Creatieve avond voor en door KPO-leden Leusdense ND-abonnees op hun wenken bediend Gouden Klomp begon seizoen met verrassingen Vrouwenraad sprak over soc. cult, plan Theo van de Wetering Prins Dorus Puup 9de Bazar in 't Trefpunt 'N GRATIS WEEKEND VOOR 2 Uitslagen Leusden Troef DINSDAG 15 NOVEMBER 1983 plaatselijk nieuws 5 Tot 15 december bereidt Neerland's Dis Restaurant Edda Huzid u een bijzonder welkom. Wij ontvangen u met een gratis cocktail, een Veluwse Groene U kunt uw maaltijd omlijsten met .c^J!Jiy==== een grote Franse wijn voor een 7XS* kleine prijs Bovendien kunt u mee dingen naar zeer smakelijke prijzen, zoals een gratis weekend met z'n tweeën in een Golden Tulip Hotel, dinercheques, kisten wijn en kookboeken Edda Huzid is altijd een gastvrij huis, maar nu helemaal! Kerstkeuzemenu t 52 Reserveer nu reeds uw tafel J Restaurant Ruitercentrum Hunnenweg 16 Voorlhuizen. telefoon 03429-16 61 Polonaises zijn onlosmakelijk verbonden met carnaval. Prins Dorus Puup de negende krijgt steun van een fan Jan Roos, secretaris van de Gou den Klomp hulp en Tonny is daar dan goed mee! Intussen had prins Willem I zich met zijn proclamatie tot het ge mene volk geweld. Hij benoemde Cor Hoogland tot eerste en Bert van Rhee tot tweede adjudant Ex-prins Siepe was de eerste uit de hofhouding, die tegen een on derscheiding aanliep en de heer Rademaker de eerste burger. Hij kreeg weliswaar maar een mini- plak. doch daarnaast ook een zelfkijkend drinkglas Na die plechtigheid stortte zijne dorstleu- tige hoogheid zich als gangmaker volop in het carnavalsgewoel en het ziet ernaar uit. dat de Gouden Klomp met Willem een goede greep heeft gedaan in de voor raad potentiële prinsen Overi gens is het carnavalsprogramma voor 1983 al weer tot een einde gekomen Begin volgend jaar wordt de draad weer opgenomen Zowel in Leusden als in Achterveld werd burgemeester J.W.M Rademaker onderscheiden. rood met zwart, wordt ook op de kaasboerderij gevolgd en andere mode-accenten als rolkragen of doorgestikte stoffen blijken met boerenzakdoeken als uitgangs punt heel goed mogelijk te zijn De boerenzakdoek zelf werd deze avond wat beter bekeken en dan blijkt hoeveel soorten er eigenlijk zijn en niet alleen in de kleur rood, maar ook groen of zwart. Naast de jurken bevonden zich in de "kaasboercollectie" ook body warmers, broeken en rokken en veel blousons. De leden van de KPO hadden aan één avond creatieve inbreng bijna niet ge noeg want naast al die mode wa ren er allerlei voorwerpen te be zichtigen die ook weer door eigen leden vervaardigd waren Hieronder bevond zich naast te kenwerk. gehaakte of gebreide zaken zelfs een prachtig schaak spel. LEUSDEN - De vrouwenver eniging Tryfosa houdt op vrij dag 18 november haar jaarlijkse bazar in 't Trefpunt aan de Arn- hemseweg 77 in Leusden-Zuid. De bazar is te bezoeken van 14.00 tot 17.00 uur en 's avonds vanaf 19.00 uur. Naast diverse attrakties is er van alles te koop. Natuurlijk kan men er ook te recht voor een kopje koffie of iets anders verfrissend. Wie nog wat aan te bieden heeft voor de verkoop kan kontakt op nemen met mevrouw A Overvest, Asschatterweg 215, telefoon 03425-1493, of mevrouw H. de Greef. Kon Julianalaan 42. tele foon 033-940263 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - "Het loopt goed, maar we hopen toch allemaal dat de post het weer overneemt". Dat zegt mevrouw Soldaat uit Leusden. Zij is agent van het Nederlands Dagblad en verzorgt in haar woonplaats samen met zes abonnees tijdelijk de be zorging van dit gereformeerd gezinsblad dat normaal via de post wordt verspreid. Door de stakingen bij de PTT heeft de direktie van het Nederlands Dagblad uit Amersfoort een "ram penplan" in werking laten treden waardoor nu in samenwer king met hoofdagenten, agenten en abonnees de krant be zorgd kan worden bij de circa 25 duizend betalende lezers in het land. LEUSDEN - De KPO hield afge lopen dinsdag een avond die geheel in het teken stond van de creativiteit van haar