0 verenigingen zijn aan- esloten bij Sportstichting Sportstichting nam afscheid van Peddemors ockeydames ijven winnen Fraaie tentoonstelling van De Vogelvrienden Collecte nationaal fonds sport gehandicapten Wisselend succes voor de Haaien Tafeltennis toernooien bij Avanti isselend succes een Giants Tot en met 20 november Hockey uitslagen Uitslagen Hessenkar- kaarttoernooi DINSDAG 15 NOVEMBER 1983 SDEN - De vergadering van Raad van Advies die j.l. nsdag voor het laatst onder rtitterschap van de heer Peddemors stond, stond ■ens de agenda bijna geheel et teken van de financiën sportstichting Leusden. het korte openingswoord de voorzitter en het góed- jen, na enige kleine wijzigin- van de besluitenlijst de vorige vergadering de praeses met een be- lijk aantal mededelingen. «rste mededeling betrof het nd maken van het feit dat bij sportstichting wederom clubs waren toegetreden, leu de Boulesclub De Hak en de sportvereniging Lisi- (zaalvoetbal) brachten het op 30 verenigingen die bij ichting aangesloten zijn. ..Op iquête die we onder de clubs eusden hebben gehouden «trekking tot de subsidiering kadervorming ten behoeve jeugdleden, hebben 10 ver- ngen gereageerd." aldus de Peddemors. Zes clubs rea- jen positief en zijn in staat in 12 leden aan de cursus te deelnemen. Ondanks het at voor een dergelijke cursus naai 16 personen zich moe- pgeven heeft de sportstich- zich er niet van laten weer om volgend jaar een cursus in Leusden aan te en Als er nog clubs zouden die nog meer deelnemers en kunnen afvaardigen zijn og steeds van harte welkom, de afgevaardigden weten is meldde de voorzitter dat langroep rekreatie om nog mensen uit de sportwereld springen omdat nog slechts andidaat door de clubs naar was geschoven, en dat in ïiatiefgroep tussentijds sport «I de heer Huizinga namens ortstichting zitting heeft. Als de gemeenteraad akkoord gaat, zal de Korf met een regieruimte, een 3e basketbalveld en palen voor minivolleybal uitgebreid wor den. De eigendomsoverdracht van de kantine op het Burg Bui- ningpark lijkt in een stroomver snelling gekomen te zijn. Het overleg met alle betrokkenen. TTCL, Antilopen. S.V Leusden en Impala is in volle gang. Sportkeuring ..De vraag of het mogelijk is om de sportkeuringen voortaan in Leusden te laten plaatsvinden is op tweeërlei wijzen onderzocht", aldus de heer Peddemors. ..We vroegen de Leusdense huisartsen of zij in staat zijn in de toekomst sportkeuringen te verrichten. In eerste instantie reageerden ze po sitief Toen men echter te horen kreeg dat de sportkeuringen in de nabije toekomst op indicatie - per sport - zullen plaatsvinden haak ten alle artsen op één na af. Men vond dat ze daarvoor niet genoeg gespecialiseerd waren en daarom niet ..capabel" genoeg om hier aan mee te werken. Aangezien voor het keuringsburo twee artsen nodig zijn zag de sportstichting van deze mogelijkheid af Op het moment ligt er een voorstel bij het Medisch Advies Centrum in Amersfoort of het mogelijk is om een dependance in Leusden te stichten. Het Amersfoortse ad viescentrum bepaalt waar keurin gen zullen plaatsvinden ,,Ons voorstel is in bespreking en we zullen hopelijk binnen afzienbare tijd te weten komen of de depen dance in Leusden van de grond zal komen", deelde de voorman mede. De laatste mededeling was in feite een voorloper op de volgende punten op de agenda. Aangezien ook de sportstichting op de klein tjes moet gaan letten, zal de stich ting voortaan geen kadobonnen meer aan jubilerende verenigin gen uitreiken. De begrotingswijziging, de jaarre kening '82 en de begroting '84 werden na enige kleine op- en aanmerkingen door de clubs goedgekeurd. De tennisclubs wil den wat meer duidelijkheid over de kosten voor