uw ongesubsidieerde iningen Claeverenblad Kantongerecht Amersfoort Overschot op provinciale begroting groter dan Q, -kaart- ooi Kaartavond in De Til Werkgroep Naamgeving vergadert Gemeenteraad vergadert a.s. donderdag LEUSDEN, Raphaël-kwartet in Dorpskerk Beurs voor wintersport artikelen Yoga- bijeenkomst mini 5fl Voorkomen van misdrijven centraal in KPO-bijeenkomst Jezus maakt echt vrij Green Giants herwint het zelfvertrouwen HEREN VEEHOUDERS, DE HEUS VEEVOEDER FABRIEK B.V., "Óehêüs DE HEUS VEEVOEDERFABR. B.V. plaatselijk nieuws i van een gedeelte van het nieuwe projectje van Urbibouw in de wijk Claeverenblad. onzer verslaggevers) N - Urbibouw/Bredero met de verkoop van :e bouwen eengezings- n in de wijk Claeveren- •ze woningen, waarop kspremie wordt ver- i/ariëren in prijs van gulden tot 131.900 gul- op naam. De Utrechtse ia denkt aan het eind jaar of begin volgend de realisatie van de wo ningen te starten. Voorwaarde is dat er schot moet zitten in de verkoop. Urbibouw denkt deze woningen met name te slijten aan huishou dens met dubbele inkomens. Of schoon de eengezinswoningen nauwelijks gesubsidieerd zijn, kunnen volgens Urbibouw men sen met een inkomen van 43.500 gulden per jaar een dergelijke wo ning volledig financieren Mogelijk dat zij nog een eenmalige uitke ring krijgen in de premie-C-rege- ling, die in 1984 in zou moeten gaan maar waarover de politiek zich nog niet heeft uitgesproken. De woningen in Claeverenblad bevatten naar keuze een Z-vor- mige kamer of een doorzonkamer met (open) keuken, op de verdie ping een badkamer en drie slaap kamers. terwijl een vliezotrap toe gang geeft tot de berging op zol der. Enkele typen hebben een vaste trap naar zolder waar even tueel een vierde slaapkamer inge richt kan worden. OORT - Op oudejaars-' dden twee heren uit Bar- ch geamuseerd met het teken van vuilniszakken in van Schaffelaerstraat Dor moesten ze zich nu orden op de strafzitting intongerecht Amersfoort erdag jl. zeker een stevig borrel- oorafgegaan" veronder- kantonrechter. e wel zeggen, ja". het proces-verbaal }t gebruik van 25 pilsjes |ens de kantonrechter Ie heren nog blij zijn dat ipenbare dronkenschap gelegd was. De officier maar een gevaarlijk jur, de vlammen waren derhalve meter hoog ge- lij eiste voor beiden oete, welke eis door de :rd overgenomen. fijver uit Stoutenburg wilde ikertje nemen en reed luto door het plantsoen i St. Joseph. Vanwege borreltjes die hier aan laan waren, was hij even dat er zich een vijver in Isoen bevindt. Gevolg iij er door vrienden met tor weer uitgesleurd irden, wat een schade lantsoen opleverde van plus enige deuken aan de auto Hij was wat verbaasd dat er ook nog een boete aan te pas kwam, hij vond eigenlijk de straf wel voldoende zo. De kantonrechter legde hem uit dat het wel verschil uitmaakt of iemand zich in zo'n geval zelf meldt. Aangezien zijn identiteit pas bekend was geworden dank zij speurwerk van de politie, mocht hij nog blij zijn dat het on der het hoofdstuk overtredin gen" was gevallen. De schade aan het plantsoen was inmiddels betaald door de verzekering, de schade aan de auto was uit zijn eigen portemonnee gekomen en daar kon hij dan nog eens f 150,- uit betalen voor de boete. ..In een plantsoen horen eenden te lopen en meneer is geen eend Al lijkt z'n gedrag er wel op" was het commentaar van de officier. Schoolverzuim Mevrouw d R. uit Voorthuizen stond terecht wegens een half jaar schoolverzuim van haar on willige dochter. ,,Maar u bent toch de baas mevrouw" meende de kantonrechter, die haar een lesje gaf over de leerplicht. Hoewel ver dachte beaamde dat zij de baas was, kreeg ze toch niet voor el kaar om haar inmiddels 16-jarige dochter naar school te krijgen, vertelde ze. De officier raakte geïrriteerd ,,U kijkt nu wel vrien delijk lachend, maar het O.M. neemt dit niet Ik eis f 500 waarvan f 350 - voorwaardelijk. U hoeft dus slechts f 150.