Spaanse ontboezemingen Deflectiemetingen in Leusden Tentoonstelling Vogelvrienden Waterpoloërs kopje onder Amnesty schrijfavond KPO- avond Sportinstuif Cursus „niet roken van start AMBC snertrit Herhaling reanimatie- cursus Uitslagen Ons Genoegen 'ietje Potent <ende ook Wat is zonder behoorlijk toezicht? Aardschok ook in Leusden gevoeld Inleveren Wie niet sterk is Lily trok boetekleed aan Gehuwde vrouw onder meisjesnaam in kiezersregister DONDERDAG 10 NOVEMBER 1983 loep op Leusden ledaktleCaspar van Loo ijdragen; Frits van Breda, arnlxKreijns Vorige week overhandigde etty Dirks namens de [tlegroep Stop de ipperlichten ruim 1300 iidtekeningen aan wethouder Wagenaar van openbare trken en ruimtelijke ordening, handtekeningen waren van ensen die krachtig protesteren gen de proef met de ipperende verkeerslichten in usden. Zoals bekend besloten gemeester en wethouders nde zomer om op de meeste Ispunten de verkeerslichten orlopig niet te laten werken dens de rustige uren. Dit om de rkeersveiligheid te verhogen zien het hoge aantal gevallen ndoor-rood-licht-rijden. Kort arop ontstond de aktiegroep wees op het gevaar voor erstekende fietsers en «(gangers op kruispunten met ipperende lichten. Om het dtest te onderstrepen werd handtekeningenaktie op iw gezet, waarvan het iUltaat vorige week aan thouder Wagenaar werd •rhandigd. )e wethouder moet bij het tien van de lijsten hogelijk rbaasd, en wellicht amuseerd, hebben gekeken irde naam van Brug (dat is aldaar gevestigde buurt met istituées, red.). Ter illustratie ser een afbeelding van het nnelijk geslachtsdeel getekend. Merkwaardig en gair. Aan de andere kant ïgt zich de vraag op of de en van de aktiegroep niet Iden kunnen voorkomen dat naam op de lijst bleef staan, komt natuurlijk in de richting oulde gemeente erg knullig a rdatopeen idtekeningenlijst voor een ieuze aktie de naam van tje Potent staat. We belden n met Betty Dirks van „Stop (nipperlichten". Ik moet u zeggen dat we de en, die op verschillende Btsen in Leusden hebben egen, nog hebben nagelopen rdat ze aan wethouder jenaar werden gegeven. Ik er toen nog een paar dingen ehaald die niets met de aktie aken hadden, zoals mopjes if Turken. Dat ene heb ik nelijk over het hoofd gezien. Ivervelend." Frak Wie wil weten, hoe Het Leven in elkaar steekt, die moet niet naar de televisie kijken of de reguliere pers ter hand nemen. Als je echt wilt weten van de hoed en de rand, dan heb je aan Henk van der Meyden even weinig als aan W L.Brugsma. Voor wie wil weten, waar het echt pijn doet, is de Story even ontoereikend als de NRC. Veel beter is het dan om een clubblad - doet er niet toe van welke vereniging - ter hand te nemen. Daar word je echt wijzer van. Neem nu,, De Prikkel", het orgaan van de plaatselijke korfbalverenigingDe Antilopen In het nummer van 1 november jongstleden van dat blad was een overpeinzing te lezen van wedstrijdsecretaris Cees. ,,lk ben", zo meldde Cees ons,er nu al de hele week over aan het denken, maar ik kom er niet uit. Zo 'n vredesdemonstratie is natuurlijk vreselijk belangrijk maar eh, je verantwoordelijkheden en afspraken in je eigen kringetje toch ook? Of niet. Zo 'n vredesdemonstratie is natuurlijk vreselijk belangrijk. Maar mag je daarvoor andere mensen jouw werk laten doen Dubbele wedstrijden laten spelen? 't Houdt eigenlijk best ook nog risico 's in voor die mensen. 