W V X Grote partijen wijzen subsidiëring )mroep Leusden van de hand Vrijwilligers Vacature Bank gaat met ruim honderd vacatures van start M jeurofleur Ruim 1300 handtekeningen tegen verkeerslichtenproef Akties bij de politie Milieu Info Vandaag in de Leusder Krant SB, .JIURIK JL OH Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? ^lfe/7 Heter en Makelaardij.... Jw huis is 't waard. -J J 10 voor11.50 j houtproducten FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant f'an heteren makelaardij ra Hoofdredakteur: MARNIX KREUNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leu eden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.O.U. B.V. - p krant DONDERDAG 3 NOVEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 54 'an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De drie grote artijen in de gemeenteraad DA, PvdA en VVD) staan wijzend tegenover subsi- èring van de Stichting Om- ep Leusden. Dat blijkt uit reakties van deze drie ikties op het subsidiever- »ek van de stichting, zoals dat dezer dagen hebben inbaar gemaakt aan het col- ge van Burgemeester en ethouders. Een subsidie in door de stichting gevraag- orde van grootte zit er dan >k geenszins in. Zoals bekend heeft de Stichting nroep Leusden. die zich ten doel lokale radio- en televisieuit- ndingen te gaan verzorgen, bij gemeente gevraagd om een rtsubsidie van bijna 6,5 ton larmee zou de vereiste techni- 1e apparatuur moeten worden jigeschaft Daarnaast verwacht de stichting ook nog eens 100.000 - per jaar aan subsidie nodig te hebben om de doelstellin gen te kunnen verwezenlijken Het college van B. en W ver zocht daarop de raadsfrakties om hun opvattingen over lokale om roep en subsidiëring daarvan eens op papier te zetten Namens de VVD-fraktie schrijft voorzitter Sjef ten Berge op 26 oktober jongstle den: ,,Naar aanleiding van het ge sprek d.d. 22 september jongstle den met het bestuur van de Stich ting Omroep Leusden en een aan tal raadsleden, delen wij u mede. u vooralsnog niet positief over ge meentelijke medewerking aan de voorgenomen aktiviteiten van de stichting te kunnen adviseren. Dit negatieve advies is voorname lijk gebaseerd op het ongewenste effekt dat een extra structurele financiële last op de gemeentelijke begroting legt in relatie tot de kor tingen, die moeten worden doorge voerd." De PvdA is wat uitvoeriger in zijn reaktie, maar wijst subsidiëring evenzeer af Namens de fraktie schreef Jan Jacobs op 24 oktober jongstleden: „De fractie is van oordeel, dat het ingediende subsidieverzoek moet worden afgewezen Gaat het wel aan om zulke grote investerin gen te doen voor een nieuw initia tief in de huidige tijd, waarin ieder een de nodige stappen terug moet doen? Bovendien moet worden vastgesteld, dat de ingediende be groting ook technisch gezien de toets der kritiek niet kan doorstaan Zo is de 100 000 - subsidie die per jaar nodig zou zijn volstrekt onvoldoende onderbouwd. Be paalde posten die zeker te voorzien zijn - zoals afschrijvingen, huur en dergelijke - staan er niet op; het verwerven van eigen inkomsten wordt niet overwogen, althans dat blijkt vooralsnog niet uit de inge diende stukken. Zeer zwaar weegt voor onze fractie ook dat de aan vragende stichting, gezien haar structuur met een opeenhoping van „macht" bij een klein bestuur, moeilijk beschouwd kan worden als een echt representatieve sociaal- culturele instelling zoals bedoeld wordt in de zogenaamde „Kerst- beschikking" en in de medianota, die het kabinet onlangs heeft toe gezonden aan de voorzitter van de Tweede Kamer der Staten- Generaal Onze fractie is tenslotte van oor deel. dat realisering van locale omroep in onze gemeente positief moet worden tegemoet getreden, als aan de volgende voorwaarden is voldaan de omroep wordt gedragen door een breed samengestelde sociaal- culturele organisatie, waaraan het bestaande verenigingsleven en de burgerij in ruime mate deelneemt, de omroep besteedt veel aan