Leusdense ambtenaar in toekomst meer inzetbaar 'eestavond besluit ubileum „De Eendracht" leusder hrant Weer cursus „Stop met Roken" in Achterveld oby Schreijer stond voor de vrouwen Expositie Achterveld 600 jaar Gereformeerde jongeren begonnen politieke studieclub Open huis sportschool Sport 2000 Leusdens Kamerkoor timmert aan de weg 'TREDEN IN „DE KORF" Jeugddienst in Dorpskerk Algemene leden vergadering van Ons Genoegen plaatselijk nieuws Dofdredakteur: irnix Kreyns daktie: rtien Engelkens ispar van Loo evering kopij en advertenties: )r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, ir het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. daktie en administratie: itoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum. Op rkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13 30 tot 17.00 Telefoon 033-941495 onnementsgeld: >,40 per jaar; ),20 per halfjaar; ,35 per kwartaal. chten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond '0 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan akt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag en 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u akt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 41, toestel 44 estellen foto's: neeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u Istellen (met jitzondering van archief- en historische foto's), bij JMbetaling van 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro [J441 t.n.v. BDU b.v. te Barneveld, met duidelijke vermelding van wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto P geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, pndaallaan 9, Leusden-Centrum. JBveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste (S) thuis. i LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- pitenkombinatie te Barneveld. Coby Schreijer tijdens haar optreden in De Korf. bewapening. Maar ook de prachti ge teksten van de liederen: ,,een vrouw van vijftig" en ..plant een roos" sprak het aanwezige publiek erg aan. Veel te lachen en te verbazen viel er bij de opschriften en uitspraken die Coby in de loop der jaren verzameld had zoals: Een vrouw en een poes horen in hoes en een paardetand en een vrouwe hand kunnen nooit stil staan( of deze: Behandel je vrouw gelijk een paard, berijd haar en sla haar als het nodig is. Terecht merkte Coby op dat folklore meestal helemaal niet zo leuk voor vrouwen is. Duidelijk te merken was de ervaring die Coby in de loop der jaren opgebouwd heeft zowel in het binnen- als buitenland. Van zangeres, folksinger en protest zangeres is Coby uitgegroeid tot een vrouw die diverse soorten publiek kan boeien van het begin tot het einde van de voorstelling. In het soloprogramma van Co by Schreijer waarin zij zichzelf begeleidt op de gitaar komen behalve de genoemde onderwer pen ook een deel van haar toe komstplannen tot uitdrukking: „Proberen mee te helpen dat er nog wat toekomst voor de we reld, onze kinderen en onze kleinkinderen blijft." (T. M.) ACHTERVELD - Het is de Kruisvereniging Achterveld opnieuw gelukt om een drie weekse cursus „Stop met Roken" in Achterveld te or ganiseren. Dit gebeurt onder deskundige leiding van de Stichting Leven en Gezond heid. Films en groepsge sprekken maken deel uit van de cursus. De duur van de avond is ongeveer een uur en drie kwartier. Aanvang is telkens om 19.30 uur. De onkosten bedragen 70,- inclusief documentatie. De cursus zal worden ge houden in het Kruisgebouw aan de Walter van Amersfoort- straat op de volgende data 14. 15,16,17, 21 en 24 november en 1 december. Opgave voor deelname aan deze cursus kan bij de huisartsenpraktijk Boersema Koch overdag, tel 1222, secretaris Kruisver eniging, alleen 's-avonds, tel. 1991 en Stichting Leven en Gezondheid tussen 9.30 en 16 00 uur, tel 030-781366. In 1982 werd een dergelijke cursus gehouden, waarvan de volgende resultaten bekend zijn. zeventien cursisten die niet meer roken, drie tevreden af-en-toe-rokers, zeven die minder roken dan voorheen en van drie is er geen informatie gekregen. Mogelijk zijn deze gegevens een stimulans om het voornemen niet meer te roken in daden om te zetten. DONDERDAG 27 OKTOBER 1983 (van een onzer medewerkers) LEUSDEN - Een ambtenaar die in dienst is van de