- te be talen als ze in het vervolg wel gaat." De kantonrechter deed er f 50.-af omdat hij wel begrijp had, zoals hij zei, voor de moeilijkheden bij de opvoeding van opgroeiende kinderen, maar hij nam wel de voorwaardelijke boete van f 350.- over, als stok achter de deur. Overigens liggen de tarieven voor opzettelijk schoolverzuim heel wat hoger. Ouders die hun kinde ren van school hadden genomen om naar de wintersport te kunnen gaan, kregen een boete van f 50 -per dag per kind. Verzet" Van het éne perron naar het an dere lopen via de rails, zoals de 19-jarige v.K op het station Amersfoort gedaan had, is verbo den, maar je losrukken als je aan gehouden wordt om dan vervol gens ,,de Oude Tram" in te vluch ten, maakte het helemaal tot een „misselijke zaak" zoals de officier het uitdrukte „Dit valt onder „verzet" en is daarmee geen overtreding, maar een misdrijf, met als consequen tie o.a. een strafblad. Gezien uw jeugdige onbezonnenheid, die u hier ook breeduit demonstreert, wilden we u niet voor een misdrijf vervolgen Ik eis f 150.-" De kan tonrechter had niet de minste moeite met deze eis, zoals hij ver klaarde pel: n ELD - In de kantine erstensportpark werd wedstrijd van het irttoernooi gehouden. deelnemers van wie ssers en 44 klaverjas- schutjassen 1 J van Laar 95 2 H Legdeur 93 3. G. v.d. Pol 92 4 Th. Wijntjes 88 5. mevr. Kuier 87 5 mevr. Voorburg 87 7 C. Voorburg 86 7 P Voskuilen 86 9. G. van Burgsteden 85 10 mevr Kok 84 10 mevr. Ossendrijver 84 De poedelprijs was voor G Steenbeek met 67 punten aars waren n aantal punten ledum 5338 js 5095 Boersen 5041 urgwal 5011 «ver 4897 ossum 4846 de Vette 4799 v Ruitenbeek 4784 4768 'finslein 4664 oom 4632 d Hengel 4625 leuvel 4616 uilen 4606 Hamersveld 4602 <te 4577 4570 Weiaar 4518 ^ersveld 4508 d Burgwal-Smit 4463 4438 4 4431 LEUSDEN - Stichting Jeugd- en Jongerenwerk organiseert op donderdag 27 oktober de maan delijkse kaartavond in jongeren centrum ,,De Til". Voor iedere belangstellende is er weer gele genheid tot schutjassen of kla verjassen. De inschrijving kan gedaan worden tussen 19.30 en 19.50 uur. De aanvang is om 20.00 uur. Deelnemerskosten zijn 3,50. Zoals gebruikelijk zijn er deze avond ook prijzen beschikbaar. Deze avond telt mee voor het seizoenkampioenschap. LEUSDEN - De werkgroep Naamgeving wegen houdt op woensdag 2 november een ver gadering. De bijeenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. De agenda is als volgt samenge steld: 1 Opening 2 Mededelingen 3. Vaststelling verslag bijeen komst 8 februari 1983 4. Naamgeving aan twee nieuwe wegen gelegen rond Ganze- weihof en Zwanenburghof 5. Naamgeving aantal fietspaden 6. Naamgeving aan een aantal parkeerplaatsen gelegen in plan Zwanenburg 7 Voorbereidingen naamgeving aan wegen in het plan 't Ruige Veld. ACHTERVELD - Voor de leden van de KPO werd in D'Ouwe Peerdestal een bijeenkomst ge houden. Na enige punten van huishoudelijke aard te hebben afgewerkt werd het woord ge geven aan de heer K. Dooije- waard, rayoncommandant van de rijkspolitie te Achterveld. Allereerst gaf deze een overzicht