Ook hogere ambtenaren moeten in deeltijd kunnen werken Geslaagde bazar in St. Joseph Kantongerecht Amersfoort .eos dames leden ipnieuw nederlaag Hockeyers Leusden nu dragers rode lantaarn lEusiiei* krant Raadscommissie kritiseert notitie Sinterklaas aktiviteiten lij Blijhof Geslaagde AMBC snertrit IOCKHY erug naar af TTCL haalt uit: 10-0 KALMS Uitslagen Ons Genoegen Papoea sin Nood DE LEUSDER KRANT Auto tegen lichtmast DINSDAG 4 OKTOBER 1983 plaatselijk nieuws 7 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Ook ambtenaren in hogere functies moeten in deel tijd kunnen werken. Die uitdruk kelijke wens vanuit de raads commissie Algemene Bestuurs zakken (ABZ) heeft het college donderdagavond te horen ge kregen bij de behandeling van de notitie over arbeidstijdver korting en deeltijdwerk. In die notitie had het college vastge legd, dat werken in deeltijd vanaf functiegroep 7 (commies) en hoger uitgesloten zou zijn. Daar was de commissie het niet mee eens. Zowel de heren Ton Zwart (CDA) en Ep Oostra (D'66) als mevrouw Corn Verduin openden op dit punt de aanval op de notitie van het college. Mevrouw Verduin zei niet over tuigd te zijn geraakt door de argu menten van het college, waarmee getracht werd aan te tonen dat deeltijdwerk in hogere functies minder goed mogelijk zou zijn. 'In principe is alles te delen', aldus mevrouw Verduin Daarop liet burgemeester mr. J.W.M Rademaker, voorzitter van de commissie ABZ. weten dat het college niet echt bedoelde, dat deeltijdarbeid voor hogere functies uitgesloten zou moeten zijn Rademaker ..Vanaf functie groep 8 hangt het veel meer van de functie af, of het mogelijk is. Het is niet uitgesloten, maar eer der vooralsnog niet denkbaar. Bo vendien komen er in die functie groepen weinig vacatures voor. Maar iedere ambtenaar van de gemeente Leusden kan, onge acht zijn functie, met ons praten over vermindering van zijn werk tijd. Tot en met functiegroep 7 is er echter sprake van een bewuste aanpak, daarboven laten wij het sterker afhangen van de functie." Ambtelijk moHoworl/or Flonr voegde daar aan toe, dat het trek ken van de grens bij functiegroep 7 het meest aansluit bij de prak tijk. ,,Er kunnen ook best moge lijkheden zijn voor hogere func ties, maar praktisch gezien komt het niet voor." Mevrouw Verduin uitte ook kri tiek op het feit, dat het college in zijn notitie een afwachtende hou ding aanbeveelt ten aanzien van arbeidstijdverkorting en deeltijd arbeid Corri Verduin "Ik vind het jammer en onjuist, dat het college voor die afwachtende houding kiest Naar miin mening heeft de - Com Verduin les te delen overheid hierin een voorbeeld functie en dat houdt in, dat we juist een aktief beleid zouden moeten voeren." ACHTERVELD - Na een jaar lang werken door de bezoekers aan de bezigheidstherapie in huize St. Joseph, waarbij weer een groot aantal artikelen werden vervaardigd, werd woensdag in de recreatiezaal een bazar ge houden. Het werd een gezellig samenzijn. Om 15.00 uur was een groot deel van de bewoners van het huis Sinecura en Wa genberg aanwezig bij de ope ning van de bazar. De directeur van het huis verwelkomde de aanwezigen. "Er is weer een jaar hard gewerkt en het resul taat is hier te zien. Ik hoop dat het een heel gezellige evene ment zal worden en dat er veel verkocht zal worden. Elk jaar openen we de bazar op een enigszins bijzondere manier. Dit jaar zal de bazar worden ge opend door de voorzitter van de stichting de heer C. Blom Jullie hebben allemaal een nummertje ontvangen De