Peuters manifesteren zich muziekschool niet eens met lieuwe bezuinigingen 1984 Wagenaar luidde aanleg CAI Leusden in PvdA-leden- vergadering Inbreker aangehouden op aanwijzingen van buurt .KORTING IS MEER DAN LIJKT: f 86.000. Vandaag in de Leusder Krant BEURDE SYMBOLISCH IN LEUSDEN-ZUID Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en admlnietretle: Rozendaallaan 9 Poatbua 11 3630 AA Leuaderv Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. Velhouder Van Woudenberg ontvangt een exemplaar van Peuterspelzalen in Leusden anno 1983 De 150 peuters, hun ouders en leidsters van de speelzalen vormden een imposant gebeuren in de raadszaal /an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Stichting Kin ercentra Leusden heeft aandagmorgen aan wet- ouder Gijs van Woudenberg an onderwijs en welzijn het leleidsplan „Peuterspeelza- m in Leusden anno 1983" angeboden. De overhandi- ing van dit drukwerk werd in e raadszaal van het ge- leentehuis bijgewoond door naar schatting 150 peuters, hun ouders en leidsters. De meeste peuters waren fraai uitgedost en hielden een bal lon in hun hand. In het beleidsplan van Stichting Kindercentra Leusden wordt een overzicht gegeven van het beleid van de zes plaatselijke peuter speelzalen in de komende jaren Bovendien wordt erin aangegeven op welke wijze de peuterspeelza len momenteel functioneren In het stuk probeert de stichting hard te maken dat de subsidie die de peu terspeelzalen van de gemeente krijgt, goed wordt gebruikt. Ver moedelijk wordt voor 1984 zes procent gekort op de subsidie voor het peuterspeelzaalwerk in Leus den Een en ander kan betekenen dat de ouderbijdrage dan omhoog moet. Volgens de samenstellers van het beleidsplan is dat niet wenselijk, omdat peuterspeelzalen .onder de huidige economische omstandigheden voor alle bevol kingsgroepen toegankelijk moeten blijven, dus betaalbaar dienen te zijn De harde cijfers zijn op dit moment dat 30 procent van de tweejarige peuters in Leusden naar een speelzaal gaat. en 63 procent van de driejarigen. Mocht de ouder bijdrage, die nu op 5,85 per kind per dagdeel ligt, omhoog gaan dan is de stichting bang dat er minder peuters naar de speelzalen komen. In de beleidsnota van de SKL wordt aandacht geschonken aan de oorzaken van kinderopvang, de omschrijving van de doelstelling, het aktiviteitenprogramma, de or ganisatie van de peuterspeelzalen, de financiën en aan de knelpunten Vrijwilligerswerk voor Comité Kruis raketten Nee mocht niet van gemeentepag. 3 Stemmen staakten in raad over aktiviteitenterrein in De Hamershof pag. 3 Verbetering Postweg mag toch onderhands worden aanbesteed pag. 4 Receptie en feestavond besloten jubileum viering van toneel vereniging Eendracht pag. 5 De zaterdag- en zondag formatie van Roda '46 en SVA wonnen het afgelopen weekend in de competitie. De verslagen staan oppag. 9 Zuidsingel 7 Amersfoort (bi) Varkensmarkt) Tel 033-630452 LEUSDEN - Op woensdag 2 no vember houdt de afdeling Leus den van de Partij van de Arbeid een openbare ledenvergade ring. Naast enkele huishoude lijke zaken wordt als hoofd thema voor deze avond door het bestuur een voorstel voor een afdelingswerkplan aan de leden ter discussie voorgelegd. In dit werkplan zullen de hoofdlijnen moeten worden vastgelegd voor het beleid en de aktivitei- ten van de afdeling voor de ko mende drie jaren (1983 t/m 1986). Naast een globale analyse van de huidige Leusdense situatie op en kele terreinen bevat het werkplan een politieke stellingname van de afdeling, een aantal doelstellin gen (prioriteiten) die vervolgens worden uitgewerkt in een aktivitei- tenplan. De avond wordt gehou den in de Schuur van De Dak horst, Waarden 25a. De aanvang is om 20.15 uur Modehuis voor grote en speciole moten Flatteuze damesmode Grote keus in de speciale maten 38-58. •6-4 DINSDAG 1 NOVEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 