van de organisatie van het korps rijkspolitie. Het rayon Achterveld is een onderdeel van de groep rijkspolitie te Leusden. Aan de hand van dia's gaf hij een uitleg over het werk van de rijkspolitie en het verschil tussen de rijkspoli tie en de gemeentepolitie De rijkspolitie is werkzaam in de klei nere gemeenten. Wordt het aan tal inwoners van een gemeente meer dan 25 000 dan kan er wor den overgegaan naar gemeente politie. Bij de groep Leusden, waaronder ressorteren Leusden-Zuid, Leus den-Centrum, Achterveld, Stou tenburg, Woudenberg en Rens- woude zijn momenteel 45 politie mensen werkzaam. In de heden daagse tijd wordt er veel van de politieman verwacht en verlangd. Om goed voorbereid het werk als politieman te kunnen doen duurt een opleiding nu 19 maanden. Het politieoptreden omvat een zeer uitgebreide taak. Men moet goed met het publiek kunnen om gaan, tactisch kunnen optreden bij het normale politiewerk zoals misdrijven en overtredingen maar ook als men om raad vraagt bij echtscheidingen. burenruzies e.d. Voor bepaalde gevallen kan door de betrokken politieman ook nog de hulp van specialisten wor den ingeroepen Ook werd ge sproken over het werk van de poli tieman in de gemeenschap van Achterveld Na de woorden van de rayoncom mandant was het de beurt van de heer Domburg, ook werkzaam bij de rijkspolitie als voorlichtings ambtenaar ter voorkoming van misdrijven. In verband met het aantal in Ach terveld voorgekomen inbraken was dit onderwerp de hoofdmoot van deze avond De heer Domburg wees er op dat de meeste inbraken worden ge pleegd omdat het de inbrekers door de bewoners zelf erg gemak kelijk wordt gemaakt. „Men laat ramen en deuren op een kier open staan. De sleutel wordt op de deur gelaten. Ook laat men wel deuren openstaan of deze worden niet afgesloten De sloten die op vrijwel alle achterdeuren zijn aan gebracht zijn zeer makkelijk te openen Gaat men weg en dit ze ker in de avonduren, sluit dan al les goed af. Maak het de inbre kers zo moeilijk mogelijk om bin nen te komen. Waag er een paar centen meer aan door een goed slot op de deuren aan te brengen Ook zijn er nog veel andere mid delen om de zaak zo goed moge lijk te beveiligen, waaronder zeker het aanbrengen van zogeheten dievenklauwen aanbeveling ver dient", aldus Domburg. Volgens de statistieken wordt er momenteel elke 21/2 minuut in Nederland een inbraak gepleegd De heer Domburg had een uitge breid aantal materialen meegeno men die zeer geschikt zijn voor de beveiliging tegen inbraken. Om dit alles goed onder de aandacht van de bevolking te brengen is er een boekje waarin veel belang rijke tips zijn omschreven en waarin ook een aantal beveili gingsmiddelen worden genoemd. Ook zijn er registratiekaarten waarop alle waardevolle goe deren kunnen worden vermeld zo dat men bij een eventuele inbraak direct kan zien welke voorwerpen er weg zijn en men ook het regi stratienummer en het type van het voorwerp kan mededelen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeenteraad komt aanstaande donderdag voor de maandelijkse vergade ring bijeen. Vanaf 19.30 uur wordt er vergaderd in de raads zaal van het gemeentehuis, 't Erf 1. De agenda vermeldt de volgende punten: 1 Opening 2 Mededelingen 3 Notulen 4 Ingekomen stukken 5 Benoeming voorzitter Sport stichting 6 Regio-indeling provincie Utrecht 7 Aanvrage ex artikel 72 van de Lager onderwijswet 1920 t.b.v. R.K. lagere school „De Ros senberg" (voorzieningen t.b.v. invalide leerling) 8 Verkoop