bazar zal worden geopend door een draai aan het rad van avontuur." Na een draai aan het rad ver klaarde de heer Blom de bazar voor geopend Een groot aantal gemaakte goederen lag tentoon gesteld en was te koop Verder was er voor iedereen wel iets waarbij men zijn geluk kon be proeven zoals hengelen, envelop pen trekken, raden naam van een pop en grabbelton Ook kon er in een gezellig zitje koffie, frisdran ken en dergelijke worden genut tigd Vanaf 16 00 uur tot 21.00 uur was de bazar geopend voor be langstellenden De bazar werd vrij druk bezocht en er werden goede zaken gedaan Na afloop van de bazar bleek dat er wel iets minder bezoek was geweest dun voor gaande jaren hetgeen ook een iets mindere opbrengst had opge leverd. IEUSDEN - De aktiviteiten bij llijhof staan de komende we ken in het teken van Sinter laas. Om alvast in de stem- ning te raken voor de intocht an St. Nicolaas op zaterdag 19 lovember om 14.00 uur, zal er s ochtends door kinderen spe- ulaas gebakken kunnen wor- len. Daarnaast kunnen alle kin leren vanaf 4 jaar ook fijn ko nen knutselen met allerlei te enmateriaal. Ouders zijn ook lelkom. De ochtend duurt van O.OO tot 12.00 uur en wordt ge- louden in het Blijhof-gebouw. insfriduslaan 49. De kosten be- liagen voor leden f 1,50 en oor niet-leden f 2,50. )p zaterdag 26 november brengt e Sint een bezoek aan de spel- recreatievereniging Blijhof eeft er voor gezorgd dat het een westelijke dag wordt voor de kin eren van 4 tot en met 12 jaar en aantal leden van de aktivitei- incommissie zal het tonëelstuk 'Ik krijg er een staart van" opvoe- Er zijn twee voorstellingen: van 10 30 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 15 30 uur Volgens de spelers belooft het een fantas tisch leuk stuk te worden Voor le den is dit feest gratis en Sinter klaas heeft beloofd om voor ieder kind een kadootje mee te bren gen. Ook zal hij de uitslag bekend maken van de kleurwedstrijd Toegangskaartjes voor dit Sin terklaasfeest moeten in het clubgebouw worden afgehaald op donderdag 17 en dinsdag 22 november tussen 16.00 en 17.00 uur. ACHTERVELD - Door elf leden werd deelgenomen aan de on- derlnge schietwedstrijd van de damesschietclub. Het was ook nu weer Anneke Oudshoorn die met 94 punten eerste werd. De overige uitslagen waren: 2 Ria Vos 83 3 Annelies Huurdeman 74 4 LindaSmink 70 4. Iny Kok 70 6. Anja van Rossum 69 6. Nel Tijmensen 69 8. Mien v.d Burgwal 67 9 Tiny Tolboom 66 10. Thea van Ruitenbeek 65 en De Leusder Krant doet meer dan het geven van een portie plaatselijk nieuws Wal dacht u van het verzorgen van trouwkaarten Een ruime sortering biedt het aanstaand echtpaar voldoende keus Een romantische kaart, een vrolijke of zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collectie trouwkaarten die elk jaar wordt aangepast. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de luiste keuze te maken. De tekst op de kaarten kan worden gezet in 1 hand-ot machineletter Rozendaallaan 9, telefoon 941495 Het kantoor i$ op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur ACHTERVELD - Dertig perso nen namen zondagmiddag deel an de door de A.M.B.C. georga niseerde snertrit. Er werd gere den onder een eigen reglement, terwijl tijdens de rit aan de deel nemers een kop snert werd aan geboden. De prijswinnaars wa ren: A. Klasse 1 H v.d Wetering. Woudenberg 116, 2 J van Loe- nen, Leusden 129, 3. J. Ren- kema, Amersfoort 170, 4 G. Vink, Barneveld 171 en 5. J. Bebingh, Woudenberg 187 strafpunten B. Klasse 1. G. v.d. Berg. Leus den 233, 