gemeente Leusden zal in de toekomst ook op andere gebieden dan waar voor hij is aangenomen inzet baar moeten zijn. Het beleid van de gemeente zal daar althans op gericht zijn. Al in advertenties voor nieuwe gemeentebanen zal Leusden laten doorschemeren dat van een nieuw aan te stellen ambtenaar meer wordt verwacht dan dat hij werkzaam is op een nauw begrensd werkterrein. De gemeente heeft voor het vol gend jaar nauwelijks ruimte om nieuw personeel aan te trekken. Toch nemen, mede als gevolg van de uitbreiding van Leusden, de werkzaamheden voor veel ambte naren nog steeds toe Omdat er in de gemeentebegroting voor 1984 geen rekening kon worden gehou den met het uitbreiden van het ambtenarenbestand zal de over heid het in een wat andere richting moeten zoeken. Tijdens de maandagavond ge houden vergadering van de raads commissie voor Algemene Be- stuurs Zaken (ABZ) werd over het personeelsbeleid van de gemeente gesproken „Niemand zal gedwon gen worden om ander werk te doen dan waarvoor hij is aangenomen" zo stelde voorzitter Rademaker de commissie gerust. De burgemees ter noemde het veel meer een kwestie van mentaliteit dat een ambtenaar waar nodig ook eens inspringt bij een collega die het toevallig erg druk heeft. Ambtena ren die al langer bij de gemeente in dienst zijn hebben een nauwkeuri ge taakomschrijving. Formeel ge zien hoeft een ambtenaar dan ook geen ander werk te doen dan waar voor hij is aangenomen Vorig jaar is men bij de gemeente al gaan proberen aan deze situatie iets te veranderen. Dat beleid zal ook in de toekomst worden voort gezet. Ambtenaren die nu nog aan getrokken zullen worden door de gemeente krijgen een veel ruimere taakomschrijving, zodat al bij voor baat vastligt dat waar nodig ook ander werk gedaan moet worden dan waarvoor men is aangenomen De gemeente hoopt op deze ma nier het personeelsbestand ook het volgend jaar in de hand te kunnen houden Ook in de aanbiedingsbrief die bij de begroting hoort zeggen B. en W dat er voor het huidige personeel een „verhoging van de werkbelas ting" plaatsvindt Omdat de ge meente niet bij machte is om de salarissen nog wat te verbeteren zal geprobeerd worden op een andere manier toch iets voor het personeel te doen. B. en W. noe men dat in hun aanbiedingsbrief „tertiaire arbeidsvoorwaarden". Hiermee bedoelt het college alle zaken die geen of weinig geld kosten en toch de werksfeer aan zienlijk kunnen verbeteren. „Vroe ger noemde we dat dus gewoon „franje" aldus het PvdA-raadslid Corri Verduin MEDEZEGGENSCHAP Van medezeggenschap van de ambtenaren wil het college van B en W niet veel weten. Een enquête heeft weliswaar uitgewezen dat het merendeel van de ambtenaren het op prijs zou stellen als er op elke afdeling gekomen zou worden tot een vorm van medezeggenschap, B en W. leggen deze uitslag voor lopig naast zich neer „Die enquête is vrij onverhoeds gehouden Ik ben er niet van overtuigd dat het resul taat echt een beeld geeft van wat de werknemer op het gemeente huis wil" zo verklaarde burgemees ter Rademaker. Nog voor het eind van het jaar zullen B. en W. echter hun standpunt definitief bepalen als het zogenaamd „Georgani seerd Overleg' in de gemeente met voorstellen is gekomen over een reglement medezeggenschap ploeg van De vijftigste voorstelling' VI. nr Martin Rep (de echtgenoot), Marjan Demmer (de vrouw), Joep Pieters (de vriend), Pieters (regisseur) en Nanda van Oort (souffl'euse). EUSDEN - Nog twee dagen dan zit het er op voor Een- icht. Dan zijn de festiviteiten id het 50-jarig bestaan afge- Maar voor het zover is rdt er eerst nog een avond htig feestgevierd. Dat ge- irt aanstaande zaterdag met slotavond in de Korf, waarbij centrale thema's theater en ziek zijn. heater op verschillende manie- De aandacht van de toneellief- ibers zal in de eerste plaats jaan naar „De vijftigste voorstel- een eenakter die drie Een- ihtleden deze avond opvoeren, wat te denken van het optre- van een Leusdense Thomas- en Pieternel, die op door Een- ;ht-leden zelf geschreven tek- een aantal lokale mis- en wantoestanden op de hak zullen nemen? De vertegenwoordigers van de negen toneelverenigingen die deze maand hebben deelgenomen aan het eenaktertoernooi van Een dracht zullen met extra veel be langstelling