'Enzovoort. Toen ik het las. voelde ik wel iets van sympathie voor Cees. Op zich al bereid gebleken om dat hondebaantje op zich te nemen, moet hij erop een dag dat iedereen naar Den Haag gaat ook nog eens als laatste korfballende Mohikaan voor zorgen, dat de competitie een beetje blijft draaien. Maar tegelijkertijd vrees ik. dat er wel eens Leusdenaren zouden kunnen zijn, die zich door dat stukje over hun dingetje gefietst zouden voelen. En ja hoor:De Prikkelvan deze week brengt een schrijven van een moeder van twee Antilopen-leden, die zegt zich boos te hebben gemaakt over de overpeinzingen van de wedstrijdsecretaris. Wie heeft zich geërgerd? 'tZalAns van Kemenade eens niet wezen! Niet alleen bekommerd om de aankleding van de raadszaal Meneer de voorzitter, wat doet dat kamerscherm daar?"), maar ook bereid om bij dit onderwerp van dik hout planken te zagen.Waarom houdt een club altijd wel rekening met religieuze overwegingen en niet met vredesoverwegingen", zo vraagt mevrouw Van Kemenade zich af. Boeiender is de derde alinea, die als volgt luidt:Er is het hele jaar door enorme inzet voordateigen kleine kringetje Dat geldt niet alleen de spelers of speelsters, maar ook de huisgenoten. Denk bijvoorbeeld eens aan al die onmogelijke trainingstijden, waardoor er twee keer per week niet gezamenlijk gegeten kan worden. Diegenen die verantwoordelijk zijn voorde maaltijden (meestal vrouwen) koken soms twee tot drie maal per avond of zorgen dat er zodanig voedsel is dat die prak zelfs na twee keer opwarmen nog te eten is. in uai// n uöi we moesten kiezen of we nu naar het Buiningpark zouden gaan of naar het Zuiderpark, maar nu blijken we plots in de keuken van mevrouw Van Kemenade te zijn aangeland, alwaar prak wordt opgewarmd. Soms tot tweemaal toe en dan nog eetbaar ook. Daar moet ik het recept eens van vragen, maar ging het daar nu wel over? Nee dus. Maar gelukkig komen we na de culinaire zijsprong weer op het rechte pad in de laatste twee alinea 's: ,,De Vredesdemonstratie was een uiting van verantwoordelijkheid die nu eens niet dacht aan dat beperkte kringetje. Daar zitten we al te vaak in opgesloten. Het soort overpeinzingen van een wedstrijdsecretaris maakt mij kwaad. De wedstrijdsecretaris zal het best moeilijk hebben gehad. Maar ga geen schuldgevoelens uitstrooien over mensen die meenden nu eens niet voor hun eigen genoegens te moeten kiezen, maar voor iets belangrijkers dan een spelletje korfbal. Geef toe zo lees je ze in de Leusder Krant toch zelden. Ik kijk met spanning uit naar het volgende nummer vanDe Prikkel waannik hoop een schrijven aan te treffen van iemand, die voor zijn genoegen naar Den Haag is geweest, en wekelijks met sjaggerijn in zijn lijf korfbalt. Of van een meneer, die meldt dat hij meestal de prak warm houdt. Hoop ik ondertussen, dat mevrouw Van Kemenade op 29 oktober jongstleden op tijd voor het eten thuis was Kreyns 93 19 V9l 9i In juni van dit jaar stelde de gemeenteraad een wijziging van de Algemene Politieverordening vast die betrekking had op het aanlijngebod van honden. In de redaktie van deze bepaling stond iets in de trant van dat honden niet los mogen lopen „zonder behoorlijk toezicht of onbewaaktVan Gedeputeerde Staten, die aan alle raadsbesluiten hun zegen moeten geven, vernam de gemeente dat het beter is dat „zonder behoorlijk toezicht en onbewaakt'" te schrappen. Volgens GS is deze redaktie juridisch juist, maar is het „praktisch eenvoudiger" het maar weg te laten. En de heren in Utrecht hebben gelijk. Hoe moet je namelijk bewijzen dat een hond die iemand aanvalt niet onder behoorlijk