2 A.J. de Jong, Achter veld 251, 3. J. van Schaik, Scher- penzeel 280, 4. L.G Lorist, Ach terveld 286, 5. M de Koning. Scherpenzeel 332 en 6 D v.d. Borg, Zwartebroek 336 strafpun ten De poedelprijs was voor de heer Sterke met 661 strafpunten BURGERLIJKE STAND Uit de registers van de burgerlijke stand van de gemeente Leusden blijkt dat in de periode van 30 september 1983 tot en met 9 no vember 1983 zijn gehuwd: LEUSDEN - Het gaat er voor Leusdense heren bijzonder echt uitzien. De 1-0 nederlaag gen hekkesluiter Roomburg le erde de mannen van Rob Weers rode lantaarn op. Gezien het dat er twee clubs uit de 1e asse moeten degraderen en de hterstand tot HBS nog steeds punten bedraagt, geeft weinig den tot optimisme. Verrassend de zege van het enigszins ruggevallen Hilversum bij oordaan. Kameleon ging tegen irawberries met 1-2 onderuit, raaien kon het tegen Be Fair bolwerken (0-3), terwijl ook BS tegen Alliance met 0-2 de aan de gasten moest laten, pvallend was dat alle thuis spe- nde ploegen met lege handen htergelaten werden. De uitslagen waren, xirdaan - Hilversum 0-1 ameleon - Strawberries 1 -2 11 JeannetteVos 63 punten Kraaien-Be Fair 0-3 HBS-Alliance 0-2 Leusden - Roomburg 0-1 De ranglijst ziet er als volgt uit: Be Fair 10-16 Alliance 9-15 Voordaan 10-12 Strawberries 10-11 Hilversum 10-10 Kraaien 8- 8 Kameleon 10- 8 HBS 9- 7 Roomburg 9 4 Leusden 9- 3 De dames willen de 2e plaats achter koploper Weesp die recht geeft om via een extra competitie in aanmerking te komen voor promo tie met alle geweld in bezit krijgen Met het kleinst mogelijke verschil wonnen de dames van Alphen De topper' tussen Nieuwkoop en Weesp liep uit op een 0-2 zege voor de ..Weespermoppen". De kop van de ranglijst is als volgt: Weesp 9-17 Leusden 9-13 Nieuwkoop 9-12 AMERSFOORT - Dat Barneveld op 23 april van dit jaar ontsnapt is aan een ramp, bleek duidelijk toen op de strafzitting van het kantongerecht Amersfoort van 10 november de heer B. uit Kootwijkerbroek aan de tand gevoeld werd over zijn manoeu vres met een vliegtuig. Als ge zagvoerder van een vliegtuigje had hij boven Barneveld gecir keld om één van zijn passa giers, een fotograaf, in de gele genheid te stellen foto's te ma ken van de gemeente en in het bijzonder van het politiebureau, waarvoor de heer B. aan een duikvlucht begon. Hij over schreed echter de regel dat vliegtuigjes tenminste 300 meter boven de grond moet blij ven en daalde tot 23 meter, waarbij hij een boom raakte, één van de hoge populieren die tussen het politiebureau en een schoolplein staan. ,,Een Godswonder", noemde de officier het feit dat Barneveld voor een ramp gespaard is gebleven Op het laatste moment zag de heerB kans om uit zijn duikvlucht te komen en dank zij het feit dat hij slechts een dunne tak van 2 cm geraakt had, was de schade aan het vliegtuig niet fataal De reparatie kostte echter 3000 gulden Hoewel zeer geschrokken, zag hij kans om veilig terug te keren naar het vliegveld Teuge, waar hij een tweede ernstige fout beging: hij maakte geen melding van het ge beurde en de schade aan het vliegtuig in het journaal. Dat kan als gevolg hebben dat een vol gende piloot zonder erg opstijgt en vervolgens in de lucht moeilijk heden krijgt Dat is niet gebeurd omdat degene die na hem met het vliegtuig wilde vertrekken de ver plichte controle stipt uitvoerde en daarbij de schade ontdekte aan neus, achterwielen, luchtfilter, propellor en pullpit cylinder. ,,Het zijn toch niet alti|d kleine din gen die bij een kantonrechter te recht