dacht aan het plaatselijke vereni gingsleven. aan voorlichting, infor matie en educatieve activiteiten; de investeringen zijn niet hoger dan strikt nodig is voor een redelijk functionerende locale omroep met een bescheiden zendfreguentie en van een acceptabel doch niet over dreven technisch niveau; de omroep verwerft substantië le eigen inkomsten (contributies, donaties en dergelijke), subsidiëring van de locale om roep mag - ook op langere termijn - niet ten koste gaan van reeds bestaande subsidies aan andere sociaal-culturele en educatieve ac tiviteiten en voorzieningen De fraktie van het CDA heeft zijn reaktie (nog) niet op papier gezet. Maar fraktievoorzitter Evelien Blom laat er geen ondui delijkheid over bestaan, dat ook haar partij afwijzend staat tegen over de gevraagde subsidie. Zij noemt het door „Omroep Leus den" gevraagde bedrag „buiten proporties". Op de vraag, of het CDA dan wellicht wel bereid zou zijn om een startsubsidie van bescheidener omvang te verle nen, antwoordt mevrouw Blom, dat haar fraktie ook daartoe niet bereid is, wanneer een omroep jaarlijks een bedrag van om en nabij één ton zou moeten gaan kosten. Kruiswerk in Leusden bestaat 70 jaar pag. 3 Bewoners willen dat boerderij „Rosmolen" behouden blijftpag. 3 Rockers wellicht naar Valleikanaalpag. 3 Meedoen aan filmwedstrijd kan nogpag. 5 Sportpag. 6 Interview op Donderdag: Dokter Vlak, nieuwe direkteur Gertrudishof pag. 7 Elisabethziekenhuis organiseert symposium over allergie pag. 8 Thomasvaer en Pieternel: „Wagenaar is de ware heer van Leusden" pag. 9 Loep op Leusden pag, 9 Kreyns pag. 9 Meer Loep op Leusden pag.10 Film in Filmhuls pag. 10 Films in Amersfoortse bioscopen pag. 11 Servicepagina pag. 13 DOKTERSDIENST: 033-945735 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Na het mislukte overleg tussen de ambtenaren bonden en minister Rietkerk Vanneer u voor dinsdag esp. donderdagavond I8.00uurde Leusder (rant niet hebt intvangen, bel dan onze loofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 in 19.30 uur). Tel. 033- 140691Wanneer hij - om vat voor reden dan ook - net te bereiken is, kunt u ontakt opnemen met dnze.inspekteur lezorging, overdag te «reiken onder tel.nr. 13420-16141. '8 schildersbedrijf Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Vrijwilligers Vacature Bank (VVB) in Leusden is dinsdag van start gegaan met ruim honderd vacatures „in de bak". Door het aanbrengen van een naambord gaf burgemeester mr. J. W. M. Rademaker dinsdag morgen het startsein voor deze nieuwste aktiviteit van de werk groep „Tussentijds". De Vrijwilligers Vacature Bank is een bestand van vrijwilligerswerk, dat door mensen met een uitkering kan worden verricht zonder dat dit ten koste gaat van hun uitkering. Alle in de VVB opgenomen vacatu res zijn getoetst door een speciale commissie. Deze commissie, waarin onder meer het Arbeidsbu- ro, vakbonden en de gemeentelijke sociale dienst zijn vertegenwoor digd, bekijkt of invulling van de vacature door een baanloze met behoud van uitkering geen concur- rentie-vervalsende werking zal hebben Bij de in de VVB opgeno men vacatures is dat niet het geval en met het GAK en andere bedrijfs verenigingen is afgebroken, dat dit werk dan ook door mensen met een uitkering kan worden verricht Het bestand, waarover men nu beschikt is grotendeels overgeno men van de VVB in Amersfoort, die al wat langer funktioneert Daar naast zijn de initiatiefnemers van de Leusdense VVB druk doende om het bestand met Leusdense vacatures uit te breiden. Daartoe zijn allerlei Leusdense instellingen en verenigingen aangeschreven. De werkzaamheden, die door vrijwilligers verricht zouden kunnen worden, zin in de VVB opgedeeld in verschillende categorieën. Zo zijn er bijvoorbeeld de categorieën jeugd-, peuter-, en kleuterwerk en bejaardenzorg Maar men kan ook een kijkje nemen in de map „ge meente" of „journalistiek" Gerard Boogmans, die vanuit de werkgroep Tussentijds het