toezicht stond als de eigenaar zegt: „Normaal gesproken komt-ie altijd als ik fluit." De aardschok, die in de nacht van maandag op dinsdag met name in België en Zuid-Nederland voor enige opschudding heeft gezorgd, was ook in Leusden te voelen. Dat meldt ons althans mevrouw De Geus, die op Henegouwen woont. Zij merkte die nacht iets vreemds, maar besefte uiteraard niet meteen, dat het om een aardbeving ging. Mevrouw De Geus: „Eerst was het alsof een stevige windvlaag de ruiten deed trillen, maar dat was het gekke: het waaide helemaal niet. Dat was om bijna kwart voor twee. Ik dacht toen aan een inbreker, die een schuifdeur probeerde open te krijgen en toen ben ik naar beneden gegaan. Daar hoorde ik om vijf voor twee opnieuw iets vreemds: een krakerig geluid en het leek alsof de muren bewogen. Het was dus geen inbreker, maar wat het wel was wist is niet niet. Ik schrok er nogal van." Ergens in 't dorp liep ik een mevrouw tegen het lijf, figuur- gesproken dan - letterlijk had ik het ook niet erg gevon- fee - 't as een charmante \pevrouw. Een babbel over het neer. 't Was nog in de natte moesson van enkele weken gleden. En ineens zaten we in Ie financiële problemen van leze tijd. Ze vertelde dat ze net het gezin om de tafel was )aan zitten om eens te over igen waar op bezuinigd zou binnen worden, om in de stijl an deze tijd te blijven een ?n o gespreksgroep, praatgroep, gezegd. Moest dit of dat veekblad opgezegd worden of en die krant, een keertje ninder naar de kapper of op het eten bezuinigen. Alle voor fe hand liggende onderwer ken werden besproken, zoals ëtm een praatgroep past. Per aof van zaken kwam er uit dat eigenlijk niets wilden mis- en van al die dingen die het -ven soms zo plezierig kun- «n maken. De krant die je al ^en leest, het weekblad dat als het een goed blad is inminste, niet kwijt wil, om Her al die andere dingen maar W te praten. De „besluitvor ming" wasze zouden wel zien 't zover was. Dan kan het totseling zover zijn en dan doetje wel. Zo gaat het vaak in taalgroepen. Dus fietste ik maar wat ver- v zonder het pegulantenpro- ^em te hebben opgelost. En daar zag ik wat leuks; het was vuilnisophaaldag, en ergens in het dorp kwam een mevrouw de deur uit met een spiraalma tras, zo heet dat geloof ik Het ding zag er nog prima uit. maar het ging bij het grove vuil. Zeker overbodig, dacht ik zo. Maar een paar huizen verder kwamen twee jonge mensen (man en vrouw) met net zo n spiraal naar buiten, ook voor het grove vuil. Alleen was deze in een vergaande staat, krom en doorgezakt. Ze zetten dat ding neer en keken even de straat uit, daar zagen ze die goede spiraal staan. Zonder een woord met elkaar te wisse len, pakten ze die ouwe op en ruilden het voor de goeie die daar wat verder stond, 'k Wachtte af of er verder nog iets gebeuren zou en jawel de me vrouw van die goeie spiraal kwam even later met nog een vuilniszak, het jonge stel was allang weer naar binnen. Ze zette de zak neer, keek even langs het straatje en nog even naar haar opruiming. Toen zag ik haar ogen groter worden, ze betastte dat oude bed- onderdeel, keek rechts, keek links en naar de lucht en weer naar dat ding, voelde aan d'r hoofd, liep naar haar deur, kwam weer terug en weer frun niken aan dat bed. Hoofd schuddend ging ze naar bin nen en omdat ik haar geloof in toverij niet wilde ontnemen ben ik maar stilletjes door gegaan, 'k zag haar nog even achter de gordiinen staan. En toen was het nodig dat ik in een van die