leden. De modeshow die alleen zelf- maakmode bevatte en die toe gelicht werd door Ria van de Eij- den (zij heeft daar een eigen zaak), besloeg het grootste deel van de avond. Het was voor Ria niet zo n gemakkelijke taak, daar voor haar de modellen en de kleding onbekend waren maar ze wist toch lijn te krijgen in de show. Men vond hierin al les terug wat ook in de winkels te koop ligt; de mode werd op de voet gevolgd, en vaak met nét iets extra's wat het kleding stuk dan zo apart maakte. Kinderen openden het gebeuren met de door hun moeders ge maakte jogging-pakjes, band- plooibroeken en broekrokken Wat erg opviel was een tuin- broekje, lekker wijd, met bijpas send jasje. Het jasje was gevoerd met de stof waarmee het broekje gegarneerd was Wat vindingrijk heid betreft was er verderop in de show iets heel aardigs te vinden Een mevrouw toonde haar pakje, waarvan de rok en het voor- en achterpand van het jasje uit ge blokte stof bestond en waarvan de mouwen en de boorden gebreid waren Apart en een mooi geheel; de gebreide delen waren echter pure noodzaak geweest daar bij het knippen van het pakje was ge bleken dat er te weinig stof was. Ook bleek uit deze zelfgemaakte mode weer eens dat het motto 'leuke mode voor weinig geld' toch echt opgaat. Veel broeken waren er in deze zelfmaakcollec- tie te vinden met daarop, uiter aard. zelfgebreide truien De modeshow werd professioneel af gesloten met een bruidstoilet dat door Coby Brandsma was ver vaardigd. Direct aansluitend op deze zelfmaakmodeshow gaf voorzitster Evelien Blom het woord aan mevrouw Wolfswinkel uit Maarsbergen. die samen met haar man de aldaar gevestigde kaasboerderij runt en zij ver scheen met een modeshow welke als hoofdbestanddeel de boeren zakdoek toonde. Op elk kleding stuk vond je die boerenzakdoek of een deel van die zakdoek terug De rand van de zogenaamde kof fieboontjeszakdoek werd zelfs ge bruikt om er een bruidsjapon mee van stroken te voorzien. Er werd een ribfluwelen broekrok geshowd met blouse met vleer- muismouwen. waarvan de stof in eerste instantie niet als zakdoek herkenbaar was. De grote mode In Leusden gaat het om 185 ND- abonnees Sommigen krngen de krant nog eerder dan te doen ge bruikelijk. Mevrouw Soldaat zegt ,,lk haal de kranten 's avonds op bij het kantoor in Amersfoort Als de tijdelijke bezorgers ze bij mij afhalen zal de een zijn stapeltje nog diezelfde avond verspreiden, terwijl anderen voor de volgende ochtend kiezen. Als het ND via de post bezorgd wordt krijgen de abonnees de krant ook 's och tends". Het Nederlands Dagblad wordt gedrukt bij de BDU in Barneveld In het kader van het "rampen plan" zijn vijf auto's ingeschakeld voor de distributie. De eerste rijdt vanuit Barneveld richting Assen. Groningen en Drachten, de tweede gaat naar Oudleusen en Enschede, de derde naar Arnhem en Eindhoven, de vierde auto koerst richting Berkel en Roden rijs en 's Heer Hendrikskinderen, terwijl de laatste wagen eerst naar Amersfoort gaat en vervolgens naar Haarlem Vanuit die plaatsen zorgen de agenten en abonnees voor de bezorging aan huis onder druk van de tijd en de poli tiek. De overheid heeft in het ka der van het delegeren van be voegdheden naar lagere overhe den gemeenten een jaarlijkse rijksbijdrage toegekend onder an dere voor het sociaal cultureel werk Daar zitten echter wel be paalde voorwaarden aan vast Zo moet de gemeente een vierjaren plan opstellen dat ieoer jaar bijge steld kan worden Het vierjaren plan is inmiddels in Leusden op gesteld en het jaarprogramma van iedere vereniging is belang rijk voor de gemeente om te we ten welke aktiviteiten er het ko mende jaar zullen plaatsvinden en welke aktiviteiten moeten wor den gesubsidieerd, in net verhaal van de heer Peiii- kaan kwam echter ook naar voren dat verenigingen die al in aanmer king komen voor subsidie deze ie der jaar automatisch ontvangen als de situatie niet gewijzigd is, ongeacht de vragenlijst Subsi dieaanvragen voor aktiviteiten die niet op de