komen". merkte de officier op. ,,Dit had ook voor een meer voudige kamer in aanmerking kunnen komen Ik heb zo iet§ nog nooit meegemaakt. Duiken is al gevaarlijk met vier forse personen aan boord en dan ook nog boven de bebouwde kom!" Verdachte had er weinig tegen in te brengen, het was duidelijk dat het ge beurde hem danig geraakt had Dat je na 400 vlieguren misschien wat nonchalant zou worden, zoals hij voorzichtig naar voren bracht, verwierp de kantonrechter ,,Voor alle dingen waar gevaar aan ver bonden is, geldt dat meer erva ring ook meer voorzichtigheid mee moet brengen. Leer hier van" Voor het in gevaar brengen van de veiligheid en de openbare orde, kreeg de heer B. de maxi mum boete van f 500: - waar bij de kantonrechter aante kende dat hij hem graag f 2000,- gegeven had als die mogelijkheid er was geweest. De boete werd gecombineerd met een ontzegging van de be voegdheid om te vliegen voor de tijd van een jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. Voor de nalatigheid om het gebeurde in het journaal te vermelden kreeg hij nog eens een boete van f 300,-. ,,lk weet dat het in trekken van het vliegbrevet hard aankomt in luchtvaartkrin gen, omdat alle piloten elkaar kennen. Maar ik vind het te recht", aldus de officier. Boete Een journalist uit Amsterdam had op de rijksweg in de gemeente Amersfoort 160 km gereden, waarvoor hij deze keer een goeie verklaring had, zoals hij zelf op merkte. Inderdaad 'deze keer', beaamde de kantonrechter, er stonden nl. al 6 veroordelingen van gemid deld 60 km te hard, waarvoor tot verbazing van de officier nog steeds transacties gegeven wa ren. ..Maar de politie had er zelf begrip voor dat ik op tijd op een voetbalwedstrijd moest zijn om 'm te kunnen verslaan Ze zeiden "rijd dan 130" Niet zo'n best ad vies, meende de officier. Ver dachte kreeg f 500, - boete en een - nog - voorwaardelijke ont zetting uit de rijbevoegdheid voor 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Twijfel De heer K. uit Scherpenzeel had op de Arnhemseweg in Rens- woude een vrachtwagen inge haald op het moment dat iemand anders hem inhaalde Dit had bewerkt dat de auto ach ter de heer K zijn bumper raakte en links het fietspad opschoot. De vraag was natuurlijk wie het eerst aan het inhalen gegaan was Verdachte bleef bij zijn eerste ver klaring, nl dat hij. met knipper licht aan de inhaalmanoeuvre van de vrachtwagen begonnen was, terwijl zijn achterligger nog ge woon achter hem reed. De officier achtte bewezen dat de fout bij verdachte lag. maar de kantonrechter had twijfels. En twijfel werkt in het voordeel van verdachte, daarom vrijspraak geboren: 30 sept. 83, Sietske, d v J. Boor- sma en M. Wagener; 9 okt. 83, Bob Michiel Alexander, z v J H Keijzer en I.E.V. den Bremer; 8 okt 83, Jacoba Berendina, d. v F.J. van den Bunt en J.B. de Kruif. 11 okt. 83. Cindy Manon, d. v N Kliffen en F R Schultz; 12 okt. 83, Hendrika Maria, d v J.C.G M van 't Klooster en C. van Beek; 12 okt. 83, Sandra Marlita, d. v. J.H Nijman en RAM. Boutens; 14 okt. 83, Marièlle Jacoba, d. v F BA Keetman en A, van der Ven; 16 okt 83, Gerardus, z v H.T. Kamp en G.C. van Es, 28 okt. 83, Ingrid Gerarda Johanna, d. v H.W Bokkers en C C M Kuijer, 1 nov 83, Frank Stephan, z v. J.J. De La Rambelje en B G Zon; 1 nov 83, Edwin Paul, z v. T J.G. de Jager en J.L de Ruiter, 1 nov '83, Marit Elisa, d v. J.H van der Meijden en H.P Huslage, 3 nov 83, Claudia Pauline, d. v JH van Dijk en A M Post; 5 nov 83. Joost Maarten, z. v. J. van der Hammen en I J A. Uiterwijk, 9 nov. 83, Marnix Henderikus, z.v F. de Kok en W.M. van Esch 7 okt. 83, H van Loenen en A.J. Reemst, 7 okt 83, R van Kassei en J Baarslag, 7 okt 83. J.W. Benschop en G. Baken. 