grond in het plan Princenhof t.b.v. een kan torengebouw 9 Afwerken terrein Hamershof- Zuidzijde 10 Verbetering Postweg (ge deelte Moorsterweg tot grens van de gemeente) 11 Voorbereidingsbesluit in ver band met herziening bestem mingsplannen - Groenhouten (oostrand) - de Wetering (voorschriften) - Leusden-zuid (gedeelten) 12 Raming personeelslasten en overige materiële uitgaven 1982 13 Vaststelling „verordening op de heffing en invordering van een afvalstoffenheffing en rei nigingsrechten" 14 Belastingmaatregelen-1984: a. verordening reinigingshef fingen b. legesverordening c. rioolaansluitrecht d. marktgelden e. onroerend-goedbelastingen en rioolrechten f. hondenbelasting 15 Rondvraag 16 Sluiting Leusden Dinsdag 25 oktober 20.00 uur: Cobi Schreijer op kringavond Ned Bond van Plattelandsvrou wen, De Korf. Woensdag 26 oktober 20.00 uur: Commissie financiën (begro ting), commissiekamer gemeente huis. Woensdag 26 oktober 20.00 uur: Ledenvergadering Onder linge Brandwaarborg Maatschap pij, De Roskam. Hessenweg Donderdag 27 oktober 19.30 uur: Raadsvergadering, raads zaal gemeentehuis Donderdag 27 oktober 20.00 uur: Jaarvergadering Vereniging Prot. Chr. Onderwijs, Loysder Hoek, Kon Beatrixlaan, Leusden- zuid Zio kleine advertenties diversen Donderdag 27 oktober 20.00 uur: Lezing Gereformeerde Bond 't Trefpunt, Arnhemseweg, Leus- den-zuid Donderdag 27 oktober 20.00 uur: avond over medicijn gebruik, De Hakhorsf, Waarden 25a Donderdag 27 oktober 20.15 uur: Valleiconcert Raphaël-strijk kwartet, Dorpskerk, Arnhemse- weg. Leusden-zuid Zaterdag 29 oktober 14-16 uur: Receptie toneelvereniging Een dracht. De Korf Zaterdag 29 oktober 19.30- 01.00 uur: Feestavond toneelver eniging Eendracht, De Korf Zondag 30 oktober 12-13.30 uur: Optreden "The Messen gers", De Korf Zondag 30 oktober 14-17.30 uur: "The Swing Profs", jazz in De Hakhorst. Waarden 25a. LEUSDEN - De jubilerende Stichting Valleiconcerten heeft dit seizoen vijf concerten met gratis toegang in haar pro gramma opgenomen. Het ope ningsconcert, te geven door het Raphaël-strijkkwartet, vindt op donderdag 27 oktober in de Dorpskerk aan de Arnhemse- weg 75 plaats. De zaal is om 19.45 uur open en het concert begint om 20.15 uur. Het kwartet bestaat uit Ronald Hoogeveen en Rami Koch, viool; Zoltan Benyacs. altviool en Henk Lambooy, cello. Zij brengen wer ken ten gehore van Joseph Haydn, strijkkwartet D grt. Op 76, Nr 5; Felix Mendelssohn, strijk kwartet e kit. Op 44-2 en César Franck, strijkkwartet D grt. Het Raphaël-strijkkwartet werd in 1981 door bovengenoemde mu sici opgericht, allen werkzaam bij verschillende radio-orkesten. Toernees werden gemaakt in Zweden, West-Duitsland, Oosten- --- -- -»• - •'wzw. •- z' er* UTRECHT - Het overschot op de begroting voor 1984 van de pro vincie Utrecht valt nog iets rui mer uit dan bij de aanbieding van de ontwerp-begroting in au gustus van dit jaar werd ver wacht. Gedeputeerde staten, het dagelijks bestuur van de provincie, rekende nu op een saldo van 1,5 miljoen gulden in plaats van de 137.000 die eer der waren geraamd. En hoewel de toekomst naar hun mening "een minder rooskleurige aan schijn heeft", verwachten zij de tekorten die de provincie de af gelopen jaren kende in de eerst komende tijd te kunnen vermij den. Dit staat in de zogeheten na jaarsnota, een stuk waarin wordt nagegaan of de uitgangspunten die bij het opstellen van de ont werp-begroting zijn gehanteerd, nog wel kloppen Zetten bijvoor beeld de plannen die de regering