uitzien naar het optre den van Fred Benavente. Deze bekende Leusdenaar zal namens de jury de uitslag van dit toernooi bekend maken, waarna Eendracht- voorzitter (tevens jurylid) Dick van den Engel de prijzen zal uitreiken Daarna barst het feestgewoel eerst goed los. De werkgroep Een dracht 50 heeft geprobeerd een zo attractief mogelijk programma sa men te stellen, en zich daartoe onder meer verzekerd van de me dewerking van de Nederlandse Cir- cusschool en de Leusdense „To wer Jazzmen" onder leiding van Gerrit van Kolfschooten. „The Tower Jazzmen" is overi gens het tweede muziekgezel schap dat Eendracht voor deze dag heeft gecontracteerd, 's Middags, tijdens de receptie waarop er gele genheid is voor vrienden en relaties om de jubilerende toneelvereniging te feliciteren, (van 4 tot 6 u. in de Korf) zal de muziek worden ver zorgd door het Amersfoorts Salon Orkest De feestavond wordt beslo ten met een feestelijke attractie die de organisatoren zo lang mogelijk geheim willen houden. DE VIJFTIGSTE VOORSTEL LING De eenakter „De vijftigste voor stelling" werd geschreven door Marie-Louise Doudart de la Grée. anders dan haar naam doet ver moeden een Nederlands schrijf ster Het gaat over drie mensen, vrienden en tegelijkertijd collega's Ze zijn beroepstoneelspelers en brengen avond aan avond met veel succes een middelmatig en roman tisch stuk over een driehoeksver houding. De situatie wordt echter gecompliceerd doordat ook in het werkelijke leven een verhouding tussen de vrouw en de vriend is ontstaan. Dat duurt voort, totdat na de vijftigste voorstelling van het stuk de bom dreigt te barsten. Toneelspelen is echter alles wat de drie kunnen; zo komt het ook niet tot een rechtstreekse confrontatie, maar tot een schijnspel waaruit iedereen zich op elk moment kan terugtrekken. EUSDEN - „Kijk om je heen, jij hoort erbij. Kom op voor ilf maar laat anderen vrij." Dit iet refrein van één van de jes die Coby Schreijer afge- m dinsdag in De Korf zong. een overvolle zaal van iwen die voor een deel uit sden en voor het andere deel Ie omgeving kwamen, bracht y als folksinger haar solo- jramma „Daar sta ik weer". Ill van de Nederlandse van Plattelandsvrouwen aniseerde deze avond en ik een goede keuze te heb- gedaan. Het programma g erg aan wat te merken was aan de intensiteit waarmee ge luisterd werd en het regelmatig terugkerend applaus. „Daar sta ik weer", is een opeen volging van eigen geschreven lied jes en vertaalde liedjes aan elkaar gepraat met herinneringen en dit keer met teksten uit het bondsblad van de plattelandsvrouwen. Verder wrange opschriften en gezegden uit de diverse provincies Als rode draad loopt door haar programma het onderwerp „vrouw" Op deze avond schonk Coby op voorzichtige wijze in haar liedjes en teksten aandacht aan maatschap pelijke onderwerpen zoals rolpa troon, bijstandsvrouwen en kern- lafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. irschijnt elke dinsdag en donderdag. LEUSDEN - Zondag 30 okto ber is er een jeugddienst in de Dorpskerk te Leusden-Zuid. Het thema van de dienst luidt: Werkelijk waar? Ds. Goumare gaat in op de vraag „Hoe zit het nou met de schepping?". De groep „Levende Woorden" ver leent muzikale medewerking. De dienst begint om 18.30 uur. ACHTERVELD - Door de Stichting Achterveld 600 zal op zaterdag 19 en zondag 20 no vember een expositie worden gehouden van foto's, films, dia's, plakboeken enzovoorts, die gemaakt zijn tijdens de festi viteiten „Achterveld 600". De ex positie zal worden gehouden in „Ons Gebouw" aan de Hessen weg in Achterveld. Degenen die aan bovenstaande expositie wil meewerken wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk in verbin ding te stellen met W. Hilverts, W. van Amersfoortstraat 2, 3991 AR Achterveld, tel. 03425-1990. Het Leusdens Kamerdoor repeteert iedere dinsdag in de kapel van Don bosco LEUSDEN - Het Leusdens Ka merkoor nam onlangs voor de der de maal deel aan het Nederlands Koorfestival in de Doelen in Rotter dam Dit concours wordt jaarlijks georganiseerd door de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumver enigingen in Nederland in samen werking met de AVRO. Het koor kwam uit in de afdeling gemengd koor B waarin nog een kleine 20 andere koren