luisterrijke lanen op de Amersfoortse berg het autootje moest parkeren, 't Was tegen de avond, tussen licht en donker,tweeduuster zeggen ze hier in de buurt, de bruine en gele en soms gou den kleuren der bomen kon digden de herfst al aan. Het late zonlicht speelde door de bladeren en maakte bewogen lichteffecten op de asfaltweg, een zacht windje joeg wat bla deren bijeen om ze even later weer te verstrooien. Na wat heen en weer geschuif met 't autootje vlak bij een blauw bord met een kruis erop had ik het eindelijk tussen twee ande re mobiles kunnen prutsen. Aan de overkant van de laan stond een als politieagent ge klede figuur met belangstelling naar m'n verrichtingen te kij ken, ondertussen tegen afge vallen kastanjes schoppend. Toen ik de laan was overgesto ken in de richting van de orde bewaker hield-ie me aan met de opmerking:Kan u dat bord niet lezen i" 't Klonk erg bars en geschrokken keek ik hem aan. Hij moest z'n hoofd een beetje achterover houden om onder die grote klep door te kijken. Net zo'n grote klep als die Duitse officier die me in de bezettingstijd eens aanhield, ook zo indrukwekkend. Onder die klep zat een beetje een jongensgezichtje, opgesierd door een grote roodachtige snor. 'k Meende te vragen of die snor echt was of aange plakt, maar 't was geloof ik niet het juiste ogenblik daarvoor. „Kan je dat bord niet lezen, vroeg ie nog eens dreigend. „En waarom zet u die auto daar neer?" Ik heb hem verteld dat ik naar m'n vrouw moest die deze dag geopereerd was in het ziekenhuis aan de over kant en dat er al een hele rij auto 's stond bij dat bord en dat ik nogal haast had. „Kan je geen borden lezen. zei ie ten derde malen, 'k Heb maar niet gezegd, dat ik op school al moeite had met le zen „Ja," zei ik schuchter, want ik heb een heilig respect voor overheden en deszelfs diena ren. „Nou dan," klonk het als maar dreigender, 'k Zag me al gearresteerd en in 't hok. En die snor werd, dacht ik ook al kwaaien Als 't zo doorgaat wordt het nog huiszoeking be dacht ik met schnk en dan vinden ze, dat naast „Das Ka- pi tal" van Karl Marx dat me- sjokkene boek „Mem Kampf' in mijn boekenkastje staan en dat mag geloof ik tegenwoordig ook niet meer vanwege de persvrijheid. „En al die andere auto's dan,waagde ik nog een keer, „die staan dan ook verkeerd. da s uw zaak met en toen zei ie nog steeds dreigend„en zet hem maar gauw daar bene den aan die laan." Gelukkig, dacht ik, niet in 't hok, geen huizoeking en zelfs geen bon. En toen ik een kwartier te laat in 't ziekenhuis was en na het bezoek langs het gepar keerde blik liep, zaten er heel wat bonnen onder de ruitewis- sers. De operatie was Gode zij dank goed gegaan en de agent zag ik niet meer, en in 't zieken huis is er geleden, maar ook veel gelachen. Sp. LEUSDEN - Momenteel worden diverse asfaltwegen in Leusden onderworpen aan zogeheten deflectiemetingen. Met behulp van de techniek wordt bepaald hoe de kwaliteit van de weg is en met name die van de onderlaag Als tijdig de zwakte van die laag kan worden aangetoond, kan met een simpel laagje nieuw asfalt de levensduur van die weg aanmerkelijk worden verlengd Is de onderlaag gescheurd dan moet het asfalt in zijn geheel worden vervangen door een nieuwe laag. Werkzaamheden die aanzienlijk duurder zijn. Voor de deflectiemetingen is destijds bij het beschikbaar stellen van het krediet voor de aanleg van de betreffende asfaltwegen geld gereser veerd. Toen mevrouw De Geus dinsdagmorgen het nieuws op de radio hoorde