jaarlijkse gemeentelijke begroting staan moeten extra aangevraagd worden "In de toekomst", zo zei de heer Pellikaan. "zal op basis van ie ders begroting en jaarwerkplan ook de bestaande subsidies moe ten worden aangepast." De rijksbijdrageregeling emanci- patieaktiviteiten is een heel an dere regeling Verenigingen kun nen een subsidie ontvangen als zij aktiviteiten organiseren die aan de eisen van deze regeling vol doen Om een totaal beeld van het so ciaal cultureel werk in Leusden te krijgen is het voor de gemeente toch belangrijk dat ook verenigin gen die geen subsidie ontvangen de vragenlijst invullen Het ontmoetingscentrum voor vrouwen is nog steeds niet gerea liseerd De werkgroep van de Vrouwen Raad gaat in ieder geval alle vrouwen die zich beschikbaar hebben gesteld, uitnodigen om ook hen op de hoogte te stellen van de situatie Behalve de themaochtend van aanstaande woensdag over kin deren die anders zijn, staat er in het voorjaar een themaochtend op het programma van de Vrou wen Raad over het Europees Par lement LEUSDEN - Op 10 november werd bij klaverjasclub Leusden Troef weer gespeeld voor het kampioen schap van de 4e periode. De hoog ste scores van de avond waren: 1 Hr 8uhrer 5232. 2 mevr Pouli 5108, 3 mevr v d Berg 4996. 4 hr v d Berg 4843 en 5 mevr Dekker 4837 punten. Hierdoor ziet de ranglijst voor wat be treft de eerste tien plaatsen er als volgt uit: 1 Hr v.d Berg 28753. 2 hr Plattel 28388. 3 mevr de Ridder 28233, 4 hr Mulder 28219, 5 hr Buhrer 27978, 6 hr Bolt 27785. 7 hr v Waterschoot 27707. 8 hr Nijhuis 27580. 9 mevr Pouli 27477 en 10 hr Moor 27357 ontboden Als onderscheiding kregen zij allen een douchebor stel omgehangen. Ook de dames van de raad van elf werden niet vergeten. Zij kregen allen een glas als aandenken aangeboden Ook de dansmariekes werden niet vergeten. Vervolgens werd af scheid genomen van dansma rieke Paulien Ossendrijver Zij kreeg een fotoalbum aangeboden met foto's van het carnavalsge- beuren Onder de vrolijke klanken van The Strings werd vervolgens in span ning het moment afgewacht dat de nieuwe Prins zou verschijnen Om elf minuten over elf ging het gordijn dan open Dansmariekes kwamen vanaf een opoestelde glijbaan naar binnen glijden Zij stelden zich naast de glijbaan op Plotseling kwam de nieuwe Prins naar beneden zeilen Het bleek Theo van de Wetering te zijn die in het komende seizoen als Prins over de Puupenkoppen zal gaan regeren Nadat het weer rustig was geworden in de zaal stelde de nieuwe Prins zich aan de aanwe zigen voor: ..Ik ben heel blij dat ik in het komende seizoen over jullie zal kunnen regeren. Jullie zijn na tuurlijk wel nieuwsgierig hoe mijn Prinsennaam zal zijn. Ik heet Theo, maar mijn moeder zegt al- se -EUSDEN - Om meer informatie te krijgen over het sociaal cultu- eel plan was voor de Vrouwen Raadsvergadering van afgelo- len woensdag de heer M. Pelli- laan, ambtenaar van de afde- mg welzijn, uitgenodigd, leder aar ontvangen alle verenigin- )en die zich op het sociaal cul- urele vlak bewegen een lijst */an de gemeente waarop zij hun doelstellingen, beleid en aktivi teiten moeten invullen. Het doel hiervan is voor veel verenigin gen onduidelijk omdat op deze lijst nadrukkelijk wordt vermeld dat dit geen subsidieaanvraag inhoudt. De heer Pellikaan ver telde eerst een stukje geschie denis op het gebied van wel zijnsplanning om zo op de re den van de vragenlijst te ko men. Welzijnsplanning is een proces ACHTERVELD - In Achter- velds "100 gram"-gebouw (Ons gebouw) is zaterdag avond Theo van de Wetering geïnstalleerd als Prins Dorus Puup de Negende. Hij volgde carnavalsprins Bart Puup de Achtste op in het Puupen- koppenland. Door de instal latie van de nieuwe Prins is in Achterveld, evenals in vele andere plaatsen, het carnavalsseizoen van start gegaan. Het Prinsenbal in het "100 gram"-gebouw kwam zaterdag avond pas echt op gang toen Prins Bart Puup de Achtste zijn opwachting maakte, vergezeld van zijn adjudant. Zij werden voor afgegaan door de