initiatief nam voorde Leusdense VVB, hield dinsdagmorgen een korte inleiding. Vervolgens werd burgemeester Rademaker uitgenodigd, om onder belangstelling van een fors aantal genodigden, het naambord van de VVB op het gebouwtje van de werkgroep Tussentijds te bevesti gen. De VVB is voorlopig drie ochtenden in de week open Op dinsdag-, woensdag-, en donderdagmorgen kunnen belangstellenden terecht in Burgemeester Rademaker bevestigt het naambord. nei unuerKomen aan ae nueiijzer, pal achter de gerestaureerde boer derij 't Claeverenblad Overigen is deze nieuwste aktivi teit van de werkgroep Tussentijds zeker niet de laatste. Gerard Boog mans kondigde reeas aan, dat men zich nu gaat richten op wat hij noemde „een recycling proces" In overleg met de gemeente en het Comité Milieuzorg Leusden gaat bekeken worden, welke bijdrage er vanuit „Tussentijds" geleverd aan een verder gescheiden ophalen van het huisvuil. Ook kan er wellicht een klussendienst van de grond komen. over de korting op de ambtena rensalarissen hebben de politie bonden vanochtend een verkla ring uitgegeven. Daarin kondi gen zij stiptheidsacties aan en vragen daarvoor begrip bij de burgers. In het kader van de aktie zullen vermoedelijk er voor on bepaalde tijd aan de pers geen berichten meer worden doorge geven. De verklaring van de politiebon den luidt als volgt „Wij als politie mensen van uw woonplaats zijn zeer ontstemd en teleurgesteld over de manier waarop onze werk gever, de overheid, met zijn perso neel omspringt Zoals u wellicht weet, hoeft de minister van Binnen landse Zaken, de heer Rietkerk, het plan opgevat om de ambtana- rensalarissen. alsmede de salaris sen van trendvolgers en de sociale uitkeringen met ongeveer 3.5 pro cent te verlagen Deze maatregel is door de regering eenzijdig en zon der overleg genomen Wij zijn niet bereid deze maatregel en de ma nier waarop zij tot stand komt te accepteren Dit is niet de eerste keer, dat de ambtenaren in het al gemeen en de politieambtenaar in het bijzonder door dergelijke maat regelen worden getroffen. Te den ken daarbij valt aan niet uitgevoer de prijscompensaties, niet uitbe taald overwerk en het afschaffen of korten van verschillende toelagen Wij hebben ons altijd loyaal tegen over de overheid als werkgever op gesteld, maar nu is de maat vol. Wij beseffen heel goed, dat er in de huidige economische omstandig heden niet op dezelfde voet kan worden doorgegaan en dat we alle maal een stap terug moeten doen Juist daarom is het oneerlijk en on billijk, dat de overheid zijn bezuini gingen steeds het dichts bij huis en dan nog zonder enig overleg bij de eigen ambtenaren zoekt Wij stre ven ernaar, en de aktievorm is' daarop gericht, het publiek niet het slachtoffer te laten worden van on ze akties. Voor wat betreft de politie uit uw woonplaats gaan de akties in de eerste fase bestaan uit het stipt uitvoeren van onze taak. Het is daarbij niet te voorkomen, dat in dien u om politie-assistentie ver zoekt, u enige overlast van de ak ties zult ondervinden in de vorm van langere wachttijden of iets lan ger oponthoud bij de behandeling van uw verzoek Wij vragen daar voor via deze weg uw begrip Uit eindelijk is onze bedoeling door de ze akties uw aandacht en steun voor onze zaak te krijgen LEUSDEN - Het gemeentelijk voorlichtingsblad „Info Leus den" zal een dezer dagen ver schijnen met een speciaal mi lieunummer. Deze info is tot stand gekomen door samenwerking van het Bu- ro Voorlichting Gemeente Leus den en de Werkgroep Milieu Edu catie van het CML. De ino wordt huis-aan-huis be zorgd. Wie na 9 november nog geen info heeft ontvangen, wordt verzocht dit te melden aan het Buro Voorlichting van de gemeente Leusden, 't Erf 1telefoon 941247, toestel 116 Men krijgt alsnog het nummer toegezonden [haagconiferen I vanaf 10 voor.39.50 vlechtscherm 180x18026.95 graszoden (wel even bestellen) I perm!2.95 i heideplanten I v.a. 10 voor12.50 j vaste planten J diverse soorten 