het vernieuwen van de toplaag van de tennisba nen" Wat wel voor onze rekening en wat niet", vroeg een wood- voerder van een tennisclub zich af. Tevens merkte hij op dat de tennisclubs door de bezuinigin gen (6%) wel erg hard getroffen worden Het bestuur heeft bij meerderheid besloten om de vergaderingen achter gesloten deuren te blijven houden Enige afgevaardigden vonden dit besluit niet erg demo cratisch en vonden dat het be stuur ook de mening van de raad van advies in deze zaak moet la ten meetellen. Over zo'n princi piële zaak kan het bestuur niet al leen beslissen vond een van de afgevaardigden De rondvraag leverde slechts eén markant punt op De vraag of er een kans bestaat dat sportclubs in de toekomst medegebruik kunnen gaan maken van de sportaccomo- daties van de binnenkort te bou wen school voor beroepsbegelei ding. leverde een kleine discussie op. De school staat niet te dringen om de zaal te verhuren aldus wet houder Van Woudenberg We hopen dat de school in de toe komst ruimte tekort zal komen en overdag gebruik moet gaan ma ken van onze bestaande zaal- ruimten" Voordat de overdracht van het voorzitterschap plaatsvond liet de heer Peddemors een aantal za ken die hem gedurende zijn voor zitterschap het meeste hebben bewogen de revue passeren voor dat hij via een paar ferme hamer- tikken de vergadering afsloot en overdroeg aan zijn opvolger de heer A. Boehlé B. W. Peddemors leidde voor de laatste keer de vergadering van de Sportstichting LEUSDEN - Nadat om ongeveer 22.00 uur de heer A. Boehlé de vergadering afsloot en een korte pauze inlastte vond het in formele gedeelte plaats. Een groot aantal personen uit de plaatselijke politiek en de sport wereld maakte van de gelegen heid gebruik om de scheidende voorzitter Peddemors de hand te drukken. Een drietal sprekers bedankte de voorzitter voor zijn vele werk dat hij in de loop der jaren voor de sportstichting verzet heeft. Burge meester Rademaker deed zijn lo vende woorden -namens de ge meente met een geschenk verge zeld gaan De heer G. Bolk, ook wel de nestor van het sportstich- tingsbestuur genoemd, blikte even terug in het verleden. "Ik heb geprobeerd om een leuke anekdote uit het verleden nog eens op te halen Hoe diep ik ook peinsde, ik kon er geen beden ken. We hebben al die jaren zeer serieus vergaderd en altijd maar gewerkt onder jouw voorzitter schap", sprak hij tot de heer Ped demors. De laatste spreker was de heer Van Santen die namens de sportverenigingen Peddemors een oorkonde aanbood die de grote wens van de heer Pedde mors in vervulling deed gaan Het afscheidskado. een verklaring die de garantie gaf dat elke club jaar lijks collectanten voor het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten levert, kreeg hij op deze originele wijze uitgereikt. Onder het genot van een drankje en een hapje babbelden de aan wezigen nog even na met de ex- voorzitter van de sportstichting Leusden, de heer B W Pedde mors OEN - De Leusdense da- ran MHC Leusden hebben naak van het winnen weer kken en zijn op weg om de plaats achter koploper p vaster in handen te krij- De inzinking die de dames ml de herfstvakantie even an evenwicht brachten lijkt nonnen te zijn. De wed- tegen Alphen liep op het Valleisportpark in eerste instantie niet echt van een leien dakje. Diverse uitgespeelde kansen en strafcorners konden niet in doel punten worden omgezet. Goed keeperswerk van de Alphense doelvrouwe voorkwam dat Leus den de leiding zou nemen. De voorhoede bleef schotloos zodat de rust met de bekende brilstand aanbrak. Na de pauze kreeg het publiek een zelfde spelbeeld te zien. Een aanvallend Leusden dat met de kansen geen raad wist Achterin hield Leusden de zaak keurig onder