12 okt 83. G.J.M de Ridder en AG. Voorburg. 14 okt 83. A Boer en E.M. Bak; 20 okt. 83, H.J.L. van Noordenburg en C G. Kas- termans; 20 okt. 83, W H J. van Gils en P J M Vissers; 21 okt 83, J.H. van de Grootevheen en A A H. Pasker. 4 nov. 83, A.J Na vis en E.I. van Bentum, 4 nov. 83, R Bonis en J .G Plomp. 4 nov. 83, P B Hartman en M. Valkenburg overleden: 5 okt 83, C J Boezaart, oud 91 jaar; 6 okt. 83. H J Meinen, oud 41 jaar, 6 okt 83. G. Buitenhuis, oud 94 jaar. 14 okt. 83. J.G For ger, oud 49 jaar, geh m D R Rui tenberg, 22 okt 83, C. Zorge, oud 82 jaar LEUSDEN - Mevrouw G.S. uit Leusden reed maandag met haar auto tegen een lichtmast langs de Clarenburg. Doordat ze wilde voorkomen dat spullen van de voorstoel rolden, stuurde zij met haar auto naar rechts en ramde de lichtmast. HeVP Papoea-fonds Postgiro 243000 Secretariaat: Van Randwiicklaan 104 3815 MT Amersfoorl Telefoon 033 - 728690 USDEN - Afgelopen zaterdag oesten de dames van LEOS «len tegen het tweede team n Vierhout Valbovol in Woer- n. Na de wat mindere resulta- n van de laatste weken, was OS vol goede moed naar oerden vertrokken. Het pakte liter anders uit. In geen tijd 'am Vierhout Valbovol in de rste set op 8-0 voorsprong *or een goed blok en een ge neerde aanval. LEOS rea- ®rde te traag om deze set nog ^rekkelijk te maken en ver- ormet 15-7. 2e set verliep voor de dames ongelukkig. Door slecht stop- o konden de doorgaans zo ge lijke aanvalsters niet qoed gespeeld worden, zodat ook •ze set met 15-5 verloren ging. set gaf een iets meer gemo erd LEOS te zien. die mede doordat Vierhout V fouten ging maken, voor een gelijkopgaande strijd zorgde. Via 5-4. 8-9 en 13-13 wist Vierhout V uiteindelijk ook deze set met 16-14 naar zich toe te trekken en zodoende de wed strijd met 3-0 te winnen, waardoor onze dames van de 2e naar een gedeelde 7/8e plaats afzakken Vierhout Valbovol kwam door dit resultaat alleen aan de leiding en zal gezien hun spel dit ook wel enige tijd weten vol te houden Voor de LEOS dames is het be langrijk nu orde op zaken te stel len en niet te ver achterop te ra ken. Komende zaterdag echter kunnen ze de zaken weer recht zetten als gespeeld moet worden tegen Utrecht VC, welke 1 punt boven LEOS staat. Stand 3e divisie D dames: 1 Vierhout Valbovol 5-14, 2. Nivoc 5-13; 3 Thor 5-13; 4. Waterlan ders 5-12; 5. Utrecht VC 5-11; 6 Vollkei 5-11; 7. Armixtos 5-10; 8 LEOS 5-10; 9 Cito 5-8; 10. SVV 5- 6; 11. Olympia 5-0; 12 SOS/DPC 5-0 Heren Ook de LEOS heren verloren hun uitwedstrijd tegen Hellas uit Nunspeet Toch gaf de eerste set er geen aanleiding toe. dat ze gin gen verliezen. Ondanks twee ge blesseerde aanvallers wist LEOS in de 1e set uitstekend als één ge heel te funktioneren. Spelverde lers en aanvallers wisten elkaar goed te vinden en dit resulteerde in een gelijkopgaande strijd tot 13-13. Toch verloren ze deze set, omdat ze verzuimden de laatste punten effektief te volleyballen In plaats daarvan ontstond er teveel variatie en daardoor verwarring in de aanval en deze set ging met 15-13 naar Hellas De 2e set gaf een algehele inzin king te zien en LEOS verloor met 15-3. Beschaamd door deze stand werd in de 3e set alles op alles gezet en LEOS kon door zeker en degelijk spel deze set met 13-15 naar zich toe trekken In de 4e set bleek hoeveel energie de vorige gekost had