topper tegen Statorpag. 9 Overig sportnieuws pag. 9 (Van één onzer verslaggevers) dat de brand, die donderdag avond woedde op een bouw- LEUSDEN - De rijkspolitie terrein in Wildenburg, is aan heeft sterke aanwijzingen gestoken. De brand ver woestte een loods (nissen- hut) van de firma Urbibouw die huizen bouwt in de nieuwe wijken Claeveren- De brandweer werd donder dagavond omstreeks tien over half tien gewaar schuwd. Volgens de rijkspo litie woedde het vuur echter al een tijdje, maar is dat niet opgemerkt. blad en Wildenburg. In de nissenhut stond gereed schap dat eveneens in vlam men opging. Donderdagavond werden een nissenhut op een bouwplaats in de wijk Wildenburg door brand verwoest LEUSDEN - Van vrijdag 28 oktober tot en met vrijdag 4 november wordt in het ge meentehuis een expositie ge houden van het ontwerpbestem- mingsplan Centraal Buitenge bied. Het plan omvat twee delen van het buitengebied die niet tot de bestemmingsplannen Den Treek en Buitengebied-oost behoren, te weten het gebied begrensd door Heiligenbergerbeek, Arnhemse- weg, Leusden-zuid. Burgemeester Buintngpark en rijksweg 2ö en net gebied begrensd door Langesteeg, Hamersveldseweg. nieuwbouw Tweede Fase en Valleikanaal De belangrijkste bestemmingen in de twee deelgebieden zijn agrarisch, bos- en natuurgebied De expositie is geopend op vrijdag 28 oktober van 14.00 tot 16.00 uur en van 20.00 tot 22.00 uur en de week daarna alleen 's morgens van 8.30 tot 12.30 uur. Rozendaallaan 9 LeusdenC. LEUSDEN - De Internationale School voor Wijsbegeerte in Leusden houdt zaterdag 29 en zondag 30 oktober de weekend conferentie over "Magie en Rede Dr. J. J. Oosten zal een inleiding verzorgen. Het programma ziet er als volgt uit zaterdag om 10 30 uur taal spelen en existentiefilosofie, om 14.00 uur chaos en kosmos en om 19 30 uur rede. magie, kunst en godsdienst. Zondag om 10.00 uur. levensvormen Inlichtingen en aanmelding bij de ISVW aan de Dodeweg in Leus den, telefoon 15020. ACHTERVELD - Door de CDA dorpsafdeling De Glind-Achter- veld, zal op woensdag 2 novem ber om 20.00 uur een openbare ledenvergadering worden ge houden in de Foyér De Glind. Als spreker is de staatssecreta ris van Onderwijs de heer G. van Leijenhorst uitgenodigd. Het thema waarover zal worden gesproken is Bezuiniging in het basisonderwijs en de kwali teitsbewaking ervan". Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1