15% afhaalkorting! tuinaarde bemest I 40 Itr. per zak 5.75 p stuk I nil 4 halen - 3 betalen! J siertuincompost J 3 zakken 50 Itr. 20.00 i violen per bak... 7.50 I En nog vele andere aanbiedingen! Uw tuin veranderen, I aanleggen of advies nodig? Kom eens langs, wij helpen u graag! Ursulineweg 14 - Leusden Tel. 033-940763^ j BELEID On*ftiankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leutden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- "Jks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Seopend. Zaterdags gesloten (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aktiegroep „Stop de Knipperlichten" heeft woens dagavond (gisteren) ruim 1300 handtekeningen aan wethouder Jan Wagenaar aangeboden van mensen die het niet eens zijn met de beperkte werking van de ver keerslichten in Leusden. Na mens de ruim 1300 mensen heeft de aktiegroep er bij de wethou der op aangedrongen deze proef met de stoplichten zo spoedig mogelijk te beëindigen. De handtekeningen werden overhandigd tijdens de vergade ring van de raadscommissie open bare werken en ruimtelijke orde ning, waarvan wethouder Wage naar voorzitter is. Hij kondigde aan dat op dinsdag 29 november in een extra vergadering van de commis sie het evaluatierapport over de proef met de verkeerslichten be handeld wordt Die nota had eigen lijk al klaar moeten zijn, maar door ziekte van de ambtenaar die met de opstelling is belast, is daar de klad in gekomen. Aan de hand van de behandeling van het rapport zullen b en w voorstellen al dan niet de proef te beëindigen, of een andere oplossing aandragen om de auto mobilisten minder lang onnodig te laten wachten voor het rode licht, buiten de spitsuren Zoals bekend startte in augustus de proef waarbij de verkeerslichten slechts in de spitsuren in werking waren en de rest van de dag knipperden. Ge constateerd was namelijk dat veel auto's op de rustige uren door rood licht reden, omdat ze anders als enige wagen op een kruispunt voor het rood moesten wachten Mede door de negatieve reacties op de proef werd in het belang van de verkeersveiligheid de verkeerslich teninstallatie op de kruising van Hamersveldseweg en Noorderin slag een maand geleden weer de hele dag ingeschakeld De aktiegroep meent dat het ver- keersklimaat in Leusden na het in stellen van de proef er niet beter op is geworden voor de voetgangers en (brom)fietsers „Wij vinden de situatie zo ernstig dat wij niet met verdere akties zullen wachten tot er doden zijn gevallen zoals in het verleden is gebeurd. Wij hopen echter dat die verdere akties niet nodig zullen zijn", stelt de aktie groep in een verklaring aan de raadscommissie Aan welke akties wordt gedacht, is niet bekend Naar aanleiding van de over handiging van de handtekenin gen aan wethouder Wagenaar legde raadslid Sjef ten Berge (VVD) mede namens zijn fractie genoot Alrich Parson, de CDA'ers Henk Ossendrijver en Ton Zwart, Harm Offereins (GPV/ SGP) en Ep Oostra (D'66) ook een verklaring af. Hij deelde de wethouder mee dat de proef met de verkeerslichten een logische uitvoering is van een punt in het beleidsplan van het college van b. en w. Hij drong er op aan om bij de evaluatie van de proef de veiligheidsaspecten van voet gangers en fietsers in hoge mate te laten mee wegen. Ook stelden Ten Berge en consorten voor de meest geschikte wegen als hoofdor\j$Juitingswegen aan te merken,- waardoor een vlotte doorstroming van het autover keer kan plaatsvinden. De moge lijkheid van plaatsing van nieu we verkeerslichten moet voorlo pig worden opengehouden, vin den zij. Raadslid Gert de Weerdt van de PvdA. die als enig lid van de commissie die verklaring niet ondersteunde, liet aantekenen dat zijn fractie nog steeds tegen de proef met de verkeerslichten voor messen en scharen. Rozendaallaan 9 Leusden-C. flakelaaro.g /Beedigd taxateur lamersveldseweg 7, 3833 GK LEUSDEN elefoon (033) 94 34 36

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1