controle. In de 20e minuut maakte Matty Ankerman eindelijk de verdiende en verlos sende treffer. Uit een strafcorner die door Marjan van Zantvoort was aangeslagen wist de Leus dense dame te scoren. Even was het onzeker of de treffer door de scheidsrechter goedgekeurd zou worden. Tot grote opluchting van veer geheel Leusden zagen de arbiters steld. geen reden om de bal die via het gras hoog in doel kwam af te keu ren De moegestreden Pascal Toutenhoofd werd nog even ge wisseld voor Els Spijkman Ach terin hielden de Leusdense da mes in de slotfase onder aanvoe ring van keepster Simone Fok- kema de deur dicht en stelden de belangrijke 1-0 zege veilig LEUSDEN - De jaarlijkse ten toonstelling van de Leusdense vereniging van vogelhouders en -kwekers vond afgelopen weekend voor de 16e achter eenvolgende maal in het zaaltje van het jongerencentrum de Til plaats. In het fraai met planten versierde zaaltje waren onge- 250 vogels tentoonge- die door 23 leden van de Vogelvrienden waren inge bracht. De drie keurmeesters die de vo gels in de verschillende klassen (A. B en C) nauwlettend beoor deelden, kwamen tot de volgende resultaten de kampioenen waren: Kanaries: E. Blotenburg Bastaarden: B. Voskuilen Tropen. G. Lokhorst en J. Jager Grasparkieten: C. de Graaf Parkieten C. Verwey Ondanks de strenge keuring door de keurmeesters vielen er toch zo'n 35 vogels in de prijzen De Vogelvrienden, die 3 jaar geleden naar de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers overstapten, kunnen op een goed jaar terug zien De maandelijkse club avonden werden goed bezocht terwijl ook de jaarlijkse ten toonstelling steeds meer in de be langstelling komt te staan Het le dental schommelt zo rond de 60 leden hetgeen een lichte stijging t.o.v. voorgaande jaren betekent "Het is een gezellige vereniging die het bedrijven van de vogel- sport een bijzonder warm hart toe draagt", aldus voorzitter Chr. van Dorst in het overzichtelijke boek werk dat het publiek volledig op de hoogte brengt van de activitei ten van de Leusdense vereniging van vogelliefhebbers, ,,de Vogel vrienden". LEUSDEN - Het afscheidskado dat de heer B. W. Peddemors op de Raad van Adviesvergadering van juni jl. gevraagd had, is door de sportverenigingen in Leusden volledig gehonoreerd. In de vorm van een oorkonde kreeg de heer Peddemors op de informele afscheidsreceptie de garantie dat elke vereniging jaarlijks minimaal vier collectan ten voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten zal leve ren. Uit handen van J. van San ten mocht hij deze verklaring namens de Leusdense sportver enigingen in ontvangst nemen. ,,Een mooier afscheidskado had ik me niet kunnen voorstel len", aldus de ex-voorzitter van de sportstichting Leusden. Het collecte-comité is bijzonder blij dat er dit jaar voldoende col lectanten zijn die deze week in Leusden, Achterveld en Stouten- burg hun steentje aan het welsla gen van de collecte voor de ge handicapte sporters willen bijdra gen. Ondanks he< hot sporten door gehandicapten al de gewoonste zaak van de wereld is. bestaat er nog steeds een grote achterstand en kan lang niet ie dere gehandicapte gaan sporten door gebrek aan aanpassingen, aangepast spelmateriaak, bereik baarheid en nog vele andere fac toren De tijd dat sporten een luxe is, ligt allang achter ons. Ook voor de ge handicapten is het beoefenen van sport een stukje welzijn waarop ze net zoals iedere Nederlander recht hebben. Het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten doet daarom een beroep op u om spor ten voor iedere gehandicapte mo gelijk te maken Het Leusdense comité, be staande uit de dames Pedde mors. Kroes, Van Santen, Van de Brug en de heer Van Wieringen, danken u bij