53 'V- Wethouder Wagenaar en gemeentesecretaris Van Gooi plaatsen dekast van de trajectversterker l (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Twee mannen uit Amersfoort zijn aangehouden op verdenking van een inbraak in een woning aan de Asschat- terweg in Leusden-Centrum. Een van de mannen kon door de politie worden ingerekend op aanwijzingen van de buurt. De andere werd later door de gemeentepolitie van Amersfoort in de kraag gepakt. De inbraak werd afgelopen donderdagavond rond een uur of negen gepleegd. Terwijl de bewoners niet thuis waren, klommen de twee Amersfoor- ters via een slaapkamerraam de woning binnen Ze namen een kleurentelevisie, een spaarpotje met kleingeld en een giropasje mee. Op het mo ment dat het duo via de achter tuin er weer vandoor wilde gaan. kwamen er twee vrou wen aan die op het pad achter de tuin liepen Een van de in brekers verstopte zich met de kleuren-t.v. in de zandbak van de woning ernaast, maar kon niet voorkomen dat hij opge merkt werd Hij liep toen snel weg en liet het tv-toestel achter in de zandbak. De twee vrou wen roken onraad en alar meerde de buurt. Al snel werd vastgesteld dat er een inbraak was gepleegd, reden waarom enkele mannen op zoek gin gen naar de ,,man uit de zand bak" In de tussentijd werd de rijkspolitie opgebeld. Na enig speurwerk werd de gezochte inbreker in de buurt gevonden. Tijdens de fouillering door de politie werd het gestolen spaarpotje gevonden. Zijn ge vluchte compagnon werd later in Amersfoort aangehouden. (Van één onzer verslaggevers) EUSDEN - De muziekschool in Leusden is tamelijk rontwaardigd over de voorgenomen bezuiniging op gemeentelijke subsidie voor volgend jaar. Het gaat m 86 duizend gulden die de school in 1984 moet inle- eren. Het voorstel van de gemeente is de plaatselijke uziekschool een subsidie van 470 duizend gulden te even, terwijl het stichtingsbestuur van de school een edrag van 556 duizend gulden heeft begroot, op basis m de gebruikelijke gegevens. In de ontwerp-gemeentebegro- ting voor volgend jaar wordt ge sproken van een bezuiniging van slechts 46 duizend gulden volgens de zes-procentsnorm die over de hele linie is toege past. De muziekschool is van mening dat er een "trucje'' door de gemeente is uitgehaald door de subsidienormen te be vriezen op het peil van 1983 en de indexering van het subsidie bedrag van dit jaar achterwege te laten. Over dat bedrag is toen pas zes procent gekort, aldus de muziekschool. Directeur Henk de Ridder was al niet blij met de bezuiniging van zes pro cent, maar is in het geheel niet te spreken over de werkelijke korting van circa dertien pro cent. Hij spreekt zelfs voorzich tig van onbehoorlijk bestuur. De verontwaardiging van de mu ziekschool moet in het licht wor- den gezien van de meest recente bezuiniging die ze kreeg opge legd. In januari van dit jaar wilde het stichtingsbestuur van de school 125 duizend gulden van de gemeente bovenop de jaarlijkse subsidie om de opgelegde invoe ring van een rechtspositieregeling voor de docenten te kunnen beta len. De meerderheid van de ge meenteraad stemde daar op voor stel van burgemeester en wethou ders niet mee in en verleende slechts een subsidie vn 82 dui zend gulden. Dit besluit had ingrij pende gevolgen voor de muziek school. Aan het begin van het sei zoen '83-'84 moest het aantal les uren met een kwart worden terug gebracht en werd een aantal do centen ontslagen, omdat er geen geld was om ze te betalen Een nieuwe bezuiniging zal de mu ziekschool er toe nopen wellicht weer nieuwe maatregelen te ne men die het onderwijs niet ten goede komen De Stichting Muziekschool Leus den wordt in hoofdzaak gesubsi dieerd op basis van het aantal in woners. Voor dit jaar levert dat een bedrag van veertien gulden per inwoner op. Voor 1984 heeft de school 15,75 gulden begroot op basis van 24.000 Leusdenaren