De Rockers kunnen naar terrein aan de Middenweg Zwaar verkeer weren uit de bebouwde kom Lockhorsterbrug nog niet in orde Akties politie nog weinig hinderlijk voor de burgers RAADSFRACTIES ZIJN HET MET ELKAAR EENS anden op luwplaatsen Itocht Sinterklaas op iterdag 19 november JB Geluidsmuur wordt wellicht stuk lager Burgemeester herbenoemd j WSL gaat verhuizen tó r: J Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden i d: a' RWELKOMD BIJ GEMEENTEHUIS c VOORLOPIG VERKEER TOT ZES TOEGESTAAN FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? TOT EN MET 17 NOVEMBER EERSTE FASE, OOK IN LEUSDEN Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. nkrant DINSDAG 8 NOVEMBER 1983 - 15e JAARGANG NO. 55 v sd K( Ie !ra est irti ■BHMMNMMHIB n één onzer medewerkers) EUSDEN - Als het alle- al verloopt zoals het colle- van burgemeester en wet- iiders zich voorstelt ver- ïijnt er binnen niet al te ge tijd een nieuwe Roc- sgebouw langs de Mid- iweg. Woordvoerders van verschillende gemeente sfracties toonden zich ndagavond erg blij met voorstel om de jongeren- iep de Rockers in staat te illen een bouwkeet om te men tot een geschikt bhuis. s Rockers, een groep jongeren een grote liefde voor Rock-en- muziek, kwamen tot op heden Ikaar in een voormalige bouw- Deze keet staat zo langza merhand op instorten. Bovendien moet u op de plaats waar nu het clubhuis staat binnenkort begon nen worden met de bouw van de streekschool voor beroepsbegelei dend onderwijs. Aanvankelijk dacht de gemeente er over om de jongeren een nieuwe onderkomen aan te bieden op een terrein naast het winkelcentrum „De Hamers- hol", in de nabijheid van de „Ko ningshof, het kerkgebouw van de Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Tegen deze plaats was door Hamershofbewoners be zwaar gemaakt Suggestie van de betreffende bewoners was om de Rockers „tijdelijk" onder te bren gen in de kantine op de tijdelijke gemeentewerf aan de Hamers- veldseweg. Dit laatste zou, aldus de bewoners, moeten gebeuren uit „gemeentelijke financiële overwe gingen" als de raad mocht beslui ten om de Rockers een subsidie te verlenen. Alle betrokkenen lijken nu erg blij te zijn met het voorstel om het clubgebouw van de Rockers neer te zetten op de plaats waar eertijds boerderij „Midden-Krakhorst" stond Op dit moment is het betref fende terrein, dat langs de Midden weg ligt, nog onbebouwd Voordeel voor de gemeente zou kunnen zijn dat de bestemming van het stuk terrein niet gewijzigd hoeft te wor den. In het bestemmingsplan wordt namelijk al gesproken over „be stemming sociaal-culturele doel einden". Er is al eens sprake van geweest om op de betreffende plek een centrum voor open jeugd- en jongerenwerk neer te zetten. Om uiteenlopende redenen is dat plan toentertijd nooit gerealiseerd. SUBSIDIE In principe lijkt de gemeenteraad ILEUSDEN - De brandweer Leusden moest het afge- tn weekeinde twee keer in a®e komen om kleine brand- In Claeverenblad en Wil burg te blussen. De eer- brand werd vrijdagavond geconstateerd op een uit erf Fi ee g« teil bouwplaats in Claeverenblad waar een keetwagen van aan nemingsmaatschappij Van Schoonhoven in lichterlaaie stond. Voor de brandweer was er niets meer te redden. De keet brandde geheel uit en alle daarin aanwezige spullen gingen verloren. Het schade bedrag is niet bekend. In de nacht van zaterdag op zondag moest de brandweer uitrukken naar een bouw plaats in Wildenburg waar een nissenhut van bouw maatschappij Urbibouw in de brand stond. De Leusdense brandweer wist tweederde van deze opslagloods te red den. De nissenhut diende als vervanging van de Urbibouw- loods die anderhalve week geleden door brand werd ver woest. In de nabijheid van de vuurhaard werd geconsta teerd dat de gevels van enke le in aanbouw zijnde wonin gen waren vernield. ter één onzer slaggevers) f ISDEN - Sinterklaas zal irdag 19 november zijn encht in Leusden beleven, twee uur 's middags dt de Goedheiligman ver- gdlht bij het nieuwe ge- uui tntehuis. Hij zal dit jaar niet zoals gebruikelijk wor den verwelkomd door de burgemeester, maar door de drie wethouders, Fons Um- mels, Gijs van Woudenberg en Jan Wagenaar. Burge meester Rademaker is die