dansmariekes en de hofkapel. Een polonaise volgde en verhoogde de stem ming. De Prins verwelkomde alle aanwezigen. Hierna kreeg men onder de muziek van de hofkapel, afgewisseld door de band The Strings, gelegenheid tot dansen. Ondanks het feit dat zowel in Leusden, Hoogland en Barneveld ook het Prinsenbal werd gehou den. viel de opkomst in Achter veld zeker niet tegen. Omstreeks 22.00 uur verscheen de Prins met zijn gevolg en de hofkapel weer op het podium. Hij verwelkomde burgemeester J.W.M Rademaker, die inmiddels met zijn echtgenote was gearri veerd De Prins bedankte zijn ad judant. de raad van elf. de hofka pel. de dansmariekes, de dames van de raad van elf, de wagen bouwers. Co de Groot voor het af staan van de ruimte voor het bou wen van de wagen, voor de ge weldige medewerking. Hierna werden de leden van de raad van elf, het bestuur en oud voorzitter Cor de Vette bij de Prins tijd Dorus tegen me Daarom zal ik als Prins Dorus Puup de Ne gende tijdens het carnavalssei zoen door het leven gaan Mijn adjudant zal Gijs Steenbeek zijn De vorige Prins heeft afscheid ge nomen van een dansmarieke. We zijn er gelukkig in geslaagd een nieuw meisje erbij te krijgen Zij heetGitte Vos" De President van de vereniging vertelde dat Prins Dorus niet meer in Achterveld maar in Amersfoort woont ..Ik ben er echter wel zeker van dat we dit jaar een Kei van een Prins in Achterveld hebben". Hierna werd de nieuwe Prins on derscheiden met de pijp van de Puupenkoppen. Vervolgens werden de echtgeno tes van de raad van elf bij de Prins ontboden. Zij kregen allen een speld aangeboden waarop de Puup en de eerste letter van hun voornaam was aangebracht Na nog een driemaal Alaaf voor de bediening in het gebouw werd deze officiële plechtigheid afge sloten. Tot in de kleine uurtjes werd het bal voortqezet De Achterveldse Prins Dorus Puup de negende (links) geflankeerd door zijn adjudant Gijs Steenbeek. Willem de nieuwe Leusdense carnavalsprins LEUSDEN-CENTRUM - Met het :ijr Prinsenbal heeft de Leusdense carnavalsclub "de Gouden Klomp" zaterdagavond in de Korfzaal het seizoen '83-'84 ge opend. Verrassingen bleven daarbij niet uit. Dat begon al vroeg in de avond toen jeugd prins Jelle - in het gewone leven met Hofland als achternaam - de opvolger werd van de afgetre den prins Frank. Hij arriveerde in een raket van maxi-legoste- nen (Jelle is een verwoed le- goist) die als eerste van een reeks in Leusden zal worden ge stationeerd. De nieuwe jeugd prins deelde ons terloops mee, dat hij zijn ambtenaren beslist geen langzaamaanactie toe staat. Gerrit van Kolfschooten en zijn Tower Jazzmen, alsmede het huisorkest de Amerblaozers hiel pen prins Siepe in het laatste uur voor zijn afgang overeind Ook de zeven dansmariekes en twee dansjonkers - geen dansjannen, zoals hier en daar werd gezegd - konden zijn abdicatie niet tegen houden. Om kwart voor elf pakte hij zijn biezen en even hebben wij gedacht, dat de bekende Leusde- naar, die kort daarna met zijn be- J tere helft de feestzaal betrad, wel ci eens de nieuwe prins zou kunnen irmlzijn. Dat bleek niet het geval de v heer J. W. M Rademaker was al- 2i leen maar mooi op tijd voor het tonen van zijn burgemeesterlijke 33g belangstelling en bovendien moest hij. later in de vriesnacht, ook nog zijn opwachting maken bij de prins in Achterveld Vaderen zoon Om precies elf uur zeventien zeulde het voltallige personeel van de Gouden Klomp een enorm pakket de zaal binnen Voorzien van het opschrift 'kookkunst op hoog niveau' Ons ontging de es sentie daarvan, maar het bleek te slaan op Willem Hofland, die de scepter zwaait in de keuken van de Barneveldse Veluwehal en nu ook het symbool van de carnavalsprinselijke waardigheid Zowel vader als zoon hebben zich leuk opgewerkt en de vraag is nu, of dat in huize Hofland niet zal lei den tot problemen Wij zien prin sen niet gauw als huishoudelijke Prins Willem kwam uit een groot boek tevoorschijn

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5