voorbaat, namens de gehandicapte sporters, voor uw fi nanciële bijdrage en hopen dat u de collectebus deze week (t/m 20 november) niet ongemoeid voorbij laat gaan LEUSDEN - De B-ploeg van zwemclub de Haaien nam in zwembad Bavoort aan het 2e deel van de F-zwemcompetitie deel. Het eerste deel had de zwemploeg een voorlopige 45e plaats opgeleverd van de totaal 144 verenigingen die zich voor deze competitie hebben aange meld. Of deze positie na de wedstrijden in het Leusdense zwembad nog steeds ingeno men wordt, valt ondanks enige uitstekende individuele presta ties, te betwijfelen. De vele dis kwalificaties die de Haaien bij eenverzamelden kan de ploeg wel eens een aantal plaatsjes op de ranglijst doen zakken. Ondanks deze tegenvallers, wer den er toch ook leuke prestaties neergezet. Nieuweling Martijn Witlox maakte een prima tijd op de 100 m schoolslag voor jongens onder 10 jaar. In 1.58.6 legde hij deze afstand maar liefst 5.4 se conde sneller af dan hij ooit ge daan had. Op dezelfde afstand verbeterde Karin Steijlen met 3,3 sec. haar tijd en tikte in 1.58.9 het eindpunt aan Rob van Wegen deed op de 100 m schoolslag (J 71) van zich spreken. Hij eindigde met een eindtijd van 1.42.4 op een fraaie 3e plaats, terwijl zijn clubgenoot Richard de Smit in 1.41 7 op de 2e plaats beslag wist te leggen. De meisjes onder de 10 jaar deden het op de 100 m wis selslag nog beter. Paula Zonder- van sleepte in 1.37.9 een 2e plaats in de wacht achter Manëlle de Smit die in 1 37.7 de 1e plaats onder het toeziend oog van het Leusdense publiek opeiste Ro bert Jan van Loon zwom op de 50 m vlinderslag een persoonlijk re cord De 37,6 seconde betekende een verbetering met 1 7 seconde op deze korte afstand. Heren II - Laren VII 2-1 Dames III - Fletiomare II 0-1 Vet A - Soest A1 7-0 Dames I - Alphen 1-0 Vel B-Huizen C 3-1 Vet. D - Hoevelaken B 2-3 Heren 1 - Roomburg 0-1 Heren III - Laren VIII 1-0 A'toort IV - Dames II 7-1 A'foort V - Heren IV 11-0 Hoevelaken II - Heren V 2-3 BaarnC-Vet.C 1-3 Phoenix A - Vet E 0-1 Befair A2 - JA2 1- 4 Huizen A2 - JA3 2- 1 SCHCB1 - JB1 11-1 Fletiom B2 - JB4 0- 1 Phoenix C1 - JC2 1-10 Soest C4 - JC4 2- 2 VoordaanDI - JD1 1- 4 Laren D5 - JD3 3- 4 Kampong A2 - MA2 2- 1 H'sum B1 - MB1 4- 0 Kampong B2 - MB2 1-2 geven. Green Giants had de lang ste adem en greep met 78-86 de volle winst. De dames speelden in De Meent weinig geïnspireerd tegen de da mes uit Soest Het fysieke over wicht wist men onder het bord niet goed te benutten terwijl juist daar de kansen voor de Leusdense da mes lagen. Verder dan een paar ongecontroleerde en futloze af standschoten kwamen de dames niet en keken in de rust tegen een verdiende 12-14 achterstand aan Na de oauze leken de dames de zwakke plekken van Red Stars gevonden te hebben. De achter stand was gauw weggewerkt. Een kleine inzinking in de slotfase brachten de Red Stars weer langszij. Wat de Leusdense da mes in de laatste minuten nog probeerden, aan de 27-29 neder laag kon niet meer ontkomen wor den Overige uitslagen Green Giants Meisjes aspiranten - Dunckers 9-24 Meisjes aspiranten - Crackerjacks 23-15 Meisjes kadetten - Quick runners 31-34 Meisjes junioren - Quick runners 49-26 Dames II - Quidam 26-53 Jongens adspiranten - Irene 77-18 Jongens kadetten I - Irene 59-32 Jongens kadetten II - Eem '78 23-39 Jongens Junioren - Papillon 36-61 Heren II - Sparta 44-57 Huizen B3 H'sum C3 BeFairC2 Spitsbergen C1 H'sum D2 Loenen D1 J A1 J A4 JB2 MB5 MC2 MC4 MC5 MD2 MD3 JB3 JC1 JC3 JC5 JD2 JD4 M A1 M A3 MB3 MB4 MC1 MC3 MD1 MD4 - Huizen A1 - H'sum A5 - Soest B1 - Hoevel. B2 - Kampong C1 - Barnev C1 - BaarnC3 - BeFairDI - Woerden D3 - SCHC A3 - Soest A3 - H'sum B3 - Fletiom. B1 - Huizen C1 - Leerdam C1 - Huizen