over de aardschok in het Zuiden van het land, wist ze wat het 's nachts bij haar geweest moet zijn. En belde ze even de krant om te melden dat het natuurverschijnsel ook hier te voelen is geweest. Wie niet sterk is, moet slim zijn. Dat gaat ook wel eens op voor de gemeente. Allerlei bezuinigingsmaatregelen dwingen gemeentefunctionarissen om inventief te zijn. Zo ook het probleem rond het vervoer van een veertigtal Leusdense schoolkinderen naar scholen voor buitengewoon onderwijs in Amersfoort. Dat vervoer geschiedde door middel van een grote touringcarbus. In de bus ging elke dag een begeleidster mee. Deze begeleidster werd voor 80% door het Rijk betaald. De huidige staatssecretaris die over soort zaken gaat vond echter dat deze subsidie niet langer nodig was. „Laten de ouders zelf maar voor de begeleiding zorgen als ze dat nodig vinden," zo meende de bewindsman. Gevolg was dat ook in Leusden de vaste begeleidster ontslagen werd. Dat ontslag ging per 1 november in. Met het vervoer per grote bus is de gemeente gestopt. De kinderen worden nu vervoerd in kleine busjes waar maximaal twaalf kinderen in kunnen. De chauffeur van de bus kan de hele boel goed in de gaten houden. Extra toezicht lijkt niet nodig. De ouders zijn met de nieuwe regeling tevreden. De gemeente kost het geen cent meer. Lily van Amerom (VVD) heeft het boetekleed aangetrokken. Zij deed dat tijdens de commissievergadering van welzijn en onderwijs van afgelopen maandag. Mevrouw Van Amerom kwam terug op eerder gedane uitspraken over het RK-onderwijs dat bezig zou zijn geweest met het „winnen van zieltjes" in Leusden-Zuid. „Het was waar," aldus het VVD-raadslid, ..dat het RK-schoolbestuur ouders attent maakte op de mogelijkheid om zoon of dochter naar een school voor RK-onderwijs te sturen." Mevrouw Van Amerom dacht dat een en ander gebeurde tegen de afspraak in die eerder gemaakt was in de werkgroep onderwijs. Zij gaf maandagavond ruiterlijk toe dat ze er dit keer falikant naast had gezeten. De betreffende brief werd al sinds 1981 verstuurd, de andere schoolbesturen waren daarvan op de hoogte. Omdat onze krant melding maakte van het feit dat mevrouw Van Amerom het RK-schoolbestuur betichtte van „zieltjeswinnerij" vermelden we Vieze woorden Al weer enkele weken lang, heb ik steeds maar weer moeten lezen hoe gevaarlijk het verkeer in Leusden geworden was, om dat men als proef, de stoplichten voor een deel van de tijd op knipperen had gezet. Ik heb eens gedurende de „knippertijd" wat rond geneusd. Ik ben toen tot de conclusie gekomen, dat ik totaal niet begrijp waar al dat gevaar voor bejaarden en kinderen nu toch is. Er is enige drukte rond de wekelijkse markt en bij de winkelcentra. Ik heb wel geconstateerd dat er door een deel van de automo bilisten, die gebruik maken van de Noorderinslag, als IDIOTEN wordt gereden. Iedereen die een rijbewijs heeft weet dat er in de bebouwde kom maar 50 km mag gereden worden. Men kan toch niet ontkennen dat de Noorde rinslag bepaald niet anders ge zien kan worden als „bebouwde kom"! Verder heb ik meer dan eens gezien, dat moeders met een kind achterop en/of kind naast zich op een eigen fietsje door het rode stoplicht reden bij een van de kruispunten van de Noorder inslag. Vorige week had ik bijna nog een knaap van circa 15jaar tegen mijn auto omdat dat heerschap zich niet liet tegen houden door het RODE stoplicht. Dit gebeurde op de kruising de Beaufortweg/ Groene Zoom. Op deze kruising gebeurt dat heel wat