dag verhinderd, tot zijn grote verdriet, heeft hij laten weten. l irklaas werd vorig jaar op het bordes van 't Hamersveld verwel- J door burgemeester J W M Rademaker. Dit jaar is de burgerva- iïhinderd. Zijn honneurs worden waargenomen door de drie wet te rs 3191 Onafhankelijk nieuwsblad voof de gemeente Leusden SDI Vtftchljnt dinsdag sn donderdag in de gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Lausderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Qsopend. Zaterdags gesloten. Een half uur voordat de Sint arri veert, zal muziekvereniging Lisi- duna uit Leusden de toestro mende kinderen met hun ouders vermaken. Speciale aandacht zal dan ongetwijfeld uitgaan naar de dirigent van het muziekkorps, die voor deze gelegenheid heel bij zonder is. Nadat Sinterklaas met tien Zwarte Pieten in een koets is gearriveerd, hij verwelkomd is door de wethouders en een wel komstlied van de kinderen heeft beluisterd, zal de Sint een praatje maken met enkele kinderen. De oude man uit Spanje, die elk jaar maar weer in november met de boot naar Nederland komt om zijn verjaardag te vieren, maakt dan ook bekend dat later in de middag er een ..pakjesregen" zal zijn voor kinderen tot en met acht jaar in winkelcentrum De Biezen- kamp. Als de Sint de kinderen heeft be groet zal hij een wandeling maken door winkelcentrum De Hamers hof. Hij gaat in de richting van de Hamersveldseweg, waarvandaan hij in zijn koets, en beleid door „Lisiduna", richting De Biezen- kamp vertrekt. Hij zal daar plaats nemen op een podium, de kinde ren toespreken en vervolgens uit voeren geven aan zijn eerder ge maakte belofte: de „pakjesre gen". Aan de verzamelde kinde ren zullen kleine kadootjes wor den uitgereikt. Tussen kwart voor vier en vier uur gaat de dan onge twijfeld vermoeide Sint op weg naar bejaardentehuis 't Hamers veld om daar even de bewoners te begroeten. Voorgaande jaren werd Sinterklaas altijd op het bor des van 't Hamersveld door de burgemeester verwelkomd. Het bezoek van de Goedheiligman dit jaar aan het bejaardentehuis zal muzikaal omlijst worden door het muziekkorps van Lisiduna. ZEGELAKTIE In het kader van het Sint Nicolaas- feest gaat zaterdag 19 november op initiatief van de winkeliers in Leusden-Centrum een zegelaktie van start Bij besteding van elke vijf gulden in een van de winkels in centrum krijgt men een zegel die op een kaart geplakt dient te worden. Volle kaarten moeten in een speciale bus worden gedaan en worden daardoor een lot dat meedoet in de trekking van twaalf dagprijzen (waardebonnen van twintig piek) en in de trekking van de hoofdprijzen: een waardebon van f 500, - vijf van f 150, - en vijf waardebonnen van f 100,- De trekking van de hoofdprijzen vindt op 6 december plaats. wel akkoord te zullen gaan met een subsidie voor de Rockers Met het geld zou de waterleiding, gas en elektriciteit kunnen worden aange sloten. Verder kan er dan een verbinding komen met het rioolstel sel. De Rockers hebben al toege zegd zelf voor de inrichting en aankleding van het gebouw te zul len zorgen. Een veertigtal „Roc kers" was maandagavond zelf naar de commissie welzijn en onderwijs gekomen om de beraadslagingen mee te maken Woordvoerder Charles van de Rockers liet blijken het allemaal erg ingewikkeld te vinden. „Wanneer gaat er nou gepraat worden over de poen", zo vroeg Charles zich hardop af. Wethou der van Woudenberg kon het allemaal uitleggen. Volgende week maandag, tijdens de verga dering van de commissie finan ciën wordt het financiële deel van het voorstel besproken. De laatste donderdag van de maand valt de definitieve beslissing in de vergadering van de voltallige gemeenteraad. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op verzoek van enkele bewoners in de nieuwe wijken Wildenburg en Claeve renblad gaat de gemeente bekij ken of de geplande betonnen geluidsmuur tussen deze wijken en de Groene Zoom een stuk lager en naast de weg geplaatst kan worden. De plannen voor zien nu nog in de realisatie van een 4.20 meter hoge geluids muur pal langs de huizen en hun tuinen, parallel aan de Groene Zoom. De bewoners van de woningen die in de buurt van de geplande geluidwerking liggen zien de muur als een bedreiging: hij neemt licht uit de tuinen weg en ziet er afstote lijk uit Een delegatie van de bewo ners heeft een gesprek met wet houder Jan Wagenaar van open bare werken gehad over hun klacht. In dal onderhoud heeft de wethouder toegezegd de mogelijk heid serieus te onderzoeken om een lagere muur langs de kant van de weg te plaatsen. Volgens de bepalingen in de wet op de Geluidhinder is de gemeente verplicht een geluidwering te ma ken tussen de wijken en de Groene Zoom. Door het gebrek aan ruimte is het onmogelijk een aarden ge luidswal aan te leggen. Vandaar dat er is gekozen voor de betonnen muur met schappen waarin groen geplant wordt Het is de bedoeling op zeer korte termijn vast te stellen of een lagere muur langs de Groene Zoom haal baar is. Afbraak van boerderij Munnikhove bijna zekerpag. 3 Fietspaden en parkeer plaatsen krijgen een naampag. 3 Conflict over flats in Wildenburgpag. 5 Hobbieskoop en fancy-fair Zonnebloem hadden niet te klagen over belangstellingpag. 5 Kantongerecht pag. 6 Roda (zat.) blijft winnen. Afgelopen weekend werd het lastige Hulshorst verslagen. De zondag formatie wist ook te winnen, terwijl SVA haar eerste nederlaag leedpag. 7 Overig sportnieuws pag. 7 Verkeer met een asbelasting tot zes ton mag voorlopig alleen over de brug in de Lockhorsterweg (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het bruggetje in de Lockhorsterweg is nog niet ge schikt voor alle verkeer. On danks de uitvoerige opknap beurt in de zomer van dit jaar hebben controle-berekeningen aangetoond dat het ruim zestig jaar oude bruggetje slechts ver keer met een asbelasting tot zes ton kan verdragen. Het resul taat van de reconstructie van de brug had moeten zijn dat élle verkeer er een weg overheen had kunnen vinden. De ge meente gaat nu in de slag met het bedrijf dat de werkzaamhe den heeft uitgevoerd, Emiss In- jekteerbedrijf uit Hoensbroek, om het Lockhorsterbruggetje alsnog in orde te krijgen. Tot die tijd is het verboden voor vrachtwagens met een asbelas ting van meer dan zes ton de brug te passeren. Dat betekent bijvoorbeeld dat de vuilniswa gens van Spitman en de zand- wagens van Van Schoonhoven een eindje om moeten rijden. In het voorjaar van dit jaar werd door de gemeente geconstateerd dat het bruggetje uit 1920 zo gam mel was dat het gevaarlijk zou zijn wanneer het bouwwerk open bleef. De brug, en dus ook de Lockhorsterweg, werd onmiddel lijk afgesloten en de vraag kwam aan de orde wat doen we met het oude bruggetje. Burgemeester en Wethouders stelden voor het ding op te blazen en, in afwachting van een nieuwe brug, de Genie te vra gen voor een tijdelijke baileybrug te zorgen. Het voorstel van B&W haalde het niet in de gemeente raad. Op initiatief van de CDA- fractie werd er bij het dagelijks be stuur op aangedrongen mogelijk heden te bedenken voor het op knappen van het Lockhorster bruggetje. Die kwamen er een kleine opknapbeurt of een ingrij pende zodat de brug geschikt wordt voor alle verkeer. Een com pleet nieuwe brug zou drie vier ton moeten kosten. De meerder heid van de gemeenteraad koos uiteindelijk voor de ingrijpende re constructie waarvoor Emiss Injek- teerbedrijf een offerte van 96 840 gulden uitbracht De VVD en GPV/SGP stemden destijds tegen het voorstel van de reconstructie, omdat een nieuwe brug een veel zekerder oplossing zou zijn. De gemeente zal de controle berekeningen, die een tech nisch bureau na de werkzaam heden heeft uitgevoerd, voor leggen aan Emiss en vragen overeenkomstig de offerte de brug alsnog geschikt te maken voor alle verkeer (in technishe termen heet dat verkeersklasse 60). Mocht Leusden met het in- jekteerbedrijf geen overeen stemming bereiken dan zal er een schade-expert worden in geschakeld om vast te stellen of het Lockhorsterbruggetje in middels schade heeft opgelo pen. Een oppervlakkige inspec tie van de dienst gemeentewer ken heeft nog geen gebreken aan het licht gebracht. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Om zwaar ver keer uit het centrum, en met name van de Zwarteweg, te weren zal de gemeente er toe overgaan de toegang van de Zwarteweg aan de kant van de Randweg onge schikt te maken voor vracht auto's. Om deze voorziening te realiseren kan de ge meente kiezen uit versmal len van dat gedeelte van de Zwarteweg of het delen van de weg in twee smalle helf ten van 2.20 meter. Het weren van zwaar verkeer gebeurt mede naar aanleiding van klachten van bewoners van de Zwarteweg die hinderlijke tril lingen ondervinden van voorbij denderende vrachtwagens. Met name de heer Fliek heeft de ge meente al diverse brieven over de klachten geschreven Aanvanke lijk wilde de gemeente de vracht auto's te lijf gaan met speciale poortjes. Die zouden aan de toe gang van de Zwarteweg geplaats moeten worden met een doorrij- hoogste voor een personenauto plus eventueel een caravan. Het plaatsen van deze poortjes in Leusden werd echter gedwars boomd door de verkeerswet die slechts in bepaalde gevallen, on der andere bij verkeersonveilige situaties, de plaatsing toestaat. Vrachtauto's uit de richting Stoutenberg moeten gebruik ma ken van de Randweg en Groene Zoom die speciaal zijn aangelegd voor het doorgaande verkeer. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Mr. J. W. M. Rade maker is met ingang van 16 december aanstaande herbe noemd als burgemeester van Leusden. De benoeming geldt, Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze.inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij rijks- en gemeen tepolitie zijn maandag akties van start gegaan tegen de plan nen van de regering om drie procent te korten op de salaris sen. In het district Utrecht van de rijkspolitie, waar Leusden onder valt, worden de verschil lende aktfevormen gecoördi neerd vanuit het aktiecentrum in Zeist. Op het groepsbureau van de rijkspolitie Leusden vond maandagmorgen tijdens een werkonderbreking van een uur een bijeenkomst plaats van protesterende politieambtena ren uit de groepen Leusden, Bunschoten en Scherpenzeel. Tijdens deze bijeenkomst werd er door de bonden uitleg gege ven over de manier van aktie- voeren. Tot en met woensdag 17 novem ber loopt de eerste fase van de protestaktie. Ih die periode wer ken de rijkspolitiemannen niet meer over, houden stiptheidsak- ties, verbaliseren geen lichte overtredingen, houden werkon derbrekingen, voeren recherche werk stipt uit en sturen protest briefkaarten naar minister Riet kerk van Binnenlandse Zaken. Op 17 november wordt die eerste fase afgesloten met een landelijke manifestatie in Den Haag Mocht er op die dag geen wijziging zijn gekomen in de salarisplannen van de regering, dan gaat fase twee in. De daaruit voortvloeiende akties zullen van een zwaarder kaliber zijn, maar de preciese in vulling is nog niet bekend. Even tueel wordt er ook rekening ge houden met een derde fase Politie en bonden verklaren uit drukkelijk dat tijdens de aktie- Eeriode de veiligheid en open- are orde gegarandeerd wor den. De politie zegt er niet op uit te zijn de samenleving te ontwrichten. Eventuele provo caties tegen politiemensen, zoals zaterdagavond gebeurde voor aanvang van de voetbal wedstrijd PSV-AJAX toen sup porters zich keerden tegen ME'ers die een werkonderbre king hielden, zullen onmiddel lijk worden bestraft, aldus de politie. zoals gebruikelijk, voor de duur van zes jaar. In verband met het feit dat de heer Rademaker In 1988 de 65-jarige leeftijd zal be reiken, zal hij deze tweede ambtstermijn niet geheel vol ma ken. Mr. Rademaker Is sedert de cember 1977 burgemeester van Leusden. Hij volgde de in dat jaar plotseling overleden mr. A. H. van der Post op. Voordat hij naar Leusden kwam was Rademaker burgemeester van Stad Delden. (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - De Woningstichting Leusden (WSL) gaat deze week verhuizen naar het nieuwe pand aan de Landweg. In verband met de verhuizing is het kantoor van de WSLK aan het Hooiland nummer 1 donderdagmiddag (10 november) en vrijdag (11 november) de gehele dag gesloten. Vanaf aanstaande maandag is de woningstichting te bereiken op het nieuwe adres Landweg 235, Leusden-Centrum. Het kanoor is te bereiken via de Van der Postlaan, waar men de afslag Groenhouten- Zuid moet nemen. De WSL krijgt met ingang van maandag ook een nieuw telefoonnummer: 947040.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1