zaten Gezongen werden drie werken 'daaronder eén verplicht werk nl. ,,Les fleurs et les arbres'' van C. Siant-Saëns. De vrije werken waren Abendstand- chen' J. Brahms en Herbstlied van F Mendelssohn Bartholdy Vooral met het verplichte werk kwam het kamerkoor erg goed uit de bus. Door subtiele nuancerin gen in tempo en dynamiek en een grote mate van zuiverheid staken de Leusdenaren ver uit boven de meeste andere koren, bij wie de interpretatie, vooral qua tempo, nogal eens twijfelachtig was. Mede hierdoor sleepte het Leusdens Ka merkoor een meer dan verdiende derde prijs in de wacht en promo veerde bovendien vanwege een hoog punten aantal naar de afde ling A-kroon. de hoogste afdeling in dit festival. Het zal dan ook hard werken worden voor het koor dat tevens in het voorjaar van '84 weer een eigen concert hoopt te geven Gebleken is in ieder geval dat het Leusdens Kamerkoor dat sinds zijn oprichting onder leiding staat van Jan van Spaendonck een koor is met goede mogelijkheden. Kees Smit wassen organisatie. Het landelijk verband brengt iedere maand een blad uit dat meestal handelt over bepaalde thema's, zoals emanci patie, liberalisme, burgerlijke onge hoorzaamheid of Europese politek De naam van het blad is „Jeugd en politiek". De stichting geeft folders en bro chures uit over politieke onderwer pen en men doet mee aan het opzetten en begeleiden van politie ke projekten Daarnaast organi seert men vergaderingen, cursus sen en congressen. In het werk wil men zich zowel op leden als op niet-leden richten Het contact-adres voor de GPJC- Leusden is: Ingeborg Zuidema, Meidoornhof 9 in Leusden. ACHTERVELD - Donderdag avond 27 oktober om 20.00 uur zal schietvereniging Ons Genoe gen de jaarlijkse ledenvergade ring houden in „Ons Gebouw". De agenda omvat twaalf punten, t.w. opening, notulen, jaarverslag, financieel verslag, verslag kascom- missie, prijsuitreiking geweer buks-pistool. bestuursverkiezing, verhoging contributie, mededelin gen, carnaval of feestavond, rond vraag en sluiting. Periodiek aftre dend zijn W. van de Klettersteeg en B. Voskuilen, die zich herkiesbaar stellen Tegenkandidaten kunnen schriftelijk worden ingediend tot voor de aanvang van de vergade ring. LEUSDEN - Zaterdag gooit Sport 2000 Leusden haar deuren voor het publiek open. Tussen 14.00-17.00 uur is iedereen van harte welkom om een kijkje te nemen in de nieuwe sportschool van eigenaar Roeland van de Voorde. De nieuwste snufjes zijn er binnen de ruime accommoda tie aan de Hamersveldseweg 80 te vinden. Een sauna, een whirl pool, een dompelbad en een zon- nekamer zijn in de sportschool ondergebracht. Vanaf 1 novem ber wordt er met de cursussen gestart. Arobic, fitness en bok sen behoren tot de vele moge lijkheden. Een drankje en een hapje staat zaterdag voor iedere belangstellende klaar. LEUSDEN - Een paar weken geleden is een groep jongeren in Leusden gestart met een gere formeerde politieke jeugdstudie club (GPJC). Het is de bedoeling iedere tweede donderdag van de maand te vergaderen. Op die vergaderingen worden aktuele politieke en maatschappelijke onderwerpen besproken en pro beert men gezamenlijk een standpunt te bepalen. De GPJC-Leusden is aangeslo ten bij het landelijk verband van GPJC's In totaal zijn er ongeveer zeven tig van die studieclubs over het land verspreid In Nederland worden politieke jongerenorganisaties door het ministerie van CRM ge subsidieerd. Het landelijk verband heeft vanaf het begin van die rege ling gebruik gemaakt en daar een stichting voor opgericht. In het werk gebruikt men de bijbel als uitgangspunt Men moet de GPJC plaatsen in de hoek van het Gereformeerd Poli tiek Verbond (GPV) Over een aantal jaren zullen jongeren van nu, eventueel lande lijk, de taken in die politiek over moeten nemen. Voor dat overne men zien deze studieclubs zichzelf als leerscholen, er gaat een stuk vorming van uit. Het is, vindt men. noodzakelijk kennis te hebben van datgene wat politieke partijen voor staan. Dan kan men voor zichzelf standpunten bepalen. Een GPJC kan onder andere een bijdrage leveren aan het aanleren van vaar digheden om die standpunten uit te dragen. ORGANISATIE De Stichting GPJC is een vol-

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3