keertjes. De koppen gaan links dan naar rechts en doorrijden maar on geacht de kleur van het stop licht. Je zou haast gaan denken, dat de welvaart de mensen veel te afhankelijk heeft gemaakt van de overheid. Waar is de zelfred zaamheid en de zelfdiscipline gebleven? Of zijn dat misschien vieze woorden geworden? M. Bruineman, Eikenlaan 21, Leusden. nu ook graag dat mevrouw Van Amerom spijt heeft van haar eerder gedane uitspraak. LEUSDEN - Amnesty Interna tional heeft maandag 14 novem ber van 19.30 tot 21.30 uur weer een schrijfavond in de Hamers- veldschool aan de Lijsterbe slaan georganiseerd. Men wordt met open armen ontvangen en misschien gaat men weg met het gevoel daadwerkelijk iets tegen het onrecht in de wereld te heb ben gedaan. Er wordt deze avond geschreven voor gevan genen in de DDR. Gevraagd wordt om hun vrijlating en tevens hoopt Amnesty de autori teiten te beïnvloeden opdat hun wetgeving vrijheid van meningsui ting toestaat. De meeste gewe tensgevangenen in de DDR zijn veroordeeld omdat ze toestem ming tot emigratie vroegen. Ook zijn er diverse vredesactivisten on der de gevangenen Duitse voor beeldbrieven met een Nederlandse vertaling liggen klaar jj LEUSDEN - In verband met de aanstaande Europese verkiezin gen, in april 1984, bestaat voor gehuwde vrouwen de mogelijk heid om in het kiezersregister opgenomen te worden onder de meisjesnaam. Vrouwen die van deze moge lijkheid gebruik willen maken, kunnen dit voor 1 december schriftelijk bij de gemeente ken baar maken. Nadere informatie wordt gegeven door de afdeling Burgerzaken van de gemeente. ACHTERVELD Donderdag avond 17 november zal de K.P.O. weer een bijeenkomst houden in D'Ouwe Peerdestal. De aanvang is om 20.00 uur. Deze avond zal de heer Van den Berg uit Hilver sum een lezing komen houden over het onderwerp „acupunc tuur". Een onderwerp dat in deze tijd steeds meer in de belangstel ling komt. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT - Aanstaande zaterdag (12 no vember) wordt er in Amersfoort een sport- en spelinstuif gehou den voor gehandicapten en be langstellenden. Tussen 11 en 13 uur kan men terecht in sporthal- Rustenburg aan het Füglerplein. De organisatie is in handen van de Gehandicaptensportver eniging Amersfoort en omge ving. ACHTERVELD-Op maandag 14 november gaat er in Achterveld een cursus „niet roken" van start. Het is een drieweekse cursus die wordt gehouden op 15,16,17,21 en 24 november en 1 december in het kruisgebouw aan de W. van Amersfoortstraat 36. De kosten bedragen 70 gulden, inclusief documentatie en consumpties Bij het niet slagen van de cursus bestaat de mogelijkheid veertig gulden terug te krijgen. Wie van het roken wil afkomen, kan zich opgeven bij de huisartsenpraktijk Boersema/Koch, telefoon 03425-1991 ('s avonds). Men kan zich eventueel ook op de avond van de eerste bijeenkomst opgeven. De aanvang van de eerste avond is om 19 30 uur. LEUSDEN - De Leusdense Vereniging van vogelhouders en kwekers „De Vogelvrienden" or ganiseert voor de 16e keer haar jaarlijkse tentoonstelling in De Til aan de Hamersveldseweg te Leusden. Vrijdag 11 november (20.00 tot 22.00 uur), zaterdag 12 november (10.00 tot 22.00 uur) en zondag 13 november (10.00 tot 16.00 uur) is de vogeltentoon stelling voor het publiek ge opend. Ongeveer 250 vogels zijn er dit jaar te bewonderen waaronder een groot assortiment kleurkanaries, diverse soorten parkieten en veler lei tropische vogels Om de exposi tie financieel mogelijk te