en ook de conditie ging een woordje mee spreken. LEOS kon er geen gelijk spel meer uitslepen en met 15-11 ging de set én de wedstrijd naar Hellas. In vergelijking met vorige wedstrijden liet LEOS zien over meer zelfvertrouwen te beschik ken en steeds beter op elkaar in gespeeld te raken Zwak blijft ech ter de blokkering, waarbij men on afhankelijk van elkaar opereert. Zodoende kan toch redelijk opti mistisch uitgezien worden naar de komende thuiswedstrijd tegen SSS3. Programma: zaterdag 19 novem ber in Groenhouten De Meent 13 00 LEOS (h) - SSS3 14.30 LEOS (d) - Utrecht VC 16.30 LEOS (d)2 - Pugna LEUSDEN - De thuiswed strijd tegen hekkesluiter Roomburg bood Leusden de uitstekende mogelijkheid om de aansluiting weer te hervin den om enigszins uit de pro blemen te geraken. Niets van dit alles. Leusden vocht meer tegen zichzelf dan tegen Roomburg dat na de onver wachte 0-1 winst de rode lantaarn met genoegen aan Leusden overdeed. Ook nu weer had trainer Rob Weers een paar oudgedienden van stal moeten halen om het zelfver trouwen eens op te poetsen. Frank Maree, Eric Timmer en Hans van Eek liet hij min of meer noodge dwongen opdraven. Een rommelig begin met weinig hoogstaand hoc key kreeg het publiek gedurende het eerste kwartier voorgeschoteld Het was duidelijk dat er twee ploe gen aan het werk waren die niet wilden verliezen en zonder risico hun aanvallen opbouwden. Na een kwartier kreeg Roomburg een unie ke mogelijkheid om de score te openen Een overtreding in de cir kel werd door de arbiter met een strafbal gehonoreerd. Keeper An ton Leverink maakte deze fout weer goed en stopte de te zacht ingeschoten bal. Leusden bleef volharden in lange ballen die in niemandsland terecht kwamen Roomburg vertoefde veelal op de helft van de Leusdenaren maar wisten zich geen raad met de kan sen Leusden was te weinig agres sief en miste het zelfvertrouwen om het spel in handen te nemen. Een nummeriek voordeel wist men eveneens niet te benutten. Beide ploegen kregen voor de rust via strafcorners de mogelijkheid iets aan de 0-0 stand te doen. De schutters stonden niet op scherp. De 2e helft was nauwelijks vijf minuten oud toen Roomburg we derom een strafbal mocht nemen Ook deze kans lieten de heren onbenut Het spel golfde op en neer Enkele Leusdense kansjes werden op de doellijn gestopt. In de slotfase sloeg het noodlot alsnog toe. Een overtreding werd voor de derde maal in een strafbal omge zet. Deze strafbal bracht Room burg met 1-0 aan de leiding. Leus den was verslagen Een ongelukki ge botsing deed één van de Rom- burg-spelers in het ziekenhuis be landen in een wedstrijd die fair was LEUSDEN - De standaardforma tie van de Leusdense tafelten nisclub TTCL heeft zich vorige week knap hersteld van de kleine inzinking die tegen Otio in de vorige wedstrijd een nederlaag opleverde. De rollen waren in eigen huis te gen Woerden volledig omge draaid. Alle partijen werden door de Leusdense heren in winst omgezet. Jan Vogel, Rob Unkraut en Piet v.d Bree wonnen hun enkelpar- tijen terwijl ook de dubbel op een Leusdense zege uitliep. De 10-0 winst was dan ook volkomen te recht. Op alle fronten overklasten de Leusdenaren hun opponenten. Met nog 3 wedstrijden te gaan, staan de heren op een voorlopige 3e plaats op de ranglijst. Weet men de opgaande lijn vast te hou den dan kunnen de hereh van 'TTCL de laatste wedstrijden zon der problemen tegemoet zien, en behouden ze het uitzicht op een nog hogere positie.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7