D1 - BeFairD3 SPORTSPLIWTïiRS BILJARTEN: Binnensportvereni- j ging Leusden, afgekort B V L heeft voor een proefperiode van 1 jaar een clubblad in het leven ge roepen. De redaktie bestaande uit de heren Schepers. Snapper en Van der Veen hopen dat het club-1 blad bij de leden aan zal slaan en een extra dimensie aan het club leven zal toevoegen. SCHAATSEN: Het bestuur van de IJsclub Zwanenburg houdt op donderdag 17 november in het clubgebouw nabij de ijbaan de jaarvergadering. VOETBAL: De vriendschappe lijke ontmoeting tussen Roda-za- terdag en Quick uit Amersfoort is vorige week woensdag op een ge flatteerde 6-0 overwinning voor de Amersfoorters uitgelopen. De wedstrijd werd overigens op het i KNVB-sportcentrum in Zeist ge- speeld. ue kampioenen van de Vogelvrienden ACHTERVELD - Door de sport vereniging Avanti zullen er weer een aantal tafeltennistoer nooien worden georganiseerd, zowel voor de jeugd als voor de senioren. Het jeugdtoernooi wordt gehouden op 17 decem ber 1983. Inschrijven voor dit toernooi kan tot en met 1 de cember 1983. Voor alle jeugd t/m 16 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50. De Achterveldse kampioenschap pen zullen worden gehouden op 7 januari 1984. Dit in tegenstelling tot een in het clubblad geplaatst bericht. Hiervoor is inschrijven mogelijk tot en met 20 decmber 1983 voor iedereen vanaf 17 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,50. De deelnemers zullen worden in gedeeld in een door hen zelf aan gegeven klasse n.l. beginners, geoefenden en gevorderden. De organisatie hoopt dat er een groot aantal deelnemers zich zal aanmelden Ook andere belang stellenden zijn van harte welkom Aanwezigheid van supporters sti muleert de spelers De inschrij ving met vermelding van klasse- indeling kan geschieden bij de volgende personen: W.A.J Baai man. W van Amersfoortstraat 29, tel. 1655, J.J.Z. Grotenhuis. D. van Weedestraat 5, tel. 2056 en op de intekenlijsten die zullen worden neergelegd in de sport zaal aan de W. van Amersfoort straat ACHTERVELD - De tweede ronde van de kaartcompetitie van de Hessenkar is weer ach ter de rug. In een gezellige sfeer werd er geschut- en geklaver jast. Er waren ook nu weer een aantal mooie prijzen te winnen. De uitslag van deze avond was: schutjassen: 1 Mevr v.d Bedum-Kuijer 94, 1 Joop van Laar 94. 3 Frans Smit 93, 4 P Voskuilen 92! 5. Mevr. Snul 86, 6. E Heiligers 84, 7 Mevr Ossendrijver 82. 8 Mevr Blom 79 en 8 Wim Kok 79 punten De poedelprijs was voor mevrouw Smink met 67 punten. klaverjassen: 1. J. Hak 4882. 2 J Smal 4829. 3 Mevr Hoogland-Wouters 4772, 4 G Druijff 4757, 5 W v.d. Horst 4756, 6 Tiny van Westerlaak 4735, 7 mevr Druijff-de Jager 4709. 8 C Hoogland 4671, 9 Jos Smink, 4600 en 10 D v.d Burgwal 4489 punten De poedelprijs was voor mevr v d Burgwal-Smit met 3655 punten. k DEN - In Soest kwamen de !"5 van Green Giants tegen terts 2 in het strijdperk. >n gelijkopgaande wed- trokken de heren in de ging aan het langste eind I-86. De dames deden het 'goed. In Leusden wisten "ies hun overwicht niet in _J 1 uit te drukken. Twee n kwamen ze te kort om v2 hl niet zo sterke Red Stars *één of meerdere punten Ag temaken. De heren speelden ondanks de afwezigheid van een drietal Ame rikanen een goede wedstrijd. Het spel golfde op en neer. Er werd aan beide kanten goed gescoord De Leusdense heren waren in de eerste helft iets attenter en koes terden met de rust een 32-37 voorsprong In de tweede helft kwamen de Soesters terug en wisten de achterstand volledig weg te werken Het eindsignaal klonk bij de stand 72-72. Een ver lenging moest de doorslag gaan ckeyddames wonnen de wedstrijd met 1-0. f I I

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9