op 1 januari 1984. De gemeente heeft echter deze subsidienorm bevroren op het aantal inwoners per 1 januari van dit jaar, dat in houdt dat de muziekschool veer tien gulden krijgt per inwoner Daarnaast heeft niet de jaarlijkse indexering (automatische aanpas sing van de subsidie in verband met de geldontwaarding) plaats gevonden. De muziekschool was daar in haar begroting wel van uit gegaan. In de subsidie zit ook een bijdrage van het Rijk die de ge meente ontvangt in de regeling sociaal-cultureel werk en door sluist naar de school. Verder is nog een bedrag voor controle- kosten van de financiële admini stratie in de gemeentelijke subsi die opgenomen. Vorige week maakte PvdA- raadslid Corri Verduin in de raadscommissie financiën de gecamoufleerde korting op de subsidie van de muziekschool bekend, 's Ochtends had zij met de penningmeester van de school de begroting doorgeno men. Verduin toonde zich erg verontwaardigd over de bezui nigingstruc van burgemeester en wethouders. Een ambtenaar van de afdeling financiën, die wethouder Fons Ummels bij staat in de commissievergade ringen, deelde haastig aan raadslid Verduin mee, dat het verstandiger is, de begroting van de Leusdense muziek school in een volgende verga dering of "desnoods in een ex tra vergadering" aan de orde te stellen. Corri Verduin liet daarop weten dat de kwestie zeer zeker ook in de raadscom missie welzijn en onderwijs be sproken moet worden. .Omdat het niet alleen over de centen aan de muziekschool gaat, maar ook om het voortbestaan van de school", aldus Verduin. In de raadsvergadering van januari jongstleden protesteerden leerlingen, hun ouders en docenten van de muziekschool tegen de bezuiniging op een extra subsidie. Voor het komend jaar zal de school opnieuw op de gemeentelijke subsidie moeten inleveren. BOUl voor Ot gemeente Leusóen LJLJ t Onaftianheli|k nieuwsblad j volgend jaar voltooid moet zijn. In Leusden-zuid, Groenhouten, Alandsbeek.de Wetering, Hamers- veld, Pnncenhof, Rozenboom. Rossenberg en Achterveld moeten in verband met de komst van de CAI-kabels de grond in en verster kers plus verdeelcentra worden geplaats In de nieuwe wijken zijn deze technische voorzieningen reeds getroffen tijsen de ontwikke ling van de wijken Het einde van de werkzaamheden in Leusden-zuid is gepland op 27 januari 1984. Ruim een week eerder beginnen de CAI-werkzaamheden in Groen houten waarna vervolgens de an dere ,,oude" wijken aan de beurt komen. Achterveld sluit de rij Dit Leusdens kerkdorp kan eind sep tember volgend jaar de oplevering van de centrale antenne verwach ten. In een praatje na het symboli sche startsein memoreerde wet houder Wagenaar de lange ge schiedenis van de ontwikkeling van een CAI in Leusden. die nu zo n acht jaar in beslag heeft genomen Wagenaar noemde de problemen rond de destijds beoogde eigen mast aan het Valleikanaal. die er uiteindelijk niet mocht komen, de grootste vertragende factor De signalen van radio en tv worden in de loop van februari 1984 geleverd via een mast op de Berg in Amersfoort. Abonnees op de Leusdense CAI kunnen dan naast de gebruikelijke Nederland se en Duitse tv-zenders ook België ontvangen Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. bn één onzer verslaggevers) •EUSDEN - De aanleg van Centrale Antenne Inrich- in Leusden kende maan de officiële start. Wet- Jan Wagenaar van werken mocht sa- in met gemeentesecretaris |ijer van Gooi langs de Roo Aldewereltlaan in Leus zuid het kastje van een genaamde trajectverster- plaatsen. Dit betekende symbolische startsein >rde aanleg van één CAI in usden die in het najaar van OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons ksntoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- Hjks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur fleopend. Zaterdags gesloten.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1