in de Miljoenennota heeft gepubli ceerd, de provinciale ramingen niet op losse schroeven? Dat valt dus mee. Daardoor kun nen voorstellen die g.s. provin ciale staten nog maar kort gele den hebben gedaan, maar die zij schielijk introkken toen Haagse circulaires nieuwe onheilstijdin gen brachten, alsnog worden ver wezenlijkt. Het gaat onder andere om uitbreiding van de werkgel- genheid door het aanstellen van nieuw provinciaal personeel en versterking van het fonds bevor dering werkgelegenheid. Uitga ven waarmee de komende tijd jaarlijks 300.000 gulden is ge moeid G.s. besloten daar even mee te wachten toen de staatssecretaris voor binnenlandse zaken in au gustus een nieuwe korting op het Provinciefonds (de belangrijkste bron van inkomsten voor de pro vincie) aankondigde. Een korting die voor Utrecht een verlaging van de uitkering van ruim 4 ton in .1984, ruim 1,2 miljoen in 1985 en ruim 2 miljoen in 1986 betekende. Bedragen, die inmiddels al weer hoger zijn geworden. Er zijn echter ook ontwikkelingen die een gunstige invloed hebben op de toekomstverwachtingen voor de provincie. Bijvoorbeeld de kortingen op de ambtenarensala rissen en de geringe prijsstijgin gen. Beide hebben tot gevolg dat ook de subsidies enigszins om laag kunnen. Meevallers zijn er behalve aan de uitgaven- ook aan de inkomsten kant. Zo blijkt de opbrengst van de motorrijtuigenbelasting 2 ton hoger dan was voorzien G.s. stel len dan ook voor het bedrag van de provinciale opcenten op deze belasting (nu 21,3) in 1984 niot te verhogen Op basis van de nu bekende ge gevens wordt in de najaarsnota ock een schatting gemaakt van de situatie van de provinciale finan ciën in 1985 en 1986. In 1985 ziet het er nog gunstig uit: een over schot van bijna 900.000 gulden. Dat slaat echter om in een tekort van ruim 1,3 miljoen gulden in 1986. Volgens g.s. alle reden om het voorzichtige beleid dat de af gelopen jaren is gevoerd, voort te zetten. Overigens is over 1986 nog veel onzeker. Zo zouden ver dergaande kortingen op de amb tenarensalarissen er wel eens toe kunnen leiden dat het met het nu berekende tekort voor dat jaar mee zal vallen. Mocht het des ondanks nodig zijn, dan heeft de provincie bovendien nog twee jaar om dat tekort weg te werken. Niettemin willen g.s daar voor zichtigheidshalve nu al een be scheiden begin mee maken. Zij denken aan een verlaging van het geraamde tekort met ongeveer één derde deel, dus ongeveer 450.000 gulden. Het college stelt daarom voor van verdere perso neelsuitbreiding bij de provincie af te zien, zodat de salariskosten in ieder geval niet verder toene men. Het benodigde bedrag kan dan worden bijeengebracht door het provinciale apparaat tot 1986 in totaal één procent zuiniger te laten werken. Rest de vraag wat er kan worden gedaan met de 1,5 miljoen gulden die er in 1984 over is (want dat bedrag resteert nadat de eerder genoemde 300.000 gulden en en kele andere uitgaven al van het begrotingsoverschot zijn afgetrok ken). G.s. stellen voor het te reserveren voor de noodzakelijke uitbreiding van de huisvesting van het provin ciale bestuur en zijn ambtenaren Binnenkort komt er bij het provin ciekantoor Rijnsweerd een tij delijke noodbehuizing, maar het is de bedoeling dat er in 1984 over een definitieve oplossing wordt beslist. De najaarsnota wordt op dinsdag 25 oktober a.s behandeld in de commissie financiën en planning van provinciale staten. De verga dering is openbaar en begint 's middags om twee uur in zaal A4.31 