maken wordt er ook dit jaar weer een loterij gehouden met mooie prijzen. Er worden ook diverse vogels te koop aangeboden Een klein bedrag aan entree zal worden gevraagd Kinderen bene den de 12 jaar kunnen gratis naar binnen. Het is de moeite waard om een kijkje te gaan nemen ACHTERVELD - Zondag orga niseert de A.M.B.C. een oriënta- tierit voor auto's en motoren. Deze rit, de snertrit, wordt gere den onder een eigen reglement. Er kan worden deelgenomen in de Tour- en Sportklasse. De uit zetters van deze rit zijn de heren A.H. en G.H. Valkengoed. Vanaf 13.30 uur kan worden ingeschre ven in hotel De Roskam. De start is om 14.00 uur. Tijdens de rit wordt aan de deel nemers een kop snert aangebo den Tijdens het uitrekenen zal er weer een gezellige bingo worden gespeeld om de wachttijd te ver aangenamen LEUSDEN-Een weinig geïnspireerd waterpolozevental van de Haaien heeft ook de vijfde competitie-wedstrijd niet in winst kunnen omzetten. In het zwembad de Trits gingen de Leusdenaren tegen de Duinkikkers met 9-5 kopje onder. Op alle fronten werd het team van Coert Zondervan afgetroefd. Ondanks een weifelend optreden van invaller doelman Peter Frankenhuizen is de nederlaag aan de gehele ploeg te wijten. Een gebrek aan strijdlust en zelfvertrouwen brak de Haaien ploeg op. Na de 2e periode keken de heren al tegen een 5-3 achterstand aan. Willem Burger kon in de beginfase de stand nog gelijk trekken (1-1). Vervoloens liepen deSoesters tot 4-1 uit voordat wederom Willem Burger de achterstand tot 4-2 verkleinde Even later scoorden de Duinkikkers aan het einde van de 2e periode de vijfde treffer voordat André van Harten 5-3 liet aantekenen. In de 3e periode werd nadat de achterstand tot 6-3 was opgelopen een strafworpdoorde uitstekende Soester-doelman gepareerd. Een afstandschot van Carel Venema trof in het laatste deel van de wedstrijd doel (6-4). De Soesters namen er geen genoegen mee en drukten in de slotfase de Leusdenaren met hun neus op de keiharde feiten en wonnen tenslotte verdiend met 9-5 LEUSDEN - Op woensdag 16 november wordt er voor de deel nemers aan de reanimatiecursus een herhalingsavond gehouden. De bijeenkomst wordt gehouden in De Wegwijzer, de Biezenkamp 39, en begint om 20.00 uur. VERLOREN EN GEVONDEN VERLOREN: Lichtblauw jack met streepjes, witgouden oorbel met briljantje, bruine handtas met rijbewijs en sleutels, plastic roze tas. zes biljetten van honderd gulden, sleutelbos in witte leren etui, zwarte beurs met stickers, ten nisracket, blauw pantoffeltje, honderd gulden, zwarte leren etui met drie sleutels. Weggelo pen zijn een keeshond en een lapjeskat met vlooienbandje. GEVONDEN: Labrador, Ricoh-fototoestel, roze-groene beenwarmers, zwarte beurs met betaalpas, zwarte sleuteletui, Volvo- autosleutels, zwarte leren hand schoen, drie sleutels waaronder een van een Ford. ACHTERVELD - Door niet minder dan 19 leden werd deel genomen aan de onderlinge schietwedstrijd. Er werden weer hoge punten geschoten. Het was W. J. Lagerweij die de eerste plaats behaalde met 97 punten. De overige uitslagen wa ren: 2 A Vlug 93,3 P van Nimwegen 92; 4 J. Voskuilen 90; 5. J. van Nimwegen 87, 6 P Smink86;7 J Blom 85; 7 G. van Hamersveld Jz. 85; 9. A van Daatse- laar 83; 10. W Luttikhuizen 82. 10 W Wittebrood 82. 12 J van Rossum 81; 13 G. Tolboom 80; 13 J Voorburg Gz 80; 15. J van Hamersveld Jz 75.15. T Bokma75;17.L. Verburg 74.18 J Kok 73 en 19. J Krall 70 punten

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9