van het provinciekantoor Rijnsweerd. Galileïlaan 15 in Utrecht. rijk, Italië en de Verenigde Staten en Canada. In april 1983 werden hun prestaties met vier van de vijf beschikbare prijzen gehonoreerd tijdens het Cambridge Concours van „European Broadcasting Union" Het Raphaël strijkkwartet bracht onlangs zijn eerste lang speelplaat uit. AMERSFOORT - De Kring Amers foort van de Nederlandse Ski Ver eniging houdt zaterdag 5 novem ber een beurs voor tweedehands wintersportkleding in de Andreas mavo aan de Hooglandseweg- /hoek Ringweg Koppel in Amers foort. De beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Op woensdag 2 en donderdag 3 november kan men tussen 19.00 en 21 00 uur goederen inleveren bij W. de Grauw, Walstro 78 té Leusden Bij het inleveren worden de goe deren gecontroleerd zodat uitslui tend goed materiaal wordt aange boden LEUSDEN - Yogavrienden- kring Eckehart uit Leusden orga niseert op dinsdag 1 november een bijeenkomst voor yoga- cursisten en belangstellenden. Erik Bruijn zal vertellen over zijn ervaringen in een Japans Zendklooster. De bijeenkomst duurt van 19.45 tot 22.00 uur en wordt gehouden in parochiehuis „de Kom" aan de Hamersveldse- weg 53. LEUSDEN - Het zelfvertrouwen dat de laatste weken bij de Green Giants heren volledig zoek was begint langzaam maar zeker in de Leusdense formatie terug te keren. Basketballclub Irene in Bilthoven moest er met 54-68 aan geloven. Beide ploe gen kwamen agressief uit de startblokken en gaven elkaar weinig toe. „Irene" speelde goed samen maar kon niet voor komen dat Green Giants dank zij afstandschoten en breaks het heft in handen ging nemen. In een mum van tijd keken de Bilthovenaren tegen 12 punten achterstand aan. De ruststand 26-38 in het voordeel van Green Giants was volkomen verdiend. In de 2e helft krabbelde "Irene" geleidelijk aan terug. Net op tijd wisten de Leusdense heren hun ritme weer te hervinden en scoorden er weer lustig op los. Voorzichtig speelden de heren tenslotte de wedstrijd uit en be paalden de eindstand op 54-68. De overige uitslagen: Welpen-Red Stars 48-14 Jongens Junioren-Stoepie Shoo ters 51-45 Meisjes Kadetten-Dunckers 24-14 Jongens Kadetten l-B.V.H. 78-11 Dames 2-Duncers 13-39 Heren 2-Bourgondië 49-27 Op de zakenbeurs GALLINOVA te houden in Barneveld van 2 t/m 5 november 1983, kunt U met ons ZAKEN doen. Kom op deze tentoonstelling onze stand bezoeken. U zult er geen spijt van hebben. Immers gezellig de beurs bezoeken en dan terug komen met de gedachte, dat U nog goede zaken ge daan heeft ook. Dat kunt U in de stand van: PLUIMVEEHOUDERS: Als echte Barnevelders weten wij natuurlijk alles over een kip en de voedinq. Logisch dus, dat wij U ook alles kunnen aanbieden. Echte kippenmensen zoals wij zijn, zullen U alle mogelijkheden onder de aandacht brengen. ZEUGENHOUDERS en VARKENSMESTERS: Ons proefbedrijf geeft U alle gegevens, die U wenst. Voerproeven. huisvestings systemen, varkensrassen (binnen en buitenlandse) etc Wij kunnen U er alles over vertellen. RUNDVEEHOUDERS: Ook in de rundveesector stijgt onze omzet erg snel. Uitgebreide rantsoenberekenin gen op onze computer en verdere adviezen helpen U Uw produktie en gehalten tot optimale hoogten te brengen. Demonstratie op de tentoonstelling. Daarom tot ziens in onze stand en onder het genot van een kopje koffie etc. hopen wij met U tot zaken te komen. -T Heus'. neett U de Langstraat 106 Barneveld Telefoon 03420-13844

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7